Damer (2019/20)

Gruppspel
D2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 10:00 170103005 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 2 - 3 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2019-09-28 14:00 170103003 Björklinge BK U - IBK Uppsala Teknologer U 2 - 2 Christoffer Wallenborg, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2019-09-28 16:30 170103004 Enköpings IBK - Storvreta IBK U 8 - 4 Fredrik Karlsson, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2019-10-05 12:30 170103008 IBK Uppsala Teknologer U - Alunda IBF/Rasbo IK U 4 - 2 David Wigfeldt, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-05 12:45 170103010 Stenhagens KK U - Björklinge BK U 1 - 12 Anton Ceder, Martin Hallén Almroth Stenhagen BoKC
2019-10-06 16:00 170103012 Uppsala Life IF Dam - Frötuna IBF 5 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Uppsala Life Arena
2019-10-11 18:30 170103017 Björklinge BK U - Uppsala Life IF Dam 2 - 7 Mikael Rosenius, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2019-10-12 11:00 170103014 Wåhla IBK - Storvreta IBK U 6 - 11 Emil Gustavsson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2019-10-12 16:30 170103018 Enköpings IBK - Frötuna IBF 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
2019-10-12 20:15 170103015 Alunda IBF/Rasbo IK U - Stenhagens KK U 6 - 8 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Olandshallen
2019-10-15 20:15 170103020 Stenhagens KK U - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 4 Isak Norén, Christoffer Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2019-10-19 16:30 170103024 Enköpings IBK - Björklinge BK U 6 - 0 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2019-10-20 15:30 170103022 Uppsala Life IF Dam - Alunda IBF/Rasbo IK U 4 - 5 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Uppsala Life Arena
2019-10-26 15:00 170103027 IBK Uppsala Teknologer U - Uppsala Life IF Dam 3 - 5 Isak Norén, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2019-10-26 15:00 170103028 Wåhla IBK - Frötuna IBF 5 - 6 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2020-03-15 170103029 Alunda IBF/Rasbo IK U - Enköpings IBK Hall 2000
2019-11-03 19:30 170103033 Frötuna IBF - Storvreta IBK U 1 - 2 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-09 16:30 170103034 Enköpings IBK - IBK Uppsala Teknologer U 13 - 0 Tony Nyberg, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2019-11-09 19:10 170103035 Björklinge BK U - Wåhla IBK 7 - 12 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-11-10 19:00 170103032 Uppsala Life IF Dam - Stenhagens KK U 6 - 5 Isak Norén, Albin Karlsson Uppsala Life Arena
2019-10-26 18:15 170103040 Storvreta IBK U - Björklinge BK U 5 - 4 Isak Norén, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-16 15:00 170103042 Wåhla IBK - Alunda IBF/Rasbo IK U 7 - 6 Frida Lanzaro, Johnny Söderqvist Östervåla Sporthall
2019-11-17 14:40 170103039 Stenhagens KK U - Enköpings IBK 7 - 7 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Stenhagenskolans Sporthall
2019-11-27 20:00 170103048 Wåhla IBK - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 1 Johnny Söderqvist, Fabian Fahimi Östervåla Sporthall
2019-11-29 19:30 170103044 Enköpings IBK - Uppsala Life IF Dam 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2020-01-30 19:30 170103047 Alunda IBF/Rasbo IK U - Storvreta IBK U 5 - 3 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Hall 2000
2019-10-21 19:45 170103054 Storvreta IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 9 - 0 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Storvreta IBK Sporthall
2019-11-30 13:30 170103050 Frötuna IBF - Björklinge BK U 9 - 5 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-30 14:45 170103053 Stenhagens KK U - Wåhla IBK 3 - 8 Frida Lanzaro, Jonatan Svahn Stenhagen BoKC
2019-12-06 20:00 170103057 Alunda IBF/Rasbo IK U - Frötuna IBF 2 - 0 Cassandra Reuterström, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-12-07 14:30 170103058 Wåhla IBK - Uppsala Life IF Dam 2 - 11 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2019-12-09 19:45 170103060 Storvreta IBK U - Stenhagens KK U 6 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2019-12-13 18:30 170103062 Björklinge BK U - Alunda IBF/Rasbo IK U 3 - 8 Anton Ceder, Robin Rosendal Björklinge Sporthall
2019-12-14 16:30 170103063 Enköpings IBK - Wåhla IBK 10 - 1 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson S:t Ilianshallen
2019-12-16 18:00 170103064 Frötuna IBF - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 0 Daniel Bäckner, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2019-12-17 20:15 170103065 Uppsala Life IF Dam - Storvreta IBK U 5 - 2 Niklas Arvidsson, Lars Halvarsson Uppsala Life Arena
2020-01-11 14:20 170103070 Storvreta IBK U - Enköpings IBK 4 - 2 Fabian Fahimi, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-01-14 20:15 170103071 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 3 - 6 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Stenhagenskolans Sporthall
2020-03-18 170103069 IBK Uppsala Teknologer U - Björklinge BK U IFU Arena – DHinox
2020-01-09 19:30 170103074 Alunda IBF/Rasbo IK U - IBK Uppsala Teknologer U 8 - 3 Per-Olof Svensson, Ian Engblom Hall 2000
2020-01-17 18:30 170103076 Björklinge BK U - Stenhagens KK U 8 - 8 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2020-01-18 11:00 170103078 Frötuna IBF - Uppsala Life IF Dam 5 - 3 Martin Hallén Almroth, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-25 16:45 170103081 Stenhagens KK U - Alunda IBF/Rasbo IK U 6 - 8 Cassandra Reuterström, Frida Lanzaro Stenhagen BoKC
2020-01-25 16:50 170103080 Storvreta IBK U - Wåhla IBK 9 - 3 Anton Ceder, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-01-26 11:00 170103084 Frötuna IBF - Enköpings IBK 2 - 3 Lars Halvarsson, Johan Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-26 16:00 170103083 Uppsala Life IF Dam - Björklinge BK U 9 - 2 Per-Olof Svensson, Robin Rosendal Uppsala Life Arena
2020-01-31 20:00 170103088 Alunda IBF/Rasbo IK U - Uppsala Life IF Dam 3 - 9 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2020-02-02 12:00 170103086 IBK Uppsala Teknologer U - Stenhagens KK U 6 - 3 Thomas Tanskanen, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-02 19:15 170103090 Björklinge BK U - Enköpings IBK 4 - 5 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Björklinge Sporthall
2020-02-09 16:00 170103094 Frötuna IBF - Wåhla IBK 12 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-11 20:30 170103093 Uppsala Life IF Dam - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 3 Martin Hallén Almroth, Anton Ceder Uppsala Life Arena
2020-03-07 16:30 170103095 Enköpings IBK - Alunda IBF/Rasbo IK U 4 - 1 Niklas Arvidsson, Fredrik Karlsson S:t Ilianshallen
2020-02-15 11:00 170103101 Wåhla IBK - Björklinge BK U 2 - 10 Sean Norouz, Emil Sanderfors Östervåla Sporthall
2020-02-15 16:30 170103100 IBK Uppsala Teknologer U - Enköpings IBK 2 - 4 Villiam Lööf, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-15 17:00 170103098 Stenhagens KK U - Uppsala Life IF Dam 5 - 8 Ronnie Eriksson, David Wigfeldt Stenhagen BoKC
2020-02-16 15:30 170103099 Storvreta IBK U - Frötuna IBF 3 - 4 Fabian Fahimi, Martin Hallén Almroth Storvreta IBK Sporthall
2020-02-20 19:30 170103108 Alunda IBF/Rasbo IK U - Wåhla IBK 13 - 5 Vesa Petterson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2020-02-22 16:30 170103105 Enköpings IBK - Stenhagens KK U 6 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2020-02-27 20:15 170103106 Björklinge BK U - Storvreta IBK U 2 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2020-02-29 14:30 170103113 Storvreta IBK U - Alunda IBF/Rasbo IK U 3 - 3 Johnny Söderqvist, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2020-02-29 15:50 170103114 IBK Uppsala Teknologer U - Wåhla IBK 7 - 7 Artem Zolotar, Volodar Ilyk IFU Arena – DHinox
2020-03-01 16:00 170103110 Uppsala Life IF Dam - Enköpings IBK 6 - 2 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Uppsala Life Arena
2020-01-11 18:30 170103119 Wåhla IBK - Stenhagens KK U 3 - 5 Vesa Petterson, Per-Olof Svensson Östervåla Sporthall
2020-02-07 18:30 170103120 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U 2 - 8 Nick Kyller, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-12 20:15 170103116 Björklinge BK U - Frötuna IBF 4 - 7 Olle Isacsson, David Söderström Björklinge Sporthall
170103123 Frötuna IBF - Alunda IBF/Rasbo IK U IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-14 170103126 Stenhagens KK U - Storvreta IBK U Handrin Thunkvist, Anton Ceder Stenhagen BoKC
2020-03-15 170103124 Uppsala Life IF Dam - Wåhla IBK Arvid Englund, Handrin Thunkvist Uppsala Life Arena
170103128 Alunda IBF/Rasbo IK U - Björklinge BK U Olandshallen
170103129 Wåhla IBK - Enköpings IBK Östervåla Sporthall
170103130 IBK Uppsala Teknologer U - Frötuna IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
170103131 Storvreta IBK U - Uppsala Life IF Dam Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Enköpings IBK 14 11 1 2 81-40 41 34
2. Uppsala Life IF Dam 14 10 1 3 84-49 35 31
3. Storvreta IBK U 14 9 1 4 74-46 28 28
4. Frötuna IBF 14 8 1 5 67-49 18 25
5. Alunda IBF/ Rasbo IK U 13 7 1 5 70-59 11 22
6. Wåhla IBK 14 4 1 9 70-111 -41 13
7. Stenhagens KK U 15 3 2 10 65-96 -31 11
8. IBK Uppsala Teknologer U 14 3 2 9 37-77 -40 11
9. Björklinge BK U 14 2 2 10 65-86 -21 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 170105003 Midas IBK - TÖFF/Tierp IBK 3 - 1 Olle Isacsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2019-10-11 20:15 170105004 Enköpings IBK U - SK Vide 17 - 1 Vendela Eklund, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-10-12 11:40 170105005 FBC Uppsala Ungdom - VÅSC 2 - 1 Tim Solig, Petter Lundgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-08 19:00 170105001 Bålsta FBC - IBF Roslagsalliansen 3 - 8 Jan-Olov Cederholm, Malin Hjelm Fridegårdsskolan
2019-10-19 14:30 170105007 TÖFF/Tierp IBK - IBF Roslagsalliansen 6 - 6 Vesa Petterson, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2019-10-19 15:45 170105009 VÅSC - Midas IBK 2 - 6 Johnny Söderqvist, Ian Engblom Baltichallen - ÅLAND
2019-10-19 17:00 170105008 SK Vide - Hagunda IF U 0 - 11 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman CIK A
2019-10-20 16:50 170105010 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK U 1 - 3 Isak Norén, Emil Gustavsson IFU Arena – DHinox
2019-10-26 13:30 170105011 Bålsta FBC - TÖFF/Tierp IBK 0 - 11 Erik Rosvall, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-10-27 10:10 170105014 Hagunda IF U - FBC Uppsala Ungdom 5 - 1 Isak Norén, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2019-10-27 14:00 170105015 Midas IBK - Enköpings IBK U 4 - 1 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2019-10-27 16:00 170105013 IBF Roslagsalliansen - VÅSC 5 - 1 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sparbankshallen
2019-11-04 20:30 170105016 SK Vide - Bålsta FBC 6 - 2 Mikael Rosenius, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-11-08 19:30 170105020 Midas IBK - Hagunda IF U 3 - 3 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2019-11-09 15:45 170105017 VÅSC - TÖFF/Tierp IBK 4 - 2 Victor Flemström, Per-Olof Svensson Baltichallen - ÅLAND
2019-11-10 13:00 170105019 Enköpings IBK U - IBF Roslagsalliansen 0 - 6 Jan-Olov Cederholm, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2019-11-15 20:10 170105023 TÖFF/Tierp IBK - Enköpings IBK U 3 - 4 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-11-16 12:20 170105022 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 0 - 8 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius CIK A
2019-11-17 15:00 170105025 IBF Roslagsalliansen - Hagunda IF U 2 - 2 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Sportcentrum
2019-12-01 15:30 170105021 Bålsta FBC - VÅSC 1 - 9 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-11-22 19:30 170105028 Midas IBK - SK Vide 7 - 4 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2019-11-23 16:00 170105026 FBC Uppsala Ungdom - Bålsta FBC 10 - 3 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-01 11:30 170105027 Enköpings IBK U - VÅSC 4 - 3 Fabian Fahimi, Mikael Abrahamsson S:t Ilianshallen
2019-12-16 19:40 170105029 Hagunda IF U - TÖFF/Tierp IBK 3 - 3 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-30 14:00 170105031 Bålsta FBC - Enköpings IBK U 4 - 20 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Fridegårdsskolan
2019-11-30 16:00 170105032 FBC Uppsala Ungdom - Midas IBK 1 - 1 Elin Bexell, Fredrik Karlsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-07 14:10 170105034 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 3 - 12 Nick Kyller, Villiam Lööf CIK A
2020-02-09 14:30 170105033 VÅSC - Hagunda IF U 3 - 3 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Baltichallen - ÅLAND
2019-12-05 20:00 170105040 TÖFF/Tierp IBK - SK Vide 13 - 1 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2019-12-07 14:15 170105036 Midas IBK - Bålsta FBC 17 - 0 Johnny Söderqvist, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2019-12-08 11:50 170105037 Hagunda IF U - Enköpings IBK U 4 - 6 Elin Bexell, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-12-08 14:00 170105038 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom 9 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Sparbankshallen
2019-12-14 08:30 170105044 FBC Uppsala Ungdom - TÖFF/Tierp IBK 1 - 5 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-12-14 13:00 170105041 Bålsta FBC - Hagunda IF U 2 - 9 Erik Palmertz, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2019-12-14 14:00 170105045 VÅSC - SK Vide 9 - 1 Per Ericsson, Georgios Papadakis Baltichallen - ÅLAND
2019-12-15 15:00 170105042 Midas IBK - IBF Roslagsalliansen 7 - 3 Per Ericsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2020-01-10 20:10 170105048 TÖFF/Tierp IBK - Midas IBK 3 - 2 Christian Brundin, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2020-01-11 15:45 170105050 VÅSC - FBC Uppsala Ungdom 1 - 2 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Baltichallen - ÅLAND
2020-01-12 14:30 170105046 IBF Roslagsalliansen - Bålsta FBC 13 - 5 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Sportcentrum
2020-01-13 20:30 170105049 SK Vide - Enköpings IBK U 0 - 5 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Alsike sporthall
2020-01-12 12:00 170105054 Midas IBK - VÅSC 5 - 4 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2020-01-19 13:15 170105055 Enköpings IBK U - FBC Uppsala Ungdom 9 - 1 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-01-19 16:00 170105052 IBF Roslagsalliansen - TÖFF/Tierp IBK 3 - 2 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2020-01-20 19:20 170105053 Hagunda IF U - SK Vide 12 - 4 Malin Hjelm, Vendela Eklund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-21 20:00 170105056 TÖFF/Tierp IBK - Bålsta FBC 12 - 1 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2020-01-24 19:00 170105059 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF U 2 - 6 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena – DHinox
2020-01-25 15:45 170105058 VÅSC - IBF Roslagsalliansen 2 - 2 Baltichallen - ÅLAND
2020-01-25 16:30 170105060 Enköpings IBK U - Midas IBK 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-01-26 11:45 170105062 TÖFF/Tierp IBK - VÅSC 4 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2020-02-08 10:00 170105065 Hagunda IF U - Midas IBK 3 - 1 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-08 14:30 170105061 Bålsta FBC - SK Vide 3 - 5 Elias Brode, Emil Gustavsson Fridegårdsskolan
2020-02-09 14:00 170105064 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK U 3 - 5 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2020-02-15 10:10 170105067 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 0 - 1 Albin Karlsson, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2020-02-15 11:50 170105070 Hagunda IF U - IBF Roslagsalliansen 2 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2020-02-15 15:45 170105066 VÅSC - Bålsta FBC 8 - 1 Robin Rosendal, Anton Ceder Baltichallen - ÅLAND
2020-03-08 12:15 170105068 Enköpings IBK U - TÖFF/Tierp IBK 3 - 3 Vendela Eklund, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2020-02-28 18:30 170105074 TÖFF/Tierp IBK - Hagunda IF U 1 - 5 Fabian Fahimi, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2020-02-29 11:40 170105073 SK Vide - Midas IBK 3 - 6 Olle Isacsson, David Wigfeldt CIK A
2020-02-29 12:00 170105071 Bålsta FBC - FBC Uppsala Ungdom 4 - 8 Erik Rosvall, Mikael Abrahamsson Fridegårdsskolan
2020-02-29 15:45 170105072 VÅSC - Enköpings IBK U 6 - 1 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic Baltichallen - ÅLAND
2020-03-01 11:50 170105078 Hagunda IF U - VÅSC 5 - 3 Vendela Eklund, Malin Hjelm IFU Arena – DHinox
2020-03-06 20:15 170105076 Enköpings IBK U - Bålsta FBC 15 - 1 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2020-03-08 11:30 170105077 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom 11 - 1 Christian Brundin, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2020-03-08 15:00 170105079 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 11 - 3 Robin Rosendal, Lars Halvarsson Sparbankshallen
170105083 FBC Uppsala Ungdom - IBF Roslagsalliansen IFU Arena – DHinox
2020-03-09 20:30 170105085 SK Vide - TÖFF/Tierp IBK 2 - 4 Alsike sporthall
2020-03-14 170105081 Bålsta FBC - Midas IBK Fridegårdsskolan
2020-03-14 170105082 Enköpings IBK U - Hagunda IF U Elias Brode, Emil Gustavsson S:t Ilianshallen
170105086 Hagunda IF U - Bålsta FBC IFU Arena – DHinox
170105087 IBF Roslagsalliansen - Midas IBK Sportcentrum
170105089 TÖFF/Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom Örbyhus Sporthall
2020-03-15 170105090 SK Vide - VÅSC Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Enköpings IBK U 15 10 2 3 95-42 53 32
2. Midas IBK 14 9 3 2 75-31 44 30
3. Hagunda IF U 14 8 5 1 73-33 40 29
4. IBF Roslagsalliansen 14 8 4 2 85-44 41 28
5. TÖFF/ Tierp IBK 15 7 3 5 73-40 33 24
6. VÅSC 15 5 2 8 58-44 14 17
7. FBC Uppsala Ungdom 14 5 1 8 41-59 -18 16
8. SK Vide 15 3 0 12 34-120 -86 9
9. Bålsta FBC 14 0 0 14 30-151 -121 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis