Fair Play Cup Pojkar 11 (2018/19)

Gruppspel
FPC P11 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 09:20 144801001 Bankeryds SMK 1 - Visby IBK 3 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 10:00 144801002 Kinna IBK - Gnosjö IBK 2 - 3 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 10:00 144801003 Hovmantorps GOIF - Jönköpings IK 1 3 - 6 Kim Bjurek, Peter Nykvist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 13:00 144801004 Gnosjö IBK - Bankeryds SMK 1 1 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 14:20 144801005 Visby IBK - Hovmantorps GOIF 3 - 4 Simon Lenegård, Oskar Snickars Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 14:20 144801006 Jönköpings IK 1 - Kinna IBK 3 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 18:00 144801007 Hovmantorps GOIF - Gnosjö IBK 12 - 3 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 18:00 144801008 Visby IBK - Jönköpings IK 1 3 - 4 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 18:40 144801009 Bankeryds SMK 1 - Kinna IBK 7 - 5 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 08:00 144801010 Jönköpings IK 1 - Bankeryds SMK 1 2 - 5 Simon Lenegård, Oskar Snickars Kålgårdshallen
2019-03-24 08:45 144801011 Kinna IBK - Hovmantorps GOIF 4 - 4 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Campus Arena
2019-03-24 08:45 144801012 Gnosjö IBK - Visby IBK 3 - 3 Adam Rydholm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 11:45 144801015 Visby IBK - Kinna IBK 5 - 3 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Torpshallen
2019-03-24 14:00 144801013 Bankeryds SMK 1 - Hovmantorps GOIF 4 - 3 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 14:00 144801014 Gnosjö IBK - Jönköpings IK 1 2 - 3 Kim Bjurek, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall B
FPC P11 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 08:40 144802003 Hovslätts IK - IBF Tranås 6 - 2 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 09:00 144802001 FBC Kalmarsund Ungdom - KFUM Jönköping 1 2 - 3 Alicia Almberg, Elsa Andersson Torpshallen
2019-03-23 09:20 144802002 Kärra IBK Blå - Hovshaga AIF 3 - 3 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 13:00 144802004 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 13:00 144802005 KFUM Jönköping 1 - Hovslätts IK 1 - 6 Simon Lenegård, Oskar Snickars Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 13:00 144802006 IBF Tranås - Kärra IBK Blå 1 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Campus Arena
2019-03-23 16:20 144802007 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 7 - 5 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Campus Arena
2019-03-23 18:40 144802008 KFUM Jönköping 1 - IBF Tranås 3 - 3 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 19:20 144802009 FBC Kalmarsund Ungdom - Kärra IBK Blå 1 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 08:45 144802010 IBF Tranås - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 08:45 144802012 Hovshaga AIF - KFUM Jönköping 1 4 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Norrahammars Sporthall
2019-03-24 09:30 144802011 Kärra IBK Blå - Hovslätts IK 2 - 2 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 12:30 144802013 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 1 - 3 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Torpshallen
2019-03-24 14:00 144802015 KFUM Jönköping 1 - Kärra IBK Blå 2 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 14:45 144802014 Hovshaga AIF - IBF Tranås 3 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC P11 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 08:40 144803001 Bankeryds SMK 2 - Vimmerby IBK 2 - 16 Simon Lenegård, Oskar Snickars Campus Arena
2019-03-23 08:40 144803002 Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar - Ingelstad IBK 2 - 3 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 09:20 144803003 KFUM Jönköping 2 - Linköping IBK Ungdom 1 - 1 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 13:00 144803006 Linköping IBK Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar 1 - 3 Alicia Almberg, Elsa Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 13:40 144803004 Ingelstad IBK - Bankeryds SMK 2 8 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 13:40 144803005 Vimmerby IBK - KFUM Jönköping 2 8 - 0 Simon Lenegård, Oskar Snickars Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 18:00 144803007 KFUM Jönköping 2 - Ingelstad IBK 1 - 2 Jonathan Morén, Tim Solig Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 18:00 144803008 Vimmerby IBK - Linköping IBK Ungdom 8 - 1 Ivan Vovk, Adam Rydholm Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 18:00 144803009 Bankeryds SMK 2 - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar 3 - 13 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Norrahammars Sporthall
2019-03-24 08:45 144803010 Linköping IBK Ungdom - Bankeryds SMK 2 6 - 2 Felix Carlsson, Hans Bylund Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 08:45 144803011 Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar - KFUM Jönköping 2 2 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 08:45 144803012 Ingelstad IBK - Vimmerby IBK 3 - 5 Emil Lindén, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 13:15 144803013 Bankeryds SMK 2 - KFUM Jönköping 2 2 - 6 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Torpshallen
2019-03-24 14:45 144803014 Ingelstad IBK - Linköping IBK Ungdom 7 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 14:45 144803015 Vimmerby IBK - Pixbo Wallenstam IBF Rödrävar 7 - 1 Adam Nikolausson, Emil Lindén Attarpsskolans Sporthall B-hall
FPC P11 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 08:00 144804001 Husqvarna IK - Pixbo Wallenstam IBF Viträvar 4 - 2 Simon Lenegård, Oskar Snickars Campus Arena
2019-03-23 09:20 144804002 Onsala IBK Rosa - Jönköpings IK 2 1 - 0 Simon Lenegård, Oskar Snickars Campus Arena
2019-03-23 10:00 144804003 KaRo IBF - Månsarps IBK 1 - 1 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Campus Arena
2019-03-23 13:40 144804005 Pixbo Wallenstam IBF Viträvar - KaRo IBF 2 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 13:40 144804006 Månsarps IBK - Onsala IBK Rosa 4 - 4 Alicia Almberg, Elsa Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 14:20 144804004 Jönköpings IK 2 - Husqvarna IK 2 - 5 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 18:40 144804007 KaRo IBF - Jönköpings IK 2 3 - 5 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Norrahammars Sporthall
2019-03-23 18:40 144804008 Pixbo Wallenstam IBF Viträvar - Månsarps IBK 2 - 3 Jonathan Morén, Tim Solig Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 18:40 144804009 Husqvarna IK - Onsala IBK Rosa 2 - 3 Adam Rydholm, Ivan Vovk Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 09:30 144804010 Månsarps IBK - Husqvarna IK 1 - 1 Simon Lenegård, Oskar Snickars Kålgårdshallen
2019-03-24 09:30 144804011 Onsala IBK Rosa - KaRo IBF 3 - 3 Jonathan Morén, Tim Solig Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 09:30 144804012 Jönköpings IK 2 - Pixbo Wallenstam IBF Viträvar 4 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 14:00 144804013 Husqvarna IK - KaRo IBF 6 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Norrahammars Sporthall
2019-03-24 14:45 144804014 Jönköpings IK 2 - Månsarps IBK 7 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 14:45 144804015 Pixbo Wallenstam IBF Viträvar - Onsala IBK Rosa 1 - 2 Kim Bjurek, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall B
FPC P11 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 09:20 144805001 Bankeryds SMK 3 - Tenhults IF 0 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Norrahammars Sporthall
2019-03-23 10:00 144805002 Onsala IBK Svart - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 3 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 10:00 144805003 Kärra IBK Röd - Mjölby IBK 20 - 0 Oscar Bard, Hampus Larsson Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 13:40 144805005 Tenhults IF - Kärra IBK Röd 4 - 8 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Campus Arena
2019-03-23 13:40 144805006 Mjölby IBK - Onsala IBK Svart 1 - 17 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Norrahammars Sporthall
2019-03-23 14:20 144805004 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bankeryds SMK 3 5 - 5 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Campus Arena
2019-03-23 18:40 144805007 Kärra IBK Röd - Craftstadens IBK Oskarshamn 10 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 18:40 144805009 Bankeryds SMK 3 - Onsala IBK Svart 1 - 5 Hannes Ragnar, Oscar Tjärnström Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 19:20 144805008 Tenhults IF - Mjölby IBK 8 - 0 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 10:15 144805010 Mjölby IBK - Bankeryds SMK 3 1 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-24 10:15 144805011 Onsala IBK Svart - Kärra IBK Röd 5 - 2 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-24 10:15 144805012 Craftstadens IBK Oskarshamn - Tenhults IF 3 - 5 Josef Bard, Nicklas Bard Norrahammars Sporthall
2019-03-24 14:00 144805014 Craftstadens IBK Oskarshamn - Mjölby IBK 8 - 5 Alicia Almberg, Elsa Andersson Kålgårdshallen
2019-03-24 14:00 144805015 Tenhults IF - Onsala IBK Svart 1 - 3 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Torpshallen
2019-03-24 14:45 144805013 Bankeryds SMK 3 - Kärra IBK Röd 1 - 4 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis