Herrar Junior Elit (2014/15)

Gruppspel
HJ 18-20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 12:00 211006003 Tillberga IK - KFUM Örebro HJ 4 - 7 William Ringkvist, Marcus Karppinen Tillberga Sporthall
2014-10-04 14:30 211006004 Västerås IBS Ung - WSK Lindesberg 8 - 1 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Klövernhallen Plan 1
2014-10-04 17:00 211006002 IFK Arboga IBK ung - IBF Örebro Ungdom HJ 7 - 6 Lars Flink, Tomas Karlsson Vasahallen
2014-10-05 10:00 211006005 Skälby IBK Gul - Kumla IBK HJ 5 - 7 Roger Nilsson, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2014-10-05 12:00 211006007 Per-Ols IBF - IBK Köping HJ 8 - 9 Juha Vanninen, Daniel Östling Fagerstahallen
2014-10-05 18:00 211006001 FC Europa Juniors - Skälby IBK Svart 4 - 21 Jakob Flodell, Anders Hedman Wenströmska Skolan
2014-11-02 18:00 211006006 Sala Silverstaden IBK Ung - Lillån IBK HJ 3 - 9 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2014-10-10 20:00 211006011 Kumla IBK HJ - Tillberga IK 7 - 4 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-10 20:00 211006012 Lillån IBK HJ - Västerås IBS Ung 7 - 4 Oscar Söljén, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro
2014-10-11 12:00 211006008 IBF Örebro Ungdom HJ - FC Europa Juniors 9 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro
2014-10-11 13:30 211006009 KFUM Örebro HJ - Skälby IBK Svart 3 - 9 Pontus Grönberg, Oscar Söljén Tegelbruket
2014-10-11 16:45 Orsak: Byte av matchstart pga dubbelboking till e.m 211006013 IBK Köping HJ - Skälby IBK Gul 9 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-12 12:00 211006014 Per-Ols IBF - Sala Silverstaden IBK Ung 8 - 11 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2014-10-12 19:00 211006010 WSK Lindesberg - IFK Arboga IBK ung 3 - 13 Mats Eriksson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-10-17 19:00 211006015 FC Europa Juniors - KFUM Örebro HJ 2 - 11 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Wenströmska Skolan
2014-10-17 19:00 211006020 Västerås IBS Ung - Per-Ols IBF 11 - 4 Juha Vanninen, Joakim Johansson Klövernhallen Plan 1
2014-10-18 10:15 211006021 Skälby IBK Gul - Sala Silverstaden IBK Ung 10 - 6 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-18 14:00 211006017 Skälby IBK Svart - Kumla IBK HJ 8 - 4 Jakob Flodell, Anders Hedman Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-18 16:30 211006019 Tillberga IK - IBK Köping HJ 3 - 5 Patrik Lindberg, Daniel Stahre Tillberga Sporthall
2014-10-18 18:00 211006016 IBF Örebro Ungdom HJ - WSK Lindesberg 10 - 6 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2014-10-19 16:30 211006018 IFK Arboga IBK ung - Lillån IBK HJ 6 - 9 Henrik Syversen, Martin Morén Vasahallen
2014-10-20 19:30 211006025 IBK Köping HJ - Skälby IBK Svart 12 - 8 Raimo Kesti, Pertti Nikka Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-10-21 18:15 211006027 Sala Silverstaden IBK Ung - Tillberga IK 6 - 5 Linus Andersson, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2014-10-21 19:30 211006028 Skälby IBK Gul - Västerås IBS Ung 8 - 4 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-21 20:00 211006024 Lillån IBK HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 5 - 4 Nicklas Johansson, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2014-10-22 19:00 211006023 Kumla IBK HJ - KFUM Örebro HJ 8 - 3 Pontus Grönberg, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-22 19:00 211006026 Per-Ols IBF - IFK Arboga IBK ung 3 - 10 Camilla Eriksson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2014-10-22 19:30 211006022 WSK Lindesberg - FC Europa Juniors 19 - 9 Tomas Persson, Per Andreasson Stadsskogsskolan
211006034 IFK Arboga IBK ung - Skälby IBK Gul 5 - 5
2014-10-24 19:00 211006029 FC Europa Juniors - Kumla IBK HJ 10 - 8 Juha Vanninen, Michael Rosenlönn Wenströmska Skolan
2014-10-24 19:30 211006030 WSK Lindesberg - Lillån IBK HJ 5 - 8 Tobias Jäderqvist, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2014-10-25 11:30 211006032 IBF Örebro Ungdom HJ - Per-Ols IBF 5 - 4 Oscar Söljén, Anders Nordlund Idrottshuset Örebro
2014-10-25 11:45 211006033 Skälby IBK Svart - Sala Silverstaden IBK Ung 15 - 2 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-10-25 13:30 211006031 KFUM Örebro HJ - IBK Köping HJ 5 - 9 Joakim Björnstad, Jörgen Grändefors Tegelbruket
2014-10-25 16:00 211006035 Tillberga IK - Västerås IBS Ung 7 - 8 Jakob Flodell, Anders Hedman Tillberga Sporthall
2014-10-05 11:15 211006039 Sala Silverstaden IBK Ung - KFUM Örebro HJ 7 - 5 Linus Andersson, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2014-10-31 20:00 211006036 Lillån IBK HJ - FC Europa Juniors 23 - 7 Anders Nordlund, Oscar Carlsvärd Idrottshuset Örebro
2014-11-01 12:00 211006041 Västerås IBS Ung - Skälby IBK Svart 5 - 7 Jonathan Eriksson, Felix Carlsson Klövernhallen Plan 1
2014-11-01 14:30 211006037 IBK Köping HJ - Kumla IBK HJ 6 - 4 Pertti Nikka, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-02 15:00 211006038 Per-Ols IBF - WSK Lindesberg 7 - 8 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2014-11-05 18:30 211006040 Skälby IBK Gul - IBF Örebro Ungdom HJ 8 - 3 Anders Hedman, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-04-07 19:00 Orsak: Kl 18.00 på Allhelgona var inte en så bra idé...
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006042 Tillberga IK - IFK Arboga IBK ung 4 - 20 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
211006043 FC Europa Juniors - IBK Köping HJ OW (0 - 5)
2014-11-07 19:00 211006044 Lillån IBK HJ - Per-Ols IBF 12 - 5 Berndt Swärd, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
2014-11-08 10:00 211006048 IBF Örebro Ungdom HJ - Tillberga IK 5 - 3 Jerry Gray, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro
2014-11-08 11:30 211006049 Skälby IBK Svart - IFK Arboga IBK ung 8 - 4 , Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-09 15:00 211006046 WSK Lindesberg - Skälby IBK Gul 11 - 6 Tobias Jäderqvist, Jerry Gray Stadsskogsskolan
2014-11-09 18:30 211006047 KFUM Örebro HJ - Västerås IBS Ung 3 - 10 Peter Widbark, Tommy Nordin Tegelbruket
2015-03-27 19:15 211006045 Kumla IBK HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 7 - 7 Tobias Jäderqvist, Felix Cannesjö Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-11-10 19:00 211006053 Västerås IBS Ung - Kumla IBK HJ 11 - 1 Fernando Rocabado, Jakob Flodell Klövernhallen Plan 1
2014-11-10 19:00 211006055 IFK Arboga IBK ung - KFUM Örebro HJ 11 - 7 Thomas Carlsson, Kai Lahtela Vasahallen
2014-11-10 19:30 211006052 Skälby IBK Gul - Lillån IBK HJ 4 - 5 , Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-11 18:15 211006051 Sala Silverstaden IBK Ung - IBK Köping HJ 5 - 6 Axel Norin, Linus Andersson Sala Idrottshall
2014-11-11 18:30 211006054 Tillberga IK - WSK Lindesberg 6 - 0 Martin Morén, Marcus Karppinen Tillberga Sporthall
2014-11-11 19:30 211006056 Skälby IBK Svart - IBF Örebro Ungdom HJ 3 - 3 Anders Ernhjelm, Peter Pettersson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-12 19:00 211006050 Per-Ols IBF - FC Europa Juniors 16 - 4 Jonas Ahlin, Axel Norin Fagerstahallen
2014-11-14 19:00 211006057 FC Europa Juniors - Sala Silverstaden IBK Ung 8 - 9 Anders Hedman, Michael Rosenlönn Wenströmska Skolan
2014-11-16 11:30 211006058 Per-Ols IBF - Skälby IBK Gul 6 - 11 Henrik Syversen, Michael Rosenlönn Fagerstahallen
2014-11-16 11:30 211006059 IBK Köping HJ - Västerås IBS Ung 4 - 9 Pertti Nikka, Raimo Kesti Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-16 17:30 211006063 KFUM Örebro HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 1 - 2 Pontus Grönberg, Oscar Söljén Tegelbruket
2014-11-16 19:00 211006062 WSK Lindesberg - Skälby IBK Svart 7 - 5 Tobias Jäderqvist, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2015-03-09 19:15 Orsak: Arboga hade JAS match samma dag och kunde inte spela, lämnade sent återbud.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006061 Kumla IBK HJ - IFK Arboga IBK ung 7 - 4 Tommy Nordin, Michael Nilsson Skogstorpskolan
2015-04-19 16:30 Orsak: Orsak: Lillån IBK spelade borta match i JAS E samma dag Eniga: Ja
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring

211006060 Lillån IBK HJ - Tillberga IK 6 - 4 Tobias Jäderqvist, Jerry Gray Idrottshuset Örebro
2014-11-17 20:00 211006064 Skälby IBK Gul - FC Europa Juniors 16 - 5 Daniel Stahre, Patrik Lindberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-22 09:45 211006068 Skälby IBK Svart - Lillån IBK HJ 6 - 16 Daniel Stahre, Patrik Lindberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-22 11:00 211006069 IBF Örebro Ungdom HJ - Kumla IBK HJ 9 - 2 Henrik Zegelsson, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2014-11-22 17:30 211006066 Tillberga IK - Per-Ols IBF 8 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tillberga Sporthall
2014-11-22 17:30 211006070 KFUM Örebro HJ - WSK Lindesberg 4 - 3 Krister Eklund, Daniel Persson Tegelbruket
2014-11-24 19:00 Orsak: Newbody cup flyttad från söndag 23/11 till lördag 22/11. 
Samma dag har vi både bortamatch i Div 2 och hemma match i HJ 18-20 samtidigt. Det går inte att lösa.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006065 Västerås IBS Ung - Sala Silverstaden IBK Ung 3 - 3 Klövernhallen Plan 1
2014-12-06 16:30 Orsak: -
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006067 IFK Arboga IBK ung - IBK Köping HJ 7 - 6 Tommy Nordin, Joakim Björnstad Sturehallen
2014-11-24 20:00 211006075 IBK Köping HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 8 - 4 Jari Sivén, Thomas Carlsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2014-11-29 11:00 211006077 Kumla IBK HJ - WSK Lindesberg 10 - 7 Tommy Nordin, Oscar Carlsvärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-11-29 13:00 211006073 Sala Silverstaden IBK Ung - IFK Arboga IBK ung 7 - 7 Axel Norin, Linus Andersson Sala Idrottshall
2014-11-29 16:00 211006076 Lillån IBK HJ - KFUM Örebro HJ 11 - 6 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Idrottshuset Örebro
2014-11-30 10:00 211006072 Skälby IBK Gul - Tillberga IK 4 - 7 Jonas Ahlin, Axel Norin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-11-30 12:00 211006074 Per-Ols IBF - Skälby IBK Svart 6 - 10 Lars Flink, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2015-03-26 19:30 Juniormatchen på söndag kommer att flyttas från söndag till måndag
men inte måndag den 1 december utan förmodligen veckan efter vib kollar vi är överens om flytten.
Anledning är att då vi inte har kvar wenströmska som jag sagt innan till dig.
Först skulle vi spela 1 men sen ändrade vib sig och vib vill inte heller spela i wenströmska.
211006071 FC Europa Juniors - Västerås IBS Ung 5 - 11 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Råbyhallen
2014-12-13 10:30 211006080 Skälby IBK Svart - Skälby IBK Gul 4 - 4 Fernando Rocabado, Raimo Kesti Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-13 12:00 211006078 Tillberga IK - FC Europa Juniors 25 - 4 Henrik Syversen, Jari Sivén Tillberga Sporthall
2014-12-13 13:00 211006083 WSK Lindesberg - IBK Köping HJ 3 - 9 Oscar Söljén, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2014-12-13 14:00 211006084 Kumla IBK HJ - Lillån IBK HJ 5 - 9 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Skogstorpskolan
2014-12-13 15:00 211006081 IBF Örebro Ungdom HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 11 - 4 Daniel Kallin, Krister Eklund Birgittaskolan
2014-12-14 12:30 211006079 IFK Arboga IBK ung - Västerås IBS Ung 11 - 8 Kai Lahtela, Raimo Kesti Vasahallen
2015-01-23 19:00 Orsak: Per-ols IBF får inte ihop lag .
För att genomföra matchen.
P.g.a Skador och sjukdomar i laget.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006082 KFUM Örebro HJ - Per-Ols IBF 11 - 14 Jerry Gray, Berndt Swärd Tegelbruket
2014-12-20 10:30 Orsak: Ombyggnation av Tillberga sporthall!
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006086 Tillberga IK - Skälby IBK Svart 5 - 10 Tobias Söderberg, Amelin Begovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-20 13:00 211006089 Sala Silverstaden IBK Ung - WSK Lindesberg 8 - 7 Daniel Stahre, Patrik Lindberg Sala Idrottshall
2014-12-20 16:00 211006087 Västerås IBS Ung - IBF Örebro Ungdom HJ 7 - 7 Ej offentliggjord, Patrik Ådemark Klövernhallen Plan 1
2014-12-21 10:30 211006088 Skälby IBK Gul - KFUM Örebro HJ 4 - 8 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2014-12-21 15:00 211006090 Per-Ols IBF - Kumla IBK HJ 8 - 7 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2014-12-21 18:00 211006085 FC Europa Juniors - IFK Arboga IBK ung 5 - 26 Lars Flink, Fernando Rocabado Wenströmska Skolan
2014-12-22 19:30 Orsak: Kostnadsfri matchflytt då Lillån har 10 spelare som deltar i match med distriktslaget för P-97. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006091 IBK Köping HJ - Lillån IBK HJ 3 - 10 Ej offentliggjord, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-07 19:30 211006095 WSK Lindesberg - Västerås IBS Ung 7 - 3 Per Andreasson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-01-10 11:30 211006092 Skälby IBK Svart - FC Europa Juniors 21 - 6 Dan Barthlen, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-10 12:30 211006093 IBF Örebro Ungdom HJ - IFK Arboga IBK ung 0 - 3 Tony Wennberg, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
2015-01-10 15:00 211006094 KFUM Örebro HJ - Tillberga IK 4 - 6 Jacob Tillman, Jacob Olausson Tegelbruket
2015-01-10 15:00 211006097 Lillån IBK HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 5 - 6 Tony Wennberg, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
2015-01-11 11:30 211006096 Kumla IBK HJ - Skälby IBK Gul 7 - 3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-11 17:00 211006098 IBK Köping HJ - Per-Ols IBF 18 - 4 Axel Norin, Jonas Ahlin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-12 19:00 211006101 IFK Arboga IBK ung - WSK Lindesberg 11 - 3 Vasahallen
2015-01-12 19:30 211006104 Skälby IBK Gul - IBK Köping HJ 2 - 2 Henrik Isberg, Linus Andersson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-13 18:15 211006105 Sala Silverstaden IBK Ung - Per-Ols IBF 7 - 11 Henrik Isberg, Linus Andersson Sala Idrottshall
2015-01-13 19:00 211006099 FC Europa Juniors - IBF Örebro Ungdom HJ 7 - 9 Fernando Rocabado, Anders Hedman Råbyhallen
2015-01-13 19:30 211006100 Skälby IBK Svart - KFUM Örebro HJ 9 - 4 Juha Vanninen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-14 19:00 211006103 Västerås IBS Ung - Lillån IBK HJ 6 - 6 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Klövernhallen Plan 1
2015-04-21 19:00 Orsak: Ombyggnation av Tillberga Sporthall. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006102 Tillberga IK - Kumla IBK HJ 0 - 16 Tillberga Sporthall
2015-01-17 10:00 211006109 Lillån IBK HJ - IFK Arboga IBK ung 8 - 4 Jacob Tillman, Jacob Olausson Idrottshuset Örebro
2015-01-17 19:30 211006108 Kumla IBK HJ - Skälby IBK Svart 3 - 13 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-18 11:45 211006110 IBK Köping HJ - Tillberga IK 8 - 3 Amelin Begovic, Roger Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-18 15:00 211006111 Per-Ols IBF - Västerås IBS Ung 5 - 7 Kai Kinnari, Per Ryman Fagerstahallen
2015-01-18 17:15 211006106 KFUM Örebro HJ - FC Europa Juniors 13 - 7 Tony Wennberg, Michael Nilsson Tegelbruket
2015-01-18 18:00 211006107 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom HJ 4 - 4 Tobias Jäderqvist, Per Andreasson Stadsskogsskolan
2015-04-12 14:30 Orsak: Täta matchscheman, sjukdomar
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006112 Sala Silverstaden IBK Ung - Skälby IBK Gul 4 - 6 Tomas Karlsson, Johnny Lindberg Sala Idrottshall
2015-01-23 19:00 211006113 FC Europa Juniors - WSK Lindesberg 6 - 7 Juha Vanninen, Jerry Nilsson Wenströmska Skolan
2015-01-24 10:00 211006115 IBF Örebro Ungdom HJ - Lillån IBK HJ 5 - 8 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Idrottshuset Örebro
2015-01-24 12:15 211006117 IFK Arboga IBK ung - Per-Ols IBF 7 - 6 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Vasahallen
2015-01-24 18:00 211006118 Tillberga IK - Sala Silverstaden IBK Ung 6 - 8 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Tillberga Sporthall
2015-01-25 13:00 211006114 KFUM Örebro HJ - Kumla IBK HJ 5 - 0 Joakim Björnstad, Tommy Nordin Tegelbruket
2015-01-25 15:00 211006119 Västerås IBS Ung - Skälby IBK Gul 5 - 0 Daniel Östling, Fernando Rocabado Klövernhallen Plan 1
2015-03-26 18:00 Orsak: Denna match är flyttad sen tidigare.
Nytt datum är 26/3.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring


Orsak: Köping får inte ihop fullt lag p.g.a. match krock.
IBK Köping tar kostnaden för match flytt.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006116 Skälby IBK Svart - IBK Köping HJ 8 - 8 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-31 11:45 211006125 Skälby IBK Gul - IFK Arboga IBK ung 3 - 6 Jakob Flodell, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-01-31 15:00 211006126 Västerås IBS Ung - Tillberga IK 15 - 4 Patrik Ådemark, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2015-01-31 15:30 211006122 IBK Köping HJ - KFUM Örebro HJ 10 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-01-31 19:15 211006124 Sala Silverstaden IBK Ung - Skälby IBK Svart 10 - 5 Fernando Rocabado, Juha Vanninen Sala Idrottshall
2015-02-01 15:00 211006123 Per-Ols IBF - IBF Örebro Ungdom HJ 6 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2015-02-10 20:15 Orsak: FC Europa får ej ihop spelare pga skolarbete
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006120 Kumla IBK HJ - FC Europa Juniors 21 - 5 Jacob Tillman, Jacob Olausson Skogstorpskolan
2015-03-31 19:00 Orsak: Matchen ej inlagd pga SM-veckan i Örebro
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006121 Lillån IBK HJ - WSK Lindesberg 18 - 6 Anders Nordlund, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro
2015-02-02 19:00 211006133 IFK Arboga IBK ung - Tillberga IK 7 - 5 Henrik Syversen, Thomas Kallin Vasahallen
2015-02-02 19:30 211006132 Skälby IBK Svart - Västerås IBS Ung 4 - 6 Henrik Syversen, Michael Rosenlönn Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-02 20:00 211006128 Kumla IBK HJ - IBK Köping HJ 10 - 11 Tony Wennberg, Krister Eklund Skogstorpskolan
2015-02-03 19:00 211006127 FC Europa Juniors - Lillån IBK HJ 6 - 14 Jakob Flodell, Juha Vanninen Råbyhallen
2015-02-04 19:30 211006129 WSK Lindesberg - Per-Ols IBF 7 - 8 Tobias Jäderqvist, Per Andreasson Stadsskogsskolan
2015-02-27 19:00 Orsak: Sala Silverstaden känner att det är för lång bortaresa en vardagskväll, med skoldag dagen därpå, därav har KFUM Örebro gått med på en matchflytt till en fredagskväll istället, som passar Sala Silverstaden bättre.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006130 KFUM Örebro HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 1 - 6 Tommy Nordin, Christher Johansson Tegelbruket
2015-03-28 10:30 Orsak: DM helg i Örebro.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006131 IBF Örebro Ungdom HJ - Skälby IBK Gul 13 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro
2015-02-07 11:45 211006137 Skälby IBK Gul - WSK Lindesberg 14 - 2 Per Ryman, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-07 12:15 211006140 IFK Arboga IBK ung - Skälby IBK Svart 10 - 6 Tobias Söderberg, Fernando Rocabado Vasahallen
2015-02-07 15:00 211006138 Västerås IBS Ung - KFUM Örebro HJ 11 - 2 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Klövernhallen Plan 1
2015-02-07 16:30 211006139 Tillberga IK - IBF Örebro Ungdom HJ 4 - 5 Henrik Syversen, Anders Hedman Tillberga Sporthall
2015-02-08 14:30 211006134 IBK Köping HJ - FC Europa Juniors 13 - 6 Raimo Kesti, Linus Viborg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-21 13:00 211006136 Sala Silverstaden IBK Ung - Kumla IBK HJ WO (5 - 0) Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sala Idrottshall
2015-03-10 19:00 Orsak: Lillån IBK spelar DM finaler denna dag, med P98 och med Herr och då får vi inte ihop lag Vi har fått förslag på ny matchtid av Per-Ols, ny tid bestäms i veckan
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006135 Per-Ols IBF - Lillån IBK HJ 6 - 17 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2015-02-13 19:00 211006141 FC Europa Juniors - Per-Ols IBF 7 - 16 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Wenströmska Skolan
2015-02-14 10:00 211006147 IBF Örebro Ungdom HJ - Skälby IBK Svart 7 - 8 Jacob Tillman, Jerry Gray Idrottshuset Örebro
2015-02-14 11:00 211006144 Kumla IBK HJ - Västerås IBS Ung 7 - 2 Daniel Kallin, Anders Nordlund Skogstorpskolan
2015-02-14 15:00 211006146 KFUM Örebro HJ - IFK Arboga IBK ung 4 - 10 Jacob Tillman, Klas Leidö Tegelbruket
2015-02-15 13:00 211006143 Lillån IBK HJ - Skälby IBK Gul 7 - 2 Tommy Nordin, Tomas Persson Idrottshuset Örebro
2015-02-15 16:00 211006145 WSK Lindesberg - Tillberga IK 7 - 10 Jerry Gray, Marco Juuska Stadsskogsskolan
2015-02-15 19:30 211006142 IBK Köping HJ - Sala Silverstaden IBK Ung 9 - 7 Raimo Kesti, Linus Viborg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-02-21 12:30 211006154 IBF Örebro Ungdom HJ - KFUM Örebro HJ 9 - 6 Jacob Tillman, Berndt Swärd Birgittaskolan
2015-02-21 16:15 211006153 Skälby IBK Svart - WSK Lindesberg 7 - 11 Michael Rosenlönn, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-02-21 18:00 211006151 Tillberga IK - Lillån IBK HJ 5 - 6 Axel Norin, Jonas Ahlin Tillberga Sporthall
2015-02-22 14:00 211006152 IFK Arboga IBK ung - Kumla IBK HJ 8 - 5 Henrik Syversen, Linus Viborg Vasahallen
2015-03-08 16:00 Orsak: Sportlov
Eniga: Ja
211006149 Skälby IBK Gul - Per-Ols IBF 4 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-24 19:00 Orsak: FC Europa önskade flytt pga tight matchschema
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006148 Sala Silverstaden IBK Ung - FC Europa Juniors 28 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Sala Idrottshall
2015-03-28 19:30 211006150 Västerås IBS Ung - IBK Köping HJ 10 - 6 Tomas Karlsson, Lars Flink Kristiansborgshallen
2015-03-01 11:00 211006160 Kumla IBK HJ - IBF Örebro Ungdom HJ 6 - 8 Jerry Gray, Marco Juuska Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-03-01 12:00 211006158 IBK Köping HJ - IFK Arboga IBK ung 4 - 4 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-01 15:00 211006157 Per-Ols IBF - Tillberga IK 14 - 8 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2015-03-01 15:00 211006161 WSK Lindesberg - KFUM Örebro HJ 8 - 8 Tobias Jäderqvist, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2015-03-24 19:00 Orsak: Skälby får ej ihop lag p.g.a. sportlov,2 långtidsskador,2 spelare till Växjö (NewBody slutspel)
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006159 Lillån IBK HJ - Skälby IBK Svart 9 - 3 Jerry Gray, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro
2015-03-31 19:00 Orsak: Sjukdom och Skador
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006156 Sala Silverstaden IBK Ung - Västerås IBS Ung 8 - 5 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Sala Idrottshall
2015-04-02 19:15 Orsak: Skälby spelar NBC i Växsjö
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006155 FC Europa Juniors - Skälby IBK Gul 1 - 20 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Råbyhallen
2015-03-07 12:15 211006164 IFK Arboga IBK ung - Sala Silverstaden IBK Ung 6 - 4 Michael Rosenlönn, Henrik Syversen Vasahallen
2015-03-07 13:00 211006165 Skälby IBK Svart - Per-Ols IBF 15 - 7 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-07 13:15 211006167 KFUM Örebro HJ - Lillån IBK HJ 1 - 8 Felix Cannesjö, Stefan Flyktman Tegelbruket
2015-03-07 15:00 211006162 Västerås IBS Ung - FC Europa Juniors 39 - 5 Anders Ernhjelm, Peter Pettersson Klövernhallen Plan 1
2015-03-07 16:30 211006163 Tillberga IK - Skälby IBK Gul 7 - 7 Fernando Rocabado, Jonas Ahlin Tillberga Sporthall
2015-03-07 17:30 211006168 WSK Lindesberg - Kumla IBK HJ 15 - 5 Tony Wennberg, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-03-23 19:00 Orsak: Matchkrock med IBK Köpings A-lagsmatch, Köping avser ta kostnaden för matchflytten.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006166 IBF Örebro Ungdom HJ - IBK Köping HJ 10 - 6 Pontus Grönberg, Nicklas Johansson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2015-03-14 12:30 211006172 Sala Silverstaden IBK Ung - IBF Örebro Ungdom HJ 6 - 7 Axel Norin, Jakob Flodell Sala Idrottshall
2015-03-14 15:30 211006170 Västerås IBS Ung - IFK Arboga IBK ung 2 - 12 Amelin Begovic, Roger Nilsson Klövernhallen Plan 1
2015-03-15 10:15 Orsak: Matchkrocck
Eniga: Ja
211006171 Skälby IBK Gul - Skälby IBK Svart 4 - 11 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-15 12:00 211006173 Per-Ols IBF - KFUM Örebro HJ 10 - 6 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2015-03-15 13:00 211006175 Lillån IBK HJ - Kumla IBK HJ 24 - 0 Anders Nordlund, Tony Wennberg Idrottshuset Örebro
2015-03-15 18:00 211006169 FC Europa Juniors - Tillberga IK 7 - 10 Gerry Törnqvist, Patrik Ådemark Wenströmska Skolan
2015-03-29 12:00 Orsak: Pga krock med respektive seniorlags seriematcher har båda lagen kommit överens om att flytta matchen. Dock är ej nytt datum klart än, vi återkommer så snart det är möjligt.
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211006174 IBK Köping HJ - WSK Lindesberg 9 - 7 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-03-21 10:15 211006177 Skälby IBK Svart - Tillberga IK 15 - 4 Patrik Ådemark, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-03-21 11:00 211006181 Kumla IBK HJ - Per-Ols IBF 14 - 6 Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-03-21 12:30 211006178 IBF Örebro Ungdom HJ - Västerås IBS Ung 15 - 8 Berndt Swärd, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro
2015-03-21 13:00 211006180 WSK Lindesberg - Sala Silverstaden IBK Ung 4 - 12 Johnny Mizser, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-03-21 14:00 211006176 IFK Arboga IBK ung - FC Europa Juniors 58 - 1 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Vasahallen
2015-03-21 15:00 211006182 Lillån IBK HJ - IBK Köping HJ 11 - 4 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
2015-03-22 19:30 211006179 KFUM Örebro HJ - Skälby IBK Gul 5 - 1 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Tegelbruket
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK HJ 26 24 1 1 271-116 155 73
2. IFK Arboga IBK ung 26 19 3 4 277-129 148 60
3. IBK Köping HJ 26 17 3 6 199-153 46 54
4. Skälby IBK Svart 26 15 3 8 239-164 75 48
5. IBF Örebro Ungdom HJ 26 14 4 8 174-145 29 46
6. Västerås IBS Ung 26 14 3 9 218-149 69 45
7. Sala Silverstaden IBK Ung 26 13 3 10 189-170 19 42
8. Kumla IBK HJ 26 10 1 15 171-196 -25 31
9. Per-Ols IBF 26 10 0 16 197-238 -41 30
10. Skälby IBK Gul 26 8 4 14 158-155 3 28
11. WSK Lindesberg 26 8 2 16 168-218 -50 26
12. Tillberga IK 26 7 1 18 157-205 -48 22
13. KFUM Örebro HJ 26 7 1 18 137-189 -52 22
14. FC Europa Juniors 26 1 1 24 140-468 -328 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis