Fair Play Cup Pojkar 14 (2018/19)

Gruppspel
FPC P14 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 144501001 Alvesta IBK - Bankeryds SMK Blå 7 - 3 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-05 21:20 144501002 FBC Lerum - Västerås IBS 1 - 4 Malin Gelin, Claes Waernholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 10:40 144501003 Alvesta IBK - FBC Lerum 1 - 6 Malin Gelin, Claes Waernholm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 10:40 144501004 Bankeryds SMK Blå - Västerås IBS 0 - 6 Alexander Johansson, Toivo Andersson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 18:40 144501005 FBC Lerum - Bankeryds SMK Blå 3 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 18:40 144501006 Västerås IBS - Alvesta IBK 5 - 4 Malin Gelin, Claes Waernholm Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS 3 3 0 0 15-5 10 9
2. FBC Lerum 3 2 0 1 10-6 4 6
3. Alvesta IBK 3 1 0 2 12-14 -2 3
4. Bankeryds SMK Blå 3 0 0 3 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 144502001 Bankeryds SMK Vit - Linköping IBK Ungdom 3 - 5 Filip Karlsson, Sean Norouz Norrahammars Sporthall
2019-04-05 20:40 144502002 Partille IBS - Växjö IBK Utveckling 1 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 11:20 144502003 Bankeryds SMK Vit - Partille IBS 2 - 2 Fredrik Gander, Oliver Gander Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 11:20 144502004 Linköping IBK Ungdom - Växjö IBK Utveckling 1 - 2 Kevin Rosén, Lucas Rosén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 18:40 144502005 Partille IBS - Linköping IBK Ungdom 1 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 18:40 144502006 Växjö IBK Utveckling - Bankeryds SMK Vit 2 - 2 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 3 2 1 0 6-4 2 7
2. Linköping IBK Ungdom 3 2 0 1 9-6 3 6
3. Bankeryds SMK Vit 3 0 2 1 7-9 -2 2
4. Partille IBS 3 0 1 2 4-7 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:40 144503002 Pixbo Wallenstam IBF - Varla IBK 6 - 2 Jan Blohm, Andreas Karlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-05 20:40 144503001 CL98IC - Gränna AIS 4 - 2 Alexander Johansson, Toivo Andersson Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 10:00 144503003 CL98IC - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Norrahammars Sporthall
2019-04-06 10:00 144503004 Gränna AIS - Varla IBK 3 - 1 Hajrudin Begic, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 15:40 144503005 Pixbo Wallenstam IBF - Gränna AIS 6 - 2 Jack Fridh, Filip Andersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 15:40 144503006 Varla IBK - CL98IC 3 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 3 2 0 1 8-6 2 6
2. Pixbo Wallenstam IBF 3 2 0 1 13-6 7 6
3. Gränna AIS 3 1 0 2 7-11 -4 3
4. Varla IBK 3 1 0 2 6-11 -5 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 144504002 Lindome IBK Grön - Vallentuna IBK 1 - 8 Fredrik Gander, Oliver Gander Huskvarna Sporthall A
2019-04-05 20:00 144504001 Fagerhult Habo IBK Ungdom - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 2 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 10:40 144504003 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Lindome IBK Grön 3 - 2 Hajrudin Begic, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 10:40 144504004 FBC Kalmarsund Ungdom - Vallentuna IBK 0 - 7 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 16:20 144504005 Lindome IBK Grön - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 16:20 144504006 Vallentuna IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK 3 3 0 0 17-1 16 9
2. Lindome IBK Grön 3 1 0 2 6-13 -7 3
3. FBC Kalmarsund Ungdom 3 1 0 2 4-11 -7 3
4. Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 1 0 2 4-6 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 144505001 Hovslätts IK - Värnamo IK 2 - 3 Kevin Rosén, Bjarne Olsen Kålgårdshallen
2019-04-05 21:20 144505002 Täby FC - Träslövsläge IF 2 - 5 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 10:40 144505003 Hovslätts IK - Täby FC 2 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2019-04-06 13:00 144505004 Värnamo IK - Träslövsläge IF 1 - 2 Filip Eriksson, Hugo Karvik Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 19:20 144505005 Täby FC - Värnamo IK 6 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 19:20 144505006 Träslövsläge IF - Hovslätts IK 1 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Träslövsläge IF 3 2 0 1 8-5 3 6
2. Täby FC 3 2 0 1 11-9 2 6
3. Värnamo IK 3 1 0 2 6-10 -4 3
4. Hovslätts IK 3 1 0 2 6-7 -1 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 144506001 Jönköpings IK Ungdom Röd - Fristads GoIF Pojkar 14år 10 - 3 Gustav Perman, Anders Perman Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-05 19:20 144506002 Nacka Wallenstam IBK - SSG IF 1 - 0 Johan Söderman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 10:00 144506003 Jönköpings IK Ungdom Röd - Nacka Wallenstam IBK 4 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2019-04-06 10:40 144506004 Fristads GoIF Pojkar 14år - SSG IF 0 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Norrahammars Sporthall
2019-04-06 15:40 144506005 Nacka Wallenstam IBK - Fristads GoIF Pojkar 14år 3 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 15:40 144506006 SSG IF - Jönköpings IK Ungdom Röd 2 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom Röd 3 3 0 0 17-5 12 9
2. Nacka Wallenstam IBK 3 2 0 1 4-4 0 6
3. SSG IF 3 1 0 2 6-4 2 3
4. Fristads GoIF Pojkar 14år 3 0 0 3 3-17 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 144507001 Jönköpings IK Ungdom Vit - IF Ariel 4 - 5 Gustav Perman, Anders Perman Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-05 21:20 144507002 Lindås Waves - Ryds SK 5 - 5 Oscar Tjärnström, Lars Östh Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 10:40 144507003 Jönköpings IK Ungdom Vit - Lindås Waves 5 - 3 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 10:40 144507004 IF Ariel - Ryds SK 4 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 15:40 144507005 Lindås Waves - IF Ariel 1 - 4 Nicklas Bard, Josef Bard Norrahammars Sporthall
2019-04-06 15:40 144507006 Ryds SK - Jönköpings IK Ungdom Vit 2 - 6 Bjarne Olsen, Ebba Bladh KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IF Ariel 3 3 0 0 13-7 6 9
2. Jönköpings IK Ungdom Vit 3 2 0 1 15-10 5 6
3. Lindås Waves 3 0 1 2 9-14 -5 1
4. Ryds SK 3 0 1 2 9-15 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P14 H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 144508001 Aneby SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 2 Fredrik Gander, Oliver Gander Huskvarna Sporthall A
2019-04-05 20:40 144508002 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK Lila 2 - 1 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 10:00 144508003 Aneby SK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 4 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 10:00 144508004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindome IBK Lila 6 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 16:20 144508005 IBK Lockerud Mariestad - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 16:20 144508006 Lindome IBK Lila - Aneby SK 1 - 5 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 3 0 0 11-4 7 9
2. IBK Lockerud Mariestad 3 2 0 1 8-5 3 6
3. Aneby SK 3 1 0 2 6-7 -1 3
4. Lindome IBK Lila 3 0 0 3 4-13 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P14 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-07 09:30 1/8-final 1 144500001 Jönköpings IK Ungdom Röd - FBC Lerum 3 - 1 Alexander Johansson, Toivo Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 09:30 1/8-final 6 144500006 Västerås IBS - Nacka Wallenstam IBK 7 - 1 Filip Karlsson, Sean Norouz Kålgårdshallen
2019-04-07 10:15 1/8-final 2 144500002 Träslövsläge IF - Linköping IBK Ungdom 1 - 2 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 10:15 1/8-final 3 144500003 Craftstadens IBK Oskarshamn - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 8 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 10:15 1/8-final 4 144500004 IF Ariel - Lindome IBK Grön 5 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-07 10:15 1/8-final 5 144500005 Växjö IBK Utveckling - Täby FC 7 - 6 Alexander Johansson, Toivo Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 10:15 1/8-final 7 144500007 Vallentuna IBK - Jönköpings IK Ungdom Vit 1 - 2 Filip Karlsson, Sean Norouz Kålgårdshallen
2019-04-07 10:15 1/8-final 8 144500008 CL98IC - IBK Lockerud Mariestad 4 - 0 Johan Söderman, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2019-04-07 14:00 Kvartsfinal 1 144500009 Linköping IBK Ungdom - Jönköpings IK Ungdom Röd 4 - 0 Fredrik Gander, Oliver Gander Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 14:00 Kvartsfinal 2 144500010 IF Ariel - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 14:00 Kvartsfinal 3 144500011 Västerås IBS - Växjö IBK Utveckling 7 - 2 Johan Söderman, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-07 14:00 Kvartsfinal 4 144500012 CL98IC - Jönköpings IK Ungdom Vit 3 - 4 Nicklas Bard, Josef Bard Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 16:15 Semifinal 1 144500013 Pixbo Wallenstam IBF - Linköping IBK Ungdom 3 - 2 Filip Karlsson, Sean Norouz Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 16:15 Semifinal 2 144500014 Jönköpings IK Ungdom Vit - Västerås IBS 1 - 3 Hajrudin Begic, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 17:45 Final 144500015 Västerås IBS - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Filip Karlsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC P14 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-07 08:00 1/8-final 1 144509001 Aneby SK - Bankeryds SMK Blå 0 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 08:00 1/8-final 2 144509002 Lindås Waves - Partille IBS 0 - 5 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 08:45 1/8-final 3 144509003 SSG IF - Varla IBK 3 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 08:45 1/8-final 4 144509004 Värnamo IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 9 - 2 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 09:30 1/8-final 5 144509005 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 0 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 09:30 1/8-final 6 144509006 Gränna AIS - Fristads GoIF Pojkar 14år 2 - 0 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 09:30 1/8-final 7 144509007 Bankeryds SMK Vit - Ryds SK 4 - 3 Johan Söderman, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2019-04-07 11:00 1/8-final 8 144509008 Alvesta IBK - Lindome IBK Lila 6 - 3 Filip Karlsson, Sean Norouz Kålgårdshallen
2019-04-07 14:00 Kvartsfinal 1 144509009 Partille IBS - Bankeryds SMK Blå 4 - 2 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 14:00 Kvartsfinal 2 144509010 Värnamo IK - Varla IBK 4 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 14:45 Kvartsfinal 3 144509011 Gränna AIS - Hovslätts IK 1 - 2 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 14:45 Kvartsfinal 4 144509012 Alvesta IBK - Bankeryds SMK Vit 3 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 16:15 Semifinal 1 144509013 Värnamo IK - Partille IBS 3 - 1 Jack Fridh, Filip Andersson Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 16:15 Semifinal 2 144509014 Alvesta IBK - Hovslätts IK 3 - 4 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 17:45 Final 144509015 Hovslätts IK - Värnamo IK 5 - 3 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis