Träningsmatcher (2017/18)

Övriga matcher
Träningsmatch
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-08-26 11:00 129000005 Örebro FBC - IBK Köping Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-09-02 12:00 129000004 Örebro FBC - Skövde IBF Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2017-09-02 12:15 129000007 Askersunds IBK - Degerfors IBK 9 - 5 Anders Nordlund, Mats Eriksson Närlundahallen
2017-09-03 14:00 129000010 Nora IBK (H3) (A-lag) - Lindesbergs IBK (A-lag) 6 - 5 Mats Eriksson, Anders Nordlund Idrottshuset, Nora
2017-09-03 20:00 129000008 Hovsta IF (A-lag) - Örebro SK Ung (A-lag) Tony Wennberg, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-09-06 20:30 129000011 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (A-lag) - Ekbackskyrkans IBK A-lag (H3) Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2017-09-08 19:30 129000013 Pålsboda IBF - Ekbackskyrkans IBK A-lag (H3) Mats Eriksson, Kim Palmroth Sydnärkehallen
2017-09-09 12:00 129000009 Hovsta IF (A-lag) - Degerfors IBK Anders Nordlund, Hampus Nilsson Mellringehallen - Örebro
2017-09-09 13:00 129000020 Kumla/KFUM DJ - Lillån IBK (DJ) 5 - 3 Molly Säfström, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2017-09-09 14:00 Två matcher, 14 o 15 129000016 Örebro SK Ungdomsklubb P06 (5) - Västerås IBS Ungdom (5) Fredrik Alm, Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2017-09-13 20:00 129000022 Brickebackens IF H3 (A-lag) - Örebro SK Ung (A-lag) Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2017-09-14 19:30 129000025 KFUM Örebro Div 2 (A-lag) - Hovsta IF (A-lag) Oscar Söljén, Mats Eriksson Tegelbruket
2017-09-14 20:45 129000006 Askersunds IBK - Pålsboda IBF Inst. Närlundahallen
2017-09-15 18:00 129000027 Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) - Karlstad IBF Ungdom 2 (PK1) Oscar Söljén, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-09-16 10:00 129000001 IBF Örebro Ungdom Damer - Tvåstad KIK 1 - 4 Michael Nilsson, Tommy Nordin Tegelbruket
2017-09-16 13:00 129000017 WSK Lindesberg DJ - Kumla/KFUM DJ 11 - 7 Joel Olausson, Molly Säfström Stadsskogsskolan
2017-09-16 13:00 129000002 AIK IBF - Tvåstad KIK 13 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2017-09-16 13:30 129000012 Kumla IBK H2 - Kristinehamns IBF Herr (A-lag) Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Skogstorpskolan
2017-09-16 15:00 129000014 Pålsboda IBF (B-lag) - Askersunds IBK 7 - 7 Kim Palmroth, Anders Nordlund Alléhallen, Hallsberg
2017-09-16 16:00 129000018 WSK Lindesberg (H2) - IK Standard (H2) Henrik Syversen, Gerry Törnqvist Stadsskogsskolan
2017-09-16 16:00 129000003 IBF Örebro Ungdom Damer - AIK IBF 3 - 8 Mats Eriksson, Tony Wennberg Tegelbruket
2017-09-16 17:00 129000030 Lillån IBK (D1) - Lindås IBK D1 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Skogstorpskolan
2017-09-17 11:00 129000019 WSK Lindesberg JAS - IK Standard HJ Mats Eriksson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-09-17 12:00 129000023 Hovsta IF (A-lag) - Västerås IBS (H3) Inst. Adolfsbergsskolan
2017-09-17 14:00 129000015 Kumla IBK D1 (D1) - Lindås IBK D1 3 - 2 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Skogstorpskolan
2017-09-17 15:00 129000026 Askersunds IBK (D2) - WSK Lindesberg (D3) (D3) Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Närlundahallen
2017-09-17 20:20 129000031 Örebro SK Ung (A-lag) - KFUM Örebro Div 3 (B-lag) 2 - 9 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-09-19 20:45 129000024 Örebro SK Ungdomsklubb (HJ) - Lillån IBK JAS Tony Wennberg, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-09-20 20:00 129000029 Brickebackens IF H3 (A-lag) - Väster IBK Örebro A-lag (A-lag) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-09-21 19:30 129000021 Kumla/KFUM DJ - Karlstad IBF Ungdom DJ 17 JAS (DJ17) Mats Eriksson, Kim Palmroth Tegelbruket
2017-09-24 17:00 129000033 Kumla IBK D1 (D1) - Askersunds IBK (D2) 6 - 1 Fredrik Alm, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-09-30 14:45 129000028 WSK Lindesberg DJ - Örebro F 16 1 - 6 Emil Wass, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-10-06 18:00 129000034 Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) - Västerås IBS Ungdom (P14) Tony Wennberg, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-10-07 09:00 129000035 Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) - Västerås IBS Ungdom (P14) Fredrik Alm, Tomas Helgesson Adolfsbergsskolan
2017-10-08 10:30 129000032 Örebro SK Ung P04 (PKB) - Ekeby IF Svart (PKB) 5 - 3 Fredrik Alm, Shanaz Nabipour Navets skola
2017-12-30 11:00 129000036 Örebro F 16 - Dalarna F 16 Krister Eklund, Mats Eriksson Birgittaskolan
2018-01-07 12:30 129000037 Hovsta IF (A-lag) - Degerfors IBK Micael Svensson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis