Kval till Allsvenskan Damer (2017/18)

Gruppspel
Kval till Allsv Dam Play Off 1A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-17 13:00 580092001 Ersboda SK - FBC Bollnäs 4 - 4 Therese Edin, Frida Nilsson Ersängshallen
2018-03-25 15:00 580092002 FBC Bollnäs - Ersboda SK 4 - 5 Roger Collin, Henrik Öberg Bollnäs Sporthall A
Kval till Allsv Dam Play Off 1B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 15:00 580093001 Hudik/Björkberg IBK - Team Kalix IBK 3 - 3 Roger Collin, Henrik Öberg Håstaholmen
2018-03-24 17:00 580093002 Team Kalix IBK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Sportcity Kalix
Kval till Allsv Dam Play Off 1C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 13:00 580094001 KAIS Mora UIF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 9 Peter Holmgren, Patrick Limé Idre Fjäll Arena
2018-03-25 12:30 580094002 Tyresö Trollbäcken IBK - KAIS Mora UIF 13 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Tyresöhallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 17:00 580095001 Nacka Wallenstam IBK - Storvreta IBK 5 - 4 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Ormingehallen
2018-03-25 17:00 580095002 Storvreta IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 7 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn IFU Arena – Lundqvist EL
Kval till Allsv Dam Play Off 1E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 18:00 580096001 Alunda IBF - FBI Tullinge 2 - 3 Anders Asp, Per Rosén Olandshallen
2018-03-25 14:15 580096002 FBI Tullinge - Alunda IBF 5 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Tullingehallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 14:00 580097001 Nykvarns IBF Ungdom - Kumla IBK 5 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Björkestahallen
2018-03-25 14:00 580097002 Kumla IBK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 2 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Kumlahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 18:00 580098001 IBF Örebro Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 4 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Mellringehallen - Örebro
2018-03-24 16:00 580098002 Hagfors IF Uddeholm - IBF Örebro Ungdom 5 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Uddeholm Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 1H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 14:00 580099001 Lindås IBK - Sala Silverstaden IBK 5 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Salming Arena
2018-03-25 16:00 580099002 Sala Silverstaden IBK - Lindås IBK 8 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Sala Idrottshall
Kval till Allsv Dam Play Off 1I
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-17 15:00 580100001 Fristads GoIF - Partille IBS 2 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Fristadhallen, Fristad
2018-03-25 15:15 580100002 Partille IBS - Fristads GoIF 8 - 5 Robin Boqvist, Carl Otterström Partille Arena A-hallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1J
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 17:00 580101001 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK 1 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson Motala Sporthall
2018-03-24 17:00 580101002 Hovslätts IK - Solfjäderstaden IBK 5 - 3 e.förl. Roger Nilsson, Peter Skogsberg Jönköpings Idrottshus D-hall
Kval till Allsv Dam Play Off 1K
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-18 19:30 580102001 Warberg IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 2 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2018-03-25 14:00 580102002 Pixbo Wallenstam IBF - Warberg IBF 5 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Wallenstamhallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1L
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-17 18:30 580103001 Craftstadens IBK Oskarshamn - Röke IBK 3 - 3 Richard Himberg, Christian Johnsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-03-25 17:00 580103002 Röke IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 3 Rickard Nilsson, Klas Sjölin Qpoolen
Kval till Allsv Dam Play Off 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-01 14:00 580104001 Team Kalix IBK - Ersboda SK 5 - 5 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Sportcity Kalix
Kval till Allsv Dam Play Off 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-02 15:00 580105001 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Ormingehallen
2018-04-08 13:00 580105002 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 5 Anders Asp, Per Rosén Tyresöhallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-30 14:00 580106001 Nykvarns IBF Ungdom - FBI Tullinge 3 - 5 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Björkestahallen
2018-04-08 13:30 580106002 FBI Tullinge - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 4 Roger Collin, Henrik Öberg Tullingehallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-02 16:30 580107001 Lindås IBK - Hagfors IF Uddeholm 7 - 3 Robin Boqvist, Carl Otterström Salming Arena
2018-04-07 14:00 580107002 Hagfors IF Uddeholm - Lindås IBK 8 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Uddeholm Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 2E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-04-02 18:00 580108001 Hovslätts IK - Partille IBS 3 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-04-07 15:00 580108002 Partille IBS - Hovslätts IK 2 - 5 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Partille Arena A-hallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-30 16:00 580109001 Röke IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Qpoolen
2018-04-07 16:00 580109002 Pixbo Wallenstam IBF - Röke IBK 0 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis