Fair Play Cup Flickor 13 (2018/19)

Gruppspel
FPC F13 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143501001 Alvesta IBK - S/W 2010 IBK 8 - 0 Hampus Abrahamsson, Erik Haglund Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-22 20:00 143501002 Landvetter Wings 1 - Surahammars IBF 2 - 2 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 08:00 143501003 Alvesta IBK - Landvetter Wings 1 2 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 08:00 143501004 S/W 2010 IBK - Surahammars IBF 0 - 9 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 15:00 143501005 Landvetter Wings 1 - S/W 2010 IBK 9 - 0 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Campus Arena
2019-03-23 15:00 143501006 Surahammars IBF - Alvesta IBK 4 - 0 Nicklas Hult, Christer Jonsson Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surahammars IBF 3 2 1 0 15-2 13 7
2. Alvesta IBK 3 2 0 1 10-4 6 6
3. Landvetter Wings 1 3 1 1 1 11-4 7 4
4. S/ W 2010 IBK 3 0 0 3 0-26 -26 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143502001 Craftstadens IBK - Ryds SK 2 - 0 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-22 20:00 143502002 Värnamo IK - IBF Älvstranden 1 2 - 2 Johan Oxenmyr, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 08:00 143502003 Craftstadens IBK - Värnamo IK 0 - 4 Alicia Almberg, Elsa Andersson Torpshallen
2019-03-23 08:40 143502004 Ryds SK - IBF Älvstranden 1 0 - 7 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 15:00 143502005 Värnamo IK - Ryds SK 10 - 0 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 15:00 143502006 IBF Älvstranden 1 - Craftstadens IBK 3 - 0 Simon Lenegård, Oskar Snickars Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 3 2 1 0 16-2 14 7
2. IBF Älvstranden 1 3 2 1 0 12-2 10 7
3. Craftstadens IBK 3 1 0 2 2-7 -5 3
4. Ryds SK 3 0 0 3 0-19 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143503002 Skövde IBF - Växjö IBK Utveckling Blå 0 - 8 Alicia Almberg, Elsa Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-22 20:00 143503001 IBF Tranås - Lindås Waves 0 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 10:00 143503003 IBF Tranås - Skövde IBF 5 - 0 Alicia Almberg, Elsa Andersson Torpshallen
2019-03-23 10:40 143503004 Lindås Waves - Växjö IBK Utveckling Blå 3 - 2 Peter Nykvist, Kim Bjurek Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 15:40 143503005 Skövde IBF - Lindås Waves 1 - 6 Igor Ivanchenko, Danylo Abeliashev Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 15:40 143503006 Växjö IBK Utveckling Blå - IBF Tranås 3 - 1 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås Waves 3 3 0 0 11-3 8 9
2. Växjö IBK Utveckling Blå 3 2 0 1 13-4 9 6
3. IBF Tranås 3 1 0 2 6-5 1 3
4. Skövde IBF 3 0 0 3 1-19 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143504002 Fröjereds IF - Landvetter Wings 2 3 - 1 Simon Lenegård, Oskar Snickars Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-22 20:00 143504001 Husqvarna IK - Växjö IBK Utveckling Vit 0 - 1 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 10:40 143504003 Husqvarna IK - Fröjereds IF 1 - 2 Emil Lindén, Adam Nikolausson Norrahammars Sporthall
2019-03-23 10:40 143504004 Växjö IBK Utveckling Vit - Landvetter Wings 2 1 - 0 Johan Oxenmyr, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 17:00 143504005 Fröjereds IF - Växjö IBK Utveckling Vit 1 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Campus Arena
2019-03-23 17:00 143504006 Landvetter Wings 2 - Husqvarna IK 1 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 3 2 1 0 6-3 3 7
2. Växjö IBK Utveckling Vit 3 2 1 0 3-1 2 7
3. Landvetter Wings 2 3 1 0 2 2-4 -2 3
4. Husqvarna IK 3 0 0 3 1-4 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143505001 Månsarps IBK - Ingelstad IBK 1 - 7 Adam Rydholm, Alexia Rasmussen Norrahammars Sporthall
2019-03-22 20:00 143505002 Träslövsläge IF - IBF Älvstranden 2 1 - 5 Adam Rydholm, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
2019-03-23 10:40 143505003 Månsarps IBK - Träslövsläge IF 1 - 8 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Campus Arena
2019-03-23 11:20 143505004 Ingelstad IBK - IBF Älvstranden 2 0 - 6 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Campus Arena
2019-03-23 18:40 143505005 Träslövsläge IF - Ingelstad IBK 8 - 0 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 18:40 143505006 IBF Älvstranden 2 - Månsarps IBK 6 - 0 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden 2 3 3 0 0 17-1 16 9
2. Träslövsläge IF 3 2 0 1 17-6 11 6
3. Ingelstad IBK 3 1 0 2 7-15 -8 3
4. Månsarps IBK 3 0 0 3 2-21 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143506002 Varla IBK - Hovshaga AIF 3 - 0 Peter Nykvist, Kim Bjurek Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-22 20:00 143506001 FBC Kalmarsund Ungdom - Kärra IBK 1 - 4 Felix Carlsson, Hans Bylund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 12:00 143506003 FBC Kalmarsund Ungdom - Varla IBK 0 - 4 Josef Bard, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 12:00 143506004 Kärra IBK - Hovshaga AIF 0 - 2 Tim Solig, Jonathan Morén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 20:00 143506005 Varla IBK - Kärra IBK 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 20:00 143506006 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK 3 2 1 0 7-0 7 7
2. Hovshaga AIF 3 1 1 1 4-5 -1 4
3. Kärra IBK 3 1 1 1 4-3 1 4
4. FBC Kalmarsund Ungdom 3 0 1 2 3-10 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143507001 CL98IC - Ljungby IB 5 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-22 20:00 143507002 IBF Linköping - Veddige IBK 3 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 12:00 143507003 CL98IC - IBF Linköping 4 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 12:00 143507004 Ljungby IB - Veddige IBK 0 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 19:20 143507005 IBF Linköping - Ljungby IB 5 - 1 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 19:20 143507006 Veddige IBK - CL98IC 0 - 5 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 3 3 0 0 14-2 12 9
2. IBF Linköping 3 2 0 1 10-5 5 6
3. Veddige IBK 3 1 0 2 3-8 -5 3
4. Ljungby IB 3 0 0 3 1-13 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC F13 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 08:45 143509001 Månsarps IBK - Ryds SK 2 - 3 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Torpshallen
2019-03-24 09:30 143509002 Skövde IBF - S/W 2010 IBK 2 - 1 Oscar Tjärnström, Hannes Ragnar Torpshallen
Slutspel
FPC F13 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 10:15 1/8-final 7 143500007 Fröjereds IF - Träslövsläge IF 9 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 10:15 1/8-final 8 143500008 Lindås Waves - Växjö IBK Utveckling Vit 1 - 4 Peter Nykvist, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 11:45 1/8-final 1 143500001 Varla IBK - IBF Linköping 3 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 11:45 1/8-final 2 143500002 IBF Älvstranden 2 - Hovshaga AIF 3 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 11:45 1/8-final 3 143500003 Alvesta IBK - Kärra IBK 2 - 1 Jonathan Morén, Tim Solig Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 11:45 1/8-final 4 143500004 CL98IC - Landvetter Wings 1 3 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 11:45 1/8-final 5 143500005 Värnamo IK - Växjö IBK Utveckling Blå 3 - 1 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Campus Arena
2019-03-24 11:45 1/8-final 6 143500006 Surahammars IBF - IBF Älvstranden 1 2 - 1 Alicia Almberg, Elsa Andersson Kålgårdshallen
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 1 143500009 IBF Älvstranden 2 - Varla IBK 0 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 2 143500010 CL98IC - Alvesta IBK 4 - 0 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Campus Arena
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 3 143500011 Surahammars IBF - Värnamo IK 0 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 4 143500012 Växjö IBK Utveckling Vit - Fröjereds IF 2 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 16:15 Semifinal 1 143500013 CL98IC - Varla IBK 2 - 1 Simon Lenegård, Oskar Snickars Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 16:15 Semifinal 2 143500014 Växjö IBK Utveckling Vit - Värnamo IK 1 - 0 Alicia Almberg, Elsa Andersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 17:45 Final 143500015 Växjö IBK Utveckling Vit - CL98IC 1 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC F13 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 3 143508003 IBF Tranås - Ingelstad IBK 2 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 4 143508004 Landvetter Wings 2 - Ljungby IB 4 - 0 Hampus Abrahamsson, Erik Haglund Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 1 143508001 Craftstadens IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 2 Peter Nykvist, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 2 143508002 Veddige IBK - Husqvarna IK 1 - 2 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 16:15 Semifinal 1 143508005 Husqvarna IK - Craftstadens IBK 4 - 0 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 16:15 Semifinal 2 143508006 Landvetter Wings 2 - IBF Tranås 1 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 17:45 Final 143508007 IBF Tranås - Husqvarna IK 0 - 1 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Huskvarna Sporthall B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis