Herrar Utvecklingsserie (2023/24)

Gruppspel
Herrar Utveckling Serie 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 19:00 191151001 IBF Dalen/IBS Dalen - Täfteå IK/Sandåkerns SK 3 - 3 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 2
2023-09-30 14:00 191151003 IBS Dalen/IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 25 - 0 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
2023-10-13 18:30 191151004 Thorengruppen IBK/TTG U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 8 - 3 Tindra Edlund, Sanna Åslin Vildmannahallen
2023-10-15 13:00 191151005 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK/Sandåkerns SK 3 - 11 Patrik Andersson, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2023-10-21 13:00   Uppskj. 191151008 Thorengruppen IBK/TTG U SK - IBS Dalen/IBF Dalen Uppskj. Thoren Arena
2023-10-22 11:30 191151007 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Tindra Edlund, Sanna Åslin Musköten 1
2023-10-27 19:30 191151012 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Thorengruppen IBK/TTG U SK 4 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2023-10-28 15:30   Uppskj. 191151010 IBS Dalen/IBF Dalen - IBF Dalen/IBS Dalen Uppskj. Musköten 1
2023-11-19 12:00 191151014 Täfteå IK/Sandåkerns SK - IBS Dalen/IBF Dalen 4 - 11 Tindra Edlund, Sanna Åslin Sävaråhallen
2023-11-19 16:00 191151015 Gimonäs Umeå IF - Thorengruppen IBK/TTG U SK 2 - 6 Alexander Hedlund, Herman Njaita Midgårdshallen
2023-11-24 19:30 191151016 Täfteå IK/Sandåkerns SK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2023-11-26 15:30 191151018 Gimonäs Umeå IF - IBS Dalen/IBF Dalen Inst. Sjöfruhallen
2023-12-01 19:30 191151020 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 5 Patrik Andersson, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2023-12-02 11:30 191151019 IBF Dalen/IBS Dalen - Thorengruppen IBK/TTG U SK 5 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2023-12-16 11:30 191151023 IBS Dalen/IBF Dalen - Thorengruppen IBK/TTG U SK 5 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Väst
2023-12-16 13:30 191151022 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/IBS Dalen 5 - 5 Daniel Johannesson, Adrian Vidmark Umeå Energi Arena Väst
2024-01-14 14:00   Uppskj. 191151025 IBF Dalen/IBS Dalen - IBS Dalen/IBF Dalen Uppskj. Musköten 2
2024-01-14 16:30 191151027 Thorengruppen IBK/TTG U SK - Täfteå IK/Sandåkerns SK 7 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt Thoren Arena
2024-01-26 18:30   Uppskj. 191151029 IBS Dalen/IBF Dalen - Täfteå IK/Sandåkerns SK Uppskj. Musköten 2
2024-01-29 19:30 191151030 Thorengruppen IBK/TTG U SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2024-02-04 15:30 191151033 IBS Dalen/IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Inst. Musköten 1
2024-03-27 18:30 191151031 IBF Dalen/IBS Dalen - Täfteå IK/Sandåkerns SK 5 - 6 Robert Segerstedt, Björn Glad Ersängshallen
2024-02-13 20:30 191151035 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK/Sandåkerns SK 2 - 12 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2024-02-17 12:30 191151034 Thorengruppen IBK/TTG U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 2 Patrik Andersson, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2024-02-23 18:30 191151038 Thorengruppen IBK/TTG U SK - IBS Dalen/IBF Dalen Inst. Thoren Arena
2024-03-11 19:30 191151037 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Sjöfruhallen
2024-03-17 10:30 191151042 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Thorengruppen IBK/TTG U SK 1 - 6 Daniel Johannesson, Sanna Åslin Sävaråhallen
2024-03-17 15:00 191151040 IBS Dalen/IBF Dalen - IBF Dalen/IBS Dalen Inst. Musköten 2
2024-03-23 10:30 191151045 Gimonäs Umeå IF - Thorengruppen IBK/TTG U SK 4 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Öst
2024-03-24 15:00 191151044 IBS Dalen/IBF Dalen - Täfteå IK/Sandåkerns SK Inst. Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Thorengruppen IBK/ TTG U SK 10 8 0 2 54-37 17 24
2. Täfteå IK/ Sandåkerns SK 10 4 2 4 57-50 7 14
3. IBF Dalen/ IBS Dalen 9 2 3 4 39-48 -9 9
4. Gimonäs Umeå IF 10 2 1 7 34-80 -46 7
5. IBS Dalen/ IBF Dalen 3 2 0 1 41-10 31 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-01 14:00 191152002 Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 11 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2023-10-01 15:00 191152001 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 6 Per Andersson, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-10-08 14:00 191152005 Gamla Stan IBK/SIBK - Skellefteå IBS/SIBK 1 - 7 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-10-13 19:00 191152004 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK 3 - 4 Mattias Karlsson, Herman Njaita Midgårdshallen
2023-10-14 11:30 191152008 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK/SIBK 12 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2023-10-14 13:00 191152007 Skellefteå IBS/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 5 Maxim Khamrakulov, Simon Blom Balderhallen B
2023-10-21 13:00 191152011 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/IBS Dalen 5 - 5 Tindra Edlund, Sanna Åslin Sävaråhallen
2023-10-21 14:00 191152010 Sandåkerns SK - Skellefteå IBS/SIBK 4 - 4 Peter Saari, Mats Erelund Musköten 1
2023-10-28 13:30 191152013 IBF Dalen/IBS Dalen - Sandåkerns SK 4 - 3 Björn Glad, Mattias Karlsson Musköten 1
2023-11-10 19:30 191152014 Gamla Stan IBK/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 10 Simon Blom, Ville Hedsberg Balderhallen B
2023-11-03 19:00 191152016 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 6 - 6 Patrik Andersson, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Öst
2023-12-02 11:00 191152017 Gamla Stan IBK/SIBK - Sandåkerns SK 4 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-11-18 15:30 191152020 Skellefteå IBS/SIBK - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 2 Simon Blom, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-11-18 16:00 191152019 Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 2 Robert Segerstedt, Herman Njaita Musköten 1
2023-11-26 17:00 191152023 Gamla Stan IBK/SIBK - IBF Dalen/IBS Dalen 12 - 10 Simon Blom, Ville Hedsberg Balderhallen B
2024-02-09 19:30 191152022 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 4 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Sävaråhallen
2023-12-02 15:00 191152025 Skellefteå IBS/SIBK - Sandåkerns SK 2 - 3 Jonas Fahlman, Patrik Häggström Balderhallen B
2024-03-20 20:00 191152026 IBF Dalen/IBS Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 3 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 2
2023-12-09 13:30 191152028 Sandåkerns SK - IBF Dalen/IBS Dalen 1 - 3 Björn Glad, Thanasis Provatas Musköten 2
2023-12-10 13:00 191152029 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Öst
2023-12-16 15:30 191152032 Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 3 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 2
2023-12-17 12:45 191152031 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 3 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2024-01-12 19:30 191152034 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK 6 - 7 Tindra Edlund, Sanna Åslin Sävaråhallen
2024-01-14 17:30 191152035 Gamla Stan IBK/SIBK - Skellefteå IBS/SIBK 5 - 8 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2024-01-20 13:30 191152038 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 9 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 2
2024-01-21 15:30 191152037 Skellefteå IBS/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 4 Maxim Khamrakulov, Jens Marklund Balderhallen A
2024-01-28 13:00 191152041 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/IBS Dalen 11 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2024-01-28 13:30 191152040 Sandåkerns SK - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 1 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Musköten 2
2024-02-03 11:00 191152044 Gamla Stan IBK/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 9 - 4 Maxim Khamrakulov, Patrik Häggström Balderhallen A
2024-02-28 20:15 191152043 IBF Dalen/IBS Dalen - Sandåkerns SK 3 - 7 Thomas Jonsson, Robert Segerstedt Musköten 1
2024-02-10 12:00 191152047 Gamla Stan IBK/SIBK - Sandåkerns SK 3 - 4 Jonas Fahlman, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2024-02-10 14:00 191152046 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 4 - 3 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
2024-02-16 19:30 191152050 Skellefteå IBS/SIBK - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 8 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2024-02-17 11:30 191152049 Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 2 Arvid Johansson, Elias Schmidt Musköten 1
2024-02-24 15:00 191152052 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2024-02-25 12:30 191152053 Gamla Stan IBK/SIBK - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 4 Jonas Fahlman, Johan Granström Balderhallen A
2024-03-15 19:00 191152056 IBF Dalen/IBS Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 1 - 3 Erik Hörnros, Rickard Strömgren Musköten 1
2024-03-15 19:30 191152055 Skellefteå IBS/SIBK - Sandåkerns SK 6 - 9 Tim Åhlund, Jonas Fahlman Balderhallen A
2024-03-23 13:00 191152059 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 6 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Sävaråhallen
2024-03-24 13:00 191152058 Sandåkerns SK - IBF Dalen/IBS Dalen 1 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 16 11 1 4 72-63 9 34
2. Skellefteå IBS/ SIBK 16 6 4 6 73-69 4 22
3. Gamla Stan IBK/ SIBK 16 7 1 8 93-93 0 22
4. IBF Dalen/ IBS Dalen 16 6 4 6 78-85 -7 22
5. Sävar IK/ Täfteå IK 16 4 2 10 72-78 -6 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 19:15 191153004 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 13 Björn Glad, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-10-01 11:30 191153003 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK/SIBK P09 2 - 2 Robert Segerstedt, Björn Glad Bråvallahallen
2023-10-01 14:00 191153001 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS 16 - 4 Patrik Andersson, Sanna Åslin Sävaråhallen
2023-10-15 11:30 191153008 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 5 - 1 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2023-10-15 13:00 191153006 Gamla Stan IBK/SIBK P09 - Skellefteå IBS 10 - 6 Joakim Broman, Per Andersson Balderhallen B
2023-10-24 20:45 191153005 Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Elofssonhallen
2023-10-28 11:30 191153009 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/SIBK P09 9 - 4 Thanasis Provatas, Björn Glad Sävaråhallen
2023-10-29 12:30 191153010 Röbäcks IF - Gamla Stan IBK/SIBK 3 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-10-29 14:30 191153011 Skellefteå IBS - Holmsund City IBC 5 - 10 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2023-11-03 19:00 191153013 Gamla Stan IBK/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 11 - 8 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-11-11 11:30 191153014 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK/SIBK P09 5 - 4 , David Lundberg Storsjöhallen
2023-11-12 11:00 191153015 Hörnefors IF - Röbäcks IF 5 - 6 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2023-11-25 11:30 191153020 Röbäcks IF - Skellefteå IBS 10 - 1 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Elofssonhallen
2023-11-25 15:00 191153017 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC 5 - 8 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2023-12-03 12:30 191153018 Gamla Stan IBK/SIBK - Hörnefors IF 4 - 5 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-12-09 12:00 191153021 Hörnefors IF - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 8 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2023-12-09 12:30 191153023 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK/SIBK 6 - 7 Tim Åhlund, Daniel Degerman Balderhallen A
2023-12-09 14:00 191153024 Röbäcks IF - Gamla Stan IBK/SIBK P09 9 - 5 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Elofssonhallen
2023-12-17 13:00 191153026 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 7 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Bråvallahallen
2023-12-17 14:00 191153027 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 5 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2023-12-17 17:15 191153028 Gamla Stan IBK/SIBK - Gamla Stan IBK/SIBK P09 5 - 4 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2024-01-13 11:00 191153029 Skellefteå IBS - Sävar IK/Täfteå IK 6 - 3 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2024-01-13 13:00 191153031 Gamla Stan IBK/SIBK P09 - Hörnefors IF 4 - 6 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2024-01-14 14:30 191153032 Gamla Stan IBK/SIBK - Holmsund City IBC 3 - 10 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2024-01-19 19:30 191153034 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK/SIBK P09 7 - 8 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-01-20 14:00 191153033 Sävar IK/Täfteå IK - Röbäcks IF 4 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2024-01-20 15:00 191153036 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 6 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Bråvallahallen
2024-02-03 15:00 191153037 Gamla Stan IBK/SIBK P09 - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 6 Jonas Fahlman, Alex Holmberg Balderhallen A
2024-02-03 15:00 191153038 Gamla Stan IBK/SIBK - Röbäcks IF 4 - 3 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2024-02-04 14:00 191153039 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 8 - 5 Erik Kram, Patric Önander Storsjöhallen
2024-02-11 14:00 191153043 Röbäcks IF - Hörnefors IF 3 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2024-02-18 13:00 191153041 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/SIBK 8 - 5 Erik Hörnros, Rickard Strömgren Sävaråhallen
2024-02-18 15:00 191153042 Gamla Stan IBK/SIBK P09 - Holmsund City IBC 2 - 10 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2024-02-25 14:00 191153045 Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 4 Arvid Johansson, Patric Önander Storsjöhallen
2024-02-25 14:30 191153048 Skellefteå IBS - Röbäcks IF 4 - 5 Johan Rönnberg, Mikke Ejrevi Balderhallen B
2024-03-03 13:00 191153046 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK/SIBK 7 - 10 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Bråvallahallen
2024-03-16 13:00 191153052 Gamla Stan IBK/SIBK P09 - Röbäcks IF 3 - 8 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Balderhallen A
2024-03-17 15:00 191153049 Sävar IK/Täfteå IK - Hörnefors IF 8 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2024-03-17 15:30 191153051 Gamla Stan IBK/SIBK - Skellefteå IBS 7 - 3 Johan Rönnberg, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-03-24 13:00 191153056 Gamla Stan IBK/SIBK P09 - Gamla Stan IBK/SIBK 4 - 9 Maxim Khamrakulov, Daniel Degerman Balderhallen A
2024-03-24 15:00 191153055 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 7 - 7 Mats Lodesjö, Rickard Strömgren Elofssonhallen
2024-04-28 13:00 191153054 Skellefteå IBS - Hörnefors IF Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK/ SIBK 12 9 0 3 82-65 17 27
2. Röbäcks IF 12 8 2 2 68-46 22 26
3. Holmsund City IBC 12 7 2 3 79-61 18 23
4. Sävar IK/ Täfteå IK 12 6 2 4 82-60 22 20
5. Hörnefors IF 11 4 1 6 47-58 -11 13
6. Gamla Stan IBK/ SIBK P09 12 2 1 9 53-82 -29 7
7. Skellefteå IBS 11 1 0 10 52-91 -39 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis