Fair Play Cup Flickor 12 (2018/19)

Gruppspel
FPC F12 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143601001 Bankeryds SMK Blå - Östra SK Jönköping 1 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-05 20:00 143601002 FBC Lerum - Huddinge IK Vit 0 - 2 Malin Gelin, Claes Waernholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 09:20 143601003 Bankeryds SMK Blå - FBC Lerum 0 - 4 Johan Söderman, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2019-04-06 10:00 143601004 Östra SK Jönköping - Huddinge IK Vit 2 - 3 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 13:40 143601005 FBC Lerum - Östra SK Jönköping 4 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 13:40 143601006 Huddinge IK Vit - Bankeryds SMK Blå 3 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK Vit 3 3 0 0 8-3 5 9
2. FBC Lerum 3 2 0 1 8-2 6 6
3. Östra SK Jönköping 3 1 0 2 4-8 -4 3
4. Bankeryds SMK Blå 3 0 0 3 2-9 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143602001 Bankeryds SMK Vit - Tenhults IF 2 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-05 20:00 143602002 Fröjereds IF - Varla IBK Lila 2 - 1 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 12:00 143602003 Bankeryds SMK Vit - Fröjereds IF 0 - 1 Filip Karlsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 12:00 143602004 Tenhults IF - Varla IBK Lila 2 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 18:00 143602005 Fröjereds IF - Tenhults IF 6 - 1 Kevin Rosén, Lucas Rosén Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 18:00 143602006 Varla IBK Lila - Bankeryds SMK Vit 0 - 0 Fredrik Gander, Oliver Gander Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 3 3 0 0 9-2 7 9
2. Bankeryds SMK Vit 3 1 1 1 2-2 0 4
3. Tenhults IF 3 1 0 2 4-9 -5 3
4. Varla IBK Lila 3 0 1 2 2-4 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143603001 Hovslätts IK - Vetlanda IBF 4 - 1 Elliot Kronstrand, Daniel Helge Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-05 20:00 143603002 Hindås IBK - Huddinge IK Röd 0 - 9 Smilla Svensson, Julia Lundgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 10:00 143603003 Hovslätts IK - Hindås IBK 3 - 0 Malin Gelin, Claes Waernholm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 10:00 143603004 Vetlanda IBF - Huddinge IK Röd 0 - 6 Alexander Johansson, Toivo Andersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 14:20 143603005 Hindås IBK - Vetlanda IBF 3 - 1 Filip Eriksson, Hugo Karvik Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 14:20 143603006 Huddinge IK Röd - Hovslätts IK 2 - 0 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK Röd 3 3 0 0 17-0 17 9
2. Hovslätts IK 3 2 0 1 7-3 4 6
3. Hindås IBK 3 1 0 2 3-13 -10 3
4. Vetlanda IBF 3 0 0 3 2-13 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143604001 Hovshaga AIF - Jönköpings IK 0 - 1 Filip Eriksson, Hugo Karvik Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-05 20:00 143604002 Fagerhult Habo IBK - Partille IBS 1 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 09:20 143604003 Hovshaga AIF - Fagerhult Habo IBK 1 - 3 Elliot Kronstrand, Daniel Helge Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 09:20 143604004 Jönköpings IK - Partille IBS 2 - 3 Filip Eriksson, Hugo Karvik Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 14:20 143604005 Fagerhult Habo IBK - Jönköpings IK 0 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 14:20 143604006 Partille IBS - Hovshaga AIF 2 - 4 Johan Söderman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 3 2 0 1 6-3 3 6
2. Fagerhult Habo IBK 3 2 0 1 4-4 0 6
3. Hovshaga AIF 3 1 0 2 5-6 -1 3
4. Partille IBS 3 1 0 2 5-7 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143605001 IBF Tranås 2 - IF Ariel 0 - 1 Kevin Rosén, Lucas Rosén Kålgårdshallen
2019-04-05 20:40 143605002 Månsarps IBK - Tofta GIF 3 - 1 Jack Fridh, Filip Andersson Kålgårdshallen
2019-04-06 11:20 143605003 IBF Tranås 2 - Månsarps IBK 5 - 2 Hajrudin Begic, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 11:20 143605004 IF Ariel - Tofta GIF 3 - 0 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 16:20 143605005 Månsarps IBK - IF Ariel 4 - 2 Alexander Johansson, Toivo Andersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 16:20 143605006 Tofta GIF - IBF Tranås 2 0 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås 2 3 2 0 1 9-3 6 6
2. Månsarps IBK 3 2 0 1 9-8 1 6
3. IF Ariel 3 2 0 1 6-4 2 6
4. Tofta GIF 3 0 0 3 1-10 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F12 F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143606001 Husqvarna IK - IBF Tranås 1 1 - 17 Filip Karlsson, Sean Norouz Norrahammars Sporthall
2019-04-05 20:00 143606002 Pixbo Wallenstam - Varla IBK Svart 10 - 0 Jack Fridh, Filip Andersson Kålgårdshallen
2019-04-06 12:00 143606003 Husqvarna IK - Pixbo Wallenstam 0 - 13 Fredrik Gander, Oliver Gander Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 12:00 143606004 IBF Tranås 1 - Varla IBK Svart 4 - 0 Kevin Rosén, Lucas Rosén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 16:20 143606005 Pixbo Wallenstam - IBF Tranås 1 4 - 2 Hajrudin Begic, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 16:20 143606006 Varla IBK Svart - Husqvarna IK 1 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam 3 3 0 0 27-2 25 9
2. IBF Tranås 1 3 2 0 1 23-5 18 6
3. Husqvarna IK 3 1 0 2 3-31 -28 3
4. Varla IBK Svart 3 0 0 3 1-16 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC F12 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-07 08:45 1/8-final 1 143607001 Huddinge IK Vit - Tenhults IF 2 - 0 Elliot Kronstrand, Daniel Helge Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 08:45 1/8-final 2 143607002 Fagerhult Habo IBK - IBF Tranås 1 0 - 6 Smilla Svensson, Julia Lundgren Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 08:45 1/8-final 3 143607003 IBF Tranås 2 - Bankeryds SMK Vit 1 - 0 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-07 08:45 1/8-final 4 143607004 Huddinge IK Röd - Hovshaga AIF 3 - 1 Fredrik Gander, Oliver Gander Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 08:45 1/8-final 5 143607005 Jönköpings IK - IF Ariel 3 - 2 Filip Eriksson, Hugo Karvik Kålgårdshallen
2019-04-07 08:45 1/8-final 6 143607006 Pixbo Wallenstam - Månsarps IBK 9 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Norrahammars Sporthall
2019-04-07 08:45 1/8-final 7 143607007 Fröjereds IF - Östra SK Jönköping 2 - 1 Jack Fridh, Filip Andersson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-07 08:45 1/8-final 8 143607008 FBC Lerum - Hovslätts IK 5 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 1 143607009 Huddinge IK Vit - IBF Tranås 1 3 - 1 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 2 143607010 IBF Tranås 2 - Huddinge IK Röd 3 - 0 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 3 143607011 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam 1 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 4 143607012 Fröjereds IF - FBC Lerum 1 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 14:45 Semifinal 1 143607013 Huddinge IK Vit - IBF Tranås 2 1 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 14:45 Semifinal 2 143607014 Pixbo Wallenstam - FBC Lerum 3 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 17:45 Final 143607015 IBF Tranås 2 - Pixbo Wallenstam 0 - 4 Smilla Svensson, Julia Lundgren Jönköpings Idrottshus B-hall
FPC F12 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-07 11:00 Kvartsfinal 1 143608001 Hindås IBK - Bankeryds SMK Blå 2 - 3 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-07 11:00 Kvartsfinal 2 143608002 Varla IBK Lila - Vetlanda IBF 3 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 3 143608003 Husqvarna IK - Partille IBS 1 - 3 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 4 143608004 Tofta GIF - Varla IBK Svart 0 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-07 14:45 Semifinal 1 143608005 Varla IBK Lila - Bankeryds SMK Blå 2 - 1 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-07 14:45 Semifinal 2 143608006 Varla IBK Svart - Partille IBS 1 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-07 16:15 Final 143608007 Partille IBS - Varla IBK Lila 0 - 1 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis