Pantamera Juniorer Division 1 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150033002 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF Uppskj.
2021-09-25 13:45 150033004 Ekerö IK /Ängby IF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 2 Linus Söderblom, Ida Sandberg Stora Mossen 1
2021-10-06 19:30 150033007 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 2 William Albrecht, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2021-10-09 19:30 150033014 Ekerö IK /Ängby IF (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2021-10-10 15:15 150033012 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 9 - 2 Petra Dynesius, Magnus Johansson Åkersberga Sporthall A
2021-10-17 16:30 150033016 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 6 Anton Fritshammar, Manne Jahnsson K-Rauta Arena
2021-10-23 17:00 150033025 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Max Sjöberg, Shabbir Ahmed Värmdö sporthall
2021-10-23 18:00 150033023 FBI Tullinge (A) - Ekerö IK /Ängby IF (A) 5 - 6 Tommy Egman, William Albrecht Tullingehallen
2021-10-24 18:00 150033022 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2021-10-30 19:30 150033026 Ekerö IK /Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Mälaröhallen
2021-11-13 16:15 150033035 Värmdö IF - Täby FC (A) 9 - 2 Tommy Egman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2021-11-20 18:45 150033032 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Åkersberga Sporthall A
2021-12-04 13:30 150033037 Ekerö IK /Ängby IF (A) - Värmdö IF 9 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2021-12-12 15:30 150033045 Värmdö IF - FBI Tullinge (A) 2 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Värmdö sporthall
2021-12-12 18:00 150033043 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 3 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Glömstahallen
2021-11-28 17:00 150033049 Värmdö IF - Åkersberga IBF (A) WO (5 - 0) Linus Löfstedt, Kim Svedberg Värmdö sporthall
2021-12-17 18:45 150033047 Huddinge IBS (A) - Ekerö IK /Ängby IF (A) 2 - 2 William Rennerfelt, Hampus Viking Glömstahallen
2022-01-07 19:15 150033053 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 11 - 6 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Tullingehallen
150033058 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) Uppskj.
2022-01-23 20:00 150033056 Täby FC (A) - Ekerö IK /Ängby IF (A) 0 - 8 Sabina Åström, Bjarne Hekkelstrand K-Rauta Arena
2022-01-31 19:15 150033063 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 6 - 2 Noel Akdemir, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2022-02-05 18:45 150033066 Ekerö IK /Ängby IF (A) - FBI Tullinge (A) 8 - 5 Erik Palmertz, Manne Jahnsson Mälaröhallen
2022-02-06 19:00 150033067 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Fredrik Hallenberg, Erik Palmertz K-Rauta Arena
2022-04-21 18:30 150033069 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF 3 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2022-02-19 14:45 150033072 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK /Ängby IF (A) 5 - 5 Svedje Ohlson, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2022-03-12 17:30 150033076 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF (A) 8 - 2 Viggo Modigh, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2022-03-31 20:45 150033078 Täby FC (A) - Värmdö IF 5 - 7 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Grindtorpshallen
2022-03-26 16:15 150033085 Värmdö IF - Ekerö IK /Ängby IF (A) 3 - 7 Kari Malmros, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2022-04-03 18:00 150033087 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF 4 - 6 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Tullingehallen
2022-04-25 20:45 150033089 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Anton Fritshammar, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK / Ängby IF (A) 10 7 3 0 57-33 24 24
2. FBI Tullinge (A) 10 5 1 4 55-43 12 16
3. Värmdö IF 9 5 0 4 43-39 4 15
4. Åkersberga IBF (A) 8 4 2 2 33-30 3 14
5. Huddinge IBS (A) 9 2 2 5 28-43 -15 8
6. Täby FC (A) 10 1 0 9 30-58 -28 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis