Flickor 13 Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Flickor 13 division 2 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 12:15 150129003 Ekerö IK - Täby FC (C) 3 - 8 Erik Rydberg, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2014-09-20 16:15 150129004 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 3 Jan Lingemark, Shari Tingman Hässelbyhallen
2014-09-20 20:00 150129005 Vallentuna IBK (A) - Väsby IBK 1 - 3 Per Calmén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-09-21 10:00 150129001 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-09-21 11:30 150129002 Sigtuna IF - Vaxholms IBF 2 - 7 Jessika Forsberg, Helen Wennström Prästängshallen
2014-10-04 11:00 150129008 Täby FC (C) - Sigtuna IF 3 - 4 , Ulf Jonsson Skarpäng gymnastikssal
2014-10-04 12:45 150129007 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK 4 - 2 Per Sundvall, Sven-Åke Hansson Silverdalshallen
2014-10-04 16:00 150129009 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-05 10:15 150129010 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 1 - 2 Per Calmén, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 11:00 150129006 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Roger Nyström, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2014-10-11 13:00 150129015 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Sven-Åke Hansson, Emil Kirchner Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-11 16:15 150129014 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 0 - 6 Andreas Mattsson, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-10-12 10:30 150129012 Sigtuna IF - Rotebro IS IBK (A) 4 - 3 Mikael Hagman, Jan Lingemark Prästängshallen
2014-10-12 15:00 150129011 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 3 - 1 Emilia Tuomela, Jonas Sandberg Björkebyhallen
2014-11-29 15:00 150129013 Ekerö IK - Väsby IBK 3 - 3 Robin Wirström, Peter Eriksson Tappströms Bollhall
2014-09-27 11:00 150129017 Väsby IBK - Sigtuna IF 3 - 3 Elis Erbing, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2014-09-27 14:45 150129018 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 3 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-10-18 14:45 150129016 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK WO (5 - 0) Hammarbackens Sporthall
2014-10-19 14:45 150129019 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 4 - 6 Simon Åbom, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2014-10-19 15:00 150129020 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2014-11-08 11:15 150129023 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Sven-Åke Hansson, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2014-11-08 14:45 150129025 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Simon Åbom, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-08 16:30 150129022 Sigtuna IF - Vallentuna IBK (A) 1 - 10 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-08 18:15 150129021 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby IBK 2 - 6 Niklas Forsman, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2014-11-09 13:00 150129024 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 2 - 0 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2014-11-15 11:00 150129028 Väsby IBK - Vaxholms IBF 4 - 2 Peter Eriksson, Kari Karke Smedsgärdshallen
2014-11-15 13:45 150129029 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (C) 2 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-15 14:15 150129027 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 3 Per Calmén, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2014-11-15 15:45 150129026 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF 2 - 1 Wilma Mattisson, Michaela Stensveden Hässelbyhallen
2014-11-16 17:30 150129030 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK 9 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2014-11-22 13:45 150129033 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 7 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-11-22 14:00 150129035 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (A) 5 - 2 Fredrik Nensén, Elias Engh Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-23 11:30 150129032 Sigtuna IF - Ekerö IK 5 - 2 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2014-11-23 13:15 150129034 Täby FC (C) - Väsby IBK 4 - 3 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Skarpängskolan B
2014-11-23 15:15 150129031 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 9 Casper Arvidsson, Jonna Karke Björkebyhallen
2014-10-25 16:00 150129038 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (C) 3 - 2 Per Calmén, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2014-11-29 10:00 150129039 Väsby IBK - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2014-11-29 12:00 150129036 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 3 Johan Ståhl, Elias Engh Tappströms Bollhall
2014-11-30 14:15 150129037 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 3 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Hässelbyhallen
2014-11-30 17:15 150129040 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF 5 - 2 Lars Samuelsson, Henrik Flyborg Åkersberga Sporthall A
2014-12-06 09:45 150129042 Väsby IBK - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Smedsgärdshallen
2014-12-06 14:00 150129045 Vaxholms IBF - Ekerö IK 6 - 1 Tobias Hagelin, Malin Holm Innebandyhallen Vaxholm
2014-12-07 12:45 150129041 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF 6 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-12-07 13:00 150129043 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 0 - 3 Karl Hurtig, Mats Järnmark Silverdalshallen
2014-12-07 14:30 150129044 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Simon Åbom, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2014-12-13 09:00 150129046 Väsby IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 1 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Smedsgärdshallen
2014-12-13 12:45 150129047 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-12-14 14:30 150129048 Täby FC (C) - Ekerö IK 4 - 1 Simon Åbom, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2014-12-14 18:00 150129050 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 6 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2015-01-31 16:15 150129049 Vaxholms IBF - Sigtuna IF 7 - 1 Jessika Forsberg, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-10 13:15 150129053 Ekerö IK - Rotebro IS IBK (A) 0 - 6 Johan Ståhl, Robert Milerud Tappströms Bollhall
2015-01-10 15:15 150129055 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 1 Andreas Mattsson, Sven-Åke Hansson Hammarbackens Sporthall
2015-01-11 10:00 150129054 Hässelby SK IBK (B) - Väsby IBK 0 - 1 Thomas Josbrink, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-01-11 12:15 150129052 Sigtuna IF - Täby FC (C) 4 - 8 Helen Wennström, Fredrik Nensén Prästängshallen
2015-01-11 12:30 150129051 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 2 - 4 Nora Lindberg, Sara Richert Björkebyhallen
2015-01-17 11:00 150129057 Väsby IBK - Ekerö IK 15 - 0 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Smedsgärdshallen
2015-01-17 13:30 150129056 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 0 Frida Berg, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2015-01-17 14:00 150129058 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF 2 - 0 Camilla Karlsson, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-18 12:45 150129059 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 2 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Skarpängskolan B
2015-01-18 17:30 150129060 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 1 - 6 Daniel Lagneskog, John Tullsten Åkersberga Sporthall A
2015-01-24 12:00 150129065 Vaxholms IBF - Täby FC (C) 4 - 4 Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-24 13:15 150129063 Ekerö IK - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 David Holm, Peter Gustafsson Saliba Tappströms Bollhall
2015-01-24 15:15 150129064 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Nora Lindberg, Sara Richert Hässelbyhallen
2015-01-25 11:45 150129062 Sigtuna IF - Väsby IBK 0 - 1 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2015-01-25 12:30 150129061 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 2 Roland Nester, Joakim Levin Björkebyhallen
2015-02-07 10:00 150129068 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Madelene Westerberg, Jakob Edström Anderberg Smedsgärdshallen
2015-02-07 13:45 150129069 Rotebro IS IBK (A) - Vaxholms IBF 2 - 2 Imtiaz Karim, Mats Korpi Silverdalshallen
2015-02-07 14:45 150129067 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF 4 - 0 Christer Jacobsson, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2015-02-07 15:45 150129066 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 11 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2015-02-08 11:00 150129070 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 1 Per Sundvall, Tobias Hagelin Åkersberga Sporthall A
2015-02-14 12:15 150129073 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 5 Johan Sandström, Jukka Säteri Tappströms Bollhall
2015-02-14 19:15 150129075 Vaxholms IBF - Väsby IBK 6 - 4 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-15 11:30 150129072 Sigtuna IF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-02-15 14:00 150129071 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 1 - 10 Imtiaz Karim, Nora Lindberg Björkebyhallen
2015-02-15 19:30 150129074 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-03-07 10:00 150129079 Väsby IBK - Täby FC (C) 6 - 1 Niklas Forsman, Jonas Jatko Smedsgärdshallen
2015-03-07 12:15 150129076 Ekerö IK - Sigtuna IF 3 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Tappströms Bollhall
2015-03-07 13:30 150129078 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF 5 - 1 Dennis Svensson, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-03-08 12:30 150129080 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 8 Markus Almén, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 15:15 150129077 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 2 Johan Sandström, Nora Lindberg Hässelbyhallen
2015-03-14 12:45 150129085 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Roger Nyström, Simon Bernhardsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-14 14:30 150129083 Rotebro IS IBK (A) - Väsby IBK 3 - 1 Per Ove Åman, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2015-03-15 11:00 150129082 Sigtuna IF - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Roland Nester, Christian Högberg Prästängshallen
2015-03-15 14:45 150129081 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK 2 - 1 Karl Hurtig, Jonas Jatko Björkebyhallen
2015-03-15 17:30 150129084 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (A) 3 - 1 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2015-03-21 14:00 150129089 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 William Hasselström, Emil Kirchner Hammarbackens Sporthall
2015-03-21 14:15 150129087 Ekerö IK - Vaxholms IBF 4 - 7 Johan Sandström, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2015-03-21 16:00 150129086 Sigtuna IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 10 Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen
2015-03-22 12:00 150129090 Åkersberga IBF (B) - Väsby IBK 4 - 5 Henrik Flyborg, Jakob Edström Anderberg Hackstahallen
2015-03-22 15:00 150129088 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 6 Per Calmén, Jan Lingemark Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK (A) 18 14 0 4 77-27 50 42
2. Vaxholms IBF 18 13 3 2 83-46 37 42
3. Väsby IBK 18 10 4 4 68-42 26 34
4. Täby FC (C) 18 10 1 7 66-56 10 31
5. Bele Barkarby IF IBF (B) 18 9 0 9 59-64 -5 27
6. Åkersberga IBF (B) 18 6 5 7 59-57 2 23
7. Rotebro IS IBK (A) 18 7 1 10 47-48 -1 22
8. Hässelby SK IBK (B) 18 5 2 11 53-65 -12 17
9. Sigtuna IF 18 4 3 11 38-81 -43 15
10. Ekerö IK 18 1 3 14 38-102 -64 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 13 division 2 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 14:30 150130005 Ingarö IF - Rotebro IS IBK (B) 6 - 1 Leif Karlsson, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2014-09-21 10:00 150130003 Tumba GOIF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Storvretens Sporthall
2014-09-21 12:00 150130001 Täby FC (D) - AIK IBF 3 - 2 Erik Rydberg, Erik Rydberg Skarpängskolan B
2015-02-14 12:00 150130002 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 13 - 1 Daniel Kölborn, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2014-10-04 14:15 150130007 Vallentuna IBK (B) - Tumba GOIF (B) 2 - 3 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2014-10-05 10:00 150130009 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (D) 0 - 7 Rebecca Staffas, Rasmus Fernström Ormingehallen
2014-10-05 12:30 150130008 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF 1 - 4 Shabbir Ahmed, Daniel Mårtensson Strandhallen - Tyresö
2014-10-05 18:30 150130010 AIK IBF - Ingarö IF 0 - 7 Juha Tammerström, Malte Tammerström Ulriksdalshallen
2014-10-12 10:00 150130013 Tumba GOIF (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 2 Emil Jonback, Carl Peterson Storvretens Sporthall
2014-10-12 16:00 150130011 Täby FC (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 7 Per Sundvall, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-10-12 19:15 150130015 Nacka Wallenstam IBK - AIK IBF 4 - 3 Christian Hamnström, Aldin Imamovic Ormingehallen
2014-11-29 09:00 150130012 Hammarby IF IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 0 Robin Berger, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2014-10-18 14:00 150130016 Ingarö IF - Tumba GOIF (B) 8 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall
2014-10-18 15:45 150130018 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (D) 11 - 0 Magnus Westerberg, Christian Högberg Hammarbackens Sporthall
2014-10-19 12:00 150130019 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 7 - 0 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Strandhallen - Tyresö
2014-10-25 13:45 150130017 Rotebro IS IBK (B) - Hammarby IF IBF 7 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Silverdalshallen
2014-11-08 11:00 150130024 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - AIK IBF 5 - 1 Mats Andersson, Adam Nikolausson Strandhallen - Tyresö
2014-11-08 19:15 150130022 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 2 - 5 Adam Nikolausson, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2014-11-09 10:00 150130021 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (B) 0 - 4 Andreas Lagerblad, Pierre Silfver Skarpängskolan B
2014-11-09 13:00 150130025 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK (B) 1 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-11-15 12:45 150130028 Rotebro IS IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 0 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-15 15:15 150130029 Vallentuna IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 3 Per Calmén, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2014-11-15 16:15 150130027 Ingarö IF - Täby FC (D) 7 - 1 Jonas Robertson, Elias Engh Ingarö Sporthall
2014-11-16 12:30 150130030 AIK IBF - Tumba GOIF (B) 6 - 2 Robert Milerud, Elias Engh Ulriksdalshallen
2014-11-22 12:00 150130032 Hammarby IF IBF - Tumba GOIF (B) 3 - 2 Björn Larsson, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2014-11-22 12:15 150130033 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF 2 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Hammarbackens Sporthall
2014-11-22 15:45 150130034 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 4 Kent Kastell, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2014-11-23 19:45 150130035 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF 1 - 15 Arne Brovig, Adam Nikolausson Ormingehallen
2014-11-29 13:30 150130039 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 8 - 2 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2014-11-29 14:30 150130038 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Ingarö Sporthall
2014-11-30 10:00 150130040 AIK IBF - Hammarby IF IBF 0 - 5 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ulriksdalshallen
2014-11-30 10:30 150130036 Tumba GOIF (B) - Täby FC (D) 10 - 4 Sara Nyman, Jonas Robertson Storvretens Sporthall
2014-12-06 12:45 150130042 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF 1 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-12-06 16:15 150130043 Vallentuna IBK (B) - Ingarö IF 0 - 0 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2014-12-07 14:45 150130045 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF (B) 3 - 7 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-12-07 15:30 150130041 Täby FC (D) - Hammarby IF IBF 0 - 7 Jakob Edström Anderberg, Simon Åbom Skarpängskolan B
2014-12-14 11:30 150130048 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tumba GOIF (B) 0 - 1 Johan Ståhl, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2014-12-14 12:30 150130050 AIK IBF - Täby FC (D) 5 - 2 Jan Lingemark, Ludvig Lindholm Ulriksdalshallen
2014-12-14 15:15 150130046 Rotebro IS IBK (B) - Ingarö IF 1 - 2 Jonas Jatko, Jonas Robertson Silverdalshallen
2014-12-14 17:30 150130049 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF 2 - 8 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-10 15:30 150130055 Ingarö IF - AIK IBF 7 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Ingarö Sporthall
2015-01-10 17:20 150130052 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 0 Johan Hessing, Filip Engvall Sjöstadshallen
2015-01-11 09:30 150130053 Tumba GOIF (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 3 Kent Budell, Leif Karlsson Storvretens Sporthall
2015-01-11 16:00 150130051 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 8 Dennis Hagelin, John Tullsten Skarpängskolan B
2015-01-17 14:30 150130058 Vallentuna IBK (B) - Hammarby IF IBF 0 - 4 Frida Berg, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2015-01-17 15:00 150130057 Rotebro IS IBK (B) - Tumba GOIF (B) 3 - 3 Camilla Karlsson, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-17 16:05 150130059 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (D) 7 - 2 Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-01-18 10:30 150130060 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 15 - 1 Rebecca Staffas, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2015-01-24 09:00 150130061 Täby FC (D) - Vallentuna IBK (B) 4 - 4 Dennis Svensson, William Hasselström Skarpängskolan B
2015-01-24 12:30 150130063 Tumba GOIF (B) - Ingarö IF 5 - 7 Johan Ståhl, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2015-01-24 13:00 150130062 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) 1 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Sjöstadshallen
2015-01-25 12:15 150130065 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 6 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ormingehallen
2015-02-07 11:30 150130067 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 3 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Ingarö Sporthall
2015-02-07 14:45 150130068 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (D) 6 - 0 Mats Korpi, Johan Ribbing Silverdalshallen
2015-02-07 15:45 150130069 Vallentuna IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 2 Christer Jacobsson, Fanny Svenningsson Hammarbackens Sporthall
2015-02-08 10:45 150130070 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 8 Imtiaz Karim, Sofia Aadli Ulriksdalshallen
2015-02-14 13:00 150130074 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Thomas Wargkelius, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-02-15 11:00 150130073 Tumba GOIF (B) - AIK IBF 3 - 2 Thomas Wargkelius, Rebecka Nyman Storvretens Sporthall
2015-02-15 14:30 150130071 Täby FC (D) - Ingarö IF 1 - 5 Henrik Flyborg, Fanny Svenningsson Skarpängskolan B
2015-02-15 20:00 150130075 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK (B) 0 - 9 Peter Eriksson, Robin Berger Ormingehallen
2015-03-07 14:00 150130079 Rotebro IS IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 1 Karl Hurtig, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-03-07 14:30 150130078 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 0 Adam Nikolausson, Jonas Robertson Ingarö Sporthall
2015-03-08 09:00 150130080 AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 1 - 10 Roger Nyström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-03-08 11:00 150130076 Tumba GOIF (B) - Hammarby IF IBF 0 - 7 Daniel Eriksson, Sara Nyman Storvretens Sporthall
2015-02-14 16:45 150130083 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 1 Per Calmén, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2015-03-14 14:00 150130084 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF 0 - 7 Marcus Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-03-15 13:15 150130082 Hammarby IF IBF - AIK IBF 3 - 0 Jonas Robertson, Viktor Bollvik Karlsson Sjöstadshallen
2015-03-15 16:30 150130081 Täby FC (D) - Tumba GOIF (B) 1 - 7 Tilda Lundberg, Jonna Karke Skarpängskolan B
2015-02-06 19:00 150130089 Ingarö IF - Vallentuna IBK (B) 4 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Ingarö Sporthall
2015-03-21 10:30 150130087 Tumba GOIF (B) - Nacka Wallenstam IBK 9 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-03-21 11:00 150130086 Hammarby IF IBF - Täby FC (D) 8 - 2 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Sjöstadshallen
2015-03-22 11:00 150130090 AIK IBF - Rotebro IS IBK (B) 0 - 5 Johan Sandström, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 16 15 1 0 97-23 74 46
2. Hammarby IF IBF 16 12 0 4 79-25 54 36
3. Rotebro IS IBK (B) 16 10 1 5 64-31 33 31
4. Tumba GOIF (B) 16 10 1 5 68-55 13 31
5. Vallentuna IBK (B) 16 7 2 7 54-45 9 23
6. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 16 6 0 10 54-57 -3 18
7. AIK IBF 16 5 0 11 46-68 -22 15
8. Täby FC (D) 16 2 1 13 34-98 -64 7
9. Nacka Wallenstam IBK 16 2 0 14 29-123 -94 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 13 division 2 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 11:00 150131002 FBI Tullinge - Djurö-Vindö IF 2 - 1 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-03-03 18:45 150131004 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 6 - 3 Andreas Mattsson, Aldin Imamovic Gröndalshallen
2014-10-04 12:00 150131007 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 3 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2014-10-04 12:30 150131006 Huddinge IK (B) - Nynäshamns IBK 5 - 0 Jörgen Larsson, Erik Nyman Tomtbergahallen
2014-10-11 12:30 150131013 Huddinge IBS (B) - Huddinge IK (B) 4 - 2 Rafi Mohammed, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-10-11 15:45 150131015 Djurö-Vindö IF - Älvsjö AIK (A) 0 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Elias Sjölander Djurö Sporthall
2014-12-20 19:15 150131012 FBI Tullinge - Sköndals IK 6 - 5 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2014-10-18 15:15 150131020 Älvsjö AIK (A) - Nynäshamns IBK 2 - 1 Emil Jonback, Carl Peterson Olympen Arena
2014-10-19 10:30 150131017 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge 0 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Tomtbergahallen
2014-11-08 11:30 150131023 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK 5 - 3 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2014-11-08 12:15 150131025 Djurö-Vindö IF - Sköndals IK 2 - 8 Martin Johansson, Ken Johansson Djurö Sporthall
2014-11-15 12:00 150131028 Huddinge IK (B) - Djurö-Vindö IF 3 - 0 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2014-11-15 13:15 150131026 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 1 - 5 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2014-11-15 16:00 150131030 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (B) 0 - 9 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Olympen Arena
2014-11-23 12:30 150131033 Sköndals IK - Älvsjö AIK (A) 2 - 2 Alexander Stjärnekull, Jonas Robertson Sköndalshallen
2014-11-23 16:30 150131032 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Johan Ståhl, Petra Dynesius Tullingehallen
2014-11-29 10:30 150131040 Älvsjö AIK (A) - FBI Tullinge 3 - 3 Christian Hamnström, Robert Milerud Liljeholmshallen 1
2014-11-29 12:30 150131037 Nynäshamns IBK - Djurö-Vindö IF 6 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2014-11-29 12:30 150131039 Huddinge IK (B) - Sköndals IK 6 - 0 Marcus Blomqvist, Jonas Robertson Tomtbergahallen
2014-12-06 13:00 150131045 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Sigge Labor, Calle Dargren Djurö Sporthall
2014-12-06 15:30 150131042 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK (A) 3 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
2014-12-13 12:15 150131049 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge 2 - 14 , Emil Glenngård Djurö Sporthall
2014-12-14 14:45 150131047 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 2 - 5 Jessika Forsberg, Nicklas Sundgren Sköndalshallen
2015-01-10 13:30 150131053 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 18 - 2 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tomtbergahallen
2015-01-10 13:30 150131054 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (B) 4 - 2 Alexander Mattsson, Wilma Mattisson Kvarnängshallen
2015-01-17 16:30 150131060 Älvsjö AIK (A) - Djurö-Vindö IF 7 - 1 Petra Dynesius, Robin Berger Olympen Arena
2015-01-18 11:30 150131058 Sköndals IK - FBI Tullinge 1 - 5 Alexander Stjärnekull, Anton Törngren Sköndalshallen
2015-01-18 15:00 150131057 Huddinge IK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Rebecka Nyman, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
2015-01-24 13:15 150131064 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK (A) 0 - 0 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2015-01-24 14:15 150131062 FBI Tullinge - Huddinge IK (B) 4 - 4 Rebecka Nyman, Adam Nikolausson Tullingehallen
2015-02-07 11:45 150131066 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 4 , Mikael Andersson Kvarnängshallen
2015-02-08 14:00 150131069 Sköndals IK - Djurö-Vindö IF 6 - 8 Jonas Jatko, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2015-02-14 09:30 150131073 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (A) 3 - 0 Fredrik Hallenberg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2015-02-14 14:00 150131075 Djurö-Vindö IF - Huddinge IK (B) 0 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Djurö Sporthall
2015-02-15 16:30 150131072 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 2 - 0 Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2015-03-07 11:30 150131076 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge 5 - 0 Malin Holm, Emma Husberg Tomtbergahallen
2015-03-07 17:00 150131080 Älvsjö AIK (A) - Sköndals IK 2 - 1 Carl Peterson, Tom Johansson Olympen Arena
2015-03-13 18:00 150131083 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 0 - 5 Leif Karlsson, Jonas Robertson Sköndalshallen
2015-03-14 14:00 150131082 FBI Tullinge - Älvsjö AIK (A) 8 - 2 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2015-03-14 14:00 150131085 Djurö-Vindö IF - Nynäshamns IBK 3 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Djurö Sporthall
2015-03-20 18:00 150131090 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IK (B) 1 - 1 Mattias Nordlund, Shabbir Ahmed Liljeholmshallen 3
2015-03-21 12:00 150131087 Huddinge IBS (B) - Djurö-Vindö IF 6 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Flemingsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) 12 11 0 1 72-23 49 33
2. FBI Tullinge 12 8 2 2 53-29 24 26
3. Huddinge IK (B) 12 7 2 3 43-17 26 23
4. Älvsjö AIK (A) 12 4 4 4 22-32 -10 16
5. Nynäshamns IBK 12 4 1 7 29-37 -8 13
6. Djurö-Vindö IF 12 2 0 10 26-69 -43 6
7. Sköndals IK 12 1 1 10 33-71 -38 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis