Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Damer division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:00 150013005 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Linus Warrenstein, Petra Dynesius Brotorpshallen
2018-09-22 13:45 150013004 Sundbybergs IK (A) - Vallentuna IBK 4 - 0 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2018-09-22 15:15 150013001 Högalids IF (A) - Vaxholms IBF 5 - 3 Svedje Ohlson, Fadi Saffo Skanstullshallen
2018-09-23 10:00 150013003 Sollentuna IBF - Åkersberga IBF (B) 9 - 4 Fadi Saffo, Jonas Edström Arena Satelliten
2018-09-23 10:30 150013002 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 7 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
2018-09-29 17:30 150013010 Vaxholms IBF - Duvbo IK (A) 1 - 5 Martin Svensson, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-29 18:15 150013008 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 4 Lars Sundlöf, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-09-30 15:00 150013007 Vallentuna IBK - Sollentuna IBF 2 - 7 Lars Sundlöf, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2018-09-30 17:30 150013006 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK (A) 7 - 5 Fadi Saffo, Jessika Forsberg Hässelbyhallen
2019-03-24 15:00 150013009 Sigtuna IF IBK - Högalids IF (A) 5 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-10-13 09:00 150013013 Sollentuna IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 1 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sollentuna sim och sporthall
2018-10-13 13:00 150013011 Högalids IF (A) - Åkersberga IBF (B) 1 - 7 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Eriksdalshallen
2018-10-13 13:00 150013012 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 4 - 1 Jonas Edström, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-10-13 13:15 150013014 Sundbybergs IK (A) - Duvbo IK (A) 3 - 2 Shabbir Ahmed, Torbjörn Lundin Hallonbergshallen
2018-10-14 14:15 150013015 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 7 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Prästängshallen
2018-10-20 16:30 150013018 Vallentuna IBK - Högalids IF (A) 3 - 2 Roger Nyström, William Albrecht Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 13:30 150013016 Duvbo IK (A) - Sollentuna IBF 3 - 3 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Brotorpshallen
2018-10-28 15:00 150013017 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 1 Ricky Bagge, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2018-10-28 16:30 150013020 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK (A) 1 - 1 Ulf Jonsson, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-28 17:30 150013019 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Christian Ljunggren, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-11-03 15:30 150013021 Högalids IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 9 Michael Selg, Oskar Sevefjord Skanstullshallen
2018-11-04 10:00 150013023 Sollentuna IBF - Sundbybergs IK (A) 4 - 5 Mattias Nordlund, Ken Johansson Arena Satelliten
2018-11-04 11:45 150013022 Täby FC (B) - Duvbo IK (A) 4 - 5 Per Sundvall, Mikael Wiklund Grindtorpshallen
2018-11-04 11:45 150013025 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 7 - 2 Thomas Larsson, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2018-11-04 15:00 150013024 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 4 - 5 Fabian Fahimi, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2018-11-10 12:15 150013026 Sundbybergs IK (A) - Täby FC (B) 1 - 2 Kent Kastell, Julius Olesen Hallonbergshallen
2018-11-10 13:45 150013027 Duvbo IK (A) - Högalids IF (A) 8 - 0 Lars Samuelsson, Daniel Bäckner Brotorpshallen
2018-11-10 15:30 150013028 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Kari Malmros, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2018-11-10 16:45 150013029 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Janne Ahonen, Rainer Pekkinen Hammarbackens Sporthall
2018-11-10 16:45 150013030 Vaxholms IBF - Sollentuna IBF 4 - 2 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-21 16:00 150013035 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK (A) 4 - 9 Mikael Eriksson, Anders Haag Prästängshallen
2018-11-17 14:30 150013032 Täby FC (B) - Sollentuna IBF 2 - 1 Roger Nyström, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2018-11-17 15:30 150013031 Högalids IF (A) - Sundbybergs IK (A) 2 - 6 Wilmer Axén, Kari Malmros Skanstullshallen
2018-11-18 12:45 150013034 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Arne Brovig, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2018-12-08 16:30 150013033 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 1 - 4 Christian Neemé, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2018-11-24 12:15 150013037 Sundbybergs IK (A) - Sigtuna IF IBK 16 - 0 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2018-11-24 16:00 150013038 Duvbo IK (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Ricky Bagge, Oskar Sevefjord Brotorpshallen
2018-11-24 17:00 150013040 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 6 Ulf Jonsson, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-25 11:15 150013036 Sollentuna IBF - Högalids IF (A) 5 - 1 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Arena Satelliten
2018-11-25 14:00 150013039 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 16 - 0 Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2018-12-15 15:30 150013041 Högalids IF (A) - Täby FC (B) 1 - 5 Anders Asp, Patrik Larsson Skanstullshallen
2018-12-15 18:30 150013044 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK (A) 1 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2018-12-16 14:30 150013042 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 2 - 4 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2018-12-16 15:45 150013043 Vallentuna IBK - Duvbo IK (A) 2 - 9 Per Ove Åman, Ulf Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 15:45 150013045 Sigtuna IF IBK - Sollentuna IBF 4 - 5 Fabian Fahimi, Tony Nyberg Prästängshallen
2019-01-12 15:30 150013050 Vaxholms IBF - Högalids IF (A) 11 - 0 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-12 16:15 150013048 Åkersberga IBF (B) - Sollentuna IBF 3 - 3 Rikard Söderlund, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2019-01-13 16:30 150013046 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) 6 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hässelbyhallen
2019-01-13 17:30 150013049 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 1 - 12 Valestany Eskander, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-02-03 15:30 150013047 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-01-19 11:45 150013055 Duvbo IK (A) - Vaxholms IBF 3 - 5 Imtiaz Karim, Kent Kastell Brotorpshallen
2019-01-19 13:30 150013054 Sundbybergs IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 0 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hallonbergshallen
2019-01-19 15:15 150013053 Sollentuna IBF - Vallentuna IBK 4 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Richard Jonsson Sollentuna sim och sporthall
2019-01-19 15:30 150013051 Högalids IF (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 7 Aldin Imamovic, William Albrecht Skanstullshallen
2019-01-20 13:00 150013052 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 1 - 5 Roger Nyström, Kari Malmros Grindtorpshallen
2019-01-26 12:15 150013056 Duvbo IK (A) - Sundbybergs IK (A) 2 - 4 Jessika Forsberg, Michael Selg Brotorpshallen
2019-01-27 15:15 150013057 Hässelby SK IBK (B) - Sollentuna IBF 2 - 4 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-01-27 15:30 150013058 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 3 - 5 Roger Nyström, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-01-27 15:30 150013060 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 14 - 2 Lars Samuelsson, Roland Nester Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-27 16:45 150013059 Åkersberga IBF (B) - Högalids IF (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-02-09 12:00 150013064 Sundbybergs IK (A) - Vaxholms IBF 5 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Hallonbergshallen
2019-02-09 14:15 150013062 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Grindtorpshallen
2019-02-09 17:00 150013063 Sollentuna IBF - Duvbo IK (A) 3 - 3 Ricky Bagge, Robert Milerud Sollentuna sim och sporthall
2019-02-09 17:15 150013061 Högalids IF (A) - Vallentuna IBK 4 - 1 Stefano Bianque, Per Sundvall Skanstullshallen
2019-02-10 14:30 150013065 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Jan Lingemark, Julius Olesen Prästängshallen
2019-02-23 11:00 150013067 Duvbo IK (A) - Täby FC (B) 6 - 3 Patrik Larsson, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2019-02-23 15:30 150013066 Sundbybergs IK (A) - Sollentuna IBF 5 - 3 Håkan Taxén, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2019-02-24 12:30 150013068 Hässelby SK IBK (B) - Högalids IF (A) 7 - 2 Alexander Mattsson, Wen-chung Tsai Hässelbyhallen
2019-02-24 15:00 150013069 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Johan Hessing, Magnus Berg Hammarbackens Sporthall
2019-03-13 20:15 150013070 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Magnus Johansson, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-02 17:15 150013071 Högalids IF (A) - Duvbo IK (A) 2 - 4 Kari Malmros, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2019-03-03 11:15 150013073 Sollentuna IBF - Vaxholms IBF 4 - 3 Patrik Arvinder, Aldin Imamovic Arena Satelliten
2019-03-03 12:45 150013075 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 15 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-03-03 14:45 150013074 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 11 - 0 Patrik Larsson, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2019-03-03 15:15 150013072 Täby FC (B) - Sundbybergs IK (A) 1 - 1 Elis Erbing, Alexander Mattsson Grindtorpshallen
2019-03-09 13:00 150013077 Sundbybergs IK (A) - Högalids IF (A) 3 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2019-03-09 15:15 150013076 Sollentuna IBF - Täby FC (B) 10 - 4 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Sollentuna sim och sporthall
2019-03-09 16:45 150013080 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 8 - 1 Roger Nyström, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-10 17:00 150013079 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 6 Oscar Forstadius, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-03-23 16:30 150013078 Duvbo IK (A) - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Brotorpshallen
2019-03-16 13:15 150013083 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 11 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-03-16 18:00 150013081 Högalids IF (A) - Sollentuna IBF 1 - 10 Linus Löfstedt, Roland Nester Skanstullshallen
2019-03-17 12:00 150013082 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 3 - 6 Roger Nyström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2019-03-17 13:30 150013084 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-03-26 20:00 150013085 Sigtuna IF IBK - Sundbybergs IK (A) 2 - 9 Jakob Nima, Johan Hessing Prästängshallen
2019-03-30 12:15 150013086 Täby FC (B) - Högalids IF (A) 4 - 2 Daniel Mårtensson, Patrik Larsson Grindtorpshallen
2019-03-30 12:45 150013089 Duvbo IK (A) - Vallentuna IBK WO (5 - 0) Brotorpshallen
2019-03-30 13:15 150013087 Sollentuna IBF - Sigtuna IF IBK 9 - 3 Aldin Imamovic, Johan Engvall Sollentuna sim och sporthall
2019-03-30 15:00 150013088 Sundbybergs IK (A) - Åkersberga IBF (B) 5 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hallonbergshallen
2019-03-31 14:45 150013090 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Lars Samuelsson, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundbybergs IK (A) 18 14 2 2 84-38 46 44
2. Duvbo IK (A) 18 12 2 4 91-49 42 38
3. Sollentuna IBF 18 11 3 4 89-51 38 36
4. Hässelby SK IBK (B) 18 11 1 6 110-61 49 34
5. Vaxholms IBF 18 11 1 6 94-58 36 34
6. Täby FC (B) 18 10 1 7 70-63 7 31
7. Åkersberga IBF (B) 18 5 3 10 79-72 7 18
8. Sigtuna IF IBK 18 5 1 12 70-145 -75 16
9. Högalids IF (A) 18 3 0 15 41-101 -60 9
10. Vallentuna IBK 18 1 0 17 23-113 -90 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 12:30 150038004 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (A) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ingarö Sporthall
2018-09-22 13:15 150038002 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Erik Nyman, Anders Asp Lyckeby Sporthall
2018-09-22 14:45 150038001 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Oscar Olsson Berglund, Jakob Nima Strandhallen - Tyresö
2018-09-23 12:45 150038003 Boo KFUM IA - Älta IF 7 - 8 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2018-09-29 17:00 150038008 Älta IF - Vendelsö IK (B) 2 - 9 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2018-09-30 11:00 150038006 Tumba GOIF - Ingarö IF (A) 4 - 2 Kari Malmros, Kent Kastell Storvretens Sporthall
2018-09-30 18:00 150038007 Värmdö IF (A) - Boo KFUM IA 4 - 0 Abbe Lami, Jakob Nima Värmdö sporthall
2018-10-07 19:00 150038009 Hammarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 12 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Eriksdalshallen
2018-10-13 18:45 150038015 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Michael Leimer, Anders Asp Sjöstadshallen
2018-10-14 13:15 150038011 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF 2 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Tyresöhallen
2018-10-14 16:45 150038012 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF (A) 1 - 5 Kenny Ly, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2018-10-14 16:45 150038013 Boo KFUM IA - Tumba GOIF 2 - 5 Lucas Werelius, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2018-10-27 14:15 150038017 Tumba GOIF - Vendelsö IK (B) 6 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Storvretens Sporthall
2018-10-27 16:30 150038018 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 1 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Värmdö sporthall
2018-10-27 18:00 150038019 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Järla Sporthall
2018-10-28 19:30 150038020 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 3 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Tullingehallen
2018-11-03 18:00 150038025 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF (A) 2 - 5 Christoffer Markovski, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2018-11-04 13:45 150038021 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tumba GOIF 2 - 7 Kenneth Johansson, Kari Malmros Tyresöhallen
2018-11-04 13:45 150038023 Boo KFUM IA - Ingarö IF (A) 6 - 4 Svedje Ohlson, Alexander Mattsson Ormingehallen
2018-11-04 18:15 150038024 Älta IF - FBI Tullinge (B) 1 - 12 Svedje Ohlson, Anders Westerberg Järla Sporthall
2018-11-10 16:45 150038026 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (B) 3 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Ingarö Sporthall
2018-11-11 10:00 150038028 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 1 Kenneth Johansson, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2018-11-11 17:00 150038029 Värmdö IF (A) - Älta IF 10 - 1 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2018-11-11 19:15 150038030 FBI Tullinge (B) - Boo KFUM IA 12 - 3 Shabbir Ahmed, Sampo Friberg Tullingehallen
2018-11-17 17:00 150038034 Älta IF - Tumba GOIF 4 - 6 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2018-11-18 13:15 150038031 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (A) 3 - 6 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-11-18 16:45 150038032 Vendelsö IK (B) - Boo KFUM IA 4 - 2 Fredrik Bousset, Magnus Vilhelm Eriksson Lyckeby Sporthall
2018-12-02 17:45 150038033 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 1 Aldin Imamovic, Martin Johansson Värmdö sporthall
2018-11-23 20:00 150038040 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Eskil Simonsen Tullingehallen
2018-11-24 14:45 150038037 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 1 Kevin Helly, Anders Asp Ingarö Sporthall
2018-11-25 12:30 150038039 Tumba GOIF - Värmdö IF (A) 1 - 6 Jakob Nima, Fredrik Hallenberg Storvretens Sporthall
2018-12-02 16:30 150038036 Boo KFUM IA - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 3 Magnus Berg, Johan Hessing Ormingehallen
2018-12-15 09:45 150038042 Tumba GOIF - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Christian Ljunggren, Mikael Ferneback Botkyrkahallen
2018-12-15 17:00 150038044 Älta IF - Ingarö IF (A) 3 - 4 Kenny Ly, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-12-15 17:15 150038045 Hammarby IF IBF (B) - Boo KFUM IA 6 - 2 Osama Abaied, Sezgin Youmer Skanstullshallen
2018-12-16 09:30 150038041 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tyresöhallen
2019-01-12 16:00 150038050 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 3 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Tullingehallen
2019-01-12 16:15 150038047 Värmdö IF (A) - Ingarö IF (A) 4 - 3 Sampo Friberg, Johan Hessing Värmdö sporthall
2019-01-12 18:00 150038048 Älta IF - Boo KFUM IA 8 - 2 Eskil Simonsen, Madelene Westerberg Järla Sporthall
2019-01-12 19:15 150038049 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Skanstullshallen
2019-01-19 15:15 150038053 Boo KFUM IA - Värmdö IF (A) 4 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2019-01-19 16:00 150038052 Vendelsö IK (B) - Älta IF 11 - 4 Kenneth Johansson, Kent Kastell Lyckeby Sporthall
2019-01-19 17:00 150038054 Ingarö IF (A) - Tumba GOIF 2 - 2 Sampo Friberg, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2019-01-20 16:00 150038051 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2019-01-26 16:30 150038059 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Järla Sporthall
2019-01-27 12:00 150038057 Tumba GOIF - Boo KFUM IA 6 - 4 Johan Hessing, Jakob Nima Storvretens Sporthall
2019-01-27 16:45 150038058 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (B) 7 - 1 Johannes Ekenberg, Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2019-01-27 19:15 150038060 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tullingehallen
2019-02-09 14:00 150038064 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2019-02-09 15:30 150038065 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 7 - 6 Aldin Imamovic, Per Sundvall Skanstullshallen
2019-02-10 12:00 150038061 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (A) 3 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tyresöhallen
2019-02-10 16:45 150038062 Vendelsö IK (B) - Tumba GOIF 9 - 5 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-02-23 11:15 150038070 FBI Tullinge (B) - Älta IF 3 - 2 Simon Righarts, Magnus Berg Tullingehallen
2019-02-23 12:00 150038068 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 3 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Storvretens Sporthall
2019-02-23 13:30 150038066 Ingarö IF (A) - Boo KFUM IA 7 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Ingarö Sporthall
2019-02-24 15:30 150038069 Värmdö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 2 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2019-03-02 15:15 150038073 Boo KFUM IA - FBI Tullinge (B) 4 - 14 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Ormingehallen
2019-03-02 19:00 150038075 Hammarby IF IBF (B) - Tumba GOIF 4 - 5 Alexander Hellström, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2019-03-03 14:15 150038072 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (A) 3 - 3 Svedje Ohlson, Tobias Jansson Lyckeby Sporthall
2019-03-14 19:00 150038074 Älta IF - Värmdö IF (A) 2 - 3 Anders Westerberg, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2019-03-08 20:00 150038080 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 3 - 0 Mikael Ferneback, Ken Johansson Tullingehallen
2019-03-09 18:30 150038077 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm Ingarö Sporthall
2019-03-10 17:45 150038076 Boo KFUM IA - Vendelsö IK (B) 3 - 8 Felix Fernström, Kari Malmros Ormingehallen
2019-03-20 19:45 150038079 Tumba GOIF - Älta IF 9 - 4 Aldin Imamovic, Roland Nester Storvretens Sporthall
2019-03-16 14:00 150038085 Hammarby IF IBF (B) - Ingarö IF (A) 2 - 0 William Albrecht, Alexander Hellström Liljeholmshallen 1
2019-03-17 14:15 150038082 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 7 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-03-17 17:30 150038081 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Boo KFUM IA 9 - 4 Roland Nester, Björn Landin Strandhallen - Tyresö
2019-03-17 17:30 150038083 Värmdö IF (A) - Tumba GOIF 3 - 5 Jessika Forsberg, Michael Selg Värmdö sporthall
2019-03-30 15:00 150038088 Ingarö IF (A) - Älta IF 8 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Ingarö Sporthall
2019-03-30 17:30 150038090 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF 3 - 4 Patrik Larsson, Magnus Berg Tullingehallen
2019-03-31 14:15 150038086 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 4 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-03-31 16:15 150038087 Boo KFUM IA - Hammarby IF IBF (B) 4 - 6 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (A) 16 12 2 2 73-33 40 38
2. Tumba GOIF 16 12 1 3 75-54 21 37
3. FBI Tullinge (B) 16 11 1 4 83-37 46 34
4. Hammarby IF IBF (B) 16 8 3 5 65-43 22 27
5. Ingarö IF (A) 16 7 3 6 62-52 10 24
6. Vendelsö IK (B) 16 7 3 6 75-67 8 24
7. Älta IF 16 3 0 13 59-109 -50 9
8. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 16 2 2 12 50-94 -44 8
9. Boo KFUM IA 16 2 1 13 55-108 -53 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis