Bäst i Stan Ungdom Pojkar (2022/23)

Gruppspel
B.I.S. P15-16 Gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 09:00 150097001 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 2 - 5 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Kämpetorpshallen 1
2022-09-24 10:00 150097002 Väsby AIK - Djurgårdens IF IBS 8 - 0 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Kämpetorpshallen 1
2022-09-24 15:00 150097003 Vallentuna IBK - Väsby AIK 1 - 7 Mauricio Castillo, Maja Bergman Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 09:00 150097004 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK 2 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 12:00 150097005 Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK 1 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 13:00 150097006 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 2 - 1 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK 3 3 0 0 13-5 8 9
2. Väsby AIK 3 2 0 1 16-3 13 6
3. Vallentuna IBK 3 1 0 2 6-13 -7 3
4. Djurgårdens IF IBS 3 0 0 3 3-17 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:00 150098001 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 5 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Kämpetorpshallen 1
2022-09-24 12:00 150098002 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
2022-09-24 16:00 150098003 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Mauricio Castillo, Maja Bergman Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 10:00 150098004 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 1 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 14:00 150098005 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 8 - 1 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 15:00 150098006 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 13 - 0 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 3 2 1 0 19-4 15 7
2. Tyresö Trollbäcken IBK 3 2 1 0 12-2 10 7
3. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 6-18 -12 3
4. FBI Tullinge 3 0 0 3 6-19 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:00 150099001 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 7 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
2022-09-24 14:00 150099002 Jakobsbergs IBF - Farsta IBK 0 - 6 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
2022-09-24 17:00 150099003 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF 3 - 1 Mauricio Castillo, Maja Bergman Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 11:00 150099004 Farsta IBK - Täby FC 4 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 16:00 150099005 Farsta IBK - Åkersberga IBF 9 - 0 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 1
2022-09-25 17:00 150099006 Täby FC - Jakobsbergs IBF 9 - 0 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 21-6 15 9
2. Farsta IBK 3 2 0 1 19-5 14 6
3. Åkersberga IBF 3 1 0 2 5-17 -12 3
4. Jakobsbergs IBF 3 0 0 3 1-18 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:00 150100001 Vendelsö IK - Ekerö IK (A) 5 - 4 Melker Falkenström, Mattias Patrik Robert Thorsén Kämpetorpshallen 2
2022-09-24 12:00 150100002 Värmdö IF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Viggo Modigh, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 2
2022-09-24 16:00 150100003 Vendelsö IK - Värmdö IF 2 - 5 Jonas Vedin, Fredrik Hallenberg Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 10:00 150100004 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) 9 - 2 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 14:00 150100005 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK 3 - 5 Oscar Ekman, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 15:00 150100006 Ekerö IK (A) - Värmdö IF 2 - 4 Kevin Helly, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 3 2 0 1 19-8 11 6
2. Vendelsö IK 3 2 0 1 12-12 0 6
3. Värmdö IF 3 2 0 1 10-11 -1 6
4. Ekerö IK (A) 3 0 0 3 8-18 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 14:00 150101002 Rotebro IS IBK - Silverdals IF 16 - 0 Viggo Modigh, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 09:00 150101004 Silverdals IF - Danderyds SK IBF 1 - 9 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 13:00 150101006 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 1 - 0 Oscar Ekman, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF 2 2 0 0 10-1 9 6
2. Rotebro IS IBK 2 1 0 1 16-1 15 3
3. Silverdals IF 2 0 0 2 1-25 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Kvalfinaler B.I.S. Ungdom Pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150108001 Åkersberga IBF - Vakant WO (5 - 0)
2022-10-21 18:00 150108004 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge 4 - 5 Johan Nima, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2022-11-18 19:00 150108002 Silverdals IF - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Lars Reuterhagen, Mikael Ferneback Silverdalshallen
2022-11-20 11:30 150108003 Älvsjö AIK IBF - Jakobsbergs IBF 4 - 1 Johan Nima, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
Slutspel
Slutspel B.I.S. P-16 Ungdom
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Kvartsfinal 2 150096010 Huddinge IBS - Värmdö IF
Kvartsfinal 3 150096011 Vinnare 1/8-final 7 - Vallentuna IBK
Final 150096017 Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 3
2022-11-23 19:45 1/8-final 2 150096002 Huddinge IBS - Åkersberga IBF WO (5 - 0) Håkan Taxén, Peter Saliba Gustafsson Kvarnbergshallen
2022-11-29 20:40 1/8-final 1 150096001 Danderyds SK IBF - FBI Tullinge 9 - 1 Sadjad Nima, Manne Jahnsson Mörbyhallen
2022-12-04 18:30 1/8-final 6 150096006 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK 0 - 5 Annie Nordmark, Sabina Åström Torsviks Idrottshall
2022-12-10 14:45 1/8-final 4 150096004 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK 5 - 4 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Rotebrohallen (Nya)
2022-12-19 20:00 1/8-final 5 150096005 Farsta IBK - Väsby AIK 5 - 6 Mohamed Abdirisak, Johnn Wahlgren Farstahallen 1
2023-01-14 13:00 1/8-final 8 150096008 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Kevin Helly, Håkan Taxén Kämpetorpshallen 1
2023-01-16 20:30 1/8-final 3 150096003 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 1 - 8 Anthon Rosén, Alexander Rosén Strandhallen - Tyresö
2023-01-31 20:15 1/8-final 7 150096007 Hässelby SK IBK - Djurgårdens IF IBS Zana Guzel, Osama Abaied Riddersvik
2023-03-10 19:00 Kvartsfinal 4 150096012 Täby FC - Väsby AIK K-Rauta Arena
2023-03-21 20:40 Kvartsfinal 1 150096009 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK Mörbyhallen
2023-04-23 13:00 Semifinal 1 150096014 Vinnare Kvartsfinal 1 - Vinnare Kvartsfinal 2 Löthallen
2023-04-23 14:30 Semifinal 3 150096016 Vinnare Kvartsfinal 3 - Vinnare Kvartsfinal 4 Löthallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis