Herrjunior Svart (2021/22)

Gruppspel
Herrjunior 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-12-12 11:00 231003003 IBF Norrköping - IFK Gnesta HJ 5 - 6 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2021-12-12 12:00 231003002 Onyx IBS - Strängnäs IBK 13 - 6 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2021-12-18 10:30 231003001 Linköping IBK Ungdom - Telge SIBK HJ 7 - 3 Simon Eriksson, Oscar Bard Wahlbeckshallen A
2021-12-15 20:00 231003005 IFK Gnesta HJ - Telge SIBK HJ 8 - 3 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Gnesta Sporthall
2021-12-18 14:30 231003006 IBF Norrköping - Onyx IBS 4 - 7 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Borgsmohallen
2022-03-19 14:30 231003004 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom 6 - 9 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Thomas Arena
2022-01-14 19:30 231003008 Strängnäs IBK - IBF Norrköping 3 - 4 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Thomas Arena
2022-01-15 12:15 231003007 Linköping IBK Ungdom - IFK Gnesta HJ 3 - 4 Johan Wiggur, Roger Balogh Folkungahallen
2022-01-16 18:00 231003009 Telge SIBK HJ - Onyx IBS 1 - 16 Magnus Berg, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2022-01-23 12:30 231003011 Onyx IBS - IFK Gnesta HJ 8 - 6 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Ramdalens Sportcenter
2022-02-14 19:00 231003010 IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom 6 - 2 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-03-09 20:00 231003012 Telge SIBK HJ - Strängnäs IBK 2 - 6 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2022-01-30 16:00 231003015 IFK Gnesta HJ - Strängnäs IBK 15 - 1 Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2022-01-30 16:30 231003013 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS 4 - 8 Lukas Rondahl, Rågher Godin Folkungahallen
2022-04-03 12:00 231003014 IBF Norrköping - Telge SIBK HJ 13 - 7 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-02-05 15:00 231003018 IFK Gnesta HJ - IBF Norrköping 4 - 3 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Gnesta Sporthall
2022-02-06 14:30 231003017 Strängnäs IBK - Onyx IBS 5 - 5 Mauricio Diaz, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2022-02-06 17:00 231003016 Telge SIBK HJ - Linköping IBK Ungdom WO (5 - 0) Västergård Arena A
2022-02-12 10:30 231003020 Telge SIBK HJ - IFK Gnesta HJ 2 - 9 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2022-02-12 11:30 231003019 Linköping IBK Ungdom - Strängnäs IBK 5 - 4 Roger Balogh, Johan Wiggur Folkungahallen
2022-02-13 13:30 231003021 Onyx IBS - IBF Norrköping 4 - 4 Camilla Örnebro, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-02-18 19:00 231003024 Onyx IBS - Telge SIBK HJ 4 - 2 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-02-20 11:00 231003023 IBF Norrköping - Strängnäs IBK 4 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Sandbyhovshallen
2022-03-27 18:30 231003022 IFK Gnesta HJ - Linköping IBK Ungdom 13 - 5 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2022-03-06 09:45 231003025 Linköping IBK Ungdom - IBF Norrköping 6 - 6 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2022-03-18 19:30 231003026 IFK Gnesta HJ - Onyx IBS 6 - 8 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Gnesta Sporthall
2022-04-02 13:15 231003027 Strängnäs IBK - Telge SIBK HJ 14 - 4 Peter Palmelius, Fredrik Wernqvist Thomas Arena
2022-03-12 12:45 231003030 Strängnäs IBK - IFK Gnesta HJ 5 - 3 Linus Broberg, Göran Engfors Thomas Arena
2022-03-13 14:00 231003028 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 9 - 3 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2022-03-20 13:00 231003029 Telge SIBK HJ - IBF Norrköping 4 - 8 Rasmus Widén, Bemir Brkic Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS 10 8 2 0 82-41 41 26
2. IFK Gnesta HJ 10 7 0 3 74-43 31 21
3. IBF Norrköping 10 4 2 4 57-48 9 14
4. Strängnäs IBK 10 4 1 5 55-64 -9 13
5. Linköping IBK Ungdom 10 3 1 6 44-64 -20 10
6. Telge SIBK HJ 10 1 0 9 33-85 -52 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Elit 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-12-11 15:00 231002001 Bergs IK/Hjulsbro IK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 10 - 5 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Ljungsbro Sporthall
2021-12-12 17:30 231002003 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 9 - 8 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Furuborghallen
2022-02-02 19:30 231002002 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 6 - 9 Magnus Appelkvist, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2021-12-17 19:30 231002006 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 5 - 4 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Furuborghallen
2021-12-18 14:30 231002004 Torshälla IBK - Bergs IK/Hjulsbro IK 7 - 5 Göran Karlsson, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2021-12-21 19:00 231002005 Trosa Edanö IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 8 - 6 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Hedebyhallen
2022-01-14 19:30 231002009 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Katrineholms IBF 8 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2022-01-16 14:30 231002007 Bergs IK/Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Kärnahallen
2022-03-04 19:30 231002008 Torshälla IBK - Nykvarns IF 6 - 8 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2022-01-30 11:00 231002010 Nykvarns IF - Bergs IK/Hjulsbro IK 8 - 2 Mathias Lindvall, Joacim Hansson Furuborghallen
2022-03-02 20:00 231002012 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Torshälla IBK 7 - 12 Alen Turcinhodzic, Patricio Boiardt Åby Arena
2022-03-06 10:00 231002011 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 7 - 7 Mauricio Diaz, Stefan Öberg Duveholmshallen A
2022-01-27 20:00 231002013 Bergs IK/Hjulsbro IK - Katrineholms IBF 10 - 5 Ludvig Arvidsson, Vincent Svenmar Kärnahallen
2022-02-11 19:30 231002014 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom Herrjunior 11 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Joacim Hansson Furuborghallen
2022-03-19 11:30 231002015 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 4 - 3 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Hedebyhallen
2021-12-13 20:15 231002017 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 10 - 5 Christian Engfors, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2022-02-04 19:30 231002016 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Bergs IK/Hjulsbro IK 2 - 8 Daniel Johansson, Peter Ström Åby Arena
2022-03-22 19:30 231002018 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 6 - 4 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Hedebyhallen
2022-02-12 12:00 231002019 Bergs IK/Hjulsbro IK - Torshälla IBK 5 - 3 Alen Turcinhodzic, Patricio Boiardt Ljungsbro Sporthall
2022-02-13 13:00 231002020 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Trosa Edanö IBK 5 - 16 Peter Ström, Joakim Bengtsson Åby Arena
2022-02-14 19:30 231002021 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 1 - 6 Magnus Appelkvist, Emil Moberg Duveholmshallen A
2022-01-09 19:40 231002024 Katrineholms IBF - Åby IBK Ungdom Herrjunior 5 - 6 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2022-02-20 17:30 231002023 Nykvarns IF - Torshälla IBK 7 - 5 Christer Avasjö, Ivan Wahlström Furuborghallen
2022-03-15 19:30 231002022 Trosa Edanö IBK - Bergs IK/Hjulsbro IK 4 - 3 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2021-12-05 12:00 231002026 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 13 - 6 Sigge Maurer, Magnus Berg Hedebyhallen
2022-03-05 17:00 231002025 Bergs IK/Hjulsbro IK - Nykvarns IF 5 - 5 Oscar Bard, Simon Eriksson Ljungsbro Sporthall
2022-03-06 16:30 231002027 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 21 - 4 Mathias Lindvall, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2022-03-13 16:30 231002030 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 13 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2022-03-13 18:00 231002028 Katrineholms IBF - Bergs IK/Hjulsbro IK 4 - 7 Håkan Rask, Daniel Jävergren Duveholmshallen A
2022-03-13 18:00 231002029 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Nykvarns IF 3 - 4 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Åby Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 10 8 1 1 67-43 24 25
2. Trosa Edanö IBK 10 6 2 2 74-60 14 20
3. Torshälla IBK 10 6 0 4 89-55 34 18
4. Bergs IK/ Hjulsbro IK 10 5 2 3 59-47 12 17
5. Åby IBK Ungdom Herrjunior 10 2 0 8 49-100 -51 6
6. Katrineholms IBF 10 0 1 9 48-81 -33 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:00 231000002 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 8 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Thomas Arena
2021-10-02 10:30 231000004 IBF Norrköping - IFK Gnesta HJ 3 - 3 Johan Wiggur, Roger Balogh Borgsmohallen
2021-10-02 11:00 231000003 Nykvarns IF - Torshälla IBK 3 - 6 Mathias Lindvall, Stefan Öberg Furuborghallen
2021-10-09 15:45 231000005 IFK Gnesta HJ - Nykvarns IF 3 - 3 Sigge Maurer, Ivan Wahlström Gnesta Sporthall
2021-10-10 10:00 231000007 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Telge SIBK HJ 7 - 6 Patricio Boiardt, Emil Magnusson Åby Arena
2021-10-10 15:00 231000006 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 13 - 2 Joacim Hansson, Peter Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2021-10-16 15:00 231000011 Nykvarns IF - IBF Norrköping 10 - 3 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Furuborghallen
2021-10-16 16:45 231000010 Strängnäs IBK - IFK Gnesta HJ 1 - 4 Karl-Gustav Bergström, Ivan Wahlström Thomas Arena
2021-10-17 17:00 231000009 Telge SIBK HJ - Torshälla IBK 4 - 21 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-10-22 19:30 231000014 IFK Gnesta HJ - Telge SIBK HJ 6 - 2 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2021-10-22 19:30 231000015 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom Herrjunior 15 - 9 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2021-10-23 10:30 231000013 IBF Norrköping - Strängnäs IBK 8 - 8 Thomas Nystrand, Daniel Hermansson Borgsmohallen
2021-11-03 19:30 231000017 Telge SIBK HJ - IBF Norrköping 1 - 4 Christer Avasjö, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2021-11-06 10:00 231000018 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 11 Andreas Eriksson, Linus Broberg Thomas Arena
2021-11-07 15:00 231000020 Åby IBK Ungdom Herrjunior - IFK Gnesta HJ 11 - 2 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2021-11-12 19:30 231000023 IFK Gnesta HJ - Torshälla IBK 5 - 7 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2021-11-13 11:00 231000021 Nykvarns IF - Telge SIBK HJ 9 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Furuborghallen
2021-11-14 14:30 231000022 IBF Norrköping - Åby IBK Ungdom Herrjunior 4 - 10 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2021-11-20 17:15 231000025 Telge SIBK HJ - Strängnäs IBK 4 - 7 Sigge Maurer, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-11-21 10:20 231000028 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Nykvarns IF 2 - 4 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Åby Arena
2021-11-21 15:00 231000027 Torshälla IBK - IBF Norrköping 12 - 5 Andreas Eriksson, Göran Engfors Skjulstahallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK 6 6 0 0 74-28 46 18
2. Nykvarns IF 6 4 1 1 40-22 18 13
3. Åby IBK Ungdom Herrjunior 6 3 0 3 43-39 4 9
4. IFK Gnesta HJ 6 2 2 2 23-27 -4 8
5. Strängnäs IBK 6 2 1 3 30-44 -14 7
6. IBF Norrköping 6 1 2 3 27-44 -17 5
7. Telge SIBK HJ 6 0 0 6 21-54 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 11:00 231001003 Onyx IBS - Bergs IK/Hjulsbro IK 8 - 12 Sigge Maurer, Arne Brattehag Ramdalens Sportcenter
2021-10-09 10:00 231001007 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 10 - 9 Camilla Örnebro, Mats-Ola Svensson Hedebyhallen
2021-10-09 13:15 231001011 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 5 - 5 Camilla Örnebro, Mats-Ola Svensson Rosvalla B-hall
2021-10-17 14:30 231001009 Katrineholms IBF - Bergs IK/Hjulsbro IK 4 - 5 Göran Engfors, Linus Broberg Duveholmshallen A
2021-10-23 11:15 231001015 Bergs IK/Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 6 - 10 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2021-11-20 16:30 231001017 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom WO (5 - 0) Duveholmshallen A
2021-10-15 19:30 231001021 Onyx IBS - Katrineholms IBF 4 - 5 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Rosvalla C-hall
2021-11-13 16:00 231001022 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 5 - 9 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2021-11-19 19:15 231001027 Bergs IK/Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom 6 - 6 Didrik Axen, Lukas Rondahl Kärnahallen
2021-11-21 16:00 231001028 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 7 - 3 Mats-Ola Svensson, Dennis Wagermark Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 4 4 0 0 36-23 13 12
2. Bergs IK/ Hjulsbro IK 4 2 1 1 29-28 1 7
3. Katrineholms IBF 4 2 0 2 23-19 4 6
4. Linköping IBK Ungdom 4 0 2 2 16-25 -9 2
5. Onyx IBS 4 0 1 3 20-29 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis