Ford Damer (2015/16)

Gruppspel
Damer Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 20:00 621201005 Floda IBK D2 - Surte IS IBK D2 4 - 1 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2015-10-03 15:00 621201004 FBC Lerum D2 - IBF Backadalen 10 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2015-10-03 18:30 621201006 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Lindome IBK D2 2 - 7 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Wallenstamhallen
2015-10-04 17:30 621201003 Burås IK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 4 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2015-11-20 20:00 621201002 Guldhedens IK D2 - Lindås IBK D2 2 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Valhalla A-hall
2015-10-10 14:45 621201008 Surte IS IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 5 - 0 Henrik Lord Johansson, Pontus Ekengränd Bohushallen
2015-10-11 12:00 621201009 IBF Backadalen - Floda IBK D2 3 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2015-10-11 15:00 621201011 Lindås IBK D2 - Burås IK D2 11 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2015-10-11 17:00 621201010 Sportlife Kungälvs IBK D2 - FBC Lerum D2 1 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-10-11 19:30 621201012 Kärra IBK D2 - Guldhedens IK D2 6 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Lillekärrshallen
2015-10-16 20:00 621201016 Floda IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 4 - 3 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Alléhallen
2015-10-17 14:15 621201018 Lindome IBK D2 - Surte IS IBK D2 9 - 5 Linus Backlund, Johan Pedersen Almåshallen B
2015-10-17 17:30 621201015 FBC Lerum D2 - Lindås IBK D2 5 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2015-10-18 09:00 621201017 Pixbo Wallenstam IBF D2 - IBF Backadalen 5 - 1 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2015-10-18 15:00 621201014 Burås IK D2 - Kärra IBK D2 5 - 4 e.förl. Johan Larsson, Kevin Larsson Svingelns Sporthall
2015-10-22 18:15 621201021 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Mimershus A-hallen
2015-10-25 15:00 621201022 Lindås IBK D2 - Floda IBK D2 4 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Salming Arena
2015-10-25 15:30 621201020 IBF Backadalen - Lindome IBK D2 2 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2015-10-25 16:30 621201024 Guldhedens IK D2 - Burås IK D2 7 - 6 e.förl. Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-10-25 19:30 621201023 Kärra IBK D2 - FBC Lerum D2 4 - 5 Adam Kruse, Johan Pedersen Lillekärrshallen
2015-10-30 20:00 621201027 Floda IBK D2 - Kärra IBK D2 5 - 3 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2015-10-31 16:00 621201029 Lindome IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 7 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2015-10-31 18:00 621201026 FBC Lerum D2 - Guldhedens IK D2 10 - 0 Adam Kruse, Minal Landin Rydsbergshallen
2015-11-03 19:00 621201030 Surte IS IBK D2 - IBF Backadalen 6 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Bohushallen
2015-12-09 20:15 621201028 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Lindås IBK D2 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2015-11-08 13:30 621201035 Guldhedens IK D2 - Floda IBK D2 3 - 8 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-11-08 15:00 621201033 Lindås IBK D2 - Lindome IBK D2 1 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-11-08 16:45 621201032 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Surte IS IBK D2 3 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-11-08 17:30 621201036 Burås IK D2 - FBC Lerum D2 2 - 5 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2015-11-08 19:30 621201034 Kärra IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 7 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lillekärrshallen
2015-11-13 20:00 621201038 Floda IBK D2 - Burås IK D2 3 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2015-11-14 14:45 621201041 Surte IS IBK D2 - Lindås IBK D2 7 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2015-11-14 16:00 621201040 Lindome IBK D2 - Kärra IBK D2 6 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2015-11-15 13:00 621201039 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Guldhedens IK D2 11 - 4 Adam Kruse, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2015-11-15 15:30 621201042 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK D2 3 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand 1
2015-11-21 18:00 621201048 FBC Lerum D2 - Floda IBK D2 6 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2015-11-22 14:00 621201044 Lindås IBK D2 - IBF Backadalen 9 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2015-11-22 14:00 621201046 Guldhedens IK D2 - Lindome IBK D2 2 - 11 Adam Kruse, Minal Landin Valhalla B-hall
2015-11-22 15:00 621201047 Burås IK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2015-11-22 19:30 621201045 Kärra IBK D2 - Surte IS IBK D2 2 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Lillekärrshallen
2015-11-18 19:00 621201053 IBF Backadalen - Kärra IBK D2 1 - 10 Adam Kruse, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2015-11-24 19:00 621201052 Surte IS IBK D2 - Guldhedens IK D2 15 - 4 Adam Kruse, Jesper Axelsson Bohushallen
2015-11-25 20:30 621201050 Pixbo Wallenstam IBF D2 - FBC Lerum D2 3 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2015-11-26 20:00 621201051 Lindome IBK D2 - Burås IK D2 3 - 1 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Almåshallen B
2015-11-26 20:30 621201054 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Lindås IBK D2 3 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2015-11-28 15:00 621201059 FBC Lerum D2 - Lindome IBK D2 3 - 4 Andreas Rolén, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2015-11-28 15:00 621201060 Floda IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 4 - 3 Gustav Glansén, Joakim Amri Nilsson Alléhallen
2015-11-29 15:00 621201058 Burås IK D2 - Surte IS IBK D2 5 - 6 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2015-11-29 16:00 621201057 Guldhedens IK D2 - IBF Backadalen 9 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Valhalla A-hall
2015-11-29 19:30 621201056 Kärra IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 6 - 5 Joakim Amri Nilsson, Jesper Axelsson Lillekärrshallen
2015-12-12 14:45 621201063 Surte IS IBK D2 - FBC Lerum D2 3 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Bohushallen
2015-12-12 15:00 621201062 Lindome IBK D2 - Floda IBK D2 6 - 1 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen B
2015-12-13 15:00 621201066 Lindås IBK D2 - Kärra IBK D2 12 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-12-13 19:15 621201065 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Guldhedens IK D2 4 - 4 e.förl. Pontus Ekengränd, Jauni Collin Mimershus A-hallen
2016-01-10 15:30 621201064 IBF Backadalen - Burås IK D2 4 - 6 Andreas Rolén, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1
2015-12-19 15:00 621201072 Lindome IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Almåshallen B
2015-12-20 13:00 621201070 IBF Backadalen - FBC Lerum D2 4 - 10 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Lundbystrand 1
2015-12-20 16:45 621201069 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Burås IK D2 8 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2016-03-01 19:30 621201071 Surte IS IBK D2 - Floda IBK D2 6 - 2 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Bohushallen
2016-03-03 20:00 621201068 Lindås IBK D2 - Guldhedens IK D2 10 - 4 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Salming Arena
2016-01-15 20:00 621201075 Floda IBK D2 - IBF Backadalen 12 - 4 Pontus Ekengränd, Roger Zahnér Alléhallen
2016-01-16 13:00 621201074 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Surte IS IBK D2 8 - 9 e.förl. Adam Kruse, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-01-17 14:00 621201078 Guldhedens IK D2 - Kärra IBK D2 6 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2016-01-17 16:00 621201076 FBC Lerum D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 5 - 2 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2016-01-17 17:30 621201077 Burås IK D2 - Lindås IBK D2 1 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2016-01-23 14:45 621201084 Surte IS IBK D2 - Lindome IBK D2 5 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Bohushallen
2016-01-24 15:00 621201081 Lindås IBK D2 - FBC Lerum D2 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-01-24 15:30 621201083 IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Lundbystrand 1
2016-01-24 19:15 621201082 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Floda IBK D2 2 - 4 Robin Boqvist, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-01-24 19:30 621201080 Kärra IBK D2 - Burås IK D2 5 - 5 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Lillekärrshallen
2016-01-29 20:00 621201088 Floda IBK D2 - Lindås IBK D2 1 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2016-01-30 13:00 621201087 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 3 - 2 e.förl. Adam Kruse, Minal Landin Wallenstamhallen
2016-01-30 18:00 621201089 FBC Lerum D2 - Kärra IBK D2 5 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2016-01-31 15:00 621201090 Burås IK D2 - Guldhedens IK D2 3 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2016-02-02 20:00 621201086 Lindome IBK D2 - IBF Backadalen 9 - 2 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Almåshallen B
2016-02-04 18:15 621201095 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Lindome IBK D2 4 - 10 Robin Boqvist, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2016-02-07 13:00 621201092 Guldhedens IK D2 - FBC Lerum D2 OW (0 - 5) Oliver Engström, Gabriel Holmberg Valhalla C-hall
2016-02-07 15:00 621201096 IBF Backadalen - Surte IS IBK D2 3 - 5 Robin Boqvist, Madelene Westerberg Lundbystrand 1
2016-02-07 19:30 621201093 Kärra IBK D2 - Floda IBK D2 4 - 0 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Lillekärrshallen
2016-02-11 20:00 621201094 Lindås IBK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 4 Oliver Engström, Adnan Tongur Salming Arena
2016-02-10 20:00 621201102 FBC Lerum D2 - Burås IK D2 12 - 5 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Rydsbergshallen
2016-02-13 14:45 621201098 Surte IS IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Bohushallen
2016-02-14 12:30 621201100 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Kärra IBK D2 3 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2016-02-14 14:30 621201099 Lindome IBK D2 - Lindås IBK D2 4 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Skånhällaskolan
2016-02-14 17:00 621201101 Floda IBK D2 - Guldhedens IK D2 11 - 4 Adam Kruse, Minal Landin Alléhallen
2016-02-21 13:00 621201105 Guldhedens IK D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 3 - 7 Jesper Axelsson, Adam Kruse Valhalla A-hall
2016-02-21 17:30 621201104 Burås IK D2 - Floda IBK D2 5 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2016-02-21 19:15 621201108 Sportlife Kungälvs IBK D2 - IBF Backadalen 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-02-21 19:30 621201106 Kärra IBK D2 - Lindome IBK D2 3 - 5 Jesper Axelsson, Adam Kruse Lillekärrshallen
2016-02-25 20:00 621201107 Lindås IBK D2 - Surte IS IBK D2 2 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2016-02-26 20:00 621201114 Floda IBK D2 - FBC Lerum D2 3 - 8 Jesper Axelsson, Adam Kruse Alléhallen
2016-02-27 14:45 621201111 Surte IS IBK D2 - Kärra IBK D2 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bohushallen
2016-02-27 15:45 621201112 Lindome IBK D2 - Guldhedens IK D2 4 - 1 Joakim Amri Nilsson, Hajrudin Begic Skånhällaskolan
2016-02-27 19:00 621201113 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Burås IK D2 8 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-02-28 12:00 621201110 IBF Backadalen - Lindås IBK D2 1 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2016-03-06 16:00 621201116 FBC Lerum D2 - Pixbo Wallenstam IBF D2 7 - 6 e.förl. Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2016-03-06 16:00 621201117 Burås IK D2 - Lindome IBK D2 4 - 7 Adam Kruse, Minal Landin Svingelns Sporthall
2016-03-06 16:00 621201118 Guldhedens IK D2 - Surte IS IBK D2 4 - 11 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Valhalla A-hall
2016-03-06 16:00 621201119 Kärra IBK D2 - IBF Backadalen 12 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kärra Sporthall
2016-03-06 16:00 621201120 Lindås IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 8 - 2 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Salming Arena
2015-12-05 14:45 621201124 Surte IS IBK D2 - Burås IK D2 11 - 3 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Bohushallen
2015-12-06 12:00 621201122 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Kärra IBK D2 3 - 2 Adam Kruse, Minal Landin Mimershus A-hallen
2015-12-06 18:30 621201123 IBF Backadalen - Guldhedens IK D2 7 - 9 Pontus Ekengränd, Minal Landin Lundbystrand 1
2015-12-08 20:00 621201125 Lindome IBK D2 - FBC Lerum D2 7 - 2 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Almåshallen B
2016-02-23 20:30 621201126 Pixbo Wallenstam IBF D2 - Floda IBK D2 2 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2015-12-13 15:00 621201130 Burås IK D2 - IBF Backadalen 15 - 3 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2016-01-10 17:45 621201128 Floda IBK D2 - Lindome IBK D2 3 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Alléhallen
2016-01-10 19:30 621201132 Kärra IBK D2 - Lindås IBK D2 2 - 5 Adam Kruse, Minal Landin Lillekärrshallen
2016-02-21 19:00 621201129 FBC Lerum D2 - Surte IS IBK D2 8 - 4 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2016-03-01 20:00 621201131 Guldhedens IK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 4 - 6 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Valhalla C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK D2 20 19 0 (0) 1 123-48 75 57
2. FBC Lerum D2 20 15 1 (1) 4 119-62 57 47
3. Surte IS IBK D2 20 14 2 (2) 4 123-80 43 46
4. Lindås IBK D2 20 14 0 (0) 6 111-63 48 42
5. Floda IBK D2 20 12 0 (0) 8 87-79 8 36
6. Kärra IBK D2 20 9 2 (0) 9 100-89 11 29
7. Pixbo Wallenstam IBF D2 20 7 3 (1) 10 88-92 -4 25
8. Burås IK D2 20 4 4 (1) 12 92-115 -23 17
9. Sportlife Kungälvs IBK D2 20 5 2 (0) 13 68-102 -34 17
10. Guldhedens IK D2 20 3 2 (1) 15 78-155 -77 12
11. IBF Backadalen 20 0 0 (0) 20 60-164 -104 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:00 621301003 Herrestads AIF - Marstrands IBK D3 2 - 3 Linus Söderblom, Linus Ohlsson Rimnershallen B-hallen
2015-10-03 14:00 621301004 IBK Göteborg D3 - IBK Walkesborg 99 2 - 4 Magnus Persson, Kari Kyyrä Torpahallen
2015-10-03 14:30 621301002 Ale IBF - FBC Lerum D3 12 - 4 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Ale Kulturrum
2015-10-04 15:30 621301001 IBK Älvstranden D3 - Landvetter IBK 8 - 2 Mikael Ärlig, Alf Björkner Lundbystrand 1
2015-10-10 17:00 621301005 FBC Lerum D3 - IBK Älvstranden D3 7 - 9 Gabriel Holmberg, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2015-10-10 17:00 621301008 IBK Göteborg D3 - Herrestads AIF 5 - 5 Goran Kuduzovic, Jakob Hambert Torpahallen
2015-10-11 16:15 621301006 Marstrands IBK D3 - Landvetter IBK 13 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2015-10-11 18:30 621301007 IBK Walkesborg 99 - Ale IBF 6 - 4 Jim Olausson, Linus Ohlsson Stenab arena
2015-10-17 15:30 621301011 Landvetter IBK - IBK Göteborg D3 3 - 8 Johan Larsson, Kevin Larsson Landvetter Idrottshall
2015-10-17 19:30 621301010 FBC Lerum D3 - IBK Walkesborg 99 3 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2015-10-18 13:00 621301009 IBK Älvstranden D3 - Marstrands IBK D3 6 - 9 Oliver Engström, Maja Gustavsson Lundbystrand 1
2015-10-20 20:00 621301012 Ale IBF - Herrestads AIF 1 - 6 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Ale Kulturrum
2015-10-24 10:30 621301015 Herrestads AIF - FBC Lerum D3 3 - 3 Joakim Almroth, Ej offentliggjord Rimnershallen B-hallen
2015-10-24 14:00 621301014 IBK Göteborg D3 - Marstrands IBK D3 6 - 1 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Torpahallen
2015-10-24 14:30 621301016 Ale IBF - Landvetter IBK 12 - 3 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2015-10-25 18:30 621301013 IBK Walkesborg 99 - IBK Älvstranden D3 7 - 3 Walter Wästhage, Björn Svensson Stenab arena
2015-11-07 14:15 621301020 FBC Lerum D3 - Landvetter IBK 6 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2015-11-08 11:30 621301019 Marstrands IBK D3 - Ale IBF 4 - 4 Roger Zahnér, Maja Gustavsson Mimershus A-hallen
2015-11-08 13:00 621301017 IBK Älvstranden D3 - IBK Göteborg D3 3 - 6 Ulf Jonasson, Apilou Dragin Lundbystrand 1
2015-11-08 18:30 621301018 IBK Walkesborg 99 - Herrestads AIF 9 - 2 Christian Ragnevi, Robin Nåred Stenab arena
2015-11-14 12:00 621301021 Herrestads AIF - IBK Älvstranden D3 0 - 3 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2015-11-14 14:15 621301024 FBC Lerum D3 - Marstrands IBK D3 8 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Rydsbergshallen
2015-11-14 14:30 621301022 Ale IBF - IBK Göteborg D3 4 - 6 Goran Kuduzovic, Kim Nielsen Ale Kulturrum
2015-11-15 15:00 621301023 Landvetter IBK - IBK Walkesborg 99 3 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2015-11-21 14:00 621301027 IBK Göteborg D3 - FBC Lerum D3 11 - 12 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2015-11-22 18:30 621301025 IBK Älvstranden D3 - Ale IBF 2 - 4 Ulf Jonasson, Christer Carlberg Lundbystrand 1
2015-11-22 18:30 621301028 IBK Walkesborg 99 - Marstrands IBK D3 7 - 2 Mathias Börtin, Christian Ragnevi Stenab arena
2015-12-10 20:00 621301026 Herrestads AIF - Landvetter IBK 5 - 9 Jim Olausson, Carl Otterström Rimnershallen B-hallen
2015-11-28 17:00 621301030 FBC Lerum D3 - Ale IBF 5 - 3 Andreas Rolén, Jesper Axelsson Rydsbergshallen
2015-11-29 14:30 621301029 Landvetter IBK - IBK Älvstranden D3 7 - 6 Joakim Amri Nilsson, Jesper Axelsson Landvetter Idrottshall
2015-11-29 18:10 621301031 Marstrands IBK D3 - Herrestads AIF 10 - 5 Andreas Rolén, Magnus Persson Munkegärdehallen
2015-11-29 18:30 621301032 IBK Walkesborg 99 - IBK Göteborg D3 4 - 4 Martin Larsson, Tommas Bråten Stenab arena
2015-12-05 12:00 621301036 Herrestads AIF - IBK Göteborg D3 0 - 7 Walter Wästhage, Linus Söderblom Rimnershallen B-hallen
2015-12-05 14:30 621301035 Ale IBF - IBK Walkesborg 99 4 - 4 Christer Carlberg, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2015-12-05 17:00 621301034 Landvetter IBK - Marstrands IBK D3 4 - 6 Adam Kruse, Minal Landin Landvetter Idrottshall
2015-12-06 18:30 621301033 IBK Älvstranden D3 - FBC Lerum D3 3 - 8 Ulf Jonasson, Amir Huseinovic Lundbystrand 3
2015-12-12 11:30 621301040 Herrestads AIF - Ale IBF 3 - 7 Jim Olausson, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2015-12-12 14:00 621301039 IBK Göteborg D3 - Landvetter IBK 6 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Torpahallen
2015-12-13 14:00 621301037 Marstrands IBK D3 - IBK Älvstranden D3 9 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Mimershus A-hallen
2015-12-13 18:30 621301038 IBK Walkesborg 99 - FBC Lerum D3 10 - 2 Carl Raunegger, Jim Olausson Stenab arena
2015-12-20 13:00 621301044 Landvetter IBK - Ale IBF 4 - 7 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Landvetter Idrottshall
2015-12-20 15:20 621301043 FBC Lerum D3 - Herrestads AIF 11 - 6 Johannes Akyol, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2015-12-20 18:00 621301041 IBK Älvstranden D3 - IBK Walkesborg 99 5 - 6 Johannes Akyol, Adam Jällfält Lundbystrand 1
2015-12-20 18:00 621301042 Marstrands IBK D3 - IBK Göteborg D3 5 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2016-01-16 12:00 621301046 Herrestads AIF - IBK Walkesborg 99 4 - 13 Tommas Bråten, Walter Wästhage Rimnershallen B-hallen
2016-01-16 14:00 621301045 IBK Göteborg D3 - IBK Älvstranden D3 10 - 3 Ulf Jonasson, Oliver Engström Torpahallen
2016-01-16 14:30 621301047 Ale IBF - Marstrands IBK D3 5 - 2 Linus Backlund, Johan Pedersen Ale Kulturrum
2016-01-17 15:30 621301048 Landvetter IBK - FBC Lerum D3 12 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2016-01-23 14:00 621301050 IBK Göteborg D3 - Ale IBF 6 - 2 Johan Larsson, Kevin Larsson Torpahallen
2016-01-24 13:00 621301049 IBK Älvstranden D3 - Herrestads AIF 3 - 5 Andreas Rolén, Torbjörn Zahner Lundbystrand 1
2016-01-24 17:00 621301052 Marstrands IBK D3 - FBC Lerum D3 4 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Munkegärdehallen
2016-01-24 18:30 621301051 IBK Walkesborg 99 - Landvetter IBK 9 - 4 Carl Otterström, Jim Olausson Stenab arena
2016-01-29 20:00 621301055 FBC Lerum D3 - IBK Göteborg D3 9 - 6 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2016-01-30 14:30 621301053 Ale IBF - IBK Älvstranden D3 7 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2016-01-31 19:00 621301056 Marstrands IBK D3 - IBK Walkesborg 99 5 - 1 Adam Kruse, Minal Landin Mimershus A-hallen
2016-03-03 19:30 621301054 Landvetter IBK - Herrestads AIF 8 - 7 Joakim Amri Nilsson, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2016-02-06 12:00 621301059 Herrestads AIF - Marstrands IBK D3 2 - 4 Bo Olsson, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2016-02-06 13:40 621301060 IBK Göteborg D3 - IBK Walkesborg 99 8 - 5 Oscar Carestam, Goran Kuduzovic Torpahallen
2016-02-06 14:30 621301058 Ale IBF - FBC Lerum D3 5 - 5 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2016-02-07 12:30 621301057 IBK Älvstranden D3 - Landvetter IBK 4 - 4 Robin Boqvist, Madelene Westerberg Lundbystrand 1
2016-02-13 14:00 621301064 IBK Göteborg D3 - Herrestads AIF 14 - 4 Ulf Jonasson, Gabriel Holmberg Torpahallen
2016-02-13 14:15 621301061 FBC Lerum D3 - IBK Älvstranden D3 14 - 4 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2016-02-14 12:45 621301062 Marstrands IBK D3 - Landvetter IBK 7 - 0 Ulf Jonasson, Adam Jällfält Munkegärdehallen
2016-02-14 18:30 621301063 IBK Walkesborg 99 - Ale IBF 5 - 4 Richard Berndtsson, Jim Olausson Stenab arena
2016-02-18 20:00 621301068 Ale IBF - Herrestads AIF 2 - 5 Johan Larsson, Kevin Larsson Ale Kulturrum
2016-02-20 13:00 621301067 Landvetter IBK - IBK Göteborg D3 9 - 14 Jesper Axelsson, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2016-02-20 17:30 621301066 FBC Lerum D3 - IBK Walkesborg 99 5 - 5 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Rydsbergshallen
2016-02-21 19:00 621301065 IBK Älvstranden D3 - Marstrands IBK D3 2 - 5 Kari Kyyrä, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 3
2016-02-27 12:00 621301071 Herrestads AIF - FBC Lerum D3 6 - 9 Joakim Almroth, Veronica Almroth Rimnershallen B-hallen
2016-02-27 14:30 621301072 Ale IBF - Landvetter IBK 8 - 5 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2016-02-27 17:00 621301070 IBK Göteborg D3 - Marstrands IBK D3 10 - 4 Robin Cederdahl, Goran Kuduzovic Torpahallen
2016-02-28 18:30 621301069 IBK Walkesborg 99 - IBK Älvstranden D3 7 - 6 Kevin Nilsson, Robin Nåred Stenab arena
2016-03-05 14:15 621301076 FBC Lerum D3 - Landvetter IBK 4 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2016-03-06 16:45 621301075 Marstrands IBK D3 - Ale IBF 5 - 9 Roger Zahnér, Johan Larsson Mimershus A-hallen
2016-03-06 17:30 621301073 IBK Älvstranden D3 - IBK Göteborg D3 3 - 4 Kim Nielsen, Rickard Anneräng Lundbystrand 1
2016-03-06 18:30 621301074 IBK Walkesborg 99 - Herrestads AIF 2 - 2 Tommas Bråten, Robin Lyckäng Stenab arena
2016-03-12 12:00 621301077 Herrestads AIF - IBK Älvstranden D3 3 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Rimnershallen B-hallen
2016-03-12 13:00 621301080 FBC Lerum D3 - Marstrands IBK D3 2 - 6 Dejan Cesto, Anton Nyberg Rydsbergshallen
2016-03-12 14:30 621301078 Ale IBF - IBK Göteborg D3 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2016-03-13 16:30 621301079 Landvetter IBK - IBK Walkesborg 99 4 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-03-14 19:30 621301083 IBK Göteborg D3 - FBC Lerum D3 8 - 6 Pierre Eberhard Berg, Magnus Persson Torpahallen
2016-03-19 12:00 621301082 Herrestads AIF - Landvetter IBK 2 - 3 Robin Nåred, Christian Ragnevi Rimnershallen B-hallen
2016-03-19 14:00 621301084 IBK Walkesborg 99 - Marstrands IBK D3 5 - 4 Carl Otterström, Walter Wästhage Stenab arena
2016-03-20 13:00 621301081 IBK Älvstranden D3 - Ale IBF 2 - 6 Torbjörn Zahner, Maja Gustavsson Lundbystrand 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Walkesborg 99 21 15 4 2 126-80 46 49
2. IBK Göteborg D3 21 15 2 4 150-94 56 47
3. Marstrands IBK D3 21 13 1 7 113-91 22 40
4. Ale IBF 21 10 3 8 115-90 25 33
5. FBC Lerum D3 21 9 4 8 136-132 4 31
6. Landvetter IBK 21 5 2 14 100-154 -54 17
7. IBK Älvstranden D3 21 4 1 16 84-130 -46 13
8. Herrestads AIF 21 3 3 15 77-130 -53 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:00 621401001 Eken IBK D4 - IK Zenith D4 3 - 8 Henry Tames, Lazo Cesto Ekenskolan
2015-10-03 15:30 621401002 Öckerö IBK D4 - Myggenäs IBK D4 2 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2015-10-04 13:30 621401003 Hindås IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 5 - 4 Magnus Persson, Kari Kyyrä Hindås Idrottshall
2015-10-10 13:00 621401004 Myggenäs IBK D4 - Eken IBK D4 7 - 3 Karl-Olof Carlin, Robin Augustsson Häggvallsskolan
2015-10-11 17:15 621401005 Sportlife Kungälvs IBK D4 - IK Zenith D4 2 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2015-10-13 20:00 621401006 Hindås IBK D4 - Öckerö IBK D4 1 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hindås Idrottshall
2015-10-18 12:45 621401008 Myggenäs IBK D4 - Hindås IBK D4 3 - 1 Joakim Almroth, Veronica Almroth Häggvallsskolan
2015-10-18 18:10 621401009 IK Zenith D4 - Öckerö IBK D4 4 - 9 Adam Kruse, Minal Landin Björlanda Idrottshall
2015-12-03 19:45 621401007 Eken IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 3 - 6 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Ekenskolan
2015-11-07 14:30 621401012 IK Zenith D4 - Myggenäs IBK D4 3 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2015-11-07 16:30 621401011 Öckerö IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 4 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2015-11-08 13:50 621401010 Hindås IBK D4 - Eken IBK D4 6 - 1 Mustafa Er, Patrik Jonasson Hindås Idrottshall
2015-11-12 20:00 621401013 Eken IBK D4 - Öckerö IBK D4 2 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ekenskolan
2015-11-14 19:45 621401015 Sportlife Kungälvs IBK D4 - Myggenäs IBK D4 7 - 7 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2015-11-17 20:00 621401014 Hindås IBK D4 - IK Zenith D4 7 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hindås Idrottshall
2015-11-22 14:45 621401017 Myggenäs IBK D4 - Öckerö IBK D4 3 - 6 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Häggvallsskolan
2015-11-22 16:30 621401016 IK Zenith D4 - Eken IBK D4 10 - 0 Kim Nielsen, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2015-11-22 20:30 621401018 Sportlife Kungälvs IBK D4 - Hindås IBK D4 2 - 5 Roger Zahnér, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-11-26 20:00 621401019 Eken IBK D4 - Myggenäs IBK D4 5 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Ekenskolan
2015-11-28 16:40 621401020 IK Zenith D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 4 - 5 Pontus Ekengränd, Jauni Collin Björlanda Idrottshall
2016-01-08 19:30 621401021 Öckerö IBK D4 - Hindås IBK D4 11 - 0 Johan Larsson, Kevin Larsson Hedenskolans Idrottshall
2015-12-11 18:45 621401022 Sportlife Kungälvs IBK D4 - Eken IBK D4 8 - 3 Adnan Tongur, Goran Kuduzovic Kastellegårdshallen
2015-12-12 13:30 621401024 Öckerö IBK D4 - IK Zenith D4 13 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2015-12-13 11:15 621401023 Hindås IBK D4 - Myggenäs IBK D4 3 - 7 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Hindås Idrottshall
2016-01-16 10:10 621401025 Eken IBK D4 - Hindås IBK D4 1 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2016-01-16 15:15 621401027 Myggenäs IBK D4 - IK Zenith D4 8 - 2 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Häggvallsskolan
2016-01-17 15:45 621401026 Sportlife Kungälvs IBK D4 - Öckerö IBK D4 3 - 11 Robin Cederdahl, Oscar Carestam Kastellegårdshallen
2016-01-20 19:00 621401030 Myggenäs IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 3 - 3 Joakim Almroth, Veronica Almroth Häggvallsskolan
2016-01-23 12:00 621401028 Öckerö IBK D4 - Eken IBK D4 9 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-02-06 11:30 621401029 IK Zenith D4 - Hindås IBK D4 13 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Björlanda Idrottshall
2016-01-28 20:00 621401031 Eken IBK D4 - IK Zenith D4 1 - 8 Johan Larsson, Kevin Larsson Ekenskolan
2016-01-31 13:30 621401033 Hindås IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 2 - 6 Ulf Jonasson, Anders Larsson Hindås Idrottshall
2016-02-20 11:00 621401032 Öckerö IBK D4 - Myggenäs IBK D4 8 - 4 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2016-02-07 13:30 621401036 Hindås IBK D4 - Öckerö IBK D4 0 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Hindås Idrottshall
2016-03-01 21:00 621401035 Sportlife Kungälvs IBK D4 - IK Zenith D4 9 - 3 Jervand Hakopian, Lazo Cesto Kastellegårdshallen
2016-03-11 19:00 621401034 Myggenäs IBK D4 - Eken IBK D4 8 - 5 Martin Andersson, Susanne Andersson Häggvallsskolan
2016-02-25 19:44 621401037 Eken IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 3 - 4 Jervand Hakopian, Adam Jällfält Ekenskolan
2016-02-27 14:00 621401038 Myggenäs IBK D4 - Hindås IBK D4 4 - 4 Markus Svensson, Susanne Andersson Häggvallsskolan
2016-02-28 13:00 621401039 IK Zenith D4 - Öckerö IBK D4 3 - 7 Kim Nielsen, Adam Jällfält Björlanda Idrottshall
2016-03-05 16:30 621401042 IK Zenith D4 - Myggenäs IBK D4 6 - 2 Maja Gustavsson, Narcis Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2016-03-06 11:30 621401040 Hindås IBK D4 - Eken IBK D4 7 - 0 Mikael Ärlig, Alf Björkner Hindås Idrottshall
2016-03-11 19:30 621401041 Öckerö IBK D4 - Sportlife Kungälvs IBK D4 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Aldin Hadziselmovic Hedenskolans Idrottshall
2016-03-13 11:30 621401044 Hindås IBK D4 - IK Zenith D4 1 - 1 Adam Jällfält, Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
2016-03-13 18:00 621401045 Sportlife Kungälvs IBK D4 - Myggenäs IBK D4 10 - 6 Robin Cederdahl, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
2016-03-20 10:30 621401043 Eken IBK D4 - Öckerö IBK D4 1 - 7 Oliver Engström, Alexander Pavlovic Ekenskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öckerö IBK D4 15 13 1 1 107-34 73 40
2. Myggenäs IBK D4 15 8 3 4 79-68 11 27
3. Sportlife Kungälvs IBK D4 15 7 3 5 74-69 5 24
4. Hindås IBK D4 15 6 2 7 50-67 -17 20
5. IK Zenith D4 15 6 1 8 76-76 0 19
6. Eken IBK D4 15 0 0 15 33-105 -72 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 20:55 621701004 FBC Lerum D Vet - Lindome IBK Vet 0 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2015-10-04 15:45 621701002 Hindås IBK DV - Kärra IBK D Vet 1 - 2 Magnus Persson, Kari Kyyrä Hindås Idrottshall
2015-10-06 19:15 621701005 Kärra IBK D Vet - Bergums IF DV 5 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Kärra Sporthall
2015-10-11 09:00 621701007 Lindome IBK Vet - Hindås IBK DV 4 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Skånhällaskolan
2015-10-11 20:25 621701008 FBC Lerum D Vet - IBF Backadalen 3 - 5 Kim Nielsen, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2015-10-17 14:00 621701012 Hindås IBK DV - IBF Backadalen 1 - 5 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Hindås Idrottshall
2015-10-18 15:40 621701010 Kärra IBK D Vet - Lindome IBK Vet 1 - 13 Apilou Dragin, Louise Elgquist Kärra Sporthall
2015-10-25 10:10 621701013 Lindome IBK Vet - Bergums IF DV 0 - 0 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Skånhällaskolan
2015-10-25 19:15 621701015 IBF Backadalen - Kärra IBK D Vet 15 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Skälltorpsskolan
2015-11-01 09:00 621701018 Lindome IBK Vet - IBF Backadalen 2 - 2 Sara Karlholm, Patrik Jonasson Skånhällaskolan
2015-11-01 12:30 621701017 Bergums IF DV - FBC Lerum D Vet 1 - 3 Ulf Jonasson, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2015-11-08 15:50 621701022 Hindås IBK DV - FBC Lerum D Vet 0 - 1 Mustafa Er, Patrik Jonasson Hindås Idrottshall
2015-11-08 19:15 621701021 IBF Backadalen - Bergums IF DV 5 - 1 Narcis Hadziselimovic, Andreas Julin Skälltorpsskolan
2015-11-13 20:00 621701027 FBC Lerum D Vet - Kärra IBK D Vet 3 - 2 Oscar Carestam, Narcis Hadziselimovic Rydsbergshallen
2015-11-15 12:30 621701025 Bergums IF DV - Hindås IBK DV 5 - 0 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bergumsskolan
2015-11-22 09:00 621701032 Lindome IBK Vet - FBC Lerum D Vet 3 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Skånhällaskolan
2015-11-22 14:40 621701030 Kärra IBK D Vet - Hindås IBK DV 3 - 2 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Kärra Sporthall
2015-11-29 12:30 621701033 Bergums IF DV - Kärra IBK D Vet 2 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Bergumsskolan
2015-11-29 12:45 621701035 Hindås IBK DV - Lindome IBK Vet 2 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hindås Idrottshall
2015-11-29 19:15 621701036 IBF Backadalen - FBC Lerum D Vet 5 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skälltorpsskolan
2015-12-06 10:10 621701038 Lindome IBK Vet - Kärra IBK D Vet 6 - 0 Adam Jällfält, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-12-06 19:15 621701040 IBF Backadalen - Hindås IBK DV 7 - 0 Javed Khan, Senad Olevic Skälltorpsskolan
2015-12-13 12:30 621701041 Bergums IF DV - Lindome IBK Vet 1 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2015-12-13 12:40 621701043 Kärra IBK D Vet - IBF Backadalen 0 - 15 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2016-01-16 16:15 621701045 FBC Lerum D Vet - Bergums IF DV 1 - 0 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2016-01-17 19:15 621701046 IBF Backadalen - Lindome IBK Vet 2 - 3 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Skälltorpsskolan
2016-01-24 12:30 621701049 Bergums IF DV - IBF Backadalen 2 - 8 Oliver Engström, Simon Hitzeroth Bergumsskolan
2016-01-24 16:00 621701050 FBC Lerum D Vet - Hindås IBK DV 8 - 1 Apilou Dragin, Maja Gustavsson Rydsbergshallen
2016-01-30 16:50 621701055 Kärra IBK D Vet - FBC Lerum D Vet 2 - 4 Mustafa Er, Alexander Pavlovic Kärra Sporthall
2016-01-31 15:45 621701053 Hindås IBK DV - Bergums IF DV 2 - 0 Ulf Jonasson, Anders Larsson Hindås Idrottshall
2016-02-07 11:00 621701060 FBC Lerum D Vet - Lindome IBK Vet 3 - 4 Roger Zahnér, Fredrik Sävestrand Rydsbergshallen
2016-02-07 15:45 621701058 Hindås IBK DV - Kärra IBK D Vet 1 - 3 Johan Larsson, Kevin Larsson Hindås Idrottshall
2016-02-14 09:00 621701063 Lindome IBK Vet - Hindås IBK DV 1 - 0 Christina Karlsson, Ulf Jonasson Skånhällaskolan
2016-02-23 19:15 621701061 Kärra IBK D Vet - Bergums IF DV 3 - 2 Fredrik Sävestrand, Joakim Jögi Kärra Sporthall
2016-03-12 13:30 621701064 FBC Lerum D Vet - IBF Backadalen 3 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hjällsnäshallen
2016-02-21 15:40 621701066 Kärra IBK D Vet - Lindome IBK Vet 3 - 6 Ulf Jonasson, Adam Jällfält Kärra Sporthall
2016-02-21 15:45 621701068 Hindås IBK DV - IBF Backadalen 1 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Hindås Idrottshall
2016-02-28 19:15 621701071 IBF Backadalen - Kärra IBK D Vet 11 - 0 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Skälltorpsskolan
2016-03-15 20:15 621701069 Lindome IBK Vet - Bergums IF DV 4 - 0 Goran Kuduzovic, Aldin Hadziselmovic Skånhällaskolan
2016-03-06 09:00 621701074 Lindome IBK Vet - IBF Backadalen 3 - 1 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Skånhällaskolan
2016-03-06 14:30 621701073 Bergums IF DV - FBC Lerum D Vet 5 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Bergumsskolan
2016-03-13 13:45 621701078 Hindås IBK DV - FBC Lerum D Vet 0 - 1 Adam Jällfält, Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
2016-03-13 19:15 621701077 IBF Backadalen - Bergums IF DV 5 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Skälltorpsskolan
2016-03-19 16:15 621701083 FBC Lerum D Vet - Kärra IBK D Vet 10 - 0 Adam Kruse, Minal Landin Rydsbergshallen
2016-03-20 12:30 621701081 Bergums IF DV - Hindås IBK DV 3 - 0 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK Vet 15 13 2 0 64-17 47 41
2. IBF Backadalen 15 11 1 3 94-24 70 34
3. FBC Lerum D Vet 15 9 0 6 44-32 12 27
4. Kärra IBK D Vet 15 5 1 9 27-95 -68 16
5. Bergums IF DV 15 3 2 10 29-45 -16 11
6. Hindås IBK DV 15 1 0 14 12-57 -45 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis