Herrar (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:00 602001004 Eken IBK H2 - Frölunda IBK H2 3 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2015-10-02 19:30 602001001 Öckerö IBK H2 - Landvetter IBK H2 2 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Hedenskolans Idrottshall
2015-10-03 14:20 602001005 IK Zenith H2 - IBF Älvstranden H2 5 - 1 Adam Kruse, Minal Landin Björlanda Idrottshall
2015-10-04 14:00 602001002 Guldhedens IK H2 - FBC Sisjön H2 7 - 9 Andreas Rolén, Jesper Axelsson Valhalla A-hall
2015-10-04 14:00 602001006 Stenungsunds IBK H2 - Billingsfors IBK H2 3 - 1 Bo Olsson, Björn Svensson Stenungsund Arena
2015-10-04 15:00 602001003 Burås IK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 9 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2015-10-09 19:30 602001007 Billingsfors IBK H2 - Öckerö IBK H2 9 - 5 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Billingsfors Bollhall
2015-10-09 19:30 602001011 FBC Sisjön H2 - Burås IK H2 4 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Salming Arena
2015-10-10 13:00 602001009 Frölunda IBK H2 - IK Zenith H2 6 - 8 Johan Larsson, Kevin Larsson Frölunda Kulturhus
2015-10-11 15:30 602001012 Landvetter IBK H2 - Guldhedens IK H2 11 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2015-10-11 16:30 602001008 IBF Älvstranden H2 - Stenungsunds IBK H2 1 - 3 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Lundbystrand 1
2015-10-11 19:15 602001010 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Eken IBK H2 5 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-10-14 19:00 602001017 Stenungsunds IBK H2 - Frölunda IBK H2 4 - 5 e.förl. Karl-Olof Carlin, Martin Larsson Stenungsund Arena
2015-10-16 19:00 602001015 Eken IBK H2 - FBC Sisjön H2 8 - 9 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ekenskolan
2015-10-18 15:00 602001018 Billingsfors IBK H2 - IBF Älvstranden H2 8 - 6 Jim Olausson, Mikael Molldén Billingsfors Bollhall
2015-10-18 16:00 602001013 Guldhedens IK H2 - Öckerö IBK H2 7 - 8 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-10-18 16:00 602001016 IK Zenith H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Björlanda Idrottshall
2015-10-18 17:30 602001014 Burås IK H2 - Landvetter IBK H2 9 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Svingelns Sporthall
2015-10-22 20:30 602001021 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 1 - 4 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Mimershus A-hallen
2015-10-23 19:30 602001019 Öckerö IBK H2 - IBF Älvstranden H2 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Hedenskolans Idrottshall
2015-10-23 19:30 602001022 FBC Sisjön H2 - IK Zenith H2 7 - 6 e.förl. Gustav Glansén, Andreas Rolén Salming Arena
2015-10-24 13:00 602001020 Frölunda IBK H2 - Billingsfors IBK H2 5 - 8 Adam Kruse, Minal Landin Frölunda Kulturhus
2015-10-25 14:00 602001024 Guldhedens IK H2 - Burås IK H2 11 - 6 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-10-25 15:00 602001023 Landvetter IBK H2 - Eken IBK H2 9 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Landvetter Idrottshall
2015-10-28 19:00 602001028 Stenungsunds IBK H2 - FBC Sisjön H2 3 - 0 Jim Olausson, Christian Ragnevi Stenungsund Arena
2015-10-30 19:00 602001026 Eken IBK H2 - Guldhedens IK H2 6 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2015-10-30 19:00 602001029 Billingsfors IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 5 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2015-10-30 19:00 602001030 IBF Älvstranden H2 - Frölunda IBK H2 5 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand 1
2015-11-01 14:00 602001027 IK Zenith H2 - Landvetter IBK H2 11 - 3 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Björlanda Idrottshall
2015-11-01 17:30 602001025 Burås IK H2 - Öckerö IBK H2 3 - 2 e.förl. Pontus Ekengränd, Jauni Collin Svingelns Sporthall
2015-11-06 19:30 602001031 Öckerö IBK H2 - Frölunda IBK H2 4 - 5 e.förl. Pontus Ekengränd, Jauni Collin Hedenskolans Idrottshall
2015-11-06 19:30 602001033 FBC Sisjön H2 - Billingsfors IBK H2 10 - 8 Adam Kruse, Minal Landin Salming Arena
2015-11-08 13:40 602001034 Landvetter IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 5 - 10 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Landvetter Idrottshall
2015-11-08 15:00 602001036 Burås IK H2 - Eken IBK H2 4 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2015-11-08 16:00 602001035 Guldhedens IK H2 - IK Zenith H2 3 - 9 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-11-08 19:15 602001032 Sportlife Kungälvs IBK H2 - IBF Älvstranden H2 8 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-11-11 19:00 602001039 Stenungsunds IBK H2 - Guldhedens IK H2 11 - 2 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Stenungsund Arena
2015-11-12 19:00 602001042 Frölunda IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 6 - 8 Jesper Axelsson, Pontus Ekengränd Frölunda Kulturhus
2015-11-13 19:00 602001037 Eken IBK H2 - Öckerö IBK H2 0 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2015-11-13 19:30 602001040 Billingsfors IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2015-11-14 15:00 602001038 IK Zenith H2 - Burås IK H2 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2015-11-15 17:30 602001041 IBF Älvstranden H2 - FBC Sisjön H2 5 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand 1
2015-11-20 19:00 602001048 Eken IBK H2 - IK Zenith H2 3 - 15 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2015-11-20 19:30 602001043 Öckerö IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 6 - 5 e.förl. Johan Larsson, Kevin Larsson Hedenskolans Idrottshall
2015-11-21 15:00 602001044 FBC Sisjön H2 - Frölunda IBK H2 11 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2015-11-22 17:30 602001047 Burås IK H2 - Stenungsunds IBK H2 3 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2015-11-22 18:30 602001045 Landvetter IBK H2 - IBF Älvstranden H2 8 - 6 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Landvetter Idrottshall
2015-11-22 18:30 602001046 Guldhedens IK H2 - Billingsfors IBK H2 3 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Valhalla A-hall
2015-11-25 18:30 602001052 IBF Älvstranden H2 - Guldhedens IK H2 10 - 4 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Lundbystrand 1
2015-11-25 19:00 602001050 Stenungsunds IBK H2 - Eken IBK H2 8 - 1 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Stenungsund Arena
2015-11-26 18:15 602001054 Sportlife Kungälvs IBK H2 - FBC Sisjön H2 5 - 4 e.förl. Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-11-27 19:00 602001051 Billingsfors IBK H2 - Burås IK H2 6 - 2 Björn Svensson, Jari Marjetta Billingsfors Bollhall
2015-11-28 13:00 602001053 Frölunda IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 4 e.förl. Adam Kruse, Minal Landin Frölunda Kulturhus
2015-11-28 14:20 602001049 IK Zenith H2 - Öckerö IBK H2 10 - 1 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Björlanda Idrottshall
2015-12-04 19:00 602001059 Eken IBK H2 - Billingsfors IBK H2 3 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2015-12-05 14:20 602001060 IK Zenith H2 - Stenungsunds IBK H2 6 - 3 Måns Löfgren, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2015-12-05 14:30 602001056 Landvetter IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 6 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Landvetter Idrottshall
2015-12-06 15:00 602001058 Burås IK H2 - IBF Älvstranden H2 6 - 5 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2015-12-06 18:30 602001057 Guldhedens IK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 5 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2016-03-18 19:30 602001055 Öckerö IBK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 6 Gustav Glansén, Robin Boqvist Hedenskolans Idrottshall
2015-12-09 18:30 602001063 IBF Älvstranden H2 - Eken IBK H2 8 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Lundbystrand 1
2015-12-09 19:00 602001061 Stenungsunds IBK H2 - Öckerö IBK H2 9 - 2 Martin Larsson, Jim Olausson Stenungsund Arena
2015-12-11 19:00 602001062 Billingsfors IBK H2 - IK Zenith H2 2 - 7 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2015-12-12 13:00 602001064 Frölunda IBK H2 - Burås IK H2 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2015-12-12 15:00 602001066 FBC Sisjön H2 - Landvetter IBK H2 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Salming Arena
2015-12-13 16:45 602001065 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Guldhedens IK H2 6 - 7 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Mimershus A-hallen
2015-12-19 13:00 602001070 Frölunda IBK H2 - Eken IBK H2 7 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Frölunda Kulturhus
2015-12-19 15:30 602001072 Billingsfors IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 6 - 8 Jim Olausson, Martin Larsson Billingsfors Bollhall
2015-12-20 15:30 602001067 Landvetter IBK H2 - Öckerö IBK H2 9 - 4 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Landvetter Idrottshall
2015-12-20 15:30 602001071 IBF Älvstranden H2 - IK Zenith H2 2 - 12 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Lundbystrand 1
2015-12-20 19:15 602001069 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Burås IK H2 6 - 5 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2016-01-12 20:00 602001068 FBC Sisjön H2 - Guldhedens IK H2 9 - 10 Pontus Ekengränd, Minal Landin Salming Arena
2016-01-13 19:00 602001074 Stenungsunds IBK H2 - IBF Älvstranden H2 16 - 1 Jim Olausson, Carl Otterström Stenungsund Arena
2016-01-15 19:00 602001076 Eken IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Ekenskolan
2016-01-15 19:30 602001073 Öckerö IBK H2 - Billingsfors IBK H2 4 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Hedenskolans Idrottshall
2016-01-16 14:20 602001075 IK Zenith H2 - Frölunda IBK H2 14 - 3 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Björlanda Idrottshall
2016-01-17 15:00 602001077 Burås IK H2 - FBC Sisjön H2 3 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2016-01-17 16:30 602001078 Guldhedens IK H2 - Landvetter IBK H2 11 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2016-01-22 19:30 602001079 Öckerö IBK H2 - Guldhedens IK H2 5 - 3 Adam Kruse, Minal Landin Hedenskolans Idrottshall
2016-01-22 19:30 602001081 FBC Sisjön H2 - Eken IBK H2 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-01-23 13:00 602001083 Frölunda IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 6 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Frölunda Kulturhus
2016-01-24 15:00 602001080 Landvetter IBK H2 - Burås IK H2 5 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2016-01-24 17:15 602001082 Sportlife Kungälvs IBK H2 - IK Zenith H2 5 - 7 Robin Boqvist, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-01-24 18:00 602001084 IBF Älvstranden H2 - Billingsfors IBK H2 0 - 3 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Lundbystrand 1
2016-01-27 19:00 602001087 Stenungsunds IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 7 - 6 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Stenungsund Arena
2016-01-29 19:00 602001089 Eken IBK H2 - Landvetter IBK H2 3 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Ekenskolan
2016-01-29 20:00 602001086 Billingsfors IBK H2 - Frölunda IBK H2 5 - 9 Carl Otterström, Jim Olausson Billingsfors Bollhall
2016-01-30 14:20 602001088 IK Zenith H2 - FBC Sisjön H2 5 - 6 e.förl. Gustav Glansén, Andreas Rolén Björlanda Idrottshall
2016-01-30 17:15 602001090 Burås IK H2 - Guldhedens IK H2 9 - 3 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2016-01-31 14:30 602001085 IBF Älvstranden H2 - Öckerö IBK H2 12 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Lundbystrand 1
2016-02-04 20:00 602001096 Frölunda IBK H2 - IBF Älvstranden H2 10 - 5 Adam Kruse, Minal Landin Frölunda Kulturhus
2016-02-04 20:30 602001095 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Billingsfors IBK H2 4 - 3 e.förl. Robin Boqvist, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2016-02-05 19:30 602001091 Öckerö IBK H2 - Burås IK H2 3 - 4 Gustav Glansén, Minal Landin Hedenskolans Idrottshall
2016-02-05 19:30 602001094 FBC Sisjön H2 - Stenungsunds IBK H2 3 - 6 Adnan Tongur, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-02-07 16:00 602001092 Guldhedens IK H2 - Eken IBK H2 10 - 5 Adam Kruse, Jauni Collin Valhalla A-hall
2016-02-07 16:00 602001093 Landvetter IBK H2 - IK Zenith H2 3 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2016-02-10 19:00 602001100 Stenungsunds IBK H2 - Landvetter IBK H2 4 - 1 Björn Svensson, Bo Olsson Stenungsund Arena
2016-02-12 19:00 602001099 Billingsfors IBK H2 - FBC Sisjön H2 11 - 2 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2016-02-12 19:00 602001102 Eken IBK H2 - Burås IK H2 9 - 8 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Ekenskolan
2016-02-13 14:20 602001101 IK Zenith H2 - Guldhedens IK H2 10 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2016-02-14 15:00 602001098 IBF Älvstranden H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 4 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 1
2016-02-16 20:00 602001097 Frölunda IBK H2 - Öckerö IBK H2 4 - 3 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Frölunda Kulturhus
2016-02-19 19:30 602001103 Öckerö IBK H2 - Eken IBK H2 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2016-02-19 19:30 602001107 FBC Sisjön H2 - IBF Älvstranden H2 3 - 3 e.förl. Gustav Glansén, Andreas Rolén Salming Arena
2016-02-20 15:30 602001106 Landvetter IBK H2 - Billingsfors IBK H2 8 - 2 Jesper Axelsson, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2016-02-21 15:00 602001104 Burås IK H2 - IK Zenith H2 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2016-02-21 15:30 602001105 Guldhedens IK H2 - Stenungsunds IBK H2 2 - 12 Jesper Axelsson, Adam Kruse Valhalla A-hall
2016-02-21 16:45 602001108 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Frölunda IBK H2 6 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-02-24 19:00 602001113 Stenungsunds IBK H2 - Burås IK H2 7 - 4 Carl Otterström, Jim Olausson Stenungsund Arena
2016-02-26 19:00 602001112 Billingsfors IBK H2 - Guldhedens IK H2 8 - 9 Mikael Molldén, Christian Ragnevi Billingsfors Bollhall
2016-02-27 13:00 602001110 Frölunda IBK H2 - FBC Sisjön H2 11 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Frölunda Kulturhus
2016-02-27 14:30 602001114 IK Zenith H2 - Eken IBK H2 12 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Björlanda Idrottshall
2016-02-28 14:30 602001111 IBF Älvstranden H2 - Landvetter IBK H2 8 - 9 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2016-02-28 16:45 602001109 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Öckerö IBK H2 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-03-04 19:00 602001116 Eken IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2016-03-04 19:30 602001115 Öckerö IBK H2 - IK Zenith H2 5 - 10 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Hedenskolans Idrottshall
2016-03-04 19:30 602001120 FBC Sisjön H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 8 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2016-03-06 12:30 602001118 Guldhedens IK H2 - IBF Älvstranden H2 11 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla A-hall
2016-03-06 16:00 602001119 Landvetter IBK H2 - Frölunda IBK H2 8 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-03-06 18:15 602001117 Burås IK H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2016-03-09 19:00 602001126 Stenungsunds IBK H2 - IK Zenith H2 3 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Stenungsund Arena
2016-03-11 19:00 602001125 Billingsfors IBK H2 - Eken IBK H2 8 - 6 Henrik Jansson, Nicklas Johansson Billingsfors Bollhall
2016-03-11 19:30 602001121 FBC Sisjön H2 - Öckerö IBK H2 5 - 4 Minal Landin, Adam Kruse Salming Arena
2016-03-12 13:00 602001123 Frölunda IBK H2 - Guldhedens IK H2 11 - 6 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Frölunda Kulturhus
2016-03-13 15:30 602001124 IBF Älvstranden H2 - Burås IK H2 6 - 4 Minal Landin, Adam Kruse Lundbystrand 1
2016-03-13 19:15 602001122 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Landvetter IBK H2 2 - 5 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Mimershus A-hallen
2016-03-20 16:00 602001127 Öckerö IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 2 - 8 Adam Kruse, Minal Landin Hedenskolans Idrottshall
2016-03-20 16:00 602001128 IK Zenith H2 - Billingsfors IBK H2 9 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Björlanda Idrottshall
2016-03-20 16:00 602001129 Eken IBK H2 - IBF Älvstranden H2 2 - 6 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Ekenskolan
2016-03-20 16:00 602001130 Burås IK H2 - Frölunda IBK H2 5 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Svingelns Sporthall
2016-03-20 16:00 602001131 Guldhedens IK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 2 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Torpahallen
2016-03-20 16:00 602001132 Landvetter IBK H2 - FBC Sisjön H2 12 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Zenith H2 22 19 2 (0) 1 184-79 105 59
2. Stenungsunds IBK H2 22 19 1 (0) 2 146-66 80 58
3. FBC Sisjön H2 22 10 6 (3) 6 137-134 3 39
4. Sportlife Kungälvs IBK H2 22 10 4 (3) 8 120-114 6 37
5. Billingsfors IBK H2 22 11 1 (0) 10 120-117 3 34
6. Landvetter IBK H2 22 10 2 (1) 10 143-137 6 33
7. Burås IK H2 22 9 3 (1) 10 118-117 1 31
8. Frölunda IBK H2 22 8 3 (3) 11 130-141 -11 30
9. Guldhedens IK H2 22 9 0 (0) 13 136-176 -40 27
10. IBF Älvstranden H2 22 6 2 (0) 14 114-144 -30 20
11. Öckerö IBK H2 22 4 3 (1) 15 85-138 -53 16
12. Eken IBK H2 22 3 1 (0) 18 95-165 -70 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 19:30 603001001 IBK Walkesborg 99 H3 - Sävedalens IBK H3 8 - 8 Tommas Bråten, Martin Larsson Stenab arena
2015-10-02 19:30 603001005 Partille IBS H3 - Surte IS IBK H3 12 - 2 Magnus Persson, Kari Kyyrä Ugglumshallen
2015-10-03 13:00 603001002 Myggenäs IBK Div 3 - Lindome IBK H3 6 - 6 Joakim Almroth, Kevin Nilsson Häggvallsskolan
2015-10-03 13:00 603001006 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Ale IBF H3 6 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2015-10-03 18:30 603001004 FBC Lerum H3 - Dingle AIK Div 3 2 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Rydsbergshallen
2015-10-04 16:45 603001003 Marstrands IBK H3 - Herrestads AIF Div 3 8 - 2 Kevin Larsson, Johan Larsson Mimershus A-hallen
2015-10-09 19:30 603001009 Dingle AIK Div 3 - Partille IBS H3 4 - 10 Jim Olausson, Martin Larsson Munkedals Idrottshall
2015-10-09 19:45 603001011 Lindome IBK H3 - Marstrands IBK H3 8 - 7 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Almåshallen B
2015-10-10 12:15 603001007 Ale IBF H3 - IBK Walkesborg 99 H3 2 - 11 Magnus Persson, Minal Landin Ale Kulturrum
2015-10-10 12:30 603001008 Surte IS IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 4 - 4 Henrik Lord Johansson, Pontus Ekengränd Bohushallen
2015-10-10 16:00 603001010 Herrestads AIF Div 3 - FBC Lerum H3 2 - 9 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Rimnershallen B-hallen
2015-10-10 19:00 603001012 Sävedalens IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 7 - 6 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Vallhamra Sportcenter
2015-10-15 20:00 603001018 Ale IBF H3 - Surte IS IBK H3 1 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ale Kulturrum
2015-10-16 19:40 603001017 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Dingle AIK Div 3 3 - 6 Joakim Amri Nilsson, Gustav Glansén Wallenstamhallen
2015-10-16 19:45 603001015 FBC Lerum H3 - Lindome IBK H3 8 - 5 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2015-10-17 15:00 603001013 Myggenäs IBK Div 3 - IBK Walkesborg 99 H3 7 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Häggvallsskolan
2015-10-18 13:20 603001016 Partille IBS H3 - Herrestads AIF Div 3 30 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2015-10-18 16:45 603001014 Marstrands IBK H3 - Sävedalens IBK H3 12 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Mimershus A-hallen
2015-10-21 20:00 603001024 Myggenäs IBK Div 3 - Marstrands IBK H3 7 - 4 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Häggvallsskolan
2015-10-23 19:30 603001019 IBK Walkesborg 99 H3 - Surte IS IBK H3 3 - 4 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Stenab arena
2015-10-23 19:30 603001020 Dingle AIK Div 3 - Ale IBF H3 6 - 3 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Munkedals Idrottshall
2015-10-23 19:45 603001022 Lindome IBK H3 - Partille IBS H3 5 - 9 Johan Larsson, Kevin Larsson Almåshallen B
2015-10-24 19:00 603001023 Sävedalens IBK H3 - FBC Lerum H3 3 - 15 Jesper Axelsson, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2015-10-25 18:30 603001021 Herrestads AIF Div 3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 4 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Rimnershallen B-hallen
2015-10-31 12:30 603001030 Surte IS IBK H3 - Dingle AIK Div 3 7 - 6 Pontus Ekengränd, Jesper Axelsson Bohushallen
2015-11-01 12:30 603001028 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Lindome IBK H3 9 - 8 Torbjörn Zahner, Apilou Dragin Wallenstamhallen
2015-11-01 13:00 603001026 FBC Lerum H3 - Myggenäs IBK Div 3 8 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2015-11-01 13:20 603001027 Partille IBS H3 - Sävedalens IBK H3 17 - 5 Amir Huseinovic, Jesper Odeholm Vallhamra Sportcenter
2015-11-01 16:45 603001025 Marstrands IBK H3 - IBK Walkesborg 99 H3 9 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Mimershus A-hallen
2015-11-03 20:00 603001029 Ale IBF H3 - Herrestads AIF Div 3 5 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ale Kulturrum
2015-11-06 19:30 603001031 IBK Walkesborg 99 H3 - Dingle AIK Div 3 10 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Stenab arena
2015-11-06 19:30 603001032 Herrestads AIF Div 3 - Surte IS IBK H3 4 - 4 Karl-Olof Carlin, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2015-11-07 18:00 603001033 Lindome IBK H3 - Ale IBF H3 8 - 1 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Skånhällaskolan
2015-11-08 13:45 603001035 Myggenäs IBK Div 3 - Partille IBS H3 12 - 11 Jim Olausson, Karl-Olof Carlin Häggvallsskolan
2015-11-08 14:00 603001036 Marstrands IBK H3 - FBC Lerum H3 3 - 10 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2015-11-09 20:00 603001034 Sävedalens IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 4 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2015-11-13 19:30 603001042 Dingle AIK Div 3 - Herrestads AIF Div 3 6 - 6 Martin Larsson, Tommas Bråten Munkedals Idrottshall
2015-11-14 12:15 603001040 Ale IBF H3 - Sävedalens IBK H3 9 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2015-11-14 12:30 603001038 Partille IBS H3 - Marstrands IBK H3 16 - 1 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Vallhamra Sportcenter
2015-11-14 12:30 603001041 Surte IS IBK H3 - Lindome IBK H3 4 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2015-11-14 16:15 603001037 FBC Lerum H3 - IBK Walkesborg 99 H3 6 - 4 Amir Huseinovic, Adam Kruse Rydsbergshallen
2015-11-15 10:30 603001039 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Myggenäs IBK Div 3 8 - 3 Adam Kruse, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2015-11-20 19:00 603001043 IBK Walkesborg 99 H3 - Herrestads AIF Div 3 10 - 6 Tommas Bråten, Martin Larsson Stenab arena
2015-11-20 19:45 603001044 Lindome IBK H3 - Dingle AIK Div 3 8 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Almåshallen B
2015-11-21 13:00 603001046 Myggenäs IBK Div 3 - Ale IBF H3 10 - 4 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Häggvallsskolan
2015-11-21 19:00 603001045 Sävedalens IBK H3 - Surte IS IBK H3 8 - 9 Adnan Tongur, Roger Zahnér Vallhamra Sportcenter
2015-11-21 20:00 603001048 FBC Lerum H3 - Partille IBS H3 7 - 8 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2015-11-22 16:45 603001047 Marstrands IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2015-11-27 19:30 603001053 Dingle AIK Div 3 - Sävedalens IBK H3 7 - 7 Christian Ragnevi, Robin Nåred Munkedals Idrottshall
2015-11-28 12:30 603001049 Partille IBS H3 - IBK Walkesborg 99 H3 14 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2015-11-28 12:30 603001052 Surte IS IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 5 - 9 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Bohushallen
2015-11-28 16:30 603001050 Pixbo Wallenstam IBF H3 - FBC Lerum H3 3 - 9 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2015-12-01 20:00 603001051 Ale IBF H3 - Marstrands IBK H3 4 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ale Kulturrum
2015-12-02 19:00 603001054 Herrestads AIF Div 3 - Lindome IBK H3 5 - 6 Mikael Molldén, Bo Olsson Rimnershallen B-hallen
2015-12-04 19:30 603001055 IBK Walkesborg 99 H3 - Lindome IBK H3 2 - 6 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Stenab arena
2015-12-04 19:45 603001059 FBC Lerum H3 - Ale IBF H3 13 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2015-12-05 13:00 603001057 Myggenäs IBK Div 3 - Dingle AIK Div 3 3 - 5 Martin Larsson, Karl-Olof Carlin Häggvallsskolan
2015-12-05 19:00 603001056 Sävedalens IBK H3 - Herrestads AIF Div 3 9 - 6 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2015-12-06 11:30 603001060 Partille IBS H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 11 - 4 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2015-12-06 17:45 603001058 Marstrands IBK H3 - Surte IS IBK H3 4 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Mimershus A-hallen
2015-12-11 19:30 603001064 Dingle AIK Div 3 - Marstrands IBK H3 5 - 2 Tommas Bråten, Martin Larsson Munkedals Idrottshall
2015-12-11 19:45 603001066 Lindome IBK H3 - Sävedalens IBK H3 13 - 6 Pontus Ekengränd, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2015-12-12 12:15 603001062 Ale IBF H3 - Partille IBS H3 3 - 9 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2015-12-12 12:30 603001063 Surte IS IBK H3 - FBC Lerum H3 4 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Bohushallen
2015-12-12 16:00 603001065 Herrestads AIF Div 3 - Myggenäs IBK Div 3 8 - 6 Mikael Molldén, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2015-12-13 15:30 603001061 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IBK Walkesborg 99 H3 9 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Wallenstamhallen
2015-12-18 19:30 603001070 Dingle AIK Div 3 - FBC Lerum H3 4 - 4 Björn Svensson, Bo Olsson Munkedals Idrottshall
2015-12-18 19:45 603001068 Lindome IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 9 - 7 Johannes Akyol, Adam Jällfält Almåshallen B
2015-12-19 12:30 603001071 Surte IS IBK H3 - Partille IBS H3 3 - 12 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Bohushallen
2015-12-19 19:00 603001067 Sävedalens IBK H3 - IBK Walkesborg 99 H3 4 - 4 Adam Kruse, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2015-12-20 11:00 603001072 Ale IBF H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 3 - 6 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Ale Kulturrum
2015-12-20 17:00 603001069 Herrestads AIF Div 3 - Marstrands IBK H3 6 - 5 Tommas Bråten, Martin Larsson Rimnershallen B-hallen
2016-01-15 19:30 603001073 IBK Walkesborg 99 H3 - Ale IBF H3 7 - 2 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-01-16 13:00 603001078 Myggenäs IBK Div 3 - Sävedalens IBK H3 8 - 5 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Häggvallsskolan
2016-01-16 14:15 603001076 FBC Lerum H3 - Herrestads AIF Div 3 10 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2016-01-16 18:30 603001074 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Surte IS IBK H3 7 - 12 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2016-01-17 15:20 603001075 Partille IBS H3 - Dingle AIK Div 3 15 - 8 Joakim Amri Nilsson, Robin Boqvist Vallhamra Sportcenter
2016-01-17 16:45 603001077 Marstrands IBK H3 - Lindome IBK H3 4 - 4 Adam Jällfält, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
2016-01-22 19:00 603001079 IBK Walkesborg 99 H3 - Myggenäs IBK Div 3 6 - 5 Karl-Olof Carlin, Martin Larsson Stenab arena
2016-01-22 19:30 603001083 Dingle AIK Div 3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 7 - 4 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Munkedals Idrottshall
2016-01-22 19:45 603001081 Lindome IBK H3 - FBC Lerum H3 9 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2016-01-22 20:15 603001080 Sävedalens IBK H3 - Marstrands IBK H3 9 - 8 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2016-01-23 12:30 603001084 Surte IS IBK H3 - Ale IBF H3 7 - 5 Adam Kruse, Minal Landin Bohushallen
2016-01-23 16:00 603001082 Herrestads AIF Div 3 - Partille IBS H3 5 - 12 Björn Svensson, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2016-01-29 19:30 603001088 Partille IBS H3 - Lindome IBK H3 7 - 6 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Ugglumshallen
2016-01-30 12:15 603001086 Ale IBF H3 - Dingle AIK Div 3 2 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2016-01-30 12:30 603001085 Surte IS IBK H3 - IBK Walkesborg 99 H3 11 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2016-01-30 18:30 603001087 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Herrestads AIF Div 3 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2016-01-30 20:00 603001089 FBC Lerum H3 - Sävedalens IBK H3 10 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2016-01-31 17:00 603001090 Marstrands IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 1 - 3 Adam Kruse, Minal Landin Mimershus A-hallen
2016-02-05 19:30 603001091 IBK Walkesborg 99 H3 - Marstrands IBK H3 6 - 4 Walter Wästhage, Joakim Almroth Stenab arena
2016-02-05 19:30 603001096 Dingle AIK Div 3 - Surte IS IBK H3 7 - 5 Björn Svensson, Bo Olsson Munkedals Idrottshall
2016-02-05 19:45 603001094 Lindome IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 10 - 4 Aldin Hadziselmovic, Fredrik Sävestrand Almåshallen B
2016-02-05 20:00 603001092 Myggenäs IBK Div 3 - FBC Lerum H3 4 - 3 Robin Nåred, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2016-02-06 14:45 603001095 Herrestads AIF Div 3 - Ale IBF H3 7 - 3 Bo Olsson, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2016-02-06 16:15 603001093 Sävedalens IBK H3 - Partille IBS H3 4 - 17 Adam Kruse, Minal Landin Ugglumshallen
2016-02-12 19:30 603001097 Dingle AIK Div 3 - IBK Walkesborg 99 H3 3 - 8 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Munkedals Idrottshall
2016-02-13 10:30 603001101 Partille IBS H3 - Myggenäs IBK Div 3 19 - 3 Linus Backlund, Johan Pedersen Vallhamra Sportcenter
2016-02-13 12:15 603001099 Ale IBF H3 - Lindome IBK H3 3 - 8 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Ale Kulturrum
2016-02-13 12:30 603001098 Surte IS IBK H3 - Herrestads AIF Div 3 3 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Bohushallen
2016-02-13 12:30 603001100 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Sävedalens IBK H3 6 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2016-02-13 16:15 603001102 FBC Lerum H3 - Marstrands IBK H3 9 - 4 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2016-02-19 19:30 603001103 IBK Walkesborg 99 H3 - FBC Lerum H3 6 - 6 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Stenab arena
2016-02-19 19:45 603001107 Lindome IBK H3 - Surte IS IBK H3 6 - 5 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2016-02-20 13:00 603001105 Myggenäs IBK Div 3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2016-02-20 16:00 603001108 Herrestads AIF Div 3 - Dingle AIK Div 3 3 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Rimnershallen B-hallen
2016-02-21 14:00 603001104 Marstrands IBK H3 - Partille IBS H3 5 - 11 Robin Cederdahl, Johan Larsson Mimershus A-hallen
2016-02-25 20:15 603001106 Sävedalens IBK H3 - Ale IBF H3 7 - 7 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Vallhamra Sportcenter
2016-02-26 19:30 603001110 Dingle AIK Div 3 - Lindome IBK H3 3 - 6 Joakim Almroth, Jim Olausson Munkedals Idrottshall
2016-02-27 12:15 603001112 Ale IBF H3 - Myggenäs IBK Div 3 5 - 5 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2016-02-27 12:30 603001111 Surte IS IBK H3 - Sävedalens IBK H3 9 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bohushallen
2016-02-28 12:30 603001113 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Marstrands IBK H3 4 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2016-02-28 15:20 603001114 Partille IBS H3 - FBC Lerum H3 5 - 3 Robin Boqvist, Pontus Ekengränd Partillebohallen
2016-02-28 16:00 603001109 Herrestads AIF Div 3 - IBK Walkesborg 99 H3 9 - 6 Carl Otterström, Jim Olausson Rimnershallen B-hallen
2016-03-02 20:00 603001118 Myggenäs IBK Div 3 - Surte IS IBK H3 9 - 5 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Häggvallsskolan
2016-03-04 19:30 603001115 IBK Walkesborg 99 H3 - Partille IBS H3 7 - 8 Tommas Bråten, Martin Larsson Stenab arena
2016-03-04 19:45 603001120 Lindome IBK H3 - Herrestads AIF Div 3 9 - 7 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Almåshallen B
2016-03-05 18:35 603001116 FBC Lerum H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 3 Roger Zahnér, Kim Nielsen Rydsbergshallen
2016-03-05 18:40 603001119 Sävedalens IBK H3 - Dingle AIK Div 3 7 - 7 Gabriel Holmberg, Besim Mehmedagic Ugglumshallen
2016-03-06 19:00 603001117 Marstrands IBK H3 - Ale IBF H3 11 - 3 Roger Zahnér, Johan Larsson Mimershus A-hallen
2016-03-11 19:30 603001123 Dingle AIK Div 3 - Myggenäs IBK Div 3 4 - 11 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Munkedals Idrottshall
2016-03-11 19:45 603001121 Lindome IBK H3 - IBK Walkesborg 99 H3 8 - 5 Robin Boqvist, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2016-03-12 12:15 603001125 Ale IBF H3 - FBC Lerum H3 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2016-03-12 12:30 603001124 Surte IS IBK H3 - Marstrands IBK H3 6 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Bohushallen
2016-03-12 14:30 603001122 Herrestads AIF Div 3 - Sävedalens IBK H3 10 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-03-12 14:30 603001126 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Partille IBS H3 7 - 12 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2016-03-18 19:30 603001128 Partille IBS H3 - Ale IBF H3 26 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ugglumshallen
2016-03-19 13:00 603001131 Myggenäs IBK Div 3 - Herrestads AIF Div 3 10 - 7 Kevin Nilsson, Johannes Svensson Häggvallsskolan
2016-03-19 14:15 603001129 FBC Lerum H3 - Surte IS IBK H3 7 - 3 Adam Kruse, Minal Landin Rydsbergshallen
2016-03-19 16:30 603001127 IBK Walkesborg 99 H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 5 Johannes Svensson, Kevin Nilsson Stenab arena
2016-03-19 19:00 603001132 Sävedalens IBK H3 - Lindome IBK H3 6 - 12 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2016-03-20 18:00 603001130 Marstrands IBK H3 - Dingle AIK Div 3 5 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS H3 22 21 0 1 291-109 182 63
2. FBC Lerum H3 22 16 2 4 168-103 65 50
3. Lindome IBK H3 22 15 2 5 167-124 43 47
4. Myggenäs IBK Div 3 22 12 2 8 145-139 6 38
5. Dingle AIK Div 3 22 9 5 8 118-131 -13 32
6. Marstrands IBK H3 22 9 2 11 129-133 -4 29
7. Pixbo Wallenstam IBF H3 22 8 2 12 119-145 -26 26
8. Surte IS IBK H3 22 8 2 12 116-142 -26 26
9. Herrestads AIF Div 3 22 8 2 12 129-170 -41 26
10. IBK Walkesborg 99 H3 22 7 4 11 135-140 -5 25
11. Sävedalens IBK H3 22 3 5 14 123-207 -84 14
12. Ale IBF H3 22 1 2 19 81-178 -97 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 20:00 604001001 Hisingskärra IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 1 - 6 Jesper Axelsson, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2015-10-03 14:50 604001005 Floda IBK H4 - Mölndals Övre SK 10 - 4 Oliver Engström, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2015-10-03 19:45 604001002 Sportlife Kungälvs IBK H4 - IBF Göteborg H4 3 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-10-04 14:30 604001004 Göteborg City IBK H4 - FBC Lerum H4 5 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-10-04 15:30 604001003 Svartedalens IBK H4 - IBK Kungarna H4 4 - 7 Pontus Ekengränd, Robin Boqvist Lundbystrand 3
2015-10-04 16:00 604001006 Sörgårdens IBF H4 - Hovås IBK H4 1 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Valhalla C-hall
2015-10-09 18:10 604001008 Mölndals Övre SK - Sörgårdens IBF H4 4 - 2 Gabriel Holmberg, Oliver Engström Aktiviteten A-Hall
2015-10-11 15:00 604001010 IBK Kungarna H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 9 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2015-10-11 16:00 604001011 IBF Göteborg H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2015-10-11 16:40 604001007 Hovås IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 7 - 4 Jervand Hakopian, Goran Kuduzovic Lisebergshallen
2015-10-11 17:00 604001012 Västra Frölunda FK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 10 - 8 Magnus Persson, Kari Kyyrä Valhalla C-hall
2015-10-11 20:00 604001009 FBC Lerum H4 - Floda IBK H4 10 - 8 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Hjällsnäshallen
2015-10-18 10:00 604001018 Hovås IBK H4 - Mölndals Övre SK 11 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Lisebergshallen
2015-10-18 11:30 604001016 Floda IBK H4 - IBK Kungarna H4 7 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2015-10-18 15:00 604001014 Svartedalens IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 8 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 4
2015-10-18 18:00 604001017 Sörgårdens IBF H4 - FBC Lerum H4 4 - 13 Jesper Axelsson, Eleonore Green Valhalla A-hall
2015-10-18 18:50 604001013 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-10-18 19:30 604001015 Göteborg City IBK H4 - IBF Göteborg H4 5 - 7 Amir Huseinovic, Hajrudin Begic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2015-10-23 19:00 604001024 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Svartedalens IBK H4 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-10-25 12:30 604001020 FBC Lerum H4 - Hovås IBK H4 8 - 10 Adem Can, Jervand Hakopian Hjällsnäshallen
2015-10-25 15:00 604001021 IBK Kungarna H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 8 Roger Zahnér, Henrik Lord Johansson Valhalla C-hall
2015-10-25 16:00 604001022 IBF Göteborg H4 - Floda IBK H4 4 - 10 Andreas Rolén, Oliver Engström Torpahallen
2015-10-25 17:00 604001023 Västra Frölunda FK H4 - Göteborg City IBK H4 4 - 6 Roger Zahnér, Henrik Lord Johansson Valhalla C-hall
2015-11-12 19:00 604001019 Hisingskärra IBK H4 - Mölndals Övre SK 9 - 4 Amir Huseinovic, Roger Zahnér Hammarkullehallen
2015-10-22 19:00 604001025 Svartedalens IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 1 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hammarkullehallen
2015-10-31 11:00 604001030 Mölndals Övre SK - FBC Lerum H4 6 - 9 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Ekenskolan
2015-11-01 13:00 604001029 Hovås IBK H4 - IBK Kungarna H4 8 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adam Kruse Lisebergshallen
2015-11-01 13:30 604001026 Göteborg City IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 7 - 7 Joakim Amri Nilsson, Oliver Engström Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-01 15:30 604001028 Sörgårdens IBF H4 - IBF Göteborg H4 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adam Kruse Lisebergshallen
2015-11-01 16:50 604001027 Floda IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 12 - 7 Joakim Amri Nilsson, Andreas Rolén Alléhallen
2015-11-08 13:30 604001036 Svartedalens IBK H4 - Göteborg City IBK H4 8 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2015-11-08 15:00 604001032 IBK Kungarna H4 - Mölndals Övre SK 6 - 9 Gabriel Holmberg, Johan Larsson Valhalla C-hall
2015-11-08 16:00 604001031 Hisingskärra IBK H4 - FBC Lerum H4 7 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2015-11-08 16:00 604001033 IBF Göteborg H4 - Hovås IBK H4 3 - 12 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Torpahallen
2015-11-08 17:00 604001034 Västra Frölunda FK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 7 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2015-11-08 19:30 604001035 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Floda IBK H4 0 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-11-14 13:20 604001041 Mölndals Övre SK - IBF Göteborg H4 9 - 7 Johannes Akyol, Adam Jällfält Ekenskolan
2015-11-15 16:40 604001040 Hovås IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 11 - 6 Johan Pedersen, Henrik Lord Johansson Lisebergshallen
2015-11-15 16:45 604001037 Göteborg City IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 1 - 12 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-15 18:00 604001038 Floda IBK H4 - Svartedalens IBK H4 4 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Alléhallen
2015-11-15 19:00 604001039 Sörgårdens IBF H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 6 - 8 Apilou Dragin, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2016-01-10 12:15 604001042 FBC Lerum H4 - IBK Kungarna H4 13 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hjällsnäshallen
2015-11-20 20:00 604001043 Hisingskärra IBK H4 - IBK Kungarna H4 9 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kärra Sporthall
2015-11-22 16:00 604001044 IBF Göteborg H4 - FBC Lerum H4 3 - 14 Apilou Dragin, Jesper Odeholm Torpahallen
2015-11-22 16:30 604001045 Västra Frölunda FK H4 - Mölndals Övre SK 5 - 5 Goran Kuduzovic, Patrik Jonasson Valhalla C-hall
2015-11-22 18:00 604001047 Svartedalens IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2015-11-22 18:30 604001046 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Hovås IBK H4 1 - 3 Roger Zahnér, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-11-22 20:00 604001048 Göteborg City IBK H4 - Floda IBK H4 5 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2015-11-27 18:30 604001051 Hovås IBK H4 - Svartedalens IBK H4 8 - 6 Joakim Amri Nilsson, Goran Kuduzovic Lisebergshallen
2015-11-28 12:30 604001052 Mölndals Övre SK - Sportlife Kungälvs IBK H4 6 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2015-11-29 14:30 604001049 Floda IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 10 - 14 Oliver Engström, Kevin Larsson Alléhallen
2015-11-29 15:00 604001054 IBK Kungarna H4 - IBF Göteborg H4 2 - 11 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Valhalla C-hall
2015-11-29 17:50 604001053 FBC Lerum H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Rydsbergshallen
2015-11-29 18:00 604001050 Sörgårdens IBF H4 - Göteborg City IBK H4 6 - 4 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-12-04 20:00 604001055 Hisingskärra IBK H4 - IBF Göteborg H4 12 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kärra Sporthall
2015-12-05 14:30 604001058 Svartedalens IBK H4 - Mölndals Övre SK 7 - 9 Oliver Engström, Aldin Hadziselmovic Lundbystrand 4
2015-12-05 20:00 604001057 Sportlife Kungälvs IBK H4 - FBC Lerum H4 6 - 7 Oliver Engström, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2015-12-06 17:30 604001059 Göteborg City IBK H4 - Hovås IBK H4 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Jesper Axelsson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2015-12-06 18:00 604001060 Floda IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 4 - 4 Adam Jällfält, Alf Björkner Alléhallen
2015-12-06 19:00 604001056 Västra Frölunda FK H4 - IBK Kungarna H4 9 - 10 Adnan Tongur, Kevin Larsson Valhalla B-hall
2015-12-12 15:00 604001063 Mölndals Övre SK - Göteborg City IBK H4 3 - 5 Robin Cederdahl, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2015-12-13 12:00 604001061 Sörgårdens IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 4 - 12 Dejan Cesto, Johan Larsson Valhalla A-hall
2015-12-13 16:00 604001064 FBC Lerum H4 - Svartedalens IBK H4 8 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hjällsnäshallen
2015-12-13 16:00 604001066 IBF Göteborg H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 6 Oscar Carestam, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2015-12-13 16:30 604001065 IBK Kungarna H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 4 - 7 Robin Cederdahl, Adam Kruse Valhalla C-hall
2015-12-13 16:40 604001062 Hovås IBK H4 - Floda IBK H4 7 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Lisebergshallen
2015-12-19 11:00 604001071 Mölndals Övre SK - Floda IBK H4 9 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2015-12-20 13:00 604001072 Hovås IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 8 - 4 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Lisebergshallen
2015-12-20 13:45 604001070 FBC Lerum H4 - Göteborg City IBK H4 11 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hjällsnäshallen
2015-12-20 16:00 604001068 IBF Göteborg H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 6 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Torpahallen
2015-12-20 17:00 604001067 Västra Frölunda FK H4 - Hisingskärra IBK H4 5 - 13 Johan Larsson, Kevin Larsson Valhalla C-hall
2016-02-17 19:50 604001069 IBK Kungarna H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Valhalla C-hall
2016-01-16 14:45 604001075 Floda IBK H4 - FBC Lerum H4 8 - 11 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2016-01-17 11:30 604001074 Sörgårdens IBF H4 - Mölndals Övre SK 6 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Valhalla A-hall
2016-01-17 11:45 604001073 Hisingskärra IBK H4 - Hovås IBK H4 7 - 12 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-01-17 14:30 604001076 Göteborg City IBK H4 - IBK Kungarna H4 8 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-17 16:30 604001077 Svartedalens IBK H4 - IBF Göteborg H4 6 - 6 Rickard Anneräng, Ulf Jonasson Lundbystrand 3
2016-01-17 17:45 604001078 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 8 - 5 Robin Cederdahl, Oscar Carestam Kastellegårdshallen
2016-01-22 20:00 604001079 Hisingskärra IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 7 - 6 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kärra Sporthall
2016-01-23 13:00 604001084 Mölndals Övre SK - Hovås IBK H4 4 - 11 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Ekenskolan
2016-01-24 14:30 604001082 IBK Kungarna H4 - Floda IBK H4 5 - 9 Adam Kruse, Minal Landin Valhalla C-hall
2016-01-24 16:00 604001081 IBF Göteborg H4 - Göteborg City IBK H4 6 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Torpahallen
2016-01-24 16:30 604001080 Västra Frölunda FK H4 - Svartedalens IBK H4 13 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Valhalla C-hall
2016-01-24 17:00 604001083 FBC Lerum H4 - Sörgårdens IBF H4 12 - 7 Andreas Rolén, Roger Zahnér Hjällsnäshallen
2016-01-30 10:00 604001086 Hovås IBK H4 - FBC Lerum H4 7 - 6 Joakim Amri Nilsson, Lazo Cesto Lisebergshallen
2016-01-30 14:00 604001085 Mölndals Övre SK - Hisingskärra IBK H4 8 - 10 Johan Larsson, Kevin Larsson Aktiviteten A-Hall
2016-01-31 13:30 604001089 Göteborg City IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 2 - 6 Joakim Amri Nilsson, Lazo Cesto Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-31 14:00 604001090 Svartedalens IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 6 - 9 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2016-01-31 16:30 604001087 Sörgårdens IBF H4 - IBK Kungarna H4 12 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Valhalla A-hall
2016-01-31 16:50 604001088 Floda IBK H4 - IBF Göteborg H4 12 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Alléhallen
2016-02-06 16:45 604001091 Hisingskärra IBK H4 - Svartedalens IBK H4 7 - 3 Kim Nielsen, Henrik Lord Johansson Kärra Sporthall
2016-02-06 17:00 604001092 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Göteborg City IBK H4 8 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2016-02-07 14:45 604001096 FBC Lerum H4 - Mölndals Övre SK 5 - 7 Roger Zahnér, Fredrik Sävestrand Hjällsnäshallen
2016-02-07 15:00 604001095 IBK Kungarna H4 - Hovås IBK H4 7 - 12 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Valhalla C-hall
2016-02-07 16:00 604001094 IBF Göteborg H4 - Sörgårdens IBF H4 9 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Torpahallen
2016-02-07 17:00 604001093 Västra Frölunda FK H4 - Floda IBK H4 7 - 9 Pontus Ekengränd, Robin Cederdahl Valhalla C-hall
2016-02-13 11:20 604001098 Mölndals Övre SK - IBK Kungarna H4 5 - 6 Robin Cederdahl, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2016-02-14 12:00 604001100 Sörgårdens IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 5 - 6 Robin Cederdahl, Oliver Engström Valhalla A-hall
2016-02-14 13:00 604001099 Hovås IBK H4 - IBF Göteborg H4 14 - 3 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2016-02-14 14:30 604001101 Floda IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 8 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2016-02-14 19:15 604001102 Göteborg City IBK H4 - Svartedalens IBK H4 3 - 4 Tomas Levin, Kevin Larsson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-02-14 19:30 604001097 FBC Lerum H4 - Hisingskärra IBK H4 5 - 6 Robin Cederdahl, Oliver Engström Rydsbergshallen
2016-02-19 20:00 604001103 Hisingskärra IBK H4 - Göteborg City IBK H4 10 - 4 Kari Kyyrä, Fredrik Sävestrand Kärra Sporthall
2016-02-21 13:00 604001108 IBK Kungarna H4 - FBC Lerum H4 7 - 23 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2016-02-21 15:00 604001106 Västra Frölunda FK H4 - Hovås IBK H4 8 - 10 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2016-02-21 16:00 604001107 IBF Göteborg H4 - Mölndals Övre SK 2 - 15 Kim Nielsen, Aldin Hadziselmovic Torpahallen
2016-02-21 17:00 604001104 Svartedalens IBK H4 - Floda IBK H4 5 - 7 Kari Kyyrä, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 3
2016-02-21 18:00 604001105 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 5 Robin Cederdahl, Johan Larsson Kastellegårdshallen
2016-02-27 13:00 604001111 Mölndals Övre SK - Västra Frölunda FK H4 12 - 7 Besim Mehmedagic, Jervand Hakopian Aktiviteten A-Hall
2016-02-27 14:45 604001114 Floda IBK H4 - Göteborg City IBK H4 12 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Alléhallen
2016-02-28 14:15 604001109 IBK Kungarna H4 - Hisingskärra IBK H4 6 - 11 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2016-02-28 16:40 604001112 Hovås IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 11 - 2 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Lisebergshallen
2016-02-28 18:30 604001110 FBC Lerum H4 - IBF Göteborg H4 7 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hjällsnäshallen
2016-02-28 18:30 604001113 Sörgårdens IBF H4 - Svartedalens IBK H4 8 - 4 Jervand Hakopian, Narcis Hadziselimovic Valhalla A-hall
2016-03-06 11:45 604001115 Hisingskärra IBK H4 - Floda IBK H4 5 - 7 Adam Jällfält, Pontus Ekengränd Kärra Sporthall
2016-03-06 15:00 604001119 Västra Frölunda FK H4 - FBC Lerum H4 3 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla C-hall
2016-03-06 16:15 604001120 IBF Göteborg H4 - IBK Kungarna H4 9 - 8 Goran Kuduzovic, Jervand Hakopian Torpahallen
2016-03-06 18:15 604001117 Svartedalens IBK H4 - Hovås IBK H4 9 - 9 Emmy Rylander, Ulf Jonasson Lundbystrand 3
2016-03-06 18:30 604001116 Göteborg City IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-03-06 19:15 604001118 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Mölndals Övre SK 4 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2016-03-12 13:00 604001124 Mölndals Övre SK - Svartedalens IBK H4 8 - 13 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Aktiviteten A-Hall
2016-03-13 11:00 604001125 Hovås IBK H4 - Göteborg City IBK H4 9 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lisebergshallen
2016-03-13 14:00 604001126 Sörgårdens IBF H4 - Floda IBK H4 8 - 3 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Valhalla A-hall
2016-03-13 14:30 604001122 IBK Kungarna H4 - Västra Frölunda FK H4 3 - 9 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2016-03-13 16:00 604001121 IBF Göteborg H4 - Hisingskärra IBK H4 3 - 9 Roger Zahnér, Goran Kuduzovic Torpahallen
2016-03-13 19:00 604001123 FBC Lerum H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 8 - 8 Roger Zahnér, Robin Boqvist Hjällsnäshallen
2016-03-18 18:45 604001127 Hisingskärra IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 7 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2016-03-20 12:15 604001130 Svartedalens IBK H4 - FBC Lerum H4 9 - 12 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2016-03-20 13:00 604001132 Västra Frölunda FK H4 - IBF Göteborg H4 10 - 11 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Svingelns Sporthall
2016-03-20 15:10 604001128 Floda IBK H4 - Hovås IBK H4 7 - 4 Jervand Hakopian, Adam Jällfält Alléhallen
2016-03-20 17:15 604001129 Göteborg City IBK H4 - Mölndals Övre SK 10 - 7 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-03-20 20:30 604001131 Sportlife Kungälvs IBK H4 - IBK Kungarna H4 8 - 7 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovås IBK H4 22 20 1 1 198-107 91 61
2. FBC Lerum H4 22 16 2 4 212-139 73 50
3. Hisingskärra IBK H4 22 16 2 4 181-116 65 50
4. Floda IBK H4 22 13 1 8 173-143 30 40
5. Mölndals Övre SK 22 10 2 10 153-151 2 32
6. IBF Göteborg H4 22 9 1 12 119-178 -59 28
7. Sörgårdens IBF H4 22 7 5 10 127-141 -14 26
8. Sportlife Kungälvs IBK H4 22 7 3 12 122-145 -23 24
9. Svartedalens IBK H4 22 6 3 13 130-152 -22 21
10. Västra Frölunda FK H4 22 6 1 15 149-171 -22 19
11. Göteborg City IBK H4 22 4 4 14 112-161 -49 16
12. IBK Kungarna H4 22 5 1 16 132-204 -72 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 16:30 605001002 IK Zenith H6 - Göteborgs IBK H5 7 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Björlanda Idrottshall
2015-10-04 15:30 605001001 Guldringen IBK H5 - Mölndals IBF H5 4 - 10 Jesper Odeholm, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2015-10-04 17:00 605001004 Landvetter IBK H5 - Stenungsunds IBK U 5 - 7 Tomas Levin, Roger Zahnér Landvetter Idrottshall
2015-10-04 19:15 605001003 Kärra IBK H5 - IF Marin Väst H5 16 - 5 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Lillekärrshallen
2015-10-04 20:00 605001005 Romelanda UF H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 8 - 3 Kevin Larsson, Johan Larsson Mimershus A-hallen
2015-10-09 20:10 605001010 Mölndals IBF H5 - Romelanda UF H5 3 - 8 Gabriel Holmberg, Oliver Engström Aktiviteten A-Hall
2015-10-10 19:00 605001007 Stenungsunds IBK U - Kärra IBK H5 6 - 11 Tommas Bråten, Mikael Molldén Stenungsund Arena
2015-10-10 19:30 605001006 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Landvetter IBK H5 5 - 7 Narcis Hadziselimovic, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-10-11 12:15 605001008 IF Marin Väst H5 - IK Zenith H6 5 - 7 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hall Of Flame
2015-10-11 15:20 605001009 Göteborgs IBK H5 - Guldringen IBK H5 19 - 6 Oliver Engström, Adam Jällfält Flatåsskolan
2015-10-17 12:30 605001012 IK Zenith H6 - Stenungsunds IBK U 6 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 4
2015-10-17 18:00 605001014 Landvetter IBK H5 - Romelanda UF H5 5 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Landvetter Idrottshall
2015-10-18 14:20 605001015 Göteborgs IBK H5 - Mölndals IBF H5 12 - 6 Tomas Levin, Peter Bertlin Flatåsskolan
2015-10-18 16:30 605001011 Guldringen IBK H5 - IF Marin Väst H5 12 - 1 Tomas Levin, Peter Bertlin Flatåsskolan
2015-10-18 20:00 605001013 Kärra IBK H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 7 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lillekärrshallen
2015-10-24 11:00 605001020 Mölndals IBF H5 - Landvetter IBK H5 6 - 11 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2015-10-24 15:15 605001018 Stenungsunds IBK U - Guldringen IBK H5 5 - 6 Mathias Johansson, Jim Olausson Stenungsund Arena
2015-10-25 19:15 605001017 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - IK Zenith H6 2 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2015-10-25 20:00 605001016 Romelanda UF H5 - Kärra IBK H5 5 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2015-10-28 21:00 605001019 IF Marin Väst H5 - Göteborgs IBK H5 7 - 18 Pontus Ekengränd, Goran Kuduzovic Hall Of Flame
2015-11-01 19:15 605001023 Kärra IBK H5 - Landvetter IBK H5 11 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Lillekärrshallen
2015-11-07 16:40 605001022 IK Zenith H6 - Romelanda UF H5 5 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2015-11-08 12:15 605001024 IF Marin Väst H5 - Mölndals IBF H5 6 - 15 Adam Jällfält, Christer Carlberg Hall Of Flame
2015-11-08 14:30 605001021 Guldringen IBK H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 11 - 2 Joakim Jögi, Eleonore Green Flatåsskolan
2015-11-08 16:30 605001025 Göteborgs IBK H5 - Stenungsunds IBK U 7 - 9 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Flatåsskolan
2015-11-13 18:10 605001030 Mölndals IBF H5 - Kärra IBK H5 4 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2015-11-14 19:30 605001029 Stenungsunds IBK U - IF Marin Väst H5 20 - 3 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Spekerödsskolan
2015-11-15 12:30 605001026 Landvetter IBK H5 - IK Zenith H6 7 - 9 Johan Larsson, Kevin Larsson Landvetter Idrottshall
2015-11-15 19:00 605001027 Romelanda UF H5 - Guldringen IBK H5 7 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2015-11-15 20:00 605001028 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Göteborgs IBK H5 7 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2015-11-18 20:00 605001035 Göteborgs IBK H5 - Romelanda UF H5 5 - 8 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Flatåsskolan
2015-11-21 17:45 605001033 Stenungsunds IBK U - Mölndals IBF H5 7 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Stenungsund Arena
2015-11-22 12:30 605001034 IF Marin Väst H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 11 - 12 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hall Of Flame
2015-11-22 15:30 605001031 Guldringen IBK H5 - Landvetter IBK H5 7 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Flatåsskolan
2016-01-09 16:00 605001032 IK Zenith H6 - Kärra IBK H5 10 - 5 Linus Backlund, Johan Pedersen Björlanda Idrottshall
2015-11-27 20:50 605001039 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Stenungsunds IBK U 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-11-28 14:30 605001040 Mölndals IBF H5 - IK Zenith H6 9 - 10 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Aktiviteten A-Hall
2015-11-28 16:00 605001038 Romelanda UF H5 - IF Marin Väst H5 WO (5 - 0) Adam Kruse, Minal Landin Mimershus B-hallen
2015-11-29 16:40 605001037 Landvetter IBK H5 - Göteborgs IBK H5 8 - 9 Joakim Amri Nilsson, Jesper Axelsson Landvetter Idrottshall
2015-12-20 19:15 605001036 Kärra IBK H5 - Guldringen IBK H5 7 - 6 Robin Boqvist, Oliver Engström Lillekärrshallen
2015-12-06 12:30 605001044 IF Marin Väst H5 - Landvetter IBK H5 4 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2015-12-06 15:30 605001045 Göteborgs IBK H5 - Kärra IBK H5 8 - 9 Kim Nielsen, Roger Zahnér Flatåsskolan
2015-12-06 17:40 605001041 Guldringen IBK H5 - IK Zenith H6 7 - 4 Kim Nielsen, Roger Zahnér Flatåsskolan
2015-12-06 17:45 605001043 Stenungsunds IBK U - Romelanda UF H5 5 - 2 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Stenungsund Arena
2015-12-06 19:15 605001042 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Mölndals IBF H5 7 - 7 Tomas Levin, Mustafa Er Kastellegårdshallen
2015-12-12 17:00 605001050 Mölndals IBF H5 - Guldringen IBK H5 9 - 1 Robin Cederdahl, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2015-12-12 17:45 605001047 Stenungsunds IBK U - Landvetter IBK H5 9 - 9 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Stenungsund Arena
2015-12-13 12:15 605001048 IF Marin Väst H5 - Kärra IBK H5 8 - 15 Oscar Carestam, Fredrik Sävestrand Hall Of Flame
2015-12-13 14:20 605001049 Göteborgs IBK H5 - IK Zenith H6 8 - 8 Aldin Hadziselmovic, Jesper Axelsson Flatåsskolan
2015-12-13 20:00 605001046 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Romelanda UF H5 4 - 10 Fredrik Sävestrand, Goran Kuduzovic Kastellegårdshallen
2016-01-16 16:20 605001052 IK Zenith H6 - IF Marin Väst H5 6 - 7 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Björlanda Idrottshall
2016-01-17 14:00 605001055 Romelanda UF H5 - Mölndals IBF H5 8 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Munkegärdehallen
2016-01-17 17:40 605001054 Landvetter IBK H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 8 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2016-01-17 18:00 605001051 Guldringen IBK H5 - Göteborgs IBK H5 8 - 5 Joakim Amri Nilsson, Lazo Cesto Flatåsskolan
2016-01-17 19:45 605001053 Kärra IBK H5 - Stenungsunds IBK U 5 - 5 Adnan Tongur, Roger Zahnér Lillekärrshallen
2016-01-23 15:00 605001060 Mölndals IBF H5 - Göteborgs IBK H5 15 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Ekenskolan
2016-01-23 15:15 605001058 Stenungsunds IBK U - IK Zenith H6 2 - 4 Carl Otterström, Martin Larsson Stenungsund Arena
2016-01-24 12:30 605001059 IF Marin Väst H5 - Guldringen IBK H5 3 - 4 Johannes Akyol, Goran Kuduzovic Hall Of Flame
2016-01-24 19:00 605001056 Romelanda UF H5 - Landvetter IBK H5 5 - 10 Kari Kyyrä, Magnus Persson Munkegärdehallen
2016-01-24 19:00 605001057 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Kärra IBK H5 8 - 11 Kim Nielsen, Ulf Jonasson Kastellegårdshallen
2016-01-31 15:30 605001064 Landvetter IBK H5 - Mölndals IBF H5 5 - 10 Torbjörn Zahner, Oliver Engström Landvetter Idrottshall
2016-01-31 16:00 605001061 Guldringen IBK H5 - Stenungsunds IBK U 5 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2016-01-31 17:00 605001062 IK Zenith H6 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 8 - 9 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2016-01-31 18:10 605001065 Göteborgs IBK H5 - IF Marin Väst H5 4 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2016-02-26 20:15 605001063 Kärra IBK H5 - Romelanda UF H5 4 - 7 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Kärra Sporthall
2016-02-01 21:00 605001068 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - Guldringen IBK H5 5 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2016-02-06 12:00 605001070 Mölndals IBF H5 - IF Marin Väst H5 8 - 2 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2016-02-06 12:15 605001069 Stenungsunds IBK U - Göteborgs IBK H5 5 - 5 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Stenungsund Arena
2016-02-07 18:00 605001066 Landvetter IBK H5 - Kärra IBK H5 8 - 14 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2016-02-07 19:00 605001067 Romelanda UF H5 - IK Zenith H6 5 - 6 Oliver Engström, Roger Zahnér Munkegärdehallen
2016-02-14 12:15 605001074 IF Marin Väst H5 - Stenungsunds IBK U 3 - 4 Adnan Tongur, Oscar Carestam Hall Of Flame
2016-02-14 17:00 605001072 IK Zenith H6 - Landvetter IBK H5 13 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2016-02-14 19:15 605001073 Kärra IBK H5 - Mölndals IBF H5 11 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2016-02-24 20:00 605001075 Göteborgs IBK H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 9 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Flatåsskolan
2016-03-10 21:00 605001071 Guldringen IBK H5 - Romelanda UF H5 6 - 13 Goran Kuduzovic, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2016-02-27 15:00 605001080 Mölndals IBF H5 - Stenungsunds IBK U 5 - 8 Besim Mehmedagic, Jervand Hakopian Aktiviteten A-Hall
2016-02-28 16:30 605001077 Landvetter IBK H5 - Guldringen IBK H5 8 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2016-02-28 19:00 605001079 Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta - IF Marin Väst H5 9 - 12 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-02-28 19:15 605001078 Romelanda UF H5 - Göteborgs IBK H5 7 - 3 Oscar Carestam, Rickard Anneräng Munkegärdehallen
2016-03-03 20:00 605001076 Kärra IBK H5 - IK Zenith H6 4 - 13 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2016-03-05 14:20 605001082 IK Zenith H6 - Mölndals IBF H5 6 - 2 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2016-03-05 17:00 605001083 Stenungsunds IBK U - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 2 - 6 Mikael Molldén, Amir Huseinovic Stenungsund Arena
2016-03-06 12:30 605001084 IF Marin Väst H5 - Romelanda UF H5 7 - 9 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Hall Of Flame
2016-03-06 16:00 605001085 Göteborgs IBK H5 - Landvetter IBK H5 8 - 7 Fredrik Sävestrand, Aldin Hadziselmovic Flatåsskolan
2016-03-06 18:10 605001081 Guldringen IBK H5 - Kärra IBK H5 5 - 13 Fredrik Sävestrand, Aldin Hadziselmovic Flatåsskolan
2016-03-12 14:20 605001086 IK Zenith H6 - Guldringen IBK H5 21 - 4 Jervand Hakopian, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2016-03-12 15:00 605001090 Mölndals IBF H5 - Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 12 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2016-03-13 16:15 605001089 Romelanda UF H5 - Stenungsunds IBK U 4 - 5 Kevin Larsson, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2016-03-13 18:30 605001088 Landvetter IBK H5 - IF Marin Väst H5 8 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-03-13 19:15 605001087 Kärra IBK H5 - Göteborgs IBK H5 28 - 1 Gustav Glansén, Narcis Hadziselimovic Lillekärrshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Romelanda UF H5 18 13 1 4 122-80 42 40
2. Kärra IBK H5 18 12 2 4 178-121 57 38
3. IK Zenith H6 18 12 2 4 150-95 55 38
4. Stenungsunds IBK U 18 10 3 5 115-94 21 33
5. Guldringen IBK H5 18 7 2 9 106-143 -37 23
6. Mölndals IBF H5 18 7 1 10 139-119 20 22
7. Landvetter IBK H5 18 6 2 10 130-143 -13 20
8. Göteborgs IBK H5 18 6 2 10 131-158 -27 20
9. Sportlife Kungälvs IBK H5 Hålta 18 4 3 11 106-143 -37 15
10. IF Marin Väst H5 18 4 0 14 98-179 -81 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:30 606001003 Angereds IS H6 - Utbynäs SK H6 7 - 5 Gustav Glansén, Hajrudin Begic Hammarkullehallen
2015-10-03 17:10 606001005 Mölndals IBF H6 - IK Zenith HJ18-H6 4 - 5 Kim Nielsen, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2015-10-04 10:10 606001002 Lindome IBK Div 6 - Korsvägen BBK H6 7 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skånhällaskolan
2015-12-17 20:15 606001001 Bergums IF H6 - Somalia SK H6 39 - 0 Johannes Akyol, Goran Kuduzovic Sandeklevshallen
2015-10-09 19:15 606001007 Skår IBK H6 - Angereds IS H6 12 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skepplanda Idrottshall
2015-10-10 13:00 606001010 Somalia SK H6 - Mölndals IBF H6 1 - 20 Ulf Jonasson, Jervand Hakopian Berghalla
2015-10-11 13:00 606001009 Korsvägen BBK H6 - Bergums IF H6 9 - 12 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2015-10-11 14:30 606001008 Utbynäs SK H6 - Lindome IBK Div 6 1 - 13 Alf Björkner, Mikael Ärlig Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-10-17 14:30 606001013 Angereds IS H6 - IK Zenith HJ18-H6 5 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Hammarkullehallen
2015-10-17 16:15 606001012 Lindome IBK Div 6 - Skår IBK H6 8 - 4 Oliver Engström, Minal Landin Almåshallen B
2015-10-18 13:30 606001011 Bergums IF H6 - Utbynäs SK H6 10 - 6 Adam Jällfält, Amir Huseinovic Bergumsskolan
2015-12-20 13:00 606001015 Korsvägen BBK H6 - Somalia SK H6 23 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2015-10-24 13:00 606001016 Mölndals IBF H6 - Angereds IS H6 3 - 13 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2015-10-25 10:10 606001017 IK Zenith HJ18-H6 - Lindome IBK Div 6 7 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2015-10-25 13:00 606001018 Skår IBK H6 - Bergums IF H6 7 - 7 Mustafa Er, Kim Nielsen Skepplanda Idrottshall
2015-10-25 17:15 606001019 Utbynäs SK H6 - Korsvägen BBK H6 6 - 5 Adem Can, Jervand Hakopian Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2015-11-07 10:10 606001022 Lindome IBK Div 6 - Mölndals IBF H6 7 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2015-11-08 12:30 606001021 Bergums IF H6 - IK Zenith HJ18-H6 11 - 9 Kim Nielsen, Goran Kuduzovic Bergumsskolan
2015-11-08 13:00 606001025 Korsvägen BBK H6 - Skår IBK H6 3 - 10 Gabriel Holmberg, Johan Larsson Valhalla C-hall
2015-11-08 14:30 606001024 Utbynäs SK H6 - Somalia SK H6 36 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-13 19:15 606001029 Skår IBK H6 - Utbynäs SK H6 2 - 6 Johannes Akyol, Adam Jällfält Skepplanda Idrottshall
2015-11-14 13:00 606001030 Somalia SK H6 - Angereds IS H6 2 - 40 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Berghalla
2015-11-14 15:00 606001028 IK Zenith HJ18-H6 - Korsvägen BBK H6 7 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Tuve Sporthall
2015-11-15 11:00 606001027 Mölndals IBF H6 - Bergums IF H6 4 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Ekenskolan
2015-11-20 19:15 606001033 Skår IBK H6 - Somalia SK H6 66 - 0 Tomas Levin, Peter Bertlin Skepplanda Idrottshall
2015-11-22 10:10 606001032 Lindome IBK Div 6 - Angereds IS H6 7 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Skånhällaskolan
2015-11-22 14:30 606001035 Korsvägen BBK H6 - Mölndals IBF H6 9 - 13 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Valhalla C-hall
2015-11-22 18:10 606001034 Utbynäs SK H6 - IK Zenith HJ18-H6 4 - 5 Magnus Persson, Jervand Hakopian Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-27 20:30 606001039 IK Zenith HJ18-H6 - Skår IBK H6 5 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Björlanda Idrottshall
2015-11-28 13:00 606001040 Somalia SK H6 - Lindome IBK Div 6 3 - 30 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Berghalla
2015-11-28 14:30 606001036 Angereds IS H6 - Bergums IF H6 10 - 7 Gabriel Holmberg, Magnus Persson Hammarkullehallen
2015-11-28 16:30 606001038 Mölndals IBF H6 - Utbynäs SK H6 7 - 6 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Aktiviteten A-Hall
2015-12-04 19:15 606001043 Skår IBK H6 - Mölndals IBF H6 9 - 4 Adnan Tongur, Aldin Hadziselmovic Skepplanda Idrottshall
2015-12-05 17:30 606001042 IK Zenith HJ18-H6 - Somalia SK H6 25 - 2 Magnus Persson, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2015-12-06 19:00 606001045 Korsvägen BBK H6 - Angereds IS H6 9 - 6 Joakim Jögi, Goran Kuduzovic Valhalla C-hall
2016-01-10 13:00 606001041 Bergums IF H6 - Lindome IBK Div 6 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bergumsskolan
2015-12-12 13:00 606001050 Somalia SK H6 - Bergums IF H6 0 - 55 Johan Larsson, Kevin Larsson Berghalla
2015-12-12 14:20 606001046 IK Zenith HJ18-H6 - Mölndals IBF H6 11 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2015-12-13 14:30 606001049 Korsvägen BBK H6 - Lindome IBK Div 6 1 - 8 Robin Cederdahl, Adam Kruse Valhalla C-hall
2015-12-13 15:30 606001048 Utbynäs SK H6 - Angereds IS H6 4 - 5 Ulf Jonasson, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-15 20:00 606001052 Lindome IBK Div 6 - Utbynäs SK H6 8 - 5 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Almåshallen B
2016-01-17 12:30 606001051 Bergums IF H6 - Korsvägen BBK H6 16 - 2 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2016-01-17 18:00 606001053 Angereds IS H6 - Skår IBK H6 1 - 12 Alf Björkner, Tomas Levin Hammarkullehallen
2016-02-20 11:00 606001055 Mölndals IBF H6 - Somalia SK H6 17 - 2 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2016-01-22 19:15 606001058 Skår IBK H6 - Lindome IBK Div 6 17 - 4 Johannes Akyol, Adam Jällfält Skepplanda Idrottshall
2016-01-23 13:00 606001060 Somalia SK H6 - Korsvägen BBK H6 0 - 35 Jesper Dammert, Gustav Glansén Berghalla
2016-01-24 14:30 606001059 Utbynäs SK H6 - Bergums IF H6 7 - 2 Mustafa Er, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-24 19:00 606001057 IK Zenith HJ18-H6 - Angereds IS H6 12 - 3 Christer Carlberg, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2016-01-31 13:00 606001062 Lindome IBK Div 6 - IK Zenith HJ18-H6 9 - 9 Alf Björkner, Kim Nielsen Streteredsskolan
2016-01-31 13:30 606001061 Bergums IF H6 - Skår IBK H6 10 - 7 Johan Larsson, Kevin Larsson Bergumsskolan
2016-01-31 16:00 606001065 Korsvägen BBK H6 - Utbynäs SK H6 4 - 5 Oscar Carestam, Jesper Odeholm Valhalla C-hall
2016-02-21 19:20 606001063 Angereds IS H6 - Mölndals IBF H6 12 - 8 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-02-05 19:15 606001069 Skår IBK H6 - Korsvägen BBK H6 15 - 3 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Skepplanda Idrottshall
2016-02-06 13:00 606001070 Somalia SK H6 - Utbynäs SK H6 2 - 33 Kari Kyyrä, Magnus Persson Berghalla
2016-02-06 14:00 606001067 Mölndals IBF H6 - Lindome IBK Div 6 4 - 10 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2016-02-06 14:20 606001068 IK Zenith HJ18-H6 - Bergums IF H6 5 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Björlanda Idrottshall
2016-02-13 14:30 606001073 Angereds IS H6 - Somalia SK H6 29 - 1 Goran Kuduzovic, Jervand Hakopian Hammarkullehallen
2016-02-14 12:30 606001071 Bergums IF H6 - Mölndals IBF H6 14 - 3 Joakim Jögi, Jervand Hakopian Bergumsskolan
2016-02-14 17:15 606001074 Utbynäs SK H6 - Skår IBK H6 3 - 10 Ej offentliggjord, Kevin Larsson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-03-06 12:30 606001075 Korsvägen BBK H6 - IK Zenith HJ18-H6 3 - 13 Torbjörn Zahner, Tomas Levin Tuve Sporthall
2016-02-27 13:00 606001080 Somalia SK H6 - Skår IBK H6 2 - 37 Lazo Cesto, Goran Kuduzovic Berghalla
2016-02-27 15:00 606001076 Angereds IS H6 - Lindome IBK Div 6 9 - 9 Kim Nielsen, Narcis Hadziselimovic Hammarkullehallen
2016-02-27 17:00 606001078 Mölndals IBF H6 - Korsvägen BBK H6 4 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Aktiviteten A-Hall
2016-02-28 15:00 606001079 IK Zenith HJ18-H6 - Utbynäs SK H6 3 - 5 Kim Nielsen, Adam Jällfält Björlanda Idrottshall
2016-03-04 19:15 606001083 Skår IBK H6 - IK Zenith HJ18-H6 4 - 2 Narcis Hadziselimovic, Goran Kuduzovic Skepplanda Idrottshall
2016-03-06 10:10 606001082 Lindome IBK Div 6 - Somalia SK H6 29 - 2 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Skånhällaskolan
2016-03-06 12:30 606001081 Bergums IF H6 - Angereds IS H6 11 - 13 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Bergumsskolan
2016-03-06 16:30 606001084 Utbynäs SK H6 - Mölndals IBF H6 8 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-03-12 13:00 606001090 Somalia SK H6 - IK Zenith HJ18-H6 3 - 27 Joakim Jögi, Mustafa Er Berghalla
2016-03-12 14:30 606001087 Angereds IS H6 - Korsvägen BBK H6 8 - 5 Peter Bertlin, Tomas Levin Hammarkullehallen
2016-03-12 17:00 606001089 Mölndals IBF H6 - Skår IBK H6 4 - 13 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2016-03-13 10:10 606001086 Lindome IBK Div 6 - Bergums IF H6 8 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skånhällaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skår IBK H6 16 12 1 3 231-69 162 37
2. Lindome IBK Div 6 16 11 2 3 167-89 78 35
3. IK Zenith HJ18-H6 16 10 2 4 151-71 80 32
4. Angereds IS H6 16 10 1 5 176-113 63 31
5. Bergums IF H6 16 9 2 5 217-97 120 29
6. Utbynäs SK H6 16 8 0 8 140-86 54 24
7. Korsvägen BBK H6 16 4 0 12 123-131 -8 12
8. Mölndals IBF H6 16 4 0 12 101-132 -31 12
9. Somalia SK H6 16 0 0 16 23-541 -518 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 16:30 608001001 Göteborg City IBK HR 3X15 - Frölunda IBK Hr 3X15 1 - 5 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-10-07 21:00 608001002 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Ale IBF Hres 3x15 3 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Kärra Sporthall
2015-10-14 20:50 608001003 Ale IBF Hres 3x15 - Göteborg City IBK HR 3X15 0 - 5 Linus Backlund, Johan Pedersen Bohushallen
2015-10-28 21:00 608001004 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Frölunda IBK Hr 3X15 3 - 8 Amir Huseinovic, Jesper Odeholm Kärra Sporthall
2015-11-04 20:50 608001006 Ale IBF Hres 3x15 - Frölunda IBK Hr 3X15 4 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-11-08 16:30 608001005 Göteborg City IBK HR 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 6 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-11-11 20:50 608001008 Ale IBF Hres 3x15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 4 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Bohushallen
2015-11-15 14:20 608001007 Frölunda IBK Hr 3X15 - Göteborg City IBK HR 3X15 5 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Flatåsskolan
2015-11-29 15:10 608001010 Frölunda IBK Hr 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 6 - 3 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Flatåsskolan
2015-11-29 15:30 608001009 Göteborg City IBK HR 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 WO (5 - 0) Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2015-12-09 21:00 608001011 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Göteborg City IBK HR 3X15 7 - 5 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Kärra Sporthall
2015-12-13 16:20 608001012 Frölunda IBK Hr 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 8 - 7 Aldin Hadziselmovic, Jesper Axelsson Flatåsskolan
2016-01-13 21:00 608001014 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Ale IBF Hres 3x15 8 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Kärra Sporthall
2016-01-17 16:30 608001013 Göteborg City IBK HR 3X15 - Frölunda IBK Hr 3X15 7 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-01-20 20:50 608001015 Ale IBF Hres 3x15 - Göteborg City IBK HR 3X15 5 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2016-01-27 21:00 608001016 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Frölunda IBK Hr 3X15 6 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kärra Sporthall
2016-02-03 20:50 608001018 Ale IBF Hres 3x15 - Frölunda IBK Hr 3X15 4 - 3 Linus Backlund, Johan Pedersen Bohushallen
2016-02-07 17:30 608001017 Göteborg City IBK HR 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 4 - 6 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2016-02-24 20:50 608001020 Ale IBF Hres 3x15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 3 - 4 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2016-02-28 13:10 608001019 Frölunda IBK Hr 3X15 - Göteborg City IBK HR 3X15 7 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Flatåsskolan
2016-03-22 20:00 608001022 Frölunda IBK Hr 3X15 - Hisingskärra IBK HRes 3*15 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2016-03-23 20:15 608001021 Göteborg City IBK HR 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-03-15 20:00 608001024 Frölunda IBK Hr 3X15 - Ale IBF Hres 3x15 5 - 4 Besim Mehmedagic, Peter Bertlin Frölunda Kulturhus
2016-03-20 11:45 608001023 Hisingskärra IBK HRes 3*15 - Göteborg City IBK HR 3X15 6 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frölunda IBK Hr 3X15 12 9 1 2 69-48 21 28
2. Hisingskärra IBK HRes 3*15 12 6 2 4 57-52 5 20
3. Göteborg City IBK HR 3X15 12 3 2 7 49-55 -6 11
4. Ale IBF Hres 3x15 12 2 3 7 38-58 -20 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:00 607001002 Surte IS IBK Res 3X20 - Lindome IBK HR 1 6 - 7 Johan Larsson, Kevin Larsson Bohushallen
2015-10-03 15:10 607001003 Eken IBK Hres 3*20 - Guldhedens IK HR 7 - 9 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Ekenskolan
2015-10-04 14:15 607001005 Myggenäs IBK HR - Öckerö IBK Res 3x20 9 - 5 Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2015-10-10 14:00 607001006 Öckerö IBK Res 3x20 - IBF Älvstranden Hres 3*20 6 - 5 Linus Backlund, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2015-10-10 16:30 607001008 Guldhedens IK HR - Surte IS IBK Res 3X20 11 - 8 Jervand Hakopian, Tomas Levin Valhalla A-hall
2015-10-17 15:20 607001013 Eken IBK Hres 3*20 - Öckerö IBK Res 3x20 10 - 3 Tomas Levin, Adam Jällfält Ekenskolan
2016-01-07 19:10 607001014 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Myggenäs IBK HR 12 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Lundbystrand 4
2015-10-23 20:00 607001016 Myggenäs IBK HR - Eken IBK Hres 3*20 13 - 4 Robin Nåred, Robin Lyckäng Häggvallsskolan
2015-10-24 11:45 607001017 Öckerö IBK Res 3x20 - Surte IS IBK Res 3X20 4 - 8 Dejan Cesto, Hajrudin Begic Hedenskolans Idrottshall
2015-10-25 11:30 607001019 Guldhedens IK HR - Lindome IBK HR 1 5 - 13 Andreas Rolén, Oliver Engström Valhalla A-hall
2015-11-06 20:00 607001023 Eken IBK Hres 3*20 - IBF Älvstranden Hres 3*20 5 - 7 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2015-12-10 20:10 607001022 Surte IS IBK Res 3X20 - Myggenäs IBK HR 4 - 12 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-11-12 19:45 607001026 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Surte IS IBK Res 3X20 5 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lundbystrand 4
2015-12-05 15:30 607001028 Öckerö IBK Res 3x20 - Lindome IBK HR 1 8 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2015-11-19 20:00 607001032 Surte IS IBK Res 3X20 - Eken IBK Hres 3*20 13 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Bohushallen
2015-11-21 16:00 607001034 Guldhedens IK HR - Öckerö IBK Res 3x20 10 - 11 Goran Kuduzovic, Kim Nielsen Valhalla C-hall
2015-11-22 12:10 607001035 Lindome IBK HR 1 - Myggenäs IBK HR 15 - 4 Adnan Tongur, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2015-11-29 14:15 607001038 Myggenäs IBK HR - Guldhedens IK HR 6 - 14 Christian Ragnevi, Robin Nåred Häggvallsskolan
2015-11-29 16:00 607001037 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Lindome IBK HR 1 3 - 11 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Lundbystrand 3
2015-12-04 20:00 607001044 Guldhedens IK HR - IBF Älvstranden Hres 3*20 9 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Valhalla B-hall
2015-12-14 20:30 607001045 Lindome IBK HR 1 - Eken IBK Hres 3*20 16 - 5 Adam Jällfält, Louise Elgquist Almåshallen B
2015-12-08 20:15 607001048 Guldhedens IK HR - Eken IBK Hres 3*20 18 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2015-12-12 17:00 607001049 Lindome IBK HR 1 - Surte IS IBK Res 3X20 8 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen B
2016-03-12 12:00 607001046 Öckerö IBK Res 3x20 - Myggenäs IBK HR 16 - 3 Patrik Jonasson, Fredrik Sävestrand Hedenskolans Idrottshall
2016-01-14 20:00 607001052 Surte IS IBK Res 3X20 - Guldhedens IK HR 11 - 7 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Bohushallen
2016-01-17 15:30 607001054 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Öckerö IBK Res 3x20 7 - 7 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Lundbystrand 1
2016-01-23 14:00 607001057 Öckerö IBK Res 3x20 - Eken IBK Hres 3*20 5 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-01-27 20:00 607001056 Myggenäs IBK HR - IBF Älvstranden Hres 3*20 11 - 1 Richard Berndtsson, Jim Olausson Häggvallsskolan
2016-01-30 12:20 607001063 Eken IBK Hres 3*20 - Myggenäs IBK HR 8 - 4 Ulf Jonasson, Tomas Levin Ekenskolan
2016-01-31 15:00 607001065 Lindome IBK HR 1 - Guldhedens IK HR 8 - 8 Sara Karlholm, Kim Nielsen Streteredsskolan
2016-02-11 20:15 607001062 Surte IS IBK Res 3X20 - Öckerö IBK Res 3x20 13 - 7 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Bohushallen
2016-02-03 20:00 607001067 Myggenäs IBK HR - Surte IS IBK Res 3X20 6 - 4 Robin Nåred, Tommas Bråten Häggvallsskolan
2016-02-05 19:30 607001066 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Eken IBK Hres 3*20 8 - 5 Gabriel Holmberg, Roger Zahnér Lundbystrand 1
2016-02-13 19:45 607001072 Surte IS IBK Res 3X20 - IBF Älvstranden Hres 3*20 1 - 6 Kari Kyyrä, Fredrik Sävestrand Bohushallen
2016-02-14 12:10 607001075 Lindome IBK HR 1 - Öckerö IBK Res 3x20 11 - 3 Adem Can, Goran Kuduzovic Skånhällaskolan
2016-02-21 12:45 607001078 Myggenäs IBK HR - Lindome IBK HR 1 2 - 7 Walter Wästhage, Robin Nåred Häggvallsskolan
2016-02-26 20:00 607001076 Eken IBK Hres 3*20 - Surte IS IBK Res 3X20 1 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Ekenskolan
2016-03-23 20:00 607001079 Öckerö IBK Res 3x20 - Guldhedens IK HR 7 - 11 Jervand Hakopian, Roger Zahnér Lundbystrand 3
2015-12-20 13:15 607001084 Guldhedens IK HR - Myggenäs IBK HR 13 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Valhalla B-hall
2016-02-22 20:15 607001085 Lindome IBK HR 1 - IBF Älvstranden Hres 3*20 11 - 7 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Almåshallen B
2016-03-09 20:10 607001087 Eken IBK Hres 3*20 - Lindome IBK HR 1 1 - 11 Johan Larsson, Kevin Larsson Ekenskolan
2016-03-11 19:30 607001088 IBF Älvstranden Hres 3*20 - Guldhedens IK HR 8 - 12 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK HR 1 12 10 1 1 125-59 66 31
2. Guldhedens IK HR 12 8 1 3 127-95 32 25
3. Myggenäs IBK HR 12 5 0 7 79-103 -24 15
4. IBF Älvstranden Hres 3*20 12 4 2 6 75-87 -12 14
5. Surte IS IBK Res 3X20 12 4 1 7 80-77 3 13
6. Öckerö IBK Res 3x20 12 4 1 7 82-102 -20 13
7. Eken IBK Hres 3*20 12 4 0 8 62-107 -45 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 16:30 609001004 Surte IS IBK Vet - Landvetter IBK H Vet 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-10-04 09:00 609001003 Lindome IBK vet - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skånhällaskolan
2015-10-04 12:20 609001001 Partille IBS Vet - Kärra IBK HV 5 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2015-10-04 20:00 609001002 Sportlife Kungälvs IBK HV - Floda IBK Vet 6 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-10-10 11:20 609001006 Pixbo Wallenstam IBK - Kärra IBK HV 8 - 6 Adem Can, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2015-10-10 17:00 609001008 Surte IS IBK Vet - Lindome IBK vet 6 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2015-10-11 13:30 609001007 Landvetter IBK H Vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 3 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2015-10-11 18:50 609001005 Floda IBK Vet - Partille IBS Vet 2 - 5 Ludwig Modh, Mustafa Er Alléhallen
2015-10-16 18:50 609001009 Partille IBS Vet - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2015-10-18 14:30 609001011 Kärra IBK HV - Surte IS IBK Vet 4 - 8 Kim Nielsen, Krister Carlsson Kärra Sporthall
2015-10-18 18:50 609001010 Floda IBK Vet - Landvetter IBK H Vet 5 - 5 Patrik Jonasson, Mustafa Er Alléhallen
2015-10-18 20:50 609001012 Sportlife Kungälvs IBK HV - Lindome IBK vet 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-10-23 18:45 609001014 Surte IS IBK Vet - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Bohushallen
2015-10-25 09:00 609001015 Lindome IBK vet - Floda IBK Vet 7 - 2 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Skånhällaskolan
2015-10-25 17:00 609001013 Landvetter IBK H Vet - Partille IBS Vet 1 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Landvetter Idrottshall
2015-10-26 21:30 609001016 Sportlife Kungälvs IBK HV - Kärra IBK HV 3 - 8 Johan Larsson, Kevin Larsson Kastellegårdshallen
2015-10-30 18:50 609001017 Partille IBS Vet - Surte IS IBK Vet 4 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2015-11-01 11:10 609001019 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK HV 10 - 1 Amir Huseinovic, Mikael Ärlig Wallenstamhallen
2015-11-01 15:00 609001018 Landvetter IBK H Vet - Lindome IBK vet 3 - 5 Mustafa Er, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2015-11-01 18:50 609001020 Floda IBK Vet - Kärra IBK HV 7 - 6 Mustafa Er, Andreas Rolén Alléhallen
2015-11-07 09:00 609001021 Lindome IBK vet - Partille IBS Vet 3 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2015-11-07 19:50 609001022 Sportlife Kungälvs IBK HV - Surte IS IBK Vet 3 - 9 Patrik Jonasson, Kim Nielsen Kastellegårdshallen
2015-11-08 14:50 609001023 Kärra IBK HV - Landvetter IBK H Vet 17 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2015-11-08 18:50 609001024 Floda IBK Vet - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 14 Jervand Hakopian, Mikael Ärlig Alléhallen
2015-11-13 18:40 609001025 Partille IBS Vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 7 - 1 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2015-11-14 17:00 609001027 Surte IS IBK Vet - Floda IBK Vet 8 - 1 Ulf Jonasson, Johan Pedersen Bohushallen
2015-11-15 10:10 609001026 Lindome IBK vet - Kärra IBK HV 3 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Skånhällaskolan
2015-11-15 17:10 609001028 Landvetter IBK H Vet - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2015-11-16 20:30 609001032 Landvetter IBK H Vet - Surte IS IBK Vet 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Önnerödshallen
2015-11-21 13:40 609001031 Pixbo Wallenstam IBK - Lindome IBK vet 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mölnlycke Idrottshall
2015-11-22 15:50 609001029 Kärra IBK HV - Partille IBS Vet 2 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Kärra Sporthall
2015-11-22 18:50 609001030 Floda IBK Vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 9 - 7 Jesper Dammert, Alf Björkner Alléhallen
2015-11-27 18:40 609001033 Partille IBS Vet - Floda IBK Vet 7 - 4 Magnus Persson, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2015-11-29 16:10 609001034 Kärra IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 4 Tomas Levin, Javed Khan Kärra Sporthall
2015-11-29 20:00 609001035 Sportlife Kungälvs IBK HV - Landvetter IBK H Vet 3 - 4 Ulf Jonasson, Henry Tames Kastellegårdshallen
2016-01-09 09:50 609001036 Lindome IBK vet - Surte IS IBK Vet 6 - 1 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2015-12-05 13:40 609001037 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS Vet 3 - 6 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2015-12-05 17:00 609001039 Surte IS IBK Vet - Kärra IBK HV 7 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Bohushallen
2015-12-06 09:00 609001040 Lindome IBK vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 5 - 3 Adam Jällfält, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-12-06 19:00 609001038 Landvetter IBK H Vet - Floda IBK Vet 3 - 8 Rikard Mott, Jakob Hambert Landvetter Idrottshall
2015-12-13 15:00 609001044 Kärra IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 8 - 10 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2015-12-13 18:50 609001043 Floda IBK Vet - Lindome IBK vet 5 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2015-12-16 20:55 609001041 Partille IBS Vet - Landvetter IBK H Vet 4 - 2 Ulf Jonasson, Pierre Eberhard Berg Ugglumshallen
2016-01-10 12:00 609001042 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK Vet 3 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Wallenstamhallen
2016-01-12 20:20 609001046 Lindome IBK vet - Landvetter IBK H Vet 9 - 2 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Skånhällaskolan
2016-01-13 18:15 609001045 Surte IS IBK Vet - Partille IBS Vet 2 - 3 Johannes Akyol, Adam Jällfält Bohushallen
2016-01-17 16:50 609001048 Kärra IBK HV - Floda IBK Vet 7 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-01-17 19:45 609001047 Sportlife Kungälvs IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 5 Robin Cederdahl, Oscar Carestam Kastellegårdshallen
2016-01-22 18:40 609001049 Partille IBS Vet - Lindome IBK vet 4 - 2 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2016-01-23 11:00 609001050 Surte IS IBK Vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 3 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bohushallen
2016-01-23 11:00 609001052 Pixbo Wallenstam IBK - Floda IBK Vet 4 - 3 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Mölnlycke Idrottshall
2016-01-24 13:20 609001051 Landvetter IBK H Vet - Kärra IBK HV 2 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Landvetter Idrottshall
2016-01-30 11:20 609001056 Pixbo Wallenstam IBK - Landvetter IBK H Vet 5 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Wallenstamhallen
2016-01-31 16:50 609001054 Kärra IBK HV - Lindome IBK vet 3 - 0 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
2016-01-31 18:50 609001055 Floda IBK Vet - Surte IS IBK Vet 5 - 7 Johan Larsson, Kevin Larsson Alléhallen
2016-01-31 19:45 609001053 Sportlife Kungälvs IBK HV - Partille IBS Vet 3 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2016-02-03 21:00 609001058 Sportlife Kungälvs IBK HV - Floda IBK Vet 6 - 7 Johannes Akyol, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2016-02-05 18:50 609001057 Partille IBS Vet - Kärra IBK HV 3 - 4 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2016-02-06 13:00 609001060 Surte IS IBK Vet - Landvetter IBK H Vet 5 - 4 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Bohushallen
2016-02-07 09:00 609001059 Lindome IBK vet - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Skånhällaskolan
2016-02-13 11:10 609001062 Pixbo Wallenstam IBK - Kärra IBK HV 2 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2016-02-14 14:20 609001063 Landvetter IBK H Vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 7 - 5 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Landvetter Idrottshall
2016-02-14 19:00 609001061 Floda IBK Vet - Partille IBS Vet 3 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2016-03-23 18:20 609001064 Surte IS IBK Vet - Lindome IBK vet 4 - 4 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2016-02-21 16:50 609001067 Kärra IBK HV - Surte IS IBK Vet 8 - 3 Ulf Jonasson, Adam Jällfält Kärra Sporthall
2016-02-21 18:50 609001066 Floda IBK Vet - Landvetter IBK H Vet 5 - 5 Mustafa Er, Henry Tames Alléhallen
2016-02-21 20:00 609001068 Sportlife Kungälvs IBK HV - Lindome IBK vet 0 - 10 Robin Cederdahl, Johan Larsson Kastellegårdshallen
2016-03-10 20:30 609001065 Partille IBS Vet - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Jonsereds Idrottshall
2016-02-27 17:00 609001070 Surte IS IBK Vet - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Bohushallen
2016-02-28 10:10 609001071 Lindome IBK vet - Floda IBK Vet 8 - 4 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Skånhällaskolan
2016-02-28 18:30 609001069 Landvetter IBK H Vet - Partille IBS Vet 5 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2016-02-28 19:10 609001072 Sportlife Kungälvs IBK HV - Kärra IBK HV 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-03-04 18:40 609001073 Partille IBS Vet - Surte IS IBK Vet 2 - 4 Mustafa Er, Ulf Jonasson Vallhamra Sportcenter
2016-03-05 14:00 609001075 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK HV 5 - 3 Besim Mehmedagic, Tomas Levin Mölnlycke Idrottshall
2016-03-06 18:00 609001074 Landvetter IBK H Vet - Lindome IBK vet 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-03-06 18:50 609001076 Floda IBK Vet - Kärra IBK HV 7 - 9 Adem Can, Amir Huseinovic Alléhallen
2016-03-13 09:00 609001077 Lindome IBK vet - Partille IBS Vet 6 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skånhällaskolan
2016-03-13 15:40 609001079 Kärra IBK HV - Landvetter IBK H Vet 9 - 5 Tomas Levin, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2016-03-13 18:50 609001080 Floda IBK Vet - Pixbo Wallenstam IBK 7 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Alléhallen
2016-03-13 20:05 609001078 Sportlife Kungälvs IBK HV - Surte IS IBK Vet 4 - 9 Robin Cederdahl, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
2016-03-18 18:40 609001081 Partille IBS Vet - Sportlife Kungälvs IBK HV 10 - 1 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Vallhamra Sportcenter
2016-03-20 10:10 609001082 Lindome IBK vet - Kärra IBK HV 4 - 1 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Skånhällaskolan
2016-03-20 18:00 609001084 Landvetter IBK H Vet - Pixbo Wallenstam IBK 7 - 0 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-03-21 21:00 609001083 Surte IS IBK Vet - Floda IBK Vet 5 - 3 William Hilmersson, Adem Can Bohushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS Vet 21 15 2 4 96-60 36 47
2. Surte IS IBK Vet 21 13 4 4 105-76 29 43
3. Lindome IBK vet 21 11 5 5 97-61 36 38
4. Kärra IBK HV 21 12 0 9 119-97 22 36
5. Pixbo Wallenstam IBK 21 9 6 6 95-84 11 33
6. Floda IBK Vet 21 5 4 12 101-134 -33 19
7. Landvetter IBK H Vet 21 3 6 12 77-110 -33 15
8. Sportlife Kungälvs IBK HV 21 1 3 17 73-141 -68 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis