Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Farsta IBK Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge Torbjörn Hamner Tobbehamner@hotmail.se 0733679215 Orange/svart/Svart/Orange
Grimsta AIK (B) Tina Andersson tina.andersson@swedbank.se 073-909 92 01 Röd/Röd/Vit+Röd
Hammarby IF IBF grön vit, vit, vit
Ingarö IF Svart, Svart, Svart
Mariebergs SK (B) röd, blå, röda
Nacka Wallenstam IBK Vit, Svart, Vit
Nynäshamns IBK Blå, Blå, Vit
Rotebro IS IBK Sofia Hjärner sofia@noorsslott.se 0708507117 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Tungelsta IF Owe Nilsson nilssonbengtowe@gmail.com 0703343358 Orange/Svart/Svart
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Camilla Forslund camillaforslund7@gmail.com 0708-625518 svart/svart/svart
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Värmdö IF (A) Rickard Bringsäter rbringsater@outlook.com 0739032751 Blå/Blå/Blå
Västerhaninge IBK Blå, Svart, Svart
Åkersberga IBF (C) Jörgen Fogelström jorgen.fogelstrom@vikingline.com Orange/Svart/Orange
Älvsjö AIK Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 10:30 1 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK Jonas Robertson, Malin Holm Ingarö Sporthall
2015-10-03 11:15 1 Täby FC (B) - Nynäshamns IBK Niklas Wedin, Tobias Ekmark Skarpängskolan B
2015-10-03 12:45 1 Grimsta AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Jonas Sandberg, Per Calmén Väsby skolan
2015-10-03 16:30 1 Mariebergs SK (B) - Älvsjö AIK Marina Saxon, Alva DaLuz Stora Mossen 1
2015-10-04 10:00 1 Åkersberga IBF (C) - Farsta IBK Filip Ekstrand, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2015-10-04 12:15 1 Värmdö IF (A) - Tungelsta IF Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Värmdö sporthall
Omgång 2
2015-10-10 11:30 2 Farsta IBK - Grimsta AIK (B) Petra Dynesius, Jonas Robertson Farstahallen 1
2015-10-10 14:15 2 Ingarö IF - FBI Tullinge Kenny Ly, Linus Löfstedt Ingarö Sporthall
2015-10-11 10:30 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) Casper Forsblad, Tomas Jansson Tyresöhallen
2015-10-11 11:45 2 Tungelsta IF - Hammarby IF IBF Michaela Stensveden, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2015-10-11 13:30 2 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF (C) Mats Andersson, Jörgen Larsson Ormingehallen
2015-10-11 14:45 2 Nynäshamns IBK - Rotebro IS IBK Kenneth Johansson, Michaela Stensveden Kvarnängshallen
Omgång 3
2015-10-17 11:15 3 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Oscar Forstadius, Emil Jonback Sjöstadshallen
2015-10-17 11:30 3 Åkersberga IBF (C) - FBI Tullinge Emil Kirchner, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2015-10-17 13:45 3 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK Marcus Larsson, Kenneth Johansson Ribby Sporthall
2015-10-17 15:15 3 Värmdö IF (A) - Farsta IBK Leo Bergstrand, Henrik Sommerville Värmdö sporthall
2015-10-23 19:30 3 Grimsta AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK Niklas Forsman, David Norman Väsby skolan
2015-11-08 12:00 3 Mariebergs SK (B) - Nynäshamns IBK Håkan Richter, Tehmoorkhan Barekzay Stora Mossen 1
2015-11-24 19:30 3 Täby FC (B) - Ingarö IF Elias Grafström, Stefan Flöjt Skarpängskolan A
Omgång 4
2015-11-04 17:30 4 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK Andreas Mattsson, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall
2015-11-07 10:45 4 Ingarö IF - Rotebro IS IBK Johan Zahn, Gustav Persson Ingarö Sporthall
2015-11-07 13:00 4 Farsta IBK - Hammarby IF IBF Cecilia Leijon-Fröjd, Anders Thonberg Farstahallen 3
2015-11-07 13:45 4 FBI Tullinge - Grimsta AIK (B) Simon Ellström Johansson, Martin Tidesten Rikstenshallen
2015-11-07 14:30 4 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) Emil Kirchner, Lars Samuelsson Åkersberga Sporthall A
2015-11-08 14:15 4 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (A) Didrik Axen, Johannes Ekenberg Ormingehallen
Omgång 5
2015-11-14 09:00 5 Älvsjö AIK - Nynäshamns IBK Kenny Ly, Jonas Robertson Sätrahallen
2015-11-14 10:30 5 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK Daniel Kölborn, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2015-11-14 10:30 5 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (C) David Norman, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2015-11-14 12:00 5 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Johan Hessing, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2015-11-14 12:00 5 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) Fredrik Nensén, Per Ove Åman Väsby skolan
2015-11-14 15:00 5 Mariebergs SK (B) - Ingarö IF Robin Berger, Gabriel Stjärnekull Stora Mossen 1
2015-11-15 19:00 5 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge Oscar Forstadius, Johan Ståhl Värmdö sporthall
Omgång 6
2015-11-21 09:00 6 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF Leif Karlsson, Håkan Taxén Tullingehallen
2015-11-21 11:30 6 Åkersberga IBF (C) - Mariebergs SK (B) Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-11-21 12:15 6 Täby FC (B) - Värmdö IF (A) Anna Skantz, Tilde Levinson Erikslundshallen
2015-11-21 12:45 6 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Västerhaninge IBK Gabriel Nääs, Leo Bergstrand Strandhallen - Tyresö
2015-11-21 13:45 6 Farsta IBK - Tungelsta IF Christian Berger, Max Hellström Farstahallen 3
2015-11-21 14:45 6 Grimsta AIK (B) - Rotebro IS IBK Tova Edman Jangbratt, Malin Alexandersson Väsby skolan
Omgång 7
2015-11-28 11:15 7 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) Carl Peterson, Emil Jonback Sjöstadshallen
2015-11-28 11:45 7 Älvsjö AIK - Ingarö IF Oscar Küller, Victor Küller Sätrahallen
2015-11-28 12:45 7 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2015-11-28 12:45 7 Mariebergs SK (B) - Grimsta AIK (B) Tehmoorkhan Barekzay, Alva DaLuz Stora Mossen 1
2015-11-28 14:30 7 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK Leif Karlsson, Max Hellström Ribby Sporthall
2015-11-28 15:15 7 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK Hampus Höglin, Anton Höglin Strandhallen - Tyresö
2015-11-29 09:15 7 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK Robin Berger, Henrik Sommerville Värmdö sporthall
Omgång 8
2015-12-05 13:00 8 Åkersberga IBF (C) - Älvsjö AIK Enya Hasselström, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2015-12-05 13:00 8 Värmdö IF (A) - Mariebergs SK (B) Oscar Forstadius, Didrik Axen Värmdö sporthall
2015-12-05 16:00 8 FBI Tullinge - Tungelsta IF Rebecca Staffas, Joel Scott Rikstenshallen
2015-12-05 17:00 8 Farsta IBK - Västerhaninge IBK Lucas Myrby, Marcus Larsson Ribby Sporthall
2015-12-05 17:15 8 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF Lars Samuelsson, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2015-12-06 09:45 8 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Håkan Richter, Håkan Taxén Ormingehallen
Omgång 9
2015-12-12 09:45 9 Älvsjö AIK - Grimsta AIK (B) Max Hellström, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2015-12-12 10:45 9 Nynäshamns IBK - Ingarö IF Kenneth Johansson, Karl-Johan Leijon Kvarnängshallen
2015-12-12 11:15 9 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK (B) Daniel Kölborn, Tomas Jansson Sjöstadshallen
2015-12-12 11:30 9 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK Carl Peterson, Emil Jonback Farstahallen 1
2015-12-12 13:30 9 Tungelsta IF - Täby FC (B) Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2015-12-12 15:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge Jonas Jatko, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
Omgång 10
2016-01-09 09:45 10 FBI Tullinge - Farsta IBK Mattias Jansenberger, Robin Olsson Tullingehallen
2016-01-09 11:30 10 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Daniel Skantze, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-01-09 12:00 10 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Myrsjöskolan
2016-01-09 15:15 10 Åkersberga IBF (C) - Nynäshamns IBK Tobias Hagelin, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-01-09 15:15 10 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK Daniel Kölborn, Anders Thonberg Värmdö sporthall
2016-01-09 17:30 10 Rotebro IS IBK - Tungelsta IF Magnus Johansson, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
Omgång 11
2016-01-23 09:00 11 Älvsjö AIK - Hammarby IF IBF Johan Ståhl, Erik Nyman Sätrahallen
2016-01-23 11:30 11 Farsta IBK - Täby FC (B) Hampus Höglin, Anton Höglin Farstahallen 3
2016-01-23 11:30 11 Nynäshamns IBK - Grimsta AIK (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2016-01-23 12:00 11 Tungelsta IF - Mariebergs SK (B) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2016-01-23 14:30 11 Västerhaninge IBK - Ingarö IF Marcus Larsson, Leo Bergstrand Ribby Sporthall
2016-01-24 10:30 11 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge Didrik Axen, Christian Ljunggren Ormingehallen
2016-01-24 15:15 11 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Rotebro IS IBK Kari Malmros, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
Omgång 12
2016-01-30 09:00 12 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK Johan Ribbing, Karl Agholme Erikslundshallen
2016-01-30 09:45 12 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK Petra Dynesius, Wen-chung Tsai Tullingehallen
2016-01-30 12:15 12 Åkersberga IBF (C) - Ingarö IF William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-30 13:30 12 Mariebergs SK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Tuva Egman, Robin Berger Stora Mossen 1
2016-01-30 14:15 12 Rotebro IS IBK - Farsta IBK Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Rotebrohallen (Nya)
2016-01-30 15:15 12 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK Andreas Mattsson, Didrik Axen Värmdö sporthall
Omgång 13
2016-02-06 10:00 13 FBI Tullinge - Täby FC (B) Johan Ståhl, Erik Nyman Tullingehallen
2016-02-06 11:45 13 Ingarö IF - Grimsta AIK (B) Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ingarö Sporthall
2016-02-06 12:00 13 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF Bjarne Hekkelstrand, Nihada Cenanovic Kvarnängshallen
2016-02-06 14:30 13 Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF (C) Jonathan Elfström, Lucas Myrby Ribby Sporthall
2016-02-07 11:15 13 Farsta IBK - Mariebergs SK (B) Per Sundvall, Sebastian Zetterberg Farstahallen 3
2016-02-07 12:45 13 Tungelsta IF - Älvsjö AIK Fredrik Pålsson, Marcus Jansson Tungelsta Sporthall
2016-02-07 15:30 13 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK Stefano Bianque, Svedje Ohlson Ormingehallen
Omgång 14
2016-02-13 10:30 14 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (C) Per Calmén, Per Ove Åman Väsby skolan
2016-02-13 10:30 14 Älvsjö AIK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Simon Ellström Johansson, Martin Tidesten Sätrahallen
2016-02-13 16:00 14 Värmdö IF (A) - Ingarö IF Fredrik Nensén, Jonas Robertson Värmdö sporthall
2016-02-13 17:30 14 Rotebro IS IBK - FBI Tullinge Simon Bernhardsson, Madelene Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2016-02-13 18:00 14 Mariebergs SK (B) - Nacka Wallenstam IBK Tuva Egman, Gustav Levin Stora Mossen 1
2016-02-14 09:45 14 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK Lucas Edberg, Ida Nedin Skarpängskolan B
Omgång 15
2016-02-20 09:15 15 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK Fadi Saffo, Tobias Ekmark Grindtorpshallen
2016-02-20 10:00 15 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF Petra Dynesius, Jonas Robertson Kvarnängshallen
2016-02-20 11:15 15 Ingarö IF - Hammarby IF IBF Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2016-02-20 14:00 15 Farsta IBK - Älvsjö AIK Elin Tystrand, Mats Andersson Farstahallen 3
2016-02-20 14:30 15 Västerhaninge IBK - Grimsta AIK (B) Kenneth Johansson, Johan Ståhl Ribby Sporthall
2016-02-20 14:30 15 FBI Tullinge - Mariebergs SK (B) Oscar Küller, Victor Küller Rikstenshallen
2016-02-20 15:00 15 Åkersberga IBF (C) - Värmdö IF (A) Enya Hasselström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
16 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK Strandhallen - Tyresö
2016-03-12 09:45 16 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF (C) Elin Tystrand, Kenny Ly Sjöstadshallen
2016-03-12 11:15 16 Älvsjö AIK - Nacka Wallenstam IBK Emil Jonback, Carl Peterson Sätrahallen
2016-03-12 13:15 16 Rotebro IS IBK - Västerhaninge IBK Edward Swartling, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-03-12 14:30 16 Värmdö IF (A) - Grimsta AIK (B) Didrik Axen, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-03-12 17:15 16 Mariebergs SK (B) - Täby FC (B) Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Stora Mossen 1
Omgång 17
2016-03-19 09:00 17 FBI Tullinge - Älvsjö AIK Mikael Wiklund, Håkan Augustsson Tullingehallen
2016-03-19 10:15 17 Rotebro IS IBK - Mariebergs SK (B) William Grafström, Elias Grafström Sollentuna sim och sporthall
2016-03-19 12:30 17 Ingarö IF - Tungelsta IF Leo Bergstrand, Håkan Richter Ingarö Sporthall
2016-03-19 14:30 17 Västerhaninge IBK - Värmdö IF (A) Kenneth Johansson, Jonathan Elfström Ribby Sporthall
2016-03-19 14:30 17 Farsta IBK - Nynäshamns IBK Robin Berger, Christian Berger Farstahallen 3
2016-03-19 15:45 17 Grimsta AIK (B) - Hammarby IF IBF Jonas Sandberg, David Norman Väsby skolan
Omgång 18
2016-01-16 11:00 18 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK Kari Malmros, Jacob Leijon Kvarnängshallen
2016-04-02 09:00 18 Älvsjö AIK - Täby FC (B) Johan Hessing, Stefano Bianque Sätrahallen
2016-04-02 13:30 18 Tungelsta IF - Åkersberga IBF (C) Marcus Larsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-04-02 15:00 18 Mariebergs SK (B) - Västerhaninge IBK Wen-chung Tsai, Viktor Bollvik Karlsson Stora Mossen 1
2016-04-02 15:00 18 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ingarö IF Svedje Ohlson, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2016-04-03 12:00 18 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (A) Kari Karke, Patric Terelius Sjöstadshallen
Omgång 19
2016-04-02 09:10 19 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Johan Ståhl, Erik Nyman Tullingehallen
2016-04-09 12:15 19 Ingarö IF - Farsta IBK Håkan Taxén, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2016-04-09 14:30 19 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF Kenneth Johansson, Thomas Gjutarenäfve Ribby Sporthall
2016-04-09 15:45 19 Grimsta AIK (B) - Tungelsta IF Lars Sundlöf, Per Calmén Väsby skolan
2016-04-10 10:00 19 Åkersberga IBF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Ken Johansson, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-04-10 16:15 19 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK Lars Sundlöf, Ulf Jonsson Silverdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis