DM Damer (2020/21)

Gruppspel
DM damer Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-10 20:40 170090004 Sigtuna IF IBK Dam - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 2 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Prästängshallen
2020-09-26 11:30 170090001 SK Vide - Enköpings IBK 1 - 10 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm CIK A
2020-09-15 20:00 170090002 Sigtuna IF IBK Dam - SK Vide 10 - 1 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Prästängshallen
2020-09-15 20:15 170090005 Enköpings IBK - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 5 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2020-09-20 12:30 170090006 Rosersberg Arlanda IBK - SK Vide 3 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2020-09-24 20:15 170090003 Enköpings IBK - Sigtuna IF IBK Dam 3 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Enköpings IBK 3 2 1 0 18-7 11 7
2. Sigtuna IF IBK Dam 3 2 0 1 14-6 8 6
3. Rosersberg Arlanda IBK 3 1 1 1 10-9 1 4
4. SK Vide 3 0 0 3 3-23 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM damer Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-06 15:00 170096001 Storvreta IBK U/Storvreta Ungdom - Hagunda IF U 0 - 1 Christoffer Wallenborg, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2020-09-12 14:30 170096002 Alunda IBF U - Storvreta IBK U/Storvreta Ungdom 1 - 8 Anton Ceder, Niklas Arvidsson Olandshallen
2020-09-19 11:00 170096003 Hagunda IF U - Alunda IBF U 1 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK U/ Storvreta Ungdom 2 1 0 1 8-2 6 3
2. Hagunda IF U 2 1 0 1 2-4 -2 3
3. Alunda IBF U 2 1 0 1 5-9 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM damer Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-06 17:00 170098001 FBC Uppsala - Uppsala Life IF 1 - 8 Anton Ceder, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2020-09-23 19:10 170098004 Hagunda IF D1 - Frötuna IBF 5 - 5 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Fyrishov D
2020-09-13 17:20 170098002 Frötuna IBF - FBC Uppsala 14 - 1 Fredrik Karlsson, Anton Wärm IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-15 20:15 170098005 Uppsala Life IF - Hagunda IF D1 1 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Uppsala Life Arena
2020-09-20 14:00 170098006 Hagunda IF D1 - FBC Uppsala 10 - 0 Mikael Rosenius, David Söderström IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-20 16:00 170098003 Uppsala Life IF - Frötuna IBF 3 - 6 Casandra Reuterström, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frötuna IBF 3 2 1 0 25-9 16 7
2. Hagunda IF D1 3 2 1 0 18-6 12 7
3. Uppsala Life IF 3 1 0 2 12-10 2 3
4. FBC Uppsala 3 0 0 3 2-32 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel DM Damer
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Kvartsfinal 1 170100002 Sigtuna IF IBK D2 - Hagunda IF U D2 Prästängshallen
Kvartsfinal 3 170100004 Storvreta IBK/Storvreta Ungdom U D3 - Hagunda IF D1 Storvreta IBK Sporthall
2020-12-21 Semifinal 1 170100005 Vinnare Kvartsfinal 1 - Frötuna IBF D2
2020-12-21 Semifinal 2 170100006 Vinnare Kvartsfinal 3 - Enköpings IBK D2
2021-04-30 Final 170100007 Vinnare Semifinal 2 - Vinnare Semifinal 1

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis