Fair Play Cup Pojkar 15 (2018/19)

Gruppspel
FPC P15 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 144401001 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK Ungdom/IBK 2 - 1 Emil Lindén, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall B
2019-03-22 19:40 144401002 FBC Karlskrona - Lindås Waves 1 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Torpshallen
2019-03-23 08:00 144401003 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Karlskrona 4 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 08:00 144401004 Fagerhult Habo IBK Ungdom/IBK - Lindås Waves 3 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 14:20 144401005 FBC Karlskrona - Fagerhult Habo IBK Ungdom/IBK 0 - 7 Ivan Vovk, Adam Rydholm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 14:20 144401006 Lindås Waves - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 2 Emil Lindén, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås Waves 3 3 0 0 16-6 10 9
2. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 2 0 1 8-5 3 6
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom/ IBK 3 1 0 2 11-9 2 3
4. FBC Karlskrona 3 0 0 3 1-16 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:40 144402001 Hovmantorps GOIF - Mullsjö AIS 1 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Huskvarna Sporthall A
2019-03-22 20:20 144402002 Nässjö IBF - Särö IBK 0 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Torpshallen
2019-03-23 09:20 144402003 Hovmantorps GOIF - Nässjö IBF 1 - 1 Felix Carlsson, Hans Bylund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 10:00 144402004 Mullsjö AIS - Särö IBK 4 - 0 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 15:40 144402005 Nässjö IBF - Mullsjö AIS 0 - 8 Arne Brattehag, Sigge Maurer Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 15:40 144402006 Särö IBK - Hovmantorps GOIF 0 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mullsjö AIS 3 3 0 0 15-1 14 9
2. Hovmantorps GOIF 3 1 1 1 8-4 4 4
3. Särö IBK 3 1 0 2 8-10 -2 3
4. Nässjö IBF 3 0 1 2 1-17 -16 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 144403002 Fröjereds IF - Lagan IBK 5 - 0 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-22 20:40 144403001 Hovslätts IK - Emmaljunga GOIF 15 - 1 Hannes Ragnar, Patrik Revelj Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 08:40 144403003 Hovslätts IK - Fröjereds IF 4 - 3 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 11:20 144403004 Emmaljunga GOIF - Lagan IBK 1 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Norrahammars Sporthall
2019-03-23 16:20 144403005 Fröjereds IF - Emmaljunga GOIF 4 - 1 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 16:20 144403006 Lagan IBK - Hovslätts IK 1 - 9 Oscar Bard, Hampus Larsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 3 0 0 28-5 23 9
2. Fröjereds IF 3 2 0 1 12-5 7 6
3. Lagan IBK 3 0 1 2 2-15 -13 1
4. Emmaljunga GOIF 3 0 1 2 3-20 -17 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 144404001 Ingelstad IBK - Jönköpings IK Ungdom 1 1 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-22 21:20 144404002 Karlstad IBF Ungdom - Vimmerby IBK 3 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 10:40 144404003 Ingelstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 10:40 144404004 Jönköpings IK Ungdom 1 - Vimmerby IBK 5 - 1 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 15:40 144404005 Karlstad IBF Ungdom - Jönköpings IK Ungdom 1 4 - 4 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 15:40 144404006 Vimmerby IBK - Ingelstad IBK 0 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom 1 3 2 1 0 11-6 5 7
2. Ingelstad IBK 3 2 0 1 10-6 4 6
3. Karlstad IBF Ungdom 3 1 1 1 11-10 1 4
4. Vimmerby IBK 3 0 0 3 2-12 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 144405001 IBK Genarp - Jönköpings IK Ungdom 2 7 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-22 21:20 144405002 Rottne IF - Västerås IBS Ungdom 0 - 11 Felix Carlsson, Hans Bylund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 08:40 144405003 IBK Genarp - Rottne IF 3 - 1 Ivan Vovk, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 11:20 144405004 Jönköpings IK Ungdom 2 - Västerås IBS Ungdom 2 - 6 Jonathan Morén, Tim Solig Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 16:20 144405005 Rottne IF - Jönköpings IK Ungdom 2 0 - 2 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 16:20 144405006 Västerås IBS Ungdom - IBK Genarp 2 - 0 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ungdom 3 3 0 0 19-2 17 9
2. IBK Genarp 3 2 0 1 10-3 7 6
3. Jönköpings IK Ungdom 2 3 1 0 2 4-13 -9 3
4. Rottne IF 3 0 0 3 1-16 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 144406001 Hofterups IBF - Jönköpings IK Ungdom 3 1 - 5 Kim Bjurek, Peter Nykvist Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-22 20:40 144406002 Öjaby Sport IBK - Skövde IBF 3 - 0 Christer Jonsson, Nicklas Hult Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 11:20 144406003 Hofterups IBF - Öjaby Sport IBK 0 - 4 Arne Brattehag, Sigge Maurer Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 11:20 144406004 Jönköpings IK Ungdom 3 - Skövde IBF 6 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 15:40 144406005 Öjaby Sport IBK - Jönköpings IK Ungdom 3 5 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Norrahammars Sporthall
2019-03-23 15:40 144406006 Skövde IBF - Hofterups IBF 2 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjaby Sport IBK 3 3 0 0 12-2 10 9
2. Jönköpings IK Ungdom 3 3 2 0 1 13-8 5 6
3. Hofterups IBF 3 1 0 2 4-11 -7 3
4. Skövde IBF 3 0 0 3 4-12 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 144407001 Gränna AIS - KaRo IBF 1 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-22 20:40 144407002 Kinna IBK - Röke IBK 9 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 10:00 144407003 Gränna AIS - Kinna IBK 3 - 3 Emil Lindén, Adam Nikolausson Norrahammars Sporthall
2019-03-23 11:20 144407004 KaRo IBF - Röke IBK 9 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 17:00 144407005 Kinna IBK - KaRo IBF 1 - 5 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 17:00 144407006 Röke IBK - Gränna AIS 3 - 9 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KaRo IBF 3 3 0 0 19-3 16 9
2. Kinna IBK 3 1 1 1 13-8 5 4
3. Gränna AIS 3 1 1 1 13-11 2 4
4. Röke IBK 3 0 0 3 4-27 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC P15 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 10:15 144409001 FBC Karlskrona - Rottne IF 3 - 1 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Torpshallen
2019-03-24 11:00 144409002 Vimmerby IBK - Röke IBK 1 - 2 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Torpshallen
Slutspel
FPC P15 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 11:00 1/8-final 1 144408001 Öjaby Sport IBK - Kinna IBK 4 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 11:00 1/8-final 2 144408002 Västerås IBS Ungdom - Fröjereds IF 4 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 11:00 1/8-final 3 144408003 Craftstadens IBK Oskarshamn - Karlstad IBF Ungdom 2 - 0 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Campus Arena
2019-03-24 11:00 1/8-final 4 144408004 KaRo IBF - IBK Genarp 1 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Norrahammars Sporthall
2019-03-24 11:00 1/8-final 5 144408005 Mullsjö AIS - Jönköpings IK Ungdom 3 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 11:00 1/8-final 6 144408006 Lindås Waves - Hovmantorps GOIF 5 - 1 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 11:00 1/8-final 7 144408007 Jönköpings IK Ungdom 1 - Gränna AIS 4 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 11:00 1/8-final 8 144408008 Hovslätts IK - Ingelstad IBK 4 - 0 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 13:15 Kvartsfinal 1 144408009 Västerås IBS Ungdom - Öjaby Sport IBK 2 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 14:00 Kvartsfinal 2 144408010 IBK Genarp - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 1 Jonathan Morén, Tim Solig Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 14:00 Kvartsfinal 3 144408011 Lindås Waves - Jönköpings IK Ungdom 3 4 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 14:00 Kvartsfinal 4 144408012 Hovslätts IK - Jönköpings IK Ungdom 1 3 - 4 Tamuz Hidir, Artem Zolotar Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 15:30 Semifinal 1 144408013 IBK Genarp - Öjaby Sport IBK 4 - 2 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 15:30 Semifinal 2 144408014 Jönköpings IK Ungdom 1 - Lindås Waves 4 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 17:00 Final 144408015 Jönköpings IK Ungdom 1 - IBK Genarp 4 - 1 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC P15 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 11:45 Kvartsfinal 3 144400003 Jönköpings IK Ungdom 2 - Hofterups IBF 4 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 11:45 Kvartsfinal 4 144400004 Lagan IBK - Nässjö IBF 6 - 1 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 1 144400001 Fagerhult Habo IBK Ungdom/IBK - Emmaljunga GOIF 6 - 1 Felix Carlsson, Hans Bylund Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 2 144400002 Särö IBK - Skövde IBF 3 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 15:30 Semifinal 1 144400005 Särö IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom/IBK 6 - 1 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 15:30 Semifinal 2 144400006 Lagan IBK - Jönköpings IK Ungdom 2 1 - 8 Emil Lindén, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 17:45 Final 144400007 Jönköpings IK Ungdom 2 - Särö IBK 0 - 1 Emil Lindén, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis