Herrar (2014/15)

Gruppspel
Herrar Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-29 19:00 602001005 Mölndals IBF H2 - Eken IBK H2 9 - 4 Måns Löfgren, Pelle Hellberg Aktiviteten A-Hall
2014-10-03 19:30 602001001 Öckerö IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 6 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hedenskolans Idrottshall
2014-10-04 17:30 602001003 Landvetter IBK H2 - IBF Backadalen H2 4 - 11 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Landvetter Idrottshall
2014-10-05 16:00 602001002 Guldhedens IK H2 - Lindome IBK H2 8 - 3 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Valhalla A-hall
2014-10-05 16:45 602001006 Marstrands IBK H2 - Billingsfors IBK H2 2 - 10 Tarek El Abtah, Mona Franzon Mimershus A-hallen
2014-10-05 17:30 602001004 Lindås IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 4 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Salming Arena
2014-10-10 19:00 602001007 Billingsfors IBK H2 - Öckerö IBK H2 6 - 1 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2014-10-10 19:00 602001008 Eken IBK H2 - Marstrands IBK H2 12 - 2 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Ekenskolan
2014-10-10 19:30 602001010 IBF Backadalen H2 - Lindås IBK H2 8 - 5 Robin Boqvist, Robin Cederdahl Lundbystrand 1
2014-10-11 13:30 602001009 Frölunda IBK H2 - Mölndals IBF H2 7 - 11 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Frölunda Kulturhus
2014-10-11 16:00 602001011 Lindome IBK H2 - Landvetter IBK H2 8 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Almåshallen B
2014-10-12 16:45 602001012 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Guldhedens IK H2 10 - 7 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Mimershus A-hallen
2014-10-17 19:00 602001016 Mölndals IBF H2 - IBF Backadalen H2 5 - 4 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Aktiviteten A-Hall
2014-10-17 19:00 602001018 Billingsfors IBK H2 - Eken IBK H2 8 - 6 Henrik Jansson, Nicklas Johansson Billingsfors Bollhall
2014-10-19 16:45 602001017 Marstrands IBK H2 - Frölunda IBK H2 1 - 6 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Mimershus A-hallen
2014-10-19 17:30 602001015 Lindås IBK H2 - Lindome IBK H2 9 - 7 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Salming Arena
2014-10-19 18:00 602001013 Guldhedens IK H2 - Öckerö IBK H2 10 - 8 Minal Landin, Adam Kruse Valhalla A-hall
2014-10-19 18:30 602001014 Landvetter IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 4 Mona Franzon, Pelle Hellberg Landvetter Idrottshall
2014-10-25 14:00 602001022 Lindome IBK H2 - Mölndals IBF H2 5 - 6 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Almåshallen B
2014-10-26 11:00 602001020 Frölunda IBK H2 - Billingsfors IBK H2 1 - 3 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Lisebergshallen
2014-10-26 14:00 602001021 IBF Backadalen H2 - Marstrands IBK H2 11 - 2 Minal Landin, Adam Kruse Lundbystrand 1
2014-10-26 16:00 602001024 Guldhedens IK H2 - Landvetter IBK H2 12 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2014-10-29 19:30 602001019 Öckerö IBK H2 - Eken IBK H2 3 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Hedenskolans Idrottshall
2014-10-30 20:15 602001023 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Lindås IBK H2 5 - 5 e.förl. Pelle Hellberg, Erik Gaberud Mimershus A-hallen
2014-10-31 19:00 602001029 Billingsfors IBK H2 - IBF Backadalen H2 3 - 10 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Billingsfors Bollhall
2014-10-31 19:00 602001030 Eken IBK H2 - Frölunda IBK H2 9 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2014-11-02 11:40 602001025 Landvetter IBK H2 - Öckerö IBK H2 8 - 2 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Landvetter Idrottshall
2014-11-02 17:30 602001026 Lindås IBK H2 - Guldhedens IK H2 4 - 7 Andreas Rolén, Gustav Glansén Salming Arena
2014-11-03 20:15 602001028 Marstrands IBK H2 - Lindome IBK H2 7 - 6 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2014-11-03 20:30 602001027 Mölndals IBF H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 10 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Aktiviteten A-Hall
2014-11-07 19:30 602001031 Öckerö IBK H2 - Frölunda IBK H2 2 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Hedenskolans Idrottshall
2014-11-07 19:30 602001032 IBF Backadalen H2 - Eken IBK H2 8 - 2 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Lundbystrand 1
2014-11-08 18:00 602001033 Lindome IBK H2 - Billingsfors IBK H2 9 - 8 Adam Kruse, Minal Landin Skånhällaskolan
2014-11-09 14:00 602001034 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Marstrands IBK H2 6 - 4 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Mimershus A-hallen
2014-11-09 15:30 602001036 Landvetter IBK H2 - Lindås IBK H2 15 - 7 Mona Franzon, Linda Lindskog Landvetter Idrottshall
2014-11-09 19:00 602001035 Guldhedens IK H2 - Mölndals IBF H2 6 - 7 Andreas Rolén, Gustav Glansén Valhalla A-hall
2014-11-14 19:00 602001040 Billingsfors IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 1 - 4 Carl Otterström, Jim Olausson Billingsfors Bollhall
2014-11-14 19:00 602001041 Eken IBK H2 - Lindome IBK H2 10 - 3 Andreas Rolén, Gustav Glansén Ekenskolan
2014-11-14 19:15 602001038 Mölndals IBF H2 - Landvetter IBK H2 8 - 7 e.förl. Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Aktiviteten A-Hall
2014-11-15 13:30 602001042 Frölunda IBK H2 - IBF Backadalen H2 3 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Frölunda Kulturhus
2014-11-15 15:00 602001037 Lindås IBK H2 - Öckerö IBK H2 8 - 4 Minal Landin, Adam Kruse Salming Arena
2014-11-16 19:15 602001039 Marstrands IBK H2 - Guldhedens IK H2 8 - 4 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Mimershus A-hallen
2014-11-21 19:30 602001043 Öckerö IBK H2 - IBF Backadalen H2 3 - 12 Mona Franzon, Linda Lindskog Hedenskolans Idrottshall
2014-11-22 13:00 602001044 Lindome IBK H2 - Frölunda IBK H2 9 - 7 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2014-11-22 15:00 602001048 Lindås IBK H2 - Mölndals IBF H2 6 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Salming Arena
2014-11-23 16:00 602001046 Guldhedens IK H2 - Billingsfors IBK H2 4 - 5 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla C-hall
2014-11-23 16:30 602001047 Landvetter IBK H2 - Marstrands IBK H2 8 - 4 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Landvetter Idrottshall
2014-11-23 16:45 602001045 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Eken IBK H2 7 - 9 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Mimershus A-hallen
2014-11-24 19:00 602001049 Mölndals IBF H2 - Öckerö IBK H2 7 - 5 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Aktiviteten A-Hall
2014-11-24 19:15 602001050 Marstrands IBK H2 - Lindås IBK H2 4 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2014-11-25 20:00 602001053 Frölunda IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 4 - 3 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Frölunda Kulturhus
2014-11-26 19:00 602001051 Billingsfors IBK H2 - Landvetter IBK H2 11 - 9 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Billingsfors Bollhall
2014-11-26 20:00 602001052 Eken IBK H2 - Guldhedens IK H2 5 - 8 Minal Landin, Adam Kruse Ekenskolan
2014-11-26 20:00 602001054 IBF Backadalen H2 - Lindome IBK H2 9 - 1 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Lundbystrand 1
2014-11-28 19:30 602001055 Öckerö IBK H2 - Lindome IBK H2 9 - 7 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Hedenskolans Idrottshall
2014-11-28 20:00 602001060 Mölndals IBF H2 - Marstrands IBK H2 6 - 6 e.förl. Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Aktiviteten A-Hall
2014-11-30 14:30 602001057 Guldhedens IK H2 - Frölunda IBK H2 12 - 3 Pelle Hellberg, Robin Boqvist Valhalla A-hall
2014-11-30 15:00 602001059 Lindås IBK H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 5 e.förl. Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Salming Arena
2014-11-30 15:50 602001058 Landvetter IBK H2 - Eken IBK H2 7 - 8 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Landvetter Idrottshall
2015-01-22 20:15 602001056 Sportlife Kungälvs IBK H2 - IBF Backadalen H2 0 - 10 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Mimershus A-hallen
2014-12-05 19:00 602001062 Billingsfors IBK H2 - Mölndals IBF H2 9 - 6 Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2014-12-05 19:00 602001063 Eken IBK H2 - Lindås IBK H2 5 - 7 Robin Cederdahl, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2014-12-05 19:30 602001065 IBF Backadalen H2 - Guldhedens IK H2 8 - 1 Adam Kruse, Minal Landin Lundbystrand 1
2014-12-06 13:30 602001064 Frölunda IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 13 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Frölunda Kulturhus
2014-12-06 14:00 602001066 Lindome IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 8 Jonas Apelqvist, Axel Sagdahl Almåshallen B
2014-12-07 16:45 602001061 Marstrands IBK H2 - Öckerö IBK H2 1 - 4 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Mimershus A-hallen
2014-12-19 19:00 602001071 Eken IBK H2 - Mölndals IBF H2 7 - 8 e.förl. Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2014-12-19 19:00 602001072 Billingsfors IBK H2 - Marstrands IBK H2 6 - 3 Jim Olausson, Carl Otterström Billingsfors Bollhall
2014-12-19 19:30 602001069 IBF Backadalen H2 - Landvetter IBK H2 12 - 8 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1
2014-12-20 13:30 602001070 Frölunda IBK H2 - Lindås IBK H2 8 - 7 e.förl. Jauni Collin, Pontus Ekengränd Frölunda Kulturhus
2014-12-20 17:00 602001068 Lindome IBK H2 - Guldhedens IK H2 3 - 8 Gustav Glansén, Andreas Rolén Almåshallen B
2014-12-21 16:45 602001067 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Öckerö IBK H2 5 - 3 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Mimershus A-hallen
2015-01-09 19:00 602001075 Mölndals IBF H2 - Frölunda IBK H2 10 - 1 Erik Gaberud, Robin Boqvist Aktiviteten A-Hall
2015-01-09 19:30 602001073 Öckerö IBK H2 - Billingsfors IBK H2 7 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hedenskolans Idrottshall
2015-01-10 15:00 602001076 Lindås IBK H2 - IBF Backadalen H2 2 - 13 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Salming Arena
2015-01-11 15:30 602001077 Landvetter IBK H2 - Lindome IBK H2 11 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Landvetter Idrottshall
2015-01-11 16:45 602001074 Marstrands IBK H2 - Eken IBK H2 2 - 5 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Mimershus A-hallen
2015-01-11 19:00 602001078 Guldhedens IK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 8 - 7 e.förl. Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Valhalla A-hall
2014-12-11 20:30 602001083 Frölunda IBK H2 - Marstrands IBK H2 8 - 3 Gustav Glansén, Robin Cederdahl Frölunda Kulturhus
2015-01-13 20:00 602001081 Lindome IBK H2 - Lindås IBK H2 9 - 10 Andreas Rolén, Gustav Glansén Almåshallen B
2015-01-16 19:00 602001084 Eken IBK H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 7 Adam Kruse, Joakim Amri Nilsson Ekenskolan
2015-01-16 19:30 602001079 Öckerö IBK H2 - Guldhedens IK H2 5 - 10 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Hedenskolans Idrottshall
2015-01-16 19:30 602001082 IBF Backadalen H2 - Mölndals IBF H2 14 - 2 Pelle Hellberg, Erik Gaberud Lundbystrand 1
2015-01-18 19:15 602001080 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 6 e.förl. Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Mimershus A-hallen
2015-01-23 19:00 602001085 Eken IBK H2 - Öckerö IBK H2 2 - 1 Pelle Hellberg, Joakim Amri Nilsson Ekenskolan
2015-01-23 19:00 602001088 Mölndals IBF H2 - Lindome IBK H2 13 - 7 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Aktiviteten A-Hall
2015-01-23 19:30 602001089 Lindås IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 10 - 2 Robin Cederdahl, Gustav Glansén Salming Arena
2015-01-24 16:00 602001086 Billingsfors IBK H2 - Frölunda IBK H2 13 - 1 Leif Pettersson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2015-01-25 16:00 602001090 Landvetter IBK H2 - Guldhedens IK H2 11 - 8 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Landvetter Idrottshall
2015-01-25 16:45 602001087 Marstrands IBK H2 - IBF Backadalen H2 5 - 13 Pelle Hellberg, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2015-01-27 20:00 602001094 Lindome IBK H2 - Marstrands IBK H2 5 - 4 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Almåshallen B
2015-01-30 19:00 602001095 IBF Backadalen H2 - Billingsfors IBK H2 2 - 4 Daniel Fathi-Najafi, Pelle Hellberg Lundbystrand 1
2015-01-30 19:30 602001091 Öckerö IBK H2 - Landvetter IBK H2 2 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hedenskolans Idrottshall
2015-01-31 13:30 602001096 Frölunda IBK H2 - Eken IBK H2 8 - 11 Gustav Glansén, Andreas Rolén Frölunda Kulturhus
2015-02-01 16:45 602001093 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Mölndals IBF H2 10 - 8 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2015-02-01 19:00 602001092 Guldhedens IK H2 - Lindås IBK H2 20 - 7 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Valhalla A-hall
2015-02-06 19:00 602001098 Eken IBK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 9 Mona Franzon, Jesper Axelsson Ekenskolan
2015-02-06 19:00 602001099 Billingsfors IBK H2 - Lindome IBK H2 11 - 7 Carl Otterström, Jim Olausson Billingsfors Bollhall
2015-02-06 19:00 602001101 Mölndals IBF H2 - Guldhedens IK H2 4 - 8 Jonas Hansson, Pelle Hellberg Aktiviteten A-Hall
2015-02-07 13:30 602001097 Frölunda IBK H2 - Öckerö IBK H2 6 - 7 e.förl. Minal Landin, Adam Kruse Frölunda Kulturhus
2015-02-07 15:00 602001102 Lindås IBK H2 - Landvetter IBK H2 6 - 7 e.förl. Måns Löfgren, Mona Franzon Salming Arena
2015-02-26 20:15 602001100 Marstrands IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 2 - 3 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2015-02-13 19:30 602001103 Öckerö IBK H2 - Lindås IBK H2 WO (5 - 0) Henrik Lord Johansson, Robin Boqvist Hedenskolans Idrottshall
2015-02-13 19:30 602001108 IBF Backadalen H2 - Frölunda IBK H2 14 - 2 Minal Landin, Adam Kruse Lundbystrand 1
2015-02-14 14:00 602001107 Lindome IBK H2 - Eken IBK H2 10 - 18 Andreas Rolén, Gustav Glansén Almåshallen B
2015-02-15 16:00 602001104 Landvetter IBK H2 - Mölndals IBF H2 3 - 8 Pelle Hellberg, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2015-02-15 18:30 602001105 Guldhedens IK H2 - Marstrands IBK H2 6 - 4 Minal Landin, Adam Kruse Valhalla A-hall
2015-02-15 19:15 602001106 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Billingsfors IBK H2 7 - 3 Mona Franzon, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-02-20 19:00 602001111 Eken IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 7 - 8 e.förl. Jauni Collin, Pontus Ekengränd Ekenskolan
2015-02-20 19:00 602001112 Billingsfors IBK H2 - Guldhedens IK H2 14 - 9 Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2015-02-20 19:00 602001114 Mölndals IBF H2 - Lindås IBK H2 6 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Aktiviteten A-Hall
2015-02-20 19:30 602001109 IBF Backadalen H2 - Öckerö IBK H2 4 - 3 e.förl. Jesper Axelsson, Kim Nielsen Lundbystrand 1
2015-02-21 13:30 602001110 Frölunda IBK H2 - Lindome IBK H2 9 - 6 Minal Landin, Jesper Axelsson Frölunda Kulturhus
2015-02-22 16:45 602001113 Marstrands IBK H2 - Landvetter IBK H2 2 - 2 e.förl. Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2015-02-27 19:30 602001115 Öckerö IBK H2 - Mölndals IBF H2 2 - 7 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Hedenskolans Idrottshall
2015-02-28 15:00 602001116 Lindås IBK H2 - Marstrands IBK H2 7 - 6 Jesper Axelsson, Pelle Hellberg Salming Arena
2015-02-28 17:30 602001117 Landvetter IBK H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 5 Gustav Glansén, Robin Cederdahl Landvetter Idrottshall
2015-02-28 18:00 602001120 Lindome IBK H2 - IBF Backadalen H2 4 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Almåshallen B
2015-03-01 16:45 602001119 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Frölunda IBK H2 8 - 3 Adam Kruse, Minal Landin Mimershus A-hallen
2015-03-01 18:00 602001118 Guldhedens IK H2 - Eken IBK H2 9 - 11 Pelle Hellberg, Jesper Axelsson Valhalla A-hall
2015-03-06 19:00 602001124 Eken IBK H2 - Landvetter IBK H2 10 - 4 Robin Cederdahl, Jesper Axelsson Ekenskolan
2015-03-06 19:00 602001125 Billingsfors IBK H2 - Lindås IBK H2 9 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2015-03-06 19:30 602001122 IBF Backadalen H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 15 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Lundbystrand 1
2015-03-07 13:30 602001123 Frölunda IBK H2 - Guldhedens IK H2 3 - 11 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Frölunda Kulturhus
2015-03-07 14:00 602001121 Lindome IBK H2 - Öckerö IBK H2 6 - 5 e.förl. Andreas Rolén, Jesper Axelsson Almåshallen B
2015-03-08 19:15 602001126 Marstrands IBK H2 - Mölndals IBF H2 1 - 2 Daniel Böcker, Robin Boqvist Mimershus A-hallen
2015-03-13 19:30 602001127 Öckerö IBK H2 - Marstrands IBK H2 7 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hedenskolans Idrottshall
2015-03-13 19:45 602001128 Mölndals IBF H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Aktiviteten A-Hall
2015-03-15 15:00 602001129 Lindås IBK H2 - Eken IBK H2 6 - 9 Mona Franzon, Jauni Collin Salming Arena
2015-03-15 15:00 602001130 Landvetter IBK H2 - Frölunda IBK H2 11 - 2 Erik Gaberud, Robin Cederdahl Landvetter Idrottshall
2015-03-15 16:00 602001131 Guldhedens IK H2 - IBF Backadalen H2 7 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla A-hall
2015-03-15 16:45 602001132 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Lindome IBK H2 7 - 3 Henrik Lord Johansson, Gustav Glansén Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen H2 22 19 1 (1) 2 211-74 137 59
2. Mölndals IBF H2 22 14 3 (2) 5 154-123 31 47
3. Billingsfors IBK H2 22 13 2 (1) 7 152-116 36 42
4. Eken IBK H2 22 13 2 (0) 7 168-137 31 41
5. Guldhedens IK H2 22 12 2 (1) 8 183-146 37 39
6. Sportlife Kungälvs IBK H2 22 11 4 (1) 7 120-130 -10 38
7. Landvetter IBK H2 22 10 4 (2) 8 164-145 19 36
8. Lindås IBK H2 22 9 4 (1) 9 128-163 -35 32
9. Öckerö IBK H2 22 6 3 (1) 13 94-127 -33 22
10. Frölunda IBK H2 22 5 2 (1) 15 97-180 -83 18
11. Lindome IBK H2 22 3 1 (1) 18 126-193 -67 11
12. Marstrands IBK H2 22 2 2 (0) 18 79-142 -63 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 12:30 603001004 Surte IS IBK H3 - IBF Älvstranden H3 6 - 10 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2014-10-04 13:30 603001001 Partille IBS H3 - IBK Walkesborg 99 13 - 8 Gustav Glansén, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2014-10-04 16:00 603001003 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Herrestads AIF 6 - 8 Adnan Tongur, Tarek El Abtah Wallenstamhallen
2014-10-04 19:10 603001006 IBF Göteborg H3 - Ale IBF H3 5 - 7 Torbjörn Zahner, Robin Cederdahl Torpahallen
2014-10-05 14:30 603001002 Burås IK H3 - Myggenäs IBK 10 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2014-10-05 17:30 603001005 Västra Frölunda FK H3 - FBC Lerum H3 6 - 7 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla B-hall
2014-10-08 19:30 603001010 Herrestads AIF - Surte IS IBK H3 9 - 9 Jim Olausson, Carl Otterström Rimnershallen A-hallen
2014-10-10 19:30 603001012 IBK Walkesborg 99 - Burås IK H3 2 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen A-hallen
2014-10-11 12:15 603001007 Ale IBF H3 - Partille IBS H3 6 - 5 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Ale Kulturrum
2014-10-11 12:30 603001009 IBF Älvstranden H3 - Västra Frölunda FK H3 10 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand 1
2014-10-11 13:30 603001011 Myggenäs IBK - Pixbo Wallenstam IBF H3 10 - 7 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2014-10-12 13:10 603001008 FBC Lerum H3 - IBF Göteborg H3 5 - 4 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2014-10-16 20:00 603001018 Ale IBF H3 - FBC Lerum H3 8 - 6 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Ale Kulturrum
2014-10-18 12:30 603001015 Surte IS IBK H3 - Myggenäs IBK 5 - 5 Kim Nielsen, Adam Kruse Bohushallen
2014-10-18 18:00 603001017 IBF Göteborg H3 - IBF Älvstranden H3 2 - 4 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Torpahallen
2014-10-19 16:30 603001014 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IBK Walkesborg 99 7 - 8 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2014-10-19 17:00 603001013 Burås IK H3 - Partille IBS H3 17 - 4 Andreas Rolén, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2014-10-19 17:30 603001016 Västra Frölunda FK H3 - Herrestads AIF 4 - 9 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2014-10-24 19:30 603001023 IBK Walkesborg 99 - Surte IS IBK H3 9 - 2 Linus Söderblom, Carl Otterström Rimnershallen A-hallen
2014-10-25 11:00 603001019 Partille IBS H3 - FBC Lerum H3 6 - 6 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Lexby Idrottshall
2014-10-25 14:30 603001020 IBF Älvstranden H3 - Ale IBF H3 5 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Tuve Sporthall
2014-10-25 15:45 603001022 Myggenäs IBK - Västra Frölunda FK H3 9 - 3 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2014-10-26 13:30 603001021 Herrestads AIF - IBF Göteborg H3 8 - 1 Martin Larsson, Sven Persson Rimnershallen A-hallen
2014-10-26 14:30 603001024 Burås IK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 5 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Svingelns Sporthall
2014-11-01 12:30 603001026 Surte IS IBK H3 - Burås IK H3 6 - 4 Minal Landin, Adam Kruse Bohushallen
2014-11-01 17:00 603001030 FBC Lerum H3 - IBF Älvstranden H3 3 - 11 Roger Zahnér, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2014-11-01 18:00 603001025 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Partille IBS H3 11 - 8 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Wallenstamhallen
2014-11-02 13:30 603001027 Västra Frölunda FK H3 - IBK Walkesborg 99 4 - 10 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lisebergshallen
2014-11-02 14:00 603001028 IBF Göteborg H3 - Myggenäs IBK 1 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2014-11-02 16:30 603001029 Ale IBF H3 - Herrestads AIF 5 - 8 Linus Backlund, Johan Pedersen Bohushallen
2014-11-07 19:30 603001034 IBK Walkesborg 99 - IBF Göteborg H3 6 - 3 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Rimnershallen A-hallen
2014-11-08 12:45 603001031 Partille IBS H3 - IBF Älvstranden H3 3 - 13 Linus Backlund, Johan Pedersen Vallhamra Sportcenter
2014-11-08 14:45 603001033 Myggenäs IBK - Ale IBF H3 4 - 6 Roger Zahnér, Robin Cederdahl Häggvallsskolan
2014-11-08 16:00 603001032 Herrestads AIF - FBC Lerum H3 6 - 7 Bo Olsson, Björn Svensson Rimnershallen A-hallen
2014-11-08 20:30 603001036 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Surte IS IBK H3 5 - 8 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Mölnlycke Idrottshall
2014-11-09 13:30 603001035 Burås IK H3 - Västra Frölunda FK H3 9 - 2 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2014-11-13 20:00 603001040 Ale IBF H3 - IBK Walkesborg 99 6 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Ale Kulturrum
2014-11-15 12:30 603001037 Surte IS IBK H3 - Partille IBS H3 6 - 2 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Bohushallen
2014-11-15 17:30 603001041 FBC Lerum H3 - Myggenäs IBK 5 - 5 Mats Sällberg, Kim Nielsen Rydsbergshallen
2014-11-16 13:40 603001039 IBF Göteborg H3 - Burås IK H3 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2014-11-16 14:00 603001038 Västra Frölunda FK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 12 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2014-11-16 16:30 603001042 IBF Älvstranden H3 - Herrestads AIF 10 - 6 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1
2014-11-21 19:30 603001045 IBK Walkesborg 99 - FBC Lerum H3 7 - 6 Sven Persson, Robin Boqvist Rimnershallen A-hallen
2014-11-22 12:30 603001048 Surte IS IBK H3 - Västra Frölunda FK H3 12 - 7 Magnus Persson, Kari Kyyrä Bohushallen
2014-11-22 14:45 603001044 Myggenäs IBK - IBF Älvstranden H3 4 - 7 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2014-11-22 15:30 603001047 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IBF Göteborg H3 12 - 4 Adam Kruse, Tony Cederholm Wallenstamhallen
2014-11-22 16:30 603001043 Partille IBS H3 - Herrestads AIF 5 - 4 Martin Helg, Kim Nielsen Öjersjö Idrottshall
2014-11-23 17:00 603001046 Burås IK H3 - Ale IBF H3 6 - 5 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Svingelns Sporthall
2014-11-29 12:15 603001051 Ale IBF H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 7 - 4 Kim Nielsen, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2014-11-29 15:15 603001049 Västra Frölunda FK H3 - Partille IBS H3 8 - 8 Adam Kruse, Robin Cederdahl Valhalla C-hall
2014-11-29 16:00 603001054 Herrestads AIF - Myggenäs IBK 6 - 6 Sven Persson, Martin Larsson Rimnershallen A-hallen
2014-11-29 16:30 603001050 IBF Göteborg H3 - Surte IS IBK H3 4 - 13 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2014-11-29 17:00 603001052 FBC Lerum H3 - Burås IK H3 5 - 8 Roger Zahnér, Kim Nielsen Rydsbergshallen
2014-11-30 14:00 603001053 IBF Älvstranden H3 - IBK Walkesborg 99 7 - 6 Tarek El Abtah, Magnus Persson Tuve Sporthall
2014-12-18 20:00 603001057 Burås IK H3 - IBF Älvstranden H3 4 - 4 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Svingelns Sporthall
2014-12-19 18:10 603001058 Pixbo Wallenstam IBF H3 - FBC Lerum H3 4 - 6 Tarek El Abtah, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2014-12-20 12:30 603001059 Surte IS IBK H3 - Ale IBF H3 4 - 10 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2014-12-20 13:00 603001055 Partille IBS H3 - Myggenäs IBK 5 - 8 Minal Landin, Mona Franzon Lexby Idrottshall
2014-12-21 13:30 603001060 Västra Frölunda FK H3 - IBF Göteborg H3 9 - 6 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Valhalla C-hall
2015-01-07 19:30 603001056 IBK Walkesborg 99 - Herrestads AIF 5 - 5 Jim Olausson, Carl Otterström Stenab arena
2015-01-10 14:00 603001064 IBF Älvstranden H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 2 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Tuve Sporthall
2015-01-10 14:30 603001066 Myggenäs IBK - IBK Walkesborg 99 11 - 4 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2015-01-10 16:00 603001065 Herrestads AIF - Burås IK H3 1 - 9 Mikael Molldén, Jim Olausson Rimnershallen A-hallen
2015-01-10 17:00 603001063 FBC Lerum H3 - Surte IS IBK H3 8 - 5 Kim Nielsen, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2015-01-11 13:00 603001061 IBF Göteborg H3 - Partille IBS H3 9 - 4 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2015-02-05 20:00 603001062 Ale IBF H3 - Västra Frölunda FK H3 4 - 5 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2015-01-16 19:30 603001067 IBK Walkesborg 99 - Partille IBS H3 2 - 7 Bo Olsson, Björn Svensson Rimnershallen A-hallen
2015-01-17 12:15 603001072 Ale IBF H3 - IBF Göteborg H3 6 - 4 Pelle Hellberg, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2015-01-17 16:00 603001069 Herrestads AIF - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 11 Carl Otterström, Jim Olausson Rimnershallen A-hallen
2015-01-17 17:00 603001071 FBC Lerum H3 - Västra Frölunda FK H3 9 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2015-01-18 14:00 603001070 IBF Älvstranden H3 - Surte IS IBK H3 11 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Tuve Sporthall
2015-01-21 20:15 603001068 Myggenäs IBK - Burås IK H3 9 - 4 Jim Olausson, Carl Otterström Häggvallsskolan
2015-01-23 20:00 603001077 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Myggenäs IBK 2 - 9 Adnan Tongur, Tarek El Abtah Wallenstamhallen
2015-01-24 12:30 603001076 Surte IS IBK H3 - Herrestads AIF 6 - 3 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Bohushallen
2015-01-24 13:00 603001075 Västra Frölunda FK H3 - IBF Älvstranden H3 6 - 11 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Valhalla A-hall
2015-01-24 14:00 603001073 Partille IBS H3 - Ale IBF H3 3 - 4 Magnus Persson, Kari Kyyrä Vallhamra Sportcenter
2015-01-25 14:00 603001074 IBF Göteborg H3 - FBC Lerum H3 5 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Torpahallen
2015-01-25 14:30 603001078 Burås IK H3 - IBK Walkesborg 99 9 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2015-01-30 19:30 603001080 IBK Walkesborg 99 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 5 Linus Söderblom, Mikael Molldén Rimnershallen A-hallen
2015-01-30 20:00 603001081 Myggenäs IBK - Surte IS IBK H3 2 - 4 Tony Cederholm, Martin Larsson Häggvallsskolan
2015-01-31 12:20 603001079 Partille IBS H3 - Burås IK H3 3 - 17 Bjarne Wesenlund, Kim Nielsen Vallhamra Sportcenter
2015-01-31 16:00 603001082 Herrestads AIF - Västra Frölunda FK H3 4 - 6 Kim Berndtson, Jim Olausson Rimnershallen A-hallen
2015-01-31 17:00 603001084 FBC Lerum H3 - Ale IBF H3 7 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2015-02-01 14:00 603001083 IBF Älvstranden H3 - IBF Göteborg H3 14 - 3 Magnus Persson, Kari Kyyrä Tuve Sporthall
2015-02-07 12:15 603001086 Ale IBF H3 - IBF Älvstranden H3 4 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2015-02-07 12:30 603001089 Surte IS IBK H3 - IBK Walkesborg 99 10 - 1 Kari Kyyrä, Tarek El Abtah Bohushallen
2015-02-07 17:00 603001085 FBC Lerum H3 - Partille IBS H3 8 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2015-02-08 15:30 603001088 Västra Frölunda FK H3 - Myggenäs IBK 5 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Valhalla C-hall
2015-02-08 16:30 603001090 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Burås IK H3 2 - 13 Roger Zahnér, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2015-02-24 21:00 603001087 IBF Göteborg H3 - Herrestads AIF 6 - 7 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Torpahallen
2015-02-14 13:30 603001094 Myggenäs IBK - IBF Göteborg H3 7 - 3 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2015-02-14 15:00 603001091 Partille IBS H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 5 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2015-02-14 16:00 603001095 Herrestads AIF - Ale IBF H3 5 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Rimnershallen A-hallen
2015-02-15 14:00 603001096 IBF Älvstranden H3 - FBC Lerum H3 14 - 5 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Tuve Sporthall
2015-02-15 14:30 603001092 Burås IK H3 - Surte IS IBK H3 7 - 3 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2015-02-15 16:00 603001093 IBK Walkesborg 99 - Västra Frölunda FK H3 9 - 4 Linus Backlund, Carl Otterström Rimnershallen A-hallen
2015-02-20 20:00 603001098 FBC Lerum H3 - Herrestads AIF 8 - 3 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2015-02-21 11:00 603001101 Västra Frölunda FK H3 - Burås IK H3 2 - 9 Andreas Rolén, Adam Kruse Valhalla A-hall
2015-02-21 12:15 603001099 Ale IBF H3 - Myggenäs IBK 9 - 8 Johan Pedersen, Linus Backlund Ale Kulturrum
2015-02-21 12:30 603001102 Surte IS IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 13 - 7 Tarek El Abtah, Roger Zahnér Bohushallen
2015-02-22 13:00 603001100 IBF Göteborg H3 - IBK Walkesborg 99 6 - 8 Minal Landin, Adam Kruse Torpahallen
2015-02-22 14:00 603001097 IBF Älvstranden H3 - Partille IBS H3 8 - 4 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Tuve Sporthall
2015-02-27 18:00 603001104 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Västra Frölunda FK H3 10 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Wallenstamhallen
2015-02-27 19:30 603001106 IBK Walkesborg 99 - Ale IBF H3 10 - 8 Kevin Nilsson, Linus Söderblom Rimnershallen A-hallen
2015-02-28 13:30 603001103 Partille IBS H3 - Surte IS IBK H3 9 - 9 Adam Kruse, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2015-02-28 14:30 603001107 Myggenäs IBK - FBC Lerum H3 6 - 5 Patrik Adamsson Häggvallsskolan
2015-02-28 16:00 603001108 Herrestads AIF - IBF Älvstranden H3 6 - 11 Jim Olausson, Matilda Svenblad Rimnershallen A-hallen
2015-03-01 14:30 603001105 Burås IK H3 - IBF Göteborg H3 11 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Svingelns Sporthall
2015-03-06 19:30 603001109 Herrestads AIF - Partille IBS H3 6 - 7 Jim Olausson, Joakim Almroth Rimnershallen A-hallen
2015-03-07 12:15 603001112 Ale IBF H3 - Burås IK H3 0 - 8 Minal Landin, Adam Kruse Ale Kulturrum
2015-03-07 17:30 603001111 FBC Lerum H3 - IBK Walkesborg 99 3 - 5 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
2015-03-08 13:00 603001114 Västra Frölunda FK H3 - Surte IS IBK H3 6 - 12 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2015-03-08 14:00 603001110 IBF Älvstranden H3 - Myggenäs IBK 4 - 6 Erik Gaberud, Robin Cederdahl Tuve Sporthall
2015-03-27 19:30 603001113 IBF Göteborg H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 9 Jesper Axelsson, Erik Gaberud Torpahallen
2015-03-12 19:00 603001116 Surte IS IBK H3 - IBF Göteborg H3 8 - 4 Robin Cederdahl, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2015-03-13 18:00 603001117 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Ale IBF H3 6 - 7 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2015-03-13 19:30 603001119 IBK Walkesborg 99 - IBF Älvstranden H3 3 - 9 Mikael Molldén, Björn Svensson Rimnershallen A-hallen
2015-03-13 20:00 603001118 Burås IK H3 - FBC Lerum H3 7 - 7 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2015-03-14 12:30 603001115 Partille IBS H3 - Västra Frölunda FK H3 16 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2015-03-14 13:30 603001120 Myggenäs IBK - Herrestads AIF 4 - 5 Jesper Larsson, Linus Backlund Häggvallsskolan
2015-03-21 12:15 603001125 Ale IBF H3 - Surte IS IBK H3 5 - 4 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2015-03-21 14:30 603001124 FBC Lerum H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 10 - 10 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2015-03-21 14:30 603001126 IBF Göteborg H3 - Västra Frölunda FK H3 6 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Torpahallen
2015-03-21 16:00 603001122 Herrestads AIF - IBK Walkesborg 99 5 - 8 Bo Olsson, Björn Svensson Stenab arena
2015-03-22 14:00 603001123 IBF Älvstranden H3 - Burås IK H3 5 - 7 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Tuve Sporthall
2015-03-23 20:15 603001121 Myggenäs IBK - Partille IBS H3 6 - 9 Jim Olausson, Carl Otterström Häggvallsskolan
2015-03-28 12:30 603001129 Surte IS IBK H3 - FBC Lerum H3 4 - 8 Dejan Cesto, Tony Cederholm Bohushallen
2015-03-28 13:00 603001127 Partille IBS H3 - IBF Göteborg H3 10 - 7 Joakim Amri Nilsson, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2015-03-28 14:30 603001132 IBK Walkesborg 99 - Myggenäs IBK 6 - 7 Joakim Almroth, Linus Söderblom Rimnershallen A-hallen
2015-03-29 14:30 603001130 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IBF Älvstranden H3 2 - 7 Jesper Axelsson, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2015-03-29 14:30 603001131 Burås IK H3 - Herrestads AIF 7 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2015-03-29 17:00 603001128 Västra Frölunda FK H3 - Ale IBF H3 9 - 10 Johan Larsson, Kevin Larsson Valhalla A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Burås IK H3 22 18 2 2 182-83 99 56
2. IBF Älvstranden H3 22 18 2 2 190-92 98 56
3. Ale IBF H3 22 13 2 7 133-128 5 41
4. Myggenäs IBK 22 11 3 8 138-115 23 36
5. Surte IS IBK H3 22 11 3 8 151-136 15 36
6. FBC Lerum H3 22 10 5 7 140-143 -3 35
7. IBK Walkesborg 99 22 11 1 10 135-141 -6 34
8. Partille IBS H3 22 8 4 10 147-175 -28 28
9. Herrestads AIF 22 6 4 12 125-146 -21 22
10. Pixbo Wallenstam IBF H3 22 6 1 15 144-170 -26 19
11. Västra Frölunda FK H3 22 5 1 16 117-196 -79 16
12. IBF Göteborg H3 22 1 0 21 94-171 -77 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 13:10 604001004 Mölndals Övre SK H4 - Floda IBK H4 6 - 6 Adnan Tongur, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2014-10-05 10:20 604001003 Högsbo Allmänna IK H4 - Sävedalens IBK H4 3 - 8 Martin Helg, Kim Nielsen Flatåsskolan
2014-10-05 13:00 604001002 Hovås IBK H4 - Hindås IBK Härryda H4 8 - 7 Magnus Persson, Kari Kyyrä Lisebergshallen
2014-10-05 15:15 604001005 Sörgårdens IBF H4 - FBC Lerum H4 8 - 11 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lisebergshallen
2014-10-05 16:30 604001006 Göteborg City IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 17 - 5 Martin Helg, Kim Nielsen Gamlestadshallen
2014-10-11 16:15 604001008 FBC Lerum H4 - Göteborg City IBK H4 1 - 3 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Rydsbergshallen
2014-10-11 20:15 604001010 Sävedalens IBK H4 - Mölndals Övre SK H4 5 - 3 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Vallhamra Sportcenter
2014-10-12 12:15 604001011 Hindås IBK Härryda H4 - Högsbo Allmänna IK H4 11 - 5 Tony Cederholm, Dejan Cesto Hindås Idrottshall
2014-10-12 14:00 604001009 Floda IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 10 - 6 Torbjörn Zahner, Linus Backlund Alléhallen
2014-10-12 19:00 604001007 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Dingle AIK 6 - 7 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Mimershus A-hallen
2014-10-18 13:00 604001016 Sörgårdens IBF H4 - Sävedalens IBK H4 6 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Valhalla C-hall
2014-10-18 13:10 604001015 Mölndals Övre SK H4 - Hindås IBK Härryda H4 10 - 9 Dejan Cesto, Tony Cederholm Aktiviteten A-Hall
2014-10-19 16:30 604001017 Göteborg City IBK H4 - Floda IBK H4 2 - 9 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Gamlestadshallen
2014-10-19 17:00 604001013 Hovås IBK H4 - Dingle AIK 2 - 10 Tony Cederholm, Dejan Cesto Lisebergshallen
2014-10-19 18:10 604001018 Sportlife Kungälvs IBK H4 - FBC Lerum H4 2 - 6 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Kastellegårdshallen
2014-10-24 19:30 604001019 Dingle AIK - FBC Lerum H4 6 - 3 Patrik Adamsson, Bo Olsson Munkedals Idrottshall
2014-10-25 18:20 604001021 Sävedalens IBK H4 - Göteborg City IBK H4 9 - 3 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2014-10-26 13:00 604001024 Hovås IBK H4 - Högsbo Allmänna IK H4 16 - 6 Kim Nielsen, Roger Zahnér Lisebergshallen
2014-10-26 13:45 604001022 Hindås IBK Härryda H4 - Sörgårdens IBF H4 13 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hindås Idrottshall
2014-10-26 14:00 604001020 Floda IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 10 - 6 Tony Cederholm, Adem Can Alléhallen
2014-11-01 12:00 604001026 Mölndals Övre SK H4 - Hovås IBK H4 5 - 7 Magnus Persson, Kari Kyyrä Ekenskolan
2014-11-02 12:00 604001025 Högsbo Allmänna IK H4 - Dingle AIK 3 - 14 Torbjörn Zahner, Kim Nielsen Flatåsskolan
2014-11-02 12:00 604001030 FBC Lerum H4 - Floda IBK H4 3 - 9 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Hjällsnäshallen
2014-11-02 15:00 604001029 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Sävedalens IBK H4 5 - 8 Kim Nielsen, Martin Helg Kastellegårdshallen
2014-11-02 16:30 604001028 Göteborg City IBK H4 - Hindås IBK Härryda H4 5 - 6 Roger Zahnér, Jesper Axelsson Gamlestadshallen
2014-11-05 20:00 604001035 Hovås IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 4 - 6 Oscar Olesen, Mona Franzon Lisebergshallen
2014-11-07 19:30 604001031 Dingle AIK - Floda IBK H4 7 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Munkedals Idrottshall
2014-11-08 19:00 604001032 Sävedalens IBK H4 - FBC Lerum H4 11 - 5 Kevin Larsson, Johan Larsson Vallhamra Sportcenter
2014-11-09 12:45 604001033 Hindås IBK Härryda H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 11 - 3 Dejan Cesto, Roger Zahnér Hindås Idrottshall
2014-11-09 13:30 604001036 Högsbo Allmänna IK H4 - Mölndals Övre SK H4 3 - 13 Johan Larsson, Kevin Larsson Flatåsskolan
2014-11-16 11:30 604001038 Sörgårdens IBF H4 - Högsbo Allmänna IK H4 7 - 6 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2014-11-16 12:00 604001041 FBC Lerum H4 - Hindås IBK Härryda H4 10 - 6 Oscar Olesen, Oscar Carestam Hjällsnäshallen
2014-11-16 16:00 604001037 Mölndals Övre SK H4 - Dingle AIK 3 - 4 Linus Backlund, Johan Pedersen Aktiviteten A-Hall
2014-11-16 16:00 604001042 Floda IBK H4 - Sävedalens IBK H4 7 - 9 Kevin Larsson, Johan Larsson Alléhallen
2014-11-16 16:30 604001039 Göteborg City IBK H4 - Hovås IBK H4 5 - 6 Roger Zahnér, Magnus Persson Gamlestadshallen
2014-11-21 19:30 604001043 Dingle AIK - Sävedalens IBK H4 7 - 3 Mikael Molldén, Ej offentliggjord Munkedals Idrottshall
2014-11-22 11:00 604001048 Mölndals Övre SK H4 - Sörgårdens IBF H4 8 - 5 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Aktiviteten A-Hall
2014-11-23 11:00 604001046 Hovås IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 5 - 9 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Lisebergshallen
2014-11-23 13:00 604001044 Hindås IBK Härryda H4 - Floda IBK H4 11 - 11 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Hindås Idrottshall
2014-11-23 16:00 604001047 Högsbo Allmänna IK H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 8 Roger Zahnér, Adem Can Flatåsskolan
2014-11-29 13:00 604001049 Sörgårdens IBF H4 - Dingle AIK 3 - 8 Adam Kruse, Robin Cederdahl Valhalla C-hall
2014-11-29 16:15 604001054 Sävedalens IBK H4 - Hindås IBK Härryda H4 13 - 0 Adem Can, Johan Larsson Ugglumshallen
2014-11-30 12:00 604001052 FBC Lerum H4 - Hovås IBK H4 4 - 8 Kevin Larsson, Robin Boqvist Hjällsnäshallen
2014-11-30 18:00 604001051 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Högsbo Allmänna IK H4 4 - 4 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Kastellegårdshallen
2014-11-30 18:40 604001050 Göteborg City IBK H4 - Mölndals Övre SK H4 9 - 9 Kim Nielsen, Minal Landin Gamlestadshallen
2014-12-07 13:00 604001060 Sörgårdens IBF H4 - Göteborg City IBK H4 8 - 15 Kim Nielsen, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2014-12-16 19:45 604001058 Högsbo Allmänna IK H4 - FBC Lerum H4 6 - 6 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Flatåsskolan
2014-12-20 12:00 604001059 Mölndals Övre SK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 9 - 4 Kim Nielsen, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2014-12-21 17:00 604001057 Hovås IBK H4 - Floda IBK H4 11 - 4 Minal Landin, Mona Franzon Lisebergshallen
2015-01-16 19:30 604001055 Dingle AIK - Hindås IBK Härryda H4 12 - 5 Munkedals Idrottshall
2014-12-06 16:30 604001063 FBC Lerum H4 - Mölndals Övre SK H4 5 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hjällsnäshallen
2015-01-09 20:15 604001065 Sävedalens IBK H4 - Hovås IBK H4 4 - 3 Linus Backlund, Johan Pedersen Vallhamra Sportcenter
2015-01-11 16:00 604001064 Floda IBK H4 - Högsbo Allmänna IK H4 7 - 4 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2015-01-11 16:30 604001061 Göteborg City IBK H4 - Dingle AIK 8 - 13 Tony Cederholm, Mats Sällberg Gamlestadshallen
2015-01-11 20:00 604001062 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-01-17 19:15 604001069 Sävedalens IBK H4 - Högsbo Allmänna IK H4 12 - 3 Tarek El Abtah, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2015-01-18 12:00 604001071 FBC Lerum H4 - Sörgårdens IBF H4 9 - 7 Adam Jällfält, Johannes Akyol Hjällsnäshallen
2015-01-18 12:30 604001068 Hindås IBK Härryda H4 - Hovås IBK H4 6 - 4 Kim Nielsen, Roger Zahnér Hindås Idrottshall
2015-01-18 18:00 604001070 Floda IBK H4 - Mölndals Övre SK H4 5 - 7 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Alléhallen
2015-01-18 20:00 604001072 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Göteborg City IBK H4 6 - 2 Narcis Hadziselimovic, Tony Cederholm Kastellegårdshallen
2015-01-23 19:30 604001073 Dingle AIK - Sportlife Kungälvs IBK H4 5 - 7 Jim Olausson, Carl Otterström Munkedals Idrottshall
2015-01-24 09:00 604001076 Mölndals Övre SK H4 - Sävedalens IBK H4 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Aktiviteten A-Hall
2015-01-25 13:00 604001075 Sörgårdens IBF H4 - Floda IBK H4 2 - 8 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Valhalla C-hall
2015-01-25 13:40 604001077 Högsbo Allmänna IK H4 - Hindås IBK Härryda H4 5 - 8 Dejan Cesto, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2015-01-25 16:30 604001074 Göteborg City IBK H4 - FBC Lerum H4 9 - 9 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Gamlestadshallen
2014-12-19 19:30 604001079 Dingle AIK - Hovås IBK H4 8 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Munkedals Idrottshall
2015-01-31 14:30 604001082 Sävedalens IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Vallhamra Sportcenter
2015-02-01 12:00 604001084 FBC Lerum H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 3 - 10 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hjällsnäshallen
2015-02-01 14:00 604001081 Hindås IBK Härryda H4 - Mölndals Övre SK H4 10 - 5 Goran Kuduzovic, Adem Can Hindås Idrottshall
2015-02-01 18:00 604001083 Floda IBK H4 - Göteborg City IBK H4 8 - 7 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Alléhallen
2015-02-08 11:00 604001090 Högsbo Allmänna IK H4 - Hovås IBK H4 3 - 8 Kevin Larsson, Kim Nielsen Flatåsskolan
2015-02-08 12:00 604001085 FBC Lerum H4 - Dingle AIK 1 - 11 Roger Zahnér, Jervand Hakopian Rydsbergshallen
2015-02-08 13:00 604001088 Sörgårdens IBF H4 - Hindås IBK Härryda H4 7 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Valhalla C-hall
2015-02-08 16:30 604001087 Göteborg City IBK H4 - Sävedalens IBK H4 4 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Gamlestadshallen
2015-02-08 17:00 604001086 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Floda IBK H4 5 - 12 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2015-02-13 19:30 604001091 Dingle AIK - Högsbo Allmänna IK H4 14 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Munkedals Idrottshall
2015-02-14 16:15 604001095 Sävedalens IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 6 - 6 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Ugglumshallen
2015-02-15 12:45 604001094 Hindås IBK Härryda H4 - Göteborg City IBK H4 4 - 8 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Hindås Idrottshall
2015-02-15 16:00 604001096 Floda IBK H4 - FBC Lerum H4 8 - 6 Kari Kyyrä, Kim Nielsen Alléhallen
2015-02-15 16:30 604001092 Hovås IBK H4 - Mölndals Övre SK H4 5 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Valhalla C-hall
2015-02-20 19:00 604001101 Sörgårdens IBF H4 - Hovås IBK H4 9 - 9 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Lisebergshallen
2015-02-20 20:00 604001099 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Hindås IBK Härryda H4 9 - 7 Johannes Akyol, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-02-21 14:00 604001102 Mölndals Övre SK H4 - Högsbo Allmänna IK H4 7 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2015-02-22 12:00 604001098 FBC Lerum H4 - Sävedalens IBK H4 4 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hjällsnäshallen
2015-02-22 16:00 604001097 Floda IBK H4 - Dingle AIK 3 - 2 Adnan Tongur, Pontus Ekengränd Alléhallen
2015-02-27 19:30 604001103 Dingle AIK - Mölndals Övre SK H4 4 - 1 Martin Larsson, Joakim Almroth Munkedals Idrottshall
2015-02-28 15:40 604001108 Sävedalens IBK H4 - Floda IBK H4 3 - 4 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Vallhamra Sportcenter
2015-03-01 13:00 604001104 Högsbo Allmänna IK H4 - Sörgårdens IBF H4 4 - 13 Kari Kyyrä, Magnus Persson Flatåsskolan
2015-03-01 15:00 604001107 Hindås IBK Härryda H4 - FBC Lerum H4 24 - 8 Adam Jällfält, Kim Nielsen Hindås Idrottshall
2015-03-01 16:00 604001105 Hovås IBK H4 - Göteborg City IBK H4 4 - 4 Oscar Carestam, Ej offentliggjord Valhalla C-hall
2015-03-06 19:00 604001112 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Hovås IBK H4 12 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Kastellegårdshallen
2015-03-07 19:00 604001109 Sävedalens IBK H4 - Dingle AIK 5 - 6 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Ugglumshallen
2015-03-08 14:00 604001110 Floda IBK H4 - Hindås IBK Härryda H4 13 - 2 Kevin Larsson, Johan Larsson Alléhallen
2015-03-08 15:10 604001114 Sörgårdens IBF H4 - Mölndals Övre SK H4 8 - 6 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2015-03-08 16:30 604001113 Göteborg City IBK H4 - Högsbo Allmänna IK H4 11 - 8 Adam Jällfält, Tony Cederholm Gamlestadshallen
2015-03-13 19:30 604001115 Dingle AIK - Sörgårdens IBF H4 10 - 4 Linus Backlund, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2015-03-14 11:00 604001116 Mölndals Övre SK H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 4 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Aktiviteten A-Hall
2015-03-15 12:00 604001117 Högsbo Allmänna IK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 9 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Flatåsskolan
2015-03-15 14:00 604001120 Hindås IBK Härryda H4 - Sävedalens IBK H4 6 - 7 Hajrudin Begic, Jervand Hakopian Hindås Idrottshall
2015-03-15 16:00 604001118 Hovås IBK H4 - FBC Lerum H4 6 - 5 Bjarne Wesenlund, Kim Nielsen Valhalla C-hall
2015-03-22 12:00 604001124 FBC Lerum H4 - Högsbo Allmänna IK H4 10 - 3 Peter Bertlin, Roger Zahnér Hjällsnäshallen
2015-03-22 12:45 604001121 Hindås IBK Härryda H4 - Dingle AIK 7 - 5 Robin Boqvist, Robin Boqvist Hindås Idrottshall
2015-03-22 16:00 604001123 Floda IBK H4 - Hovås IBK H4 12 - 8 Tomas Levin, Adam Kruse Alléhallen
2015-03-22 16:30 604001126 Göteborg City IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 7 Roger Zahnér, Robin Cederdahl Gamlestadshallen
2015-03-22 20:01 604001125 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Mölndals Övre SK H4 6 - 8 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Kastellegårdshallen
2015-03-27 19:30 604001127 Dingle AIK - Göteborg City IBK H4 5 - 3 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Sotenäshallen
2015-03-28 10:00 604001129 Mölndals Övre SK H4 - FBC Lerum H4 5 - 7 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Aktiviteten A-Hall
2015-03-29 13:00 604001128 Sörgårdens IBF H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 6 - 12 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Valhalla A-hall
2015-03-29 15:15 604001131 Hovås IBK H4 - Sävedalens IBK H4 5 - 7 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Lisebergshallen
2015-03-31 19:30 604001130 Högsbo Allmänna IK H4 - Floda IBK H4 6 - 11 Bjarne Wesenlund, Kim Nielsen Flatåsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dingle AIK 20 17 0 3 158-77 81 51
2. Sävedalens IBK H4 20 14 3 3 143-89 54 45
3. Floda IBK H4 20 14 2 4 161-113 48 44
4. Mölndals Övre SK H4 20 9 4 7 125-114 11 31
5. Hindås IBK Härryda H4 20 10 1 9 163-157 6 31
6. Hovås IBK H4 20 8 3 9 124-131 -7 27
7. Sportlife Kungälvs IBK H4 20 8 2 10 130-143 -13 26
8. Göteborg City IBK H4 20 6 4 10 132-131 1 22
9. FBC Lerum H4 20 6 2 12 116-157 -41 20
10. Sörgårdens IBF H4 20 5 1 14 131-171 -40 16
11. Högsbo Allmänna IK H4 20 1 2 17 94-194 -100 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-03 19:00 605001002 IBF Göteborg H5 - Hisingskärra IBK H5 17 - 3 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Torpahallen
2014-10-04 11:10 605001006 AstraZeneca IF H5 - Guldringen IBK H5 4 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2014-10-05 11:30 605001005 Landvetter IBK H5 - Svartedalens IBK H5 9 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Önnerödshallen
2014-10-05 16:30 605001004 IF Marin Väst H5 - Göteborgs IBK H5 7 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hall Of Flame
2014-10-05 18:30 605001003 IBK Kungarna H5 - Hults IBK H5 7 - 4 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2014-10-12 13:10 605001011 Svartedalens IBK H5 - IBK Kungarna H5 3 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2014-10-12 13:20 605001012 Guldringen IBK H5 - IF Marin Väst H5 12 - 7 Goran Kuduzovic, Roger Zahnér Flatåsskolan
2014-10-12 15:20 605001010 Göteborgs IBK H5 - IBF Göteborg H5 4 - 20 Goran Kuduzovic, Roger Zahnér Flatåsskolan
2014-10-12 16:00 605001014 Floda IBK H5 - AstraZeneca IF H5 4 - 9 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Alléhallen
2014-10-18 17:45 605001016 Hisingskärra IBK H5 - Göteborgs IBK H5 13 - 6 Oscar Olesen, Oscar Carestam Kärra Sporthall
2014-10-19 11:30 605001021 Landvetter IBK H5 - AstraZeneca IF H5 10 - 4 Johan Pedersen, Gustav Glansén Önnerödshallen
2014-10-19 15:00 605001020 IF Marin Väst H5 - Floda IBK H5 16 - 3 Johan Larsson, Lazo Cesto Hall Of Flame
2014-10-22 21:00 605001018 IBF Göteborg H5 - Guldringen IBK H5 13 - 3 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2014-10-25 13:20 605001027 AstraZeneca IF H5 - IBK Kungarna H5 6 - 9 Roger Zahnér, Eleonore Green Aktiviteten A-Hall
2014-10-26 11:30 605001028 Landvetter IBK H5 - IF Marin Väst H5 4 - 10 Kari Kyyrä, Magnus Persson Önnerödshallen
2014-10-26 12:30 605001024 Guldringen IBK H5 - Hisingskärra IBK H5 2 - 8 Kevin Larsson, Eleonore Green Flatåsskolan
2014-10-26 16:00 605001023 Svartedalens IBK H5 - Hults IBK H5 7 - 4 Eleonore Green, Rickard Anneräng Lundbystrand 3
2014-10-26 16:00 605001026 Floda IBK H5 - IBF Göteborg H5 4 - 15 Adnan Tongur, Linus Backlund Alléhallen
2014-09-27 17:45 605001032 Hisingskärra IBK H5 - Floda IBK H5 38 - 6 Joakim Amri Nilsson, Goran Kuduzovic Kärra Sporthall
2014-11-02 16:00 605001034 IBF Göteborg H5 - Landvetter IBK H5 10 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2014-11-02 16:20 605001030 Göteborgs IBK H5 - Guldringen IBK H5 7 - 9 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2014-11-02 18:00 605001035 IBK Kungarna H5 - IF Marin Väst H5 16 - 5 Adem Can, Tony Cederholm Lisebergshallen
2014-11-08 12:30 605001039 AstraZeneca IF H5 - Hults IBK H5 6 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2014-11-09 17:45 605001040 Landvetter IBK H5 - Hisingskärra IBK H5 8 - 16 Mona Franzon, Linda Lindskog Landvetter Idrottshall
2014-11-09 18:00 605001038 Floda IBK H5 - Göteborgs IBK H5 8 - 16 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Alléhallen
2014-11-26 19:30 605001042 IBK Kungarna H5 - IBF Göteborg H5 4 - 6 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Valhalla C-hall
2014-11-16 12:00 605001047 Hults IBK H5 - IF Marin Väst H5 9 - 9 Eleonore Green, Kent Österström Flatåsskolan
2014-11-16 14:00 605001044 Guldringen IBK H5 - Floda IBK H5 21 - 4 Eleonore Green, Kent Österström Flatåsskolan
2014-11-16 14:30 605001048 Hisingskärra IBK H5 - IBK Kungarna H5 8 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2014-11-16 18:00 605001046 Göteborgs IBK H5 - Landvetter IBK H5 10 - 10 Jervand Hakopian, Christer Carlberg Flatåsskolan
2014-11-16 18:45 605001045 Svartedalens IBK H5 - AstraZeneca IF H5 7 - 6 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Lundbystrand 1
2014-11-19 19:15 605001054 IBK Kungarna H5 - Göteborgs IBK H5 13 - 3 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Valhalla C-hall
2014-11-19 20:30 605001053 IF Marin Väst H5 - Svartedalens IBK H5 4 - 5 Eleonore Green, Kent Österström Frölunda Kulturhus
2014-11-19 21:00 605001055 IBF Göteborg H5 - Hults IBK H5 20 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2014-11-20 20:00 605001052 Landvetter IBK H5 - Guldringen IBK H5 7 - 9 Johannes Akyol, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2014-11-23 11:30 605001063 Hults IBK H5 - Hisingskärra IBK H5 7 - 15 Oscar Carestam, Narcis Hadziselimovic Flatåsskolan
2014-11-23 13:40 605001060 Guldringen IBK H5 - IBK Kungarna H5 2 - 17 Oscar Carestam, Narcis Hadziselimovic Flatåsskolan
2014-11-23 15:40 605001061 Svartedalens IBK H5 - IBF Göteborg H5 1 - 3 Johannes Akyol, Adam Jällfält Sjumilahallen
2014-11-23 16:00 605001058 Floda IBK H5 - Landvetter IBK H5 2 - 19 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2014-11-27 19:00 605001069 Hisingskärra IBK H5 - Svartedalens IBK H5 6 - 8 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Hammarkullehallen
2014-11-30 13:00 605001066 IBK Kungarna H5 - Floda IBK H5 19 - 0 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Valhalla C-hall
2014-11-30 13:30 605001070 Hults IBK H5 - Göteborgs IBK H5 9 - 8 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Flatåsskolan
2014-11-30 14:50 605001065 IF Marin Väst H5 - AstraZeneca IF H5 17 - 5 Kent Österström, Christer Carlberg Hall Of Flame
2014-12-06 11:00 605001073 AstraZeneca IF H5 - IBF Göteborg H5 3 - 11 Henry Tames, Lazo Cesto Ekenskolan
2014-12-07 13:30 605001072 Landvetter IBK H5 - IBK Kungarna H5 8 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2014-12-07 13:30 605001076 Guldringen IBK H5 - Hults IBK H5 7 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Flatåsskolan
2014-12-07 19:00 605001077 Svartedalens IBK H5 - Göteborgs IBK H5 11 - 4 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Lundbystrand 3
2014-12-13 14:30 605001079 IBF Göteborg H5 - IF Marin Väst H5 8 - 5 Jervand Hakopian, Christer Carlberg Torpahallen
2014-12-14 13:30 605001082 Hults IBK H5 - Floda IBK H5 25 - 4 Eleonore Green, Tomas Levin Flatåsskolan
2014-12-14 19:00 605001083 Svartedalens IBK H5 - Guldringen IBK H5 6 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2014-12-18 19:00 605001081 Hisingskärra IBK H5 - AstraZeneca IF H5 10 - 6 Kent Österström, Eleonore Green Hammarkullehallen
2014-12-21 14:15 605001086 IF Marin Väst H5 - Hisingskärra IBK H5 6 - 17 Minal Landin, Mona Franzon Hall Of Flame
2014-12-21 17:20 605001087 Landvetter IBK H5 - Hults IBK H5 10 - 6 Johannes Akyol, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2014-12-21 18:00 605001089 Floda IBK H5 - Svartedalens IBK H5 6 - 19 Mustafa Er, Adem Can Alléhallen
2015-01-28 20:10 605001088 AstraZeneca IF H5 - Göteborgs IBK H5 6 - 10 Johan Larsson, Kevin Larsson Flatåsskolan
2015-01-11 11:00 605001092 Hisingskärra IBK H5 - IBF Göteborg H5 6 - 4 Kim Nielsen, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2015-01-11 13:20 605001093 Hults IBK H5 - IBK Kungarna H5 8 - 13 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2015-01-11 15:30 605001096 Guldringen IBK H5 - AstraZeneca IF H5 7 - 7 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2015-01-11 17:40 605001094 Göteborgs IBK H5 - IF Marin Väst H5 8 - 18 Henry Tames, Lazo Cesto Flatåsskolan
2015-01-11 18:10 605001095 Svartedalens IBK H5 - Landvetter IBK H5 6 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2015-01-17 12:00 605001104 AstraZeneca IF H5 - Floda IBK H5 13 - 2 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Ekenskolan
2015-01-17 14:30 605001100 IBF Göteborg H5 - Göteborgs IBK H5 15 - 5 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2015-01-18 13:00 605001102 IF Marin Väst H5 - Guldringen IBK H5 11 - 8 Adem Can, Mustafa Er Hall Of Flame
2015-01-18 17:00 605001101 IBK Kungarna H5 - Svartedalens IBK H5 4 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Valhalla C-hall
2015-01-24 11:00 605001111 AstraZeneca IF H5 - Landvetter IBK H5 6 - 7 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Aktiviteten A-Hall
2015-01-25 11:30 605001108 Guldringen IBK H5 - IBF Göteborg H5 5 - 13 Dejan Cesto, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2015-01-25 15:50 605001106 Göteborgs IBK H5 - Hisingskärra IBK H5 7 - 14 Johan Larsson, Kevin Larsson Flatåsskolan
2015-01-25 16:00 605001110 Floda IBK H5 - IF Marin Väst H5 6 - 18 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Alléhallen
2015-01-29 19:00 605001114 Hisingskärra IBK H5 - Guldringen IBK H5 6 - 10 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Hammarkullehallen
2015-01-31 17:00 605001116 IBF Göteborg H5 - Floda IBK H5 44 - 5 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Torpahallen
2015-02-01 12:30 605001113 Hults IBK H5 - Svartedalens IBK H5 6 - 12 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Flatåsskolan
2015-02-01 13:30 605001118 IF Marin Väst H5 - Landvetter IBK H5 10 - 16 Kent Österström, Tony Cederholm Hall Of Flame
2015-02-01 15:15 605001117 IBK Kungarna H5 - AstraZeneca IF H5 5 - 1 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Valhalla C-hall
2015-02-08 13:10 605001120 Guldringen IBK H5 - Göteborgs IBK H5 4 - 6 Kevin Larsson, Kim Nielsen Flatåsskolan
2015-02-08 14:00 605001124 Landvetter IBK H5 - IBF Göteborg H5 6 - 12 Adem Can, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2015-02-08 16:00 605001122 Floda IBK H5 - Hisingskärra IBK H5 6 - 36 Adam Jällfält, Johannes Akyol Alléhallen
2015-03-21 16:30 605001125 IF Marin Väst H5 - IBK Kungarna H5 4 - 6 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Hall Of Flame
2015-02-14 17:45 605001130 Hisingskärra IBK H5 - Landvetter IBK H5 8 - 10 Johan Larsson, Kevin Larsson Kärra Sporthall
2015-02-15 12:30 605001129 Hults IBK H5 - AstraZeneca IF H5 11 - 4 Gabriel Holmberg, Adem Can Flatåsskolan
2015-02-15 14:40 605001128 Göteborgs IBK H5 - Floda IBK H5 27 - 4 Adem Can, Gabriel Holmberg Flatåsskolan
2015-02-15 15:00 605001132 IBF Göteborg H5 - IBK Kungarna H5 5 - 4 Adam Jällfält, Johannes Akyol Torpahallen
2015-02-21 12:00 605001135 AstraZeneca IF H5 - Svartedalens IBK H5 2 - 11 Johan Larsson, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2015-02-22 13:00 605001138 IBK Kungarna H5 - Hisingskärra IBK H5 8 - 2 Joakim Amri Nilsson, Goran Kuduzovic Valhalla C-hall
2015-02-22 15:45 605001137 IF Marin Väst H5 - Hults IBK H5 10 - 9 Jesper Axelsson, Oscar Carestam Hall Of Flame
2015-02-22 18:00 605001134 Floda IBK H5 - Guldringen IBK H5 5 - 17 Pontus Ekengränd, Adnan Tongur Alléhallen
2015-02-22 18:25 605001136 Landvetter IBK H5 - Göteborgs IBK H5 7 - 4 Linus Backlund, Johan Pedersen Landvetter Idrottshall
2015-03-01 10:10 605001143 Svartedalens IBK H5 - IF Marin Väst H5 WO (5 - 0) Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Sjumilahallen
2015-03-01 11:00 605001145 Hults IBK H5 - IBF Göteborg H5 11 - 19 Magnus Persson, Kari Kyyrä Flatåsskolan
2015-03-01 15:10 605001142 Guldringen IBK H5 - Landvetter IBK H5 9 - 7 Roger Zahnér, Andreas Rolén Flatåsskolan
2015-03-01 17:20 605001144 Göteborgs IBK H5 - IBK Kungarna H5 5 - 6 Roger Zahnér, Andreas Rolén Flatåsskolan
2015-02-26 19:00 605001153 Hisingskärra IBK H5 - Hults IBK H5 13 - 6 Adam Jällfält, Johannes Akyol Hammarkullehallen
2015-03-04 21:00 605001151 IBF Göteborg H5 - Svartedalens IBK H5 3 - 3 Jervand Hakopian, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2015-03-05 20:00 605001148 Landvetter IBK H5 - Floda IBK H5 15 - 1 Kent Österström, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2015-03-07 12:10 605001150 IBK Kungarna H5 - Guldringen IBK H5 4 - 4 Kevin Larsson, Johan Larsson Valhalla C-hall
2015-03-07 13:00 605001155 AstraZeneca IF H5 - IF Marin Väst H5 9 - 11 Dejan Cesto, Tony Cederholm Aktiviteten A-Hall
2015-03-08 15:15 605001160 Göteborgs IBK H5 - Hults IBK H5 10 - 5 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Flatåsskolan
2015-03-08 16:00 605001156 Floda IBK H5 - IBK Kungarna H5 5 - 21 Jauni Collin, Roger Zahnér Alléhallen
2015-03-08 19:15 605001159 Svartedalens IBK H5 - Hisingskärra IBK H5 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Erik Gaberud Lundbystrand 3
2015-03-14 19:00 605001163 IBF Göteborg H5 - AstraZeneca IF H5 19 - 7 Adnan Tongur, Kim Nielsen Torpahallen
2015-03-15 14:10 605001166 Hults IBK H5 - Guldringen IBK H5 4 - 9 Joakim Amri Nilsson, Jesper Axelsson Flatåsskolan
2015-03-15 16:30 605001182 Göteborgs IBK H5 - Svartedalens IBK H5 5 - 12 Jesper Axelsson, Joakim Amri Nilsson Flatåsskolan
2015-03-15 18:00 605001162 IBK Kungarna H5 - Landvetter IBK H5 24 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2015-03-22 13:20 605001173 Guldringen IBK H5 - Svartedalens IBK H5 3 - 6 Mustafa Er, Adem Can Flatåsskolan
2015-03-22 18:00 605001170 AstraZeneca IF H5 - Hisingskärra IBK H5 8 - 12 Johan Larsson, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2015-03-22 18:00 605001171 Floda IBK H5 - Hults IBK H5 8 - 22 Tomas Levin, Adam Kruse Alléhallen
2015-03-25 20:40 605001168 IF Marin Väst H5 - IBF Göteborg H5 7 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Hall Of Flame
2015-03-28 16:45 605001176 Hisingskärra IBK H5 - IF Marin Väst H5 14 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2015-03-29 12:10 605001178 Göteborgs IBK H5 - AstraZeneca IF H5 13 - 9 Adem Can, Mustafa Er Flatåsskolan
2015-03-29 17:15 605001179 Svartedalens IBK H5 - Floda IBK H5 28 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2015-03-29 18:30 605001177 Hults IBK H5 - Landvetter IBK H5 7 - 10 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Flatåsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Göteborg H5 20 18 1 1 265-98 167 55
2. Svartedalens IBK H5 20 15 1 4 168-86 82 46
3. IBK Kungarna H5 20 14 2 4 198-91 107 44
4. Hisingskärra IBK H5 20 14 0 6 248-145 103 42
5. Landvetter IBK H5 20 11 2 7 184-167 17 35
6. Guldringen IBK H5 20 10 2 8 152-147 5 32
7. IF Marin Väst H5 20 9 1 10 181-172 9 28
8. Göteborgs IBK H5 20 6 1 13 162-200 -38 19
9. Hults IBK H5 20 4 1 15 166-201 -35 13
10. AstraZeneca IF H5 20 3 1 16 121-184 -63 10
11. Floda IBK H5 20 0 0 20 84-438 -354 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 13:00 606001006 Utbynäs SK H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 2 - 7 Martin Helg, Kim Nielsen Berghalla
2014-10-04 15:10 606001005 Mölndals IBF H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 24 - 2 Kevin Larsson, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2014-10-05 10:30 606001003 Korsvägen BBK H6 - IBF Backadalen H6 10 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Valhalla A-hall
2014-10-05 12:40 606001001 Bergums IF H6 - IK Zenith H6 2 - 15 Mustafa Er, Johannes Akyol Bergumsskolan
2014-10-05 13:00 606001007 Angereds IS H6 - Romelanda UF H6 2 - 15 Martin Helg, Kim Nielsen Hammarkullehallen
2014-10-05 16:10 606001002 IBK 031 Humle H6 - Lindome IBK Div 6 7 - 7 Linus Backlund, Johan Pedersen Lundbystrand 4
2014-10-10 19:10 606001008 Lindome IBK Div 6 - Bergums IF H6 8 - 5 Dejan Cesto, Tony Cederholm Almåshallen B
2014-10-11 17:40 606001013 Romelanda UF H6 - Mölndals IBF H6 4 - 2 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Munkegärdehallen
2014-10-11 18:50 606001012 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Kärra IBK H6 7 - 9 Tony Cederholm, Dejan Cesto Kastellegårdshallen
2014-10-12 13:00 606001014 Angereds IS H6 - Utbynäs SK H6 3 - 5 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Hammarkullehallen
2014-10-12 14:50 606001009 IBF Backadalen H6 - IK Zenith H6 8 - 13 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Skälltorpsskolan
2014-10-12 18:00 606001011 Floda IBK Hemmalaget H6 - Korsvägen BBK H6 4 - 8 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Alléhallen
2014-10-18 11:10 606001021 Mölndals IBF H6 - Utbynäs SK H6 10 - 7 Dejan Cesto, Tony Cederholm Aktiviteten A-Hall
2014-10-19 10:00 606001020 Kärra IBK H6 - Angereds IS H6 20 - 4 Mikael Ärlig, Kim Nielsen Kärra Sporthall
2014-10-19 12:30 606001017 IK Zenith H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 18 - 4 Tomas Levin, Jesper Axelsson Sjumilahallen
2014-10-19 13:45 606001015 Bergums IF H6 - IBF Backadalen H6 7 - 8 Gabriel Holmberg, Oliver Engström Bergumsskolan
2014-10-19 15:15 606001019 Korsvägen BBK H6 - Romelanda UF H6 6 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2014-10-19 17:30 606001018 IBK 031 Humle H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 2 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2014-10-26 11:00 606001026 Angereds IS H6 - IBK 031 Humle H6 5 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Hammarkullehallen
2014-10-26 14:00 606001027 Utbynäs SK H6 - Korsvägen BBK H6 2 - 7 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Berghalla
2014-10-26 18:00 606001023 Floda IBK Hemmalaget H6 - IBF Backadalen H6 9 - 17 Linus Backlund, Adnan Tongur Alléhallen
2014-11-01 18:45 606001024 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Lindome IBK Div 6 14 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2014-11-02 18:00 606001025 Romelanda UF H6 - IK Zenith H6 10 - 2 Tomas Levin, Oscar Olesen Munkegärdehallen
2014-11-11 18:35 606001028 Mölndals IBF H6 - Kärra IBK H6 10 - 15 Adam Jällfält, Johannes Akyol Kärra Sporthall
2014-10-30 20:20 606001031 IBF Backadalen H6 - Romelanda UF H6 3 - 11 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Skälltorpsskolan
2014-11-02 09:30 606001035 Korsvägen BBK H6 - Kärra IBK H6 5 - 5 Roger Zahnér, Jesper Axelsson Lisebergshallen
2014-11-02 10:10 606001032 Lindome IBK Div 6 - Angereds IS H6 15 - 6 Tony Cederholm, Dejan Cesto Almåshallen B
2014-11-02 13:00 606001029 Bergums IF H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 4 - 14 Kent Österström, Rickard Anneräng Bergumsskolan
2014-11-02 13:00 606001033 IK Zenith H6 - Utbynäs SK H6 12 - 3 Oscar Olesen, Oscar Carestam Björlanda Idrottshall
2014-11-02 14:00 606001034 IBK 031 Humle H6 - Mölndals IBF H6 5 - 11 Joakim Amri Nilsson, Johan Larsson Lundbystrand 4
2014-11-07 20:15 606001040 Mölndals IBF H6 - Lindome IBK Div 6 11 - 10 Johan Larsson, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2014-11-08 19:30 606001036 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Bergums IF H6 11 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2014-11-09 14:30 606001039 Utbynäs SK H6 - IBF Backadalen H6 5 - 9 Adam Jällfält, Adem Can Berghalla
2014-11-09 18:00 606001042 Korsvägen BBK H6 - IBK 031 Humle H6 9 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Lundbystrand 1
2014-11-09 19:10 606001041 Kärra IBK H6 - IK Zenith H6 3 - 6 Mustafa Er, Adem Can Lillekärrshallen
2014-11-09 19:30 606001037 Romelanda UF H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 16 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2014-11-13 20:20 606001047 IBF Backadalen H6 - Kärra IBK H6 9 - 9 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Skälltorpsskolan
2014-11-14 19:15 606001048 Lindome IBK Div 6 - Korsvägen BBK H6 3 - 7 Oscar Olesen, Oscar Carestam Almåshallen B
2014-11-16 11:30 606001049 IK Zenith H6 - IBK 031 Humle H6 9 - 5 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Sjumilahallen
2014-11-16 13:30 606001043 Bergums IF H6 - Romelanda UF H6 7 - 15 Johannes Akyol, Adam Jällfält Bergumsskolan
2014-11-16 16:30 606001044 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Angereds IS H6 22 - 2 Adem Can, Jesper Axelsson Kastellegårdshallen
2014-11-16 18:00 606001045 Floda IBK Hemmalaget H6 - Utbynäs SK H6 5 - 7 Kevin Larsson, Johan Larsson Alléhallen
2014-11-15 14:00 606001051 Utbynäs SK H6 - Romelanda UF H6 1 - 3 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Berghalla
2014-11-18 18:35 606001053 Kärra IBK H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 29 - 2 Tarek El Abtah, Oscar Carestam Kärra Sporthall
2014-11-18 20:30 606001050 Angereds IS H6 - Bergums IF H6 0 - 9 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Berghalla
2014-11-19 18:00 606001052 Mölndals IBF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 13 - 6 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2014-11-20 20:30 606001055 IBK 031 Humle H6 - IBF Backadalen H6 2 - 6 Dejan Cesto, Lazo Cesto Lundbystrand 3
2015-02-11 20:00 606001056 IK Zenith H6 - Lindome IBK Div 6 18 - 3 Peter Bertlin, Pontus Ekengränd Björlanda Idrottshall
2014-11-23 12:30 606001058 Angereds IS H6 - Mölndals IBF H6 1 - 53 Magnus Persson, Kari Kyyrä Hammarkullehallen
2014-11-23 13:30 606001057 Bergums IF H6 - Utbynäs SK H6 6 - 7 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Bergumsskolan
2014-11-23 14:50 606001063 IBF Backadalen H6 - Lindome IBK Div 6 7 - 8 Eleonore Green, Kent Österström Skälltorpsskolan
2014-11-23 15:30 606001060 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Korsvägen BBK H6 7 - 5 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2014-11-23 18:00 606001061 Floda IBK Hemmalaget H6 - IBK 031 Humle H6 6 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2014-11-23 18:30 606001059 Romelanda UF H6 - Kärra IBK H6 8 - 8 Johannes Akyol, Adam Jällfält Munkegärdehallen
2014-11-30 14:30 606001068 IK Zenith H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 6 - 5 Johannes Akyol, Eleonore Green Sjumilahallen
2014-11-30 15:15 606001066 Korsvägen BBK H6 - Angereds IS H6 10 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Valhalla C-hall
2014-11-30 17:15 606001067 IBK 031 Humle H6 - Romelanda UF H6 2 - 11 Tarek El Abtah, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand 3
2014-11-30 18:00 606001069 Lindome IBK Div 6 - Floda IBK Hemmalaget H6 10 - 8 Adnan Tongur, Tomas Levin Almåshallen B
2014-12-09 18:35 606001065 Kärra IBK H6 - Utbynäs SK H6 13 - 5 Robin Cederdahl, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2014-12-16 20:15 606001064 Mölndals IBF H6 - Bergums IF H6 9 - 10 Henry Tames, Lazo Cesto Bergumsskolan
2014-12-06 14:20 606001073 Utbynäs SK H6 - IBK 031 Humle H6 3 - 2 Kim Nielsen, Johannes Akyol Berghalla
2014-12-07 12:30 606001071 Bergums IF H6 - Kärra IBK H6 3 - 17 Jervand Hakopian, Christer Carlberg Bergumsskolan
2014-12-07 12:30 606001074 Angereds IS H6 - IK Zenith H6 4 - 16 Adem Can, Mustafa Er Hammarkullehallen
2014-12-07 19:00 606001075 Romelanda UF H6 - Lindome IBK Div 6 12 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2014-12-07 19:00 606001076 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - IBF Backadalen H6 7 - 8 Adem Can, Mustafa Er Kastellegårdshallen
2014-12-09 20:00 606001072 Mölndals IBF H6 - Korsvägen BBK H6 16 - 4 Johannes Akyol, Goran Kuduzovic Katrinebergshallen
2014-12-11 20:20 606001082 IBF Backadalen H6 - Angereds IS H6 11 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Skälltorpsskolan
2014-12-13 15:30 606001081 Lindome IBK Div 6 - Utbynäs SK H6 4 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skånhällaskolan
2014-12-14 10:00 606001078 Korsvägen BBK H6 - Bergums IF H6 2 - 5 Tomas Levin, Eleonore Green Torpahallen
2014-12-14 16:00 606001080 IK Zenith H6 - Mölndals IBF H6 7 - 10 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Björlanda Idrottshall
2014-12-14 19:00 606001079 IBK 031 Humle H6 - Kärra IBK H6 5 - 14 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 1
2015-03-15 19:25 606001083 Floda IBK Hemmalaget H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 8 - 13 Peter Bertlin, Christer Carlberg Alléhallen
2014-12-19 20:00 606001084 Bergums IF H6 - IBK 031 Humle H6 7 - 7 Ulf Jonasson, Oscar Carestam Gamlestadshallen
2014-12-20 10:00 606001087 Mölndals IBF H6 - IBF Backadalen H6 16 - 2 Kim Nielsen, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2014-12-21 12:30 606001089 Angereds IS H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 5 - 12 Ulf Jonasson, Tony Cederholm Hammarkullehallen
2014-12-21 13:30 606001086 Kärra IBK H6 - Lindome IBK Div 6 13 - 6 Adem Can, Mustafa Er Kärra Sporthall
2014-12-21 15:30 606001085 Korsvägen BBK H6 - IK Zenith H6 5 - 5 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Valhalla C-hall
2014-12-21 19:00 606001090 Romelanda UF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 13 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2015-01-07 20:00 606001092 Lindome IBK Div 6 - IBK 031 Humle H6 7 - 11 Adam Jällfält, Johannes Akyol Almåshallen B
2015-01-09 20:00 606001096 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Utbynäs SK H6 11 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kastellegårdshallen
2015-01-11 14:30 606001091 IK Zenith H6 - Bergums IF H6 8 - 3 Kim Nielsen, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2015-01-11 15:00 606001093 IBF Backadalen H6 - Korsvägen BBK H6 10 - 11 Oscar Carestam, Lazo Cesto Skälltorpsskolan
2015-01-11 17:30 606001097 Romelanda UF H6 - Angereds IS H6 12 - 3 Adam Jällfält, Narcis Hadziselimovic Munkegärdehallen
2015-01-11 18:00 606001095 Floda IBK Hemmalaget H6 - Mölndals IBF H6 4 - 15 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2015-01-17 14:00 606001104 Utbynäs SK H6 - Angereds IS H6 8 - 7 Adam Jällfält, Johannes Akyol Berghalla
2015-01-18 12:00 606001098 Bergums IF H6 - Lindome IBK Div 6 3 - 12 Kevin Larsson, Johan Larsson Bergumsskolan
2015-01-18 12:00 606001099 IK Zenith H6 - IBF Backadalen H6 9 - 7 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Björlanda Idrottshall
2015-01-18 19:00 606001101 Korsvägen BBK H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 12 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Valhalla C-hall
2015-01-18 19:10 606001102 Kärra IBK H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 19 - 2 Kevin Larsson, Johan Larsson Lillekärrshallen
2015-02-03 20:45 606001103 Mölndals IBF H6 - Romelanda UF H6 7 - 8 Adam Jällfält, Johannes Akyol Aktiviteten A-Hall
2015-01-22 20:20 606001105 IBF Backadalen H6 - Bergums IF H6 6 - 5 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Skälltorpsskolan
2015-01-23 19:00 606001108 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - IBK 031 Humle H6 9 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-01-24 14:00 606001111 Utbynäs SK H6 - Mölndals IBF H6 5 - 10 Adem Can, Mustafa Er Berghalla
2015-01-25 13:00 606001109 Romelanda UF H6 - Korsvägen BBK H6 7 - 3 Roger Zahnér, Kim Nielsen Munkegärdehallen
2015-01-25 18:00 606001107 Floda IBK Hemmalaget H6 - IK Zenith H6 4 - 19 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Alléhallen
2015-02-24 18:35 606001110 Angereds IS H6 - Kärra IBK H6 2 - 15 Mats Sällberg, Goran Kuduzovic Kärra Sporthall
2015-01-27 20:15 606001114 Lindome IBK Div 6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 8 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Skånhällaskolan
2015-01-29 20:20 606001113 IBF Backadalen H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 12 - 11 Adam Jällfält, Adnan Tongur Skälltorpsskolan
2015-02-01 11:30 606001116 IBK 031 Humle H6 - Angereds IS H6 8 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Sjumilahallen
2015-02-01 13:00 606001117 Korsvägen BBK H6 - Utbynäs SK H6 9 - 6 Bjarne Wesenlund, Kim Nielsen Valhalla C-hall
2015-02-01 13:30 606001115 IK Zenith H6 - Romelanda UF H6 2 - 5 Jervand Hakopian, Narcis Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2015-02-01 19:10 606001118 Kärra IBK H6 - Mölndals IBF H6 7 - 10 Oscar Carestam, Kim Nielsen Lillekärrshallen
2015-02-07 13:00 606001124 Mölndals IBF H6 - IBK 031 Humle H6 13 - 9 Peter Bertlin, Tomas Levin Aktiviteten A-Hall
2015-02-07 14:00 606001123 Utbynäs SK H6 - IK Zenith H6 4 - 7 Mustafa Er, Adem Can Berghalla
2015-02-08 12:30 606001122 Angereds IS H6 - Lindome IBK Div 6 7 - 10 Kari Kyyrä, Peter Bertlin Hammarkullehallen
2015-02-08 18:00 606001119 Floda IBK Hemmalaget H6 - Bergums IF H6 7 - 9 Adam Jällfält, Johannes Akyol Alléhallen
2015-02-08 19:00 606001121 Romelanda UF H6 - IBF Backadalen H6 9 - 1 Roger Zahnér, Mikael Ärlig Mimershus A-hallen
2015-02-08 19:10 606001125 Kärra IBK H6 - Korsvägen BBK H6 15 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Lillekärrshallen
2015-02-12 20:20 606001129 IBF Backadalen H6 - Utbynäs SK H6 12 - 8 Eleonore Green, Kent Österström Skälltorpsskolan
2015-02-13 19:40 606001130 Lindome IBK Div 6 - Mölndals IBF H6 12 - 21 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Almåshallen B
2015-02-15 12:00 606001126 Bergums IF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 6 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bergumsskolan
2015-02-15 15:10 606001132 IBK 031 Humle H6 - Korsvägen BBK H6 5 - 11 Eleonore Green, Kent Österström Sjumilahallen
2015-02-15 15:40 606001131 IK Zenith H6 - Kärra IBK H6 5 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2015-02-15 18:00 606001127 Floda IBK Hemmalaget H6 - Romelanda UF H6 5 - 17 Kim Nielsen, Kari Kyyrä Alléhallen
2015-02-21 14:00 606001135 Utbynäs SK H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 5 - 3 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Berghalla
2015-02-22 12:30 606001134 Angereds IS H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 0 - 17 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Hammarkullehallen
2015-02-22 15:15 606001138 Korsvägen BBK H6 - Lindome IBK Div 6 6 - 7 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Valhalla C-hall
2015-02-22 19:00 606001133 Romelanda UF H6 - Bergums IF H6 7 - 5 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Mimershus A-hallen
2015-02-22 19:00 606001139 IBK 031 Humle H6 - IK Zenith H6 1 - 5 Narcis Hadziselimovic, Kim Nielsen Lundbystrand 3
2015-02-22 19:10 606001137 Kärra IBK H6 - IBF Backadalen H6 6 - 7 Peter Bertlin, Tomas Levin Lillekärrshallen
2015-02-26 20:20 606001145 IBF Backadalen H6 - IBK 031 Humle H6 9 - 6 Tomas Levin, Jervand Hakopian Skälltorpsskolan
2015-02-27 20:00 606001142 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Mölndals IBF H6 8 - 8 Tomas Levin, Johannes Akyol Kastellegårdshallen
2015-03-01 12:10 606001146 Lindome IBK Div 6 - IK Zenith H6 2 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Almåshallen B
2015-03-01 12:30 606001140 Bergums IF H6 - Angereds IS H6 7 - 6 Kent Österström, Eleonore Green Bergumsskolan
2015-03-01 17:15 606001141 Romelanda UF H6 - Utbynäs SK H6 6 - 3 Peter Bertlin, Tomas Levin Munkegärdehallen
2015-03-01 18:00 606001143 Floda IBK Hemmalaget H6 - Kärra IBK H6 11 - 21 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Alléhallen
2015-03-03 18:35 606001149 Kärra IBK H6 - Romelanda UF H6 6 - 7 Goran Kuduzovic, Peter Novakovic Kärra Sporthall
2015-03-04 18:00 606001148 Mölndals IBF H6 - Angereds IS H6 21 - 5 Kent Österström, Eleonore Green Aktiviteten A-Hall
2015-03-04 19:00 606001147 Utbynäs SK H6 - Bergums IF H6 6 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Berghalla
2015-03-04 19:00 606001153 Lindome IBK Div 6 - IBF Backadalen H6 11 - 8 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2015-03-05 20:30 606001151 IBK 031 Humle H6 - Floda IBK Hemmalaget H6 9 - 6 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Lundbystrand 3
2015-03-07 10:00 606001150 Korsvägen BBK H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 8 - 10 Kevin Larsson, Johan Larsson Valhalla C-hall
2015-03-07 14:10 606001155 Utbynäs SK H6 - Kärra IBK H6 5 - 16 Oscar Olesen, Oscar Carestam Berghalla
2015-03-08 12:30 606001156 Angereds IS H6 - Korsvägen BBK H6 7 - 15 Jauni Collin, Jesper Axelsson Hammarkullehallen
2015-03-08 13:00 606001154 Bergums IF H6 - Mölndals IBF H6 5 - 15 Tony Cederholm, Adam Jällfält Bergumsskolan
2015-03-08 14:00 606001157 Romelanda UF H6 - IBK 031 Humle H6 11 - 2 Pierre Eberhard Berg, Oscar Olesen Mimershus A-hallen
2015-03-08 17:30 606001158 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - IK Zenith H6 6 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-03-08 18:00 606001159 Floda IBK Hemmalaget H6 - Lindome IBK Div 6 5 - 11 Roger Zahnér, Kent Österström Alléhallen
2015-03-12 20:20 606001166 IBF Backadalen H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 1 - 20 Henry Tames, Lazo Cesto Skälltorpsskolan
2015-03-14 10:10 606001165 Lindome IBK Div 6 - Romelanda UF H6 6 - 5 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Almåshallen B
2015-03-15 13:30 606001162 Korsvägen BBK H6 - Mölndals IBF H6 5 - 8 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Valhalla C-hall
2015-03-15 15:30 606001164 IK Zenith H6 - Angereds IS H6 11 - 11 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2015-03-15 17:00 606001163 IBK 031 Humle H6 - Utbynäs SK H6 9 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2015-03-15 19:10 606001161 Kärra IBK H6 - Bergums IF H6 20 - 6 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Lillekärrshallen
2015-03-20 20:00 606001173 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Floda IBK Hemmalaget H6 26 - 4 Johannes Akyol, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-03-20 20:15 606001169 Mölndals IBF H6 - IK Zenith H6 3 - 8 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2015-03-21 14:00 606001170 Utbynäs SK H6 - Lindome IBK Div 6 6 - 12 Roger Zahnér, Tomas Levin Berghalla
2015-03-22 12:30 606001171 Angereds IS H6 - IBF Backadalen H6 8 - 8 Tony Cederholm, Dejan Cesto Hammarkullehallen
2015-03-22 13:00 606001167 Bergums IF H6 - Korsvägen BBK H6 9 - 12 Eleonore Green, Kent Österström Bergumsskolan
2015-03-22 19:10 606001168 Kärra IBK H6 - IBK 031 Humle H6 13 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lillekärrshallen
2015-03-26 20:20 606001177 IBF Backadalen H6 - Mölndals IBF H6 7 - 14 Hajrudin Begic, Goran Kuduzovic Skälltorpsskolan
2015-03-27 19:00 606001180 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Romelanda UF H6 10 - 2 Magnus Persson, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2015-03-28 13:10 606001176 Lindome IBK Div 6 - Kärra IBK H6 6 - 13 Lazo Cesto, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2015-03-29 11:00 606001175 IK Zenith H6 - Korsvägen BBK H6 4 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2015-03-29 15:00 606001174 IBK 031 Humle H6 - Bergums IF H6 7 - 10 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2015-03-29 18:00 606001179 Floda IBK Hemmalaget H6 - Angereds IS H6 9 - 10 Tony Cederholm, Dejan Cesto Alléhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Romelanda UF H6 24 20 2 2 220-95 125 62
2. Mölndals IBF H6 24 18 1 5 330-156 174 55
3. IK Zenith H6 24 17 2 5 211-118 93 53
4. Kärra IBK H6 24 16 3 5 310-141 169 51
5. Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 24 16 1 7 244-141 103 49
6. Korsvägen BBK H6 24 13 3 8 180-161 19 42
7. Lindome IBK Div 6 24 12 1 11 184-208 -24 37
8. IBF Backadalen H6 24 11 2 11 180-218 -38 35
9. Utbynäs SK H6 24 8 0 16 116-188 -72 24
10. IBK 031 Humle H6 24 6 2 16 141-199 -58 20
11. Bergums IF H6 24 6 1 17 140-228 -88 19
12. Floda IBK Hemmalaget H6 24 2 0 22 152-327 -175 6
13. Angereds IS H6 24 1 2 21 109-337 -228 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-09 19:45 608001002 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 5 - 2 Mikael Ärlig, Tomas Levin Flatåsskolan
2014-10-11 16:40 608001003 Ale IBF Hres 3x15 - Frölunda IBK Hr 3X15 5 - 5 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2014-10-12 16:30 608001001 Göteborg City IBK HR 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 5 - 3 Besim Mehmedagic, Narcis Hadziselimovic Gamlestadshallen
2014-10-18 19:40 608001004 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Göteborg City IBK HR 3X15 2 - 6 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2014-10-19 12:20 608001005 Frölunda IBK Hr 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 4 - 5 Per Nygren, Thomas Johansson Flatåsskolan
2014-10-19 18:40 608001006 Ale IBF Hres 3x15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 5 - 4 Lazo Cesto, Johan Larsson Bohushallen
2014-10-26 15:45 608001009 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 7 - 3 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2014-10-26 16:30 608001007 Göteborg City IBK HR 3X15 - Frölunda IBK Hr 3X15 3 - 2 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Gamlestadshallen
2014-11-01 20:45 608001008 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Ale IBF Hres 3x15 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2014-11-04 21:00 608001012 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 7 - 6 Besim Mehmedagic, Henry Tames Lundbystrand 3
2014-11-08 18:20 608001010 Ale IBF Hres 3x15 - Göteborg City IBK HR 3X15 3 - 3 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Ale Kulturrum
2014-11-09 15:40 608001011 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Frölunda IBK Hr 3X15 2 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Flatåsskolan
2014-11-16 17:20 608001014 Ale IBF Hres 3x15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 7 - 3 Mustafa Er, Oscar Olesen Bohushallen
2014-11-16 20:00 608001015 Frölunda IBK Hr 3X15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 12 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2014-12-09 20:10 608001013 Göteborg City IBK HR 3X15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 WO (5 - 0) Lazo Cesto, Pierre Eberhard Berg Gamlestadshallen
2014-11-22 18:45 608001016 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Göteborg City IBK HR 3X15 5 - 3 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2014-11-23 10:00 608001018 Frölunda IBK Hr 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 7 - 3 Oscar Carestam, Narcis Hadziselimovic Flatåsskolan
2014-11-26 21:10 608001017 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 1 - 3 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2014-11-30 16:30 608001019 Göteborg City IBK HR 3X15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 9 - 2 Kim Nielsen, Mats Sällberg Gamlestadshallen
2014-12-02 21:00 608001020 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Frölunda IBK Hr 3X15 2 - 11 Roger Zahnér, Kent Österström Lundbystrand 3
2014-12-04 19:40 608001021 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 5 - 6 Tomas Levin, Ulf Liljekrantz Flatåsskolan
2014-12-20 11:10 608001024 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 9 - 7 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Frölunda Kulturhus
2015-01-14 20:50 608001023 Ale IBF Hres 3x15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 7 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Bohushallen
2015-03-24 20:00 608001022 Frölunda IBK Hr 3X15 - Göteborg City IBK HR 3X15 4 - 5 Besim Mehmedagic, Gabriel Holmberg Frölunda Kulturhus
2015-01-11 18:30 608001027 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 1 - 8 Mikael Ärlig, Safija Dautovic Kastellegårdshallen
2015-01-11 18:40 608001025 Göteborg City IBK HR 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 4 - 4 Mats Sällberg, Tony Cederholm Gamlestadshallen
2015-01-15 19:30 608001026 Frölunda IBK Hr 3X15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 4 - 1 Besim Mehmedagic, Kent Österström Flatåsskolan
2015-01-15 19:15 608001029 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Ale IBF Hres 3x15 2 - 5 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Hammarkullehallen
2015-01-16 20:00 608001030 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Frölunda IBK Hr 3X15 3 - 6 Tomas Levin, Mustafa Er Kastellegårdshallen
2015-01-18 11:20 608001028 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Göteborg City IBK HR 3X15 3 - 2 Adem Can, Mustafa Er Flatåsskolan
2015-01-20 21:10 608001032 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 11 - 2 Ulf Liljekrantz, Christer Carlberg Flatåsskolan
2015-01-21 20:50 608001033 Ale IBF Hres 3x15 - Frölunda IBK Hr 3X15 4 - 7 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2015-01-25 18:40 608001031 Göteborg City IBK HR 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 13 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Gamlestadshallen
2015-01-28 20:50 608001036 Ale IBF Hres 3x15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 6 - 2 Gabriel Holmberg, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-01-30 20:30 608001034 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Göteborg City IBK HR 3X15 4 - 6 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2015-02-01 11:15 608001035 Frölunda IBK Hr 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 7 - 3 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Flatåsskolan
2015-02-19 19:15 608001039 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 3 - 2 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Hammarkullehallen
2015-02-22 18:40 608001037 Göteborg City IBK HR 3X15 - Frölunda IBK Hr 3X15 4 - 5 Rickard Anneräng, Johan Larsson Gamlestadshallen
2015-02-22 20:15 608001038 Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 - Ale IBF Hres 3x15 4 - 11 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2015-03-05 19:30 608001041 Högsbo Allmänna IK HR 3X15 - Frölunda IBK Hr 3X15 4 - 7 Jervand Hakopian, Ulf Jonasson Flatåsskolan
2015-03-07 18:50 608001040 Ale IBF Hres 3x15 - Göteborg City IBK HR 3X15 6 - 4 Mika Pulkkinen, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2015-03-14 17:45 608001042 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 11 - 4 Mustafa Er, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2015-03-19 21:10 608001043 Göteborg City IBK HR 3X15 - Högsbo Allmänna IK HR 3X15 6 - 4 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Gamlestadshallen
2015-03-22 12:00 608001045 Frölunda IBK Hr 3X15 - Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 14 - 9 Mustafa Er, Adem Can Flatåsskolan
2015-03-29 14:30 608001044 Ale IBF Hres 3x15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 5 - 4 Hajrudin Begic, Mikael Ärlig Bohushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frölunda IBK Hr 3X15 15 11 1 3 101-55 46 34
2. Ale IBF Hres 3x15 15 10 3 2 81-61 20 33
3. Göteborg City IBK HR 3X15 15 9 2 4 78-51 27 29
4. Hisingskärra IBK HRes 3*15 15 7 0 8 74-85 -11 21
5. Högsbo Allmänna IK HR 3X15 15 5 0 10 58-69 -11 15
6. Sportlife Kungälvs IBK Hres 3*15 15 0 0 15 49-120 -71 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 13:40 607001002 Öckerö IBK - Lindome IBK HR 1 12 - 5 Johannes Akyol, Christer Carlberg Hedenskolans Idrottshall
2014-10-11 20:15 607001005 Surte IS IBK Res 3X20 - Eken IBK Hres 3*20 5 - 9 Christer Carlberg, Johannes Akyol Bohushallen
2014-10-12 15:00 607001004 Myggenäs IBK HR - IBF Backadalen HR 3X20 3 - 17 Linus Söderblom, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2014-10-12 16:30 607001003 IBK Walkesborg 99 HR - IBF Älvstranden Hres 3*20 2 - 18 Björn Svensson, Bo Olsson Rimnershallen A-hallen
2014-10-18 15:00 607001006 Eken IBK Hres 3*20 - Myggenäs IBK HR 13 - 7 Lazo Cesto, Mustafa Er Ekenskolan
2014-10-19 10:10 607001009 Lindome IBK HR 1 - Guldhedens IK HR 12 - 3 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Almåshallen B
2014-10-19 13:00 607001007 IBF Backadalen HR 3X20 - IBK Walkesborg 99 HR 35 - 1 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lundbystrand 4
2014-10-23 20:15 607001008 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Öckerö IBK 4 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 4
2014-10-25 13:30 607001012 Öckerö IBK - IBF Backadalen HR 3X20 10 - 3 Kevin Larsson, Johan Larsson Hedenskolans Idrottshall
2014-10-25 18:00 607001014 Myggenäs IBK HR - Surte IS IBK Res 3X20 7 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2014-10-26 13:30 607001011 Guldhedens IK HR - IBF Älvstranden Hres 3*20 9 - 6 Robin Cederdahl, Mikael Ärlig Valhalla C-hall
2014-10-26 16:30 607001013 IBK Walkesborg 99 HR - Eken IBK Hres 3*20 6 - 6 Sebastian Ohlsson, Mikael Molldén Rimnershallen A-hallen
2014-10-28 20:15 607001018 IBF Backadalen HR 3X20 - Guldhedens IK HR 8 - 7 Adnan Tongur, Kim Nielsen Lundbystrand 1
2014-11-01 17:00 607001016 Surte IS IBK Res 3X20 - IBK Walkesborg 99 HR 22 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Bohushallen
2014-11-02 10:00 607001019 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Lindome IBK HR 1 5 - 3 Adem Can, Johan Larsson Lundbystrand 4
2015-03-23 19:30 607001017 Eken IBK Hres 3*20 - Öckerö IBK 8 - 8 Goran Kuduzovic, Jervand Hakopian Ekenskolan
2014-11-09 17:00 607001023 IBK Walkesborg 99 HR - Myggenäs IBK HR 3 - 12 Sebastian Ohlsson, Linus Söderblom Rimnershallen A-hallen
2014-11-09 18:00 607001025 Lindome IBK HR 1 - IBF Backadalen HR 3X20 3 - 8 Jervand Hakopian, Christer Carlberg Skånhällaskolan
2014-11-11 20:15 607001021 Guldhedens IK HR - Eken IBK Hres 3*20 14 - 5 Robin Boqvist, Jesper Axelsson Valhalla C-hall
2014-12-06 17:15 607001022 Öckerö IBK - Surte IS IBK Res 3X20 8 - 5 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Hedenskolans Idrottshall
2014-11-15 16:10 607001028 Eken IBK Hres 3*20 - Lindome IBK HR 1 6 - 3 Adem Can, Hajrudin Begic Ekenskolan
2014-11-15 18:15 607001027 Surte IS IBK Res 3X20 - Guldhedens IK HR 8 - 7 Goran Kuduzovic, Henry Tames Bohushallen
2014-11-16 19:15 607001029 IBF Backadalen HR 3X20 - IBF Älvstranden Hres 3*20 7 - 4 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Skälltorpsskolan
2014-11-30 13:30 607001026 Myggenäs IBK HR - Öckerö IBK 8 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2014-11-20 20:15 607001034 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Eken IBK Hres 3*20 4 - 8 Peter Bertlin, Tomas Levin Lundbystrand 4
2014-11-22 11:15 607001032 Öckerö IBK - IBK Walkesborg 99 HR 22 - 2 Eleonore Green, Kent Österström Hedenskolans Idrottshall
2014-11-23 13:20 607001035 Lindome IBK HR 1 - Surte IS IBK Res 3X20 6 - 4 , Tomas Levin Almåshallen B
2014-11-23 18:00 607001031 Guldhedens IK HR - Myggenäs IBK HR 12 - 2 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Valhalla C-hall
2014-11-29 11:00 607001039 Eken IBK Hres 3*20 - IBF Backadalen HR 3X20 5 - 1 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ekenskolan
2014-11-29 13:15 607001037 Myggenäs IBK HR - Lindome IBK HR 1 5 - 0 Richard Berndtsson, Kim Berndtson Häggvallsskolan
2014-11-29 19:30 607001038 Surte IS IBK Res 3X20 - IBF Älvstranden Hres 3*20 10 - 4 Joakim Amri Nilsson, Mikael Ärlig Bohushallen
2014-12-12 19:30 607001036 IBK Walkesborg 99 HR - Guldhedens IK HR 7 - 14 Kim Berndtson, Jim Olausson Rimnershallen A-hallen
2014-12-14 19:15 607001043 IBF Backadalen HR 3X20 - Surte IS IBK Res 3X20 4 - 2 Ulf Liljekrantz, Peter Bertlin Gamlestadshallen
2014-12-16 20:15 607001041 Guldhedens IK HR - Öckerö IBK 9 - 6 Peter Bertlin, Ulf Liljekrantz Valhalla C-hall
2014-12-21 17:30 607001044 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Myggenäs IBK HR 11 - 2 Oscar Olesen, Oscar Carestam Lundbystrand 2
2014-12-21 18:30 607001045 Lindome IBK HR 1 - IBK Walkesborg 99 HR 10 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Almåshallen B
2015-01-08 20:00 607001049 Lindome IBK HR 1 - Öckerö IBK 17 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Almåshallen B
2015-01-10 14:00 607001046 Eken IBK Hres 3*20 - Surte IS IBK Res 3X20 9 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Ekenskolan
2015-01-11 11:00 607001048 IBF Älvstranden Hres 3*20 - IBK Walkesborg 99 HR 21 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Lundbystrand 3
2015-01-11 19:15 607001047 IBF Backadalen HR 3X20 - Myggenäs IBK HR 12 - 7 Johan Larsson, Kevin Larsson Skälltorpsskolan
2015-01-17 11:00 607001051 Guldhedens IK HR - Lindome IBK HR 1 9 - 18 Mustafa Er, Adem Can Valhalla A-hall
2015-01-17 11:00 607001052 Öckerö IBK - IBF Älvstranden Hres 3*20 5 - 6 Kent Österström, Hajrudin Begic Hedenskolans Idrottshall
2015-01-18 16:00 607001053 IBK Walkesborg 99 HR - IBF Backadalen HR 3X20 4 - 26 Mikael Molldén, Anna Soovik Rimnershallen A-hallen
2015-02-08 14:00 607001054 Myggenäs IBK HR - Eken IBK Hres 3*20 5 - 12 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2015-01-24 10:00 607001057 Eken IBK Hres 3*20 - IBK Walkesborg 99 HR 12 - 4 Patrik Jonasson, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2015-02-08 14:00 607001059 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Guldhedens IK HR 6 - 10 Goran Kuduzovic, Kent Österström Tuve Sporthall
2015-02-15 14:50 607001058 IBF Backadalen HR 3X20 - Öckerö IBK 5 - 5 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Skälltorpsskolan
2015-02-16 20:00 607001056 Surte IS IBK Res 3X20 - Myggenäs IBK HR 2 - 3 Tomas Levin, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-01-31 17:30 607001065 Lindome IBK HR 1 - IBF Älvstranden Hres 3*20 12 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Skånhällaskolan
2015-02-01 11:00 607001061 Guldhedens IK HR - IBF Backadalen HR 3X20 8 - 8 Bjarne Wesenlund, Kim Nielsen Valhalla C-hall
2015-02-01 16:30 607001063 IBK Walkesborg 99 HR - Surte IS IBK Res 3X20 3 - 9 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen A-hallen
2015-03-21 15:30 607001062 Öckerö IBK - Eken IBK Hres 3*20 8 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Hedenskolans Idrottshall
2015-02-21 14:00 607001068 Eken IBK Hres 3*20 - Guldhedens IK HR 13 - 10 Adam Kruse, Andreas Rolén Ekenskolan
2015-02-21 16:00 607001067 Surte IS IBK Res 3X20 - Öckerö IBK 7 - 5 Tarek El Abtah, Roger Zahnér Bohushallen
2015-02-21 18:00 607001066 Myggenäs IBK HR - IBK Walkesborg 99 HR 12 - 1 Martin Andersson, Jim Olausson Häggvallsskolan
2015-02-22 12:00 607001069 IBF Backadalen HR 3X20 - Lindome IBK HR 1 8 - 11 Adnan Tongur, Mikael Ärlig Skälltorpsskolan
2015-02-27 19:30 607001075 Lindome IBK HR 1 - Eken IBK Hres 3*20 8 - 9 Kevin Larsson, Johan Larsson Almåshallen B
2015-03-01 12:10 607001074 IBF Älvstranden Hres 3*20 - IBF Backadalen HR 3X20 7 - 10 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Sjumilahallen
2015-03-08 17:10 607001071 Guldhedens IK HR - Surte IS IBK Res 3X20 11 - 3 Joakim Amri Nilsson, Kim Nielsen Valhalla C-hall
2015-03-18 19:00 607001072 Öckerö IBK - Myggenäs IBK HR 15 - 0 Adem Can, Narcis Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2015-02-07 18:00 607001078 Surte IS IBK Res 3X20 - Lindome IBK HR 1 12 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-03-04 20:15 607001077 Myggenäs IBK HR - Guldhedens IK HR 9 - 6 Richard Berndtsson, Joakim Almroth Häggvallsskolan
2015-03-07 11:00 607001079 Eken IBK Hres 3*20 - IBF Älvstranden Hres 3*20 9 - 5 Lovisa Westlund Gotby, Louise Elgquist Ekenskolan
2015-03-08 16:30 607001076 IBK Walkesborg 99 HR - Öckerö IBK 1 - 22 Linus Söderblom, Linus Ohlsson Rimnershallen A-hallen
2015-03-13 19:40 607001085 Lindome IBK HR 1 - Myggenäs IBK HR 19 - 6 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Almåshallen B
2015-03-15 11:30 607001081 Guldhedens IK HR - IBK Walkesborg 99 HR 35 - 5 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Valhalla C-hall
2015-03-15 15:00 607001084 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Surte IS IBK Res 3X20 7 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2015-03-18 20:40 607001083 IBF Backadalen HR 3X20 - Eken IBK Hres 3*20 13 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lundbystrand 1
2015-03-22 13:00 607001089 Surte IS IBK Res 3X20 - IBF Backadalen HR 3X20 9 - 7 Narcis Hadziselimovic, Jervand Hakopian Bohushallen
2015-03-28 13:15 607001086 Öckerö IBK - Guldhedens IK HR 3 - 12 Kim Nielsen, Adem Can Hedenskolans Idrottshall
2015-03-28 15:15 607001088 Myggenäs IBK HR - IBF Älvstranden Hres 3*20 4 - 15 Bo Olsson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2015-03-28 17:00 607001087 IBK Walkesborg 99 HR - Lindome IBK HR 1 3 - 20 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Eken IBK Hres 3*20 16 11 2 3 136-104 32 35
2. IBF Backadalen HR 3X20 16 10 2 4 172-92 80 32
3. Guldhedens IK HR 16 9 1 6 176-119 57 28
4. Lindome IBK HR 1 16 9 0 7 156-103 53 27
5. Öckerö IBK 16 7 3 6 142-98 44 24
6. IBF Älvstranden Hres 3*20 16 7 1 8 127-102 25 22
7. Surte IS IBK Res 3X20 16 7 0 9 112-102 10 21
8. Myggenäs IBK HR 16 7 0 9 92-148 -56 21
9. IBK Walkesborg 99 HR 16 0 1 15 51-296 -245 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 12:45 609001002 Kärra IBK HV - Partille IBS Vet 2 - 5 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
2014-10-04 14:30 609001004 Surte IS IBK Vet - Ale IBF HV 7 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2014-10-05 10:00 609001003 Landvetter IBK H Vet - Lindome IBK vet 4 - 3 Henry Tames, Lazo Cesto Önnerödshallen
2014-10-11 13:00 609001008 Surte IS IBK Vet - Landvetter IBK H Vet 4 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Bohushallen
2014-10-12 09:00 609001006 Lindome IBK vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 3 - 1 Henry Tames, Lazo Cesto Almåshallen B
2014-12-07 13:20 609001007 Ale IBF HV - Kärra IBK HV 4 - 3 Minal Landin, Henrik Lord Johansson Bohushallen
2014-10-18 12:30 609001010 Partille IBS Vet - Ale IBF HV 5 - 4 Alf Björkner, Jervand Hakopian Vallhamra Sportcenter
2014-10-19 13:20 609001012 Kärra IBK HV - Landvetter IBK H Vet 4 - 3 Mikael Ärlig, Kim Nielsen Kärra Sporthall
2014-12-07 15:20 609001011 Pixbo Wallenstam IBK HV - Surte IS IBK Vet 4 - 2 Tomas Levin, Mikael Ärlig Wallenstamhallen
2014-10-24 20:15 609001016 Kärra IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 6 - 3 Jervand Hakopian, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2014-10-26 10:00 609001015 Landvetter IBK H Vet - Partille IBS Vet 0 - 3 Mikael Ärlig, Pelle Hellberg Önnerödshallen
2014-12-13 14:00 609001014 Surte IS IBK Vet - Lindome IBK vet 4 - 4 Adem Can, Mikael Ärlig Bohushallen
2014-11-01 15:15 609001020 Partille IBS Vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 3 - 2 Kim Nielsen, Jervand Hakopian Vallhamra Sportcenter
2014-11-02 09:00 609001019 Lindome IBK vet - Kärra IBK HV 2 - 9 Dejan Cesto, Tony Cederholm Almåshallen B
2014-11-02 18:30 609001018 Ale IBF HV - Landvetter IBK H Vet 1 - 6 Linus Backlund, Johan Pedersen Bohushallen
2014-11-08 13:30 609001023 Pixbo Wallenstam IBK HV - Ale IBF HV 4 - 7 Lazo Cesto, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2014-11-08 17:20 609001024 Partille IBS Vet - Lindome IBK vet 2 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Vallhamra Sportcenter
2014-11-09 15:55 609001022 Kärra IBK HV - Surte IS IBK Vet 5 - 4 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
2014-11-15 11:00 609001027 Surte IS IBK Vet - Partille IBS Vet 6 - 5 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Bohushallen
2014-11-16 17:10 609001026 Landvetter IBK H Vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 2 - 8 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Landvetter Idrottshall
2014-11-16 18:30 609001028 Ale IBF HV - Lindome IBK vet 5 - 5 Oscar Olesen, Mustafa Er Bohushallen
2014-11-21 19:15 609001030 Partille IBS Vet - Kärra IBK HV 7 - 1 Aldin Hadziselmovic, Ulf Liljekrantz Öjersjö Idrottshall
2014-11-23 10:10 609001031 Lindome IBK vet - Landvetter IBK H Vet 5 - 1 Fredrik Lahtela, Tomas Levin Almåshallen B
2014-11-23 15:40 609001032 Ale IBF HV - Surte IS IBK Vet 4 - 6 Mikael Ärlig, Safija Dautovic Bohushallen
2014-11-29 11:00 609001034 Pixbo Wallenstam IBK HV - Lindome IBK vet 2 - 0 Alf Björkner, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2014-11-29 12:45 609001035 Kärra IBK HV - Ale IBF HV 5 - 4 Mustafa Er, Pierre Eberhard Berg Kärra Sporthall
2014-11-30 11:30 609001036 Landvetter IBK H Vet - Surte IS IBK Vet 4 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Önnerödshallen
2014-12-20 16:45 609001039 Surte IS IBK Vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 2 - 3 Tarek El Abtah, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2014-12-21 18:20 609001038 Ale IBF HV - Partille IBS Vet 2 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2014-12-21 19:20 609001040 Landvetter IBK H Vet - Kärra IBK HV 1 - 2 Johannes Akyol, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2015-01-09 20:40 609001042 Lindome IBK vet - Surte IS IBK Vet 3 - 9 Peter Bertlin, Roger Zahnér Almåshallen B
2015-01-10 12:00 609001043 Partille IBS Vet - Landvetter IBK H Vet 4 - 2 Mikael Ärlig, Safija Dautovic Vallhamra Sportcenter
2015-01-10 12:10 609001044 Pixbo Wallenstam IBK HV - Kärra IBK HV 2 - 7 Hajrudin Begic, Martin Helg Wallenstamhallen
2015-01-18 10:50 609001048 Pixbo Wallenstam IBK HV - Partille IBS Vet 1 - 3 Peter Bertlin, Ulf Liljekrantz Wallenstamhallen
2015-01-18 12:00 609001046 Landvetter IBK H Vet - Ale IBF HV 4 - 3 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Önnerödshallen
2015-01-18 14:10 609001047 Kärra IBK HV - Lindome IBK vet 8 - 2 Henry Tames, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2015-01-20 20:15 609001052 Lindome IBK vet - Partille IBS Vet 2 - 7 Peter Bertlin, Pontus Ekengränd Skånhällaskolan
2015-01-24 11:00 609001050 Surte IS IBK Vet - Kärra IBK HV 3 - 5 Adam Jällfält, Hajrudin Begic Bohushallen
2015-01-24 17:10 609001051 Ale IBF HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2015-01-30 18:30 609001054 Pixbo Wallenstam IBK HV - Landvetter IBK H Vet 7 - 3 Kevin Larsson, Johan Larsson Wallenstamhallen
2015-01-30 18:40 609001055 Partille IBS Vet - Surte IS IBK Vet 1 - 1 Besim Mehmedagic, Ulf Jonasson Lexby Idrottshall
2015-01-30 20:40 609001056 Lindome IBK vet - Ale IBF HV 6 - 3 Narcis Hadziselimovic, Jervand Hakopian Almåshallen B
2015-02-07 14:45 609001060 Surte IS IBK Vet - Ale IBF HV 2 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Bohushallen
2015-02-08 15:50 609001058 Kärra IBK HV - Partille IBS Vet 4 - 2 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2015-02-08 16:00 609001059 Landvetter IBK H Vet - Lindome IBK vet 2 - 1 Adem Can, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2015-02-21 14:45 609001064 Surte IS IBK Vet - Landvetter IBK H Vet 1 - 1 Roger Zahnér, Tarek El Abtah Bohushallen
2015-02-21 18:50 609001063 Ale IBF HV - Kärra IBK HV 5 - 7 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-02-22 09:00 609001062 Lindome IBK vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 5 - 0 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Almåshallen B
2015-03-01 12:15 609001066 Partille IBS Vet - Ale IBF HV WO (5 - 0) Narcis Hadziselimovic, Tony Cederholm Vallhamra Sportcenter
2015-03-01 12:30 609001067 Pixbo Wallenstam IBK HV - Surte IS IBK Vet 2 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2015-03-01 15:50 609001068 Kärra IBK HV - Landvetter IBK H Vet 5 - 5 Goran Kuduzovic, Jervand Hakopian Kärra Sporthall
2015-03-05 19:00 609001070 Surte IS IBK Vet - Lindome IBK vet 8 - 1 Rickard Anneräng, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2015-03-08 14:40 609001072 Kärra IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 6 - 2 Mustafa Er, Adem Can Kärra Sporthall
2015-03-08 16:15 609001071 Landvetter IBK H Vet - Partille IBS Vet 4 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Landvetter Idrottshall
2015-03-14 09:00 609001075 Lindome IBK vet - Kärra IBK HV 7 - 3 Goran Kuduzovic, Mats Sällberg Almåshallen B
2015-03-14 11:00 609001076 Partille IBS Vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 4 - 0 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2015-03-14 18:50 609001074 Ale IBF HV - Landvetter IBK H Vet WO (5 - 0) Robin Cederdahl, Adem Can Ale Kulturrum
2015-03-21 13:15 609001080 Partille IBS Vet - Lindome IBK vet 9 - 1 Mustafa Er, Adem Can Vallhamra Sportcenter
2015-03-22 11:25 609001078 Kärra IBK HV - Surte IS IBK Vet 9 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Kärra Sporthall
2015-03-22 12:10 609001079 Pixbo Wallenstam IBK HV - Ale IBF HV 2 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2015-03-24 20:50 609001084 Ale IBF HV - Lindome IBK vet 2 - 2 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-03-28 18:00 609001083 Surte IS IBK Vet - Partille IBS Vet 0 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Bohushallen
2015-03-29 14:00 609001082 Landvetter IBK H Vet - Pixbo Wallenstam IBK HV 4 - 3 Adam Kruse, Johannes Akyol Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS Vet 18 15 1 2 81-33 48 46
2. Kärra IBK HV 18 13 1 4 91-67 24 40
3. Surte IS IBK Vet 18 8 4 6 76-63 13 28
4. Lindome IBK vet 18 5 3 10 53-79 -26 18
5. Landvetter IBK H Vet 18 5 2 11 49-70 -21 17
6. Ale IBF HV 18 4 4 10 64-80 -16 16
7. Pixbo Wallenstam IBK HV 18 5 1 12 49-71 -22 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis