Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:00 150036004 Kungsängens IF - Turebergs IF 1 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Hagnäshallen
2018-09-22 11:45 150036005 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Sollentuna sim och sporthall
2018-09-22 15:15 150036006 Sundbybergs IK (B) - Väsby IBK 2 - 1 Philip Edlund, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2018-09-29 12:15 150036007 Väsby IBK - Rotebro IS IBK (B) 7 - 4 Simon Åbom, Johan Engvall Smedsgärdshallen
2018-09-30 17:30 150036009 Turebergs IF - Järfälla IBK (A) 6 - 5 Fredrik Nensén, Richard Jonsson Silverdalshallen
2018-09-30 19:00 150036008 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF 3 - 5 Fadi Saffo, Jessika Forsberg Hässelbyhallen
2018-09-30 20:15 150036012 Vällingby BK - Sundbybergs IK (B) 2 - 7 Ricky Bagge, Mats Järnmark Vällingbyhallen
2018-10-03 19:15 150036018 AIK IBF (B) - Vällingby BK 22 - 3 Kevin Helly, Gustav Frank Ulriksdalshallen
2018-10-06 10:30 150036016 Kungsängens IF - Väsby IBK 5 - 6 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Hagnäshallen
2018-10-06 15:00 150036017 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 3 - 6 Oskar Sevefjord, Johan Engvall Sollentuna sim och sporthall
2018-10-07 17:45 150036015 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (C) 1 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2018-10-20 11:15 150036020 Väsby IBK - Järfälla IBK (A) 4 - 9 Daniel Mårtensson, Elis Erbing Smedsgärdshallen
2018-10-20 14:15 150036019 Sundbybergs IK (B) - Kungsängens IF 4 - 3 Linus Warrenstein, Daniel Skantze Hallonbergshallen
2018-10-21 20:15 150036024 Vällingby BK - Rotebro IS IBK (B) 1 - 0 Sadjad Nima, William Albrecht Vällingbyhallen
2018-10-24 19:15 150036030 AIK IBF (B) - Turebergs IF 4 - 10 Ricky Bagge, Sadjad Nima Ulriksdalshallen
2018-11-17 12:00 150036028 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (B) 5 - 6 Roger Nyström, Magnus Berg Hagnäshallen
2018-11-24 15:30 150036027 Järfälla IBK (A) - Sundbybergs IK (B) 6 - 2 Eskil Simonsen, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
2018-11-03 10:30 150036031 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (A) 3 - 5 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Sollentuna sim och sporthall
2018-11-04 11:30 150036036 Vällingby BK - Kungsängens IF 3 - 4 Imtiaz Karim, Kerin Maclean Mitchell Grimstahallen
2018-11-04 13:30 150036034 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF (B) 3 - 8 Philip Edlund, Oskar Mattsson Hässelbyhallen
2018-11-07 19:15 150036042 AIK IBF (B) - Väsby IBK 4 - 4 Ida Nedin, Daniel Kölborn Ulriksdalshallen
2018-11-11 15:45 150036039 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF 5 - 4 Sezgin Youmer, Osama Abaied Viksjö Sporthall
2018-11-11 17:30 150036040 Turebergs IF - Vällingby BK 7 - 2 Fabian Magnell, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-10-10 20:00 150036045 Sundbybergs IK (B) - AIK IBF (B) 5 - 8 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Hallonbergshallen
2018-11-18 15:45 150036047 Hässelby SK IBK (C) - Turebergs IF 3 - 8 Arash Sohrevardi, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2018-11-18 20:15 150036048 Vällingby BK - Järfälla IBK (A) 2 - 10 Kerin Maclean Mitchell, Ricky Bagge Vällingbyhallen
2018-11-21 19:15 150036054 AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 4 Magnus Johansson, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
2018-11-25 15:30 150036051 Hässelby SK IBK (C) - Vällingby BK 13 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2018-11-25 16:00 150036052 Turebergs IF - Väsby IBK 6 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-12-01 10:30 150036056 Kungsängens IF - AIK IBF (B) 0 - 6 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hagnäshallen
2018-12-01 11:30 150036059 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (C) 4 - 10 Rikard Söderlund, Magnus Vilhelm Eriksson Smedsgärdshallen
2018-12-01 13:30 150036058 Sundbybergs IK (B) - Turebergs IF 8 - 9 Imtiaz Karim, Johan Hessing Hallonbergshallen
2018-12-05 19:15 150036066 AIK IBF (B) - Järfälla IBK (A) 0 - 5 Jan Lingemark, Johan Jäderlund Ulriksdalshallen
2018-12-08 10:15 150036062 Väsby IBK - Vällingby BK 5 - 2 Magnus Vilhelm Eriksson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-12-08 17:15 150036063 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK (B) 3 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Hässelbyhallen
2018-12-09 16:00 150036064 Turebergs IF - Rotebro IS IBK (B) 10 - 6 Tommy Egman, Wen-chung Tsai Silverdalshallen
2018-12-15 11:15 150036067 Väsby IBK - Sundbybergs IK (B) 3 - 3 Imtiaz Karim, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2018-12-16 16:00 150036068 Hässelby SK IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 6 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2018-12-16 17:30 150036069 Turebergs IF - Kungsängens IF 12 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2019-01-12 12:00 150036076 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK (C) 3 - 6 Lars Sundlöf, Roger Nyström Hagnäshallen
2019-01-12 13:15 150036078 Sundbybergs IK (B) - Vällingby BK 3 - 0 Mario Mallengren, Isak Sjöblom Hallonbergshallen
2019-01-12 13:45 150036077 Rotebro IS IBK (B) - Väsby IBK 3 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Alexander Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2019-01-13 15:30 150036075 Järfälla IBK (A) - Turebergs IF 4 - 5 Torbjörn Lundin, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2019-01-19 10:30 150036080 Väsby IBK - Kungsängens IF 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Tommy Egman Smedsgärdshallen
2019-01-19 15:00 150036079 Sundbybergs IK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 5 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hallonbergshallen
2019-01-19 17:15 150036081 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (A) 2 - 8 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-01-20 20:15 150036084 Vällingby BK - AIK IBF (B) 0 - 5 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2019-01-27 13:45 150036087 Järfälla IBK (A) - Väsby IBK 9 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Herresta Sporthall
2019-02-02 10:30 150036089 Rotebro IS IBK (B) - Vällingby BK 2 - 1 Daniel Kölborn, Magnus Vilhelm Eriksson Sollentuna sim och sporthall
2019-02-02 12:00 150036088 Kungsängens IF - Sundbybergs IK (B) 1 - 4 Torbjörn Lundin, Fredrik Nensén Hagnäshallen
2019-02-09 10:15 150036091 Rotebro IS IBK (B) - Kungsängens IF 2 - 6 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Sollentuna sim och sporthall
2019-02-09 15:15 150036092 Sundbybergs IK (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 4 Jessika Forsberg, Michael Selg Hallonbergshallen
2019-02-10 16:00 150036095 Turebergs IF - AIK IBF (B) 5 - 6 Fabian Magnell, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2019-02-13 19:15 150036102 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 5 Daniel Bäckner, William Albrecht Ulriksdalshallen
2019-02-16 11:00 150036100 Kungsängens IF - Vällingby BK 8 - 1 Andreas Sandgren, Johan Engvall Hagnäshallen
2019-02-17 18:45 150036099 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 1 Magnus Johansson, Robert Vangeus Viksjö Sporthall
2019-02-23 10:00 150036103 Kungsängens IF - Järfälla IBK (A) 0 - 7 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2019-02-23 10:00 150036106 Väsby IBK - AIK IBF (B) 0 - 5 Johan Nima, Michael Selg Smedsgärdshallen
2019-02-24 20:15 150036108 Vällingby BK - Turebergs IF 0 - 10 Mario Mallengren, Åsa Gustavsson Vällingbyhallen
2019-03-03 11:00 150036111 Järfälla IBK (A) - Vällingby BK 5 - 1 Mario Mallengren, Magnus Vilhelm Eriksson Viksjö Sporthall
2019-03-03 14:30 150036112 Turebergs IF - Hässelby SK IBK (C) 15 - 9 Tommy Egman, Johan Eklund Silverdalshallen
2019-03-06 19:15 150036114 AIK IBF (B) - Sundbybergs IK (B) 5 - 3 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2019-03-16 11:15 150036117 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (B) 1 - 6 Linus Warrenstein, Daniel Karlsson Sollentuna sim och sporthall
2019-03-16 12:30 150036119 Väsby IBK - Turebergs IF 7 - 4 Kevin Neemé, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-03-17 20:15 150036120 Vällingby BK - Hässelby SK IBK (C) 5 - 8 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Vällingbyhallen
2019-03-20 19:15 150036126 AIK IBF (B) - Kungsängens IF 12 - 3 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Ulriksdalshallen
2019-03-24 16:00 150036124 Turebergs IF - Sundbybergs IK (B) 11 - 5 Anders Haag, Richard Jonsson Silverdalshallen
2019-03-24 19:00 150036123 Hässelby SK IBK (C) - Väsby IBK 3 - 4 Ricky Bagge, Tobias Jansson Hässelbyhallen
2019-03-18 20:15 150036128 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (B) 2 - 3 Ricky Bagge, Johan Jäderlund Viksjö Sporthall
2019-03-30 10:00 150036130 Rotebro IS IBK (B) - Turebergs IF 3 - 13 Kent Budell, Martin Åkesson Sollentuna sim och sporthall
2019-03-30 16:30 150036131 Sundbybergs IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 5 - 5 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Hallonbergshallen
2019-03-31 20:15 150036132 Vällingby BK - Väsby IBK 1 - 16 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Turebergs IF 16 14 0 2 136-68 68 42
2. AIK IBF (B) 16 12 1 3 104-53 51 37
3. Järfälla IBK (A) 16 12 0 4 89-42 47 36
4. Väsby IBK 16 7 2 7 73-75 -2 23
5. Sundbybergs IK (B) 16 7 2 7 67-69 -2 23
6. Rotebro IS IBK (B) 16 6 0 10 53-79 -26 18
7. Hässelby SK IBK (C) 16 5 1 10 83-90 -7 16
8. Kungsängens IF 16 5 0 11 55-85 -30 15
9. Vällingby BK 16 1 0 15 26-125 -99 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 10:00 150042004 FBI Tullinge (C) - Vendelsö IK (C) 1 - 2 Ken Johansson, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2018-09-22 10:45 150042006 Ingarö IF (B) - Tungelsta IF 6 - 5 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Ingarö Sporthall
2018-09-23 11:00 150042002 Skogås/Trångsunds IBK - Örby IS 3 - 6 Anders Asp, Kenneth Johansson Skogåshallen
2018-09-23 11:30 150042005 Huddinge IK - Högalids IF (B) 6 - 2 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2018-09-23 13:00 150042001 Järfälla IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 8 Jessika Forsberg, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2018-09-29 14:00 150042008 Högalids IF (B) - FBI Tullinge (C) 7 - 3 Erik Hellgren, Amanda Törner Eriksdalshallen
2018-09-29 15:00 150042011 Örby IS - Järfälla IBK (B) 3 - 0 Theodore Hurtig, Nicklas Sundgren Högdalshallen
2018-09-29 17:15 150042007 Tungelsta IF - Huddinge IK 5 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2018-09-29 17:15 150042012 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (B) 10 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sätrahallen
2018-09-30 16:45 150042010 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 8 Håkan Taxén, Alexander Hellström Skogsängshallen
2018-10-06 15:30 150042017 Huddinge IK - Ingarö IF (B) 4 - 1 Ida Sandberg, Svedje Ohlson Kvarnbergshallen
2018-10-06 16:00 150042018 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 9 Magnus Berg, Marco Svenström Högdalshallen
2018-10-06 18:30 150042016 FBI Tullinge (C) - Tungelsta IF 9 - 0 Kenny Ly, Sadjad Nima Tullingehallen
2018-10-07 11:15 150042014 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK (C) 1 - 7 Aldin Imamovic, Osama Abaied Skogåshallen
2018-10-07 16:15 150042013 Järfälla IBK (B) - Salems IF 4 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2018-10-13 14:30 150042021 Högalids IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Eriksdalshallen
2018-10-20 13:15 150042019 Ingarö IF (B) - FBI Tullinge (C) 5 - 3 Magnus Berg, Marco Svenström Ingarö Sporthall
2018-10-20 18:30 150042023 Salems IF - Örby IS 3 - 11 Wilmer Axén, Didrik Axen Skogsängshallen
2018-10-21 14:15 150042024 Älvsjö AIK IBF (C) - Huddinge IK 5 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Tommy Egman Liljeholmshallen 1
2018-10-21 16:15 150042022 Vendelsö IK (C) - Järfälla IBK (B) 8 - 2 Niclas Woxmark, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
2018-10-27 13:30 150042026 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF 9 - 3 Gustav Frank, Kevin Helly Skogåshallen
2018-10-27 14:45 150042029 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (C) 0 - 10 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Skogsängshallen
2018-10-27 15:00 150042030 Örby IS - Vendelsö IK (C) 7 - 5 Kari Malmros, Christian Hamnström Högdalshallen
2018-10-27 17:45 150042028 FBI Tullinge (C) - Huddinge IK 3 - 4 Gustav Frank, Didrik Axen Tullingehallen
2018-10-28 17:30 150042025 Järfälla IBK (B) - Högalids IF (B) 2 - 4 Daniel Bäckner, Tommy Egman Viksjö Sporthall
2018-11-03 13:15 150042032 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Ingarö Sporthall
2018-11-03 14:30 150042033 Tungelsta IF - Järfälla IBK (B) 1 - 7 Fredrik Pålsson, Gabriel Nääs Torvalla Träningshall
2018-11-03 17:00 150042034 Högalids IF (B) - Örby IS 4 - 6 Michael Selg, Oskar Sevefjord Skanstullshallen
2018-11-04 10:30 150042036 Älvsjö AIK IBF (C) - FBI Tullinge (C) 10 - 6 Emilia Tuomela, Jonas Holm Västertorpshallen
2018-11-04 16:30 150042035 Vendelsö IK (C) - Salems IF 9 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Nicholas Lindgren Lyckeby Sporthall
2018-11-10 12:00 150042038 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IK 1 - 2 Alexander Potapeiko, Ida Sandberg Skogåshallen
2018-11-10 13:15 150042042 Örby IS - Tungelsta IF 8 - 1 William Albrecht, Marco Svenström Liljeholmshallen 1
2018-11-10 14:00 150042040 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 8 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2018-11-11 12:45 150042037 Järfälla IBK (B) - Ingarö IF (B) 1 - 7 Ricky Bagge, Torbjörn Lundin Kallhälls sporthall
2018-11-11 17:30 150042041 Salems IF - Högalids IF (B) 0 - 7 Torbjörn Lundin, Sadjad Nima Skogsängshallen
2018-11-17 14:00 150042046 Tungelsta IF - Salems IF 3 - 7 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2018-11-17 14:45 150042043 FBI Tullinge (C) - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2018-11-17 15:30 150042045 Ingarö IF (B) - Örby IS 4 - 10 Kevin Helly, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-11-17 16:30 150042044 Huddinge IK - Järfälla IBK (B) 4 - 1 Alexander Rosén, Messaye Aberra Kvarnbergshallen
2018-11-17 17:00 150042047 Högalids IF (B) - Vendelsö IK (C) 2 - 3 Wilmer Axén, Kari Malmros Skanstullshallen
2018-11-24 15:30 150042053 Salems IF - Ingarö IF (B) 4 - 4 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogsängshallen
2018-11-24 15:30 150042054 Örby IS - Huddinge IK 8 - 2 Wen-chung Tsai, Sadjad Nima Högdalshallen
2018-11-24 16:15 150042051 Högalids IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skanstullshallen
2018-11-25 16:45 150042049 Järfälla IBK (B) - FBI Tullinge (C) 4 - 6 Johnn Wahlgren, Kenneth Johansson Viksjö Sporthall
2018-11-25 16:45 150042052 Vendelsö IK (C) - Tungelsta IF 18 - 1 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Lyckeby Sporthall
2018-11-30 20:00 150042056 FBI Tullinge (C) - Örby IS 1 - 7 Ida Sandberg, Alexander Potapeiko Tullingehallen
2018-12-01 15:00 150042059 Tungelsta IF - Högalids IF (B) 6 - 8 Kent Kastell, Kari Malmros Tungelsta Sporthall
2018-12-01 15:30 150042058 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (C) 2 - 7 Emilia Tuomela, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2018-12-01 18:30 150042057 Huddinge IK - Salems IF 5 - 3 Niclas Woxmark, Nicholas Lindgren Kvarnbergshallen
2018-12-02 15:45 150042060 Älvsjö AIK IBF (C) - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 1 Sezgin Youmer, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2018-10-27 15:15 150042063 Högalids IF (B) - Ingarö IF (B) 5 - 0 Ida Sandberg, Tommy Egman Vintervikshallen
2018-12-09 13:00 150042061 Järfälla IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 6 Erik Hellgren, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2018-12-09 15:30 150042062 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (C) 2 - 9 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Tungelsta Sporthall
2018-12-09 16:15 150042065 Salems IF - FBI Tullinge (C) 7 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Skogsängshallen
2018-12-09 16:30 150042064 Vendelsö IK (C) - Huddinge IK 3 - 6 Roland Nester, Björn Landin Lyckeby Sporthall
2018-12-15 12:45 150042067 Tungelsta IF - Ingarö IF (B) 5 - 4 Svedje Ohlson, Magnus Vilhelm Eriksson Tungelsta Sporthall
2018-12-15 15:15 150042071 Örby IS - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 5 Martin Claësson, Viking Claësson Högdalshallen
2018-12-15 18:45 150042068 Högalids IF (B) - Huddinge IK 1 - 3 Osama Abaied, Sezgin Youmer Skanstullshallen
2018-12-16 11:15 150042072 Älvsjö AIK IBF (C) - Järfälla IBK (B) 9 - 2 Alexander Hellström, Kari Malmros Västertorpshallen
2018-12-16 16:45 150042069 Vendelsö IK (C) - FBI Tullinge (C) 5 - 2 Kenneth Johansson, Magnus Vilhelm Eriksson Lyckeby Sporthall
2019-01-12 13:15 150042078 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 8 Mats Andersson, Johan Engvall Ingarö Sporthall
2019-01-12 14:15 150042077 Huddinge IK - Tungelsta IF 10 - 3 Magnus Vilhelm Eriksson, Erik Nyman Kvarnbergshallen
2019-01-13 12:15 150042074 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF 1 - 6 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Skogåshallen
2019-01-13 17:00 150042073 Järfälla IBK (B) - Örby IS 1 - 9 Torbjörn Lundin, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2019-01-13 19:15 150042076 FBI Tullinge (C) - Högalids IF (B) 2 - 5 Isak Sjöblom, Tobias Jansson Tullingehallen
2019-01-19 15:15 150042080 Tungelsta IF - FBI Tullinge (C) 4 - 4 Roland Nester, Björn Landin Tungelsta Sporthall
2019-01-19 15:30 150042079 Ingarö IF (B) - Huddinge IK 1 - 2 Johan Hessing, Sampo Friberg Ingarö Sporthall
2019-01-20 12:15 150042084 Älvsjö AIK IBF (C) - Örby IS 4 - 5 Magnus Vilhelm Eriksson, Fredrik Bousset Västertorpshallen
2019-01-20 15:45 150042082 Vendelsö IK (C) - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 5 Jessika Forsberg, Michael Selg Lyckeby Sporthall
2019-01-20 18:45 150042083 Salems IF - Järfälla IBK (B) 7 - 2 Magnus Berg, Marco Svenström Skogsängshallen
2019-02-01 20:00 150042088 FBI Tullinge (C) - Ingarö IF (B) 8 - 5 Daniel Kölborn, Ida Sandberg Tullingehallen
2019-02-02 13:30 150042086 Skogås/Trångsunds IBK - Högalids IF (B) 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2019-02-02 14:45 150042090 Örby IS - Salems IF 7 - 3 Wen-chung Tsai, Johan Engvall Högdalshallen
2019-02-02 17:15 150042089 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-02-03 16:45 150042085 Järfälla IBK (B) - Vendelsö IK (C) 0 - 10 Johan Eklund, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2019-02-09 14:15 150042093 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 7 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2019-02-09 18:00 150042091 Huddinge IK - FBI Tullinge (C) 6 - 3 Magnus Berg, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-02-09 18:45 150042094 Högalids IF (B) - Järfälla IBK (B) 8 - 3 Stefano Bianque, Imtiaz Karim Skanstullshallen
2019-02-10 10:45 150042096 Älvsjö AIK IBF (C) - Salems IF 6 - 4 Kevin Helly, Therese Jensen Västertorpshallen
2019-02-10 18:15 150042095 Vendelsö IK (C) - Örby IS 3 - 3 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-01-26 14:00 150042102 Örby IS - Högalids IF (B) 1 - 2 Patrik Arvinder, Magnus Vilhelm Eriksson Högdalshallen
2019-02-16 16:15 150042100 FBI Tullinge (C) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 5 Fredrik Bousset, Tobias Jansson Tullingehallen
2019-02-17 14:00 150042098 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF (B) 10 - 3 Christian Berger, Marco Svenström Skogåshallen
2019-02-17 14:00 150042101 Salems IF - Vendelsö IK (C) 0 - 5 Hampus Viking, Emilia Tuomela Skogsängshallen
2019-02-17 17:15 150042097 Järfälla IBK (B) - Tungelsta IF 1 - 7 Magnus Johansson, Robert Vangeus Viksjö Sporthall
2019-01-26 14:45 150042105 Ingarö IF (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 1 Tony Verho, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2019-02-23 12:00 150042106 Tungelsta IF - Örby IS 1 - 14 Sezgin Youmer, Martin Åkesson Tungelsta Sporthall
2019-02-23 15:15 150042107 Högalids IF (B) - Salems IF 8 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Skanstullshallen
2019-02-24 10:45 150042108 Älvsjö AIK IBF (C) - Vendelsö IK (C) 4 - 2 Marko Maikkunen, Niclas Woxmark Västertorpshallen
2019-02-24 11:30 150042104 Huddinge IK - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 3 Kari Malmros, Emilia Tuomela Kvarnbergshallen
2019-03-02 11:00 150042114 Örby IS - Ingarö IF (B) WO (5 - 0) Linus Warrenstein, Stefano Bianque Högdalshallen
2019-03-02 14:00 150042113 Salems IF - Tungelsta IF 4 - 9 Christian Berger, Kenneth Johansson Skogsängshallen
2019-03-03 12:30 150042109 Järfälla IBK (B) - Huddinge IK 2 - 5 Mario Mallengren, Magnus Vilhelm Eriksson Viksjö Sporthall
2019-03-03 12:30 150042110 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (C) 5 - 10 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogåshallen
2019-03-03 15:45 150042112 Vendelsö IK (C) - Högalids IF (B) 5 - 3 Svedje Ohlson, Tobias Jansson Lyckeby Sporthall
2019-02-24 20:00 150042116 FBI Tullinge (C) - Järfälla IBK (B) 8 - 2 Niclas Woxmark, Mikael Ferneback Tullingehallen
2019-03-16 16:00 150042118 Ingarö IF (B) - Salems IF 2 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ingarö Sporthall
2019-03-16 16:00 150042119 Tungelsta IF - Vendelsö IK (C) 3 - 6 Åsa Gustavsson, Petra Dynesius Tungelsta Sporthall
2019-03-17 10:30 150042120 Älvsjö AIK IBF (C) - Högalids IF (B) 9 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Västertorpshallen
2019-03-17 13:30 150042117 Huddinge IK - Örby IS 5 - 4 Johan Hessing, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
2019-03-23 15:45 150042124 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF (B) 11 - 2 Magnus Berg, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2019-03-23 16:00 150042126 Örby IS - FBI Tullinge (C) 4 - 5 Daniel Kölborn, Ken Johansson Högdalshallen
2019-03-23 17:00 150042123 Högalids IF (B) - Tungelsta IF 14 - 11 Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-03-24 12:00 150042122 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 5 Zana Guzel, Kenneth Johansson Skogåshallen
2019-03-24 12:00 150042125 Salems IF - Huddinge IK 2 - 6 Ida Sandberg, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2019-03-30 15:30 150042130 Huddinge IK - Vendelsö IK (C) 1 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Kvarnbergshallen
2019-03-30 16:30 150042131 Ingarö IF (B) - Högalids IF (B) 6 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Ingarö Sporthall
2019-03-30 19:00 150042129 FBI Tullinge (C) - Salems IF 3 - 7 Sampo Friberg, Magnus Berg Tullingehallen
2019-03-31 10:15 150042132 Älvsjö AIK IBF (C) - Tungelsta IF 6 - 5 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Västertorpshallen
2019-03-31 12:15 150042127 Skogås/Trångsunds IBK - Järfälla IBK (B) 5 - 1 Daniel Enkulla, Ida Sandberg Skogåshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (C) 20 17 1 2 138-61 77 52
2. Huddinge IK 20 17 0 3 91-57 34 51
3. Vendelsö IK (C) 20 15 1 4 125-54 71 46
4. Örby IS 20 14 1 5 125-61 64 43
5. Högalids IF (B) 20 10 2 8 94-81 13 32
6. Skogås/ Trångsunds IBK 20 6 6 8 94-100 -6 24
7. FBI Tullinge (C) 20 6 2 12 90-102 -12 20
8. Salems IF 20 6 2 12 79-112 -33 20
9. Ingarö IF (B) 20 5 2 13 65-113 -48 17
10. Tungelsta IF 20 3 1 16 80-159 -79 10
11. Järfälla IBK (B) 20 2 0 18 40-121 -81 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis