Division 1 Damer GUD (2018/19)

Gruppspel
Damer Division 1 GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 170102003 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 7 - 4 Jonathan Blank, Petter Lundgren Alfahallen - Gavlehov
2018-10-06 12:30 170102006 IK Sirius IBK - IBF Hedemora 5 - 4 e.förl. Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-06 12:45 170102001 Stenhagens KK - IBF Borlänge 2 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2018-10-06 15:00 170102002 Arlanda IBK - Alunda IBF 4 - 9 Erik Lindberg, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-10-06 15:00 170102004 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 6 - 4 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-12 20:00 170102007 Alunda IBF - Stenhagens KK 7 - 2 Arvid Englund, Oliver Halvarsson Olandshallen
2018-10-13 15:00 170102011 IBF Hedemora - Hagunda IF 0 - 1 Fredrik Andersson, Michelle Unger Vasahallen
2018-10-13 16:30 170102012 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 2 - 3 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner IFU Arena A
2018-10-13 18:45 170102009 KAIS Mora UIF - Arlanda IBK 13 - 3 Fredrik Andersson, Michelle Unger Idre Fjäll Arena
2018-10-14 16:00 170102008 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge 4 - 12 Leo Holmström, Linus Isberg JALAS® Arena 1
2018-10-19 20:00 170102017 Gävle GIK - IK Sirius IBK 4 - 5 Håkan Thunman, Magnus Undén Nynäshallen
2018-10-20 12:45 170102013 Stenhagens KK - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Arvid Englund, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2018-10-20 14:00 170102014 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 10 - 2 Peter Alenbring, Peter Astner Olandshallen
2018-10-21 12:00 170102016 Arlanda IBK - IBF Hedemora 7 - 8 Arvid Englund, Thomas Tanskanen Ekilla Sporthall
2018-10-21 19:00 170102018 Hagunda IF - Storvreta IBK 1 - 6 Jörgen Andersson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-26 20:00 170102021 IBF Hedemora - Alunda IBF 3 - 5 Jörgen Andersson, Amir Zilic Vasahallen
2018-10-27 13:00 170102019 KAIS Mora UIF - Stenhagens KK 8 - 1 Mattias Hedberg, Niklas Stenius Idre Fjäll Arena
2018-10-27 13:30 170102022 IK Sirius IBK - IBF Borlänge 4 - 8 Erik Lindberg, Jonathan Blank IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-27 13:45 170102023 Storvreta IBK - Arlanda IBK 8 - 1 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner Storvreta IBK Sporthall
2018-10-28 12:30 170102024 Hagunda IF - Gävle GIK 7 - 5 Fredrik Andersson, Michelle Unger IFU Arena – Lundqvist EL
2018-11-03 12:30 170102027 IBF Falun Ungdom - IK Sirius IBK 4 - 3 Leo Holmström, Linus Isberg JALAS® Arena 1
2018-11-03 14:30 170102029 IBF Borlänge - Hagunda IF 8 - 7 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Maserhallen
2018-11-03 17:00 170102028 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2018-11-03 17:30 170102026 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 13 - 11 Michelle Unger, Fredrik Andersson Idre Fjäll Arena
2018-11-04 12:00 170102030 Arlanda IBK - Gävle GIK 8 - 11 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Ekilla Sporthall
2018-11-09 19:30 170102035 Gävle GIK - Alunda IBF 5 - 6 Erik Lindberg, Jonathan Blank Alfahallen - Gavlehov
2018-11-10 14:30 170102031 IBF Hedemora - Stenhagens KK 6 - 5 e.förl. Fredrik Andersson, Michelle Unger Vasahallen
2018-11-10 15:00 170102034 Hagunda IF - IBF Falun Ungdom 12 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-11-10 16:00 170102036 Arlanda IBK - IBF Borlänge 1 - 8 Jonas Tidsjö, Oliver Halvarsson Ekilla Sporthall
2018-11-10 17:30 170102033 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 2 - 3 Mattias Hedberg, Erik Lindberg Storvreta IBK Sporthall
2018-11-17 12:45 170102037 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 2 - 8 Bo Pettersson Loklint, Frida Lanzaro Stenhagen BoKC
2018-11-17 13:30 170102038 IBF Hedemora - Storvreta IBK 6 - 10 Amir Zilic, Daniel Larsson Vasahallen
2018-11-17 15:00 170102040 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 8 - 4 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2018-11-18 13:00 170102042 IBF Borlänge - Alunda IBF 2 - 6 Jonathan Blank, Erik Lindberg Maserhallen
2018-11-18 14:00 170102041 IBF Falun Ungdom - Arlanda IBK 2 - 4 Magnus Undén, Mattias Hedberg JALAS® Arena 1
2018-11-23 19:20 170102044 Hagunda IF - IK Sirius IBK 4 - 3 e.str. Richard Öhneskog, Marcus Svedinger IFU Arena – Lundqvist EL
2018-11-23 19:30 170102047 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 9 - 3 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2018-11-23 20:00 170102045 Gävle GIK - IBF Hedemora 5 - 7 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Träffen Arena
2018-11-23 20:00 170102048 Alunda IBF - IBF Falun Ungdom 12 - 1 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Olandshallen
2018-11-24 11:00 170102043 Storvreta IBK - Stenhagens KK 5 - 4 Arvid Englund, Rikard Ohlström IFU Arena A
2018-12-01 12:45 170102049 Stenhagens KK - Hagunda IF 1 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2018-12-01 15:30 170102052 IBF Hedemora - IBF Borlänge 4 - 5 Magnus Undén, Mattias Hedberg Vasahallen
2018-12-02 11:00 170102051 IK Sirius IBK - Arlanda IBK 4 - 3 e.förl. Oskar Simryd, Petter Lundgren IFU Arena A
2018-12-02 13:30 170102050 Storvreta IBK - Gävle GIK 17 - 0 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-12-02 15:30 170102054 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 10 - 2 Fredrik Andersson, Michelle Unger Idre Fjäll Arena
2018-12-07 19:30 170102055 Gävle GIK - Stenhagens KK 3 - 6 Magnus Undén, Mattias Hedberg Alfahallen - Gavlehov
2018-12-08 13:00 170102056 Arlanda IBK - Hagunda IF 4 - 8 Tony Nyberg, Peter Astner Ekilla Sporthall
2018-12-09 12:30 170102059 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 2 - 6 Jörgen Andersson, Michelle Unger JALAS® Arena 1
2018-12-09 14:30 170102057 IBF Borlänge - Storvreta IBK 7 - 6 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2018-12-18 20:00 170102058 Alunda IBF - IK Sirius IBK 9 - 3 Michaela Pålsson, Arvid Englund Olandshallen
2018-12-11 19:30 170102061 Stenhagens KK - Arlanda IBK 4 - 3 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint Stenhagen BoKC
2018-12-14 20:00 170102062 Gävle GIK - IBF Borlänge 2 - 9 Erik Lindberg, Jonathan Blank Träffen Arena
2018-12-15 12:30 170102064 Storvreta IBK - IBF Falun Ungdom 9 - 1 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena A
2018-12-15 15:00 170102065 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF 2 - 3 Alexander Sommensjö, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2019-02-08 19:00 170102063 Hagunda IF - Alunda IBF 5 - 9 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2018-12-14 20:00 170102068 Alunda IBF - Arlanda IBK 6 - 4 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Olandshallen
2018-12-15 13:00 170102067 IBF Borlänge - Stenhagens KK 5 - 6 e.förl. Mattias Hedberg, Magnus Undén Maserhallen
2018-12-16 11:30 170102072 IBF Hedemora - IK Sirius IBK 1 - 2 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Vasahallen
2018-12-16 17:00 170102070 KAIS Mora UIF - Hagunda IF 4 - 5 e.förl. Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2018-12-21 19:00 170102069 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 2 - 7 Amir Zilic, Daniel Larsson JALAS® Arena 1
2019-01-08 19:00 170102074 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 9 - 2 Amir Zilic, Daniel Larsson Maserhallen
2019-01-12 12:45 170102073 Stenhagens KK - Alunda IBF 5 - 6 Arvid Englund, Michaela Pålsson Stenhagen BoKC
2019-01-12 13:00 170102075 Arlanda IBK - KAIS Mora UIF 5 - 4 e.förl. Bo Pettersson Loklint, Peter Astner Ekilla Sporthall
2019-01-13 12:30 170102077 Hagunda IF - IBF Hedemora 4 - 6 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner IFU Arena – Lundqvist EL
2019-01-13 13:00 170102078 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 6 - 1 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena A
2019-01-18 18:30 170102084 Storvreta IBK - Hagunda IF 4 - 3 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring IFU Arena A
2019-01-19 11:00 170102083 IK Sirius IBK - Gävle GIK 5 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena A
2019-01-19 14:30 170102082 IBF Hedemora - Arlanda IBK 11 - 2 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Vasahallen
2019-01-20 11:00 170102079 IBF Falun Ungdom - Stenhagens KK 1 - 7 Michelle Unger, Fredrik Andersson JALAS® Arena 1
2019-01-20 14:00 170102080 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 1 - 4 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Idre Fjäll Arena
2019-01-25 19:30 170102090 Gävle GIK - Hagunda IF 6 - 2 Erik Lindberg, Marcus Svedinger Alfahallen - Gavlehov
2019-01-26 12:45 170102085 Stenhagens KK - KAIS Mora UIF 12 - 3 Arvid Englund, Marko Spasic Stenhagen BoKC
2019-01-26 13:30 170102088 IBF Borlänge - IK Sirius IBK 3 - 5 Michelle Unger, Fredrik Andersson Maserhallen
2019-01-26 14:15 170102089 Arlanda IBK - Storvreta IBK 3 - 8 Bo Pettersson Loklint, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-01-26 17:00 170102087 Alunda IBF - IBF Hedemora 13 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson Olandshallen
2019-02-02 13:00 170102094 Storvreta IBK - Alunda IBF 1 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2019-02-02 16:30 170102096 Gävle GIK - Arlanda IBK 9 - 4 Michelle Unger, Fredrik Andersson Träffen Arena
2019-02-03 17:00 170102095 Hagunda IF - IBF Borlänge 6 - 7 Arvid Englund, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2019-02-15 19:30 170102092 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 6 - 4 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Vasahallen
2019-03-02 14:30 170102093 IK Sirius IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 5 e.förl. Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2019-02-09 12:45 170102097 Stenhagens KK - IBF Hedemora 7 - 2 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2019-02-09 15:30 170102102 IBF Borlänge - Arlanda IBK 11 - 4 Erik Lindberg, Sean Norouz Maserhallen
2019-02-09 17:00 170102101 Alunda IBF - Gävle GIK 10 - 6 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand Olandshallen
2019-02-10 15:30 170102099 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 6 - 10 Fredrik Andersson, Daniel Larsson Idre Fjäll Arena
2019-02-10 17:30 170102100 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF 0 - 7 Magnus Undén, Mattias Hedberg Lugnet D
2019-02-16 13:00 170102107 Arlanda IBK - IBF Falun Ungdom 16 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-02-16 17:00 170102108 Alunda IBF - IBF Borlänge 7 - 8 e.förl. Arvid Englund, Michaela Pålsson Olandshallen
2019-02-17 12:30 170102103 IK Sirius IBK - Stenhagens KK 2 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena A
2019-02-17 12:30 170102104 Storvreta IBK - IBF Hedemora 9 - 0 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Storvreta IBK Sporthall
2019-02-17 16:30 170102106 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 6 - 11 Mattias Hedberg, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2019-02-23 11:30 170102114 IBF Falun Ungdom - Alunda IBF 1 - 5 Leo Holmström, Linus Isberg JALAS® Arena 1
2019-02-23 13:30 170102113 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 7 - 10 Tomas Pettersson, Jussi Nissinen Idre Fjäll Arena
2019-02-23 14:30 170102111 IBF Hedemora - Gävle GIK 7 - 4 Fredrik Andersson, Michelle Unger Vasahallen
2019-02-26 19:30 170102109 Stenhagens KK - Storvreta IBK 5 - 6 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint Stenhagen BoKC
2019-02-26 19:30 170102110 IK Sirius IBK - Hagunda IF 4 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 16:30 170102116 Gävle GIK - Storvreta IBK 4 - 11 Jakob Westerlund, Petter Lundgren Alfahallen - Gavlehov
2019-03-03 12:00 170102115 Hagunda IF - Stenhagens KK 1 - 2 Arvid Englund, Marko Spasic IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-03 15:30 170102118 IBF Borlänge - IBF Hedemora 8 - 1 Fredrik Andersson, Michelle Unger Maserhallen
2019-03-03 15:30 170102120 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 1 - 6 Erik Lindberg, Sean Norouz JALAS® Arena 1
2019-03-06 20:00 170102117 Arlanda IBK - IK Sirius IBK 9 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-03-08 20:10 170102122 Hagunda IF - Arlanda IBK 4 - 6 Igor Ivanchenko, Ej offentliggjord IFU Arena A
2019-03-09 12:45 170102121 Stenhagens KK - Gävle GIK 3 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2019-03-09 14:30 170102125 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 12 - 2 Erik Lindberg, Sean Norouz Vasahallen
2019-03-10 16:00 170102124 IK Sirius IBK - Alunda IBF 2 - 4 Oliver Halvarsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-10 17:00 170102123 Storvreta IBK - IBF Borlänge 7 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2019-03-15 20:00 170102129 Alunda IBF - Hagunda IF 4 - 1 Tony Nyberg, Frida Lanzaro Olandshallen
2019-03-16 14:00 170102128 IBF Borlänge - Gävle GIK 7 - 3 Mattias Hedberg, Magnus Undén Maserhallen
2019-03-16 14:45 170102127 Arlanda IBK - Stenhagens KK 5 - 11 Tony Nyberg, Bo Pettersson Loklint Ekilla Sporthall
2019-03-17 13:30 170102131 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK 7 - 5 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2019-03-17 16:00 170102130 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 2 - 17 Erik Lindberg, Sean Norouz JALAS® Arena 1
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Alunda IBF 20 18 1 (0) 1 137-64 73 55
2. Storvreta IBK 20 17 0 (0) 3 150-59 91 51
3. IBF Borlänge 20 15 2 (1) 3 146-87 59 48
4. KAIS Mora UIF 20 10 2 (0) 8 120-114 6 32
5. Stenhagens KK 20 9 2 (1) 9 94-87 7 30
6. Hagunda IF 20 8 2 (2) 10 95-86 9 28
7. IBF Hedemora 20 8 2 (1) 10 104-113 -9 27
8. Gävle GIK 20 7 0 (0) 13 102-139 -37 21
9. IK Sirius IBK 20 4 4 (3) 12 78-97 -19 19
10. Arlanda IBK 20 4 2 (1) 14 96-149 -53 15
11. IBF Falun Ungdom 20 1 1 (0) 18 45-172 -127 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis