Träningsmatcher SBIBF Dam (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher SBIBF Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-11 19:30 143000009 FBC Ljungby (D2) - Lindås IBF (D1) 6 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2023-08-12 14:00 143000012 Lindås IBF (D1) - Växjö IBK Utveckling (D1) 5 - 7 Filip Karlsson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2023-08-13 11:00 143000010 Lindås IBF (D1) - Värnamo IK (D1) 6 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2023-08-13 12:00 143000014 Växjö IBK Utveckling (JAS) - Gantofta IBK (JAS) 20 - 1 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2023-08-13 14:00 143000015 Växjö IBK (DA) - Bergs IK (D1) Inst. Fortnox Arena A-hall
2023-08-13 15:00 143000011 Lindås IBF (D1) - Hovslätts IK (D1) 6 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2023-08-15 19:00 143000006 FBC Kalmarsund (SSLD) - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 0 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg SBB Arena
2023-08-19 16:00 143000016 Växjö IBK (DA) - IBF Backadalen (D1) 4 - 2 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2023-08-21 19:15 143000007 FBC Kalmarsund (SSLD) - Olofströms IBK (DA) 14 - 3 Anders Stenberg, Andreas Nilsson SBB Arena
2023-08-25 18:30 143000002 Jönköpings IK (DA) - FBC Kalmarsund (SSLD) 0 - 0 Edo Sabanovic, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-26 11:00 143000001 Vetlanda IBF (D1) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D1) 0 - 0 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Gröndalshallen
2023-08-26 16:00 143000003 Endre IF (SSLD) - Malmö FBC (SSLD) 0 - 0 Johnny Edh, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-27 12:30 143000019 Växjö IBK Utveckling (D1) - Linköping IBK Ungdom (D1) 6 - 4 Linus Häggblom, Hannes Berggren Fortnox Arena B-hall
2023-08-27 13:00 143000004 Jönköpings IK (DA) - Endre IF (SSLD) 0 - 0 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-27 15:00 143000020 Växjö IBK Utveckling (DJ20) - Linköping IBK Ungdom (D2) 10 - 2 Hannes Berggren, Linus Häggblom Fortnox Arena B-hall
2023-08-27 15:30 143000005 Malmö FBC (SSLD) - FBC Kalmarsund (SSLD) 0 - 0 Johnny Edh, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-27 17:00 143000028 Husqvarna IK (D1) - Mullsjö AIS (D1) 0 - 0 Anders Perman, Gustav Perman Huskvarna Sporthall A
2023-09-02 13:00 143000026 Färjestadens IBS (D2) - Nässjö IBF (D2) 0 - 0 Oscar Johansson, Patrick Eberhardsson Färjestadens Sporthall
2023-09-02 13:00 143000024 Sävsjö IBK (D1) - Olofströms IBK (DA) 4 - 7 Sävsjö Sporthall
2023-09-03 10:30 143000023 Mörbylånga GOIF (D2) - Nässjö IBF (D2) 0 - 0 Oskar Kedmalm, Pelle Hallström Skansenhallen
2023-09-03 13:00 143000013 Hovshaga AIF (D2) - FBC Ljungby (D2) 4 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Hovshaga Sporthall
2023-09-03 16:45 143000025 Sävsjö IBK (D1) - IBF Linköping (D1) 2 - 1 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2023-09-09 12:30 143000030 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - Sandbäckshults IBK (D2) 3 - 1 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-10 14:00 143000017 Värnamo IK (D1) - FBC Lerum (D1) 1 - 2 Kim Westlund, Örjan Stenberg Värnamo Sporthall
2023-09-10 16:30 143000018 Värnamo IK (DJ17) - FBC Lerum (D2) 1 - 4 Kim Westlund, Örjan Stenberg Värnamo Sporthall
2023-09-15 19:00 143000034 Skillingaryds IK (D2) - Sävsjö IBK (DJ20) 0 - 6 Jonas Kvant, Peter Nykvist Vaggeryds Sporthall
2023-09-15 20:00 143000021 Jönköpings IK (DA) - Fröjereds IF (DA) 0 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-09-21 20:00 143000031 Hovslätts IK (D1) - IBF Linköping (D1) 6 - 3 Tina Sandberg, Alva Perman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-09-23 11:00 143000039 Skillingaryds IK (D2) - Månsarps IBK (DJAS) 1 - 8 Mattias Tokic, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2023-09-23 14:00 143000029 FBC Ljungby (D2) - Hovshaga AIF (D2) 4 - 1 Tina Sandberg, Alva Perman Innebandyhallen
2023-09-24 14:30 143000035 IBF Tranås (D2) - Månsarps IBK (DJAS) 0 - 0 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Ribbahallen A-hall
2023-09-24 16:15 143000027 Värnamo IK (DJ17) - Hovslätts IK (F08-09) 3 - 2 Kim Bjurek, Andreas Karlsson Tinas Ö
2023-09-26 19:45 143000038 Skillingaryds IK (D2) - Bankeryds Skid o MK (D2) 2 - 6 Kim Westlund, Örjan Stenberg Skillingaryds Arena
2023-09-27 19:20 143000042 Rottne IF DJ17 - Hovshaga AIF DJ17 3 - 1 Elias Ekstrand, Senad Hamula Rottne Sporthall
2023-09-28 18:15 143000036 Hovshaga AIF DJ17 - Ingelstad IBK (DJ20) 6 - 5 Mirza Karisik, Lucas Hallberg Hovshaga Sporthall
2023-09-30 15:00 143000022 Vetlanda IBF (D1) - FBC Ljungby (D2) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-01 11:30 143000040 Sandbäckshults IBK (D2) - IBK Svala (D2) 3 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Krungårdshallen
2023-10-01 16:00 143000037 Sävsjö IBK (DJ20) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (DJ17) 2 - 4 Kim Westlund, Örjan Stenberg Sävsjö Sporthall
2023-10-04 19:30 143000041 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D1) - Mörbylånga GOIF (D2) 4 - 3 Andreas Karlsson, Christopher Skäär Torslundahallen
2023-10-11 19:15 143000033 Värnamo IK (DJ17) - Rottne IF F08 2 - 2 Michael Johansson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2023-12-27 19:00 143000043 Vetlanda IBF (D1) - Västsvenska F16 1 - 9 Therese Spjut, Michael Claesson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-30 12:30 143000044 Färjestadens IBS (D2) - Mörbylånga GOIF (D2) 8 - 3 Ölands Bank Center A
2024-01-18 19:45 143000045 Alvesta IBK DJ20 - Rottne IF F07-08 2 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis