Division 3 (2017/18)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 13:00 150002002 Ekerö IK - Vaxholms IBF (A) 6 - 4 Oskar Sevefjord, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2017-09-23 13:00 150002004 Åkersberga IBF (B) - IBK Sundby 9 - 1 Jonas Edström, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2017-09-24 13:30 150002003 Bro IK - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Jan Lingemark, Fredrik Hallenberg Bro Sporthall
2017-09-24 18:45 150002005 Tungelsta IF (A) - Sundbybergs IK 7 - 7 Lars Sundlöf, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-09-30 13:45 150002006 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) 2 - 4 Aldin Imamovic, Ken Johansson Hallonbergshallen
2017-09-30 13:45 150002008 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK 5 - 6 Rasmus Jansson, Kenny Ly Sollentuna sim och sporthall
2017-10-01 13:15 150002007 IBK Sundby - Bro IK 4 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Löthallen
2017-10-01 16:30 150002009 Vaxholms IBF (A) - Kungliga Tekniska Högskolans IF 9 - 3 Ken Johansson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-07 14:45 150002012 Ekerö IK - IBK Sundby 9 - 2 Linus Warrenstein, Martin Åkesson Mälaröhallen
2017-10-08 14:30 150002014 Åkersberga IBF (B) - Tungelsta IF (A) 10 - 7 Jonas Edström, Roger Zahnér Åkersberga Sporthall A
2017-10-08 17:15 150002013 Bro IK - Sundbybergs IK 9 - 7 Jan-Olov Cederholm, Ken Johansson Bro Sporthall
2017-10-15 19:00 150002011 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Rotebro IS IBK (B) 4 - 4 Christoffer Markovski, Christian Högberg Rotebrohallen (Nya)
2017-10-21 11:45 150002019 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 3 Peter Kirch, Stefano Bianque Sollentuna sim och sporthall
2017-10-21 12:15 150002017 Sundbybergs IK - Ekerö IK 5 - 10 Roland Nester, Björn Landin Hallonbergshallen
2017-10-22 13:00 150002018 IBK Sundby - Kungliga Tekniska Högskolans IF 2 - 2 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Löthallen
2017-10-22 18:45 150002016 Tungelsta IF (A) - Bro IK 5 - 3 Jonathan Varli, John Awabdeh Tungelsta Sporthall
2017-10-29 17:15 150002025 Vaxholms IBF (A) - IBK Sundby 10 - 4 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-04 12:45 150002022 Ekerö IK - Tungelsta IF (A) 9 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2017-11-04 19:30 150002021 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Sundbybergs IK 5 - 5 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2017-11-05 13:00 150002023 Bro IK - Åkersberga IBF (B) 7 - 13 Peter Hagelin, Michael Selg Bro Sporthall
2017-11-18 11:15 150002029 IBK Sundby - Rotebro IS IBK (B) 5 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Brotorpshallen
2017-11-18 13:15 150002028 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF (A) 9 - 8 William Hilmersson, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-11-18 17:00 150002027 Tungelsta IF (A) - Kungliga Tekniska Högskolans IF 10 - 4 Kari Malmros, Jonas Håmark Tungelsta Sporthall
2017-11-19 17:00 150002026 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK 6 - 7 Robert Forslind Lovrencic, Michael Selg Åkersberga Sporthall A
2017-11-25 14:15 150002032 Ekerö IK - Bro IK 5 - 5 Aarre Hietanen, Johan Jäderlund Mälaröhallen
2017-11-25 15:45 150002034 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK 9 - 6 Fadi Saffo, Ken Johansson Sollentuna sim och sporthall
2017-11-25 18:00 150002031 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Åkersberga IBF (B) 3 - 11 Kent Budell, Martin Åkesson Skanstullshallen
2017-11-26 12:30 150002035 Vaxholms IBF (A) - Tungelsta IF (A) 9 - 4 Stefano Bianque, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-09 12:15 150002039 Sundbybergs IK - IBK Sundby 6 - 6 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hallonbergshallen
2017-12-09 15:45 150002038 Tungelsta IF (A) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 14 Aldin Imamovic, Arne Brovig Tungelsta Sporthall
2017-12-09 17:45 150002037 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 9 - 3 Christoffer Markovski, Stefano Bianque Åkersberga Sporthall A
2017-12-10 15:15 150002036 Bro IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 10 - 5 Ken Johansson, Fadi Saffo Bro Sporthall
2017-12-16 14:15 150002044 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Daniel Eklund, Roger Zahnér Sollentuna sim och sporthall
2017-12-16 17:30 150002045 Vaxholms IBF (A) - Bro IK 4 - 8 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-16 18:00 150002041 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Ekerö IK 3 - 7 Oskar Sevefjord, Martin Åkesson Skanstullshallen
2017-12-16 18:00 150002043 Tungelsta IF (A) - IBK Sundby 12 - 1 Roland Nester, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2018-01-06 14:45 150002048 Rotebro IS IBK (B) - Bro IK 8 - 6 Christian Högberg, Peter Gustafsson Saliba Sollentuna sim och sporthall
2018-01-06 15:15 150002046 Sundbybergs IK - Tungelsta IF (A) 12 - 5 Magnus Johansson, Tobias Berger Hallonbergshallen
2018-01-07 13:00 150002047 IBK Sundby - Åkersberga IBF (B) 3 - 10 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Löthallen
2018-01-07 14:00 150002049 Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK 4 - 7 Aldin Imamovic, Jacob Leijon Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-13 15:15 150002052 Ekerö IK - Rotebro IS IBK (B) 7 - 11 Ken Johansson, Jan Lingemark Mälaröhallen
2018-01-13 16:30 150002051 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Vaxholms IBF (A) 5 - 6 Aldin Imamovic, Fredrik Landin Skanstullshallen
2018-01-14 13:00 150002054 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK 9 - 8 Aldin Imamovic, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 15:00 150002053 Bro IK - IBK Sundby WO (5 - 0) Roland Nester, Håkan Taxén Bro Sporthall
2018-01-26 20:00 150002059 Rotebro IS IBK (B) - Kungliga Tekniska Högskolans IF 8 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 13:15 150002057 Sundbybergs IK - Bro IK 6 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Hallonbergshallen
2018-01-27 14:15 150002058 IBK Sundby - Ekerö IK 6 - 13 Linus Warrenstein, Michael Selg Brotorpshallen
2018-01-27 15:30 150002056 Tungelsta IF (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 12 Jonathan Varli, John Awabdeh Tungelsta Sporthall
2018-02-03 14:30 150002062 Ekerö IK - Sundbybergs IK 5 - 4 Kent Budell, Daniel Eklund Mälaröhallen
2018-02-03 15:15 150002061 Kungliga Tekniska Högskolans IF - IBK Sundby 7 - 3 Johan Larsson, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2018-02-03 16:45 150002065 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-04 16:00 150002063 Bro IK - Tungelsta IF (A) 16 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Manne Jahnsson Bro Sporthall
2018-02-10 14:15 150002068 Sundbybergs IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 11 - 4 Christian Högberg, Daniel Hultberg Hallonbergshallen
2018-02-11 12:30 150002069 IBK Sundby - Vaxholms IBF (A) 2 - 19 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Löthallen
2018-02-11 15:30 150002066 Åkersberga IBF (B) - Bro IK 10 - 5 Jonas Edström, Aarre Hietanen Åkersberga Sporthall A
2018-02-17 16:30 150002067 Tungelsta IF (A) - Ekerö IK 4 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Tungelsta Sporthall
2018-02-18 13:30 150002072 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 6 Elis Erbing, Fredrik Landin Mälaröhallen
2018-02-24 17:00 150002071 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Tungelsta IF (A) 5 - 8 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Skanstullshallen
2018-02-25 12:45 150002075 Vaxholms IBF (A) - Sundbybergs IK 6 - 9 Jan Lingemark, Arne Brovig Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-25 16:00 150002074 Rotebro IS IBK (B) - IBK Sundby 8 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Arena Satelliten
2018-03-03 13:00 150002078 Tungelsta IF (A) - Vaxholms IBF (A) 4 - 11 Jesper Wahlund, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall
2018-03-03 13:15 150002079 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 5 Kenny Ly, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2018-03-04 14:15 150002077 Åkersberga IBF (B) - Kungliga Tekniska Högskolans IF 9 - 7 Jouni Kekkonen, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2018-03-04 14:30 150002076 Bro IK - Ekerö IK 4 - 8 Handrin Thunkvist, Aldin Imamovic Bro Sporthall
2018-03-17 13:45 150002083 IBK Sundby - Sundbybergs IK 5 - 11 Daniel Karlsson, William Albrecht Brotorpshallen
2018-03-17 18:00 150002081 Kungliga Tekniska Högskolans IF - Bro IK 5 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Skanstullshallen
2018-03-18 14:15 150002084 Rotebro IS IBK (B) - Tungelsta IF (A) 14 - 4 Roland Nester, Andreas Bengtsson Arena Satelliten
2018-03-18 16:45 150002085 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-24 13:00 150002086 Ekerö IK - Kungliga Tekniska Högskolans IF 15 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Mälaröhallen
2018-03-24 15:45 150002088 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 11 - 4 Sebastian Öhman, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 12:00 150002089 IBK Sundby - Tungelsta IF (A) 10 - 4 Rasmus Jansson, Kenny Ly Löthallen
2018-03-25 14:00 150002087 Bro IK - Vaxholms IBF (A) 3 - 8 Tim Sandström, Magnus Johansson Bro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (B) 16 13 0 3 135-77 58 39
2. Ekerö IK 16 12 2 2 123-75 48 38
3. Rotebro IS IBK (B) 16 11 2 3 117-86 31 35
4. Vaxholms IBF (A) 16 9 0 7 115-84 31 27
5. Bro IK 16 7 2 7 106-102 4 23
6. Sundbybergs IK 16 5 3 8 111-104 7 18
7. Tungelsta IF (A) 16 4 2 10 94-141 -47 14
8. Kungliga Tekniska Högskolans IF 16 2 3 11 70-122 -52 9
9. IBK Sundby 16 1 2 13 60-140 -80 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:15 150003002 Ingarö IF (A) - Boo KFUM IA 6 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-09-24 12:00 150003001 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Kari Malmros Sköndalshallen
2017-09-24 13:30 150003003 Skogås/Trångsunds IBK - IS Bar Central Nytorget 2 - 5 Aarre Hietanen, Jonas Håmark Skogåshallen
2017-09-24 14:15 150003005 Älvsjö AIK IBF (B) - Högdalens AIS 3 - 2 Jonathan Varli, Arne Brovig Västertorpshallen
2017-09-24 16:00 150003004 Sörskogens IF - Värmdö IF (B) 2 - 3 Kenny Ly, Fredrik Landin Stuvstahallen
2017-09-30 14:45 150003010 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 7 Johan Engvall, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2017-09-30 15:00 150003007 Värmdö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 5 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2017-09-30 15:15 150003006 Högdalens AIS - Sörskogens IF 3 - 6 Nicklas Sundgren, Daniel Enkulla Högdalshallen
2017-09-30 18:00 150003008 IS Bar Central Nytorget - Ingarö IF (A) 8 - 11 Aldin Imamovic, Björn Landin Skanstullshallen
2017-10-01 16:00 150003009 Boo KFUM IA - Sköndals IK 5 - 4 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2017-10-06 20:00 150003012 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (B) 6 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2017-10-08 14:15 150003013 Skogås/Trångsunds IBK - Högdalens AIS 5 - 3 Marko Kilpikoski, Jan-Erik Nordlund Skogåshallen
2017-10-08 16:00 150003014 Sörskogens IF - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 4 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Stuvstahallen
2017-10-08 17:00 150003011 Sköndals IK - IS Bar Central Nytorget 2 - 2 Roland Nester, Björn Landin Sköndalshallen
2017-10-08 17:00 150003015 Boo KFUM IA - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Ormingehallen
2017-10-21 15:45 150003017 Högdalens AIS - Ingarö IF (A) 7 - 11 Kenny Ly, Rasmus Jansson Högdalshallen
2017-10-21 16:00 150003018 Värmdö IF (B) - Sköndals IK 4 - 0 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2017-10-21 18:00 150003019 IS Bar Central Nytorget - Boo KFUM IA 10 - 3 Christian Högberg, Daniel Hultberg Skanstullshallen
2017-10-22 12:15 150003016 Älvsjö AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Västertorpshallen
2017-12-03 15:30 150003020 Vendelsö IK (A) - Sörskogens IF 5 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Torvalla Sporthall
2017-11-04 12:00 150003023 Skogås/Trångsunds IBK - Sörskogens IF 6 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2017-11-04 13:00 150003022 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 4 Aarre Hietanen, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2017-11-04 17:45 150003024 IS Bar Central Nytorget - Vendelsö IK (A) 5 - 8 Roger Zahnér, Kari Malmros Skanstullshallen
2017-11-05 11:45 150003025 Boo KFUM IA - Värmdö IF (B) 2 - 4 Sebastian Öhman, Erik Nyman Ormingehallen
2017-11-05 12:00 150003021 Sköndals IK - Högdalens AIS 5 - 1 Kenny Ly, Rasmus Jansson Sköndalshallen
2017-11-18 13:15 150003028 Högdalens AIS - Boo KFUM IA 4 - 13 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Högdalshallen
2017-11-19 14:30 150003030 Vendelsö IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 1 Jonathan Varli, John Awabdeh Torvalla Sporthall
2017-11-19 15:30 150003029 Värmdö IF (B) - IS Bar Central Nytorget 4 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Värmdö sporthall
2017-11-19 16:00 150003026 Sörskogens IF - Ingarö IF (A) 8 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Stuvstahallen
2017-11-19 16:30 150003027 Älvsjö AIK IBF (B) - Sköndals IK 3 - 1 Aarre Hietanen, Arne Brovig Västertorpshallen
2017-11-24 20:00 150003032 Ingarö IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 3 Tim Sandström, Robin Särén Ingarö Sporthall
2017-11-25 16:30 150003034 IS Bar Central Nytorget - Högdalens AIS 5 - 3 Sebastian Öhman, Kent Budell Skanstullshallen
2017-11-26 15:45 150003031 Sköndals IK - Sörskogens IF 1 - 4 Jonas Edström, Christian Högberg Sköndalshallen
2017-11-26 16:00 150003033 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2017-11-26 16:45 150003035 Boo KFUM IA - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 1 Vilhelm Nordström, Lars Sundlöf Ormingehallen
2017-12-09 13:15 150003037 Sörskogens IF - Boo KFUM IA 5 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Stuvstahallen
2017-12-09 13:30 150003036 Skogås/Trångsunds IBK - Sköndals IK 4 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2017-12-09 14:30 150003039 Högdalens AIS - Värmdö IF (B) 4 - 6 Roland Nester, Björn Landin Högdalshallen
2017-12-10 13:15 150003038 Älvsjö AIK IBF (B) - IS Bar Central Nytorget 1 - 4 Peter Larsson, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2017-12-10 15:00 150003040 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) 9 - 5 Johan Larsson, Christoffer Markovski Torvalla Sporthall
2017-12-16 15:30 150003045 Boo KFUM IA - Skogås/Trångsunds IBK 9 - 5 Aldin Imamovic, Ken Johansson Ormingehallen
2017-12-16 16:00 150003042 Högdalens AIS - Vendelsö IK (A) 5 - 13 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Högdalshallen
2017-12-16 16:30 150003043 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Värmdö sporthall
2017-12-16 16:30 150003044 IS Bar Central Nytorget - Sörskogens IF 3 - 3 Mattias Nordlund, Jonas Håmark Skanstullshallen
2017-12-17 18:00 150003041 Sköndals IK - Ingarö IF (A) 6 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sköndalshallen
2018-01-06 12:00 150003046 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 3 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Högdalshallen
2018-01-06 15:30 150003048 IS Bar Central Nytorget - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 0 Fredrik Berglund Sonesson, Anders Westerberg Skanstullshallen
2018-01-07 14:15 150003047 Värmdö IF (B) - Sörskogens IF 7 - 8 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2018-01-07 14:45 150003050 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 6 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2018-03-10 15:15 150003049 Boo KFUM IA - Ingarö IF (A) 4 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2018-01-12 20:00 150003052 Ingarö IF (A) - IS Bar Central Nytorget 3 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-01-13 13:30 150003053 Skogås/Trångsunds IBK - Värmdö IF (B) 4 - 4 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Skogåshallen
2018-01-14 10:30 150003055 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2018-01-14 17:15 150003054 Sörskogens IF - Högdalens AIS 4 - 3 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Stuvstahallen
2018-01-14 18:00 150003051 Sköndals IK - Boo KFUM IA 6 - 3 Rasmus Jansson, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2018-01-27 12:30 150003057 Högdalens AIS - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Högdalshallen
2018-01-27 16:30 150003059 IS Bar Central Nytorget - Sköndals IK 2 - 2 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Skanstullshallen
2018-01-28 15:15 150003060 Vendelsö IK (A) - Boo KFUM IA 4 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Torvalla Sporthall
2018-01-28 16:00 150003058 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) 6 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Värmdö sporthall
2018-01-28 17:15 150003056 Älvsjö AIK IBF (B) - Sörskogens IF 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Västertorpshallen
2018-02-02 20:00 150003062 Ingarö IF (A) - Högdalens AIS 4 - 8 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2018-02-03 13:00 150003063 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2018-02-04 13:45 150003061 Sköndals IK - Värmdö IF (B) 2 - 9 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Sköndalshallen
2018-02-04 15:45 150003065 Boo KFUM IA - IS Bar Central Nytorget 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Aarre Hietanen Ormingehallen
2018-02-04 16:00 150003064 Sörskogens IF - Vendelsö IK (A) 6 - 7 Aldin Imamovic, Arne Brovig Stuvstahallen
2018-02-10 15:45 150003068 Högdalens AIS - Sköndals IK 5 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Högdalshallen
2018-02-11 12:15 150003067 Älvsjö AIK IBF (B) - Ingarö IF (A) 1 - 8 Anders Westerberg, Fadi Saffo Västertorpshallen
2018-02-11 16:00 150003066 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 5 Kenny Ly, Kari Malmros Stuvstahallen
2018-02-11 17:15 150003069 Värmdö IF (B) - Boo KFUM IA 6 - 5 Tim Sandström, Håkan Taxén Värmdö sporthall
2018-02-11 18:30 150003070 Vendelsö IK (A) - IS Bar Central Nytorget 2 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Torvalla Sporthall
2018-02-22 20:00 150003072 Ingarö IF (A) - Sörskogens IF 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-02-24 15:15 150003074 IS Bar Central Nytorget - Värmdö IF (B) 6 - 4 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Skanstullshallen
2018-02-25 12:00 150003075 Boo KFUM IA - Högdalens AIS 4 - 4 Daniel Kölborn, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2018-02-25 13:00 150003071 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 1 Andreas Bengtsson, Linus Löfstedt Sköndalshallen
2018-02-25 14:30 150003073 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK (A) 4 - 4 Marco Svenström, Patrik Larsson Skogåshallen
2018-03-03 12:30 150003079 Högdalens AIS - IS Bar Central Nytorget 4 - 3 Anders Asp, John Awabdeh Högdalshallen
2018-03-04 13:00 150003076 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF (A) 5 - 6 Kari Malmros, William Hilmersson Skogåshallen
2018-03-04 13:15 150003078 Älvsjö AIK IBF (B) - Boo KFUM IA 6 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Västertorpshallen
2018-03-04 15:30 150003080 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (B) 3 - 2 Per Rosén, Anders Asp Torvalla Sporthall
2018-03-04 16:00 150003077 Sörskogens IF - Sköndals IK 6 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Stuvstahallen
2018-03-16 20:00 150003082 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (A) 7 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-03-17 16:15 150003084 IS Bar Central Nytorget - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 5 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Skanstullshallen
2018-03-17 16:30 150003083 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS 8 - 1 Fredrik Landin, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2018-03-17 17:00 150003085 Boo KFUM IA - Sörskogens IF 5 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Ormingehallen
2018-03-18 13:45 150003081 Sköndals IK - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 4 Jonathan Varli, John Awabdeh Sköndalshallen
2018-03-23 20:00 150003086 Ingarö IF (A) - Sköndals IK 12 - 1 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2018-03-25 11:30 150003089 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF (B) 4 - 10 Johan Larsson, Sebastian Öhman Västertorpshallen
2018-03-25 12:00 150003087 Skogås/Trångsunds IBK - Boo KFUM IA 3 - 6 Johan Jäderlund, Erik Nyman Skogåshallen
2018-03-25 14:00 150003090 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS 10 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Torvalla Sporthall
2018-03-25 16:00 150003088 Sörskogens IF - IS Bar Central Nytorget 5 - 5 Jonathan Varli, John Awabdeh Stuvstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 18 11 3 4 127-87 40 36
2. Värmdö IF (B) 18 11 3 4 98-68 30 36
3. Vendelsö IK (A) 18 11 3 4 100-71 29 36
4. IS Bar Central Nytorget 18 7 6 5 81-68 13 27
5. Boo KFUM IA 18 7 3 8 83-86 -3 24
6. Sörskogens IF 18 6 5 7 84-87 -3 23
7. Älvsjö AIK IBF (B) 18 7 1 10 63-92 -29 22
8. Skogås/ Trångsunds IBK 18 5 4 9 73-89 -16 19
9. Högdalens AIS 18 5 1 12 73-109 -36 16
10. Sköndals IK 18 4 3 11 56-81 -25 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis