Herrar Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 12:00 191122002 Rönnskär Railcare IF - IK SPIF Umeå 10 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-09-22 12:30 191122001 Umeå City IBF - Clemensnäs IF 11 - 9 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2018-09-22 15:00 191122003 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 6 - 15 Patrik Häggström, Daniel Degerman Eddahallen
2018-09-28 19:00 191122005 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 8 - 7 , Björn Glad Midgårdshallen
2018-09-28 19:30 191122007 Clemensnäs IF - Rönnskär Railcare IF 11 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-09-29 14:00 191122006 IK SPIF Umeå - FBC Moröbacke 11 - 8 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Ersängshallen
2018-10-03 19:30 191122009 IBK Umeå Norr - IK SPIF Umeå 9 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-10-03 19:30 191122010 Umeå City IBF - Täfteå IK 9 - 5 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Vildmannahallen
2018-10-04 20:15 191122012 FBC Moröbacke - Clemensnäs IF 3 - 14 Johan Rönnberg, Ville Hedsberg Morö Backe A
2018-10-05 19:00 191122016 Täfteå IK - IK SPIF Umeå 7 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2018-10-07 13:00 191122013 Clemensnäs IF - IBK Umeå Norr 5 - 11 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-10-07 17:00 191122015 Umeå City IBF - Rönnskär Railcare IF 9 - 7 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2018-10-14 13:00 191122019 Rönnskär Railcare IF - Täfteå IK 9 - 3 Patrik Häggström, Jens Marklund Morö Backe A
2018-10-14 15:00 191122018 IK SPIF Umeå - Clemensnäs IF 4 - 5 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Ersängshallen
2018-10-14 15:30 191122020 FBC Moröbacke - Umeå City IBF 10 - 8 Johan Rönnberg, Ville Hedsberg Morö Backe A
2018-10-20 11:00 191122022 Umeå City IBF - IBK Umeå Norr 2 - 12 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Vildmannahallen
2018-10-20 13:30 191122024 Täfteå IK - Clemensnäs IF 5 - 4 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Vildmannahallen
2018-10-20 14:00 191122023 Rönnskär Railcare IF - FBC Moröbacke 7 - 7 Johan Rönnberg, Ville Hedsberg Balderhallen A
2018-10-27 11:30 191122026 IK SPIF Umeå - Umeå City IBF 6 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2018-10-27 14:00 191122025 IBK Umeå Norr - Rönnskär Railcare IF 8 - 8 Thomas Jonsson, Mats Erelund Midgårdshallen
2018-10-27 14:00 191122028 FBC Moröbacke - Täfteå IK 5 - 5 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Morö Backe A
2018-11-03 12:00 191122029 Umeå City IBF - IBS Dalen 3 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2018-11-03 14:30 191122032 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 11 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2018-11-04 11:30 191123029 Obbola IK - IBK Umeå Norr 7 - 21 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Olasjöhallen
2018-11-04 11:30 191123030 Gimonäs Umeå IBF - IK SPIF Umeå 9 - 5 Olle Eliasson, Mats Öster Sjöfruhallen
2018-11-04 13:00 191122030 Rönnskär Railcare IF - Spöland Vännäs IF 7 - 8 Jens Marklund, Ville Hedsberg Eddahallen
2018-11-04 14:30 191123031 Hörnefors IF - Clemensnäs IF 4 - 9 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Bråvallahallen
2018-11-04 15:30 191122031 FBC Moröbacke - Vindelns IF 6 - 7 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-11-16 19:00 191122034 IK SPIF Umeå - Obbola IK 5 - 7 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Ersängshallen
2018-11-16 19:30 191123036 Vindelns IF - Täfteå IK 7 - 8 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm FC Vindeln
2018-11-18 11:30 191122033 IBK Umeå Norr - Holmsund City IBC 7 - 8 Olle Eliasson, Mats Erelund Midgårdshallen
2018-11-18 12:30 191123033 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 9 - 4 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2018-11-18 14:00 191123034 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 7 - 2 Björn Glad, Bjarne Andersson Musköten 2
2018-11-18 14:30 191123035 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke 9 - 5 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Hammarhallen Vännäs
2018-11-18 15:30 191122035 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IBF 13 - 7 David Jonsson, Johan Rönnberg Morö Backe A
2018-11-23 19:00 191122040 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 11 - 1 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2018-11-23 19:00 191123037 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 9 - 7 Peter Poopuu, Roger Karlsson Bråvallahallen
2018-11-24 12:30 191123038 Holmsund City IBC - IK SPIF Umeå 5 - 4 Mats Öster, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2018-11-24 12:45 191122039 FBC Moröbacke - IBS Dalen 9 - 5 Andreas Åström, Ville Hedsberg Morö Backe A
2018-11-24 15:00 191122038 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 10 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-11-24 15:00 191123039 Obbola IK - Clemensnäs IF 8 - 7 Mats Öster, Thomas Jonsson Olasjöhallen
2019-02-20 21:00 191122037 Umeå City IBF - Vindelns IF 4 - 7 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2018-11-30 19:00 191123044 IBS Dalen - Täfteå IK 6 - 10 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Musköten 2
2018-12-01 11:30 191122041 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 13 - 8 Thomas Jonsson, Mats Erelund Midgårdshallen
2018-12-01 12:30 191122043 Clemensnäs IF - Holmsund City IBC 7 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-12-01 14:00 191122042 IK SPIF Umeå - Hörnefors IF 4 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2018-12-01 14:00 191123043 Gullänget-Kroksta IBS - FBC Moröbacke 17 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-12-02 13:30 191123042 Vindelns IF - Rönnskär Railcare IF 8 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2018-12-02 15:00 191123041 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 7 - 1 Mats Erelund, Thomas Jonsson Hammarhallen Vännäs
2018-12-07 19:00 191123048 Hörnefors IF - Täfteå IK 4 - 4 Mats Öster, Olle Eliasson Bråvallahallen
2018-12-07 19:30 191123045 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 9 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Storsjöhallen
2018-12-08 11:30 191123046 Obbola IK - Rönnskär Railcare IF 14 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2018-12-08 11:30 191123047 Gimonäs Umeå IBF - FBC Moröbacke 16 - 7 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Sjöfruhallen
2018-12-08 14:00 191122045 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 8 Björn Glad, Bjarne Andersson Midgårdshallen
2018-12-09 13:00 191122046 IK SPIF Umeå - IBS Dalen 16 - 4 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2019-02-24 14:00 191122047 Clemensnäs IF - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Ville Hedsberg, Jens Marklund Eddahallen
2018-12-14 19:00 191122052 Täfteå IK - Holmsund City IBC 7 - 11 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2018-12-16 11:30 191122049 Umeå City IBF - Obbola IK 5 - 15 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Vildmannahallen
2018-12-16 11:30 191123050 IBS Dalen - Clemensnäs IF 7 - 13 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 2
2018-12-16 12:30 191123049 Gullänget-Kroksta IBS - IK SPIF Umeå 7 - 10 Göran Norberg, Mikael Körning Skyttis Arena
2018-12-16 13:00 191122050 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 6 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-12-16 15:30 191122051 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 4 - 6 Daniel Degerman, Andreas Åström Morö Backe A
2018-12-17 19:30 191123052 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 4 - 13 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2019-01-12 13:00 191122053 Clemensnäs IF - Umeå City IBF 5 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-01-12 14:00 191122055 IBK Umeå Norr - FBC Moröbacke 26 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Midgårdshallen
2019-02-10 12:00 191122054 IK SPIF Umeå - Rönnskär Railcare IF 8 - 4 Thomas Jonsson, Tony Cederholm Ersängshallen
2019-01-19 12:00 191122058 FBC Moröbacke - IK SPIF Umeå 5 - 8 Johan Rönnberg, David Jonsson Morö Backe A
2019-01-19 12:30 191122057 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 10 - 15 Mats Öster, Thomas Jonsson Vildmannahallen
2019-01-19 15:00 191122059 Rönnskär Railcare IF - Clemensnäs IF 5 - 6 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-01-23 19:00 191122061 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 6 - 13 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2019-01-23 20:00 191122062 Täfteå IK - Umeå City IBF 4 - 2 Manuel Garzon, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-01-23 20:00 191122064 Clemensnäs IF - FBC Moröbacke 5 - 5 Jens Marklund, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-01-27 14:00 191122065 IBK Umeå Norr - Clemensnäs IF 19 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Midgårdshallen
2019-01-27 15:00 191122067 Rönnskär Railcare IF - Umeå City IBF 8 - 9 Andreas Åström, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-01-27 15:30 191122068 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 6 - 6 Thomas Jonsson, Mats Öster Ersängshallen
2019-02-02 11:30 191122072 Umeå City IBF - FBC Moröbacke 3 - 4 Mats Öster, Mats Erelund Vildmannahallen
2019-02-02 14:00 191122070 Clemensnäs IF - IK SPIF Umeå 13 - 1 Andreas Åström, Ville Hedsberg Eddahallen
2019-02-02 14:00 191122071 Täfteå IK - Rönnskär Railcare IF 5 - 11 Joakim Hagy, Mats Öster Vildmannahallen
2019-02-07 19:45 191122075 FBC Moröbacke - Rönnskär Railcare IF 8 - 3 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-02-08 19:00 191122074 IBK Umeå Norr - Umeå City IBF 22 - 6 Mats Öster, Joakim Hagy Midgårdshallen
2019-02-10 14:00 191122076 Clemensnäs IF - Täfteå IK 9 - 9 Johan Rönnberg, Andreas Åström Balderhallen A
2019-02-15 19:00 191122078 Umeå City IBF - IK SPIF Umeå 5 - 4 Thomas Jonsson, Tony Cederholm Vildmannahallen
2019-02-16 14:00 191122077 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 5 - 15 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-02-16 15:00 191122080 Täfteå IK - FBC Moröbacke 10 - 9 Mats Erelund, Mats Öster Vildmannahallen
2018-11-25 12:30 191122081 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-02-21 20:15 191123081 Gimonäs Umeå IBF - Umeå City IBF 7 - 1 Thomas Jonsson, Mats Erelund Midgårdshallen
2019-02-23 11:30 191122083 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 15 - 7 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Midgårdshallen
2019-02-23 15:00 191123082 Hörnefors IF - Rönnskär Railcare IF 5 - 4 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Bråvallahallen
2019-02-23 15:30 191123084 Obbola IK - Täfteå IK 6 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2019-02-24 11:30 191122084 IK SPIF Umeå - Vindelns IF 3 - 4 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2019-02-28 19:30 191123083 Holmsund City IBC - FBC Moröbacke 12 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2019-03-03 13:00 191122085 Umeå City IBF - Hörnefors IF 5 - 8 Thomas Jonsson, Mats Öster Vildmannahallen
2019-03-03 13:00 191122086 Rönnskär Railcare IF - Holmsund City IBC 8 - 4 Ville Hedsberg, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-03-03 13:00 191122087 FBC Moröbacke - Obbola IK 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-03-03 13:00 191122088 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 4 - 5 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena
2019-03-03 13:00 191123086 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 1 - 20 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Musköten 2
2019-03-03 13:00 191123087 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 11 - 13 Roger Karlsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2019-03-03 13:00 191123088 Vindelns IF - Clemensnäs IF 7 - 13 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Umeå Norr 20 17 1 2 285-125 160 52
2. Clemensnäs IF 20 11 3 6 172-132 40 36
3. Täfteå IK 20 7 4 9 130-140 -10 25
4. IK SPIF Umeå 20 6 3 11 129-142 -13 21
5. FBC Moröbacke 20 5 3 12 122-192 -70 18
6. Umeå City IBF 20 5 2 13 101-164 -63 17
7. Rönnskär Railcare IF 20 4 3 13 130-157 -27 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:30 191123003 Gimonäs Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 5 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Sjöfruhallen
2018-09-21 19:30 191123004 Hörnefors IF - Vindelns IF 11 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Bråvallahallen
2018-09-22 12:30 191123001 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2018-09-22 15:00 191123002 Obbola IK - IBS Dalen 6 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Olasjöhallen
2018-09-25 19:30 191123007 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 8 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Hammarhallen Vännäs
2018-09-26 19:00 191123006 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 7 - 9 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Musköten 2
2018-09-26 19:30 191123008 Vindelns IF - Holmsund City IBC 2 - 13 Therese Edin, Frida Nilsson FC Vindeln
2018-09-26 20:00 191123005 Gullänget-Kroksta IBS - Hörnefors IF 3 - 4 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2018-09-28 19:00 191123012 Gimonäs Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 9 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2018-09-30 12:00 191123009 Gullänget-Kroksta IBS - IBS Dalen 15 - 3 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2018-09-30 12:00 191123011 Obbola IK - Vindelns IF 14 - 2 Mats Öster, Tony Cederholm Olasjöhallen
2018-09-30 14:30 191123010 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 6 - 3 Mats Öster, Tony Cederholm Storsjöhallen
2018-10-05 19:30 191123015 Holmsund City IBC - Obbola IK 6 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2018-10-07 12:00 191123014 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IBF 4 - 14 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2018-10-07 15:00 191123013 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 6 Hammarhallen Vännäs
2018-10-08 20:00 191123016 Hörnefors IF - IBS Dalen 13 - 5 Jonas Ahlehjelm, Thomas Jonsson Bråvallahallen
2018-10-13 11:30 191123020 Gimonäs Umeå IBF - Holmsund City IBC 4 - 5 Mats Öster, Mats Erelund Sjöfruhallen
2018-10-13 12:00 191123017 Gullänget-Kroksta IBS - Vindelns IF 7 - 5 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2018-10-14 11:30 191123018 IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 2
2018-10-14 11:30 191123019 Obbola IK - Hörnefors IF 11 - 7 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Olasjöhallen
2018-10-19 19:00 191123024 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Bråvallahallen
2018-10-19 19:30 191123021 Vindelns IF - IBS Dalen 7 - 2 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg FC Vindeln
2018-10-21 11:30 191123023 Obbola IK - Gimonäs Umeå IBF 10 - 6 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Olasjöhallen
2018-10-21 14:00 191123022 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 3 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Storsjöhallen
2018-10-26 19:00 191123028 Gimonäs Umeå IBF - Hörnefors IF 7 - 4 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2018-10-26 19:30 191123025 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 9 - 10 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2018-10-27 12:00 191123027 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 8 - 4 Bjarne Andersson, Roger Karlsson Hammarhallen Vännäs
2018-10-27 15:30 191123026 IBS Dalen - Holmsund City IBC 7 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 2
2018-11-03 12:00 191122029 Umeå City IBF - IBS Dalen 3 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2018-11-03 14:30 191122032 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 11 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2018-11-04 11:30 191123029 Obbola IK - IBK Umeå Norr 7 - 21 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Olasjöhallen
2018-11-04 11:30 191123030 Gimonäs Umeå IBF - IK SPIF Umeå 9 - 5 Olle Eliasson, Mats Öster Sjöfruhallen
2018-11-04 13:00 191122030 Rönnskär Railcare IF - Spöland Vännäs IF 7 - 8 Jens Marklund, Ville Hedsberg Eddahallen
2018-11-04 14:30 191123031 Hörnefors IF - Clemensnäs IF 4 - 9 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Bråvallahallen
2018-11-04 15:30 191122031 FBC Moröbacke - Vindelns IF 6 - 7 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-11-16 19:00 191122034 IK SPIF Umeå - Obbola IK 5 - 7 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Ersängshallen
2018-11-16 19:30 191123036 Vindelns IF - Täfteå IK 7 - 8 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm FC Vindeln
2018-11-18 11:30 191122033 IBK Umeå Norr - Holmsund City IBC 7 - 8 Mats Erelund, Olle Eliasson Midgårdshallen
2018-11-18 12:30 191123033 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 9 - 4 Joakim Nydahl, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2018-11-18 14:00 191123034 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 7 - 2 Bjarne Andersson, Björn Glad Musköten 2
2018-11-18 14:30 191123035 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke 9 - 5 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Hammarhallen Vännäs
2018-11-18 15:30 191122035 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IBF 13 - 7 David Jonsson, Johan Rönnberg Morö Backe A
2018-11-23 19:00 191122040 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 11 - 1 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2018-11-23 19:00 191123037 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 9 - 7 Roger Karlsson, Peter Poopuu Bråvallahallen
2018-11-24 12:30 191123038 Holmsund City IBC - IK SPIF Umeå 5 - 4 Mats Öster, Thomas Jonsson Storsjöhallen
2018-11-24 12:45 191122039 FBC Moröbacke - IBS Dalen 9 - 5 Andreas Åström, Ville Hedsberg Morö Backe A
2018-11-24 15:00 191122038 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 10 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-11-24 15:00 191123039 Obbola IK - Clemensnäs IF 8 - 7 Thomas Jonsson, Mats Öster Olasjöhallen
2019-02-20 21:00 191122037 Umeå City IBF - Vindelns IF 4 - 7 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2018-11-30 19:00 191123044 IBS Dalen - Täfteå IK 6 - 10 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Musköten 2
2018-12-01 11:30 191122041 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 13 - 8 Mats Erelund, Thomas Jonsson Midgårdshallen
2018-12-01 12:30 191122043 Clemensnäs IF - Holmsund City IBC 7 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-12-01 14:00 191122042 IK SPIF Umeå - Hörnefors IF 4 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2018-12-01 14:00 191123043 Gullänget-Kroksta IBS - FBC Moröbacke 17 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2018-12-02 13:30 191123042 Vindelns IF - Rönnskär Railcare IF 8 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin FC Vindeln
2018-12-02 15:00 191123041 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 7 - 1 Thomas Jonsson, Mats Erelund Hammarhallen Vännäs
2018-12-07 19:00 191123048 Hörnefors IF - Täfteå IK 4 - 4 Mats Öster, Olle Eliasson Bråvallahallen
2018-12-07 19:30 191123045 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 9 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Storsjöhallen
2018-12-08 11:30 191123046 Obbola IK - Rönnskär Railcare IF 14 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2018-12-08 11:30 191123047 Gimonäs Umeå IBF - FBC Moröbacke 16 - 7 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Sjöfruhallen
2018-12-08 14:00 191122045 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 8 Björn Glad, Bjarne Andersson Midgårdshallen
2018-12-09 13:00 191122046 IK SPIF Umeå - IBS Dalen 16 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2019-02-24 14:00 191122047 Clemensnäs IF - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Jens Marklund, Ville Hedsberg Eddahallen
2018-12-14 19:00 191122052 Täfteå IK - Holmsund City IBC 7 - 11 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2018-12-16 11:30 191122049 Umeå City IBF - Obbola IK 5 - 15 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Vildmannahallen
2018-12-16 11:30 191123050 IBS Dalen - Clemensnäs IF 7 - 13 Thomas Jonsson, Mats Erelund Musköten 2
2018-12-16 12:30 191123049 Gullänget-Kroksta IBS - IK SPIF Umeå 7 - 10 Mikael Körning, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-12-16 13:00 191122050 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 6 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2018-12-16 15:30 191122051 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 4 - 6 Andreas Åström, Daniel Degerman Morö Backe A
2018-12-17 19:30 191123052 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 4 - 13 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2019-01-12 11:30 191123053 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 9 Mats Öster, Thomas Jonsson Hammarhallen Vännäs
2019-01-12 11:30 191123054 IBS Dalen - Obbola IK 3 - 11 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 2
2019-01-12 15:00 191123056 Vindelns IF - Hörnefors IF 3 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin FC Vindeln
2019-01-13 14:00 191123055 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IBF 8 - 4 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2019-01-15 19:30 191123058 Gimonäs Umeå IBF - IBS Dalen 4 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2019-01-15 19:30 191123059 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 10 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2019-01-16 19:30 191123057 Hörnefors IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Bråvallahallen
2019-01-16 19:30 191123060 Holmsund City IBC - Vindelns IF 11 - 3 Mats Erelund, Manuel Garzon Storsjöhallen
2019-01-20 11:00 191123063 Vindelns IF - Obbola IK 3 - 8 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2019-01-20 11:30 191123062 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 5 - 5 Mats Öster, Mats Erelund Bråvallahallen
2019-01-20 14:30 191123061 IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 5 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2019-01-20 14:30 191123064 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF 4 - 4 Rasmus Säfvenberg, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2019-01-25 19:00 191123067 Obbola IK - Holmsund City IBC 3 - 6 Thomas Jonsson, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena Vatten
2019-01-27 11:30 191123068 IBS Dalen - Hörnefors IF 7 - 7 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2019-01-27 12:00 191123066 Gimonäs Umeå IBF - Vindelns IF 13 - 10 Mats Öster, Thomas Jonsson Sjöfruhallen
2019-01-27 12:30 191123065 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 8 - 12 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-02-01 19:30 191123072 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IBF 6 - 5 Joakim Hagy, Mats Öster Storsjöhallen
2019-02-02 15:00 191123069 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 10 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2019-02-02 15:30 191123071 Hörnefors IF - Obbola IK 9 - 6 Thomas Jonsson, Mats Erelund Bråvallahallen
2019-02-03 11:30 191123070 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen 8 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Hammarhallen Vännäs
2019-02-08 19:00 191123075 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 8 - 4 Jonas Ahlehjelm, Tony Cederholm Sjöfruhallen
2019-02-09 14:00 191123074 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 4 - 5 Tony Strindlund, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2019-02-10 11:30 191123076 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2019-02-10 15:00 191123073 IBS Dalen - Vindelns IF 6 - 8 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 2
2019-02-16 16:45 191123078 Holmsund City IBC - IBS Dalen 9 - 7 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2019-02-17 11:30 191123077 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 10 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Olasjöhallen
2019-02-17 11:30 191123080 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IBF 7 - 10 Mats Öster, Mats Erelund Bråvallahallen
2019-02-18 19:30 191123079 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 8 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin FC Vindeln
2018-11-25 12:30 191122081 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 4 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2019-02-21 20:15 191123081 Gimonäs Umeå IBF - Umeå City IBF 7 - 1 Thomas Jonsson, Mats Erelund Midgårdshallen
2019-02-23 11:30 191122083 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 15 - 7 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Midgårdshallen
2019-02-23 15:00 191123082 Hörnefors IF - Rönnskär Railcare IF 5 - 4 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Bråvallahallen
2019-02-23 15:30 191123084 Obbola IK - Täfteå IK 6 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen
2019-02-24 11:30 191122084 IK SPIF Umeå - Vindelns IF 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2019-02-28 19:30 191123083 Holmsund City IBC - FBC Moröbacke 12 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2019-03-03 13:00 191122085 Umeå City IBF - Hörnefors IF 5 - 8 Thomas Jonsson, Mats Öster Vildmannahallen
2019-03-03 13:00 191122086 Rönnskär Railcare IF - Holmsund City IBC 8 - 4 Ville Hedsberg, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-03-03 13:00 191122087 FBC Moröbacke - Obbola IK 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-03-03 13:00 191122088 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 4 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena
2019-03-03 13:00 191123086 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 1 - 20 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2
2019-03-03 13:00 191123087 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 11 - 13 Roger Karlsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2019-03-03 13:00 191123088 Vindelns IF - Clemensnäs IF 7 - 13 Thanasis Provatas, Andreas Weckfors FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 21 17 2 2 154-98 56 53
2. Obbola IK 21 13 1 7 176-137 39 40
3. Hörnefors IF 21 11 4 6 129-116 13 37
4. Gimonäs Umeå IBF 21 11 3 7 160-130 30 36
5. Gullänget-Kroksta IBS 21 10 2 9 165-152 13 32
6. Spöland Vännäs IF 21 10 1 10 125-141 -16 31
7. Vindelns IF 21 7 0 14 113-181 -68 21
8. IBS Dalen 21 3 2 16 105-189 -84 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis