Pantamera Junior Division 3 (2014/15)

Gruppspel
Herrjuniorer division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-14 09:00 150028005 Täby FC (E) - Sigtuna IF (B) 15 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Skarpängskolan A
2014-09-14 10:30 150028002 Storvreta IBK - Åkersberga IBF (B) 13 - 3 Prästängshallen
2014-09-14 11:45 150028004 Grimsta AIK - IK Frej Täby 3 - 1 Christian Högberg, Tobias Ekmark Väsby skolan
2014-09-14 13:30 150028003 Erikslunds KF - Vallentuna IBK 3 - 12 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2014-09-19 19:15 150028008 Vallentuna IBK - Storvreta IBK 6 - 7 Tobias Ekmark, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2014-09-20 16:00 150028010 Vaxholms IBF - Täby FC (E) 4 - 5 Fredrik Nensén, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2014-09-21 13:30 150028006 Sigtuna IF (B) - Grimsta AIK 5 - 1 Helen Wennström, Anders Holm Prästängshallen
2014-09-21 16:00 150028007 IK Frej Täby - Erikslunds KF 3 - 3 Tobias Ekmark, Per Sundvall Skarpängskolan B
2014-09-27 14:15 150028014 Grimsta AIK - Täby FC (E) 5 - 10 Per Calmén, Ken Johansson Väsby skolan
2014-09-27 18:45 150028015 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 4 - 5 Per Sundvall, Mattias Nordlund Åkersberga Sporthall A
2014-09-28 11:00 150028013 Erikslunds KF - Sigtuna IF (B) 3 - 12 Magnus Westerberg, Per Sundvall Erikslundshallen
2014-09-28 14:00 150028012 Storvreta IBK - IK Frej Täby 4 - 1 Jan Lingemark, Ken Johansson Prästängshallen
2014-10-04 19:00 150028020 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 3 - 4 David Berger, Tobias Berger Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-11 15:30 150028016 Täby FC (E) - Erikslunds KF 12 - 3 Patrik Cullander, Niklas Forsman Skarpängskolan B
2014-10-12 19:30 150028017 Sigtuna IF (B) - Storvreta IBK 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Prästängshallen
2014-11-01 15:00 150028019 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 7 - 6 Ulf Jonsson, Jan-Olov Cederholm Hammarbackens Sporthall
2014-10-17 19:15 150028024 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 8 - 3 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2014-10-18 17:15 150028025 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 6 - 7 Daniel Tollefors, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2014-10-19 10:00 150028023 Erikslunds KF - Grimsta AIK 3 - 10 Björn Söderström, Patrik Cullander Erikslundshallen
2014-10-19 16:45 150028022 Storvreta IBK - Täby FC (E) 8 - 0 Fredrik Nensén, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-10-23 20:15 150028030 Vaxholms IBF - Erikslunds KF 8 - 4 Jakob Westerlund, Mario Mallengren Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-25 13:30 150028026 Grimsta AIK - Storvreta IBK 8 - 8 e.förl. Elis Erbing, Mattias Nordlund Väsby skolan
2014-10-25 16:00 150028029 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 4 - 11 Johan Hessing, Fredrik Hallenberg Skarpängskolan B
2014-10-26 14:00 150028028 Sigtuna IF (B) - Åkersberga IBF (B) 8 - 9 Per Calmén, Per Ove Åman Prästängshallen
2014-11-08 14:30 150028032 Storvreta IBK - Erikslunds KF 9 - 0 Mikael Hagman, Tobias Ekmark Prästängshallen
2014-11-08 18:30 150028034 Vallentuna IBK - Sigtuna IF (B) 13 - 5 Magnus Westerberg, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2014-11-09 17:45 150028033 IK Frej Täby - Vaxholms IBF 3 - 4 Per Calmén, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2014-11-09 19:30 150028035 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (E) 4 - 9 Oskar Werner, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2014-11-15 17:30 150028040 Vaxholms IBF - Storvreta IBK 8 - 5 Fredrik Nensén, Andreas Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-16 13:00 150028037 Grimsta AIK - Åkersberga IBF (B) 11 - 10 Lars Reuterhagen, Mattias Nordlund Väsby skolan
2014-11-16 15:15 150028039 Sigtuna IF (B) - IK Frej Täby 0 - 19 Fredrik Nensén, Helen Wennström Prästängshallen
2014-11-16 17:00 150028038 Täby FC (E) - Vallentuna IBK 4 - 6 Karl Hurtig, Rebecca Staffas Skarpängskolan A
2014-11-22 17:00 150028044 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 6 - 3 Jonas Edström, Malin Holm Hammarbackens Sporthall
2014-11-22 18:15 150028045 Åkersberga IBF (B) - Erikslunds KF 6 - 3 Magnus Westerberg, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2014-11-23 14:30 150028042 Sigtuna IF (B) - Vaxholms IBF 5 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-11-23 16:45 150028043 IK Frej Täby - Täby FC (E) 6 - 7 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Skarpängskolan B
2014-12-06 14:00 150028047 IK Frej Täby - Grimsta AIK 8 - 11 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Skarpängskolan B
2014-12-06 14:45 150028048 Vallentuna IBK - Erikslunds KF 8 - 2 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2014-12-07 19:00 150028046 Sigtuna IF (B) - Täby FC (E) 6 - 8 Arne Brovig, Johannes Ekenberg Prästängshallen
2014-12-07 20:00 150028049 Åkersberga IBF (B) - Storvreta IBK 3 - 6 Daniel Tollefors, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2014-12-14 11:30 150028053 Erikslunds KF - IK Frej Täby 6 - 11 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Erikslundshallen
2014-12-20 12:00 150028054 Grimsta AIK - Sigtuna IF (B) 6 - 7 Andreas Mattsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2014-12-21 09:00 150028055 Täby FC (E) - Vaxholms IBF 6 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Tibblehallen CC
2015-02-13 19:00 150028052 Storvreta IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen A
2015-01-03 18:30 150028060 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 8 - 7 Lars Reuterhagen, Patrik Andersén Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-04 15:00 150028058 IK Frej Täby - Storvreta IBK 2 - 3 Arne Brovig, Mikael Hagman Skarpängskolan A
2015-01-04 16:30 150028056 Täby FC (E) - Grimsta AIK 14 - 3 Arne Brovig, Mikael Hagman Skarpängskolan A
2015-01-11 18:15 150028057 Sigtuna IF (B) - Erikslunds KF 6 - 7 Fredrik Nensén, Mikael Hagman Prästängshallen
2015-01-17 12:45 150028064 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 14 - 9 Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
2015-01-17 15:45 150028065 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 6 - 11 Alexander Mattsson, Patrik Cullander Åkersberga Sporthall A
2015-01-18 11:00 150028063 Erikslunds KF - Täby FC (E) 2 - 12 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Erikslundshallen
2015-01-18 18:00 150028062 Storvreta IBK - Sigtuna IF (B) 4 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2014-12-13 16:15 150028070 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 6 - 2 Arne Brovig, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-24 11:00 150028066 Grimsta AIK - Erikslunds KF 13 - 6 Roland Nester, Niklas Forsman Väsby skolan
2015-01-24 17:00 150028067 Täby FC (E) - Storvreta IBK 7 - 3 Per Sundvall, Roland Nester Skarpängskolan B
2015-01-24 18:30 150028069 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Per Sundvall, Roland Nester Skarpängskolan B
2015-01-30 19:15 150028074 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 3 - 3 Jan Lingemark, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2015-02-07 18:00 150028075 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF (B) 6 - 5 Niklas Forsman, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2015-02-08 12:00 150028073 Erikslunds KF - Vaxholms IBF 2 - 11 Juha Tammerström, Malte Tammerström Tibblehallen CC
2015-02-08 17:30 150028072 Storvreta IBK - Grimsta AIK 7 - 7 Per Ove Åman, Per Calmén Prästängshallen
2015-02-14 15:30 150028078 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (B) 9 - 1 Patrik Andersén, Karl Hurtig Skarpängskolan A
2015-02-14 16:15 150028080 Vaxholms IBF - IK Frej Täby 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-15 11:00 150028076 Erikslunds KF - Storvreta IBK 5 - 14 Roger Nyström, Magnus Westerberg Erikslundshallen
2015-02-15 12:30 150028079 Sigtuna IF (B) - Vallentuna IBK 8 - 6 Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
2015-03-07 16:30 150028084 Vallentuna IBK - Täby FC (E) 4 - 9 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2015-03-07 18:00 150028085 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK 7 - 8 Niklas Tollefors, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 15:45 150028082 Storvreta IBK - Vaxholms IBF 6 - 3 Roger Nyström, Arne Brovig Prästängshallen
2015-03-10 20:45 150028083 IK Frej Täby - Sigtuna IF (B) 5 - 4 Roland Nester, Per Calmén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-03-14 14:45 150028090 Vaxholms IBF - Sigtuna IF (B) 12 - 4 Roger Nyström, Simon Bernhardsson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-14 18:00 150028089 Täby FC (E) - IK Frej Täby 9 - 2 Roger Nyström, Per Sundvall Skarpängskolan B
2015-03-15 11:00 150028087 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Adam Nikolausson, Lars Sundlöf Erikslundshallen
2015-03-15 14:15 150028088 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 3 - 9 Per Ove Åman, Per Calmén Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (E) 16 14 0 2 136-64 72 42
2. Storvreta IBK 16 11 3 2 106-59 47 36
3. Vallentuna IBK 16 10 2 4 115-75 40 32
4. Vaxholms IBF 16 9 0 7 97-82 15 27
5. Grimsta AIK 16 8 2 6 110-113 -3 26
6. IK Frej Täby 16 6 2 8 84-78 6 20
7. Sigtuna IF (B) 16 4 0 12 81-127 -46 12
8. Åkersberga IBF (B) 16 3 0 13 83-120 -37 9
9. Erikslunds KF 16 2 1 13 56-150 -94 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjuniorer division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 11:30 150029003 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (C) 4 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Per Sundvall Bodals Bollhall
2014-09-14 12:00 150029004 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (C) 3 - 8 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Skarpängskolan A
2014-09-14 13:15 150029001 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (B) 7 - 10 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Arena Satelliten
2014-09-20 13:00 150029010 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (A) 7 - 4 Tobias Berger, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2014-09-20 16:15 150029007 Bele Barkarby IF IBF (C) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 2 Jakob Mökander, Johan Lienzén Björkebyhallen
2014-12-14 15:00 150029008 Hässelby SK IBK (C) - Duvbo IK 8 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2014-09-28 13:00 150029012 Duvbo IK - Bele Barkarby IF IBF (C) 2 - 10 Arash Sohrevardi, Mario Mallengren Löthallen
2014-09-28 13:15 150029011 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK (C) 6 - 5 Jakob Mökander, Johannes Ekenberg Arena Satelliten
2014-09-28 17:00 150029014 Täby FC (D) - Ekerö IK (A) 2 - 7 Daniel Tollefors, Fredrik Nensén Skarpängskolan A
2014-10-11 16:15 150029016 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Tappströms Bollhall
2014-10-12 17:30 150029020 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (D) 8 - 1 Peter Kirch, Mats Korpi Silverdalshallen
2014-10-12 19:00 150029018 Bele Barkarby IF IBF (C) - Töjnan IBK 4 - 1 Joakim Levin, Ghasem Tajalli Björkebyhallen
2014-10-18 13:30 150029024 Hässelby SK IBK (C) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 13 Martin Åkesson, Kent Budell Hässelbyhallen
2014-10-18 19:30 150029023 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (D) 9 - 4 Lars Sundlöf, Per Sundvall Bodals Bollhall
2014-10-19 15:15 150029022 Duvbo IK - Ekerö IK (A) 2 - 12 Malte Tammerström, Juha Tammerström Löthallen
2014-10-25 10:30 150029026 Täby FC (D) - Duvbo IK 13 - 8 Daniel Tollefors, Per Calmén Skarpängskolan A
2014-10-25 17:15 150029029 Bele Barkarby IF IBF (C) - Hässelby SK IBK (C) 7 - 3 Lars Sundlöf, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2014-10-25 17:15 150029030 Rotebro IS IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 2 Mattias Nordlund, Mario Mallengren Sollentuna sim och sporthall
2014-11-28 20:15 150029027 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK 7 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Roland Nester Tappströms Bollhall
2014-11-08 13:30 150029031 Töjnan IBK - Täby FC (D) 7 - 5 Lars Sundlöf, Mattias Nordlund Sollentuna sim och sporthall
2014-11-09 13:00 150029032 Duvbo IK - IBF Offensiv Lidingö 15 - 9 Lars Sundlöf, Johannes Ekenberg Löthallen
2014-11-09 19:00 150029033 Bele Barkarby IF IBF (C) - Rotebro IS IBK (B) 3 - 3 Leif Karlsson, Jacob Leijon Björkebyhallen
2014-11-15 15:15 150029038 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (C) 14 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2014-11-15 18:00 150029036 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 11 - 10 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Bodals Bollhall
2014-11-16 17:30 150029040 Rotebro IS IBK (B) - Duvbo IK 9 - 3 Jakob Mökander, Johan Lienzén Silverdalshallen
2014-11-23 10:00 150029044 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (D) 4 - 5 Karl Hurtig, David Berger Hässelbyhallen
2014-11-23 13:15 150029041 Töjnan IBK - Duvbo IK 13 - 0 Christian Högberg, Roland Nester Arena Satelliten
2014-11-23 19:15 150029043 Bele Barkarby IF IBF (C) - Ekerö IK (A) 3 - 2 Jacob Leijon, Leif Karlsson Björkebyhallen
2014-12-06 16:00 150029048 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 10 Thomas Josbrink, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-12-07 17:15 150029050 Rotebro IS IBK (B) - Töjnan IBK 6 - 5 Mats Järnmark, Leif Karlsson Silverdalshallen
2014-12-07 18:45 150029047 Bele Barkarby IF IBF (C) - Täby FC (D) 4 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Björkebyhallen
2014-12-20 11:30 150029053 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF (C) 8 - 5 Leif Karlsson, Tony Verho Bodals Bollhall
2014-12-20 15:15 150029055 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2014-12-21 15:15 150029052 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (C) 4 - 12 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Löthallen
2015-01-03 11:15 150029056 Ekerö IK (A) - Täby FC (D) 6 - 5 Tobias Ekmark, Linus Warrenstein Tappströms Bollhall
2015-01-04 16:00 150029059 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK 5 - 4 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2015-01-04 16:30 150029058 Bele Barkarby IF IBF (C) - Duvbo IK 30 - 0 Thomas Josbrink, Jonas Edström Björkebyhallen
2015-01-17 17:00 150029063 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) 1 - 2 Mattias Nordlund, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2015-01-18 15:00 150029061 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF (C) 7 - 9 Sebastian Öhman, Juha Tammerström Arena Satelliten
2015-01-18 17:45 150029064 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 13 Jonas Edström, Alexander Mattsson Skarpängskolan A
2015-01-24 14:30 150029066 Täby FC (D) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 7 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Skarpängskolan A
2015-01-24 15:15 150029067 Ekerö IK (A) - Duvbo IK 22 - 0 Peter Gustafsson Saliba, David Holm Tappströms Bollhall
2015-01-24 18:00 150029070 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 12 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Silverdalshallen
2015-01-11 17:30 150029071 Töjnan IBK - Ekerö IK (A) 2 - 6 Fabian Fahimi, Michael Selg Silverdalshallen
2015-02-07 17:00 150029073 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (B) 3 - 11 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Bodals Bollhall
2015-02-08 13:00 150029072 Duvbo IK - Täby FC (D) 2 - 9 Jan Lingemark, Arne Brovig Löthallen
2015-02-08 17:30 150029074 Hässelby SK IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (C) 2 - 14 Karl-Johan Leijon, Simon Bernhardsson Hässelbyhallen
2015-02-14 09:00 150029077 Täby FC (D) - Töjnan IBK 4 - 9 Lars Reuterhagen, Lars Sundlöf Skarpängskolan A
2015-02-14 14:15 150029076 IBF Offensiv Lidingö - Duvbo IK 21 - 1 Fabian Fahimi, Jonas Djäken Bodals Bollhall
2015-02-15 16:15 150029080 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 14 - 1 Mikael Hagman, Mattias Nordlund Silverdalshallen
2015-03-08 15:00 150029081 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 8 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Arena Satelliten
2015-03-08 15:00 150029082 Duvbo IK - Rotebro IS IBK (B) 2 - 35 Martin Johansson, Jonas Edström Löthallen
2015-03-10 19:35 150029084 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (A) 7 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Christoffer Markovski Hässelbyhallen
2015-03-14 12:30 150029086 Duvbo IK - Töjnan IBK 2 - 14 Tobias Ekmark, Thomas Wargkelius Hallonbergshallen
2015-03-14 16:00 150029088 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (C) 7 - 3 Björn Söderström, Christer Jacobsson Skarpängskolan A
2015-03-14 20:30 150029089 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (C) 3 - 5 Tobias Berger, David Berger Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (B) 14 12 1 1 148-51 97 37
2. Bele Barkarby IF IBF (C) 14 11 1 2 107-53 54 34
3. Ekerö IK (A) 14 10 0 4 95-45 50 30
4. IBF Offensiv Lidingö 14 7 0 7 98-79 19 21
5. Töjnan IBK 14 5 0 9 94-82 12 15
6. Hässelby SK IBK (C) 14 5 0 9 72-106 -34 15
7. Täby FC (D) 14 4 0 10 69-95 -26 12
8. Duvbo IK 14 1 0 13 45-217 -172 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjuniorer division 3 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 14:30 150030003 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK (D) 2 - 7 Per Sundvall, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2014-09-14 09:00 150030002 Sköndals IK - Farsta IBK (D) 5 - 4 Erik Nyman, Jörgen Larsson Sköndalshallen
2014-09-14 17:30 150030004 Huddinge IBS (D) - Högalids IF 6 - 9 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2014-10-04 16:20 150030001 Hammarby IF IBF - Värmdö IF (B) 13 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2014-09-20 15:00 150030007 Högalids IF - Ekerö IK (B) 2 - 4 Per Rosén, Robert Jäderlund Eriksdalshallen
2014-09-20 15:30 150030009 Farsta IBK (D) - Hammarby IF IBF 1 - 5 Erik Nyman, Johan Ståhl Farstahallen 1
2014-09-21 12:45 150030008 Älvsjö AIK (D) - Sköndals IK 2 - 7 Madelene Westerberg, Ghasem Tajalli Västertorpshallen
2014-09-21 19:00 150030006 Salems IF (C) - Huddinge IBS (D) 5 - 5 Peter Eriksson, Patrik Andersén Skogsängshallen
2014-09-27 14:00 150030011 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK (D) 4 - 6 Kent Budell, Emil Glenngård Sjöstadshallen
2014-09-27 16:00 150030015 Farsta IBK (D) - Värmdö IF (B) 6 - 3 Helen Wennström, Mattias Lönnborg Farstahallen 3
2014-09-27 16:15 150030013 Ekerö IK (B) - Salems IF (C) 8 - 4 Christian Neemé, Kevin Neemé Tappströms Bollhall
2014-09-28 16:30 150030012 Sköndals IK - Högalids IF 7 - 5 Erik Nyman, Oskar Sevefjord Sköndalshallen
2014-10-11 15:15 150030018 Högalids IF - Hammarby IF IBF 3 - 3 Patrik Andersén, Sampo Friberg Eriksdalshallen
2014-10-12 10:15 150030019 Älvsjö AIK (D) - Farsta IBK (D) 8 - 8 Linus Löfstedt, Kenny Ly Västertorpshallen
2014-10-12 12:30 150030017 Salems IF (C) - Sköndals IK 4 - 7 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2014-10-12 18:30 150030020 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (D) 3 - 8 Madelene Westerberg, David Berger Värmdö sporthall
2014-10-04 16:30 150030025 Farsta IBK (D) - Högalids IF 11 - 7 Linus Löfstedt, Kenny Ly Farstahallen 1
2014-10-18 15:15 150030023 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS (D) 9 - 2 Thomas Wargkelius, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2014-10-18 16:20 150030021 Hammarby IF IBF - Salems IF (C) 9 - 6 Tony Verho, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2014-10-19 18:30 150030024 Älvsjö AIK (D) - Värmdö IF (B) 3 - 4 Ghasem Tajalli, Kenny Ly Västertorpshallen
2014-10-24 20:00 150030026 Huddinge IBS (D) - Sköndals IK 6 - 5 Aldin Imamovic, Mattias Nordlund Tomtbergahallen
2014-10-25 13:00 150030028 Salems IF (C) - Farsta IBK (D) 3 - 5 Hampus Fändrik, Peter Larsson Skogsängshallen
2014-10-25 16:30 150030030 Värmdö IF (B) - Ekerö IK (B) 5 - 9 Shari Tingman, Patric Terelius Värmdö sporthall
2014-11-29 13:30 150030029 Högalids IF - Älvsjö AIK (D) 3 - 5 Christian Hamnström, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-11-08 16:30 150030033 Högalids IF - Värmdö IF (B) 12 - 9 Shari Tingman, Shari Tingman Liljeholmshallen 1
2014-11-09 13:45 150030032 Sköndals IK - Ekerö IK (B) 4 - 7 Marcus Jansson, Jacob Leijon Sköndalshallen
2014-11-09 17:00 150030034 Älvsjö AIK (D) - Salems IF (C) 6 - 2 Lars Sundlöf, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-11-29 13:00 150030031 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (D) 7 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Sjöstadshallen
2014-11-14 20:00 150030037 Huddinge IBS (D) - Farsta IBK (D) 6 - 9 Aldin Imamovic, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2014-11-15 16:45 150030036 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF 13 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2014-11-16 19:00 150030039 Salems IF (C) - Högalids IF 10 - 11 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2014-11-30 18:15 150030040 Värmdö IF (B) - Sköndals IK 8 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Karl-Johan Leijon Värmdö sporthall
2014-11-22 13:30 150030044 Älvsjö AIK (D) - Huddinge IBS (D) 12 - 6 Aldin Imamovic, Sampo Friberg Liljeholmshallen 1
2014-11-22 17:00 150030045 Farsta IBK (D) - Ekerö IK (B) 3 - 6 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 3
2014-11-22 17:20 150030041 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 4 - 5 Christian Neemé, Kevin Neemé Sjöstadshallen
2014-11-23 11:00 150030042 Salems IF (C) - Värmdö IF (B) 12 - 7 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2014-12-06 15:00 150030047 Högalids IF - Huddinge IBS (D) 3 - 9 Elis Erbing, Martin Johansson Eriksdalshallen
2014-12-06 15:00 150030049 Farsta IBK (D) - Sköndals IK 3 - 3 Mattias Lönnborg, Roger Öfversten Farstahallen 1
2014-12-07 14:45 150030048 Älvsjö AIK (D) - Ekerö IK (B) 3 - 5 Aldin Imamovic, Kari Malmros Västertorpshallen
2014-12-07 17:00 150030050 Värmdö IF (B) - Hammarby IF IBF 8 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Värmdö sporthall
2014-12-20 10:00 150030051 Hammarby IF IBF - Farsta IBK (D) 6 - 11 Linus Löfstedt, Kenny Ly Sjöstadshallen
2014-12-20 10:45 150030054 Huddinge IBS (D) - Salems IF (C) 7 - 6 Madelene Westerberg, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2014-12-20 12:15 150030053 Ekerö IK (B) - Högalids IF 9 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2014-12-21 11:15 150030052 Sköndals IK - Älvsjö AIK (D) 10 - 6 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Sköndalshallen
2014-12-06 12:30 150030059 Älvsjö AIK (D) - Hammarby IF IBF 4 - 5 Aldin Imamovic, Roland Nester Liljeholmshallen 1
2015-01-03 14:30 150030060 Värmdö IF (B) - Farsta IBK (D) 2 - 3 Madelene Westerberg, Johan Jäderlund Värmdö sporthall
2015-02-15 18:30 150030057 Salems IF (C) - Ekerö IK (B) 3 - 1 Kent Budell, Jonas Jatko Skogsängshallen
2015-03-09 18:15 150030058 Högalids IF - Sköndals IK 1 - 10 Roland Nester, Johan Jäderlund Liljeholmshallen 1
2015-01-17 12:00 150030061 Hammarby IF IBF - Högalids IF 5 - 8 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2015-01-18 09:45 150030064 Huddinge IBS (D) - Värmdö IF (B) 6 - 6 Aldin Imamovic, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2015-01-18 18:15 150030062 Sköndals IK - Salems IF (C) 8 - 0 Roland Nester, Robert Jäderlund Sköndalshallen
2015-02-06 19:45 150030065 Farsta IBK (D) - Älvsjö AIK (D) 5 - 8 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Farstahallen 3
2015-01-23 20:00 150030066 Huddinge IBS (D) - Ekerö IK (B) 1 - 6 Kenny Ly, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-01-24 15:15 150030069 Högalids IF - Farsta IBK (D) 11 - 6 Björn Larsson, Arne Brovig Eriksdalshallen
2015-01-25 12:30 150030068 Salems IF (C) - Hammarby IF IBF 6 - 13 Sebastian Öhman, Karl Hurtig Skogsängshallen
2015-01-25 17:15 150030070 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK (D) 11 - 3 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2015-02-07 16:00 150030075 Farsta IBK (D) - Salems IF (C) 7 - 1 Anders Westerberg, Jonas Djäken Farstahallen 1
2015-02-07 16:15 150030073 Ekerö IK (B) - Värmdö IF (B) 1 - 3 Mattias Nordlund, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2015-02-08 15:30 150030074 Älvsjö AIK (D) - Högalids IF 9 - 8 Shabbir Ahmed, Ghasem Tajalli Liljeholmshallen 1
2015-02-08 17:00 150030072 Sköndals IK - Huddinge IBS (D) 3 - 3 Mattias Nordlund, Fredrik Hallenberg Sköndalshallen
2015-02-14 12:00 150030079 Salems IF (C) - Älvsjö AIK (D) 11 - 5 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Skogsängshallen
2015-02-15 13:30 150030077 Huddinge IBS (D) - Hammarby IF IBF 10 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Tomtbergahallen
2015-02-15 20:15 150030080 Värmdö IF (B) - Högalids IF 7 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Värmdö sporthall
2015-03-12 20:15 150030076 Ekerö IK (B) - Sköndals IK 3 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Tappströms Bollhall
2015-02-01 19:30 150030082 Sköndals IK - Värmdö IF (B) 4 - 9 Aldin Imamovic, Roland Nester Sköndalshallen
2015-03-07 12:30 150030083 Högalids IF - Salems IF (C) 3 - 5 Emil Glenngård, Leif Karlsson Eriksdalshallen
2015-03-07 13:00 150030081 Hammarby IF IBF - Ekerö IK (B) 1 - 11 Christian Hamnström, Kent Kastell Sjöstadshallen
2015-03-07 15:30 150030085 Farsta IBK (D) - Huddinge IBS (D) 2 - 1 Emil Glenngård, Per-Ove Duvert Farstahallen 1
2015-03-13 20:00 150030088 Huddinge IBS (D) - Älvsjö AIK (D) 4 - 2 Mattias Nordlund, Roland Nester Tomtbergahallen
2015-03-14 19:00 150030087 Ekerö IK (B) - Farsta IBK (D) 6 - 10 Tobias Berger, David Berger Tappströms Bollhall
2015-03-15 14:15 150030086 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 15 - 0 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2015-03-15 20:15 150030090 Värmdö IF (B) - Salems IF (C) 8 - 6 Peter Eriksson, Emil Glenngård Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (B) 16 11 0 5 100-58 42 33
2. Sköndals IK 16 10 2 4 104-65 39 32
3. Farsta IBK (D) 16 9 2 5 94-81 13 29
4. Värmdö IF (B) 16 7 2 7 95-102 -7 23
5. Älvsjö AIK (D) 16 7 1 8 89-95 -6 22
6. Huddinge IBS (D) 16 6 3 7 84-90 -6 21
7. Hammarby IF IBF 16 6 1 9 83-113 -30 19
8. Högalids IF 16 5 2 9 96-115 -19 17
9. Salems IF (C) 16 4 1 11 84-110 -26 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjuniorer division 3 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 10:00 150031001 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nynäshamns IBK 4 - 4 Björn Larsson, Daniel Kölborn Strandhallen - Tyresö
2014-09-13 13:45 150031003 Haninge FBC (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Kari Malmros, Anders Westerberg Torvalla Sporthall
2014-09-17 19:30 150031005 Huddinge IBS (E) - Salems IF (B) 3 - 1 David Berger, Peter Eriksson Tomtbergahallen
2014-09-20 12:00 150031010 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (E) 9 - 6 Jonas Jatko, Patric Terelius Kvarnängshallen
2014-09-20 14:00 150031007 Älvsjö AIK (E) - Haninge FBC (B) 4 - 10 Nihada Cenanovic, Lars Sundlöf Liljeholmshallen 1
2014-09-28 12:00 150031011 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - FBI Tullinge (B) 8 - 15 Kari Malmros, Sampo Friberg Strandhallen - Tyresö
2014-10-05 17:00 Matchtiden överskred matchblocket.
Tillsatta domare stryks 150031013 Haninge FBC (B) - Salems IF (B) 9 - 0 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Torvalla Sporthall
2014-10-11 12:45 150031018 Älvsjö AIK (E) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 1 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Liljeholmshallen 1
2014-10-11 16:30 150031016 Huddinge IBS (E) - Haninge FBC (B) 3 - 11 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2014-10-19 17:30 150031021 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Salems IF (B) 13 - 0 Kari Malmros, Johannes Ekenberg Strandhallen - Tyresö
2014-10-19 18:00 150031024 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 8 - 5 Jacob Leijon, Sampo Friberg Tullingehallen
2014-10-25 11:45 150031030 Nynäshamns IBK - Haninge FBC (B) 7 - 7 Kari Malmros Kvarnängshallen
2014-10-26 11:45 150031029 Älvsjö AIK (E) - FBI Tullinge (B) 7 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2014-10-26 14:45 150031027 Huddinge IBS (E) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 5 Hampus Fändrik, Peter Larsson Huddingehallen
2014-11-09 15:30 150031033 Älvsjö AIK (E) - Nynäshamns IBK 3 - 8 Robin Vall, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-11-09 18:00 150031034 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 7 - 3 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2014-11-16 12:15 150031039 Salems IF (B) - Älvsjö AIK (E) 5 - 5 David Berger, Mikael Andersson Skogsängshallen
2014-11-16 17:15 150031036 Haninge FBC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 7 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Torvalla Sporthall
2014-11-29 10:00 150031038 Huddinge IBS (E) - FBI Tullinge (B) 5 - 6 Kenny Ly, Kent Budell Skogåshallen
2014-11-22 12:00 150031043 Älvsjö AIK (E) - Huddinge IBS (E) 5 - 4 Aldin Imamovic, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-11-23 12:30 150031042 Salems IF (B) - Nynäshamns IBK 4 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2014-12-06 11:45 150031050 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 6 Linus Löfstedt, Mikael Andersson Kvarnängshallen
2014-12-06 18:00 150031048 FBI Tullinge (B) - Haninge FBC (B) 3 - 7 Erik Nyman, Christoffer Markovski Tullingehallen
2014-12-07 14:00 150031046 Salems IF (B) - Huddinge IBS (E) 9 - 8 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Skogsängshallen
2014-12-14 13:00 150031053 Haninge FBC (B) - Älvsjö AIK (E) 8 - 8 Björn Larsson, Daniel Kölborn Torvalla Sporthall
2014-12-20 18:30 150031055 Huddinge IBS (E) - Nynäshamns IBK 1 - 4 Daniel Eriksson, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2015-01-03 16:30 150031059 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 13 - 10 Aldin Imamovic, Adam Nikolausson Tullingehallen
2015-01-04 12:30 150031057 Salems IF (B) - Haninge FBC (B) 2 - 4 Shabbir Ahmed, Jacob Leijon Skogsängshallen
2015-01-18 15:45 150031063 Haninge FBC (B) - Huddinge IBS (E) 12 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Sporthall
2015-01-18 19:15 150031061 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älvsjö AIK (E) 6 - 7 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Tyresöhallen
2015-01-25 11:00 150031068 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 8 Sebastian Öhman, Karl Hurtig Skogsängshallen
2015-03-15 19:15 150031070 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 9 - 9 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Kvarnängshallen
2015-02-07 13:15 150031074 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (E) 7 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Tullingehallen
2015-02-08 12:30 150031073 Haninge FBC (B) - Nynäshamns IBK 10 - 5 Erik Nyman, Johan Ståhl Torvalla Sporthall
2015-02-08 13:00 150031071 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (E) 11 - 3 Leif Karlsson, Daniel Kölborn Strandhallen - Tyresö
2015-02-14 13:30 150031079 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 10 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Skogsängshallen
2015-02-14 13:45 150031080 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK (E) 10 - 5 Johan Engvall, Mikael Andersson Kvarnängshallen
2015-03-07 17:00 150031083 Älvsjö AIK (E) - Salems IF (B) 6 - 7 Marcus Jansson, Tony Verho Liljeholmshallen 1
2015-03-07 20:00 150031084 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (E) 8 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-03-08 17:30 150031081 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Haninge FBC (B) 4 - 8 Kenny Ly, Linus Löfstedt Strandhallen - Tyresö
2015-03-14 13:45 150031090 Nynäshamns IBK - Salems IF (B) 11 - 3 Andreas Mattsson, Jacob Leijon Kvarnängshallen
2015-03-15 16:15 150031089 Huddinge IBS (E) - Älvsjö AIK (E) 4 - 6 Aarre Hietanen, Christoffer Markovski Huddingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (B) 12 9 2 1 98-67 31 29
2. Haninge FBC (B) 12 8 3 1 91-48 43 27
3. Nynäshamns IBK 12 5 5 2 82-66 16 20
4. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 12 5 3 4 85-66 19 18
5. Älvsjö AIK (E) 12 3 2 7 63-81 -18 11
6. Salems IF (B) 12 2 2 8 37-88 -51 8
7. Huddinge IBS (E) 12 1 1 10 47-87 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis