Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Herrar division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 20:00 150001006 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 Christoffer Markovski, Patric Terelius Ingarö Sporthall
2018-09-22 11:45 150001001 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) 9 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Mälaröhallen
2018-09-22 12:00 150001005 IBF Offensiv Lidingö (A) - Runby IBK 15 - 5 Daniel Mårtensson, Christian Högberg Bodals Bollhall
2018-09-22 15:00 150001002 Grimsta AIK - Värmdö IF (B) 4 - 3 Linus Löfstedt, Fredrik Berglund Sonesson Smedsgärdshallen
2018-09-23 17:45 150001004 Huddinge IBS - Råsunda IS 6 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Anders Westerberg Fleminghallen
2018-09-23 19:15 150001003 Hammarbyhöjden IBK - Tumba GOIF 10 - 4 Martin Johansson, John Awabdeh Västertorpshallen
2018-09-28 19:45 150001011 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 5 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2018-09-28 20:00 150001012 Ingarö IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 7 - 6 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2018-09-29 13:00 150001008 Tumba GOIF - Ekerö IK 3 - 10 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2018-09-30 12:00 150001009 Råsunda IS - Grimsta AIK 7 - 6 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Råstaparkhallen
2018-09-30 12:15 150001010 Runby IBK - Hammarbyhöjden IBK 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Väsby skolan
2018-09-30 15:30 150001007 Åkersberga IBF (A) - Balrog B/S IK 4 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Åkersberga Sporthall A
2018-10-06 12:00 150001016 Grimsta AIK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 Andreas Bengtsson, Elis Erbing Smedsgärdshallen
2018-10-06 12:30 150001015 Ekerö IK - Runby IBK 23 - 5 Martin Johansson, Christian Högberg Mälaröhallen
2018-10-06 13:00 150001014 Åkersberga IBF (A) - Tumba GOIF 10 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2018-10-06 13:45 150001013 Balrog B/S IK - Värmdö IF (B) 6 - 4 Daniel Mårtensson, John Awabdeh Botkyrkahallen
2018-10-07 17:45 150001018 Huddinge IBS - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 8 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Fleminghallen
2018-10-07 19:15 150001017 Hammarbyhöjden IBK - Ingarö IF (A) 8 - 9 Johan Larsson, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2018-10-12 20:00 150001019 Tumba GOIF - Balrog B/S IK 3 - 9 Shari Tingman, Mikael Andersson Idrottshuset Tumba
2018-10-12 20:00 150001022 Ingarö IF (A) - Ekerö IK 5 - 5 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Ingarö Sporthall
2018-10-13 12:00 150001023 IBF Offensiv Lidingö (A) - Grimsta AIK 6 - 9 Daniel Mårtensson, Christian Högberg Bodals Bollhall
2018-10-14 13:30 150001021 Runby IBK - Åkersberga IBF (A) 6 - 13 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Väsby skolan
2018-10-14 15:00 150001020 Råsunda IS - Värmdö IF (B) 4 - 10 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Råstaparkhallen
2018-10-14 17:45 150001024 Huddinge IBS - Hammarbyhöjden IBK 7 - 4 Therese Jensen, Nicklas Sundgren Fleminghallen
2018-10-19 20:00 150001026 Tumba GOIF - Runby IBK 7 - 11 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Idrottshuset Tumba
2018-10-20 13:00 150001028 Åkersberga IBF (A) - Ingarö IF (A) 4 - 4 Jonas Edström, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-10-20 13:00 150001030 Grimsta AIK - Hammarbyhöjden IBK 6 - 9 Daniel Mårtensson, Elis Erbing Smedsgärdshallen
2018-10-20 13:45 150001025 Balrog B/S IK - Råsunda IS 10 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Botkyrkahallen
2018-10-20 14:00 150001029 Ekerö IK - Huddinge IBS 6 - 5 Roland Nester, Björn Landin Mälaröhallen
2018-10-20 16:00 150001027 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 7 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Värmdö sporthall
2018-10-26 19:45 150001032 Nacka Wallenstam IBK - Råsunda IS 2 - 4 Johannes Ekenberg, Jonas Håmark Ormingehallen
2018-10-26 20:00 150001033 Ingarö IF (A) - Tumba GOIF 9 - 1 David Berger, Tobias Berger Ingarö Sporthall
2018-10-27 12:00 150001036 Grimsta AIK - Ekerö IK 7 - 3 Roland Nester, Björn Landin Smedsgärdshallen
2018-10-27 12:45 150001034 IBF Offensiv Lidingö (A) - Värmdö IF (B) 4 - 4 Jonas Edström, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2018-10-28 15:30 150001031 Runby IBK - Balrog B/S IK 6 - 13 Elis Erbing, Shari Tingman Väsby skolan
2018-10-28 17:45 150001035 Huddinge IBS - Åkersberga IBF (A) 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2018-11-02 20:00 150001040 Tumba GOIF - Huddinge IBS 9 - 11 Elis Erbing, Fredrik Landin Idrottshuset Tumba
2018-11-03 13:00 150001042 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK 4 - 3 Martin Johansson, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-11-03 14:00 150001037 Balrog B/S IK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 1 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Botkyrkahallen
2018-11-04 13:00 150001041 Värmdö IF (B) - Hammarbyhöjden IBK 5 - 9 Jonathan Varli, John Awabdeh Värmdö sporthall
2018-11-04 13:15 150001038 Runby IBK - Ingarö IF (A) 11 - 9 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Väsby skolan
2018-11-04 15:00 150001039 Råsunda IS - IBF Offensiv Lidingö (A) 9 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2018-11-09 20:00 150001043 Ingarö IF (A) - Balrog B/S IK 7 - 6 Janne Ahonen, Aleksi Partanen Ingarö Sporthall
2018-11-10 12:00 150001044 IBF Offensiv Lidingö (A) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Bodals Bollhall
2018-11-10 12:00 150001047 Grimsta AIK - Tumba GOIF 10 - 2 Christian Högberg, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2018-11-10 12:45 150001046 Hammarbyhöjden IBK - Råsunda IS 7 - 8 Elis Erbing, Shari Tingman Eriksdalshallen
2018-11-10 14:00 150001048 Ekerö IK - Värmdö IF (B) 4 - 10 Roland Nester, Jonas Edström Mälaröhallen
2018-11-11 17:45 150001045 Huddinge IBS - Runby IBK 14 - 2 Andreas Bengtsson, Christoffer Markovski Fleminghallen
2018-11-16 19:45 150001051 Nacka Wallenstam IBK - Hammarbyhöjden IBK 5 - 7 Patric Terelius, Kari Karke Ormingehallen
2018-11-16 20:00 150001050 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS 10 - 7 Jonas Edström, Fredrik Berglund Sonesson Ingarö Sporthall
2018-11-17 14:00 150001049 Balrog B/S IK - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 6 Jonathan Varli, John Awabdeh Botkyrkahallen
2018-11-18 14:45 150001052 Runby IBK - Grimsta AIK 5 - 4 Fabian Fahimi, Johannes Ekenberg Väsby skolan
2018-11-18 15:00 150001053 Råsunda IS - Ekerö IK 5 - 9 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Råstaparkhallen
2018-11-18 17:00 150001054 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2018-11-24 12:00 150001057 Grimsta AIK - Ingarö IF (A) 3 - 3 Arash Sohrevardi, Kari Karke Smedsgärdshallen
2018-11-24 13:45 150001058 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 8 Jonas Edström, Andreas Bengtsson Mälaröhallen
2018-11-25 13:00 150001059 Åkersberga IBF (A) - Råsunda IS 10 - 3 Jonathan Varli, John Awabdeh Åkersberga Sporthall A
2018-11-25 17:45 150001055 Huddinge IBS - Balrog B/S IK 6 - 4 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Fleminghallen
2018-11-25 18:15 150001060 Värmdö IF (B) - Tumba GOIF 20 - 3 Martin Johansson, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2018-11-25 19:15 150001056 Hammarbyhöjden IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 9 - 8 Tobias Berger, Kari Karke Västertorpshallen
2018-11-30 19:45 150001064 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF (A) 6 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Ormingehallen
2018-12-01 12:00 150001063 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK 8 - 10 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Bodals Bollhall
2018-12-02 12:45 150001066 Råsunda IS - Tumba GOIF 13 - 7 Jonas Edström, Håkan Taxén Råstaparkhallen
2018-12-02 13:45 150001065 Runby IBK - Värmdö IF (B) 4 - 8 Christian Högberg, Fredrik Landin Väsby skolan
2018-12-02 17:45 150001062 Huddinge IBS - Grimsta AIK 6 - 4 Patric Terelius, Kari Karke Fleminghallen
2018-12-02 19:00 150001139 Hammarbyhöjden IBK - Balrog B/S IK 9 - 4 Andreas Bengtsson, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2018-12-07 20:00 150001071 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Idrottshuset Tumba
2018-12-08 12:15 150001067 Grimsta AIK - Balrog B/S IK 5 - 6 Fabian Fahimi, Arash Sohrevardi Smedsgärdshallen
2018-12-08 13:00 150001069 Åkersberga IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 10 - 4 Christian Högberg, Martin Johansson Åkersberga Sporthall A
2018-12-09 14:15 150001072 Råsunda IS - Runby IBK 5 - 9 Jonathan Varli, John Awabdeh Råstaparkhallen
2018-12-09 15:45 150001070 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) 6 - 3 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Värmdö sporthall
2018-12-09 19:00 150001068 Hammarbyhöjden IBK - Ekerö IK 7 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2018-12-12 19:45 150001075 Huddinge IBS - Värmdö IF (B) 6 - 7 Kari Karke, Daniel Kölborn Fleminghallen
2018-12-14 19:45 150001078 Nacka Wallenstam IBK - Runby IBK 7 - 4 David Berger, Martin Johansson Ormingehallen
2018-12-14 20:00 150001077 Ingarö IF (A) - Råsunda IS 11 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Ingarö Sporthall
2018-12-15 12:00 150001076 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tumba GOIF 20 - 3 Andreas Bengtsson, Johan Jäderlund Bodals Bollhall
2018-12-15 14:00 150001073 Balrog B/S IK - Ekerö IK 7 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Botkyrkahallen
2018-12-16 19:30 150001074 Hammarbyhöjden IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 6 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2019-01-04 19:45 150001084 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF (A) 4 - 4 Anders Westerberg, Christian Högberg Ormingehallen
2019-01-04 20:00 150001081 Tumba GOIF - Hammarbyhöjden IBK OW (0 - 5) Jonathan Varli, John Awabdeh Idrottshuset Tumba
2019-01-06 14:30 150001082 Råsunda IS - Huddinge IBS 5 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2019-01-06 14:30 150001083 Runby IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 8 Nicklas Sundgren, Kari Malmros Väsby skolan
2019-01-06 15:00 150001079 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK 10 - 6 Tobias Ekmark, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2019-01-06 15:00 150001080 Värmdö IF (B) - Grimsta AIK 5 - 7 Jonathan Varli, John Awabdeh Värmdö sporthall
2019-01-12 12:00 150001087 Grimsta AIK - Råsunda IS 5 - 9 Aldin Imamovic, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2019-01-12 12:00 150001090 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ingarö IF (A) 6 - 5 Jonathan Varli, John Awabdeh Bodals Bollhall
2019-01-12 13:30 150001085 Balrog B/S IK - Åkersberga IBF (A) 4 - 7 Johannes Ekenberg, Jonas Edström Storvretens Sporthall
2019-01-12 14:30 150001086 Ekerö IK - Tumba GOIF 23 - 0 Magnus Johansson, Tim Sandström Mälaröhallen
2019-01-13 17:45 150001089 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Elis Erbing, Johannes Ekenberg Fleminghallen
2019-01-13 19:00 150001088 Hammarbyhöjden IBK - Runby IBK 7 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2019-01-18 19:45 150001094 Nacka Wallenstam IBK - Grimsta AIK 7 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2019-01-18 20:00 150001092 Tumba GOIF - Åkersberga IBF (A) 2 - 18 David Berger, Tobias Berger Idrottshuset Tumba
2019-01-18 20:00 150001095 Ingarö IF (A) - Hammarbyhöjden IBK 3 - 9 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Ingarö Sporthall
2019-01-19 12:00 150001096 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS 8 - 6 Stefano Bianque, Fredrik Landin Bodals Bollhall
2019-01-20 13:30 150001093 Runby IBK - Ekerö IK 8 - 12 Jonathan Varli, John Awabdeh Väsby skolan
2019-01-20 17:15 150001091 Värmdö IF (B) - Balrog B/S IK 4 - 9 Martin Johansson, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2019-01-26 12:45 150001101 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 2 Fredrik Landin, Fredrik Berglund Sonesson Smedsgärdshallen
2019-01-26 13:00 150001099 Åkersberga IBF (A) - Runby IBK 5 - 2 Jonas Edström, Johannes Ekenberg Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 13:45 150001097 Balrog B/S IK - Tumba GOIF 15 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Botkyrkahallen
2019-01-26 14:15 150001100 Ekerö IK - Ingarö IF (A) 7 - 7 Martin Johansson, Christian Högberg Mälaröhallen
2019-01-27 14:30 150001098 Värmdö IF (B) - Råsunda IS 6 - 4 Johannes Ekenberg, Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2019-01-27 19:00 150001102 Hammarbyhöjden IBK - Huddinge IBS 6 - 8 Jonathan Varli, John Awabdeh Västertorpshallen
2019-02-01 19:45 150001105 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) 11 - 7 Martin Johansson, Christian Högberg Ormingehallen
2019-02-01 20:00 150001106 Ingarö IF (A) - Åkersberga IBF (A) 8 - 5 Jonathan Varli, John Awabdeh Ingarö Sporthall
2019-02-03 13:15 150001103 Råsunda IS - Balrog B/S IK 2 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2019-02-03 16:00 150001104 Runby IBK - Tumba GOIF 20 - 7 Emil Glenngård, Christian Högberg Väsby skolan
2019-02-03 17:45 150001107 Huddinge IBS - Ekerö IK 8 - 9 Stefano Bianque, Christoffer Markovski Fleminghallen
2019-02-03 19:00 150001108 Hammarbyhöjden IBK - Grimsta AIK 8 - 9 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-02-08 20:00 150001111 Tumba GOIF - Ingarö IF (A) 4 - 18 Jonathan Varli, John Awabdeh Idrottshuset Tumba
2019-02-09 13:00 150001113 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS 6 - 5 Christian Högberg, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
2019-02-09 14:00 150001109 Balrog B/S IK - Runby IBK 6 - 3 Shari Tingman, Jonas Edström Botkyrkahallen
2019-02-09 14:00 150001114 Ekerö IK - Grimsta AIK 7 - 10 Jonathan Varli, John Awabdeh Mälaröhallen
2019-02-10 13:45 150001112 Värmdö IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 6 - 6 Johan Jäderlund, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2019-02-10 15:00 150001110 Råsunda IS - Nacka Wallenstam IBK 5 - 16 Christian Högberg, Martin Johansson Råstaparkhallen
2019-02-15 19:45 150001115 Nacka Wallenstam IBK - Balrog B/S IK 6 - 5 Christian Högberg, Martin Johansson Ormingehallen
2019-02-15 20:00 150001116 Ingarö IF (A) - Runby IBK 9 - 8 Johan Jäderlund, Johannes Ekenberg Ingarö Sporthall
2019-02-16 12:00 150001117 IBF Offensiv Lidingö (A) - Råsunda IS 4 - 5 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Bodals Bollhall
2019-02-16 12:30 150001120 Grimsta AIK - Åkersberga IBF (A) 5 - 8 Johan Jäderlund, Johannes Ekenberg Smedsgärdshallen
2019-02-16 17:45 150001118 Huddinge IBS - Tumba GOIF 20 - 2 Mattias Lönnborg, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2019-02-17 19:00 150001119 Hammarbyhöjden IBK - Värmdö IF (B) 7 - 7 Fredrik Landin, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2019-02-22 19:45 150001122 Nacka Wallenstam IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 1 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2019-02-22 20:00 150001125 Tumba GOIF - Grimsta AIK 3 - 21 Emilia Tuomela, Jonas Holm Idrottshuset Tumba
2019-02-23 13:15 150001123 Runby IBK - Huddinge IBS 10 - 8 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Väsby skolan
2019-02-23 14:00 150001121 Balrog B/S IK - Ingarö IF (A) 9 - 3 Kari Karke, Christian Högberg Botkyrkahallen
2019-02-23 16:45 150001126 Värmdö IF (B) - Ekerö IK 3 - 6 Fredrik Landin, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2019-02-24 12:15 150001124 Råsunda IS - Hammarbyhöjden IBK OW (0 - 5) Martin Johansson, Christian Högberg Råstaparkhallen
2019-03-02 12:00 150001127 IBF Offensiv Lidingö (A) - Balrog B/S IK 8 - 12 Christoffer Markovski, Håkan Augustsson Bodals Bollhall
2019-03-02 13:00 150001130 Grimsta AIK - Runby IBK 8 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2019-03-02 13:00 150001132 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF (B) 8 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Åkersberga Sporthall A
2019-03-02 17:45 150001128 Huddinge IBS - Ingarö IF (A) 3 - 2 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Fleminghallen
2019-03-03 19:00 150001129 Hammarbyhöjden IBK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Jonathan Varli, John Awabdeh Västertorpshallen
2019-03-06 20:20 150001131 Ekerö IK - Råsunda IS 11 - 8 Johan Jäderlund, Martin Johansson Mälaröhallen
2019-03-08 19:45 150001136 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK 5 - 2 Johan Jäderlund, Tobias Berger Ormingehallen
2019-03-08 20:00 150001135 Ingarö IF (A) - Grimsta AIK 6 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Ingarö Sporthall
2019-03-08 20:00 150001138 Tumba GOIF - Värmdö IF (B) 1 - 23 Mattias Lönnborg, Daniel Mårtensson Idrottshuset Tumba
2019-03-09 12:00 150001134 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hammarbyhöjden IBK 6 - 5 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2019-03-09 14:00 150001133 Balrog B/S IK - Huddinge IBS 6 - 5 Jonas Edström, Therese Jensen Botkyrkahallen
2019-03-10 14:30 150001137 Råsunda IS - Åkersberga IBF (A) 4 - 10 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2019-03-12 19:30 150001061 Balrog B/S IK - Hammarbyhöjden IBK 9 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Botkyrkahallen
2019-03-15 20:00 150001144 Tumba GOIF - Råsunda IS 1 - 17 Johan Jäderlund, Aldin Imamovic Idrottshuset Tumba
2019-03-16 12:30 150001141 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 10 Dawan Mofak, Jesper Rygert Mälaröhallen
2019-03-16 13:00 150001142 Åkersberga IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Jonas Edström, Therese Jensen Åkersberga Sporthall A
2019-03-16 14:15 150001140 Grimsta AIK - Huddinge IBS 7 - 6 Christian Högberg, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2019-03-16 14:30 150001143 Värmdö IF (B) - Runby IBK 12 - 5 Stefano Bianque, Jonas Holm Värmdö sporthall
2018-12-16 16:30 150001153 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS 3 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2019-01-30 19:45 150001155 Råsunda IS - Ingarö IF (A) 2 - 10 Jonathan Varli, John Awabdeh Råstaparkhallen
2019-02-26 20:00 150001154 Tumba GOIF - IBF Offensiv Lidingö (A) 2 - 21 Magnus Johansson, Tim Sandström Storvretens Sporthall
2019-03-06 20:00 150001152 Åkersberga IBF (A) - Hammarbyhöjden IBK 12 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 13:15 150001156 Runby IBK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 6 Christian Högberg, Kari Karke Smedsgärdshallen
2019-03-20 20:20 150001151 Ekerö IK - Balrog B/S IK 8 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Mälaröhallen
2019-03-23 13:00 150001145 Balrog B/S IK - Grimsta AIK 8 - 7 Fadi Saffo, Sebastian Öhman Botkyrkahallen
2019-03-23 13:00 150001146 Ekerö IK - Hammarbyhöjden IBK 8 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Mälaröhallen
2019-03-23 13:00 150001147 IBF Offensiv Lidingö (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 7 Roland Nester, Björn Landin Bodals Bollhall
2019-03-23 13:00 150001148 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (B) 5 - 8 Martin Johansson, Christian Högberg Ingarö Sporthall
2019-03-23 13:00 150001149 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF 16 - 2 Daniel Mårtensson, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-03-23 13:00 150001150 Runby IBK - Råsunda IS 12 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 24 20 2 2 187-92 95 62
2. Balrog B/ S IK 24 16 1 7 178-123 55 49
3. Nacka Wallenstam IBK 24 13 3 8 144-109 35 42
4. Ekerö IK 24 12 3 9 198-159 39 39
5. Hammarbyhöjden IBK 24 12 2 10 153-142 11 38
6. Grimsta AIK 24 11 3 10 158-127 31 36
7. Ingarö IF (A) 24 10 6 8 161-141 20 36
8. IBF Offensiv Lidingö (A) 24 10 5 9 181-143 38 35
9. Värmdö IF (B) 24 10 4 10 170-134 36 34
10. Råsunda IS 24 10 0 14 148-186 -38 30
11. Huddinge IBS 24 8 2 14 160-138 22 26
12. Runby IBK 24 8 1 15 161-218 -57 25
13. Tumba GOIF 24 0 0 24 73-360 -287 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis