Spelprogram - Juniorallsvenskan A Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF Ove Johansson ove.m.johansson@skelleftea.se Svart/Svart/Svart
Gullänget-Kroksta IBS Blå, Blå, Blå
IBF Dalen Elliot Andersson elland03@gmail.com 0733600447 Svart/Svart/Svartvit
IKSU /IKSU Ungdom Orange/vit, Orange/vit, Orange/vit
RIG Umeå IBF Peter Hörnsten peter.svensson.hornsten@innebandy.se 070-5762522 Blå/Blå/Gu-Blå randiga
Sundsvall FBC Ung Vit, Vit, Vit
Öjebyns IBF Sofie Berglund slobben@hotmail.com 070-2799551 Blå/Blå/Svart/Svart
Örnsköldsvik IBF/IBK Mats Hållberg maha19@handelsbanken.se 070-6111019 Röd/röd/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-29 14:30 1 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen 3 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall 89
2018-09-29 15:30 1 Öjebyns IBF - Sundsvall FBC Ung 3 - 9 Felix Roos, Johan Svanold Norrmalmia Sph 67
2018-10-03 20:15 1 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 7 - 3 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 2 43
Omgång 2
2018-10-06 13:00 2 Sundsvall FBC Ung - IKSU /IKSU Ungdom 2 - 7 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen 51
2018-10-07 12:00 2 Örnsköldsvik IBF/IBK - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 5 - 1 Tony Strindlund, Peder Lövdahl Skyttis Arena 50
2018-10-10 20:15 2 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 4 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Öst 72
Omgång 3
2018-10-12 19:45 3 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - IBF Dalen 4 - 1 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Balderhallen A 86
2018-10-13 14:30 3 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvall FBC Ung 3 - 3 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena 80
2018-10-14 10:30 3 Öjebyns IBF - IKSU /IKSU Ungdom 2 - 14 Jörgen Eriksson, Josefin Höglund Norrmalmia Sph 64
Omgång 4
2018-10-21 10:00 4 IKSU /IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBF/IBK 5 - 1 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg IKSU Sport
2018-10-21 14:30 4 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 3 - 1 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena 74
2018-10-21 19:00 4 Öjebyns IBF - IBF Dalen 3 - 8 Dick Sandberg, Johan Svanold Norrmalmia Sph 63
Omgång 5
2018-10-26 19:30 5 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - RIG Umeå IBF 0 - 11 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen A 146
2018-10-27 13:00 5 Örnsköldsvik IBF/IBK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 3 Göran Norberg, Andreas Nyman Skyttis Arena
2018-10-28 15:30 5 IBF Dalen - IKSU /IKSU Ungdom 1 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1 112
Omgång 6
2018-11-06 20:00 6 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 4 - 10 Dick Sandberg, Johan Svanold Norrmalmia Sph 104
2018-11-10 13:00 6 Sundsvall FBC Ung - Örnsköldsvik IBF/IBK 1 - 7 Peter Palander, Arvid Larsson Hagahallen
2018-11-12 18:45 6 IKSU /IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 7 - 4 Andreas Eriksson, Tony Cederholm IKSU Sport
Omgång 7
2018-11-14 19:30 7 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - IKSU /IKSU Ungdom 2 - 9 Ville Hedsberg, Alvin Gustavsson Balderhallen A 101
2018-11-18 13:30 7 IBF Dalen - Sundsvall FBC Ung 4 - 6 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2018-11-18 15:00 7 Örnsköldsvik IBF/IBK - Öjebyns IBF 22 - 0 Alexander Bergman, Arvid Larsson Skyttis Arena
2018-11-18 15:30 7 RIG Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 2 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
Omgång 8
2018-11-24 13:30 8 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBF/IBK 5 - 5 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Musköten 1
2018-11-24 15:30 8 Öjebyns IBF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 13 Petter Lindkvist, Johan Nyström Norrmalmia Sph 60
2018-11-24 17:00 8 Sundsvall FBC Ung - RIG Umeå IBF 2 - 20 Jesper Doherty, Hans Söderblom Skönsbergshallen 60
Omgång 9
2018-12-01 12:00 9 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU /IKSU Ungdom 5 - 8 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 47
2018-12-01 16:00 9 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Sundsvall FBC Ung 4 - 3 Ville Hedsberg, Daniel Degerman Balderhallen A 74
2018-12-01 16:15 9 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 1 - 18 Gustaf Vallgren, Alexander Pettersson Norrmalmia Sph 87
Omgång 10
2018-12-16 13:00 10 Sundsvall FBC Ung - Öjebyns IBF 6 - 2 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen 45
2018-12-16 14:30 10 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 5 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 1
2018-12-16 15:00 10 Örnsköldsvik IBF/IBK - RIG Umeå IBF 2 - 6 Mikael Körning, Göran Norberg Skyttis Arena 67
Omgång 11
2019-01-12 16:00 11 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBF/IBK 4 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen 61
2019-01-13 16:00 11 IKSU /IKSU Ungdom - Sundsvall FBC Ung WO (5 - 0) Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg IKSU Sport
2019-01-14 20:15 11 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 2 - 11 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
Omgång 12
2019-01-19 13:00 12 Sundsvall FBC Ung - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 12 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen 20
2019-01-20 16:00 12 IKSU /IKSU Ungdom - Öjebyns IBF 23 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund IKSU Sport
2019-01-22 20:00 12 IBF Dalen - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 3 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
Omgång 13
2019-01-27 14:00 13 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 3 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen A 105
2019-01-27 15:00 13 Örnsköldsvik IBF/IBK - IKSU /IKSU Ungdom 4 - 2 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena 77
2019-01-29 19:30 13 IBF Dalen - Öjebyns IBF 12 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
Omgång 14
2019-02-08 18:00 14 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF/IBK 3 - 6 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Skyttis Arena 84
2019-02-09 11:00 14 IKSU /IKSU Ungdom - IBF Dalen 5 - 1 Per Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg IKSU Sport
2019-02-09 12:15 14 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 10 - 3 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Umeå Energi Arena Öst
Omgång 15
2019-02-12 19:30 15 Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF - Öjebyns IBF 9 - 3 Ville Hedsberg, Johan Rönnberg Balderhallen A 65
2019-02-17 11:30 15 Örnsköldsvik IBF/IBK - Sundsvall FBC Ung 5 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-20 19:00 15 RIG Umeå IBF - IKSU /IKSU Ungdom 6 - 4 Mats Erelund, Thomas Jonsson Musköten 2
Omgång 16
2019-02-17 18:00 16 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF 2 - 8 Göran Norberg, Tony Strindlund Skyttis Arena 109
2019-02-23 13:00 16 Sundsvall FBC Ung - IBF Dalen 3 - 4 Jesper Doherty, Alexander Bergman Skönsbergshallen 31
2019-02-23 14:00 16 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBF/IBK 3 - 12 Oscar Sundbaum, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph 53
2019-02-24 16:00 16 IKSU /IKSU Ungdom - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 7 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman IKSU Sport
Omgång 17
2018-10-28 14:15 17 Gullänget-Kroksta IBS - Öjebyns IBF 13 - 1 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall 59
2019-03-10 14:00 17 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Ung 11 - 0 Julia Fältén, Lydia Elstig Musköten 2
2019-03-10 15:00 17 Örnsköldsvik IBF/IBK - IBF Dalen 10 - 2 Göran Norberg, Henrik Johansson Skyttis Arena
Omgång 18
2019-03-16 11:00 18 IKSU /IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman IKSU Sport
2019-03-16 15:30 18 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF 22 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 2
2019-03-17 13:30 18 Sundsvall FBC Ung - Gamla Stan IBK/Kågedalens AIF 4 - 2 Jesper Doherty, Patrick Cederblad Timrå Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis