Spelprogram - Damer Allsvenskan Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Dalen Elliot Andersson elland03@gmail.com 0733600447 Svart-Svart-Svart
IKSU Ungdom Patric Thomsen patricthomsen@hotmail.com 076-2569898 Orange/Svart/Orange
Klockarbergets BK Patrick Wilhelmsson patrick.w@bahnhof.se 070-6045747 Svart/svart/svart
Notvikens IK Veronica Edunger veronikaedunger@gmail.com 0760092232 Gult / Svart / Svart
RIG Umeå IBF Peter Hörnsten peter.svensson.hornsten@innebandy.se 070-5762522 Blå/Blå/Blå-gul (randiga)
Sundsvalls IBF Anders Samuelsson ansa.sundsvallsibf@gmail.com 070-312 32 45 Orange/svart/orange
Team Thorengruppen SK Mattias Lundberg mattias.lundberg@carlslid.se 070-652 65 68 Vit/Vit/Vit
Örnsköldsvik IBK Svenne Moberg ZZ@o-vik.com 070-1755 773 Röd/röd/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-19 20:15 1 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 8 - 0 Therese Jensen, Ludwig Broadhall Umeå Energi Arena Öst 139
2017-09-22 19:30 1 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK 10 - 1 Therese Jensen, Tony Cederholm Skyttis Arena 179
2017-09-23 13:00 1 Notvikens IK - Sundsvalls IBF 4 - 9 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Hälsans hus 140
2017-09-24 13:00 1 Team Thorengruppen SK - IKSU Ungdom 2 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena 175
Omgång 2
2017-09-30 13:00 2 IBF Dalen - IBF Falun 7 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1 48
2017-09-30 13:00 2 Stenhagens KK - Örnsköldsvik IBK 5 - 7 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Stenhagen BoKC 120
2017-09-30 15:00 2 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Västertorpshallen 203
2017-09-30 16:00 2 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A 168
2017-09-30 16:00 2 Klockarbergets BK - Åkersberga IBF 1 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Skönsbergshallen 124
2017-09-30 16:00 2 IKSU Ungdom - Strömsbro IF 1 - 3 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist IKSU Sport 50
2017-09-30 16:00 2 Hammarby IF IBF - Team Thorengruppen SK 9 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen 74
2017-09-30 17:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Notvikens IK 5 - 1 Christoffer Markovski, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall 101
Omgång 3
2017-10-01 12:00 3 Hammarby IF IBF - RIG Umeå IBF 8 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen 93
2017-10-01 12:30 3 IKSU Ungdom - IBF Falun 4 - 6 Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport 50
2017-10-01 13:00 3 Sundsvalls IBF - Åkersberga IBF 3 - 7 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A 142
2017-10-01 13:00 3 Klockarbergets BK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Skönsbergshallen 119
2017-10-01 13:00 3 Stenhagens KK - Notvikens IK 3 - 3 e.förl. Johan Jäderlund, Anders Westerberg Stenhagen BoKC 68
2017-10-01 14:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Jakobsbergs Sporthall 59
2017-10-01 15:00 3 Älvsjö AIK IBF - Team Thorengruppen SK 5 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Västertorpshallen 89
2017-10-01 15:30 3 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 5 Mats Erelund, Viktor Grahn Musköten 1
Omgång 4
2017-10-14 13:00 4 Notvikens IK - Hammarby IF IBF 2 - 8 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena 35
2017-10-14 13:00 4 Team Thorengruppen SK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 3 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst 148
2017-10-14 13:30 4 IBF Falun - Klockarbergets BK 20 - 4 Magnus Undén, Henrik Öberg JALAS® Arena 1 51
2017-10-14 14:00 4 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 4 - 3 Håkan Thunman, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov 100
2017-10-14 15:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK - IKSU Ungdom 5 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Strandhallen - Tyresö 72
2017-10-14 16:00 4 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 7 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Skyttis Arena 124
2017-10-14 16:00 4 RIG Umeå IBF - Stenhagens KK 4 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Öst 93
2017-10-14 17:00 4 Åkersberga IBF - IBF Dalen 7 - 5 Anders Asp, Per Rosén Åkersberga Sporthall A 122
Omgång 5
2017-10-07 13:00 5 Notvikens IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Hälsans hus 59
2017-10-15 13:00 5 Örnsköldsvik IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena 115
2017-10-15 13:00 5 Team Thorengruppen SK - Stenhagens KK 9 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst 142
2017-10-15 13:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 7 - 3 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö 65
2017-10-15 14:00 5 Åkersberga IBF - IKSU Ungdom 4 - 3 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Åkersberga Sporthall A 107
2017-10-15 14:00 5 Strömsbro IF - Klockarbergets BK 14 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Alfahallen - Gavlehov 106
2017-10-15 16:00 5 RIG Umeå IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst 40
2017-10-15 16:00 5 IBF Falun - Sundsvalls IBF 4 - 2 Håkan Thunman, Shari Tingman JALAS® Arena 1 121
Omgång 6
2017-10-20 18:30 6 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 3 - 5 Therese Jensen, Tony Cederholm IKSU Sport 100
2017-10-21 13:00 6 IBF Dalen - Notvikens IK 7 - 1 Therese Jensen, Tony Cederholm Umeå Energi Arena 54
2017-10-22 13:00 6 Klockarbergets BK - Team Thorengruppen SK 1 - 9 Therese Jensen, Tony Cederholm Skönsbergshallen 125
2017-10-22 16:00 6 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 1 - 8 Therese Jensen, Tony Cederholm Sundsvalls Sporthall-A 162
Omgång 7
2017-10-27 18:30 7 IKSU Ungdom - IBF Dalen 10 - 1 Therese Jensen, Ludwig Broadhall IKSU Sport 51
2017-10-28 17:00 7 Sundsvalls IBF - Klockarbergets BK 13 - 1 Mikael Andersson, Leif Borglund Sundsvalls Sporthall-A 472
2017-10-29 13:00 7 Notvikens IK - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Luleå Energi Arena 74
2017-11-07 20:15 7 Team Thorengruppen SK - RIG Umeå IBF 5 - 13 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst 144
Omgång 8
2017-11-10 19:00 8 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 2 - 7 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst 56
2017-11-10 19:30 8 Örnsköldsvik IBK - IKSU Ungdom 1 - 1 e.förl. Tony Cederholm, Therese Jensen Skyttis Arena 192
2017-11-11 13:00 8 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 6 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Umeå Energi Arena 42
2017-11-12 13:00 8 Klockarbergets BK - Notvikens IK 3 - 7 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Skönsbergshallen 93
Omgång 9
2017-11-18 13:00 9 Team Thorengruppen SK - Örnsköldsvik IBK 5 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena 141
2017-11-18 16:00 9 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 8 - 1 Håkan Thunman, Shari Tingman Sundsvalls Sporthall-A 120
2017-11-18 16:00 9 IKSU Ungdom - Klockarbergets BK 8 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu IKSU Sport 187
2017-11-19 16:30 9 Notvikens IK - RIG Umeå IBF 1 - 7 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Luleå Energi Arena 114
Omgång 10
2017-11-25 13:00 10 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 e.förl. Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena Öst 53
2017-11-25 16:00 10 Sundsvalls IBF - Team Thorengruppen SK 6 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A 136
2017-11-25 16:00 10 IBF Dalen - Klockarbergets BK 11 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena Väst 37
2017-11-26 13:00 10 Notvikens IK - IKSU Ungdom 6 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Luleå Energi Arena 56
Omgång 11
2017-12-15 19:30 11 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 4 - 2 Tony Cederholm, Therese Jensen Skyttis Arena 130
2017-12-16 13:00 11 IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF 11 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu IKSU Sport 47
2017-12-16 16:00 11 Team Thorengruppen SK - Notvikens IK 10 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Väst 103
2017-12-17 13:00 11 Klockarbergets BK - RIG Umeå IBF 1 - 20 Roger Collin, Henrik Öberg Skönsbergshallen 73
Omgång 12
2017-12-12 20:15 12 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 3 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena Öst 35
2017-12-20 18:30 12 IKSU Ungdom - Team Thorengruppen SK 3 - 4 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn IKSU Sport 56
2017-12-21 19:00 12 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 3 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skönsbergshallen 78
2017-12-29 19:00 12 Sundsvalls IBF - Notvikens IK 5 - 3 Håkan Thunman, Magnus Undén Sundsvalls Sporthall-A 125
Omgång 13
2018-01-13 13:00 13 Notvikens IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena 71
2018-01-13 13:00 13 Stenhagens KK - IBF Dalen 11 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Stenhagen BoKC 29
2018-01-13 14:00 13 Team Thorengruppen SK - Strömsbro IF 9 - 4 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Midgårdshallen 75
2018-01-13 15:00 13 Älvsjö AIK IBF - Klockarbergets BK 7 - 0 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Västertorpshallen 57
2018-01-13 16:00 13 Örnsköldsvik IBK - Åkersberga IBF 8 - 5 Tony Cederholm, Viktor Grahn Skyttis Arena 170
2018-01-13 16:00 13 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 7 - 4 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen 63
2018-01-13 16:15 13 Bele Barkarby IF IBF - IKSU Ungdom 4 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Herresta Sporthall 32
2018-01-13 17:00 13 RIG Umeå IBF - IBF Falun 10 - 5 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten 178
Omgång 14
2018-01-14 11:00 14 Team Thorengruppen SK - IBF Falun 3 - 7 Johnny Lindberg, Anders Fredriksson Umeå Energi Arena 145
2018-01-14 12:00 14 Hammarby IF IBF - Klockarbergets BK 21 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Sjöstadshallen 47
2018-01-14 13:00 14 Notvikens IK - Åkersberga IBF 4 - 6 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Luleå Energi Arena 70
2018-01-14 13:00 14 Stenhagens KK - IKSU Ungdom 6 - 10 Roger Collin, Henrik Öberg Stenhagen BoKC 49
2018-01-14 14:00 14 Bele Barkarby IF IBF - IBF Dalen 4 - 1 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Jakobsbergs Sporthall 92
2018-01-14 15:00 14 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Mats Erelund, Viktor Grahn Skyttis Arena 119
2018-01-14 15:00 14 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 5 - 7 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Musköten 1 27
2018-01-14 15:00 14 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västertorpshallen
Omgång 15
2018-01-20 13:00 15 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 8 - 9 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport 120
2018-01-20 14:00 15 Strömsbro IF - Notvikens IK 6 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Alfahallen - Gavlehov 88
2018-01-20 16:00 15 Sundsvalls IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Tony Cederholm, Therese Jensen Sundsvalls Sporthall-A 118
2018-01-20 16:00 15 Klockarbergets BK - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Skönsbergshallen 49
2018-01-20 16:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK - Team Thorengruppen SK 3 - 10 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Strandhallen - Tyresö 146
2018-01-20 16:00 15 IBF Falun - Örnsköldsvik IBK 9 - 5 Erik Lindberg, Jakob Westerlund JALAS® Arena 1 197
2018-01-20 17:00 15 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena 75
2018-01-20 17:00 15 Åkersberga IBF - RIG Umeå IBF 4 - 6 Richard Himberg, Christian Johnsson Åkersberga Sporthall A 175
Omgång 16
2018-01-21 12:00 16 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 5 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Umeå Energi Arena 50
2018-01-21 13:00 16 Sundsvalls IBF - Stenhagens KK 1 - 4 Håkan Thunman, Magnus Undén Sundsvalls Sporthall-A 136
2018-01-21 13:00 16 Klockarbergets BK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Skönsbergshallen 35
2018-01-21 13:00 16 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 3 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Tyresöhallen 209
2018-01-21 14:00 16 Åkersberga IBF - Team Thorengruppen SK 2 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Åkersberga Sporthall A 93
2018-01-21 14:00 16 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Testebo Arena 78
2018-01-21 15:00 16 IKSU Ungdom - Älvsjö AIK IBF 6 - 8 Malin Larsson, Linn Saveman IKSU Sport 105
2018-01-21 16:00 16 IBF Falun - Notvikens IK 6 - 0 Richard Himberg, Christian Johnsson JALAS® Arena 1 134
Omgång 17
2018-01-27 13:00 17 Team Thorengruppen SK - Klockarbergets BK 8 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena 70
2018-01-27 13:00 17 Notvikens IK - IBF Dalen 4 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena 72
2018-01-27 16:00 17 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 8 - 3 Tony Cederholm, Therese Jensen Skyttis Arena 157
2018-01-30 20:15 17 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 9 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst 102
Omgång 18
2018-02-09 19:00 18 IBF Dalen - IKSU Ungdom 3 - 3 e.förl. Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Umeå Energi Arena Öst 72
2018-02-10 13:00 18 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF 3 - 14 Jan Lord, Rickard Nilsson Skönsbergshallen 188
2018-02-10 16:00 18 Örnsköldsvik IBK - Notvikens IK 7 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skyttis Arena 113
2018-02-13 20:15 18 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK 8 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst 24
Omgång 19
2018-02-17 16:00 19 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 2 - 5 Tony Cederholm, Therese Jensen Sundsvalls Sporthall-A 106
2018-02-17 16:30 19 Notvikens IK - Klockarbergets BK 9 - 3 Mats Erelund, Viktor Grahn Luleå Energi Arena 58
2018-02-18 13:00 19 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 7 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Peter Palmelius Umeå Energi Arena Vatten 94
2018-02-18 17:00 19 IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 4 - 7 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport 184
Omgång 20
2018-02-24 11:00 20 IBF Dalen - Sundsvalls IBF 6 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena 55
2018-02-24 15:00 20 RIG Umeå IBF - Notvikens IK 4 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Umeå Energi Arena Vatten 57
2018-02-24 16:00 20 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen SK 2 - 2 e.förl. Mats Erelund, Viktor Grahn Örnsköldsviks Sporthall 127
2018-02-25 13:00 20 Klockarbergets BK - IKSU Ungdom 6 - 9 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Skönsbergshallen 37
Omgång 21
2018-02-28 19:30 21 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Örnsköldsviks Sporthall 113
2018-03-03 13:00 21 IKSU Ungdom - Notvikens IK 6 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist IKSU Sport 119
2018-03-03 16:00 21 Team Thorengruppen SK - Sundsvalls IBF 5 - 6 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Väst 284
2018-03-04 13:00 21 Klockarbergets BK - IBF Dalen 10 - 7 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen 61
Omgång 22
2018-03-11 16:00 22 Sundsvalls IBF - IKSU Ungdom 6 - 4 Anders Asp, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A 158
2018-03-11 16:00 22 Notvikens IK - Team Thorengruppen SK 4 - 11 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Luleå Energi Arena 51
2018-03-11 16:00 22 RIG Umeå IBF - Klockarbergets BK 13 - 2 Tony Cederholm, Mattias Karlsson Musköten 1 69
2018-03-11 16:00 22 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Anders Fredriksson, Johnny Lindberg Umeå Energi Arena 34

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis