Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Svart, Vit, Svartgula
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Djurgårdens IF IBS Blårandig, Mörkblå, Ljusblåa
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Grimsta AIK (C) Röd, Röd, Vit+Röd
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
Hässelby SK IBK (C) Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (B) blå, blå, blå
IK Frej Täby (B) Björn Fredriksson Gul, Svart, Gul
Ingarö IF (A) Thomas Nordström thomas_nordstrom@hotmail.com 0739073808 Gul/svart/svart
Rotebro IS IBK (B) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK (B) svart/svart, svart, svart
Täby FC (C) Marie Rex marie.rex@seb.se 070-8813800 Vit, Vit, Vit
Vendelsö IK (A) Blå, Blå, Blå
Vendelsö IK (D) Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF (A) Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF (C) Blå, Blå, Blå
Ängby IF Tom Westerlind twesterlind@gmail.com 0730513684 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Bromma KFUK-KFUM - Hässelby SK IBK (C)
1 IK Frej Täby (B) - Älvsjö AIK IBF (C)
2016-10-01 11:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (A) Gabriel Nääs, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-10-01 16:00 1 Vendelsö IK (D) - Ekerö IK (A) Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Vendelsömalmshallen
2016-10-02 11:00 1 AIK IBF - Täby FC (C) Viktor Strömberg, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2016-10-02 11:00 1 Ängby IF - Grimsta AIK (C) Mario Mallengren, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-10-02 12:45 1 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (A) Tony Verho, Lars Sundlöf Engelbrektshallen
2016-10-09 14:45 1 IBF Offensiv Lidingö (B) - Rotebro IS IBK (B) Mats Järnmark, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
Omgång 2
2 Älvsjö AIK IBF (C) - Ängby IF
2 Ingarö IF (A) - IK Frej Täby (B) Ingarö Sporthall
2016-10-15 12:00 2 Rotebro IS IBK (B) - Vendelsö IK (A) Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-15 12:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) Gabriel Nääs, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-10-15 13:00 2 Hässelby SK IBK (C) - Djurgårdens IF IBS Jesper Roth, Fredrik Leander Hässelbyhallen
2016-10-15 16:00 2 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Tim Svensson, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2016-10-16 13:00 2 Grimsta AIK (C) - Huddinge IBS (B) Lucas Edberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-10-16 15:30 2 Ekerö IK (A) - AIK IBF Paulina Thunvall, Viktor Bollvik Karlsson Tappströms Bollhall
Omgång 3
3 Bromma KFUK-KFUM - Grimsta AIK (C)
3 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Tomtbergahallen
3 IK Frej Täby (B) - IBF Offensiv Lidingö (B)
2016-10-22 08:45 3 Älvsjö AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Liljeholmshallen 1
2016-10-22 12:00 3 Vendelsö IK (D) - Rotebro IS IBK (B) Heimo Lyly, My Källström Lyly Vendelsömalmshallen
2016-10-22 14:00 3 Ängby IF - Ingarö IF (A) Patrik Arvinder, Robert Milerud Stora Mossen 1
2016-10-22 14:00 3 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Heimo Lyly, My Källström Lyly Vendelsömalmshallen
2016-10-22 15:15 3 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (C) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Engelbrektshallen
Omgång 4
4 Älvsjö AIK IBF (C) - Bromma KFUK-KFUM
4 IK Frej Täby (B) - Vendelsö IK (A)
2016-10-29 11:30 4 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF Hektor Byfors, Andreas Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2016-10-29 12:00 4 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) Mats Andersson, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2016-10-29 14:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (D) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2016-10-30 15:15 4 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (C) Fredrik Sandgren, David Solbu Väsby skolan
2016-10-30 15:30 4 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) Patrik Arvinder, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
2016-11-13 14:00 4 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ängby IF Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hässelbyhallen
Omgång 5
2016-11-12 11:15 5 Huddinge IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) Daniel Kölborn, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2016-11-12 11:30 5 Vendelsö IK (D) - IK Frej Täby (B) Mats Andersson, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2016-11-12 13:15 5 Älvsjö AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) Björn Larsson, Felix Wursé Sätrahallen
2016-11-12 14:00 5 Ängby IF - Vendelsö IK (A) Robert Milerud, Patrik Arvinder Stora Mossen 1
2016-11-12 15:15 5 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK (A) Kevin Helly, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-11-13 10:00 5 Hässelby SK IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) Patrik Arvinder, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2016-11-13 10:00 5 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) William Grafström, Jan Lingemark Ulriksdalshallen
2016-11-13 12:00 5 Bromma KFUK-KFUM - Ingarö IF (A) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hässelbyhallen
Omgång 6
2016-11-19 10:00 6 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) Magnus Westerberg, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2016-11-19 10:15 6 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (C) Joakim Nothén, Andreas Briselius Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 11:00 6 Ingarö IF (A) - Hässelby SK IBK (C) Noah Hulin, Viktoria Drinic Ingarö Sporthall
2016-11-19 12:00 6 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Christian Berger, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2016-11-19 13:00 6 IK Frej Täby (B) - AIK IBF Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-19 14:00 6 Grimsta AIK (C) - Djurgårdens IF IBS Fredrik Nensén, Patrik Arvinder Väsby skolan
2016-11-19 14:00 6 Ängby IF - Vendelsö IK (D) Mats Järnmark, Elliot Saffo Stora Mossen 1
2016-11-19 14:30 6 IBF Offensiv Lidingö (B) - Bromma KFUK-KFUM Anders Hillebrink, Gustav Helge Bodals Bollhall
Omgång 7
2016-11-26 10:15 7 Grimsta AIK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) , Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2016-11-26 10:30 7 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Ida Lagerblad, Jakob Iskander Skarpängskolan A
2016-11-26 17:00 7 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (D) Johan Ståhl, Erik Nyman Tomtbergahallen
2016-11-27 11:00 7 Bromma KFUK-KFUM - Vendelsö IK (A) Joakim Nothén, Andreas Briselius Hässelbyhallen
2016-11-27 11:00 7 AIK IBF - Ängby IF Johan Hessing, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2016-11-27 11:30 7 Älvsjö AIK IBF (A) - IK Frej Täby (B) Sadjad Nima, Abbe Lami Högdalshallen
2016-11-27 14:00 7 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) Andreas Briselius, Simon Bernhardsson Hässelbyhallen
2016-11-27 14:30 7 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) Ida Sandberg, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 8
2016-12-03 09:00 8 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF (A) Marina Saxon, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2016-12-03 11:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ekerö IK (A) Svedje Ohlson, Simon Holm Schlemowitz Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 13:00 8 Älvsjö AIK IBF (C) - Djurgårdens IF IBS Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Sätrahallen
2016-12-03 14:00 8 Ingarö IF (A) - Grimsta AIK (C) Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ingarö Sporthall
2016-12-03 16:00 8 IK Frej Täby (B) - Täby FC (C) Lucas Edberg, Mattias Thomasson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-03 16:00 8 Vendelsö IK (D) - Bromma KFUK-KFUM Hampus Viking, Theodore Hurtig Vendelsömalmshallen
2016-12-03 17:00 8 Vendelsö IK (A) - Hässelby SK IBK (C) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2016-12-04 10:30 8 Huddinge IBS (B) - AIK IBF Wen-chung Tsai, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
Omgång 9
2016-12-10 12:00 9 Hässelby SK IBK (C) - Vendelsö IK (D) Marina Saxon, Gustav Levin Hässelbyhallen
2016-12-10 12:00 9 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2016-12-10 12:00 9 Bromma KFUK-KFUM - AIK IBF Robert Milerud, Julius Olesen Stora Mossen 1
2016-12-10 13:00 9 Älvsjö AIK IBF (C) - Ingarö IF (A) Anders Hillebrink, Robin Olsson Sätrahallen
2016-12-10 13:00 9 Täby FC (C) - Ängby IF Tim Svensson, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2016-12-10 14:15 9 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK (B) Jonas Robertson, Marcus Grapne Engelbrektshallen
2016-12-10 14:15 9 Grimsta AIK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) Fadi Saffo, Fredrik Berglund Sonesson Väsby skolan
2016-12-10 17:00 9 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby (B) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Mälaröhallen
Omgång 10
2016-12-17 10:15 10 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Axel Göthberg, David Berger Bodals Bollhall
2016-12-17 11:00 10 Bromma KFUK-KFUM - Älvsjö AIK IBF (A) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Stora Mossen 1
2016-12-17 13:00 10 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS Henrik Sommerville, Rasmus Fernström Ingarö Sporthall
2016-12-17 13:15 10 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) Simon Holm Schlemowitz, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2016-12-17 15:00 10 Ängby IF - Ekerö IK (A) Malin Holm, Erik Nyman Stora Mossen 1
2016-12-17 17:00 10 Vendelsö IK (A) - Grimsta AIK (C) Jonas Jatko, Robin Berger Vendelsömalmshallen
2016-12-18 11:00 10 AIK IBF - Hässelby SK IBK (C) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ulriksdalshallen
2016-12-18 17:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
Omgång 11
2017-01-14 11:00 11 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby (B) Jonatan Svahn, Viktor Strömberg Rotebrohallen (Nya)
2017-01-14 11:00 11 Hässelby SK IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Zackarias Bolander, David Solbu Hässelbyhallen
2017-01-14 11:30 11 Älvsjö AIK IBF (C) - Vendelsö IK (A) Daniel Kölborn, Torbjörn Lundin Skärholmshallen
2017-01-14 12:00 11 Ingarö IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Leo Bergstrand, Oscar Forstadius Ingarö Sporthall
2017-01-14 15:00 11 Täby FC (C) - Bromma KFUK-KFUM Jakob Iskander, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-01-14 16:15 11 Grimsta AIK (C) - Vendelsö IK (D) Patrik Arvinder, Ken Johansson Väsby skolan
2017-01-14 18:15 11 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) William Albrecht, Mattias Thomasson Engelbrektshallen
2017-01-15 16:00 11 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) Mattias Thomasson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
Omgång 12
2017-01-28 09:15 12 IK Frej Täby (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-28 13:00 12 Bromma KFUK-KFUM - Ekerö IK (A) Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Stora Mossen 1
2017-01-28 15:00 12 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2017-01-28 18:00 12 Vendelsö IK (D) - Älvsjö AIK IBF (C) Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2017-01-29 10:00 12 Ängby IF - Rotebro IS IBK (B) Marina Saxon, Per Sundvall Hässelbyhallen
2017-01-29 11:00 12 AIK IBF - Grimsta AIK (C) Clara Hålling, David Norman Ulriksdalshallen
2017-01-29 13:00 12 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (C) Patrik Arvinder, Fabian Magnell Hässelbyhallen
2017-03-18 10:00 12 IBF Offensiv Lidingö (B) - Djurgårdens IF IBS Linus Löfstedt, Gustav Helge Bodals Bollhall
Omgång 13
2017-01-22 11:00 13 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (C) Magnus Berg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2017-02-04 10:00 13 Grimsta AIK (C) - Älvsjö AIK IBF (A) Lars Reuterhagen, Per Sundvall Väsby skolan
2017-02-04 11:00 13 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (D) Kevin Helly, Viktoria Drinic Ingarö Sporthall
2017-02-04 12:00 13 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS (B) Patrik Arvinder, Fabian Magnell Rotebrohallen (Nya)
2017-02-04 13:15 13 Djurgårdens IF IBS - IK Frej Täby (B) Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Engelbrektshallen
2017-02-04 13:30 13 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vendelsö IK (A) Mats Andersson, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-02-04 15:15 13 Älvsjö AIK IBF (C) - AIK IBF Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2017-02-05 10:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ängby IF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
Omgång 14
2017-02-08 19:00 14 Älvsjö AIK IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (C) Martin Zettervall, Stefano Bianque Liljeholmshallen 1
2017-02-11 14:00 14 Ängby IF - IK Frej Täby (B) Patrik Arvinder, Fabian Magnell Stora Mossen 1
2017-02-11 14:15 14 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Träningshall
2017-02-11 17:00 14 Vendelsö IK (D) - IBF Offensiv Lidingö (B) Tomas Jansson, Daniel Eklund Vendelsömalmshallen
2017-02-11 17:00 14 Täby FC (C) - Grimsta AIK (C) Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-02-12 10:00 14 Bromma KFUK-KFUM - Rotebro IS IBK (B) Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2017-02-12 12:00 14 AIK IBF - Ingarö IF (A) Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Ulriksdalshallen
2017-02-12 13:00 14 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) John Awabdeh, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
Omgång 15
2017-02-18 10:30 15 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Ken Johansson, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 10:45 15 Vendelsö IK (A) - Vendelsö IK (D) Marcus Larsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-02-18 12:00 15 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Erik Nyman, Johan Ståhl Ingarö Sporthall
2017-02-18 13:00 15 Grimsta AIK (C) - Ekerö IK (A) Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-02-18 13:15 15 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF Marcus Grapne, Johan Zahn Engelbrektshallen
2017-02-18 13:15 15 Älvsjö AIK IBF (C) - Täby FC (C) Theodore Hurtig, Leo Odell/Johansson Sätrahallen
2017-02-18 14:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-02-18 14:30 15 IBF Offensiv Lidingö (B) - AIK IBF Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-04-01 10:00 15 IK Frej Täby (B) - Huddinge IBS (B) Philip Edlund, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Omgång 16
2017-03-11 10:00 16 Älvsjö AIK IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Tommy Egman, Leif Karlsson Sätrahallen
2017-03-11 12:00 16 Hässelby SK IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Paulina Thunvall, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2017-03-11 13:00 16 Vendelsö IK (D) - Djurgårdens IF IBS Vendelsömalmshallen
2017-03-11 14:00 16 Bromma KFUK-KFUM - IK Frej Täby (B) Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Stora Mossen 1
2017-03-11 17:00 16 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) Mimma Spasic, Mats Järnmark Mälaröhallen
2017-03-12 09:00 16 Täby FC (C) - Ingarö IF (A) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-03-12 11:00 16 AIK IBF - Vendelsö IK (A) Sara Thalén, Fredrik Sandgren Ulriksdalshallen
2017-03-12 12:15 16 Huddinge IBS (B) - Ängby IF Tomtbergahallen
Omgång 17
2017-03-18 12:00 17 IK Frej Täby (B) - Hässelby SK IBK (C) Armin Shafiei, Elias Grafström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-18 13:30 17 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (C) Viktor Bollvik Karlsson, Patrik Arvinder Bodals Bollhall
2017-03-18 14:00 17 Vendelsö IK (D) - AIK IBF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2017-03-18 14:00 17 Ingarö IF (A) - Ekerö IK (A) Lucas Werelius, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2017-03-18 15:00 17 Rotebro IS IBK (B) - Grimsta AIK (C) Jonna Karke, Maja Olsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-03-18 16:00 17 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Oscar Olsson Berglund, Christian Berger Vendelsömalmshallen
2017-03-18 18:45 17 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Engelbrektshallen
2017-03-18 19:30 17 Ängby IF - Bromma KFUK-KFUM Leo Odell/Johansson, Robert Milerud Stora Mossen 1
Omgång 18
2017-03-25 09:00 18 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2017-03-25 10:00 18 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF Tiffany Saffo, Elliot Saffo Hässelbyhallen
2017-03-25 11:00 18 Bromma KFUK-KFUM - Huddinge IBS (B) Mats Andersson, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-03-25 15:00 18 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (D) Anders Thonberg, Felix Wursé Liljeholmshallen 1
2017-03-25 15:00 18 Täby FC (C) - Vendelsö IK (A) Tim Svensson, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
2017-03-25 15:00 18 Grimsta AIK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonatan Svahn, Fabian Magnell Väsby skolan
2017-03-26 08:45 18 Älvsjö AIK IBF (C) - Rotebro IS IBK (B) Erik Nyman, Stefano Bianque Västertorpshallen
2017-03-26 10:00 18 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ulriksdalshallen
Omgång 19
2017-04-01 16:00 19 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-04-02 15:00 19 IK Frej Täby (B) - Grimsta AIK (C) Lucas Edberg, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-04-02 18:00 19 Ingarö IF (A) - Rotebro IS IBK (B) Leif Karlsson, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2017-04-05 19:00 19 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF (A) Shabbir Ahmed, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-04-08 11:15 19 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (C) Kevin Helly, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-04-08 15:00 19 Vendelsö IK (A) - Ekerö IK (A) Hampus Viking, Shabbir Ahmed Vendelsömalmshallen
2017-04-08 16:00 19 Vendelsö IK (D) - Täby FC (C) Hampus Viking, Shabbir Ahmed Vendelsömalmshallen
2017-04-09 12:15 19 Djurgårdens IF IBS - Bromma KFUK-KFUM Axel Göthberg, Fredrik Sandgren Engelbrektshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis