Flick Mörkröd Höst 19 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera F MR 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-12 11:10 066200002 Partille IBS F02-03 Svart - Lindome IBK F03/04 Grön 7 - 2 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Qvisthallen
2019-01-12 18:50 066200003 Ale IBF F03 - Warberg IBF F03 3 - 2 Javed Khan, Per Sundvall Ale Kulturrum
2019-01-13 16:00 066200001 IBK Kungälv DJ - Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd 1 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Kastellegårdshallen
2019-01-13 20:30 066200005 Landvetter IBK F04 - Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit 3 - 2 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Pinntorps Idrottshall
2019-01-31 18:20 066200004 Lindås Rasta IBK MIX - FBC Lerum Svart 6 - 7 Jesper Dammert, Ella Wallsten Askims Sporthall
2019-01-18 19:00 066200008 FBC Lerum Svart - Partille IBS F02-03 Svart 2 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Hjällsnäshallen
2019-01-19 10:10 066200009 Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit - Ale IBF F03 5 - 5 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Wallenstamhallen
2019-01-19 12:40 066200010 Landvetter IBK F04 - Lindås Rasta IBK MIX 5 - 4 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Pinntorps Idrottshall
2019-01-19 17:00 066200007 Warberg IBF F03 - Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd 4 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-01-20 14:25 066200006 Lindome IBK F03/04 Grön - IBK Kungälv DJ 3 - 6 Lovisa Adielsson, Linnea Adielsson Skånhällaskolan
2019-01-26 11:40 066200014 Partille IBS F02-03 Svart - Landvetter IBK F04 1 - 8 Johannes Angel, Juliano Boric Qvisthallen
2019-01-26 13:30 066200013 Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit 5 - 7 Carl Rudmark, Adam Evheden Wallenstamhallen
2019-01-27 10:30 066200015 Ale IBF F03 - Lindås Rasta IBK MIX 1 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Ale Kulturrum
2019-01-27 17:30 066200011 IBK Kungälv DJ - Warberg IBF F03 4 - 3 Meisam Hosseini, Ali Noori Kastellegårdshallen
2019-03-29 20:00 066200012 Lindome IBK F03/04 Grön - FBC Lerum Svart 3 - 1 Joakim Jögi, Jesper Dammert Almåshallen A
2019-02-01 18:30 066200017 Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit - Warberg IBF F03 6 - 2 Meisam Hosseini, Ali Noori Wallenstamhallen
2019-02-02 17:00 066200018 Landvetter IBK F04 - Lindome IBK F03/04 Grön 7 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2019-02-02 18:40 066200020 Ale IBF F03 - Partille IBS F02-03 Svart 7 - 2 Tomas Levin, Adem Can Ale Kulturrum
2019-02-03 14:00 066200019 Lindås Rasta IBK MIX - Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd 1 - 4 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Salming Arena
2019-03-09 16:45 066200016 FBC Lerum Svart - IBK Kungälv DJ 4 - 2 Mustafa Er, Mükremin Er Rydsbergshallen
2019-02-07 19:30 066200024 Lindome IBK F03/04 Grön - Ale IBF F03 4 - 1 Wessam Abdellrazek, Senad Olevic Almåshallen B
2019-02-08 19:45 066200021 IBK Kungälv DJ - Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit 0 - 15 Wessam Abdellrazek, Abdirizak Ali Kastellegårdshallen
2019-02-27 19:00 066200025 Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd - Partille IBS F02-03 Svart 4 - 1 Jesper Björklund Greter, Emil Rydberg Wallenstamhallen
2019-03-05 19:00 066200023 Warberg IBF F03 - Lindås Rasta IBK MIX 6 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-31 14:15 066200022 FBC Lerum Svart - Landvetter IBK F04 3 - 5 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Agnes Andersson Rydsbergshallen
2019-02-23 11:50 066200030 Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd - Lindome IBK F03/04 Grön 5 - 1 Marcus Orrhult, Per Sundvall Wallenstamhallen
2019-02-23 14:30 066200028 Ale IBF F03 - FBC Lerum Svart 5 - 13 Abdirizak Ali, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Ale Kulturrum
2019-02-23 16:40 066200026 Landvetter IBK F04 - IBK Kungälv DJ 7 - 5 Mustafa Er, Mükremin Er Pinntorps Idrottshall
2019-03-09 10:00 066200029 Partille IBS F02-03 Svart - Warberg IBF F03 2 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Qvisthallen
2019-03-10 16:45 066200027 Lindås Rasta IBK MIX - Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit 2 - 3 Agnes Andersson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Askims Sporthall
2019-03-01 19:00 066200035 Warberg IBF F03 - Lindome IBK F03/04 Grön 4 - 3 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2019-03-01 19:45 066200031 IBK Kungälv DJ - Lindås Rasta IBK MIX 5 - 9 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2019-03-02 19:30 066200034 FBC Lerum Svart - Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd 3 - 4 Peter Axelsson, Gustav Glansén Rydsbergshallen
2019-03-03 15:10 066200033 Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit - Partille IBS F02-03 Svart 21 - 2 Carl Rudmark, Adam Evheden Mölnlycke Idrottshall
2019-03-03 19:00 066200032 Landvetter IBK F04 - Ale IBF F03 6 - 1 Mattias Strid, Marcus Orrhult Pinntorps Idrottshall
2019-03-16 10:00 066200036 Ale IBF F03 - IBK Kungälv DJ 1 - 4 Pierre Eberhard Berg, Walter Wästhage Ale Kulturrum
2019-03-16 11:00 066200039 Lindome IBK F03/04 Grön - Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit 2 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen A
2019-03-16 11:10 066200037 Partille IBS F02-03 Svart - Lindås Rasta IBK MIX 3 - 9 Adam Jällfält, Thomas Johansson Qvisthallen
2019-03-16 16:30 066200040 Warberg IBF F03 - FBC Lerum Svart 6 - 6 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-16 17:00 066200038 Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd - Landvetter IBK F04 2 - 0 Javed Khan, Henry Tames Wallenstamhallen
2019-03-22 18:45 066200042 Ale IBF F03 - Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd 2 - 5 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Ale Kulturrum
2019-03-23 13:40 066200044 Landvetter IBK F04 - Warberg IBF F03 2 - 5 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Pinntorps Idrottshall
2019-03-24 12:10 066200045 Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit - FBC Lerum Svart 7 - 2 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Mölnlycke Idrottshall
2019-03-24 16:30 066200043 Lindås Rasta IBK MIX - Lindome IBK F03/04 Grön 7 - 2 Isak Brogren, Abdirizak Ali Salming Arena
2019-03-29 18:00 066200041 IBK Kungälv DJ - Partille IBS F02-03 Svart 3 - 1 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Munkegärdehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F03 Vit 9 7 1 1 73-23 50 22
2. Landvetter IBK F04 9 7 0 2 43-27 16 21
3. Pixbo Wallenstam IBF F04 Röd 9 7 0 2 36-20 16 21
4. Warberg IBF F03 9 5 1 3 37-32 5 16
5. Lindås Rasta IBK MIX 9 4 0 5 48-36 12 12
6. IBK Kungälv DJ 9 4 0 5 30-47 -17 12
7. FBC Lerum Svart 9 3 2 4 41-40 1 11
8. Ale IBF F03 9 2 1 6 26-48 -22 7
9. Lindome IBK F03/ 04 Grön 9 2 0 7 24-45 -21 6
10. Partille IBS F02-03 Svart 9 1 1 7 21-61 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F MR 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-11 18:40 066201004 Pixbo Wallenstam IBF F03/04 - IBF Backadalen Mix 5 - 1 Meisam Hosseini, Ali Noori Wallenstamhallen
2019-01-11 19:20 066201003 Lindås Rasta IBK F04 - FBC Vinga F01/02 1 - 0 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Salming Arena
2019-01-12 15:00 066201002 Lindås Rasta IBK F03 - FBC Lerum Röd 4 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Salming Arena
2019-01-13 10:50 066201005 Partille IBS F04 Vit - Floda IBK /IBK Göteborg F02 4 - 6 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Vallhamra Sportcenter
2019-01-13 13:00 066201001 Warberg IBF F04 - FBC Lerum F04 Röd 6 - 2 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2019-01-18 19:45 066201009 Floda IBK /IBK Göteborg F02 - Lindås Rasta IBK F04 4 - 6 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Alléhallen
2019-01-19 12:30 066201006 FBC Lerum Röd - Warberg IBF F04 4 - 1 Mattias Strid, Tobias Sanne Rydsbergshallen
2019-01-19 18:30 066201010 Partille IBS F04 Vit - Pixbo Wallenstam IBF F03/04 1 - 7 Juliano Boric, Isak Brogren Qvisthallen
2019-01-20 12:20 066201007 FBC Vinga F01/02 - FBC Lerum F04 Röd 0 - 4 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Hall Of Flame
2019-01-20 19:30 066201008 IBF Backadalen Mix - Lindås Rasta IBK F03 2 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Tuve Sporthall
2019-01-25 19:30 066201014 Lindås Rasta IBK F03 - Partille IBS F04 Vit 11 - 6 Mattias Strid, Eric Hemmingsson Askims Sporthall
2019-01-26 16:30 066201012 FBC Lerum Röd - IBF Backadalen Mix 8 - 2 Meisam Hosseini, Ali Noori Hjällsnäshallen
2019-01-27 13:15 066201011 Warberg IBF F04 - FBC Vinga F01/02 2 - 2 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-01-27 18:00 066201013 FBC Lerum F04 Röd - Floda IBK /IBK Göteborg F02 3 - 8 Jesper Dammert, Ella Wallsten Hjällsnäshallen
2019-03-09 16:30 066201015 Lindås Rasta IBK F04 - Pixbo Wallenstam IBF F03/04 0 - 5 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Askims Sporthall
2019-02-01 19:30 066201016 IBF Backadalen Mix - Warberg IBF F04 4 - 7 Sebastian Meza, Emil Rydberg Tuve Sporthall
2019-02-03 12:30 066201018 Partille IBS F04 Vit - FBC Lerum Röd 1 - 7 Roger Zahnér, Juliano Boric Vallhamra Sportcenter
2019-02-19 17:45 066201017 Floda IBK /IBK Göteborg F02 - FBC Vinga F01/02 7 - 3 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Torpahallen
2019-02-25 18:45 066201019 Pixbo Wallenstam IBF F03/04 - FBC Lerum F04 Röd 9 - 2 Lazo Cesto, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2019-03-19 18:10 066201020 Lindås Rasta IBK F04 - Lindås Rasta IBK F03 2 - 6 Sofia Mälsjö, Ella Wallsten Salming Arena
2019-02-02 20:15 066201025 FBC Lerum F04 Röd - Lindås Rasta IBK F03 0 - 13 Albert Enlund, Petter Enlund Rydsbergshallen
2019-02-08 19:00 066201021 Warberg IBF F04 - Floda IBK /IBK Göteborg F02 2 - 10 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2019-02-08 19:00 066201024 FBC Lerum Röd - Lindås Rasta IBK F04 5 - 3 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Hjällsnäshallen
2019-02-08 19:30 066201022 IBF Backadalen Mix - Partille IBS F04 Vit 0 - 1 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Tuve Sporthall
2019-03-10 14:00 066201023 FBC Vinga F01/02 - Pixbo Wallenstam IBF F03/04 0 - 5 Adam Jällfält, Per Sundvall Hall Of Flame
2019-02-22 18:40 066201028 Lindås Rasta IBK F04 - IBF Backadalen Mix 6 - 3 Ulf Widell, Almir Mehmedagic Askims Sporthall
2019-02-22 19:15 066201026 Partille IBS F04 Vit - Warberg IBF F04 5 - 7 Meisam Hosseini, Ali Noori Vallhamra Sportcenter
2019-02-23 14:00 066201029 Lindås Rasta IBK F03 - FBC Vinga F01/02 8 - 1 Adam Jällfält, Thomas Johansson Salming Arena
2019-02-23 17:30 066201027 Pixbo Wallenstam IBF F03/04 - Floda IBK /IBK Göteborg F02 3 - 3 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Wallenstamhallen
2019-03-10 18:30 066201030 FBC Lerum F04 Röd - FBC Lerum Röd 2 - 9 Per Sundvall, Arvid Petersén Rydsbergshallen
2019-03-01 19:30 066201034 IBF Backadalen Mix - FBC Lerum F04 Röd 2 - 6 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Tuve Sporthall
2019-03-02 13:45 066201031 Warberg IBF F04 - Pixbo Wallenstam IBF F03/04 1 - 14 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2019-03-02 14:15 066201033 Floda IBK /IBK Göteborg F02 - Lindås Rasta IBK F03 1 - 8 Adnan Mehmedagic, Tomas Levin Alléhallen
2019-03-02 17:20 066201032 Partille IBS F04 Vit - Lindås Rasta IBK F04 2 - 4 Anton Sköld, Fredrik Ohlsson Qvisthallen
2019-03-03 11:20 066201035 FBC Vinga F01/02 - FBC Lerum Röd 0 - 7 Emma Lindell, Caroline Johansson Hall Of Flame
2019-03-16 16:30 066201040 FBC Vinga F01/02 - IBF Backadalen Mix 2 - 2 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Hall Of Flame
2019-03-17 13:20 066201039 FBC Lerum Röd - Floda IBK /IBK Göteborg F02 2 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2019-03-17 14:30 066201037 Lindås Rasta IBK F03 - Pixbo Wallenstam IBF F03/04 4 - 9 Caroline Johansson, Ella Wallsten Salming Arena
2019-03-17 14:45 066201038 FBC Lerum F04 Röd - Partille IBS F04 Vit 5 - 1 Tomas Levin, Arvid Petersén Hjällsnäshallen
2019-03-29 19:10 066201036 Lindås Rasta IBK F04 - Warberg IBF F04 3 - 3 Linnea Bevenäs, Ella Wallsten Salming Arena
2019-03-22 18:40 066201042 Lindås Rasta IBK F04 - FBC Lerum F04 Röd 5 - 5 Isak Brogren, Ella Wallsten Askims Sporthall
2019-03-23 11:30 066201041 Warberg IBF F04 - Lindås Rasta IBK F03 5 - 11 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-03-23 17:40 066201044 Partille IBS F04 Vit - FBC Vinga F01/02 3 - 4 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Qvisthallen
2019-03-24 12:20 066201045 Floda IBK /IBK Göteborg F02 - IBF Backadalen Mix 3 - 1 , Unsal Yucel Torpahallen
2019-03-24 16:00 066201043 Pixbo Wallenstam IBF F03/04 - FBC Lerum Röd 7 - 0 Kevin Nilsson, Oscar Kjellgren Elgestål Mölnlycke Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F03/ 04 9 8 1 0 64-12 52 25
2. Lindås Rasta IBK F03 9 8 0 1 73-29 44 24
3. FBC Lerum Röd 9 6 1 2 45-22 23 19
4. Floda IBK / IBK Göteborg F02 9 5 2 2 44-32 12 17
5. Lindås Rasta IBK F04 9 4 2 3 30-33 -3 14
6. Warberg IBF F04 9 3 2 4 34-55 -21 11
7. FBC Lerum F04 Röd 9 3 1 5 29-53 -24 10
8. FBC Vinga F01/ 02 9 1 2 6 12-39 -27 5
9. Partille IBS F04 Vit 9 1 0 8 24-51 -27 3
10. IBF Backadalen Mix 9 0 1 8 17-46 -29 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F MR 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-13 12:00 066202001 Ale IBF Mix - IK Zenith F02-03 5 - 8 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Ale Kulturrum
2019-01-13 12:25 066202003 IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde - IBF Backadalen F02-03 11 - 0 Christer Carlberg, Alf Björkner Munkegärdehallen
2019-01-19 15:30 066202005 IBF Backadalen F02-03 - IK Zenith F02-03 4 - 5 Senad Olevic, Mustafa Er Tuve Sporthall
2019-01-20 16:00 066202006 IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde - Dingle AIK Flickor 02-04 7 - 5 Emma Lindell, Pelle Hellberg Munkegärdehallen
2019-01-26 12:40 066202007 Ale IBF Mix - IBF Backadalen F02-03 2 - 2 Anton Sköld, Marcus Orrhult Ale Kulturrum
2019-01-27 15:00 066202009 IK Zenith F02-03 - Dingle AIK Flickor 02-04 4 - 4 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Björlanda Idrottshall
2019-02-03 13:30 066202011 Dingle AIK Flickor 02-04 - IBF Backadalen F02-03 1 - 1 Jim Olausson, Filip Forsberg Munkedals Idrottshall
2019-02-03 18:00 066202010 IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde - Ale IBF Mix 1 - 1 Eric Hemmingsson, Emil Rydberg Munkegärdehallen
2019-02-09 12:40 066202013 Ale IBF Mix - Dingle AIK Flickor 02-04 1 - 1 Anton Sköld, Tobias Sanne Ale Kulturrum
2019-03-10 14:15 066202014 IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde - IK Zenith F02-03 4 - 4 Abdirizak Ali, Abdinasir Abdirahman Munkegärdehallen
2019-02-24 14:30 066202016 IK Zenith F02-03 - Ale IBF Mix 6 - 4 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Björlanda Idrottshall
2019-02-24 15:00 066202018 IBF Backadalen F02-03 - IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde 2 - 9 Senad Olevic, Mustafa Er Tuve Sporthall
2019-03-02 16:20 066202020 IK Zenith F02-03 - IBF Backadalen F02-03 3 - 4 Emma Lindell, Caroline Johansson Torshallen
2019-03-03 12:30 066202021 Dingle AIK Flickor 02-04 - IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde 7 - 3 Edwin Markusson, Andreas Brunzell Munkedals Idrottshall
2019-03-09 09:30 066202024 Dingle AIK Flickor 02-04 - IK Zenith F02-03 1 - 4 Filip Forsberg, Andreas Brunzell Munkedals Idrottshall
2019-03-10 14:45 066202022 IBF Backadalen F02-03 - Ale IBF Mix 3 - 4 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Tuve Sporthall
2019-03-17 10:20 066202025 Ale IBF Mix - IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde 2 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Ale Kulturrum
2019-03-17 13:30 066202026 IBF Backadalen F02-03 - Dingle AIK Flickor 02-04 5 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Tuve Sporthall
2019-03-24 14:00 066202029 IK Zenith F02-03 - IBK Kungälv F 03/04 Munkgärde 1 - 3 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Björlanda Idrottshall
2019-03-24 18:00 066202028 Dingle AIK Flickor 02-04 - Ale IBF Mix 5 - 3 Andreas Brunzell, Edwin Markusson Munkedals Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Kungälv F 03/ 04 Munkgärde 8 5 2 1 46-22 24 17
2. IK Zenith F02-03 8 4 2 2 35-29 6 14
3. Dingle AIK Flickor 02-04 8 2 3 3 28-28 0 9
4. IBF Backadalen F02-03 8 2 2 4 21-39 -18 8
5. Ale IBF Mix 8 1 3 4 22-34 -12 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis