Herrar Utvecklingsserie (2018/19)

Gruppspel
Herrar Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-19 19:00 241301005 Sundsvall City IBC U Utveckling - Sundsvall FBC U HJ17 2 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2018-10-20 11:00 241301001 FBC Lo Utv - Vattjoms IK P02 5 - 9 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2018-10-20 16:00 241301003 Klockarbergets BK - Vattjoms IK Herr 4 - 4 Patrick Cederblad, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-10-21 11:30 241301004 Nätra IBK Utvecklingslag - Timrå IBC Utv 1 - 10 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-10-21 18:00 241301002 IBK Härnösand Utv - Vattjoms IK P99-00 4 - 3 Anders Öbergh, Mikael Körning Öbacka SC
2018-10-26 19:00 241301008 Timrå IBC Utv - IBK Härnösand Utv 4 - 5 Peter Palander, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2018-10-28 11:00 241301006 Vattjoms IK P99-00 - FBC Lo Utv 11 - 4 Jan Öberg, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-10-28 16:00 241301010 Sundsvall City IBC U Utveckling - Nätra IBK Utvecklingslag 7 - 6 Hans Söderblom, Anders Johansson Höglunda
2018-10-28 18:30 241301009 Sundsvall FBC U HJ17 - Klockarbergets BK 3 - 14 Anders Johansson, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-27 20:00 241301007 Vattjoms IK Herr - Sundsvall FBC U HJ17 5 - 10 Anders Johansson, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2018-11-10 17:00 241301011 FBC Lo Utv - Vattjoms IK Herr 4 - 8 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2018-11-11 11:30 241301014 IBK Härnösand Utv - Sundsvall City IBC U Utveckling 12 - 7 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2018-11-11 14:30 241301012 Vattjoms IK P99-00 - Timrå IBC Utv 5 - 6 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2018-11-11 14:30 241301015 Klockarbergets BK - Nätra IBK Utvecklingslag 11 - 9 Thomas Berglund, Jesper Doherty Njurundahallen
2018-11-16 19:00 241301018 Sundsvall City IBC U Utveckling - Vattjoms IK P99-00 10 - 4 Roger Lundbäck, Markus Helsing Höglunda
2018-11-18 15:30 241301016 Timrå IBC Utv - FBC Lo Utv 9 - 7 Peter Palander, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2018-11-18 16:00 241301017 Sundsvall FBC U HJ17 - Vattjoms IK Herr 9 - 3 Fredrik Strese, Jan Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-18 16:30 241301020 Klockarbergets BK - IBK Härnösand Utv 9 - 10 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2019-01-26 13:00 241301019 Nätra IBK Utvecklingslag - Sundsvall FBC U P03 Nord 8 - 12 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-11-23 19:30 241301025 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand Utv 10 - 8 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2018-11-24 15:00 241301021 FBC Lo Utv - Sundsvall FBC U HJ17 3 - 13 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-11-25 11:00 241301024 Vattjoms IK P99-00 - Klockarbergets BK 4 - 9 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2018-11-25 13:00 241301023 Vattjoms IK Herr - Nätra IBK Utvecklingslag 8 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2018-11-25 19:00 241301022 Timrå IBC Utv - Sundsvall City IBC U Utveckling 4 - 2 Patrick Cederblad, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2018-11-30 19:30 241301026 Sundsvall City IBC U Utveckling - FBC Lo Utv 6 - 9 Roger Lundbäck, Thomas Berglund Höglunda
2018-11-30 19:30 241301030 Sundsvall FBC U P03 Nord - Vattjoms IK P99-00 11 - 5 Peter Palander, Jesper Doherty Hagahallen
2018-12-02 14:30 241301029 IBK Härnösand Utv - Vattjoms IK Herr 13 - 4 Göran Norberg, Tony Strindlund Öbacka SC
2018-12-02 16:30 241301028 Klockarbergets BK - Timrå IBC Utv 9 - 8 Patrik Sjöberg, Anders Johansson Njurundahallen
2018-12-02 18:00 241301027 Nätra IBK Utvecklingslag - Sundsvall FBC U HJ17 10 - 10 Ivica Matanovic, Henrik Johansson Köpmanholmens Sporthall
2018-12-06 241301035 Vattjoms IK Herr - Vattjoms IK P99-00 0 - 0 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2018-12-08 11:00 241301031 FBC Lo Utv - Nätra IBK Utvecklingslag 5 - 12 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2018-12-09 13:30 241301033 Sundsvall FBC U HJ17 - IBK Härnösand Utv 2 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-14 19:00 241301032 Sundsvall City IBC U Utveckling - Klockarbergets BK 5 - 12 Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2019-01-19 13:30 241301034 Timrå IBC Utv - Vattjoms IK P02 3 - 4 Andreas Bjurman, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2018-12-15 11:30 241301037 IBK Härnösand Utv - Nätra IBK Utvecklingslag 5 - 5 Fredrik Söderholm, Tony Strindlund Öbacka SC
2018-12-16 12:30 241301039 Vattjoms IK P99-00 - Sundsvall FBC U HJ17 4 - 12 Patrik Sjöberg, Andreas Bjurman Matfors Sporthall
2018-12-16 14:30 241301040 Vattjoms IK Herr - Timrå IBC Utv 6 - 6 Per Pålsson, Andreas Bjurman Matfors Sporthall
2018-12-16 18:30 241301036 Klockarbergets BK - FBC Lo Utv 17 - 7 Patrik Sjöberg, Jesper Doherty Njurundahallen
2018-12-16 18:30 241301038 Sundsvall FBC U P03 Nord - Sundsvall City IBC U Utveckling 12 - 2 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2018-12-21 19:00 241301042 Klockarbergets BK - Sundsvall FBC U P03 Nord 8 - 6 Anders Johansson, Teodor Lundgren Njurundahallen
2019-01-11 19:00 241301044 Sundsvall City IBC U Utveckling - Vattjoms IK Herr 6 - 9 Arvid Larsson, Jesper Doherty Höglunda
2019-01-12 11:00 241301041 FBC Lo Utv - IBK Härnösand Utv 2 - 11 Göran Norberg, Mikael Körning Bollstahallen
2019-01-13 12:30 241301043 Nätra IBK Utvecklingslag - Vattjoms IK P99-00 13 - 8 Göran Norberg, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-01-13 18:30 241301045 Sundsvall FBC U HJ17 - Timrå IBC Utv 9 - 6 Peter Palander, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-20 12:30 241301047 Vattjoms IK P99-00 - IBK Härnösand Utv 2 - 9 Anders Johansson, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2019-01-20 13:00 241301049 Timrå IBC Utv - Nätra IBK Utvecklingslag 12 - 5 Peter Palander, Markus Helsing Timrå Sporthall
2019-01-20 14:30 241301046 Sundsvall FBC U P03 Nord - FBC Lo Utv 8 - 2 Arvid Larsson, Fredrik Strese Hagahallen
2019-01-20 14:30 241301048 Vattjoms IK Herr - Klockarbergets BK 5 - 13 Anders Johansson, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2019-01-20 18:00 241301050 Sundsvall FBC U HJ17 - Sundsvall City IBC U Utveckling 6 - 5 Patrick Cederblad, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-27 10:30 241301055 Nätra IBK Utvecklingslag - Sundsvall City IBC U Utveckling 7 - 9 Jonas Hägglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2019-01-27 14:00 241301051 FBC Lo Utv - Vattjoms IK P99-00 5 - 6 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-01-27 17:00 241301053 IBK Härnösand Utv - Timrå IBC Utv 8 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2019-02-22 18:30 241301054 Klockarbergets BK - Sundsvall FBC U HJ17 6 - 14 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2019-02-25 20:40 241301052 Sundsvall FBC U HJ17 - Vattjoms IK Herr 8 - 3 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2019-02-01 19:30 241301059 Sundsvall City IBC U Utveckling - IBK Härnösand Utv 4 - 7 Robin Palander, Josephine Eriksson Höglunda
2019-02-03 13:30 241301057 Timrå IBC Utv - Vattjoms IK P99-00 18 - 1 Hans Söderblom, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2019-02-03 15:30 241301056 Vattjoms IK Herr - FBC Lo Utv 13 - 2 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-03-09 14:00 241301060 Nätra IBK Utvecklingslag - Klockarbergets BK 8 - 8 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2019-02-10 10:30 241301063 Vattjoms IK P99-00 - Sundsvall City IBC U Utveckling 5 - 12 Arvid Larsson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-02-10 11:30 241301065 IBK Härnösand Utv - Klockarbergets BK 8 - 7 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2019-02-10 12:30 241301064 Vattjoms IK P02 - Nätra IBK Utvecklingslag 7 - 5 Arvid Larsson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-02-10 14:30 241301062 Vattjoms IK Herr - Sundsvall FBC U HJ17 6 - 11 Fredrik Strese, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2019-02-10 16:00 241301061 FBC Lo Utv - Timrå IBC Utv 4 - 8 Tony Strindlund, Simon Hedkvist Bollstahallen
2019-02-15 19:00 241301067 Sundsvall City IBC U Utveckling - Timrå IBC Utv 9 - 5 Teodor Lundgren, Patrik Sjöberg Höglunda
2019-02-17 10:30 241301068 Nätra IBK Utvecklingslag - Vattjoms IK Herr 9 - 6 Fredrik Söderholm, Simon Hedkvist Köpmanholmens Sporthall
2019-02-17 11:00 241301066 Sundsvall FBC U HJ17 - FBC Lo Utv 5 - 6 Patrick Cederblad, Peter Palander Skönsbergshallen
2019-02-17 14:30 241301069 Klockarbergets BK - Vattjoms IK P99-00 11 - 2 Patrick Cederblad, Markus Helsing Njurundahallen
2019-02-17 17:00 241301070 IBK Härnösand Utv - Sundsvall FBC U P03 Nord 9 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2019-02-24 11:00 241301071 FBC Lo Utv - Sundsvall City IBC U Utveckling 8 - 7 Mikael Körning, Göran Norberg Bollstahallen
2019-02-24 12:30 241301075 Vattjoms IK P99-00 - Vattjoms IK P02 4 - 9 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Matfors Sporthall
2019-02-24 14:30 241301074 Vattjoms IK Herr - IBK Härnösand Utv 4 - 9 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Matfors Sporthall
2019-02-24 16:00 241301072 Sundsvall FBC U HJ17 - Nätra IBK Utvecklingslag 14 - 6 Teodor Lundgren, Patrick Cederblad Höglunda
2019-03-15 19:00 241301073 Timrå IBC Utv - Klockarbergets BK 6 - 9 Thomas Eriksson, Tony Strindlund Timrå Sporthall
2019-03-01 19:00 241301079 Sundsvall FBC U P03 Nord - Timrå IBC Utv 3 - 5 Jesper Doherty, Peter Palander Hagahallen
2019-03-03 241301080 Vattjoms IK P99-00 - Vattjoms IK Herr 0 - 0 Matfors Sporthall
2019-03-03 10:30 241301076 Nätra IBK Utvecklingslag - FBC Lo Utv 14 - 3 Fredrik Söderholm, Henrik Johansson Köpmanholmens Sporthall
2019-03-03 11:30 241301078 IBK Härnösand Utv - Sundsvall FBC U HJ17 5 - 5 Mikael Berglund, Tony Strindlund Öbacka SC
2019-03-03 16:00 241301077 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U Utveckling 18 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2019-03-15 19:00 241301083 Sundsvall City IBC U Utveckling - Vattjoms IK P02 7 - 6 Josephine Eriksson, Markus Helsing Höglunda
2019-03-15 19:00 241301084 Sundsvall FBC U HJ17 - Vattjoms IK P99-00 5 - 1 Jesper Doherty, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2019-03-16 15:30 241301081 FBC Lo Utv - Klockarbergets BK 10 - 10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2019-03-17 10:30 241301082 Nätra IBK Utvecklingslag - IBK Härnösand Utv 7 - 9 Mikael Körning, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall
2019-03-17 15:30 241301085 Timrå IBC Utv - Vattjoms IK Herr 4 - 5 Patrick Cederblad, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2019-03-19 19:00 241301086 IBK Härnösand Utv - FBC Lo Utv 3 - 8 Thomas Eriksson, Mattias Karlsson Öbacka SC
2019-03-24 10:30 241301088 Vattjoms IK P99-00 - Nätra IBK Utvecklingslag 5 - 15 Teodor Lundgren, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-03-24 12:30 241301087 Vattjoms IK P02 - Klockarbergets BK 8 - 3 Teodor Lundgren, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-03-24 14:30 241301089 Vattjoms IK Herr - Sundsvall City IBC U Utveckling 4 - 8 Patrick Cederblad, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-03-26 19:30 241301090 Timrå IBC Utv - Sundsvall FBC U HJ17 4 - 18 Patrick Cederblad, Jesper Doherty Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U HJ17 18 13 3 2 161-91 70 42
2. IBK Härnösand Utv 18 13 3 2 137-89 48 42
3. Klockarbergets BK 18 11 3 4 178-122 56 36
4. Timrå IBC Utv 18 8 1 9 121-110 11 25
5. Sundsvall City IBC U Utveckling 18 7 0 11 113-141 -28 21
6. Nätra IBK Utvecklingslag 18 5 4 9 148-149 -1 19
7. Vattjoms IK P02 7 6 0 1 53-35 18 18
8. Vattjoms IK Herr 18 4 5 9 93-124 -31 17
9. FBC Lo Utv 18 4 1 13 94-170 -76 13
10. Sundsvall FBC U P03 Nord 7 4 0 3 55-39 16 12
11. Vattjoms IK P99-00 18 2 2 14 70-153 -83 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis