Pojkar E Höst (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar E Höst (P07) Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 10:30 131071003 IBK Osby 07 - Örkelljunga IF P07 9 - 2 Osby Sporthall
2019-10-13 09:30 131071001 FC Helsingborg P07-Blåsvart - FBC Engelholm P07 6 - 5 Helsingborg Arena C
2019-10-13 11:00 131071004 VV-84 SK Bjuv 07 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 6 - 7 Brogårdaskolan
2019-10-13 14:00 131071002 Röke IBK P07-08 - Lönsboda IBK P08-09 2 - 7 T4 Sporthall
2019-10-19 09:00 131071007 Örkelljunga IF P07 - VV-84 SK Bjuv 07 4 - 6 FORUM Örkelljunga
2019-10-19 10:30 131071008 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - FC Helsingborg P07-Blåsvart 4 - 3 Åstorps Sporthall
2019-10-19 14:00 131071006 Lönsboda IBK P08-09 - IBK Osby 07 5 - 4 Lönsboda Sporthall
2019-10-19 15:30 131071005 FBC Engelholm P07 - Röke IBK P07-08 4 - 8 Ängelholms Idrottshall
2019-11-10 10:00 131071011 FC Helsingborg P07-Blåsvart - Örkelljunga IF P07 9 - 1 Idrottens Hus A
2019-11-10 11:00 131071010 VV-84 SK Bjuv 07 - Lönsboda IBK P08-09 8 - 9 Brogårdaskolan
2019-11-10 14:00 131071012 Röke IBK P07-08 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 2 - 3 T4 Sporthall
2019-11-10 17:00 131071009 IBK Osby 07 - FBC Engelholm P07 8 - 4 Osby Sporthall
2019-11-16 14:00 131071014 Lönsboda IBK P08-09 - FC Helsingborg P07-Blåsvart 4 - 4 Lönsboda Sporthall
2019-11-16 15:00 131071015 Örkelljunga IF P07 - Röke IBK P07-08 3 - 8 FORUM Örkelljunga
2019-11-17 12:30 131071013 FBC Engelholm P07 - VV-84 SK Bjuv 07 6 - 9 Ängelholms Idrottshall
2019-11-17 15:15 131071016 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - IBK Osby 07 5 - 2 Kvidinge Sporthall
2019-11-23 10:00 131071020 Örkelljunga IF P07 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 0 - 27 FORUM Örkelljunga
2019-11-23 12:30 131071019 FBC Engelholm P07 - Lönsboda IBK P08-09 2 - 3 Ängelholms Idrottshall
2019-11-24 11:00 131071017 FC Helsingborg P07-Blåsvart - Röke IBK P07-08 2 - 3 Högastenshallen
2019-11-24 17:00 131071018 IBK Osby 07 - VV-84 SK Bjuv 07 9 - 5 Osby Sporthall
2019-12-07 10:00 131071023 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - FBC Engelholm P07 8 - 4 Åstorps Sporthall
2019-12-07 10:30 131071021 VV-84 SK Bjuv 07 - FC Helsingborg P07-Blåsvart 9 - 9 Brogårdaskolan
2019-12-07 11:00 131071024 Lönsboda IBK P08-09 - Örkelljunga IF P07 8 - 3 Lönsboda Sporthall
2019-12-07 15:00 131071022 Röke IBK P07-08 - IBK Osby 07 6 - 5 T4 Sporthall
2019-12-14 14:00 131071028 FBC Engelholm P07 - Örkelljunga IF P07 19 - 0 Ängelholms Idrottshall
2019-12-15 11:00 131071027 Lönsboda IBK P08-09 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 3 - 10 Lönsboda Sporthall
2019-12-15 14:00 131071026 Röke IBK P07-08 - VV-84 SK Bjuv 07 7 - 8 T4 Sporthall
2019-12-15 16:00 131071025 FC Helsingborg P07-Blåsvart - IBK Osby 07 5 - 2 Helsingborg Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS P07/ 08 7 7 0 0 64-20 44 21
2. Lönsboda IBK P08-09 7 5 1 1 39-33 6 16
3. Röke IBK P07-08 7 4 0 3 36-32 4 12
4. FC Helsingborg P07-Blåsvart 7 3 2 2 38-28 10 11
5. VV-84 SK Bjuv 07 7 3 1 3 51-51 0 10
6. IBK Osby 07 7 3 0 4 39-32 7 9
7. FBC Engelholm P07 7 1 0 6 44-42 2 3
8. Örkelljunga IF P07 7 0 0 7 13-86 -73 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E Höst (P07) Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-10 19:00 131072001 Malmö FBC - Skurups IBK/FBC Ystad 1 - 4 Ahmad Homsi, William Nilsson Kirsebergs Sporthall
2019-10-12 12:30 131072004 IBK Lund P07 D - IBS Svedala P07 3 - 12 Nyvångsskolan
2019-10-12 14:00 131072003 Bjärreds IBK P07 Svart - IBK Genarp PF07/08 4 - 2 Bjärehovhallen
2019-10-13 11:15 131072002 Malmhaug IBF P07 - IBK Höllviken P07 8 - 6 Kulladals Sporthall
2019-10-19 09:00 131072006 IBK Höllviken P07 - Bjärreds IBK P07 Svart 12 - 2 Halörhallen
2019-10-20 10:00 131072008 IBS Svedala P07 - Malmö FBC 3 - 1 Aggarpshallen
2019-10-20 11:30 131072005 Skurups IBK/FBC Ystad - Malmhaug IBF P07 11 - 3 Skurups Sparbank Arena
2019-10-20 17:00 131072007 IBK Genarp PF07/08 - IBK Lund P07 D 5 - 3 Genarps Idrottshall
2019-11-08 18:50 131072010 IBK Lund P07 D - IBK Höllviken P07 2 - 13 Nyvångsskolan
2019-11-09 12:30 131072011 Malmö FBC - IBK Genarp PF07/08 3 - 8 Kirsebergs Sporthall
2019-11-09 14:00 131072009 Bjärreds IBK P07 Svart - Skurups IBK/FBC Ystad 4 - 8 Bjärehovhallen
2019-11-10 15:45 131072012 Malmhaug IBF P07 - IBS Svedala P07 3 - 9 Kulladals Sporthall
2019-11-16 09:00 131072014 IBK Höllviken P07 - Malmö FBC 6 - 6 Halörhallen
2019-11-16 14:00 131072016 IBS Svedala P07 - Bjärreds IBK P07 Svart 5 - 6 Svedala Sporthall
2019-11-17 13:45 131072013 Skurups IBK/FBC Ystad - IBK Lund P07 D 7 - 1 Skurups Sparbank Arena
2019-11-17 17:00 131072015 IBK Genarp PF07/08 - Malmhaug IBF P07 6 - 4 Genarps Idrottshall
2019-11-23 12:00 131072019 Skurups IBK/FBC Ystad - IBK Höllviken P07 4 - 3 Skurups Sparbank Arena
2019-11-23 13:00 131072017 Malmö FBC - Malmhaug IBF P07 6 - 2 Kirsebergs Sporthall
2019-11-24 09:00 131072018 Bjärreds IBK P07 Svart - IBK Lund P07 D 14 - 3 Bjärehovhallen
2019-11-24 15:00 131072020 IBK Genarp PF07/08 - IBS Svedala P07 7 - 5 Genarps Idrottshall
2019-12-07 12:30 131072021 IBK Lund P07 D - Malmö FBC 7 - 3 Nyvångsskolan
2019-12-08 10:00 131072022 Malmhaug IBF P07 - Bjärreds IBK P07 Svart 8 - 6 Kulladals Sporthall
2019-12-08 12:00 131072024 IBK Höllviken P07 - IBK Genarp PF07/08 7 - 5 Gyahallen
2019-12-08 13:00 131072023 IBS Svedala P07 - Skurups IBK/FBC Ystad 5 - 7 Aggarpshallen
2019-12-14 09:30 131072025 Malmö FBC - Bjärreds IBK P07 Svart 3 - 5 Kirsebergs Sporthall
2019-12-14 11:45 131072026 Malmhaug IBF P07 - IBK Lund P07 D 7 - 3 Kulladals Sporthall
2019-12-15 11:00 131072028 Skurups IBK/FBC Ystad - IBK Genarp PF07/08 5 - 8 Skurups Sparbank Arena
2019-12-15 12:00 131072027 IBK Höllviken P07 - IBS Svedala P07 7 - 5 Gyahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skurups IBK/ FBC Ystad 7 6 0 1 46-25 21 18
2. IBK Genarp PF07/ 08 7 5 0 2 41-31 10 15
3. IBK Höllviken P07 7 4 1 2 54-32 22 13
4. Bjärreds IBK P07 Svart 7 4 0 3 41-41 0 12
5. IBS Svedala P07 7 3 0 4 44-34 10 9
6. Malmhaug IBF P07 7 3 0 4 35-47 -12 9
7. Malmö FBC 7 1 1 5 23-35 -12 4
8. IBK Lund P07 D 7 1 0 6 22-61 -39 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E Höst (P07) Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 13:00 131073002 Eslövs IBF F/P06-08 - IBK Lund P07/08S 6 - 4 Sallerupshallen
2019-10-12 14:20 131073001 IK Stanstad P07 - FC Helsingborg P07-Vit 1 - 14 Axel Hartwig, Simon Broman Bråhögshallen
2019-10-13 09:00 131073004 Bjärreds IBK P07 Gul - Hofterups IBF P07-08 Svart 2 - 3 Bjärehovhallen
2019-10-13 14:00 131073003 Häljarps SK - Lomma FBC P07 6 - 12 Häljarps Idrottshall
2019-10-19 12:00 131073008 Hofterups IBF P07-08 Svart - IK Stanstad P07 1 - 1 Lödde Idrottshall
2019-10-19 14:00 131073007 Lomma FBC P07 - Bjärreds IBK P07 Gul 18 - 3 Slättängshallen
2019-10-20 11:00 131073005 FC Helsingborg P07-Vit - Eslövs IBF F/P06-08 6 - 9 Helsingborg Arena C
2019-10-20 17:00 131073006 IBK Lund P07/08S - Häljarps SK 16 - 4 Killebäckshallen
2019-11-09 16:00 131073009 Häljarps SK - FC Helsingborg P07-Vit 3 - 6 Häljarps Idrottshall
2019-11-10 09:00 131073010 Bjärreds IBK P07 Gul - IBK Lund P07/08S 1 - 12 Bjärehovhallen
2019-11-10 11:00 131073012 Eslövs IBF F/P06-08 - Hofterups IBF P07-08 Svart 13 - 4 Sallerupshallen
2019-11-10 12:00 131073011 IK Stanstad P07 - Lomma FBC P07 4 - 18 Anna Florentzson, Julia Gullberg Bråhögshallen
2019-11-16 11:00 131073015 Lomma FBC P07 - Eslövs IBF F/P06-08 9 - 5 Slättängshallen
2019-11-16 16:00 131073016 Hofterups IBF P07-08 Svart - Häljarps SK 2 - 9 Lödde Idrottshall
2019-11-16 18:00 131073014 IBK Lund P07/08S - IK Stanstad P07 9 - 2 Nyvångsskolan
2019-11-17 12:30 131073013 FC Helsingborg P07-Vit - Bjärreds IBK P07 Gul 7 - 4 Mariahallen
2019-11-23 13:30 131073020 Lomma FBC P07 - Hofterups IBF P07-08 Svart 33 - 3 Slättängshallen
2019-11-24 12:00 131073017 IK Stanstad P07 - Eslövs IBF F/P06-08 2 - 7 Julia Gullberg, Ida Wensley Bråhögshallen
2019-11-24 12:30 131073019 FC Helsingborg P07-Vit - IBK Lund P07/08S 1 - 9 Högastenshallen
2019-11-27 19:00 131073018 Häljarps SK - Bjärreds IBK P07 Gul 3 - 4 Häljarps Idrottshall
2019-12-07 15:00 131073023 Hofterups IBF P07-08 Svart - FC Helsingborg P07-Vit 4 - 9 Lödde Idrottshall
2019-12-08 09:00 131073021 Bjärreds IBK P07 Gul - IK Stanstad P07 4 - 3 Bjärehovhallen
2019-12-08 13:00 131073022 Eslövs IBF F/P06-08 - Häljarps SK 9 - 4 Sallerupshallen
2019-12-08 14:00 131073024 IBK Lund P07/08S - Lomma FBC P07 2 - 4 Killebäckshallen
2019-12-14 13:00 131073026 Eslövs IBF F/P06-08 - Bjärreds IBK P07 Gul 12 - 1 Sallerupshallen
2019-12-15 00:00 131073025 IK Stanstad P07 - Häljarps SK WO (5 - 0)
2019-12-15 12:30 131073027 IBK Lund P07/08S - Hofterups IBF P07-08 Svart 13 - 0 Killebäckshallen
2019-12-15 15:00 131073028 FC Helsingborg P07-Vit - Lomma FBC P07 5 - 6 Helsingborg Arena C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lomma FBC P07 7 7 0 0 100-28 72 21
2. Eslövs IBF F/ P06-08 7 6 0 1 61-30 31 18
3. IBK Lund P07/ 08S 7 5 0 2 65-18 47 15
4. FC Helsingborg P07-Vit 7 4 0 3 48-36 12 12
5. Bjärreds IBK P07 Gul 7 2 0 5 19-58 -39 6
6. IK Stanstad P07 7 1 1 5 18-53 -35 4
7. Hofterups IBF P07-08 Svart 7 1 1 5 17-80 -63 4
8. Häljarps SK 7 1 0 6 29-54 -25 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis