Herrar Division 2 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:00 191122001 Rönnskär Railcare IF - Umeå City IBF 4 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2022-09-24 13:00 191122004 Skellefteå IBS - Täfteå IK 5 - 9 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen B
2022-09-25 17:00 191122003 FBC Moröbacke - IBS Dalen 11 - 15 Jens Marklund, Patrik Häggström Florahallen
2022-10-02 14:00 191122005 IBS Dalen - Skellefteå IBS 9 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 1
2022-10-02 14:00 191122008 Täfteå IK - Rönnskär Railcare IF 5 - 4 Peter Saari, Mattias Karlsson Ersängshallen
2022-10-06 20:00 191122010 Rönnskär Railcare IF - Skellefteå IBS 9 - 5 Daniel Degerman, Simon Blom Eddahallen
2022-10-09 17:00 191122012 FBC Moröbacke - Umeå City IBF 3 - 17 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Florahallen
2022-10-15 14:00 191122014 Täfteå IK - FBC Moröbacke 16 - 4 Marcus Lineruth, Daniel Johannesson Ersängshallen
2022-10-16 13:30 191122013 Umeå City IBF - IBS Dalen 8 - 5 Marcus Lineruth, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2022-10-18 19:30 191122020 FBC Moröbacke - Rönnskär Railcare IF 6 - 10 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2022-10-19 20:30 191122017 IBS Dalen - Täfteå IK 4 - 4 Peter Saari, Mats Erelund Musköten 2
2022-10-22 16:00 191122022 Rönnskär Railcare IF - IBS Dalen 5 - 4 Simon Blom, Daniel Degerman Eddahallen
2022-10-23 16:00 191122024 Skellefteå IBS - Umeå City IBF 8 - 11 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2022-10-29 13:00 191122027 Umeå City IBF - Täfteå IK 5 - 6 Mats Erelund, Peter Saari Vildmannahallen
2022-10-29 15:30 191122028 FBC Moröbacke - Skellefteå IBS 3 - 1 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2022-11-11 19:00 191123031 Hörnefors IF - Umeå City IBF 2 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Bråvallahallen
2022-11-12 13:00 191122029 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IF 4 - 12 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2022-11-12 15:00 191122032 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 5 - 10 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2022-11-13 11:30 191123029 Obbola IK - IBS Dalen 8 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2022-11-13 14:00 191123032 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 6 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Storsjöhallen
2023-03-09 19:30 191122031 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 14 - 25 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Morö Backe A
2022-11-19 11:30 191122033 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2022-11-20 12:00 191123033 Spöland Vännäs IF - Rönnskär Railcare IF 5 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2022-11-20 12:30 191122036 Täfteå IK - Hörnefors IF 6 - 4 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Ersängshallen
2022-11-20 15:00 191123036 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBS 14 - 5 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Ersängshallen
2022-11-20 16:00 191123035 Vindelns IF - FBC Moröbacke 11 - 7 Linus Berglund, Albin Berglund FC Vindeln
2022-11-26 14:00 191123039 Obbola IK - Umeå City IBF 5 - 8 Linus Berglund, Albin Berglund Olasjöhallen
2022-11-26 15:00 191123037 Hörnefors IF - IBS Dalen 6 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Bråvallahallen
2022-11-26 16:00 191122040 Skellefteå IBS - Vindelns IF 5 - 6 Jens Marklund, Daniel Degerman Balderhallen B
2022-11-27 17:00 191122039 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IF 8 - 19 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2023-02-25 11:45 191122037 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 11 - 10 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Florahallen
2022-12-03 11:30 191123043 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke 8 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Hammarhallen Vännäs
2022-12-03 15:00 191122043 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 6 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Vildmannahallen
2022-12-03 15:00 191123044 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 17 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2022-12-04 11:30 191122044 Täfteå IK - Obbola IK 8 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Ersängshallen
2022-12-04 15:00 191123041 Vindelns IF - Rönnskär Railcare IF 3 - 9 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster FC Vindeln
2022-12-07 20:30 191122048 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 12 - 11 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2022-12-10 13:00 191123045 Holmsund City IBC - Rönnskär Railcare IF 9 - 8 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Storsjöhallen
2022-12-11 11:30 191122045 IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 11 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2022-12-11 14:00 191122047 Umeå City IBF - Vindelns IF 10 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Vildmannahallen
2023-03-11 13:00 191123048 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 15 - 1 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Bråvallahallen
2022-12-16 19:30 191123050 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 9 - 9 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2022-12-17 11:30 191123052 IBK Umeå Norr - IBS Dalen 13 - 13 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2022-12-17 12:00 191122049 Rönnskär Railcare IF - Obbola IK 6 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2022-12-18 11:30 191123051 Vindelns IF - Täfteå IK 4 - 10 Peter Saari, Mats Erelund FC Vindeln
2022-12-18 13:00 191122052 Skellefteå IBS - Holmsund City IBC 7 - 11 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2022-12-18 16:00 191122051 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 0 - 9 Johan Rönnberg, Jens Marklund Florahallen
2023-01-14 13:00 191122053 Umeå City IBF - Rönnskär Railcare IF 7 - 3 Peter Saari, Mats Erelund Vildmannahallen
2023-01-14 15:30 191122055 IBS Dalen - FBC Moröbacke 13 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 1
2023-01-15 14:00 191122056 Täfteå IK - Skellefteå IBS 14 - 3 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-01-22 13:00 191122057 Skellefteå IBS - IBS Dalen 8 - 8 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2023-01-22 13:00 191122060 Rönnskär Railcare IF - Täfteå IK 8 - 8 Ville Hedsberg, Daniel Degerman Eddahallen
2023-01-27 19:00 191122062 Skellefteå IBS - Rönnskär Railcare IF 3 - 13 Daniel Degerman, Jens Marklund Balderhallen A
2023-01-28 14:00 191122064 Umeå City IBF - FBC Moröbacke 14 - 7 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2023-02-04 11:30 191122065 IBS Dalen - Umeå City IBF 6 - 4 Thomas Jonsson, Mats Öster Musköten 1
2023-02-05 16:00 191122066 FBC Moröbacke - Täfteå IK 7 - 11 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2023-02-07 19:30 191122072 Rönnskär Railcare IF - FBC Moröbacke 4 - 4 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2023-02-08 20:30 191122069 Täfteå IK - IBS Dalen 5 - 6 Thomas Jonsson, Mats Öster Ersängshallen
2023-02-12 15:00 191122074 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 16 - 5 Peter Poopuu, Roger Karlsson Musköten 1
2023-02-12 15:00 191122076 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 9 - 3 Kevin Neemé, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst
2023-02-18 14:00 191122079 Täfteå IK - Umeå City IBF 7 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2023-02-23 20:30 191122080 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke 5 - 8 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Morö Backe A
2023-02-25 12:30 191123084 Obbola IK - Skellefteå IBS 11 - 6 Peter Saari, Mats Erelund Olasjöhallen
2023-02-25 15:30 191123083 Holmsund City IBC - FBC Moröbacke 9 - 2 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Storsjöhallen
2023-02-26 11:30 191122082 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2023-02-26 14:00 191122083 IBS Dalen - Vindelns IF 8 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2023-02-26 16:00 191122081 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 11 - 7 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Vildmannahallen
2023-03-05 13:00 191122085 Rönnskär Railcare IF - Hörnefors IF 1 - 11 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2023-03-05 13:00 191122087 FBC Moröbacke - Obbola IK 15 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2023-03-05 13:00 191123085 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK 6 - 9 Mats Erelund, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2023-03-05 13:00 191123086 Gimonäs Umeå IF - IBS Dalen 10 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sjöfruhallen
2023-03-05 13:00 191123088 IBK Umeå Norr - Umeå City IBF 28 - 18 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täfteå IK 17 13 2 2 145-92 53 41
2. Umeå City IBF 17 11 1 5 148-113 35 34
3. IBS Dalen 17 9 3 5 140-101 39 30
4. Rönnskär Railcare IF 17 7 2 8 108-117 -9 23
5. FBC Moröbacke 17 3 1 13 107-193 -86 10
6. Skellefteå IBS 17 0 1 16 76-177 -101 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:00 191123001 Holmsund City IBC - Vindelns IF 11 - 2 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2022-09-23 19:00 191123004 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 2 - 9 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Bråvallahallen
2022-09-24 11:30 191123002 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF 3 - 7 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Olasjöhallen
2022-10-01 11:30 191123005 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 7 - 9 Mattias Karlsson, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2022-10-01 15:00 191123007 Vindelns IF - Obbola IK 5 - 3 Roger Karlsson, Peter Poopuu FC Vindeln
2022-10-02 11:30 191123008 IBK Umeå Norr - Holmsund City IBC 11 - 13 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2022-10-07 19:00 191123009 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 21 Albin Berglund, Linus Berglund Hammarhallen Vännäs
2022-10-08 11:30 191123010 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 4 - 4 Simon Blom, Ville Hedsberg Storsjöhallen
2022-10-08 14:00 191123011 Obbola IK - IBK Umeå Norr 5 - 26 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Olasjöhallen
2022-10-14 19:00 191123015 Holmsund City IBC - Obbola IK 7 - 3 Mats Öster, Viktor Grahn Storsjöhallen
2022-10-14 19:30 191123013 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 9 - 3 Kevin Neemé, Roger Collin FC Vindeln
2022-10-15 11:30 191123016 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF 1 - 7 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Bråvallahallen
2022-10-18 20:30 191123019 Obbola IK - Hörnefors IF 1 - 5 Mats Erelund, Peter Saari Olasjöhallen
2022-10-19 20:30 191123018 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 13 - 7 Peter Poopuu, Roger Karlsson Sjöfruhallen
2022-11-22 20:00 191123017 Spöland Vännäs IF - IBK Umeå Norr 5 - 15 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2022-10-21 19:00 191123022 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 8 - 9 Peter Saari, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2022-10-22 11:30 191123024 Hörnefors IF - Vindelns IF 7 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Bråvallahallen
2022-10-23 11:30 191123021 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IF 6 - 9 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Ersängshallen
2022-10-28 19:30 191123027 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 6 - 8 Roger Karlsson, Peter Poopuu FC Vindeln
2022-10-29 15:00 191123025 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 7 - 2 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Hammarhallen Vännäs
2022-10-29 16:00 191123026 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 8 - 6 Linus Berglund, Albin Berglund Sjöfruhallen
2022-11-11 19:00 191123031 Hörnefors IF - Umeå City IBF 2 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Bråvallahallen
2022-11-12 13:00 191122029 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IF 4 - 12 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2022-11-12 15:00 191122032 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 5 - 10 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2022-11-13 11:30 191123029 Obbola IK - IBS Dalen 8 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2022-11-13 14:00 191123032 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 6 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Storsjöhallen
2023-03-09 19:30 191122031 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 14 - 25 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Morö Backe A
2022-11-19 11:30 191122033 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 3 Peter Saari, Mats Erelund Musköten 1
2022-11-20 12:00 191123033 Spöland Vännäs IF - Rönnskär Railcare IF 5 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Hammarhallen Vännäs
2022-11-20 12:30 191122036 Täfteå IK - Hörnefors IF 6 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2022-11-20 15:00 191123036 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBS 14 - 5 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Ersängshallen
2022-11-20 16:00 191123035 Vindelns IF - FBC Moröbacke 11 - 7 Linus Berglund, Albin Berglund FC Vindeln
2022-11-26 14:00 191123039 Obbola IK - Umeå City IBF 5 - 8 Linus Berglund, Albin Berglund Olasjöhallen
2022-11-26 15:00 191123037 Hörnefors IF - IBS Dalen 6 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Bråvallahallen
2022-11-26 16:00 191122040 Skellefteå IBS - Vindelns IF 5 - 6 Daniel Degerman, Jens Marklund Balderhallen B
2022-11-27 17:00 191122039 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IF 8 - 19 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2023-02-25 11:45 191122037 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 11 - 10 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2022-12-03 11:30 191123043 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke 8 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Hammarhallen Vännäs
2022-12-03 15:00 191122043 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Vildmannahallen
2022-12-03 15:00 191123044 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 17 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2022-12-04 11:30 191122044 Täfteå IK - Obbola IK 8 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Ersängshallen
2022-12-04 15:00 191123041 Vindelns IF - Rönnskär Railcare IF 3 - 9 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster FC Vindeln
2022-12-07 20:30 191122048 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 12 - 11 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Ersängshallen
2022-12-10 13:00 191123045 Holmsund City IBC - Rönnskär Railcare IF 9 - 8 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Storsjöhallen
2022-12-11 11:30 191122045 IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 11 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 1
2022-12-11 14:00 191122047 Umeå City IBF - Vindelns IF 10 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Vildmannahallen
2023-03-11 13:00 191123048 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 15 - 1 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Bråvallahallen
2022-12-16 19:30 191123050 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF 9 - 9 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Sjöfruhallen
2022-12-17 11:30 191123052 IBK Umeå Norr - IBS Dalen 13 - 13 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2022-12-17 12:00 191122049 Rönnskär Railcare IF - Obbola IK 6 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2022-12-18 11:30 191123051 Vindelns IF - Täfteå IK 4 - 10 Mats Erelund, Peter Saari FC Vindeln
2022-12-18 13:00 191122052 Skellefteå IBS - Holmsund City IBC 7 - 11 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2022-12-18 16:00 191122051 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 0 - 9 Jens Marklund, Johan Rönnberg Florahallen
2023-01-13 19:00 191123054 Gimonäs Umeå IF - Obbola IK 13 - 5 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2023-01-14 13:30 191123053 Vindelns IF - Holmsund City IBC 1 - 12 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster FC Vindeln
2023-01-15 11:30 191123056 IBK Umeå Norr - Hörnefors IF 9 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2023-01-21 11:30 191123060 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 7 - 12 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Storsjöhallen
2023-01-21 15:00 191123059 Obbola IK - Vindelns IF 10 - 8 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Olasjöhallen
2023-03-03 19:00 191123057 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 8 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Bråvallahallen
2023-01-29 13:30 191123061 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 8 - 3 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2023-01-29 15:00 191123062 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 3 - 2 Mats Erelund, Peter Saari Bråvallahallen
2023-02-27 20:15 191123063 IBK Umeå Norr - Obbola IK 18 - 3 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-02-03 19:00 191123065 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 9 - 4 Kevin Neemé, Tony Cederholm Hammarhallen Vännäs
2023-02-03 19:00 191123067 Obbola IK - Holmsund City IBC 5 - 7 Mats Öster, Therese Edin Olasjöhallen
2023-02-04 15:30 191123068 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF 6 - 2 Mats Erelund, Peter Saari Sjöfruhallen
2023-02-07 19:30 191123070 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 9 Jens Marklund, Simon Blom FC Vindeln
2023-02-10 19:30 191123069 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 11 - 3 Peter Saari, Tony Cederholm Ersängshallen
2023-02-23 19:30 191123071 Hörnefors IF - Obbola IK 6 - 4 Peter Saari, Mats Erelund Bråvallahallen
2023-02-12 11:30 191123076 Vindelns IF - Hörnefors IF 2 - 3 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth FC Vindeln
2023-02-12 15:00 191123074 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 9 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Hammarhallen Vännäs
2023-02-14 20:00 191123073 Gimonäs Umeå IF - IBK Umeå Norr 13 - 7 Ludwig Broadhall, Frans Dahlstedt Sjöfruhallen
2023-02-18 11:30 191123078 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 8 - 5 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Skärgårdshallen
2023-02-18 11:30 191123079 IBK Umeå Norr - Vindelns IF 16 - 9 Peter Saari, Mats Erelund Ersängshallen
2023-02-18 14:00 191123077 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Olasjöhallen
2023-02-25 12:30 191123084 Obbola IK - Skellefteå IBS 11 - 6 Mats Erelund, Peter Saari Olasjöhallen
2023-02-25 15:30 191123083 Holmsund City IBC - FBC Moröbacke 9 - 2 Marcus Lineruth, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2023-02-26 11:30 191122082 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 9 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
2023-02-26 14:00 191122083 IBS Dalen - Vindelns IF 8 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2023-02-26 16:00 191122081 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 11 - 7 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Vildmannahallen
2023-03-05 13:00 191122085 Rönnskär Railcare IF - Hörnefors IF 1 - 11 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2023-03-05 13:00 191122087 FBC Moröbacke - Obbola IK 15 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2023-03-05 13:00 191123085 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK 6 - 9 Mats Erelund, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2023-03-05 13:00 191123086 Gimonäs Umeå IF - IBS Dalen 10 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sjöfruhallen
2023-03-05 13:00 191123088 IBK Umeå Norr - Umeå City IBF 28 - 18 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 18 15 1 2 192-96 96 46
2. IBK Umeå Norr 18 12 1 5 249-154 95 37
3. Holmsund City IBC 18 12 1 5 140-102 38 37
4. Hörnefors IF 18 11 1 6 103-70 33 34
5. Spöland Vännäs IF 18 7 0 11 96-151 -55 21
6. Vindelns IF 18 4 0 14 94-153 -59 12
7. Obbola IK 18 3 0 15 82-161 -79 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis