Division 1 Damer GUD (2019/20)

Gruppspel
Division 1 Damer GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-01 19:00 170102006 IBF Borlänge - IBF Hedemora 11 - 1 Leo Holmström, Linus Isberg Maserhallen
2019-10-03 19:30 170102005 Hofors IBK - IBF Falun Ungdom 3 - 5 Erik Lindberg, Sean Norouz Hoforshallen
2019-10-05 13:00 170102001 Arlanda IBK - Stenhagens KK 4 - 3 e.förl. Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-05 15:00 170102004 Hagunda IF - IK Sirius IBK 4 - 7 Fredrik Andersson, Michelle Unger IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-06 11:00 170102003 Gävle GIK - IBK Uppsala Teknologer 9 - 2 Fredrik Andersson, Michelle Unger Alfahallen - Gavlehov
2019-10-06 12:30 170102002 Björklinge BK - KAIS Mora UIF 4 - 10 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-12 10:00 170102008 IBK Uppsala Teknologer - Stenhagens KK 2 - 7 Arvid Englund, Marko Spasic IFU Arena A
2019-10-12 14:00 170102009 IK Sirius IBK - Björklinge BK 3 - 1 Tim Solig, Petter Lundgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-12 15:30 170102012 IBF Borlänge - Hofors IBK 10 - 1 Fredrik Andersson, Michelle Unger Maserhallen
2019-10-12 16:00 170102007 KAIS Mora UIF - Arlanda IBK 5 - 2 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2019-10-13 11:30 170102010 IBF Falun Ungdom - Gävle GIK 8 - 2 Mattias Hedberg, Linus Isberg Guide Arena 1
2019-10-13 12:30 170102011 IBF Hedemora - Hagunda IF 4 - 5 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Långshyttans Sporthall
2019-10-18 19:30 170102017 Gävle GIK - IBF Borlänge 7 - 6 Sean Norouz, Erik Lindberg Novahallen - Gavlehov
2019-10-19 12:45 170102015 Stenhagens KK - IBF Falun Ungdom 9 - 5 Tim Solig, Petter Lundgren Stenhagen BoKC
2019-10-19 13:30 170102018 Hagunda IF - Hofors IBK 6 - 4 Marko Spasic, Peter Alenbring IFU Arena A
2019-10-19 15:30 170102013 Arlanda IBK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-20 17:00 170102014 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK 9 - 7 Fredrik Andersson, Michelle Unger Idre Fjäll Arena
2019-11-29 20:00 170102016 Björklinge BK - IBF Hedemora 5 - 4 Tim Solig, Petter Lundgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-25 19:30 170102023 Hofors IBK - Björklinge BK 8 - 3 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Hoforshallen
2019-10-26 11:00 170102024 Hagunda IF - Gävle GIK 7 - 6 e.str. Marko Spasic, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-26 16:30 170102019 IK Sirius IBK - Arlanda IBK 3 - 1 Erik Andersson, David Wigfeldt IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-26 16:30 170102021 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 6 - 3 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Vasahallen
2019-10-27 15:00 170102022 IBF Borlänge - Stenhagens KK 4 - 3 Magnus Undén, Mattias Hedberg Maserhallen
2019-10-27 15:45 170102020 IBF Falun Ungdom - IBK Uppsala Teknologer 8 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Guide Arena 1
2019-11-01 19:00 170102029 Stenhagens KK - Hagunda IF 7 - 8 Martin Hallén Almroth, Petter Lundgren Stenhagen BoKC
2019-11-02 12:00 170102025 Arlanda IBK - IBF Falun Ungdom 1 - 7 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Prästängshallen
2019-11-03 17:30 170102027 IBK Uppsala Teknologer - IBF Borlänge 2 - 9 Tony Nyberg, Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-11-03 17:30 170102030 Björklinge BK - Gävle GIK 5 - 4 e.förl. Erik Andersson, Frida Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-12 19:15 170102028 KAIS Mora UIF - Hofors IBK 7 - 4 Mattias Hedberg, Samuel Nissinen-Eriksson Idre Fjäll Arena
2020-02-28 20:00 170102026 IBF Hedemora - IK Sirius IBK Vasahallen
2019-11-08 20:00 170102035 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 8 - 3 Sean Norouz, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2019-11-09 12:00 170102033 Hofors IBK - IK Sirius IBK 2 - 10 Mattias Hedberg, Magnus Undén Hoforshallen
2019-11-09 13:30 170102031 IBF Hedemora - Arlanda IBK 5 - 0 Fredrik Andersson, Samuel Nissinen-Eriksson Vasahallen
2019-11-10 11:00 170102032 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 6 - 5 e.förl. Magnus Undén, Mattias Hedberg Maserhallen
2019-11-10 14:30 170102036 Björklinge BK - Stenhagens KK 4 - 5 Frida Lanzaro, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-10 17:00 170102034 Hagunda IF - IBK Uppsala Teknologer 3 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-16 11:00 170102041 IBK Uppsala Teknologer - Björklinge BK 4 - 3 Peter Alenbring, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-16 15:00 170102037 Arlanda IBK - IBF Borlänge 2 - 10 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-11-16 17:00 170102040 IK Sirius IBK - Gävle GIK 7 - 5 Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-17 12:00 170102038 IBF Hedemora - Hofors IBK 7 - 4 Mattias Hedberg, Samuel Nissinen-Eriksson Vasahallen
2019-11-17 13:00 170102039 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF 1 - 2 e.str. Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Guide Arena 1
2019-11-17 14:30 170102042 KAIS Mora UIF - Stenhagens KK 4 - 3 e.förl. Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2019-11-22 19:30 170102045 Gävle GIK - IBF Hedemora 5 - 4 e.förl. Fredrik Andersson, Andreas Sjöberg Novahallen - Gavlehov
2019-11-23 12:45 170102047 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 4 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Stenhagen BoKC
2019-11-23 14:00 170102044 Hagunda IF - IBF Borlänge 2 - 7 Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-23 17:00 170102048 KAIS Mora UIF - IBK Uppsala Teknologer 7 - 0 Mattias Hedberg, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2019-11-24 12:00 170102043 Hofors IBK - Arlanda IBK 7 - 6 Fredrik Andersson, Joacim Svensson Hoforshallen
2019-11-24 14:00 170102046 Björklinge BK - IBF Falun Ungdom 9 - 8 e.str. Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-29 19:00 170102050 Hofors IBK - Gävle GIK 7 - 11 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Hoforshallen
2019-12-01 13:00 170102051 IBF Borlänge - Björklinge BK 10 - 1 Viktor Snöborgs, Fredrik Andersson Maserhallen
2019-12-01 16:00 170102053 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 4 - 5 Viktor Snöborgs, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2019-12-11 20:00 170102049 Arlanda IBK - Hagunda IF 2 - 5 Tony Nyberg, Petter Lundgren Ekilla Sporthall
2020-01-15 20:30 170102054 IK Sirius IBK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 1 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-11 20:00 170102052 Stenhagens KK - IBF Hedemora Stenhagen BoKC
2019-11-30 11:00 170102060 IK Sirius IBK - IBF Falun Ungdom 11 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena A
2019-12-05 19:45 170102058 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 6 - 3 Mattias Hedberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2019-12-07 11:00 170102056 Björklinge BK - Hagunda IF 2 - 3 Alexander Sommensjö, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-07 12:45 170102057 Stenhagens KK - Hofors IBK 7 - 6 Mattias Hedberg, Petter Lundgren Stenhagen BoKC
2019-12-07 17:00 170102055 Gävle GIK - Arlanda IBK 5 - 3 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Träffen Arena
2019-12-08 12:30 170102059 IBK Uppsala Teknologer - IBF Hedemora 4 - 6 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-09 20:30 170102061 Arlanda IBK - Björklinge BK 5 - 4 e.str. Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-12-12 20:00 170102064 Hofors IBK - IBK Uppsala Teknologer 7 - 5 Sean Norouz, Erik Lindberg Hoforshallen
2019-12-13 20:00 170102062 Gävle GIK - Stenhagens KK 2 - 4 Jakob Westerlund, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2019-12-14 11:45 170102065 IBF Borlänge - IK Sirius IBK 7 - 4 Marcus Svedinger, Fredrik Andersson Maserhallen
2019-12-14 13:30 170102066 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 5 - 3 Mattias Hedberg, Magnus Undén Vasahallen
2019-12-14 15:00 170102063 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 4 - 3 Tim Solig, Tony Nyberg IFU Arena A
2019-12-15 10:30 170102072 IBF Hedemora - IBF Borlänge 0 - 5 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Vasahallen
2019-12-15 12:30 170102069 IBK Uppsala Teknologer - Gävle GIK 4 - 5 e.str. Tim Solig, Petter Lundgren IFU Arena A
2019-12-15 14:00 170102068 KAIS Mora UIF - Björklinge BK 11 - 3 Jussi Nissinen, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-12-16 19:00 170102070 IK Sirius IBK - Hagunda IF 4 - 5 e.str. David Wigfeldt, Petter Lundgren IFU Arena – DHinox
2019-12-17 20:15 170102067 Stenhagens KK - Arlanda IBK 12 - 3 Felix Pettersson, Erik Andersson Stenhagen BoKC
2019-12-22 15:45 170102071 IBF Falun Ungdom - Hofors IBK 6 - 2 Fredrik Andersson, Samuel Nissinen-Eriksson Guide Arena 1
2020-01-10 19:00 170102078 Hofors IBK - IBF Borlänge 3 - 16 Erik Lindberg, Sean Norouz Hoforshallen
2020-01-10 19:30 170102076 Gävle GIK - IBF Falun Ungdom 4 - 1 Magnus Undén, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2020-01-11 12:00 170102073 Arlanda IBK - KAIS Mora UIF 4 - 10 Tony Nyberg, Petter Lundgren Ekilla Sporthall
2020-01-11 12:45 170102074 Stenhagens KK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 3 Isak Norén, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2020-01-12 10:00 170102075 Björklinge BK - IK Sirius IBK 1 - 2 Isak Norén, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-12 12:30 170102077 Hagunda IF - IBF Hedemora 2 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-17 19:00 170102079 IBK Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 6 - 4 Petter Lundgren, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-18 12:00 170102084 Hofors IBK - Hagunda IF 5 - 6 Erik Lindberg, Andreas Sjöberg Hoforshallen
2020-01-18 14:00 170102082 IBF Hedemora - Björklinge BK 2 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Vasahallen
2020-01-19 11:00 170102080 IK Sirius IBK - KAIS Mora UIF 5 - 3 Erik Lindberg, Sean Norouz IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-19 13:00 170102081 IBF Falun Ungdom - Stenhagens KK 4 - 6 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2020-01-19 13:00 170102083 IBF Borlänge - Gävle GIK 11 - 5 Magnus Undén, Håkan Thunman Maserhallen
2020-01-24 19:30 170102089 Björklinge BK - Hofors IBK Tony Nyberg, Frida Lanzaro IFU Arena A
2020-01-24 19:30 170102090 Gävle GIK - Hagunda IF Erik Lindberg, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2020-01-25 12:45 170102088 Stenhagens KK - IBF Borlänge Tim Solig, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2020-01-25 14:00 170102087 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora Fredrik Andersson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2020-01-26 16:00 170102086 IBK Uppsala Teknologer - IBF Falun Ungdom Tim Solig IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-28 20:00 170102085 Arlanda IBK - IK Sirius IBK Ekilla Sporthall
2020-01-31 19:30 170102095 Hagunda IF - Stenhagens KK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-31 19:30 170102096 Gävle GIK - Björklinge BK Alfahallen - Gavlehov
2020-02-01 11:30 170102093 IBF Borlänge - IBK Uppsala Teknologer Maserhallen
2020-02-01 12:00 170102094 Hofors IBK - KAIS Mora UIF Hoforshallen
2020-02-01 16:30 170102092 IK Sirius IBK - IBF Hedemora IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-02 13:00 170102091 IBF Falun Ungdom - Arlanda IBK Guide Arena 1
2020-02-08 14:00 170102102 Stenhagens KK - Björklinge BK Stenhagen BoKC
2020-02-09 11:00 170102100 IBK Uppsala Teknologer - Hagunda IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-09 12:30 170102097 Arlanda IBK - IBF Hedemora Ekilla Sporthall
2020-02-09 13:00 170102098 IBF Falun Ungdom - IBF Borlänge Guide Arena 1
2020-02-09 13:30 170102099 IK Sirius IBK - Hofors IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-09 16:30 170102101 KAIS Mora UIF - Gävle GIK Idre Fjäll Arena
2020-02-14 18:30 170102107 Björklinge BK - IBK Uppsala Teknologer IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-14 19:30 170102106 Gävle GIK - IK Sirius IBK Alfahallen - Gavlehov
2020-02-15 12:00 170102104 Hofors IBK - IBF Hedemora Hoforshallen
2020-02-15 12:45 170102108 Stenhagens KK - KAIS Mora UIF Stenhagen BoKC
2020-02-16 13:00 170102103 IBF Borlänge - Arlanda IBK Maserhallen
2020-02-16 17:00 170102105 Hagunda IF - IBF Falun Ungdom IFU Arena A
2020-02-22 14:00 170102111 IBF Hedemora - Gävle GIK Vasahallen
2020-02-22 15:00 170102109 Arlanda IBK - Hofors IBK Ekilla Sporthall
2020-02-23 13:00 170102110 IBF Borlänge - Hagunda IF Maserhallen
2020-02-23 14:30 170102114 IBK Uppsala Teknologer - KAIS Mora UIF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-23 15:45 170102112 IBF Falun Ungdom - Björklinge BK Guide Arena 1
2020-02-23 17:00 170102113 IK Sirius IBK - Stenhagens KK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-28 19:30 170102116 Gävle GIK - Hofors IBK Alfahallen - Gavlehov
2020-02-29 14:30 170102118 IBF Hedemora - Stenhagens KK Vasahallen
2020-03-01 10:00 170102120 IBK Uppsala Teknologer - IK Sirius IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-01 12:30 170102115 Hagunda IF - Arlanda IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-01 15:00 170102117 Björklinge BK - IBF Borlänge IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-03 19:00 170102119 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom Idre Fjäll Arena
2020-03-07 11:00 170102122 Hagunda IF - Björklinge BK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-07 11:30 170102126 IBF Falun Ungdom - IK Sirius IBK Guide Arena 1
2020-03-07 12:00 170102123 Hofors IBK - Stenhagens KK Hoforshallen
2020-03-07 16:30 170102125 IBF Hedemora - IBK Uppsala Teknologer Vasahallen
2020-03-08 12:30 170102121 Arlanda IBK - Gävle GIK Ekilla Sporthall
2020-03-08 13:00 170102124 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF Maserhallen
2020-03-14 11:00 170102127 Björklinge BK - Arlanda IBK IFU Arena A
2020-03-14 12:45 170102128 Stenhagens KK - Gävle GIK Stenhagen BoKC
2020-03-15 11:30 170102130 IBK Uppsala Teknologer - Hofors IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-15 14:00 170102131 IK Sirius IBK - IBF Borlänge IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-15 14:15 170102132 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora Guide Arena 1
2020-03-15 16:00 170102129 KAIS Mora UIF - Hagunda IF Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 14 11 1 (1) 2 115-42 73 35
2. KAIS Mora UIF 14 9 1 (1) 4 86-57 29 29
3. Stenhagens KK 13 9 2 (0) 2 75-52 23 29
4. IK Sirius IBK 13 9 1 (0) 3 71-46 25 28
5. Hagunda IF 14 7 3 (3) 4 62-59 3 27
6. Gävle GIK 14 6 4 (2) 4 78-72 6 24
7. IBF Hedemora 12 6 1 (0) 5 47-53 -6 19
8. IBF Falun Ungdom 14 5 3 (0) 6 68-67 1 18
9. Björklinge BK 14 2 3 (2) 9 51-79 -28 11
10. IBK Uppsala Teknologer 14 3 1 (0) 10 43-83 -40 10
11. Hofors IBK 14 3 0 (0) 11 63-105 -42 9
12. Arlanda IBK 14 1 2 (2) 11 42-86 -44 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis