Damer Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 141200003 IBF Tranås - Sävsjö IBK B 4 - 4 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Tranås Idrottshall
2019-10-05 11:00 141200004 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF /IBK Husar 5 - 3 Michael Johansson, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-05 11:30 141200005 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 4 - 3 Lucas Rosén, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-08 20:00 141200009 Sävsjö IBK B - Hovslätts IBK 3 - 10 Jan Blohm, Andreas Karlsson Stockaryds Sporthall
2019-10-12 13:00 141200008 Nässjö IBF /IBK Husar - IBF Tranås 2 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2019-10-13 13:45 141200007 Husqvarna IK - Vetlanda IBF B 5 - 7 Josef Bard, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2019-10-19 17:00 141200013 Hovslätts IBK - Nässjö IBF /IBK Husar 12 - 3 Anders Perman, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-20 15:00 141200014 IBF Tranås - Husqvarna IK Anders Everstrand, Lars Östh Tranås Idrottshall
2019-10-20 15:30 141200012 Westbo IBK - Sävsjö IBK B Kim Bjurek, Simon Fennsjö Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-10-20 17:00 141200015 Hovslätts IK B - Vetlanda IBF B Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-23 19:45 141200019 Hovslätts IK B - Sävsjö IBK B Jonny Nilsson, Alvin Almberg Stadsgården, Råslätt
2019-10-27 12:00 141200017 IBF Tranås - Westbo IBK Tranås Idrottshall
2019-10-27 16:30 141200020 Husqvarna IK - Nässjö IBF /IBK Husar Huskvarna Sporthall A
2019-10-31 19:45 141200022 Nässjö IBF /IBK Husar - Hovslätts IK B Nässjö Sporthall
2019-11-03 15:30 141200021 Westbo IBK - Hovslätts IBK Smålandsstenars Sporthall
2019-11-03 18:00 141200023 Vetlanda IBF B - Sävsjö IBK B ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-07 19:30 141200027 Vetlanda IBF B - Hovslätts IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-09 14:00 141200028 Hovslätts IK B - Westbo IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-12 19:45 141200030 Nässjö IBF /IBK Husar - Sävsjö IBK B Olsbergs Arena
2019-11-15 19:30 141200033 Sävsjö IBK B - Husqvarna IK Hofgårdshallen
2019-11-16 15:30 141200031 Westbo IBK - Vetlanda IBF B Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-11-16 17:00 141200032 Hovslätts IBK - IBF Tranås Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-11-24 17:00 141200037 Hovslätts IK B - IBF Tranås Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-24 18:30 141200039 Nässjö IBF /IBK Husar - Westbo IBK Nässjö Sporthall
2019-11-30 17:00 141200038 Husqvarna IK - Hovslätts IBK Huskvarna Sporthall A
2019-12-06 19:30 141200043 IBF Tranås - Vetlanda IBF B Tranås Idrottshall
2019-12-07 17:00 141200042 Hovslätts IBK - Hovslätts IK B Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-08 15:30 141200041 Westbo IBK - Husqvarna IK Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-12-14 14:00 141200048 Sävsjö IBK B - IBF Tranås Sävsjö Sporthall
2019-12-15 10:00 141200047 Nässjö IBF /IBK Husar - Vetlanda IBF B Olsbergs Arena
2020-02-08 14:00 141200046 Husqvarna IK - Hovslätts IK B Huskvarna Sporthall A
2019-12-18 19:45 141200052 Hovslätts IBK - Sävsjö IBK B Stadsgården, Råslätt
2019-12-20 19:30 141200053 IBF Tranås - Nässjö IBF /IBK Husar Tranås Idrottshall
2019-12-21 11:00 141200054 Vetlanda IBF B - Husqvarna IK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-09 20:00 141200059 Sävsjö IBK B - Westbo IBK Stockaryds Sporthall
2020-01-12 11:30 141200057 Husqvarna IK - IBF Tranås Huskvarna Sporthall A
2020-01-12 13:30 141200056 Vetlanda IBF B - Hovslätts IK B ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-12 16:30 141200058 Nässjö IBF /IBK Husar - Hovslätts IBK Nässjö Sporthall
2020-01-14 20:00 141200063 Sävsjö IBK B - Hovslätts IK B Stockaryds Sporthall
2020-01-18 17:00 141200062 Nässjö IBF /IBK Husar - Husqvarna IK Olsbergs Arena
2020-01-19 15:30 141200061 Westbo IBK - IBF Tranås Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-01-23 19:00 141200068 Sävsjö IBK B - Vetlanda IBF B Vrigstad Sporthall
2020-01-25 10:30 141200069 Hovslätts IK B - Nässjö IBF /IBK Husar Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-26 10:00 141200066 Hovslätts IBK - Westbo IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-01 13:00 141200071 Westbo IBK - Hovslätts IK B Smålandsstenars Sporthall
2020-02-01 16:00 141200073 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF /IBK Husar Sävsjö Sporthall
2020-02-02 17:00 141200072 Hovslätts IBK - Vetlanda IBF B Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-24 20:00 141200079 Husqvarna IK - Sävsjö IBK B Huskvarna Sporthall A
2020-02-07 19:30 141200076 IBF Tranås - Hovslätts IBK Tranås Idrottshall
2020-02-09 14:00 141200077 Vetlanda IBF B - Westbo IBK ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-21 19:30 141200083 IBF Tranås - Hovslätts IK B Tranås Idrottshall
2020-02-23 13:00 141200081 Westbo IBK - Nässjö IBF /IBK Husar Gislaveds Sporthall A/B-hall
2020-02-23 17:00 141200082 Hovslätts IBK - Husqvarna IK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-01 16:00 141200086 Vetlanda IBF B - IBF Tranås ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-03-01 16:00 141200087 Hovslätts IK B - Hovslätts IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-01 16:00 141200088 Husqvarna IK - Westbo IBK Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IBK 2 2 0 0 22-6 16 6
2. Vetlanda IBF B 2 2 0 0 12-8 4 6
3. IBF Tranås 2 1 1 0 13-6 7 4
4. Hovslätts IK B 1 1 0 0 4-3 1 3
5. Sävsjö IBK B 2 0 1 1 7-14 -7 1
6. Westbo IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
7. Husqvarna IK 2 0 0 2 8-11 -3 0
8. Nässjö IBF / IBK Husar 3 0 0 3 8-26 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 141202001 Olofströms IBK - Hovmantorps GOIF 16 - 2 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-10-12 12:00 141202004 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling 10 - 1 Jonas Nilsson, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2019-10-13 16:00 141202003 Hovshaga AIF - Gransholms IF 3 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthall
2019-10-19 15:00 141202006 Gransholms IF - Carlshamns IBK 5 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Gemla Sporthall
2019-10-19 17:00 141202005 Hovmantorps GOIF - Växjö IBK Utveckling 3 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Allhallen, Hovmantorp
2019-10-20 17:00 141202007 Lagan IBK - Hovshaga AIF Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2019-10-25 19:45 141202010 Hovshaga AIF - Olofströms IBK Viktor Martell, Jamiro Liebe Hovshaga Sporthall
2019-10-26 14:00 141202011 Carlshamns IBK - Lagan IBK Sparbanken Arena
2019-10-27 18:00 141202012 Växjö IBK Utveckling - Gransholms IF Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-08 19:30 141202015 Olofströms IBK - Carlshamns IBK Olofströms Sporthall
2019-11-09 16:00 141202013 Hovmantorps GOIF - Gransholms IF Allhallen, Hovmantorp
2019-11-10 17:00 141202014 Lagan IBK - Växjö IBK Utveckling Innebandyhallen
2019-11-16 12:00 141202020 Gransholms IF - Lagan IBK Gemla Sporthall
2019-11-17 12:30 141202019 Växjö IBK Utveckling - Olofströms IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-17 16:00 141202017 Hovshaga AIF - Hovmantorps GOIF Hovshaga Sporthall
2019-11-22 19:30 141202022 Olofströms IBK - Gransholms IF Olofströms Sporthall
2019-11-23 16:00 141202021 Hovmantorps GOIF - Lagan IBK Allhallen, Hovmantorp
2019-11-24 16:00 141202024 Hovshaga AIF - Carlshamns IBK Hovshaga Sporthall
2019-12-06 19:30 141202028 Lagan IBK - Olofströms IBK Åbyhallen
2019-12-06 19:45 141202026 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling Hovshaga Sporthall
2019-12-07 14:00 141202025 Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF Sparbanken Arena
2019-12-14 17:00 141202029 Hovmantorps GOIF - Olofströms IBK Allhallen, Hovmantorp
2019-12-15 11:00 141202031 Gransholms IF - Hovshaga AIF Gemla Sporthall
2019-12-15 18:00 141202032 Växjö IBK Utveckling - Carlshamns IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-06 17:00 141202033 Växjö IBK Utveckling - Hovmantorps GOIF Fortnox Arena B-hall
2020-01-10 19:45 141202035 Hovshaga AIF - Lagan IBK Hovshaga Sporthall
2020-01-11 14:00 141202034 Carlshamns IBK - Gransholms IF Sparbanken Arena
2020-01-17 19:30 141202038 Olofströms IBK - Hovshaga AIF Olofströms Sporthall
2020-01-17 19:30 141202039 Lagan IBK - Carlshamns IBK Åbyhallen
2020-01-18 15:00 141202040 Gransholms IF - Växjö IBK Utveckling Gemla Sporthall
2020-01-24 19:00 141202042 Växjö IBK Utveckling - Lagan IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 14:00 141202043 Carlshamns IBK - Olofströms IBK Sparbanken Arena
2020-01-25 16:00 141202041 Gransholms IF - Hovmantorps GOIF Gemla Sporthall
2020-02-07 19:30 141202047 Olofströms IBK - Växjö IBK Utveckling Olofströms Sporthall
2020-02-09 16:00 141202048 Lagan IBK - Gransholms IF Sunnerbohallen
2020-02-09 17:00 141202045 Hovmantorps GOIF - Hovshaga AIF Allhallen, Hovmantorp
2020-02-15 15:00 141202050 Gransholms IF - Olofströms IBK Gemla Sporthall
2020-02-21 19:30 141202049 Lagan IBK - Hovmantorps GOIF Innebandyhallen
2020-02-22 14:00 141202052 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF Sparbanken Arena
2020-03-01 16:00 141202053 Hovmantorps GOIF - Carlshamns IBK Allhallen, Hovmantorp
2020-03-01 16:00 141202054 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF Fortnox Arena B-hall
2020-03-01 16:00 141202056 Olofströms IBK - Lagan IBK Olofströms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Carlshamns IBK 2 2 0 0 19-6 13 6
2. Olofströms IBK 1 1 0 0 16-2 14 3
3. Hovshaga AIF 1 1 0 0 3-2 1 3
4. Växjö IBK Utveckling 2 0 1 1 4-13 -9 1
5. Hovmantorps GOIF 2 0 1 1 5-19 -14 1
6. Lagan IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
7. Gransholms IF 2 0 0 2 7-12 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 13:00 141201003 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 7 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Bökensved Sporthall
2019-10-06 13:00 141201004 IBK Svala - FBC Karlskrona B 2 - 10 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2019-10-06 16:00 141201001 Mörbylånga GOIF - CL98IC 0 - 9 Anton Lindström, Andreas Nilsson Skansenhallen
2019-10-13 13:00 141201007 FBC Kalmarsund Ungdom B - IBK Svala 15 - 3 Malte Blomqvist, Pelle Hallström Färjehallen
2019-10-13 14:00 141201008 FBC Karlskrona B - Westerviks IBK 6 - 2 Jesper Abrahamsson, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2019-10-13 17:00 141201009 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 2 - 1 Stefan Karlsson, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-19 11:30 141201014 Westerviks IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 7 - 9 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-10-19 14:00 141201013 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - FBC Karlskrona B Pelle Hallström, Christer Jonsson Gårdby Sporthall
2019-10-20 16:00 141201012 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen
2019-10-27 17:00 141201016 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - CL98IC Gårdby Sporthall
2019-10-27 17:30 141201020 FBC Kalmarsund Ungdom B - FBC Karlskrona B Skansenhallen
2019-10-27 18:30 141201017 Westerviks IBK - Mörbylånga GOIF Bökensved Sporthall
2019-11-02 12:00 141201025 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom B Kalmar Sporthall A-hall
2019-11-03 14:00 141201023 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-11-03 16:00 141201021 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Skansenhallen
2019-11-10 14:00 141201030 FBC Karlskrona B - Craftstadens IBK Oskarshamn B Vedeby Sporthall A
2019-11-10 14:30 141201027 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Mörlunda Sporthall
2019-11-10 17:00 141201026 Westerviks IBK - CL98IC Bökensved Sporthall
2019-11-14 20:00 141201035 CL98IC - FBC Karlskrona B Falkenbergshallen
2019-11-15 20:00 141201032 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Westerviks IBK Torslundahallen
2019-11-17 14:00 141201033 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Kalmarsund Ungdom B Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-17 16:00 141201031 Mörbylånga GOIF - IBK Svala Skansenhallen
2019-11-22 20:00 141201038 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Torslundahallen
2019-11-24 10:00 141201039 FBC Karlskrona B - Mörbylånga GOIF Vedeby Sporthall A
2019-11-24 15:30 141201036 IBK Svala - CL98IC Mörlunda Sporthall
2019-12-07 12:30 141201043 Westerviks IBK - IBK Svala Bökensved Sporthall
2019-12-07 13:00 141201045 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn B Falkenbergshallen
2019-12-08 16:00 141201041 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B Skansenhallen
2019-12-13 19:30 141201048 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-12-15 14:15 141201047 FBC Karlskrona B - IBK Svala Vedeby Sporthall A
2019-12-15 15:00 141201050 CL98IC - Mörbylånga GOIF Falkenbergshallen
2019-12-01 15:00 141201053 Westerviks IBK - FBC Karlskrona B Bökensved Sporthall
2019-12-20 19:30 141201054 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom B Mörlunda Sporthall
2019-12-21 15:30 141201052 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B Torslundahallen
2020-01-06 14:00 141201057 FBC Kalmarsund Ungdom B - Westerviks IBK Färjehallen
2020-01-12 14:00 141201058 FBC Karlskrona B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Vedeby Sporthall A
2020-01-12 15:00 141201059 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF Oskarshamns Sporthall B-hall
2020-01-17 19:30 141201061 Mörbylånga GOIF - Westerviks IBK Skansenhallen
2020-01-18 16:30 141201062 FBC Karlskrona B - FBC Kalmarsund Ungdom B Vedeby Sporthall A
2020-01-19 14:30 141201065 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Falkenbergshallen
2020-01-24 19:30 141201068 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B Mörlunda Sporthall
2020-01-24 20:00 141201070 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC Färjehallen
2020-01-26 17:00 141201066 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - Mörbylånga GOIF Gårdby Sporthall
2020-01-31 20:00 141201072 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - IBK Svala Torslundahallen
2020-01-31 20:00 141201073 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Karlskrona B Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-01 16:30 141201075 CL98IC - Westerviks IBK Falkenbergshallen
2020-02-07 20:00 141201079 FBC Kalmarsund Ungdom B - Craftstadens IBK Oskarshamn B Färjehallen
2020-02-08 14:00 141201080 FBC Karlskrona B - CL98IC Vedeby Sporthall A
2020-02-09 13:00 141201077 IBK Svala - Mörbylånga GOIF Mörlunda Sporthall
2020-02-09 13:30 141201076 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B Bökensved Sporthall
2020-02-14 19:30 141201081 Mörbylånga GOIF - FBC Karlskrona B Skansenhallen
2020-02-15 14:30 141201085 CL98IC - IBK Svala Falkenbergshallen
2020-02-15 15:00 141201082 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B - FBC Kalmarsund Ungdom B Torslundahallen
2020-02-28 20:00 141201088 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF Färjehallen
2020-03-01 14:30 141201086 IBK Svala - Westerviks IBK Mörlunda Sporthall
2020-03-01 16:00 141201090 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC Oskarshamns Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom B 2 2 0 0 24-10 14 6
2. FBC Karlskrona B 2 2 0 0 16-4 12 6
3. CL98IC 1 1 0 0 9-0 9 3
4. Westerviks IBK 3 1 0 2 16-18 -2 3
5. Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 1 0 1 5-8 -3 3
6. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF B 1 0 0 1 1-2 -1 0
7. Mörbylånga GOIF 1 0 0 1 0-9 -9 0
8. IBK Svala 2 0 0 2 5-25 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis