Pojkar 1-7 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera PK7 Vårserie
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-11 17:30 123211001 IBF Örebro Ung PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Adolfsbergsskolan
2019-01-12 11:30 123211002 Fellingsbro IBS PK7 - Kumla IBK PK7 Fellingsbro Idrottshall
2019-01-12 12:30 123211003 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - Askersunds IBK PK7 Navets skola
2019-01-12 13:30 123211004 Ekeby IF PK7 - Lillån IBK PK7 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-01-13 10:00 123211005 Gropens IF PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Fjugesta Bollhall
2019-01-19 14:00 123211006 Kumla IBK PK7 - Gropens IF PK7 Skogstorpskolan
2019-01-19 14:30 123211007 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Birgittaskolan
2019-01-19 16:15 123211009 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - IBF Örebro Ung PK7 Birgittaskolan
2019-01-20 11:00 123211010 Askersunds IBK PK7 - Ekeby IF PK7 Närlundahallen
2019-01-20 12:30 123211056 Lillån IBK PK7 - Fellingsbro IBS PK7 Birgittaskolan
2019-01-21 123211058 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Tegelbruket
2019-01-25 17:30 123211059 IBF Örebro Ung PK7 - Kumla IBK PK7 Adolfsbergsskolan
2019-01-26 11:30 123211057 Fellingsbro IBS PK7 - Askersunds IBK PK7 Fellingsbro Idrottshall
2019-01-26 14:00 123211095 Lillån IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Lillåns skola
2019-01-27 10:00 123211060 Gropens IF PK7 - Lillån IBK PK7 Fjugesta Bollhall
2019-01-27 12:00 123211061 Ekeby IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Skogstorpskolan
2019-02-03 13:00 123211094 Askersunds IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Närlundahallen
2019-02-09 11:45 123211066 Ekeby IF PK7 - Fellingsbro IBS PK7 Skogstorpskolan
2019-02-09 14:00 123211063 Kumla IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Skogstorpskolan
2019-02-09 14:30 123211064 Lillån IBK PK7 - IBF Örebro Ung PK7 Birgittaskolan
2019-02-10 10:00 123211065 Askersunds IBK PK7 - Gropens IF PK7 Närlundahallen
2019-02-06 17:30 123211096 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Navets skola
2019-02-09 11:15 123211102 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Navets skola
2019-02-15 17:30 123211068 IBF Örebro Ung PK7 - Askersunds IBK PK7 Adolfsbergsskolan
2019-02-16 10:00 123211067 Fellingsbro IBS PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Fellingsbro Idrottshall
2019-02-16 13:00 123211069 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Lillån IBK PK7 Birgittaskolan
2019-02-16 14:45 123211070 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - Kumla IBK PK7 Birgittaskolan
2019-02-17 10:00 123211071 Gropens IF PK7 - Ekeby IF PK7 Fjugesta Bollhall
2019-02-19 19:00 123211097 Gropens IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Fjugesta Bollhall
2019-03-02 12:30 123211073 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - Kumla IBK PK7 Navets skola
2019-03-02 14:30 123211074 Lillån IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Birgittaskolan
2019-03-03 11:00 123211075 Ekeby IF PK7 - IBF Örebro Ung PK7 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-03-03 11:30 123211072 Fellingsbro IBS PK7 - Gropens IF PK7 Fellingsbro Idrottshall
2019-03-31 11:00 123211076 Askersunds IBK PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Närlundahallen
2019-03-08 17:30 123211080 IBF Örebro Ung PK7 - Fellingsbro IBS PK7 Adolfsbergsskolan
2019-03-09 13:45 123211077 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Ekeby IF PK7 Tegelbruket
2019-03-09 14:00 123211081 Kumla IBK PK7 - Lillån IBK PK7 Skogstorpskolan
2019-03-09 15:30 123211078 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - Askersunds IBK PK7 Tegelbruket
2019-03-10 10:00 123211082 Gropens IF PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Fjugesta Bollhall
2019-03-05 18:00 123211098 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - Ekeby IF PK7 Navets skola
2019-03-09 15:20 123211099 Kumla IBK PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Skogstorpskolan
2019-03-16 11:15 123211083 Örebro SK Ung PK7 Lag 1 - Lillån IBK PK7 Navets skola
2019-03-16 11:30 123211079 Fellingsbro IBS PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Fellingsbro Idrottshall
2019-03-16 11:30 123211084 Ekeby IF PK7 - KFUM Örebro PK7 Lag 2 Skogstorpskolan
2019-03-17 09:00 123211085 Askersunds IBK PK7 - Kumla IBK PK7 Närlundahallen
2019-03-17 12:00 123211086 Gropens IF PK7 - IBF Örebro Ung PK7 Fjugesta Bollhall
2019-03-16 13:00 123211100 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - IBF Örebro Ung PK7 Navets skola
2019-03-19 18:00 123211101 Örebro SK Ung PK7 Lag 2 - KFUM Örebro PK7 Lag 1 Navets skola
2019-03-22 17:30 123211087 IBF Örebro Ung PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 1 Adolfsbergsskolan
2019-03-23 15:30 123211089 Lillån IBK PK7 - Askersunds IBK PK7 Lillåns skola
2019-03-24 14:00 123211088 Kumla IBK PK7 - Ekeby IF PK7 Skogstorpskolan
2019-03-24 14:00 123211090 KFUM Örebro PK7 Lag 1 - Gropens IF PK7 Tegelbruket
2019-03-24 15:45 123211091 KFUM Örebro PK7 Lag 2 - Fellingsbro IBS PK7 Tegelbruket
2019-03-30 10:00 123211092 Fellingsbro IBS PK7 - Örebro SK Ung PK7 Lag 2 Fellingsbro Idrottshall
Pantamera Pojkar Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 15:30 123203006 Nora IBK PK3 - Pålsboda IBF PK3 8 - 0 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2018-10-14 15:30 123203004 KFUM Örebro 2 PK3 - Ekeby IF PK3 7 - 3 Emil Wass, Jörgen Dahlström Tegelbruket
2018-10-14 15:30 123203005 Örebro SK Ung 3 PK3 - Lillån IBK PK3 7 - 1 Johan Palmér, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-10-21 13:00 123203008 Ekeby IF PK3 - Askersunds IBK PK3 4 - 6 Tilde Pettersson, Gustav Salmela Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-10-21 15:30 123203010 Pålsboda IBF PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 3 - 11 Daniel Kallin, Moa Molin Alléhallen, Hallsberg
2018-10-27 16:00 123203017 Örebro SK Ung 3 PK3 - Pålsboda IBF PK3 9 - 2 Tomas Helgesson, Christher Johansson Tybblelundsskolan
2018-10-27 17:00 123203018 Nora IBK PK3 - Lillån IBK PK3 8 - 2 Jörgen Dahlström, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2018-10-28 16:00 123203016 KFUM Örebro 2 PK3 - Kopparbergs BK PK3 6 - 0 Hugo Nilsson, Fredrik Alm Tegelbruket
2018-11-10 10:00 123203023 Örebro SK Ung 3 PK3 - Kopparbergs BK PK3 7 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Mellringehallen - Örebro
2018-11-10 15:30 123203024 Ekeby IF PK3 - Nora IBK PK3 1 - 4 Johan Palmér, Christher Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-11 15:30 123203020 Pålsboda IBF PK3 - Askersunds IBK PK3 3 - 3 Fredrik Alm, Christher Johansson Alléhallen, Hallsberg
2018-11-17 19:00 123203030 Nora IBK PK3 - Kopparbergs BK PK3 6 - 2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Idrottshuset, Nora
2018-11-18 13:00 123203026 Askersunds IBK PK3 - Lillån IBK PK3 2 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Närlundahallen
2018-11-18 16:00 123203029 Örebro SK Ung 3 PK3 - Ekeby IF PK3 18 - 7 Johan Palmér, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-11-23 19:30 123203034 Lillån IBK PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 5 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lillåns skola
2018-11-25 14:00 123203031 Askersunds IBK PK3 - Kopparbergs BK PK3 2 - 2 Tommy Nordin, Tomas Helgesson Närlundahallen
2018-12-01 14:30 123203039 Nora IBK PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 3 - 2 Johan Palmér, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2018-12-02 15:00 123203038 Askersunds IBK PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 6 - 3 Markus Åhman, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-12-19 19:15 123203042 Ekeby IF PK3 - Pålsboda IBF PK3 3 - 0 Tomas Helgesson, Tommy Nordin Skogstorpskolan
2018-12-05 19:30 123203043 KFUM Örebro 2 PK3 - Askersunds IBK PK3 3 - 1 Markus Åhman, Tomas Helgesson Tegelbruket
2018-12-16 15:30 Matchen spelas i Hallsberg då Kopparbergs hall inte är i bruk. 123203048 Pålsboda IBF PK3 - Kopparbergs BK PK3 Henrik Zegelsson, Micael Svensson Bollhallen, Hallsberg
2018-12-07 18:15 123203053 Lillån IBK PK3 - Kopparbergs BK PK3 5 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lillåns skola
2018-12-16 13:00 123203051 Askersunds IBK PK3 - Nora IBK PK3 4 - 5 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Närlundahallen
2018-12-08 15:00 123203059 Ekeby IF PK3 - Kopparbergs BK PK3 3 - 2 Christher Johansson, Fredrik Alm Skogstorpskolan
2018-12-22 14:00 123203057 Nora IBK PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 13 - 1 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-01-13 14:15 123203060 Pålsboda IBF PK3 - Lillån IBK PK3 1 - 2 Tommy Nordin, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2019-01-11 18:30 123203066 Lillån IBK PK3 - Ekeby IF PK3 9 - 5 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2019-01-12 11:00 123203063 Örebro SK Ung 3 PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 4 - 2 Gustav Salmela, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-01-18 19:30 123203071 Lillån IBK PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 0 - 5 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-01-20 11:30 123203070 Ekeby IF PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 3 - 2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-01-20 15:30 123203072 Pålsboda IBF PK3 - Nora IBK PK3 2 - 4 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2019-01-27 12:00 123203074 Askersunds IBK PK3 - Ekeby IF PK3 8 - 1 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-01-27 13:30 123203076 KFUM Örebro 2 PK3 - Pålsboda IBF PK3 4 - 1 Joel Olausson, Gustav Salmela Tegelbruket
2019-01-29 19:30 123203084 Lillån IBK PK3 - Nora IBK PK3 0 - 1 Mats Eriksson, Joel Olausson Birgittaskolan
2019-02-03 13:15 123203082 Kopparbergs BK PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 4 - 3 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-02-03 15:30 123203083 Pålsboda IBF PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 5 - 6 Mats Eriksson, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
2019-02-10 13:00 123203089 Kopparbergs BK PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 4 - 6 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-02-14 18:30 123203086 Askersunds IBK PK3 - Pålsboda IBF PK3 3 - 1 Tomas Helgesson, Kim Palmroth Närlundahallen
2019-03-16 14:30 123203090 Nora IBK PK3 - Ekeby IF PK3 7 - 1 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2019-02-13 19:00 123203095 Ekeby IF PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 9 - 3 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Skogstorpskolan
2019-02-17 13:00 123203096 Kopparbergs BK PK3 - Nora IBK PK3 3 - 7 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-03-09 10:30 123203092 Lillån IBK PK3 - Askersunds IBK PK3 3 - 6 Christher Johansson, Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2019-03-03 16:00 123203100 KFUM Örebro 2 PK3 - Lillån IBK PK3 1 - 1 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tegelbruket
2019-03-16 13:00 123203097 Kopparbergs BK PK3 - Askersunds IBK PK3 5 - 4 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-03-09 11:20 123203105 KFUM Örebro 2 PK3 - Nora IBK PK3 3 - 3 Tommy Nordin, Daniel Kallin Adolfsbergsskolan
2019-03-10 17:15 123203108 Pålsboda IBF PK3 - Ekeby IF PK3 3 - 4 Alma Lundström, Tilde Pettersson Alléhallen, Hallsberg
2019-03-24 09:30 123203104 Örebro SK Ung 3 PK3 - Askersunds IBK PK3 4 - 6 Daniel Kallin, Fredrik Alm Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-03-17 10:30 123203109 Askersunds IBK PK3 - KFUM Örebro 2 PK3 2 - 1 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2019-03-17 13:00 123203114 Kopparbergs BK PK3 - Pålsboda IBF PK3 6 - 3 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-03-24 13:00 123203119 Kopparbergs BK PK3 - Lillån IBK PK3 1 - 6 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-03-30 14:15 123203117 Nora IBK PK3 - Askersunds IBK PK3 8 - 1 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-03-26 19:00 123203126 Lillån IBK PK3 - Pålsboda IBF PK3 3 - 1 Gustav Salmela, Johan Palmér Birgittaskolan
2019-03-27 19:30 123203123 Örebro SK Ung 3 PK3 - Nora IBK PK3 0 - 8 Gustav Salmela, Hugo Nilsson Tybblelundsskolan
2019-03-31 13:00 123203125 Kopparbergs BK PK3 - Ekeby IF PK3 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2019-03-30 14:00 123203132 Ekeby IF PK3 - Lillån IBK PK3 3 - 8 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-04-03 19:40 123203129 KFUM Örebro 2 PK3 - Örebro SK Ung 3 PK3 1 - 4 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Tegelbruket
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK PK3 14 13 1 0 85-22 63 40
2. Örebro SK Ung 3 PK3 14 9 0 5 77-67 10 27
3. Lillån IBK PK3 14 8 1 5 48-47 1 25
4. Askersunds IBK PK3 14 7 2 5 54-46 8 23
5. KFUM Örebro 2 PK3 14 5 2 7 49-37 12 17
6. Ekeby IF PK3 13 5 0 8 47-77 -30 15
7. Kopparbergs BK PK3 12 3 1 8 35-58 -23 10
8. Pålsboda IBF PK3 13 0 1 12 25-66 -41 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 19:20 123201002 Hovsta IF PK4 - Ekeby IF PK4 3 - 6 Hovstaskolan
2018-10-12 19:30 123201005 Lillån IBK PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 6 - 6 Lillåns skola
2018-10-14 14:00 123201004 Kumla IBK PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 2 - 4 Skogstorpskolan
2018-10-20 10:00 123201007 Örebro SK Ung 1 PK4 - Kumla IBK PK4 6 - 4 Tybblelundsskolan
2018-10-20 13:00 123201009 Nora IBK PK4 - Hovsta IF PK4 6 - 8 Idrottshuset, Nora
2018-10-21 11:30 123201010 Ekeby IF PK4 - Gropens IF PK4 3 - 8 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-10-26 19:30 123201015 Lillån IBK PK4 - Kumla IBK PK4 6 - 4 Lillåns skola
2018-10-27 10:00 123201012 Gropens IF PK4 - Nora IBK PK4 4 - 2 Fjugesta Bollhall
2018-10-27 15:30 123201013 Hovsta IF PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 2 - 2 Hovstaskolan
2018-11-11 11:00 123201019 Lillån IBK PK4 - Nora IBK PK4 6 - 3 Birgittaskolan
2018-11-11 14:00 123201018 Kumla IBK PK4 - Ekeby IF PK4 5 - 7 Skogstorpskolan
2018-11-11 14:30 123201020 Örebro SK Ung 1 PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 10 - 1 Tybblelundsskolan
2018-11-16 19:00 123201022 Örebro SK Ung 2 PK4 - Lillån IBK PK4 4 - 4 Adolfsbergsskolan
2018-11-17 15:00 123201023 Nora IBK PK4 - Kumla IBK PK4 4 - 6 Idrottshuset, Nora
2018-11-18 10:00 123201021 Gropens IF PK4 - Hovsta IF PK4 10 - 0 Fjugesta Bollhall
2018-11-24 16:00 123201027 Kumla IBK PK4 - Hovsta IF PK4 6 - 4 Skogstorpskolan
2018-11-24 17:15 123201028 Lillån IBK PK4 - Gropens IF PK4 14 - 2 Lillåns skola
2018-11-25 12:00 123201030 Örebro SK Ung 2 PK4 - Nora IBK PK4 4 - 7 Mellringehallen - Örebro
2018-12-10 19:05 123201029 Örebro SK Ung 1 PK4 - Ekeby IF PK4 12 - 3 Adolfsbergsskolan
2018-12-01 13:00 123201033 Nora IBK PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 2 - 7 Idrottshuset, Nora
2018-12-02 10:00 123201031 Gropens IF PK4 - Kumla IBK PK4 5 - 2 Fjugesta Bollhall
2018-12-02 12:00 123201034 Ekeby IF PK4 - Lillån IBK PK4 3 - 8 Skogstorpskolan
2018-12-08 14:15 123201039 Örebro SK Ung 2 PK4 - Gropens IF PK4 7 - 0 Birgittaskolan
2018-12-08 14:15 123201040 Nora IBK PK4 - Ekeby IF PK4 6 - 3 Idrottshuset, Nora
2018-12-08 17:30 123201038 Örebro SK Ung 1 PK4 - Hovsta IF PK4 11 - 2 Tybblelundsskolan
2018-12-11 19:20 123201042 Hovsta IF PK4 - Lillån IBK PK4 2 - 5 Hovstaskolan
2018-12-16 14:00 123201041 Gropens IF PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 1 - 14 Fjugesta Bollhall
2018-12-16 14:30 123201044 Ekeby IF PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 3 - 4 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-01-12 10:30 123201047 Örebro SK Ung 2 PK4 - Kumla IBK PK4 7 - 3 Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2019-01-12 17:00 123201049 Ekeby IF PK4 - Hovsta IF PK4 6 - 0 Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-01-13 10:00 123201046 Örebro SK Ung 1 PK4 - Lillån IBK PK4 0 - 3 Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-01-18 19:20 123201052 Hovsta IF PK4 - Nora IBK PK4 7 - 3 Christher Johansson Hovstaskolan
2019-01-20 10:00 123201051 Gropens IF PK4 - Ekeby IF PK4 6 - 7 Fredrik Knutsson Fjugesta Bollhall
2019-01-20 14:00 123201054 Kumla IBK PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 5 - 5 Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2019-01-26 10:30 123201058 Örebro SK Ung 2 PK4 - Hovsta IF PK4 8 - 2 Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2019-01-26 14:30 123201059 Nora IBK PK4 - Gropens IF PK4 6 - 5 Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-01-26 16:00 123201056 Kumla IBK PK4 - Lillån IBK PK4 3 - 7 Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2019-02-08 19:00 123201062 Örebro SK Ung 2 PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 3 - 1 Tomas Helgesson Adolfsbergsskolan
2019-02-09 12:30 123201063 Nora IBK PK4 - Lillån IBK PK4 6 - 5 Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-02-10 13:00 123201064 Ekeby IF PK4 - Kumla IBK PK4 2 - 2 Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-02-15 19:20 123201066 Hovsta IF PK4 - Gropens IF PK4 7 - 9 Tomas Helgesson Hovstaskolan
2019-02-16 17:00 123201069 Lillån IBK PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 1 - 6 Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-03-03 13:30 123201068 Kumla IBK PK4 - Nora IBK PK4 6 - 5 Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2019-03-01 19:20 123201072 Hovsta IF PK4 - Kumla IBK PK4 1 - 6 Tony Wennberg Hovstaskolan
2019-03-02 12:30 123201073 Nora IBK PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 5 - 4 Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2019-03-02 15:30 123201074 Ekeby IF PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 2 - 7 Tomas Helgesson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-03-03 10:00 123201071 Gropens IF PK4 - Lillån IBK PK4 5 - 10 Tomas Helgesson, Fredrik Knutsson Fjugesta Bollhall
2019-03-10 10:00 123201079 Örebro SK Ung 1 PK4 - Nora IBK PK4 5 - 10 Tomas Helgesson Birgittaskolan
2019-03-10 15:30 123201077 Kumla IBK PK4 - Gropens IF PK4 9 - 5 Henrik Zegelsson Skogstorpskolan
2019-03-26 19:00 123201078 Lillån IBK PK4 - Ekeby IF PK4 12 - 1 Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-03-15 19:20 123201082 Hovsta IF PK4 - Örebro SK Ung 1 PK4 1 - 13 Tony Wennberg Hovstaskolan
2019-03-16 14:00 123201084 Ekeby IF PK4 - Nora IBK PK4 11 - 2 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-03-17 10:00 123201081 Gropens IF PK4 - Örebro SK Ung 2 PK4 8 - 6 Tony Wennberg, Fredrik Alm Fjugesta Bollhall
2019-03-23 15:00 123201087 Lillån IBK PK4 - Hovsta IF PK4 18 - 1 Mats Eriksson Birgittaskolan
2019-03-24 14:00 123201088 Örebro SK Ung 1 PK4 - Gropens IF PK4 5 - 4 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-03-24 16:00 123201089 Örebro SK Ung 2 PK4 - Ekeby IF PK4 4 - 4 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK PK4 14 10 2 2 105-46 59 32
2. Örebro SK Ung 1 PK4 14 9 2 3 102-47 55 29
3. Örebro SK Ung 2 PK4 14 7 3 4 64-52 12 24
4. Nora IBK PK4 14 6 0 8 67-81 -14 18
5. Gropens IF PK4 14 6 0 8 72-92 -20 18
6. Kumla IBK PK4 14 5 2 7 63-68 -5 17
7. Ekeby IF PK4 14 5 2 7 61-79 -18 17
8. Hovsta IF PK4 14 2 1 11 40-109 -69 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Klass 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-08 18:20 123204002 Hovsta IF PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 2 - 3 Hovstaskolan
2018-10-08 19:15 123204006 Örebro SK Ung 2 PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 2 - 3 Adolfsbergsskolan
2018-10-09 18:30 123204003 Kumla IBK PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 0 - 6 Skogstorpskolan
2018-10-09 19:10 123204004 Lillån IBK PK5 - Åsbro GOIF PK5 25 - 1 Lillåns skola
2018-10-12 19:00 123204010 Örebro SK Ung 1 PK5 - Lillån IBK PK5 3 - 4 Adolfsbergsskolan
2018-10-13 10:00 123204012 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 2 - 7 Tybblelundsskolan
2018-10-13 13:00 123204008 Åsbro GOIF PK5 - Hovsta IF PK5 1 - 5 Åsbrohallen
2018-10-16 17:15 123204007 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Askersunds IBK PK5 3 - 2 Tybblelundsskolan
2018-10-19 19:30 123204016 Lillån IBK PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 5 - 0 Lillåns skola
2018-10-21 11:30 123204017 SMÅ IF PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 0 - 7 Odenskolans Sporthall
2018-10-21 15:00 123204013 Askersunds IBK PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 3 - 2 Närlundahallen
2018-10-21 15:30 123204015 Kumla IBK PK5 - Åsbro GOIF PK5 8 - 0 Skogstorpskolan
2018-10-27 12:00 123204023 IBF Örebro Ung 1 PK5 - SMÅ IF PK5 4 - 0 Tybblelundsskolan
2018-10-27 13:00 123204024 Åsbro GOIF PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 8 - 8 Åsbrohallen
2018-10-28 14:00 123204020 Örebro SK Ung 1 PK5 - Hovsta IF PK5 6 - 3 Adolfsbergsskolan
2018-11-18 17:45 123204022 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Lillån IBK PK5 4 - 3 Tybblelundsskolan
2018-11-10 17:00 123204030 Örebro SK Ung 2 PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 7 - 4 Adolfsbergsskolan
2018-11-11 11:30 123204029 SMÅ IF PK5 - Åsbro GOIF PK5 4 - 2 Odenskolans Sporthall
2018-11-11 12:00 123204025 Askersunds IBK PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 2 - 4 Närlundahallen
2018-11-11 12:00 123204027 Kumla IBK PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 1 - 8 Skogstorpskolan
2018-11-17 13:00 123204033 Åsbro GOIF PK5 - Askersunds IBK PK5 3 - 5 Åsbrohallen
2018-11-17 14:00 123204031 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Hovsta IF PK5 3 - 5 Tybblelundsskolan
2018-11-17 17:00 123204032 Örebro SK Ung 1 PK5 - Kumla IBK PK5 2 - 4 Adolfsbergsskolan
2018-11-18 11:30 123204035 SMÅ IF PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 2 - 10 Odenskolans Sporthall
123204037 Askersunds IBK PK5 - Kumla IBK PK5
2018-11-22 18:45 123204042 Åsbro GOIF PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 2 - 2 Åsbrohallen
2018-11-23 19:20 123204038 Hovsta IF PK5 - SMÅ IF PK5 6 - 0 Hovstaskolan
2018-11-24 17:00 123204039 Örebro SK Ung 2 PK5 - Lillån IBK PK5 8 - 1 Adolfsbergsskolan
2018-11-30 19:30 123204043 Lillån IBK PK5 - Hovsta IF PK5 14 - 11 Lillåns skola
2018-12-01 14:00 123204048 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 2 - 6 Tybblelundsskolan
2018-12-02 11:30 123204044 SMÅ IF PK5 - Askersunds IBK PK5 1 - 8 Odenskolans Sporthall
2018-12-02 12:00 123204047 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Åsbro GOIF PK5 7 - 0 Tybblelundsskolan
2018-12-02 15:30 123204045 Kumla IBK PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 1 - 13 Skogstorpskolan
2018-12-07 19:20 123204051 Hovsta IF PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 9 - 8 Hovstaskolan
2018-12-08 12:45 123204054 Örebro SK Ung 1 PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 4 - 1 Birgittaskolan
2018-12-09 09:30 123204050 Askersunds IBK PK5 - Lillån IBK PK5 7 - 2 Närlundahallen
2018-12-09 15:30 123204049 Kumla IBK PK5 - SMÅ IF PK5 5 - 3 Skogstorpskolan
2018-12-10 18:20 123204055 Hovsta IF PK5 - Askersunds IBK PK5 4 - 4 Hovstaskolan
2018-12-11 19:00 123204056 Lillån IBK PK5 - Kumla IBK PK5 9 - 11 Lillåns skola
2018-12-12 18:15 123204059 Åsbro GOIF PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 4 - 3 Åsbrohallen
2018-12-14 19:00 123204057 Örebro SK Ung 2 PK5 - SMÅ IF PK5 14 - 4 Adolfsbergsskolan
2018-12-16 11:00 123204061 Askersunds IBK PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 7 - 9 Närlundahallen
2018-12-16 11:30 123204063 SMÅ IF PK5 - Lillån IBK PK5 4 - 6 Odenskolans Sporthall
2018-12-16 15:30 123204062 Kumla IBK PK5 - Hovsta IF PK5 1 - 9 Skogstorpskolan
2018-12-21 19:00 123204065 IBF Örebro Ung 1 PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 3 - 3 Tybblelundsskolan
2019-01-12 12:30 123204072 Örebro SK Ung 1 PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 4 - 3 Mellringehallen - Örebro
2019-01-12 13:00 123204070 Åsbro GOIF PK5 - Lillån IBK PK5 WO (5 - 0) Åsbrohallen
2019-01-13 12:00 123204069 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Kumla IBK PK5 7 - 3 Tybblelundsskolan
2019-01-13 14:00 123204068 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Hovsta IF PK5 1 - 9 Tybblelundsskolan
2019-01-19 13:30 123204074 Hovsta IF PK5 - Åsbro GOIF PK5 10 - 1 Hovstaskolan
2019-01-19 17:00 123204076 Lillån IBK PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 2 - 6 Lillåns skola
2019-01-19 17:00 123204078 Örebro SK Ung 2 PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 1 - 4 Adolfsbergsskolan
2019-01-20 13:00 123204073 Askersunds IBK PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 1 - 4 Närlundahallen
2019-01-24 19:00 123204081 Åsbro GOIF PK5 - Kumla IBK PK5 4 - 4 Åsbrohallen
2019-01-26 10:00 123204082 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Lillån IBK PK5 6 - 5 Tybblelundsskolan
2019-01-27 10:00 123204083 Örebro SK Ung 1 PK5 - SMÅ IF PK5 5 - 0 Tybblelundsskolan
2019-01-27 12:00 123204079 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Askersunds IBK PK5 4 - 4 Tybblelundsskolan
2019-01-29 18:00 123204088 Lillån IBK PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 6 - 3 Lillåns skola
2019-02-01 19:20 123204086 Hovsta IF PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 3 - 4 Hovstaskolan
2019-02-03 11:30 123204089 SMÅ IF PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 5 - 5 Odenskolans Sporthall
2019-02-03 14:00 123204090 Örebro SK Ung 2 PK5 - Åsbro GOIF PK5 10 - 7 Tybblelundsskolan
2019-02-09 12:00 123204093 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Kumla IBK PK5 8 - 2 Tybblelundsskolan
2019-02-09 13:00 123204095 Åsbro GOIF PK5 - SMÅ IF PK5 3 - 2 Åsbrohallen
2019-02-09 14:00 123204096 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 2 - 1 Tybblelundsskolan
2019-02-09 17:00 123204091 Örebro SK Ung 1 PK5 - Askersunds IBK PK5 3 - 1 Adolfsbergsskolan
2019-02-16 15:30 123204097 Hovsta IF PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 5 - 4 Hovstaskolan
2019-02-16 16:00 123204101 IBF Örebro Ung 2 PK5 - SMÅ IF PK5 8 - 3 Tybblelundsskolan
2019-02-17 12:00 123204098 Kumla IBK PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 1 - 2 Skogstorpskolan
2019-02-28 18:00 123204099 Askersunds IBK PK5 - Åsbro GOIF PK5 12 - 2 Närlundahallen
2019-03-01 19:30 123204105 Lillån IBK PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 9 - 2 Lillåns skola
2019-03-02 17:00 123204108 Örebro SK Ung 1 PK5 - Åsbro GOIF PK5 10 - 2 Adolfsbergsskolan
2019-03-03 11:30 123204104 SMÅ IF PK5 - Hovsta IF PK5 2 - 11 Odenskolans Sporthall
2019-03-03 15:30 123204103 Kumla IBK PK5 - Askersunds IBK PK5 2 - 5 Skogstorpskolan
2019-03-07 19:00 123204113 Åsbro GOIF PK5 - IBF Örebro Ung 2 PK5 5 - 3 Åsbrohallen
2019-03-08 19:00 123204114 Örebro SK Ung 1 PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 11 - 2 Adolfsbergsskolan
2019-03-09 15:30 123204109 Hovsta IF PK5 - Lillån IBK PK5 2 - 4 Hovstaskolan
2019-03-09 17:00 123204111 Örebro SK Ung 2 PK5 - Kumla IBK PK5 3 - 4 Adolfsbergsskolan
2019-03-10 15:00 123204110 Askersunds IBK PK5 - SMÅ IF PK5 4 - 1 Närlundahallen
2019-03-16 12:30 123204116 Lillån IBK PK5 - Askersunds IBK PK5 3 - 10 Lillåns skola
2019-03-16 14:00 123204120 IBF Örebro Ung 2 PK5 - Örebro SK Ung 1 PK5 1 - 2 Tybblelundsskolan
2019-03-17 11:30 123204115 SMÅ IF PK5 - Kumla IBK PK5 1 - 2 Odenskolans Sporthall
2019-03-17 12:00 123204117 Örebro SK Ung 2 PK5 - Hovsta IF PK5 Tybblelundsskolan
2019-03-23 12:00 123204125 IBF Örebro Ung 1 PK5 - Åsbro GOIF PK5 7 - 1 Tybblelundsskolan
2019-03-24 11:30 123204123 SMÅ IF PK5 - Örebro SK Ung 2 PK5 Odenskolans Sporthall
2019-03-24 15:00 123204121 Askersunds IBK PK5 - Hovsta IF PK5 0 - 0 Närlundahallen
2019-03-24 15:30 123204122 Kumla IBK PK5 - Lillån IBK PK5 7 - 10 Skogstorpskolan
2019-03-29 19:20 123204128 Hovsta IF PK5 - Kumla IBK PK5 1 - 10 Hovstaskolan
2019-03-30 12:30 123204129 Lillån IBK PK5 - SMÅ IF PK5 10 - 3 Lillåns skola
2019-03-31 10:00 123204131 IBF Örebro Ung 2 PK5 - IBF Örebro Ung 1 PK5 Tybblelundsskolan
2019-03-31 12:00 123204127 Örebro SK Ung 2 PK5 - Askersunds IBK PK5 Tybblelundsskolan
Pantamera Pojkar Klass 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 14:00 123205004 Lillån IBK PK6 - Nora IBK PK6 6 - 5 Lillåns skola
2018-10-14 10:00 123205005 Örebro SK Ung 1 PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 2 - 10 Adolfsbergsskolan
2018-11-16 19:20 123205003 Hovsta IF PK6 - IBF Örebro Ung PK6 3 - 2
2018-10-20 15:00 123205008 Nora IBK PK6 - Hovsta IF PK6 1 - 4 Idrottshuset, Nora
2018-10-20 18:00 123205007 Örebro SK Ung 2 PK6 - Lillån IBK PK6 8 - 2 Navets skola
2019-03-14 18:20 123205009 IBF Örebro Ung PK6 - Vintrosa IS PK6 0 - 5
2018-10-26 19:20 123205014 Hovsta IF PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 5 - 4 Hovstaskolan
2018-10-28 13:40 123205013 Vintrosa IS PK6 - Nora IBK PK6 11 - 5 Vintrosa Skola
2018-10-28 16:00 123205012 Pålsboda IBF PK6 - IBF Örebro Ung PK6 12 - 7 Folkasboskolan
2018-10-28 16:00 123205015 Örebro SK Ung 1 PK6 - Lillån IBK PK6 11 - 6 Tybblelundsskolan
2018-11-10 13:30 123205017 Hovsta IF PK6 - Pålsboda IBF PK6 8 - 6 Hovstaskolan
2018-11-11 12:00 123205019 Örebro SK Ung 1 PK6 - IBF Örebro Ung PK6 4 - 4 Tybblelundsskolan
2018-11-11 17:30 123205020 Örebro SK Ung 2 PK6 - Nora IBK PK6 6 - 3 Birgittaskolan
2018-11-17 10:00 123205023 IBF Örebro Ung PK6 - Lillån IBK PK6 5 - 5 Tybblelundsskolan
2018-11-17 13:00 123205022 Nora IBK PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 2 - 2 Idrottshuset, Nora
2018-11-18 16:15 123205021 Pålsboda IBF PK6 - Vintrosa IS PK6 3 - 11 Folkasboskolan
2018-11-10 14:00 123205027 Lillån IBK PK6 - Vintrosa IS PK6 2 - 4 Lillåns skola
2018-11-24 15:00 123205030 Nora IBK PK6 - IBF Örebro Ung PK6 2 - 6 Idrottshuset, Nora
2018-11-24 16:00 123205028 Örebro SK Ung 1 PK6 - Pålsboda IBF PK6 0 - 14 Tybblelundsskolan
2018-12-01 10:30 123205033 IBF Örebro Ung PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 1 - 7 Tybblelundsskolan
2018-12-02 13:40 123205032 Vintrosa IS PK6 - Hovsta IF PK6 2 - 3 Vintrosa Skola
2018-12-02 14:30 123205031 Pålsboda IBF PK6 - Lillån IBK PK6 9 - 5 Folkasboskolan
2018-12-08 11:00 123205037 Örebro SK Ung 1 PK6 - Hovsta IF PK6 2 - 3 Tybblelundsskolan
2018-12-08 12:30 123205038 Örebro SK Ung 2 PK6 - Vintrosa IS PK6 8 - 9 Navets skola
2018-12-08 12:30 123205039 Nora IBK PK6 - Pålsboda IBF PK6 4 - 0 Idrottshuset, Nora
2018-12-14 19:20 123205043 Hovsta IF PK6 - Lillån IBK PK6 12 - 6 Hovstaskolan
2018-12-16 13:40 123205042 Vintrosa IS PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 6 - 2 Vintrosa Skola
2018-12-16 16:15 123205041 Pålsboda IBF PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 5 - 15 Folkasboskolan
2019-01-19 11:30 123205046 Örebro SK Ung 2 PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 4 - 4 Navets skola
2019-01-19 12:30 123205048 IBF Örebro Ung PK6 - Hovsta IF PK6 4 - 2 Tybblelundsskolan
2019-01-19 14:45 123205047 Nora IBK PK6 - Lillån IBK PK6 6 - 1 Idrottshuset, Nora
2019-01-26 15:30 123205053 Hovsta IF PK6 - Nora IBK PK6 5 - 8 Hovstaskolan
2019-01-27 13:40 123205052 Vintrosa IS PK6 - IBF Örebro Ung PK6 9 - 3 Vintrosa Skola
2019-03-16 14:00 123205054 Lillån IBK PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 3 - 7 Lillåns skola
2019-02-01 18:15 123205056 Lillån IBK PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 4 - 6 Birgittaskolan
2019-02-02 12:30 123205057 Örebro SK Ung 2 PK6 - Hovsta IF PK6 3 - 4 Navets skola
2019-02-02 17:00 123205058 Nora IBK PK6 - Vintrosa IS PK6 1 - 3 Idrottshuset, Nora
2019-02-03 12:30 123205059 IBF Örebro Ung PK6 - Pålsboda IBF PK6 0 - 2 Tybblelundsskolan
2019-02-09 16:30 123205063 IBF Örebro Ung PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 5 - 6 Tybblelundsskolan
2019-02-09 18:30 123205062 Nora IBK PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 2 - 1 Idrottshuset, Nora
2019-02-10 16:15 123205061 Pålsboda IBF PK6 - Hovsta IF PK6 5 - 7 Folkasboskolan
2019-02-15 18:15 123205068 Lillån IBK PK6 - IBF Örebro Ung PK6 5 - 7 Birgittaskolan
2019-02-17 12:00 123205069 Örebro SK Ung 1 PK6 - Nora IBK PK6 Tybblelundsskolan
2019-02-17 13:40 123205066 Vintrosa IS PK6 - Pålsboda IBF PK6 18 - 4 Vintrosa Skola
2019-03-02 09:45 123205071 Pålsboda IBF PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 1 - 6 Alléhallen, Hallsberg
2019-03-03 12:30 123205073 IBF Örebro Ung PK6 - Nora IBK PK6 9 - 0 Tybblelundsskolan
2019-03-03 13:40 123205072 Vintrosa IS PK6 - Lillån IBK PK6 8 - 6 Vintrosa Skola
2019-03-08 18:30 123205077 Lillån IBK PK6 - Pålsboda IBF PK6 7 - 4 Birgittaskolan
2019-03-09 12:30 123205079 Örebro SK Ung 2 PK6 - IBF Örebro Ung PK6 1 - 4 Navets skola
2019-03-09 13:30 123205076 Hovsta IF PK6 - Vintrosa IS PK6 4 - 3 Hovstaskolan
2019-03-16 16:30 123205083 Hovsta IF PK6 - Örebro SK Ung 1 PK6 4 - 4 Hovstaskolan
2019-03-17 13:40 123205082 Vintrosa IS PK6 - Örebro SK Ung 2 PK6 4 - 2 Vintrosa Skola
2019-03-17 16:15 123205081 Pålsboda IBF PK6 - Nora IBK PK6 6 - 4 Folkasboskolan
2019-03-23 10:00 123205087 Örebro SK Ung 1 PK6 - Vintrosa IS PK6 Tybblelundsskolan
2019-03-23 14:00 123205088 Örebro SK Ung 2 PK6 - Pålsboda IBF PK6 Tybblelundsskolan
2019-03-23 17:00 123205086 Lillån IBK PK6 - Hovsta IF PK6 0 - 8 Lillåns skola

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis