Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart/Vit/Svart-gul
Danderyds SK IBF (A) Erik Rylander erik.rylander@stockholmexergi.se 0706935184 blå/vit/vit
Djurgårdens IF IBS Torbjörn Furubjelke torbjorn.furubjelke@alumni.hhs.se 0733215395 Marinblått/ljusblått, marinblått, ljusblått
Hammarby IF IBF Lotta Bringnäs lotta.bringnas@hotmail.com grönvit/vit/vit
Huddinge IBS (B) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Hässelby SK IBK (B) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd/svart/svart
Sigtuna IF IBK (B) Lars Magnus Mikael Ågren magnus.agren@sas.se Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit/Vit/Vit
Älvsjö AIK IBF Johan Winther johanwinther1@gmail.com +46707945343 Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 12:45 1 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Samuel Oreland, Hugo Dandanell Hässelbyhallen
2019-09-28 16:15 1 Djurgårdens IF IBS - Sigtuna IF IBK (B) 3 - 2 Johan Eklund, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-09-29 13:15 1 AIK IBF - Täby FC (B) 3 - 0 Niclas Andersson, Martin Mårtensson Ulriksdalshallen
Omgång 2
2019-10-05 13:00 2 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2019-10-05 14:00 2 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 6 Mats Järnmark, Hannes Hovmöller K-Rauta Arena
2019-10-06 12:45 2 Sigtuna IF IBK (B) - AIK IBF 4 - 10 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Prästängshallen
Omgång 3
2019-10-12 12:00 3 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Gustav Frank, Kerin Maclean Mitchell Sjöstadshallen
2019-10-12 16:15 3 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 5 - 1 Simon Righarts, Johan Nima Sätrahallen
2019-10-13 14:00 3 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 5 Ricky Bagge, Mario Mallengren Tallbackaskolan
2019-10-13 14:30 3 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 8 - 17 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
Omgång 4
2019-10-19 14:15 4 Huddinge IBS (B) - Danderyds SK IBF (A) 4 - 1 Sam Varahram, Åsa Gustavsson Tomtbergahallen
2019-10-19 16:30 4 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (B) 7 - 2 Can Asal, Lukas Jellnor Engelbrektshallen
2019-10-19 17:00 4 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 2 - 2 Max Hasselrot, Simon Fröberg Grindtorpshallen
2019-10-20 18:00 4 Sigtuna IF IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 1 Mimma Spasic, Fredrik Nensén Prästängshallen
Omgång 5
2019-10-26 10:15 5 Hammarby IF IBF - Sigtuna IF IBK (B) 3 - 7 Ken Johansson, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2019-10-26 11:15 5 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF 3 - 8 Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-12-08 11:30 5 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Kevin Helly, Tobias Jansson Västertorpshallen
2019-12-14 16:30 5 Danderyds SK IBF (A) - Täby FC (B) 1 - 1 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Mörbyhallen
Omgång 6
2019-11-10 12:30 6 Sigtuna IF IBK (B) - Danderyds SK IBF (A) 9 - 0 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Prästängshallen
2019-11-10 16:30 6 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Theodore Idevall, Lukas Jellnor Ulriksdalshallen
2019-11-24 19:00 6 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF 3 - 2 Sampo Friberg, Daniel Bjerdahl Eriksdalshallen
Omgång 7
2019-11-16 10:00 7 Hammarby IF IBF - AIK IBF 12 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2019-11-16 14:45 7 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 9 Sam Varahram, Sezgin Youmer Sätrahallen
2019-11-17 15:15 7 Danderyds SK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Mörbyhallen
Omgång 8
2019-11-24 14:00 8 AIK IBF - Danderyds SK IBF (A) 3 - 2 Tyra Müller-Nord, Ida Torbjörner Ulriksdalshallen
2019-11-24 16:30 8 Täby FC (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Magnus Johnsson, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2020-02-08 18:00 8 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 2 - 4 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hässelbyhallen
Omgång 9
2019-11-30 14:15 9 Huddinge IBS (B) - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tomtbergahallen
2019-11-30 15:00 9 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Kevin Helly, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-12-01 17:45 9 Danderyds SK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 7 Kevin Neemé, Imtiaz Karim Mörbyhallen
Omgång 10
2019-12-07 12:00 10 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Hjorthagshallen
2019-12-07 16:00 10 Älvsjö AIK IBF - Danderyds SK IBF (A) 1 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Elias Englund Sätrahallen
2019-12-08 12:30 10 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 6 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
Omgång 11
2019-12-14 14:00 11 Huddinge IBS (B) - AIK IBF 5 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Tomtbergahallen
2019-12-15 12:45 11 Täby FC (B) - Djurgårdens IF IBS 7 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima K-Rauta Arena
2019-12-15 16:30 11 Danderyds SK IBF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Mörbyhallen
Omgång 12
2020-01-11 09:00 12 Täby FC (B) - AIK IBF 2 - 8 Ej offentliggjord, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2020-01-11 15:00 12 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 3 Tony Verho, Martin Claësson Tomtbergahallen
2020-01-12 12:30 12 Sigtuna IF IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Johan Engvall, Anders Haag Prästängshallen
Omgång 13
2020-01-18 14:15 13 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 10 - 0 Martin Claësson, Mario Mallengren Kämpetorpshallen 1
2020-01-19 15:15 13 AIK IBF - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 8 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2020-02-08 09:00 13 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 2 Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Riddersvik
Omgång 14
2020-01-24 20:20 14 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 4 - 4 Roger Nyström, Per Sundvall Engelbrektshallen
2020-01-25 12:45 14 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Tim Svensson, Andreas Sandgren K-Rauta Arena
2020-01-25 16:15 14 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF 3 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-01-26 19:15 14 Sigtuna IF IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 3 Anders Haag, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
Omgång 15
2020-02-01 11:15 15 Hässelby SK IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2020-02-01 14:15 15 Älvsjö AIK IBF - Sigtuna IF IBK (B) 0 - 4 Ida Sandberg, Åsa Gustavsson Kämpetorpshallen 1
2020-02-02 16:15 15 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 5 - 3 Sam Varahram, Johan Nima Sjöstadshallen
2020-02-02 18:15 15 Danderyds SK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Didrik Axen, Samu Ojanen Mörbyhallen
Omgång 16
2020-02-08 14:30 16 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 2 - 9 Alexander Löfgren, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-02-09 15:30 16 AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 1 Wilmer Jonsson, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2020-02-09 15:45 16 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF (A) 11 - 2 Oskar Mattsson, Jakob Iskander K-Rauta Arena
2020-02-09 16:45 16 Sigtuna IF IBK (B) - Hammarby IF IBF 4 - 5 Per Sundvall, Björn Söderström Prästängshallen
Omgång 17
2020-02-15 11:00 17 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sjöstadshallen
2020-02-15 14:00 17 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 4 - 11 Rebecka Edin, Gustav Levin Kämpetorpshallen 1
2020-02-16 18:15 17 Danderyds SK IBF (A) - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 5 William De Besche, Alexander Hellström Mörbyhallen
Omgång 18
18 AIK IBF - Hammarby IF IBF Tallbackaskolan
2020-02-07 20:20 18 Djurgårdens IF IBS - Danderyds SK IBF (A) 1 - 1 Alexander Löfgren, Daniel Bjerdahl Engelbrektshallen
2020-02-22 10:15 18 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Imtiaz Karim, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
Omgång 19
2020-03-07 12:15 19 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Johan Nima, Sam Varahram Sjöstadshallen
2020-03-07 13:15 19 Huddinge IBS (B) - Täby FC (B) 3 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2020-03-08 18:15 19 Danderyds SK IBF (A) - AIK IBF 5 - 8 Johan Nima, Jonatan Svahn Mörbyhallen
Omgång 20
20 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Kämpetorpshallen 2
20 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF (A) Hässelbyhallen
20 Sigtuna IF IBK (B) - Huddinge IBS (B) Prästängshallen
Omgång 21
21 Danderyds SK IBF (A) - Älvsjö AIK IBF Mörbyhallen
21 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK (B) K-Rauta Arena
21 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS Tomtbergahallen
Omgång 22
22 Hammarby IF IBF - Danderyds SK IBF (A) Sjöstadshallen
22 AIK IBF - Huddinge IBS (B) Tallbackaskolan
22 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (B) Hjorthagshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis