Herrar Division 3 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-30 19:30 142300005 Vetlanda IBF B - Tenhults IF 8 - 6 Magnus Widlund, Adam Rydholm Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-09-30 20:00 142300002 Östra SK Jönköping - Husqvarna IK 7 - 7 e.förl. Johnny Edh, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-01 12:00 142300006 Bankeryds Skid o MK - Nässjö IBF 5 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Torpshallen
2022-10-02 15:00 142300001 IBF Tranås - Gnosjö IBK 3 - 10 Anders Perman, Gustav Perman Tranås Idrottshall
2022-10-02 16:00 142300003 Gränna AIS B - Fagerhult Habo IBK Ungdom 6 - 13 Gustav Jarnegren, Johnny Edh Ribbahallen A-hall
2022-10-02 16:30 142300004 Månsarps IBK - Sävsjö IBK B 4 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Norrahammars Sporthall
2022-10-04 20:00 142300009 Tenhults IF - Gränna AIS B 7 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2022-10-07 19:30 142300012 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 10 - 7 Andreas Karlsson, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2022-10-08 13:00 142300007 Fagerhult Habo IBK Ungdom - IBF Tranås 11 - 8 Anders A Nilsson, Johan Ferm Habo Sporthall A-hall
2022-10-09 16:00 142300008 Sävsjö IBK B - Östra SK Jönköping 4 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Sävsjö Sporthall
2022-10-09 16:30 142300011 Gnosjö IBK - Vetlanda IBF B 8 - 5 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2022-11-02 19:30 142300010 Nässjö IBF - Månsarps IBK 8 - 9 e.förl. Anders A Nilsson, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2022-10-14 19:30 142300017 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF 1 - 8 Mikael Fransson, Adam Rydholm Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-10-14 20:00 142300014 Östra SK Jönköping - Gnosjö IBK 6 - 8 Johnny Edh, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-14 20:00 142300016 Månsarps IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 5 - 5 e.förl. Johan Ferm, Magnus Widlund Norrahammars Sporthall
2022-10-15 12:00 142300018 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF 2 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund Torpshallen
2022-10-15 16:00 142300015 Gränna AIS B - Sävsjö IBK B 7 - 6 Emil Lindén, Adam Rydholm Ribbahallen A-hall
2022-10-16 15:00 142300013 IBF Tranås - Husqvarna IK 7 - 12 Johnny Edh, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2022-10-17 20:00 142300023 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Vetlanda IBF B 16 - 9 Anders Perman, Gustav Perman Habo Sporthall A-hall
2022-10-18 19:30 142300020 Nässjö IBF - Östra SK Jönköping 9 - 6 Emil Lindén, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2022-10-18 20:00 142300019 Tenhults IF - IBF Tranås 8 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2022-10-19 20:00 142300022 Husqvarna IK - Månsarps IBK 10 - 5 Gustav Jarnegren, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2022-10-20 19:30 142300021 Gnosjö IBK - Gränna AIS B 8 - 2 Johan Ferm, Johnny Edh Töllstorpshallen
2022-11-07 19:30 142300024 Sävsjö IBK B - Bankeryds Skid o MK 7 - 2 Mikael Fransson, Alexander Lagerström Sävsjö Sporthall
2022-10-21 19:30 142300025 IBF Tranås - Nässjö IBF 2 - 6 Emil Lindén, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2022-10-21 19:30 142300029 Vetlanda IBF B - Sävsjö IBK B 7 - 8 e.förl. Mikael Fransson, Gustav Jarnegren Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-10-21 20:00 142300026 Östra SK Jönköping - Tenhults IF 5 - 6 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-21 20:00 142300027 Gränna AIS B - Husqvarna IK 3 - 9 Jonas Jägerby, Michael Johansson Ribbahallen A-hall
2022-10-22 12:00 142300030 Bankeryds Skid o MK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 8 Jan Blohm, Andreas Karlsson Torpshallen
2022-10-23 16:30 142300028 Månsarps IBK - Gnosjö IBK 5 - 8 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Norrahammars Sporthall
2022-10-28 19:30 142300032 Nässjö IBF - Gränna AIS B 10 - 1 Johnny Edh, Daniel Pettersson Nässjö Sporthall
2022-10-28 19:30 142300035 Vetlanda IBF B - Husqvarna IK 4 - 12 Johan Nero Wikstrand, Adam Rydholm Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-10-29 15:45 142300034 Tenhults IF - Månsarps IBK 11 - 6 Adam Rydholm, Emil Lindén Tenhults Sporthall
2022-10-30 12:00 142300031 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Östra SK Jönköping 9 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Habo Sporthall A-hall
2022-10-30 16:00 142300033 Sävsjö IBK B - IBF Tranås 5 - 4 Lars Öst, Oscar Tjärnström Sävsjö Sporthall
2022-10-30 16:30 142300036 Gnosjö IBK - Bankeryds Skid o MK 9 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Töllstorpshallen
2022-11-11 19:30 142300037 IBF Tranås - Gränna AIS B 6 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2022-11-11 19:30 142300041 Husqvarna IK - Tenhults IF 5 - 6 e.förl. Jan Blohm, Andreas Karlsson Huskvarna Sporthall A
2022-11-12 12:00 142300039 Bankeryds Skid o MK - Månsarps IBK 5 - 10 Jonas Jägerby, Michael Johansson Torpshallen
2022-11-13 13:00 142300042 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF 7 - 6 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Sävsjö Sporthall
2022-11-13 16:00 142300038 Östra SK Jönköping - Vetlanda IBF B 4 - 7 Lars Öst, Oscar Tjärnström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-13 16:30 142300040 Gnosjö IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 - 4 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Töllstorpshallen
2022-11-18 19:30 142300044 Vetlanda IBF B - IBF Tranås 6 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-11-19 10:00 142300048 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Nässjö IBF 4 - 9 Jan Blohm, Andreas Karlsson Habo Sporthall A-hall
2022-11-19 15:45 142300046 Tenhults IF - Gnosjö IBK 7 - 5 Dawan Mofak, Diwan Mofak Tenhults Sporthall
2022-11-20 14:00 142300045 Gränna AIS B - Bankeryds Skid o MK 4 - 3 e.förl. Johnny Edh, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2022-11-20 16:30 142300043 Månsarps IBK - Östra SK Jönköping 9 - 7 Johan Ferm, Oskar Lööke Norrahammars Sporthall
2022-11-20 18:00 142300047 Husqvarna IK - Sävsjö IBK B 6 - 4 Adam Rydholm, Emil Lindén Huskvarna Sporthall A
2022-11-25 19:30 142300054 Nässjö IBF - Husqvarna IK 4 - 8 Emil Lindén, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2022-11-25 20:00 142300049 Gränna AIS B - Vetlanda IBF B 3 - 13 Anders A Nilsson, Jan Blohm Ribbahallen A-hall
2022-11-26 10:00 142300053 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Tenhults IF 9 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Habo Sporthall A-hall
2022-11-27 14:00 142300050 IBF Tranås - Månsarps IBK 6 - 8 Dawan Mofak, Mikael Fransson Tranås Idrottshall
2022-11-27 16:30 142300052 Gnosjö IBK - Sävsjö IBK B 10 - 2 Bengt Helgesson, Anders Lindqvist Töllstorpshallen
2023-02-18 12:00 142300051 Östra SK Jönköping - Bankeryds Skid o MK Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-12-02 19:30 142300058 Husqvarna IK - Gnosjö IBK Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Huskvarna Sporthall A
2022-12-02 19:30 142300060 Nässjö IBF - Tenhults IF Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Nässjö Sporthall
2022-12-02 20:00 142300055 Östra SK Jönköping - IBF Tranås Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-02 20:00 142300056 Månsarps IBK - Gränna AIS B Jan Blohm, Oscar Tjärnström Norrahammars Sporthall
2022-12-03 12:00 142300057 Bankeryds Skid o MK - Vetlanda IBF B Johnny Edh, Daniel Pettersson Torpshallen
2022-12-04 16:00 142300059 Sävsjö IBK B - Fagerhult Habo IBK Ungdom Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2022-12-09 19:30 142300061 IBF Tranås - Bankeryds Skid o MK Tranås Idrottshall
2022-12-09 19:30 142300065 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Husqvarna IK Habo Sporthall C
2022-12-10 13:15 142300063 Vetlanda IBF B - Månsarps IBK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-12-10 15:45 142300066 Tenhults IF - Sävsjö IBK B Tenhults Sporthall
2022-12-10 16:00 142300062 Gränna AIS B - Östra SK Jönköping Ribbahallen A-hall
2022-12-11 16:30 142300064 Gnosjö IBK - Nässjö IBF Töllstorpshallen
2022-12-16 19:30 142300067 Gnosjö IBK - IBF Tranås Töllstorpshallen
2022-12-16 19:30 142300068 Husqvarna IK - Östra SK Jönköping Huskvarna Sporthall A
2022-12-16 19:30 142300072 Nässjö IBF - Bankeryds Skid o MK Nässjö Sporthall
2022-12-17 15:45 142300071 Tenhults IF - Vetlanda IBF B Tenhults Sporthall
2022-12-18 12:00 142300069 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Gränna AIS B Habo Sporthall A-hall
2022-12-18 16:00 142300070 Sävsjö IBK B - Månsarps IBK Sävsjö Sporthall
2023-01-07 14:30 142300077 Vetlanda IBF B - Gnosjö IBK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2023-01-07 16:00 142300075 Gränna AIS B - Tenhults IF Ribbahallen A-hall
2023-01-08 12:00 142300078 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK Torpshallen
2023-01-08 15:00 142300073 IBF Tranås - Fagerhult Habo IBK Ungdom Tranås Idrottshall
2023-01-08 16:00 142300074 Östra SK Jönköping - Sävsjö IBK B Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-01-08 16:30 142300076 Månsarps IBK - Nässjö IBF Norrahammars Sporthall
2023-01-14 10:00 142300082 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Månsarps IBK Habo Sporthall C
2023-01-14 15:45 142300084 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK Tenhults Sporthall
2023-01-14 18:00 142300083 Nässjö IBF - Vetlanda IBF B Nässjö Sporthall
2023-01-15 16:00 142300081 Sävsjö IBK B - Gränna AIS B Sävsjö Sporthall
2023-01-15 16:30 142300080 Gnosjö IBK - Östra SK Jönköping Töllstorpshallen
2023-01-15 18:00 142300079 Husqvarna IK - IBF Tranås Huskvarna Sporthall A
2023-01-20 19:30 142300085 IBF Tranås - Tenhults IF Tranås Idrottshall
2023-01-20 19:30 142300089 Vetlanda IBF B - Fagerhult Habo IBK Ungdom Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2023-01-20 20:00 142300088 Månsarps IBK - Husqvarna IK Norrahammars Sporthall
2023-01-21 12:00 142300090 Bankeryds Skid o MK - Sävsjö IBK B Torpshallen
2023-01-21 17:00 142300086 Östra SK Jönköping - Nässjö IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-22 16:00 142300087 Gränna AIS B - Gnosjö IBK Ribbahallen A-hall
2023-01-27 19:30 142300091 Nässjö IBF - IBF Tranås Nässjö Sporthall
2023-01-28 12:00 142300096 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Bankeryds Skid o MK Habo Sporthall A-hall
2023-01-28 15:45 142300092 Tenhults IF - Östra SK Jönköping Tenhults Sporthall
2023-01-29 14:00 142300093 Husqvarna IK - Gränna AIS B Huskvarna Sporthall A
2023-01-29 16:30 142300094 Gnosjö IBK - Månsarps IBK Töllstorpshallen
2023-01-29 18:30 142300095 Sävsjö IBK B - Vetlanda IBF B Sävsjö Sporthall
2023-02-03 19:30 142300099 IBF Tranås - Sävsjö IBK B Tranås Idrottshall
2023-02-04 12:00 142300102 Bankeryds Skid o MK - Gnosjö IBK Torpshallen
2023-02-04 17:00 142300097 Östra SK Jönköping - Fagerhult Habo IBK Ungdom Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-05 14:00 142300101 Husqvarna IK - Vetlanda IBF B Huskvarna Sporthall A
2023-02-05 16:00 142300098 Gränna AIS B - Nässjö IBF Ribbahallen A-hall
2023-02-05 16:30 142300100 Månsarps IBK - Tenhults IF Norrahammars Sporthall
2023-02-10 19:30 142300104 Vetlanda IBF B - Östra SK Jönköping Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2023-02-10 19:30 142300108 Nässjö IBF - Sävsjö IBK B Nässjö Sporthall
2023-02-10 20:00 142300103 Gränna AIS B - IBF Tranås Ribbahallen A-hall
2023-02-10 20:00 142300105 Månsarps IBK - Bankeryds Skid o MK Norrahammars Sporthall
2023-02-11 11:00 142300106 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Gnosjö IBK Habo Sporthall A-hall
2023-02-11 15:45 142300107 Tenhults IF - Husqvarna IK Tenhults Sporthall
2023-02-25 12:00 142300111 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS B Torpshallen
2023-02-25 14:00 142300110 IBF Tranås - Vetlanda IBF B Tranås Idrottshall
2023-02-25 17:00 142300109 Östra SK Jönköping - Månsarps IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-25 17:30 142300114 Nässjö IBF - Fagerhult Habo IBK Ungdom Nässjö Sporthall
2023-02-26 13:00 142300113 Sävsjö IBK B - Husqvarna IK Sävsjö Sporthall
2023-02-26 16:30 142300112 Gnosjö IBK - Tenhults IF Töllstorpshallen
2023-03-03 19:30 142300115 Vetlanda IBF B - Gränna AIS B Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2023-03-03 19:30 142300120 Husqvarna IK - Nässjö IBF Huskvarna Sporthall A
2023-03-04 12:00 142300117 Bankeryds Skid o MK - Östra SK Jönköping Torpshallen
2023-03-04 16:00 142300119 Tenhults IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom Tenhults Sporthall
2023-03-05 16:00 142300118 Sävsjö IBK B - Gnosjö IBK Sävsjö Sporthall
2023-03-05 16:30 142300116 Månsarps IBK - IBF Tranås Norrahammars Sporthall
2023-03-10 19:30 142300121 IBF Tranås - Östra SK Jönköping Tranås Idrottshall
2023-03-10 19:30 142300123 Vetlanda IBF B - Bankeryds Skid o MK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2023-03-10 20:00 142300122 Gränna AIS B - Månsarps IBK Ribbahallen A-hall
2023-03-11 15:45 142300126 Tenhults IF - Nässjö IBF Tenhults Sporthall
2023-03-11 16:00 142300125 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Sävsjö IBK B Habo Sporthall A-hall
2023-03-12 16:30 142300124 Gnosjö IBK - Husqvarna IK Töllstorpshallen
2023-03-18 12:00 142300127 Bankeryds Skid o MK - IBF Tranås Torpshallen
2023-03-18 13:00 142300128 Östra SK Jönköping - Gränna AIS B Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-03-18 13:00 142300129 Månsarps IBK - Vetlanda IBF B Norrahammars Sporthall
2023-03-18 13:00 142300130 Nässjö IBF - Gnosjö IBK Nässjö Sporthall
2023-03-18 13:00 142300131 Husqvarna IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom Huskvarna Sporthall A
2023-03-18 13:00 142300132 Sävsjö IBK B - Tenhults IF Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Husqvarna IK 9 7 2 (0) 0 79-47 32 23
2. Fagerhult Habo IBK Ungdom 9 7 1 (0) 1 79-56 23 22
3. Gnosjö IBK 9 7 0 (0) 2 69-40 29 21
4. Tenhults IF 9 6 1 (1) 2 63-48 15 20
5. Nässjö IBF 9 6 1 (0) 2 67-43 24 19
6. Sävsjö IBK B 9 4 1 (1) 4 48-51 -3 14
7. Vetlanda IBF B 9 4 1 (0) 4 60-67 -7 13
8. Månsarps IBK 9 3 2 (1) 4 61-65 -4 12
9. Gränna AIS B 9 1 1 (1) 7 37-75 -38 5
10. Östra SK Jönköping 8 1 1 (0) 6 47-59 -12 4
11. IBF Tranås 9 1 0 (0) 8 40-71 -31 3
12. Bankeryds Skid o MK 8 0 1 (0) 7 34-62 -28 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-26 20:00 142301004 Hovshaga AIF B - Väckelsångs IK 5 - 6 Jan Blohm, Andreas Karlsson Hovshaga Sporthall
2022-09-29 20:00 142301005 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Jämjö IBK 8 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Torslundahallen
2022-09-30 19:30 142301001 Moheda IBK - Öjaby Sport IBK A-lag 4 - 5 e.förl. Kevin Andersson, Kristian Constantinescu ATA-hallen - Moheda
2022-09-30 20:00 142301006 Nybro IBK - Westerviks IBK 0 - 6 Ulf Åberg, Per Elofsson OG-Hallen
2022-10-01 14:00 142301002 Fliseryds IF Innebandy - Carlshamns IBK 8 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Fliseryds Sporthall
2022-10-01 15:00 142301003 Växjö IBK Utveckling B - Ljungbyholms GOIF 3 - 9 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fortnox Arena A-hall
2022-10-05 19:00 142301011 Öjaby Sport IBK A-lag - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 3 Roger Gardell, Marcus Ingolf Pär Lagerkvistskolan
2022-10-07 19:25 142301008 Väckelsångs IK - Fliseryds IF Innebandy 10 - 6 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Väckelsångs Idrottshall
2022-10-07 19:30 142301007 Ljungbyholms GOIF - Moheda IBK 4 - 11 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Ljungbyholms Sporthall
2022-10-07 19:30 142301012 Carlshamns IBK - Nybro IBK 1 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen
2022-10-07 20:00 142301009 Jämjö IBK - Växjö IBK Utveckling B 6 - 4 Nicklas Hult, Christer Jonsson Jämjö Sporthall
2022-10-08 15:00 142301010 Westerviks IBK - Hovshaga AIF B 12 - 2 Johan Palm, Michael Johansson Bökensved Sporthall
2022-10-14 19:30 142301013 Moheda IBK - Carlshamns IBK 8 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg ATA-hallen - Moheda
2022-10-14 19:30 142301018 Nybro IBK - Jämjö IBK 2 - 6 Linus Sjöberg, Mikael Lundin OG-Hallen
2022-10-15 13:00 142301014 Fliseryds IF Innebandy - Öjaby Sport IBK A-lag 3 - 3 e.förl. Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2022-10-15 15:00 142301017 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 3 e.förl. Dawan Mofak, Diwan Mofak Bökensved Sporthall
2022-10-16 16:45 142301016 Hovshaga AIF B - Ljungbyholms GOIF 10 - 8 Malou Hallström, Therese Spjut Hovshaga Sporthall
2022-10-16 17:30 142301015 Växjö IBK Utveckling B - Väckelsångs IK 4 - 9 Per Bratt, Marcus Ingolf Fortnox Arena A-hall
2022-10-18 20:00 142301019 Jämjö IBK - Moheda IBK 5 - 10 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2022-10-18 20:00 142301020 Westerviks IBK - Fliseryds IF Innebandy 5 - 5 e.förl. Tomas Akthagen, Bengt Andersson Bökensved Sporthall
2022-10-19 19:00 142301021 Öjaby Sport IBK A-lag - Växjö IBK Utveckling B 5 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Pär Lagerkvistskolan
2022-10-19 19:30 142301022 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF B 4 - 8 Nicklas Hult, Christer Jonsson Väggahallen
2022-10-19 19:30 142301023 Ljungbyholms GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Ljungbyholms Sporthall
2022-11-02 19:25 142301024 Väckelsångs IK - Nybro IBK 13 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Väckelsångs Idrottshall
2022-10-21 19:30 142301026 Fliseryds IF Innebandy - Jämjö IBK 6 - 4 Bengt Andersson, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2022-10-21 19:30 142301030 Nybro IBK - Ljungbyholms GOIF 8 - 4 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf OG-Hallen
2022-10-21 20:00 142301025 Moheda IBK - Westerviks IBK 9 - 5 Nicklas Hult, Christer Jonsson ATA-hallen - Moheda
2022-10-21 20:00 142301029 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Väckelsångs IK 9 - 9 e.förl. Dragan Zaharijev, Rasmus Wirstam Torslundahallen
2022-10-23 14:45 142301028 Hovshaga AIF B - Öjaby Sport IBK A-lag 5 - 10 Michell Rohde, Roger Gardell Hovshaga Sporthall
2022-10-23 16:00 142301027 Växjö IBK Utveckling B - Carlshamns IBK 9 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Fortnox Arena A-hall
2022-10-28 19:25 142301033 Väckelsångs IK - Moheda IBK 2 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Väckelsångs Idrottshall
2022-10-28 19:30 142301031 Ljungbyholms GOIF - Fliseryds IF Innebandy 4 - 2 Anders Stenberg, Hannes Berggren Ljungbyholms Sporthall
2022-10-28 19:30 142301034 Jämjö IBK - Hovshaga AIF B 6 - 6 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Jämjö Sporthall
2022-10-28 20:00 142301035 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Carlshamns IBK 6 - 5 Roger Gardell, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2022-10-29 15:00 142301032 Westerviks IBK - Växjö IBK Utveckling B 11 - 5 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Bökensved Sporthall
2022-10-29 16:00 142301036 Öjaby Sport IBK A-lag - Nybro IBK 3 - 3 e.förl. Linus Sjöberg, Mikael Lundin Pär Lagerkvistskolan
2022-11-11 19:30 142301039 Nybro IBK - Hovshaga AIF B 7 - 4 Michell Rohde, Roger Gardell OG-Hallen
2022-11-11 19:30 142301041 Carlshamns IBK - Jämjö IBK 8 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Väggahallen
2022-11-12 13:00 142301038 Fliseryds IF Innebandy - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 5 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Fliseryds Sporthall
2022-11-12 15:00 142301040 Öjaby Sport IBK A-lag - Ljungbyholms GOIF 4 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Magnusson Pär Lagerkvistskolan
2022-11-13 16:00 142301042 Väckelsångs IK - Westerviks IBK 8 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Väckelsångs Idrottshall
2022-11-14 19:30 142301037 Moheda IBK - Växjö IBK Utveckling B 7 - 1 Linus Sjöberg, Mikael Lundin ATA-hallen - Moheda
2022-11-18 19:30 142301047 Carlshamns IBK - Väckelsångs IK 0 - 9 Michell Rohde, Roger Gardell Väggahallen
2022-11-18 19:30 142301048 Ljungbyholms GOIF - Westerviks IBK 7 - 15 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Ljungbyholms Sporthall
2022-11-18 20:00 142301046 Jämjö IBK - Öjaby Sport IBK A-lag 4 - 12 Ulf Åberg, Per Elofsson Jämjö Sporthall
2022-11-19 14:00 142301043 Hovshaga AIF B - Fliseryds IF Innebandy 3 - 10 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2022-11-19 14:00 142301044 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Moheda IBK 3 - 11 Linus Häggblom, Bengt Andersson Torslundahallen
2022-11-20 12:30 142301045 Växjö IBK Utveckling B - Nybro IBK 1 - 9 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Fortnox Arena A-hall
2022-11-25 19:30 142301050 Moheda IBK - Hovshaga AIF B 5 - 6 Rolf Vatvedt, Filip Karlsson ATA-hallen - Moheda
2022-11-25 19:30 142301053 Ljungbyholms GOIF - Jämjö IBK 15 - 8 Johan Palm, Johan Magnusson Ljungbyholms Sporthall
2022-11-25 20:00 142301052 Öjaby Sport IBK A-lag - Väckelsångs IK 5 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Pär Lagerkvistskolan
2022-11-25 20:00 142301054 Westerviks IBK - Carlshamns IBK 8 - 5 Johnny Edh, Daniel Pettersson Bökensved Sporthall
2022-11-26 14:00 142301051 Fliseryds IF Innebandy - Nybro IBK 4 - 0 Anders Stenberg, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2022-11-27 15:30 142301049 Växjö IBK Utveckling B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 7 Malou Hallström, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2022-11-28 20:00 142301056 Hovshaga AIF B - Växjö IBK Utveckling B 7 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Hovshaga Sporthall
2022-12-02 19:25 142301059 Väckelsångs IK - Ljungbyholms GOIF Roger Gardell, Michell Rohde Väckelsångs Idrottshall
2022-12-02 19:30 142301057 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Ulf Åberg, Per Elofsson OG-Hallen
2022-12-02 19:30 142301058 Carlshamns IBK - Öjaby Sport IBK A-lag Linus Sjöberg, Mikael Lundin Väggahallen
2022-12-03 14:00 142301055 Fliseryds IF Innebandy - Moheda IBK Christer Jonsson, Nicklas Hult Fliseryds Sporthall
2022-12-03 15:00 142301060 Westerviks IBK - Jämjö IBK Johan Palm, Johan Magnusson Bökensved Sporthall
2022-12-09 19:30 142301061 Moheda IBK - Nybro IBK ATA-hallen - Moheda
2022-12-09 19:30 142301065 Ljungbyholms GOIF - Carlshamns IBK Ljungbyholms Sporthall
2022-12-09 20:00 142301066 Jämjö IBK - Väckelsångs IK Jämjö Sporthall
2022-12-10 14:00 142301063 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hovshaga AIF B Torslundahallen
2022-12-10 16:00 142301062 Växjö IBK Utveckling B - Fliseryds IF Innebandy Fortnox Arena A-hall
2022-12-10 16:00 142301064 Öjaby Sport IBK A-lag - Westerviks IBK Pär Lagerkvistskolan
2022-12-16 19:25 142301070 Väckelsångs IK - Hovshaga AIF B Väckelsångs Idrottshall
2022-12-16 19:30 142301068 Carlshamns IBK - Fliseryds IF Innebandy Väggahallen
2022-12-16 19:30 142301069 Ljungbyholms GOIF - Växjö IBK Utveckling B Ljungbyholms Sporthall
2022-12-16 20:00 142301071 Jämjö IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Jämjö Sporthall
2022-12-17 15:00 142301067 Öjaby Sport IBK A-lag - Moheda IBK Pär Lagerkvistskolan
2022-12-17 15:00 142301072 Westerviks IBK - Nybro IBK Bökensved Sporthall
2023-01-04 19:30 142301073 Moheda IBK - Ljungbyholms GOIF ATA-hallen - Moheda
2023-01-06 19:30 142301078 Nybro IBK - Carlshamns IBK OG-Hallen
2023-01-06 20:00 142301077 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Öjaby Sport IBK A-lag Torslundahallen
2023-01-07 13:00 142301074 Fliseryds IF Innebandy - Väckelsångs IK Fliseryds Sporthall
2023-01-07 16:30 142301076 Hovshaga AIF B - Westerviks IBK Hovshaga Sporthall
2023-01-08 12:30 142301075 Växjö IBK Utveckling B - Jämjö IBK Fortnox Arena A-hall
2023-01-13 19:25 142301081 Väckelsångs IK - Växjö IBK Utveckling B Väckelsångs Idrottshall
2023-01-13 19:30 142301079 Carlshamns IBK - Moheda IBK Väggahallen
2023-01-13 19:30 142301082 Ljungbyholms GOIF - Hovshaga AIF B Ljungbyholms Sporthall
2023-01-13 20:00 142301083 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK Torslundahallen
2023-01-13 20:00 142301084 Jämjö IBK - Nybro IBK Jämjö Sporthall
2023-01-14 16:00 142301080 Öjaby Sport IBK A-lag - Fliseryds IF Innebandy Pär Lagerkvistskolan
2023-01-20 19:30 142301085 Moheda IBK - Jämjö IBK ATA-hallen - Moheda
2023-01-20 19:30 142301090 Nybro IBK - Väckelsångs IK OG-Hallen
2023-01-20 20:00 142301089 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ljungbyholms GOIF Torslundahallen
2023-01-21 13:00 142301086 Fliseryds IF Innebandy - Westerviks IBK Fliseryds Sporthall
2023-01-22 13:00 142301088 Hovshaga AIF B - Carlshamns IBK Hovshaga Sporthall
2023-01-22 15:30 142301087 Växjö IBK Utveckling B - Öjaby Sport IBK A-lag Fortnox Arena B-hall
2023-01-27 19:25 142301095 Väckelsångs IK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Väckelsångs Idrottshall
2023-01-27 19:30 142301093 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling B Väggahallen
2023-01-27 19:30 142301096 Ljungbyholms GOIF - Nybro IBK Ljungbyholms Sporthall
2023-01-27 20:00 142301092 Jämjö IBK - Fliseryds IF Innebandy Jämjö Sporthall
2023-01-28 15:00 142301091 Westerviks IBK - Moheda IBK Bökensved Sporthall
2023-01-28 16:00 142301094 Öjaby Sport IBK A-lag - Hovshaga AIF B Pär Lagerkvistskolan
2023-02-03 19:30 142301099 Moheda IBK - Väckelsångs IK ATA-hallen - Moheda
2023-02-03 19:30 142301102 Nybro IBK - Öjaby Sport IBK A-lag OG-Hallen
2023-02-03 19:45 142301100 Hovshaga AIF B - Jämjö IBK Hovshaga Sporthall
2023-02-03 20:00 142301101 Carlshamns IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Väggahallen
2023-02-04 13:00 142301097 Fliseryds IF Innebandy - Ljungbyholms GOIF Fliseryds Sporthall
2023-02-05 15:00 142301098 Växjö IBK Utveckling B - Westerviks IBK Fortnox Arena A-hall
2023-02-10 19:30 142301106 Ljungbyholms GOIF - Öjaby Sport IBK A-lag Ljungbyholms Sporthall
2023-02-10 20:00 142301104 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Fliseryds IF Innebandy Torslundahallen
2023-02-10 20:00 142301107 Jämjö IBK - Carlshamns IBK Jämjö Sporthall
2023-02-11 11:30 142301103 Växjö IBK Utveckling B - Moheda IBK Fortnox Arena A-hall
2023-02-11 15:00 142301108 Westerviks IBK - Väckelsångs IK Bökensved Sporthall
2023-02-12 16:00 142301105 Hovshaga AIF B - Nybro IBK Hovshaga Sporthall
2023-02-24 19:25 142301113 Väckelsångs IK - Carlshamns IBK Väckelsångs Idrottshall
2023-02-24 19:30 142301110 Moheda IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF ATA-hallen - Moheda
2023-02-24 19:30 142301111 Nybro IBK - Växjö IBK Utveckling B OG-Hallen
2023-02-25 14:00 142301109 Fliseryds IF Innebandy - Hovshaga AIF B Fliseryds Sporthall
2023-02-25 15:00 142301112 Öjaby Sport IBK A-lag - Jämjö IBK Pär Lagerkvistskolan
2023-02-25 15:00 142301114 Westerviks IBK - Ljungbyholms GOIF Bökensved Sporthall
2023-03-03 19:00 142301119 Jämjö IBK - Ljungbyholms GOIF Jämjö Sporthall
2023-03-03 19:25 142301118 Väckelsångs IK - Öjaby Sport IBK A-lag Väckelsångs Idrottshall
2023-03-03 19:30 142301117 Nybro IBK - Fliseryds IF Innebandy OG-Hallen
2023-03-03 19:45 142301116 Hovshaga AIF B - Moheda IBK Hovshaga Sporthall
2023-03-03 20:00 142301120 Carlshamns IBK - Westerviks IBK Väggahallen
2023-03-04 14:00 142301115 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Växjö IBK Utveckling B Torslundahallen
2023-03-10 19:30 142301121 Moheda IBK - Fliseryds IF Innebandy ATA-hallen - Moheda
2023-03-10 19:30 142301125 Ljungbyholms GOIF - Väckelsångs IK Ljungbyholms Sporthall
2023-03-10 20:00 142301123 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK Torslundahallen
2023-03-10 20:00 142301126 Jämjö IBK - Westerviks IBK Jämjö Sporthall
2023-03-11 16:00 142301124 Öjaby Sport IBK A-lag - Carlshamns IBK Pär Lagerkvistskolan
2023-03-12 17:00 142301122 Växjö IBK Utveckling B - Hovshaga AIF B Fortnox Arena A-hall
2023-03-18 16:00 142301127 Nybro IBK - Moheda IBK OG-Hallen
2023-03-18 16:00 142301128 Fliseryds IF Innebandy - Växjö IBK Utveckling B Fliseryds Sporthall
2023-03-18 16:00 142301130 Westerviks IBK - Öjaby Sport IBK A-lag Bökensved Sporthall
2023-03-18 16:00 142301131 Carlshamns IBK - Ljungbyholms GOIF Väggahallen
2023-03-18 16:00 142301132 Väckelsångs IK - Jämjö IBK Väckelsångs Idrottshall
2023-03-19 16:00 142301129 Hovshaga AIF B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Väckelsångs IK 9 7 1 (0) 1 68-36 32 22
2. Öjaby Sport IBK A-lag 9 6 3 (1) 0 53-31 22 22
3. Moheda IBK 9 6 1 (0) 2 66-34 32 19
4. Westerviks IBK 9 5 2 (1) 2 68-44 24 18
5. Fliseryds IF Innebandy 9 5 2 (0) 2 52-39 13 17
6. Nybro IBK 9 4 1 (0) 4 37-42 -5 13
7. Hovshaga AIF B 10 4 1 (0) 5 56-70 -14 13
8. Ljungbyholms GOIF 9 4 0 (0) 5 61-67 -6 12
9. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 2 2 (0) 5 50-63 -13 8
10. Jämjö IBK 9 2 1 (0) 6 47-71 -24 7
11. Växjö IBK Utveckling B 10 2 0 (0) 8 41-73 -32 6
12. Carlshamns IBK 9 1 0 (0) 8 34-63 -29 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis