Kvalserie Damer Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 141200003 IBF Tranås - Sävsjö IBK B 4 - 4 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Tranås Idrottshall
2019-10-05 11:00 141200004 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF /IBK Husar 5 - 3 Michael Johansson, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-05 11:30 141200005 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 4 - 3 Lucas Rosén, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-08 20:00 141200009 Sävsjö IBK B - Hovslätts IBK 3 - 10 Jan Blohm, Andreas Karlsson Stockaryds Sporthall
2019-10-12 13:00 141200008 Nässjö IBF /IBK Husar - IBF Tranås 2 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2019-10-13 13:45 141200007 Husqvarna IK - Vetlanda IBF B 5 - 7 Josef Bard, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2019-10-19 17:00 141200013 Hovslätts IBK - Nässjö IBF /IBK Husar 12 - 3 Anders Perman, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-20 15:00 141200014 IBF Tranås - Husqvarna IK 0 - 3 Anders Everstrand, Lars Östh Tranås Idrottshall
2019-10-20 15:30 141200012 Westbo IBK - Sävsjö IBK B 4 - 7 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-10-20 17:00 141200015 Hovslätts IK B - Vetlanda IBF B 5 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-23 19:45 141200019 Hovslätts IK B - Sävsjö IBK B 11 - 2 Jonny Nilsson, Emil Lindén Stadsgården, Råslätt
2019-10-27 12:00 141200017 IBF Tranås - Westbo IBK 4 - 1 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Tranås Idrottshall
2019-10-27 16:30 141200020 Husqvarna IK - Nässjö IBF /IBK Husar 2 - 1 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2019-10-31 19:45 141200022 Nässjö IBF /IBK Husar - Hovslätts IK B 6 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Nässjö Sporthall
2019-11-03 15:30 141200021 Westbo IBK - Hovslätts IBK 5 - 14 Nicklas Bard, Hampus Abrahamsson Smålandsstenars Sporthall
2019-11-03 19:00 141200023 Vetlanda IBF B - Sävsjö IBK B 5 - 6 Oscar Tjärnström, Lars Östh ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-07 19:30 141200027 Vetlanda IBF B - Hovslätts IBK 2 - 20 Michael Johansson, Alexander Lagerström ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-09 14:00 141200028 Hovslätts IK B - Westbo IBK 2 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-12 19:45 141200030 Nässjö IBF /IBK Husar - Sävsjö IBK B 5 - 4 Magnus Andersson, Adam Rydholm Olsbergs Arena
2019-11-15 19:30 141200033 Sävsjö IBK B - Husqvarna IK 3 - 4 Ebba Bladh, Oscar Tjärnström Vrigstad Sporthall
2019-11-16 17:00 141200032 Hovslätts IBK - IBF Tranås 8 - 1 Daniel Persson, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-12-01 14:00 141200031 Westbo IBK - Vetlanda IBF B 6 - 6 Anders A Nilsson, Johan Söderman Smålandsstenars Sporthall
2019-11-24 17:00 141200037 Hovslätts IK B - IBF Tranås 3 - 3 Lucas Rosén, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-24 18:30 141200039 Nässjö IBF /IBK Husar - Westbo IBK 6 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Nässjö Sporthall
2019-11-30 17:00 141200038 Husqvarna IK - Hovslätts IBK 2 - 6 Kim Bjurek, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall A
2019-12-08 15:30 141200041 Westbo IBK - Husqvarna IK 4 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-12-15 12:30 141200042 Hovslätts IBK - Hovslätts IK B 10 - 0 Jonas Kvant, Johan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-28 19:30 141200043 IBF Tranås - Vetlanda IBF B 14 - 0 Lucas Rosén, Adam Rydholm Tranås Idrottshall
2019-12-14 14:00 141200048 Sävsjö IBK B - IBF Tranås 2 - 4 Oscar Tjärnström, Lars Östh Sävsjö Sporthall
2019-12-15 10:00 141200047 Nässjö IBF /IBK Husar - Vetlanda IBF B 10 - 2 Gustav Jarnegren, Kim Bjurek Olsbergs Arena
2020-02-08 14:00 141200046 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 7 - 5 Oscar Tjärnström, Daniel Persson Huskvarna Sporthall A
2019-12-18 19:45 141200052 Hovslätts IBK - Sävsjö IBK B 8 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2019-12-20 19:30 141200053 IBF Tranås - Nässjö IBF /IBK Husar 6 - 2 Michael Johansson, Jonas Jägerby Tranås Idrottshall
2019-12-21 11:00 141200054 Vetlanda IBF B - Husqvarna IK 0 - 6 Michael Johansson, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-09 19:15 141200059 Sävsjö IBK B - Westbo IBK 1 - 10 Jan Blohm, Andreas Karlsson Sävsjö Sporthall
2020-01-12 11:30 141200057 Husqvarna IK - IBF Tranås 2 - 2 Gustav Jarnegren, Claes Axelsson Huskvarna Sporthall A
2020-01-12 13:30 141200056 Vetlanda IBF B - Hovslätts IK B 4 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-12 16:30 141200058 Nässjö IBF /IBK Husar - Hovslätts IBK 1 - 6 Alexander Lagerström, Stefan Karlsson Nässjö Sporthall
2020-01-18 15:00 141200063 Sävsjö IBK B - Hovslätts IK B 5 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Hofgårdshallen
2020-01-18 17:00 141200062 Nässjö IBF /IBK Husar - Husqvarna IK 5 - 6 Oskar Lööke, Josef Albertsson Nässjö Sporthall
2020-01-19 15:30 141200061 Westbo IBK - IBF Tranås 4 - 7 Anders Perman, Gustav Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-01-23 19:00 141200068 Sävsjö IBK B - Vetlanda IBF B 7 - 7 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Vrigstad Sporthall
2020-01-25 10:30 141200069 Hovslätts IK B - Nässjö IBF /IBK Husar 7 - 5 Anders Perman, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-26 10:00 141200066 Hovslätts IBK - Westbo IBK 11 - 2 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-01 13:00 141200071 Westbo IBK - Hovslätts IK B 3 - 6 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Smålandsstenars Sporthall
2020-02-01 16:00 141200073 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF /IBK Husar 1 - 8 Michael Johansson, Kjell Persson Sävsjö Sporthall
2020-02-26 19:45 141200072 Hovslätts IBK - Vetlanda IBF B 17 - 1 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Stadsgården, Råslätt
2020-01-31 20:00 141200079 Husqvarna IK - Sävsjö IBK B 12 - 1 Ricky Karlquist, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2020-02-07 19:30 141200076 IBF Tranås - Hovslätts IBK 2 - 9 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2020-02-16 17:00 141200077 Vetlanda IBF B - Westbo IBK 0 - 7 Stefan Karlsson, Frans Bladh ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-21 19:30 141200083 IBF Tranås - Hovslätts IK B 6 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist Tranås Idrottshall
2020-02-23 13:00 141200081 Westbo IBK - Nässjö IBF /IBK Husar 3 - 2 Anders Perman, Suvad Kaltak Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-02-23 17:00 141200082 Hovslätts IBK - Husqvarna IK 3 - 1 Josef Albertsson, Hampus Abrahamsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-01 16:00 141200086 Vetlanda IBF B - IBF Tranås 1 - 11 Johan Ferm, Edo Sabanovic ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-01 16:00 141200087 Hovslätts IK B - Hovslätts IBK 3 - 11 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-01 16:00 141200088 Husqvarna IK - Westbo IBK 7 - 5 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IBK 14 14 0 0 145-27 118 42
2. Husqvarna IK 14 9 1 4 65-46 19 28
3. IBF Tranås 14 8 3 3 73-46 27 27
4. Hovslätts IK B 14 6 1 7 68-73 -5 19
5. Nässjö IBF / IBK Husar 14 5 0 9 59-71 -12 15
6. Westbo IBK 14 4 1 9 61-78 -17 13
7. Sävsjö IBK B 14 3 2 9 47-96 -49 11
8. Vetlanda IBF B 14 2 2 10 44-125 -81 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 141202001 Olofströms IBK - Hovmantorps GOIF 16 - 2 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-10-12 12:00 141202004 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling 10 - 1 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2019-10-13 16:00 141202003 Hovshaga AIF - Gransholms IF 3 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthall
2019-10-19 15:00 141202006 Gransholms IF - Carlshamns IBK 5 - 9 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-10-19 17:00 141202005 Hovmantorps GOIF - Växjö IBK Utveckling 3 - 3 Annie Nordmark, Annie Ankarberg Allhallen, Hovmantorp
2019-10-20 17:00 141202007 Lagan IBK - Hovshaga AIF 3 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2019-10-25 19:45 141202010 Hovshaga AIF - Olofströms IBK 2 - 3 Viktor Martell, Jamiro Liebe Hovshaga Sporthall
2019-10-26 14:00 141202011 Carlshamns IBK - Lagan IBK 10 - 0 Annie Ankarberg, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-10-27 18:00 141202012 Växjö IBK Utveckling - Gransholms IF 6 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-08 19:30 141202015 Olofströms IBK - Carlshamns IBK 3 - 6 Nicklas Hult, Christer Jonsson Olofströms Sporthall
2019-11-09 16:00 141202013 Hovmantorps GOIF - Gransholms IF 1 - 13 Kevin Andersson, Rolf Vatvedt Allhallen, Hovmantorp
2019-11-10 17:00 141202014 Lagan IBK - Växjö IBK Utveckling 2 - 9 Filip Karlsson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2019-11-17 12:30 141202019 Växjö IBK Utveckling - Olofströms IBK 3 - 6 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-17 16:00 141202017 Hovshaga AIF - Hovmantorps GOIF 2 - 1 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Hovshaga Sporthall
2019-11-28 19:30 141202020 Gransholms IF - Lagan IBK 11 - 3 Kjell Persson, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2019-11-22 19:30 141202022 Olofströms IBK - Gransholms IF 8 - 2 Jonas Nilsson, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-11-23 16:00 141202021 Hovmantorps GOIF - Lagan IBK 2 - 8 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Allhallen, Hovmantorp
2019-11-24 16:00 141202024 Hovshaga AIF - Carlshamns IBK 3 - 14 Marcus Ingolf, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2019-12-06 19:30 141202028 Lagan IBK - Olofströms IBK 2 - 11 Lars Hjelm, Magnus Widlund Åbyhallen
2019-12-06 19:45 141202026 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 5 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2019-12-07 14:00 141202025 Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF 14 - 1 Henrik Gilliusson, Rolf Vatvedt Sparbanken Arena
2019-12-14 17:00 141202029 Hovmantorps GOIF - Olofströms IBK 0 - 12 Hani Mousaviyan-Utter, Pelle Hallström Allhallen, Hovmantorp
2019-12-15 11:00 141202031 Gransholms IF - Hovshaga AIF 8 - 2 Viktor Martell, Kjell Persson Gemla Sporthall
2019-12-15 18:00 141202032 Växjö IBK Utveckling - Carlshamns IBK 3 - 6 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-06 17:00 141202033 Växjö IBK Utveckling - Hovmantorps GOIF 10 - 4 Kristian Constantinescu, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2020-01-10 19:45 141202035 Hovshaga AIF - Lagan IBK 6 - 3 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Hovshaga Sporthall
2020-01-11 14:00 141202034 Carlshamns IBK - Gransholms IF 8 - 2 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2020-01-17 19:30 141202038 Olofströms IBK - Hovshaga AIF 12 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2020-01-17 19:30 141202039 Lagan IBK - Carlshamns IBK 2 - 12 Lars Hjelm, Bjarne Olsen Åbyhallen
2020-01-18 15:00 141202040 Gransholms IF - Växjö IBK Utveckling 14 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gemla Sporthall
2020-01-24 19:00 141202042 Växjö IBK Utveckling - Lagan IBK 5 - 3 Leif Johansson, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-24 19:30 141202043 Carlshamns IBK - Olofströms IBK 4 - 10 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Väggahallen
2020-01-25 16:00 141202041 Gransholms IF - Hovmantorps GOIF 14 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Gemla Sporthall
2020-02-07 19:30 141202047 Olofströms IBK - Växjö IBK Utveckling 9 - 2 Michéll Borgström, Lars Eriksson Olofströms Sporthall
2020-02-09 16:00 141202048 Lagan IBK - Gransholms IF 3 - 5 Kjell Persson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2020-02-09 17:00 141202045 Hovmantorps GOIF - Hovshaga AIF 3 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Therese Spjut Allhallen, Hovmantorp
2020-02-15 15:00 141202050 Gransholms IF - Olofströms IBK 3 - 7 Lars Hjelm, Michael Hellqvist Gemla Sporthall
2020-02-21 19:30 141202049 Lagan IBK - Hovmantorps GOIF 5 - 8 Leif Johansson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2020-02-22 14:00 141202052 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF 13 - 0 Jonas Nilsson, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2020-03-01 16:00 141202053 Hovmantorps GOIF - Carlshamns IBK 3 - 21 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Allhallen, Hovmantorp
2020-03-01 16:00 141202054 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 5 - 8 Jesper Svensson, Lars Hjelm Fortnox Arena B-hall
2020-03-01 16:00 141202056 Olofströms IBK - Lagan IBK 21 - 2 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Carlshamns IBK 12 11 0 1 127-33 94 33
2. Olofströms IBK 12 11 0 1 118-31 87 33
3. Gransholms IF 12 7 0 5 86-55 31 21
4. Hovshaga AIF 12 6 1 5 48-72 -24 19
5. Växjö IBK Utveckling 12 3 2 7 55-77 -22 11
6. Hovmantorps GOIF 12 1 1 10 30-125 -95 4
7. Lagan IBK 12 1 0 11 36-107 -71 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 13:00 141201003 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Bökensved Sporthall
2019-10-06 13:00 141201004 IBK Svala - FBC Karlskrona B 2 - 10 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2019-10-06 16:00 141201001 Mörbylånga GOIF - CL98IC 0 - 9 Anton Lindström, Andreas Nilsson Skansenhallen
2019-10-13 13:00 141201007 FBC Kalmarsund Ungdom B - IBK Svala 15 - 3 Pelle Hallström, Malte Blomqvist Färjehallen
2019-10-13 14:00 141201008 FBC Karlskrona B - Westerviks IBK 6 - 2 Jesper Abrahamsson, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2019-10-13 17:00 141201009 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 2 - 1 Stefan Karlsson, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-19 11:30 141201014 Westerviks IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 7 - 9 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-10-19 15:00 141201013 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - FBC Karlskrona B 4 - 4 Pelle Hallström, Christer Jonsson Torslundahallen
2019-10-20 16:00 141201012 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen
2019-10-27 17:00 141201016 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - CL98IC 5 - 7 Alexander Lagerström, Frans Bladh Gårdby Sporthall
2019-10-27 17:30 141201020 FBC Kalmarsund Ungdom B - FBC Karlskrona B 6 - 4 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Skansenhallen
2019-10-27 18:30 141201017 Westerviks IBK - Mörbylånga GOIF 5 - 1 Thomas Atting, Gabriel Adolfsson Bökensved Sporthall
2019-11-02 12:00 141201025 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 6 Bengt Bolander, Malou Hallström Kalmar Sporthall A-hall
2019-11-03 14:00 141201023 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 10 - 0 Anton Lindström, Andreas Nilsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-03 16:00 141201021 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 7 - 4 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Skansenhallen
2019-11-10 14:00 141201030 FBC Karlskrona B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Vedeby Sporthall A
2019-11-10 14:30 141201027 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 4 - 9 Nicklas Hult, Christer Jonsson Mörlunda Sporthall
2019-11-10 17:00 141201026 Westerviks IBK - CL98IC 1 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-11-14 20:00 141201035 CL98IC - FBC Karlskrona B 4 - 6 Anton Lindström, Bengt Bolander Falkenbergshallen
2019-11-15 20:00 141201032 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Westerviks IBK 11 - 13 Daniel Gyllander, Robert Risberg Torslundahallen
2019-11-17 14:00 141201033 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-17 16:00 141201031 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 1 - 1 Anders Stenberg, Alexia Rasmussen Skansenhallen
2019-11-22 20:00 141201038 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 2 - 2 Stefan Karlsson, Bengt Bolander Färjehallen
2019-11-24 10:00 141201039 FBC Karlskrona B - Mörbylånga GOIF 4 - 5 Annie Ankarberg, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2019-11-24 15:30 141201036 IBK Svala - CL98IC 10 - 17 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2019-12-07 13:00 141201045 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 3 Bengt Bolander, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2019-12-08 16:00 141201041 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 2 Malou Hallström, Stefan Karlsson Skansenhallen
2020-02-23 13:00 141201043 Westerviks IBK - IBK Svala 21 - 6 Muhidin Bahtanovic, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2019-12-13 19:30 141201048 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK 9 - 5 Bengt Bolander, Alexia Rasmussen Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-15 14:15 141201047 FBC Karlskrona B - IBK Svala WO (5 - 0) Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall A
2019-12-15 15:00 141201050 CL98IC - Mörbylånga GOIF 10 - 0 Christer Jonsson, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2019-12-01 15:00 141201053 Westerviks IBK - FBC Karlskrona B 4 - 7 Alexander Lagerström, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2019-12-20 19:30 141201054 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom B 0 - 9 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Mörlunda Sporthall
2019-12-21 15:30 141201052 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 5 Pelle Hallström, Bengt Bolander Torslundahallen
2020-01-06 14:00 141201057 FBC Kalmarsund Ungdom B - Westerviks IBK 5 - 8 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen
2020-01-12 14:00 141201058 FBC Karlskrona B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 5 - 5 Roger Gardell, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2020-01-12 15:00 141201059 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 5 - 3 Andreas Nilsson, Alexia Rasmussen Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-01-17 19:30 141201061 Mörbylånga GOIF - Westerviks IBK 3 - 4 Michéll Borgström, Malte Blomqvist Skansenhallen
2020-01-18 16:30 141201062 FBC Karlskrona B - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 2 Annie Ankarberg, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2020-01-19 14:30 141201065 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 12 - 2 Stefan Karlsson, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2020-01-24 19:30 141201068 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 11 Alexander Lagerström, Torbjörn Klasson Mörlunda Sporthall
2020-01-24 20:00 141201070 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC 4 - 7 Stefan Karlsson, Pelle Hallström Färjehallen
2020-01-26 17:00 141201066 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Mörbylånga GOIF 4 - 3 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Gårdby Sporthall
2020-01-31 20:00 141201072 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - IBK Svala 5 - 2 Michéll Borgström, Axel Carlsson Torslundahallen
2020-01-31 20:00 141201073 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Karlskrona B 7 - 4 Robert Risberg, Oskar Kedmalm Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-01 16:30 141201075 CL98IC - Westerviks IBK 2 - 3 Oskar Kedmalm, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2020-02-07 20:00 141201079 FBC Kalmarsund Ungdom B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 6 Andreas Nilsson, Oskar Kedmalm Färjehallen
2020-02-08 14:00 141201080 FBC Karlskrona B - CL98IC 1 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2020-02-09 13:00 141201077 IBK Svala - Mörbylånga GOIF 3 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Mörlunda Sporthall
2020-02-09 13:30 141201076 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 10 - 2 Anders Stenberg, Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall
2020-02-14 19:30 141201081 Mörbylånga GOIF - FBC Karlskrona B 3 - 9 Pelle Hallström, Malte Blomqvist Skansenhallen
2020-02-15 14:30 141201085 CL98IC - IBK Svala 8 - 2 Stefan Karlsson, Frans Bladh Falkenbergshallen
2020-02-15 15:00 141201082 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - FBC Kalmarsund Ungdom B 9 - 10 Bengt Bolander, Oskar Kedmalm Torslundahallen
2020-02-28 20:00 141201088 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 4 - 2 Nicklas Hult, Robert Risberg Färjehallen
2020-03-01 14:30 141201086 IBK Svala - Westerviks IBK 8 - 19 Michael Hellqvist, Torbjörn Klasson Mörlunda Sporthall
2020-03-01 16:00 141201090 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC 3 - 3 Malou Hallström, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 14 10 2 2 103-46 57 32
2. Craftstadens IBK Oskarshamn B 14 9 1 4 76-41 35 28
3. Westerviks IBK 14 9 0 5 109-82 27 27
4. FBC Karlskrona B 14 8 2 4 75-50 25 26
5. FBC Kalmarsund Ungdom B 14 7 2 5 80-68 12 23
6. Mörbylånga GOIF 14 4 1 9 38-70 -32 13
7. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 14 3 3 8 65-86 -21 12
8. IBK Svala 14 0 1 13 43-146 -103 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis