Damer Utvecklingsserie (2014/15)

Gruppspel
Damer Utveckling Serie A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-12 12:00 192121002 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 1 Micael Holmbom, Jörgen Lundberg Campushallen
2014-12-24 15:00 192121001 Sävar IBF/Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 0 - 5 Elofssonhallen
2014-11-23 15:30 192121004 Sävar IBF/Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 Roger Karlsson, Ulf Jönsson Elofssonhallen
2015-01-24 14:30 192121003 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Kågedalens AIF 6 - 1 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-09 13:00 192121006 Kågedalens AIF - Sävar IBF/Röbäcks IF 1 - 5 Erik Hörnros, Pierre Sundström Eddahallen
2015-04-12 13:00 192121005 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 0 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2014-11-15 10:00 192121008 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Sävar IBF/Röbäcks IF 2 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2014-12-20 15:30 192121007 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 4 - 6 Joakim Broman, Isak Morén Lejonströmshallen
2014-12-06 13:30 192121009 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Sävar IBF/Röbäcks IF 6 - 0 Peder Lövdahl, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2014-12-06 14:00 192121010 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 0 - 4 Peter Poopuu, Bengt Wass Musköten 1
2014-12-13 15:00 192121012 Sävar IBF/Röbäcks IF - Kågedalens AIF 4 - 0 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2015-03-15 15:30 192121011 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 3 Simon Hedkvist, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2015-01-17 13:00 192121014 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 0 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
2015-05-30 12:00 192121013 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Sävar IBF/Röbäcks IF 0 - 5 Göran Norberg Skyttis Arena
2014-10-26 15:00 192121015 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 4 Jörgen Lundberg, Pierre Sundström Lejonströmshallen
2015-01-25 13:00 192121016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Sävar IBF/Röbäcks IF 3 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2015-02-14 15:30 192121018 Sävar IBF/Röbäcks IF - Kågedalens AIF 3 - 5 Mattias Karlsson, Erik Hörnros Sävaråhallen
2015-02-15 13:00 192121017 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 0 Mikael Karlström, Maria Dahlin Skyttis Arena
2015-01-25 15:30 192121019 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Kågedalens AIF 6 - 1 Andreas Nyman, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2015-02-20 19:30 192121020 Sävar IBF/Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 1 Roger Karlsson, Federico Luna Sävaråhallen
2015-03-08 14:00 192121021 Sävar IBF/Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 6 - 4 Erik Hörnros, Rolf Eriksson Sävaråhallen
2015-03-08 14:00 192121022 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 3 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-03-14 12:00 192121023 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 2 - 7 Anastasia Oberlauf, Bengt Wass Musköten 1
2015-03-14 13:00 192121024 Kågedalens AIF - Sävar IBF/Röbäcks IF 3 - 1 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 12 10 0 2 65-25 40 30
2. Sävar IBF/ Röbäcks IF 12 8 0 4 38-32 6 24
3. Kågedalens AIF 12 6 0 6 36-39 -3 18
4. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 0 0 12 17-60 -43 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 12:30 192122003 Holmsund City IBC - Kågedalens AIF 3 - 8 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2014-09-27 14:30 192122001 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Sandåkerns SK 4 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2015-03-17 20:00 192122002 Sävar IBF/Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 2 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sävaråhallen
2014-10-12 192122005 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 3 - 5 Storsjöhallen
2014-11-23 192122008 Sävar IBF/Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 Elofssonhallen
2015-01-24 192122007 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Kågedalens AIF 6 - 1 Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-01 11:30 192122011 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 0 Ludwig Broadhall, Viktor Grahn Storsjöhallen
2014-11-01 13:00 192122010 Sävar IBF/Röbäcks IF - Sandåkerns SK 3 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Elofssonhallen
2014-12-24 13:00 192122009 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Gimonäs Umeå IF 0 - 5 Göran Norberg, Anna Sundberg Skyttis Arena
2014-11-08 192122013 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 9 - 0 Sjöfruhallen
2014-11-09 192122016 Kågedalens AIF - Sävar IBF/Röbäcks IF 1 - 5 Erik Hörnros, Pierre Sundström Eddahallen
2015-04-12 192122015 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 0 - 6 Musköten 1
2014-11-30 15:30 192122020 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sjöfruhallen
2014-12-03 19:30 192122017 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Storsjöhallen
2015-04-22 19:30 192122019 Kågedalens AIF - Sandåkerns SK 5 - 0 Eddahallen
2014-12-06 192122021 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Sävar IBF/Röbäcks IF 6 - 0 Örnsköldsviks Sporthall
2014-12-06 192122022 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 0 - 4 Musköten 1
2014-12-07 192122023 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Vildmannahallen
2014-12-21 11:00 192122026 Holmsund City IBC - Sävar IBF/Röbäcks IF 1 - 1 Ulf Jönsson, Peter Poopuu Storsjöhallen
2014-12-21 13:00 192122027 Kågedalens AIF - Gimonäs Umeå IF 2 - 5 Lasse Ekesryd, David Morén Lejonströmshallen
2014-12-21 13:30 192122028 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Sandåkerns SK 0 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Musköten 1
2015-01-10 11:30 192122029 Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 3 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Vildmannahallen
2015-01-10 14:00 192122030 Gimonäs Umeå IF - Sävar IBF/Röbäcks IF 5 - 4 Ulf Jönsson, Bengt Wass Sjöfruhallen
2015-01-10 15:00 192122031 Kågedalens AIF - Holmsund City IBC 8 - 1 Lasse Ekesryd, Peder Sundbom Eddahallen
2014-10-26 192122035 Kågedalens AIF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 4 Lejonströmshallen
2015-01-24 192122033 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 9 - 1 Vildmannahallen
2015-01-25 192122036 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Sävar IBF/Röbäcks IF 3 - 5 Musköten 1
2015-02-07 11:30 192122038 Sandåkerns SK - Sävar IBF/Röbäcks IF 7 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Öst
2015-02-07 11:30 192122039 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 7 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-02-07 15:00 192122037 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 7 Roger Karlsson, Federico Luna Elofssonhallen
2015-02-14 192122041 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 5 - 13 Storsjöhallen
2015-02-14 192122044 Sävar IBF/Röbäcks IF - Kågedalens AIF 3 - 5 Sävaråhallen
2015-02-15 192122043 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - IBF Dalen/Sandåkerns SK 9 - 0 Skyttis Arena
2015-02-28 13:30 192122047 Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 1 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2015-02-28 14:00 192122048 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 2 - 4 Federico Luna, Roger Karlsson Musköten 1
2015-05-31 18:00 192122045 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Holmsund City IBC 5 - 0 Göran Norberg, Maria Dahlin Skyttis Arena
2015-03-08 192122049 Sävar IBF/Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 6 - 4 Sävaråhallen
2015-03-08 192122050 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 3 Eddahallen
2015-03-13 192122051 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 5 - 5 Umeå Energi Arena Väst
2015-03-22 10:30 192122054 Sävar IBF/Röbäcks IF - Holmsund City IBC 3 - 3 Mattias Karlsson, Manuel Garzon Sävaråhallen
2015-03-22 13:00 192122055 Gimonäs Umeå IF - Kågedalens AIF 5 - 1 Kim Fallbjörk, Per Fallbjörk Sjöfruhallen
2015-03-22 13:00 192122056 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 1 Philip Öster, Ludwig Svensson Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 12 9 1 2 68-35 33 28
2. Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 12 8 1 3 56-26 30 25
3. Sandåkerns SK 12 6 3 3 44-32 12 21
4. Kågedalens AIF 12 7 0 5 46-36 10 21
5. Sävar IBF/ Röbäcks IF 12 4 3 5 38-47 -9 15
6. Holmsund City IBC 12 2 2 8 24-70 -46 8
7. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 1 0 11 20-50 -30 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-11 11:30 192123003 IBF Dalen - Holmsund City IBC 6 - 6 Pontus Neander, Wilmer Prentius Musköten 1
2014-10-11 12:00 192123001 Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 7 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2014-10-12 15:00 192123002 Gimonäs Umeå IF - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 3 Anastasia Oberlauf, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2014-10-12 12:30 192123007 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - IBF Dalen 2 - 1 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2014-10-12 14:00 192123005 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 3 - 5 Manuel Garzon, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-11-20 19:30 192123008 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Vindelns IF 5 - 3 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2014-10-19 13:00 192123010 Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 9 - 3 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2014-10-19 13:00 192123012 Vindelns IF - Holmsund City IBC 3 - 2 Manuel Garzon, Emil Palm FC Vindeln
2014-10-19 16:00 192123009 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 5 - 9 Manuel Garzon, Emil Palm Elofssonhallen
2014-11-08 12:00 192123016 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 3 Emil Palm, Morgan Poopuu Musköten 1
2014-11-08 13:00 192123015 Vindelns IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 4 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas FC Vindeln
2014-11-08 16:30 192123013 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 9 - 0 Jimmy Halldin, Viktor Grahn Sjöfruhallen
2014-11-16 12:00 192123019 Sandåkerns SK - IBF Dalen 2 - 2 Pontus Neander, Wilmer Prentius Vildmannahallen
2014-11-16 12:30 192123017 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Holmsund City IBC 11 - 1 Anna Sundberg, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-16 15:00 192123020 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 0 - 9 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-12-05 19:00 192123021 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 3 Ivica Matanovic, Martin Palm Skyttis Arena
2014-12-07 13:00 192123023 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2014-12-07 14:00 192123022 Vindelns IF - IBF Dalen 4 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2014-12-14 12:00 192123027 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 7 - 3 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Sjöfruhallen
2014-12-14 13:00 192123026 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Holmsund City IBC 11 - 1 Elin Lindgren, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2014-12-14 13:30 192123028 Sandåkerns SK - Vindelns IF 10 - 0 Johanna von Pawel-Rammingen, Malin Von Pawel-Rammingen Vildmannahallen
2015-01-18 12:30 192123030 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Gimonäs Umeå IF 4 - 5 Mikael Körning, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2015-01-18 13:00 192123031 Holmsund City IBC - IBF Dalen 3 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2015-04-14 19:00 192123029 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Sandåkerns SK 4 - 5 Maria Dahlin, Ej offentliggjord Skyttis Arena
2015-01-24 12:30 192123033 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 9 - 1 Ulf Jönsson, Fredrik Jönsson Vildmannahallen
2015-01-24 13:30 192123035 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 1 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2015-02-18 19:30 192123036 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 5 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas FC Vindeln
2015-01-30 19:00 192123037 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Gimonäs Umeå IF 10 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-01-30 19:00 192123038 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Sandåkerns SK 4 - 3 Per Söderlind, Mikael Karlström Örnsköldsviks Sporthall
2015-02-01 13:00 192123040 Holmsund City IBC - Vindelns IF 7 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2015-02-14 12:30 192123041 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 5 - 13 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Storsjöhallen
2015-02-14 13:30 192123044 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - IBF Dalen 2 - 9 Maria Dahlin, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-02-25 19:00 192123043 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Vindelns IF 8 - 2 Andreas Nyman, Per Söderlind Skyttis Arena
2015-02-20 19:15 192123048 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 14 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2015-02-21 15:30 192123047 IBF Dalen - Sandåkerns SK 0 - 5 Roger Karlsson, Federico Luna Musköten 1
2015-02-22 14:30 192123045 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 2 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2015-03-13 17:30 192123051 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 5 - 5 Joel Tuhkanen, Emil Palm Umeå Energi Arena Väst
2015-03-13 19:00 192123050 IBF Dalen - Vindelns IF 7 - 2 Federico Luna, Roger Karlsson Musköten 1
2015-03-18 19:00 192123049 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 5 - 3 Andreas Nyman, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2015-03-14 15:00 192123054 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 3 - 4 Thanasis Provatas Storsjöhallen
2015-03-15 14:00 192123056 Vindelns IF - Sandåkerns SK 2 - 10 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu FC Vindeln
2015-03-20 19:00 192123055 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 12 9 2 1 75-30 45 29
2. Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 12 9 0 3 70-37 33 27
3. Gimonäs Umeå IF 12 7 1 4 77-51 26 22
4. IBF Dalen 12 4 4 4 47-39 8 16
5. Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 12 5 1 6 52-59 -7 16
6. Holmsund City IBC 12 1 2 9 34-82 -48 5
7. Vindelns IF 12 1 2 9 28-85 -57 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-28 11:00 192124003 Hörnefors IF - IBF Dalen 5 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-09-28 15:00 192124002 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Ersboda SK 4 - 4 Göran Norberg, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2014-09-28 15:30 192124004 Holmsund City IBC - Vindelns IF 6 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Storsjöhallen
2014-11-07 19:30 192124001 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Spöland Vännäs IF 10 - 1 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2014-10-11 192124005 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Bråvallahallen
2014-10-12 192124007 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - IBF Dalen 2 - 1 Skyttis Arena
2014-11-20 192124008 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Vindelns IF 5 - 3 Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-21 192124006 Holmsund City IBC - Ersboda SK 2 - 2 Storsjöhallen
2014-11-02 11:00 192124011 Hörnefors IF - Vindelns IF 8 - 5 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2014-11-02 12:00 192124010 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Elin Lindgren, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-02 12:30 192124012 Holmsund City IBC - IBF Dalen 1 - 4 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2015-02-20 19:00 192124009 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Ersboda SK 11 - 1 Martin Palm, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2014-11-08 192124015 Vindelns IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 4 FC Vindeln
2014-11-08 192124016 IBF Dalen - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 3 Musköten 1
2014-11-09 192124013 Ersboda SK - Hörnefors IF 4 - 7 Ersängshallen
2014-11-09 192124014 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 3 Hammarhallen Vännäs
2014-11-29 12:00 192124018 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Holmsund City IBC 3 - 4 Elin Lindgren, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-29 13:00 192124020 Ersboda SK - Vindelns IF 7 - 1 Emil Palm, Rolf Eriksson Ersängshallen
2014-11-29 14:00 192124017 Hörnefors IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 7 - 4 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Bråvallahallen
2014-11-29 15:30 192124019 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 5 - 1 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2014-12-05 192124021 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 3 Skyttis Arena
2014-12-06 192124023 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 4 - 4 Hammarhallen Vännäs
2014-12-06 192124024 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 3 - 6 Storsjöhallen
2014-12-07 192124022 Vindelns IF - IBF Dalen 4 - 4 FC Vindeln
2014-12-20 12:30 192124025 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 5 Karl Andersson, Anton Forsgren Storsjöhallen
2014-12-20 12:30 192124027 IBF Dalen - Ersboda SK 2 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2014-12-20 13:00 192124026 Hörnefors IF - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 8 - 6 Manuel Garzon, Roger Karlsson Bråvallahallen
2014-12-20 15:00 192124028 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 5 - 4 Johannes Granath, Fredrik Jönsson FC Vindeln
2015-01-11 11:00 192124029 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 2 - 11 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Hammarhallen Vännäs
2015-01-11 13:00 192124030 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 1 Jimmy Halldin, Kim Fallbjörk Ersängshallen
2015-01-11 13:00 192124031 IBF Dalen - Hörnefors IF 5 - 1 Ludwig Svensson, Philip Öster Musköten 1
2015-01-11 14:00 192124032 Vindelns IF - Holmsund City IBC 4 - 0 Oscar Wass, Bengt Wass FC Vindeln
2015-01-24 192124035 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 1 - 2 Musköten 1
2015-01-25 192124033 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 3 - 11 Hammarhallen Vännäs
2015-01-25 192124034 Ersboda SK - Holmsund City IBC 2 - 4 Sporthushallen
2015-02-18 192124036 Vindelns IF - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 5 - 5 FC Vindeln
2015-02-08 12:00 192124039 Vindelns IF - Hörnefors IF 3 - 7 Anastasia Oberlauf, Peter Poopuu FC Vindeln
2015-02-08 13:00 192124040 IBF Dalen - Holmsund City IBC 7 - 3 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Musköten 1
2015-02-08 15:00 192124037 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 3 - 8 Pontus Neander, Wilmer Prentius Ersängshallen
2015-02-08 15:30 192124038 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 3 - 2 Bjarne Andersson, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2015-02-14 192124044 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - IBF Dalen 2 - 9 Örnsköldsviks Sporthall
2015-02-15 192124041 Hörnefors IF - Ersboda SK 4 - 3 Bråvallahallen
2015-02-15 192124042 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Storsjöhallen
2015-02-25 192124043 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Vindelns IF 8 - 2 Skyttis Arena
2015-02-13 19:30 192124048 Vindelns IF - Ersboda SK 4 - 6 Manuel Garzon, Mattias Karlsson FC Vindeln
2015-03-01 14:00 192124046 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 6 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2015-03-01 15:30 192124047 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 4 - 8 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Hammarhallen Vännäs
2015-03-22 13:30 192124045 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Hörnefors IF 7 - 3 Ivica Matanovic, Maria Dahlin Skyttis Arena
2015-03-11 192124052 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 4 - 2 Bråvallahallen
2015-03-13 192124050 IBF Dalen - Vindelns IF 7 - 2 Musköten 1
2015-03-18 192124049 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 5 - 3 Örnsköldsviks Sporthall
2015-03-20 192124051 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Ersängshallen
2015-03-12 19:00 192124056 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 4 - 4 Morgan Poopuu, Per Fallbjörk Hammarhallen Vännäs
2015-03-21 12:00 192124053 Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) - Holmsund City IBC 10 - 2 Simon Hedkvist, Per Söderlind Skyttis Arena
2015-03-21 12:00 192124054 Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) - Hörnefors IF 3 - 3 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-03-21 13:00 192124055 Ersboda SK - IBF Dalen 1 - 6 Ludwig Svensson, Philip Öster Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK (Utv-lag) 14 12 0 2 91-37 54 36
2. Hörnefors IF 14 11 1 2 82-56 26 34
3. IBF Dalen 14 9 2 3 67-33 34 29
4. Holmsund City IBC 14 5 1 8 42-59 -17 16
5. Ersboda SK 14 3 4 7 49-64 -15 13
6. Spöland Vännäs IF 14 3 3 8 47-81 -34 12
7. Gullänget-Kroksta IBS (Utv-lag) 14 2 4 8 47-69 -22 10
8. Vindelns IF 14 2 3 9 49-75 -26 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling Serie E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-12 11:30 192125002 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 3 - 5 Peter Poopuu, Bjarne Andersson Ersängshallen
2014-10-12 12:00 192125004 Gamla Stan IBK/SIBK - Holmsund City IBC 2 - 4 Bobby Hjelte, Pierre Sundström Lejonströmshallen
2014-10-12 14:00 192125003 Kågedalens AIF - Hörnefors IF 2 - 7 Micael Holmbom, Jörgen Lundberg Campushallen
2014-10-11 11:00 192125005 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Bråvallahallen
2014-10-11 14:00 192125008 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/SIBK 8 - 2 Joel Tuhkanen, Emil Palm Sjöfruhallen
2014-11-21 19:30 192125006 Holmsund City IBC - Ersboda SK 2 - 2 Kim Fallbjörk, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2014-10-18 13:00 192125010 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 5 - 5 Manuel Garzon, Emil Palm Hammarhallen Vännäs
2014-10-18 13:00 192125011 Kågedalens AIF - Holmsund City IBC 2 - 3 Andreas Åström, Isak Morén Campushallen
2014-10-18 14:00 192125012 Gamla Stan IBK/SIBK - Hörnefors IF 2 - 8 Peder Sundbom, Pierre Sundström Lejonströmshallen
2014-11-09 11:00 192125014 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2014-11-09 13:00 192125016 Kågedalens AIF - Gimonäs Umeå IF 0 - 7 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2014-11-09 16:00 192125013 Ersboda SK - Hörnefors IF 4 - 7 Bjarne Andersson, Ludwig Broadhall Ersängshallen
2014-11-15 13:00 192125019 Spöland Vännäs IF - Kågedalens AIF 10 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2014-11-15 14:00 192125020 Gamla Stan IBK/SIBK - Ersboda SK 2 - 4 David Morén, Andreas Åström Lejonströmshallen
2014-11-15 15:30 192125018 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 2 - 3 Ludwig Broadhall, Therese Jensen Storsjöhallen
2014-12-06 11:00 192125023 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 4 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2014-12-06 12:30 192125024 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 3 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2014-12-10 19:20 192125022 Gamla Stan IBK/SIBK - Kågedalens AIF 1 - 4 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2014-12-13 11:30 192125026 Gimonäs Umeå IF - Hörnefors IF 2 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2014-12-13 13:00 192125028 Spöland Vännäs IF - Gamla Stan IBK/SIBK 9 - 4 Johanna von Pawel-Rammingen, Malin Von Pawel-Rammingen Hammarhallen Vännäs
2014-12-13 15:00 192125027 Ersboda SK - Kågedalens AIF 1 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2015-01-15 18:30 192125030 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 5 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-01-17 15:00 192125031 Hörnefors IF - Kågedalens AIF 7 - 3 Bjarne Andersson, Roger Karlsson Bråvallahallen
2015-01-17 15:00 192125032 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK/SIBK 10 - 2 Anastasia Oberlauf, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2015-01-25 13:00 192125033 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 3 - 11 Roger Karlsson, Jonas Jonsson Hammarhallen Vännäs
2015-01-25 13:00 192125036 Gamla Stan IBK/SIBK - Gimonäs Umeå IF 3 - 5 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-01-25 15:00 192125034 Ersboda SK - Holmsund City IBC 2 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Sporthushallen
2015-01-31 14:00 192125039 Holmsund City IBC - Kågedalens AIF 3 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2015-01-31 14:00 192125040 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK/SIBK 7 - 4 Jimmy Halldin, Bengt Wass Bråvallahallen
2015-03-26 18:15 192125038 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 1 - 4 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2015-02-14 12:30 192125044 Gimonäs Umeå IF - Kågedalens AIF 5 - 3 Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2015-02-15 11:00 192125041 Hörnefors IF - Ersboda SK 4 - 3 Roger Karlsson, Federico Luna Bråvallahallen
2015-02-15 12:30 192125042 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2015-02-21 11:30 192125046 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2015-02-21 13:00 192125047 Kågedalens AIF - Spöland Vännäs IF 2 - 2 David Morén, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-02-21 13:30 192125048 Ersboda SK - Gamla Stan IBK/SIBK 1 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2015-03-08 12:00 192125050 Kågedalens AIF - Gamla Stan IBK/SIBK 3 - 4 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Eddahallen
2015-03-11 19:15 192125052 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 4 - 2 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2015-03-20 19:30 192125051 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Roger Karlsson, Federico Luna Ersängshallen
2015-03-14 12:00 192125056 Gamla Stan IBK/SIBK - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
2015-03-14 14:00 192125054 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF 9 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Bråvallahallen
2015-03-14 14:00 192125055 Kågedalens AIF - Ersboda SK 4 - 8 Anton Nystedt, Markus Wikström Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hörnefors IF 12 12 0 0 82-37 45 36
2. Gimonäs Umeå IF 12 8 1 3 52-40 12 25
3. Spöland Vännäs IF 12 5 4 3 58-50 8 19
4. Holmsund City IBC 12 6 1 5 41-33 8 19
5. Ersboda SK 12 2 3 7 39-49 -10 9
6. Gamla Stan IBK/ SIBK 12 2 1 9 34-66 -32 7
7. Kågedalens AIF 12 1 2 9 27-58 -31 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis