Flick Röd Vår 20 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera F Serie 1 (3x20)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 064001003 Marstrands IBK DJ98 (utgår) - Partille IBS dj 95
2015-10-02 19:30 064001002 Lindås IBK Röd - Pixbo Wallenstam IBF DJ 4 - 2 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2015-10-03 17:20 064001001 Lindome IBK DJ - Sportlife Kungälvs IBK DJ 2 - 4 Kevin Larsson, Johan Larsson Almåshallen B
2015-09-01 064001006 Marstrands IBK DJ98 (utgår) - Lindås IBK Röd
2015-10-09 19:15 064001005 Partille IBS dj 95 - Sportlife Kungälvs IBK DJ 4 - 1 Adam Kruse, Minal Landin Ugglumshallen
2015-10-09 19:40 064001004 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Lindome IBK DJ 6 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2015-09-01 064001008 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Marstrands IBK DJ98 (utgår)
2015-10-17 18:20 064001007 Lindome IBK DJ - Partille IBS dj 95 9 - 9 Oliver Engström, Minal Landin Almåshallen B
2015-10-17 19:45 064001009 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Lindås IBK Röd 4 - 8 Ej offentliggjord, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2015-09-01 064001010 Marstrands IBK DJ98 (utgår) - Lindome IBK DJ
2015-11-06 19:00 064001012 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF DJ 7 - 2 Johannes Akyol, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-11-07 16:40 064001011 Lindås IBK Röd - Partille IBS dj 95 3 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-09-01 064001014 Marstrands IBK DJ98 (utgår) - Sportlife Kungälvs IBK DJ
2015-11-11 20:00 064001013 Lindome IBK DJ - Lindås IBK Röd 6 - 4 Gustav Glansén, Johan Pedersen Almåshallen B
2015-11-13 19:20 064001015 Partille IBS dj 95 - Pixbo Wallenstam IBF DJ 3 - 0 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Ugglumshallen
2015-09-01 064001018 Partille IBS dj 95 - Marstrands IBK DJ98 (utgår)
2015-11-20 18:45 064001016 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Lindome IBK DJ 4 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kastellegårdshallen
2015-12-04 18:30 064001017 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Lindås IBK Röd 7 - 9 Adam Jällfält, Henrik Nordström Wallenstamhallen
2015-09-01 064001021 Lindås IBK Röd - Marstrands IBK DJ98 (utgår)
2015-11-28 19:50 064001020 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Partille IBS dj 95 0 - 9 Adem Can, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2015-11-29 13:30 064001019 Lindome IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF DJ 8 - 4 Oscar Carestam, Goran Kuduzovic Almåshallen B
2015-09-01 064001023 Marstrands IBK DJ98 (utgår) - Pixbo Wallenstam IBF DJ
2015-12-06 13:30 064001022 Partille IBS dj 95 - Lindome IBK DJ 9 - 3 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2015-12-08 19:45 064001024 Lindås IBK Röd - Sportlife Kungälvs IBK DJ 2 - 4 Goran Kuduzovic, Ej offentliggjord Askims Sporthall
2015-09-01 064001025 Lindome IBK DJ - Marstrands IBK DJ98 (utgår)
2015-12-12 16:40 064001027 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Sportlife Kungälvs IBK DJ 1 - 2 Rikard Mott, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-12-18 19:10 064001026 Partille IBS dj 95 - Lindås IBK Röd 5 - 5 Adem Can, William Hilmersson Ugglumshallen
2015-09-01 064001029 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Marstrands IBK DJ98 (utgår)
2015-12-19 17:20 064001028 Lindås IBK Röd - Lindome IBK DJ 6 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Salming Arena
2015-12-20 20:15 064001030 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Partille IBS dj 95 3 - 7 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS dj 95 8 6 2 0 56-24 32 20
2. Lindome IBK DJ 8 4 1 3 45-46 -1 13
3. Lindås IBK Röd 8 4 1 3 41-42 -1 13
4. Sportlife Kungälvs IBK DJ 8 4 0 4 26-34 -8 12
5. Marstrands IBK DJ98 (utgår) 0 0 0 0 0-0 0 0
6. Pixbo Wallenstam IBF DJ 8 0 0 8 25-47 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 064010002 Bergums IF F03 Utgår - IBF Backadalen F03
2015-10-03 13:10 064010003 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - FBC Lerum F03 Svart 3 - 2 Oliver Eliasson, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2015-10-03 19:15 064010001 IBK Göteborg F03 - Landvetter IBK F03 Vit 0 - 9 Andreas Julin, Emmy Rylander Torpahallen
2015-09-01 064010006 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - Bergums IF F03 Utgår
2015-10-11 14:40 064010004 IBF Backadalen F03 - IBK Göteborg F03 1 - 1 Javed Khan, Rikard Mott Skälltorpsskolan
2015-12-07 16:30 064010005 FBC Lerum F03 Svart - Landvetter IBK F03 Vit 0 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Rydsbergshallen
2015-09-01 064010009 Landvetter IBK F03 Vit - Bergums IF F03 Utgår
2015-10-17 19:45 064010007 IBK Göteborg F03 - FBC Lerum F03 Svart 2 - 6 Anela Hadziselimovic, Mustafa Er Torpahallen
2015-10-18 15:40 064010008 IBF Backadalen F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 1 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Skälltorpsskolan
2015-09-01 064010011 Bergums IF F03 Utgår - FBC Lerum F03 Svart
2015-11-08 14:00 064010010 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - IBK Göteborg F03 4 - 1 Senad Olevic, Andreas Julin Wallenstamhallen
2015-11-08 17:00 064010012 Landvetter IBK F03 Vit - IBF Backadalen F03 9 - 0 Senad Olevic, Henrik Nordström Landvetter Idrottshall
2015-09-01 064010013 IBK Göteborg F03 - Bergums IF F03 Utgår
2015-11-14 15:10 064010014 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - Landvetter IBK F03 Vit 1 - 2 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2015-11-15 12:00 064010015 FBC Lerum F03 Svart - IBF Backadalen F03 10 - 0 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
2015-09-01 064010017 IBF Backadalen F03 - Bergums IF F03 Utgår
2015-11-22 12:00 064010016 Landvetter IBK F03 Vit - IBK Göteborg F03 16 - 0 Pontus Ekengränd, Pontus Ekengränd Landvetter Idrottshall
2015-11-22 16:30 064010018 FBC Lerum F03 Svart - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 1 - 4 Adem Can, William Hilmersson Hjällsnäshallen
2015-09-01 064010021 Bergums IF F03 Utgår - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit
2015-11-28 17:00 064010019 IBK Göteborg F03 - IBF Backadalen F03 2 - 0 Ulf Jonasson, Henrik Nordström Torpahallen
2015-11-29 12:00 064010020 Landvetter IBK F03 Vit - FBC Lerum F03 Svart 7 - 7 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Landvetter Idrottshall
2015-09-01 064010024 Bergums IF F03 Utgår - Landvetter IBK F03 Vit
2015-12-05 14:50 064010023 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - IBF Backadalen F03 2 - 0 Ulf Jonasson, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2015-12-06 09:50 064010022 FBC Lerum F03 Svart - IBK Göteborg F03 6 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Rydsbergshallen
2015-09-01 064010026 FBC Lerum F03 Svart - Bergums IF F03 Utgår
2015-12-12 16:30 064010025 IBK Göteborg F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 2 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Torpahallen
2015-12-13 11:40 064010027 IBF Backadalen F03 - Landvetter IBK F03 Vit 0 - 13 Javed Khan, Joakim Jögi Skälltorpsskolan
2015-09-01 064010028 Bergums IF F03 Utgår - IBK Göteborg F03
2015-12-20 11:10 064010029 Landvetter IBK F03 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 4 - 1 Henry Tames, Tomas Levin Landvetter Idrottshall
2015-12-20 15:10 064010030 IBF Backadalen F03 - FBC Lerum F03 Svart 0 - 1 Senad Olevic, Kim Nielsen Skälltorpsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK F03 Vit 8 7 1 0 63-9 54 22
2. Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 8 6 0 2 26-13 13 18
3. FBC Lerum F03 Svart 8 4 1 3 33-20 13 13
4. IBK Göteborg F03 8 1 1 6 9-45 -36 4
5. IBF Backadalen F03 8 0 1 7 2-46 -44 1
6. Bergums IF F03 Utgår 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 09:00 064002003 Mölndals IBF F98 - Pixbo Wallenstam IBF F00 2 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Aktiviteten A-Hall
2015-10-04 11:10 064002001 Partille IBS F99 - Lindås IBK Svart 7 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2015-11-28 15:30 064002002 IBF Backadalen F97-99 - Lindome IBK DJ Utv 2 - 2 Adnan Tongur, Kim Nielsen Lundbystrand 3
2015-10-09 18:15 064002004 Lindome IBK DJ Utv - Partille IBS F99 4 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Almåshallen B
2015-10-10 11:20 064002006 Mölndals IBF F98 - IBF Backadalen F97-99 1 - 3 Ludwig Modh, Mustafa Er Aktiviteten A-Hall
2015-10-10 11:30 064002005 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Lindås IBK Svart 5 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2015-10-18 14:40 064002008 Lindome IBK DJ Utv - Mölndals IBF F98 4 - 2 Eleonore Green, Gustav Glansén Almåshallen B
2015-10-18 15:20 064002007 Partille IBS F99 - Pixbo Wallenstam IBF F00 7 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2015-10-18 15:50 064002009 Lindås IBK Svart - IBF Backadalen F97-99 1 - 0 Jakob Hambert, Senad Olevic Salming Arena
2015-11-07 10:10 064002010 Mölndals IBF F98 - Partille IBS F99 1 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2015-11-08 12:10 064002011 IBF Backadalen F97-99 - Pixbo Wallenstam IBF F00 4 - 4 Henrik Nordström, Senad Olevic Lundbystrand 3
2015-11-08 12:10 064002012 Lindås IBK Svart - Lindome IBK DJ Utv 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-11-14 10:10 064002014 Mölndals IBF F98 - Lindås IBK Svart 0 - 4 Mikael Ärlig, Jakob Hambert Ekenskolan
2015-11-14 10:10 064002015 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Lindome IBK DJ Utv 2 - 1 Kim Nielsen, Mustafa Er Wallenstamhallen
2015-11-14 15:40 064002013 Partille IBS F99 - IBF Backadalen F97-99 2 - 3 Jakob Hambert, Javed Khan Vallhamra Sportcenter
2015-11-19 19:40 064002016 Lindås IBK Svart - Partille IBS F99 0 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Askims Sporthall
2015-11-21 12:00 064002018 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Mölndals IBF F98 8 - 4 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Wallenstamhallen
2015-11-22 14:10 064002017 Lindome IBK DJ Utv - IBF Backadalen F97-99 3 - 1 Goran Kuduzovic, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2015-11-28 15:40 064002020 Lindås IBK Svart - Pixbo Wallenstam IBF F00 4 - 2 Amir Huseinovic, Jesper Dammert Salming Arena
2015-11-29 13:20 064002021 IBF Backadalen F97-99 - Mölndals IBF F98 4 - 1 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-11-29 14:40 064002019 Partille IBS F99 - Lindome IBK DJ Utv 2 - 3 Ulf Jonasson, Eleonore Green Vallhamra Sportcenter
2015-12-05 10:00 064002023 Mölndals IBF F98 - Lindome IBK DJ Utv 3 - 2 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Ekenskolan
2015-12-05 15:30 064002024 IBF Backadalen F97-99 - Lindås IBK Svart 4 - 1 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2015-12-05 17:10 064002022 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Partille IBS F99 2 - 6 Ulf Jonasson, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2015-12-11 19:15 064002025 Partille IBS F99 - Mölndals IBF F98 6 - 1 Ulf Jonasson, Amir Huseinovic Ugglumshallen
2015-12-12 12:00 064002026 Pixbo Wallenstam IBF F00 - IBF Backadalen F97-99 2 - 1 Kim Nielsen, Javed Khan Wallenstamhallen
2015-12-12 15:15 064002027 Lindome IBK DJ Utv - Lindås IBK Svart 3 - 2 Adem Can, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-12-20 13:00 064002030 Lindome IBK DJ Utv - Pixbo Wallenstam IBF F00 4 - 1 Louise Elgquist, Emmy Rylander Almåshallen B
2015-12-20 13:10 064002028 IBF Backadalen F97-99 - Partille IBS F99 1 - 4 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-12-20 18:10 064002029 Lindås IBK Svart - Mölndals IBF F98 8 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS F99 10 7 0 3 44-18 26 21
2. Lindome IBK DJ Utv 10 6 2 2 29-19 10 20
3. Pixbo Wallenstam IBF F00 10 5 1 4 32-35 -3 16
4. IBF Backadalen F97-99 10 4 2 4 23-21 2 14
5. Lindås IBK Svart 10 4 1 5 27-28 -1 13
6. Mölndals IBF F98 10 1 0 9 17-51 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 064003003 Lindås IBK F99/00 (utgår) - IK Zenith F99/00
2015-10-03 11:40 064003001 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - FBC Lerum F00 3 - 3 Amir Huseinovic, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-10-03 15:45 064003002 Stenungsunds IBK F01 - Lindome IBK F00 Lila 1 - 1 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Stenungsund Arena
2015-09-01 064003006 Lindås IBK F99/00 (utgår) - Stenungsunds IBK F01
2015-10-10 16:20 064003004 Lindome IBK F00 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 1 - 2 Rikard Mott, Christina Karlsson Almåshallen B
2015-10-10 17:45 064003005 IK Zenith F99/00 - FBC Lerum F00 3 - 2 Ulf Jonasson, Andreas Julin Björlanda Idrottshall
2015-09-01 064003008 Lindome IBK F00 Lila - Lindås IBK F99/00 (utgår)
2015-10-16 18:30 064003007 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - IK Zenith F99/00 2 - 4 Joakim Amri Nilsson, Gustav Glansén Wallenstamhallen
2015-10-18 11:00 064003009 FBC Lerum F00 - Stenungsunds IBK F01 3 - 4 Senad Olevic, Jesper Odeholm Rydsbergshallen
2015-09-01 064003010 Lindås IBK F99/00 (utgår) - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd
2015-11-07 17:15 064003011 Stenungsunds IBK F01 - IK Zenith F99/00 0 - 0 Björn Hansson, Carl Raunegger Stenungsund Arena
2015-11-08 16:20 064003012 FBC Lerum F00 - Lindome IBK F00 Lila 2 - 5 Jesper Dammert, Carl Flyning Rydsbergshallen
2015-09-01 064003014 Lindås IBK F99/00 (utgår) - FBC Lerum F00
2015-11-14 12:30 064003013 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Stenungsunds IBK F01 3 - 0 Henrik Nordström, Isabel Ljungberg Wallenstamhallen
2015-11-15 14:40 064003015 IK Zenith F99/00 - Lindome IBK F00 Lila 1 - 5 Mustafa Er, Kim Nielsen Björlanda Idrottshall
2015-09-01 064003018 IK Zenith F99/00 - Lindås IBK F99/00 (utgår)
2015-11-21 13:30 064003017 Lindome IBK F00 Lila - Stenungsunds IBK F01 5 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Jakob Hambert Almåshallen B
2015-11-22 18:50 064003016 FBC Lerum F00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 5 - 2 Adem Can, William Hilmersson Hjällsnäshallen
2015-09-01 064003021 Stenungsunds IBK F01 - Lindås IBK F99/00 (utgår)
2015-11-28 12:50 064003019 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Lindome IBK F00 Lila 2 - 5 Mustafa Er, Henry Tames Wallenstamhallen
2015-11-29 14:20 064003020 FBC Lerum F00 - IK Zenith F99/00 1 - 0 Hampus Zimmerblad, Henrik Nordström Rydsbergshallen
2015-09-01 064003023 Lindås IBK F99/00 (utgår) - Lindome IBK F00 Lila
2015-12-05 18:15 064003024 Stenungsunds IBK F01 - FBC Lerum F00 2 - 6 Karl-Olof Carlin Stenungsund Arena
2015-12-06 14:20 064003022 IK Zenith F99/00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 1 - 2 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-09-01 064003025 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Lindås IBK F99/00 (utgår)
2015-12-13 09:30 064003027 Lindome IBK F00 Lila - FBC Lerum F00 5 - 3 Javed Khan, Joakim Jögi Skånhällaskolan
2015-12-13 15:30 064003026 IK Zenith F99/00 - Stenungsunds IBK F01 WO (5 - 0) Kim Nielsen, Eleonore Green Björlanda Idrottshall
2015-09-01 064003029 FBC Lerum F00 - Lindås IBK F99/00 (utgår)
2015-12-19 11:30 064003028 Stenungsunds IBK F01 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 5 - 2 Walter Wästhage, Susanne Andersson Stenungsund Arena
2015-12-19 13:20 064003030 Lindome IBK F00 Lila - IK Zenith F99/00 1 - 2 Jesper Dammert, Gabriel Holmberg Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK F00 Lila 8 5 1 2 28-14 14 16
2. IK Zenith F99/ 00 8 4 1 3 16-13 3 13
3. FBC Lerum F00 8 3 1 4 25-24 1 10
4. Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 8 3 1 4 18-24 -6 10
5. Stenungsunds IBK F01 8 2 2 4 13-25 -12 8
6. Lindås IBK F99/ 00 (utgår) 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:45 064004003 Öckerö IBK F99 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 1 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hedenskolans Idrottshall
2015-10-03 13:00 064004001 Ale IBF F00/01 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 1 - 4 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Ale Kulturrum
2015-10-04 13:10 064004002 IBF Backadalen F Mix - Lindome IBK F01 Lila 0 - 1 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-10-10 12:45 064004006 Öckerö IBK F99 - IBF Backadalen F Mix 4 - 1 Joakim Amri Nilsson, Linus Backlund Hedenskolans Idrottshall
2015-10-10 13:50 064004005 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 3 - 2 Adnan Tongur, Andreas Julin Wallenstamhallen
2015-10-18 10:00 064004004 Lindome IBK F01 Lila - Ale IBF F00/01 2 - 3 Simon Hitzeroth, Amir Huseinovic Skånhällaskolan
2015-10-17 12:50 064004008 Lindome IBK F01 Lila - Öckerö IBK F99 5 - 2 Hampus Zimmerblad, Simon Hitzeroth Almåshallen B
2015-10-21 17:00 064004009 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - IBF Backadalen F Mix 4 - 0 Javed Khan, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2015-12-06 11:30 064004007 Ale IBF F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 2 - 3 Senad Olevic, Henrik Nordström Ale Kulturrum
2015-11-07 13:50 064004010 Öckerö IBK F99 - Ale IBF F00/01 2 - 6 Adem Can, William Hilmersson Hedenskolans Idrottshall
2015-11-08 11:00 064004011 IBF Backadalen F Mix - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 3 - 2 Henrik Nordström, Senad Olevic Lundbystrand 3
2015-11-08 13:40 064004012 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Lindome IBK F01 Lila 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2015-10-24 09:30 064004013 Ale IBF F00/01 - IBF Backadalen F Mix 6 - 5 Ale Kulturrum
2015-11-14 14:45 064004014 Öckerö IBK F99 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 0 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Hedenskolans Idrottshall
2015-11-14 18:30 064004015 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Lindome IBK F01 Lila 2 - 4 Senad Olevic, Henrik Nordström Wallenstamhallen
2015-11-21 13:10 064004018 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Öckerö IBK F99 4 - 1 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Wallenstamhallen
2015-11-22 13:45 064004016 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Ale IBF F00/01 1 - 5 Oliver Engström, Hampus Zimmerblad Kastellegårdshallen
2015-12-02 18:05 064004017 Lindome IBK F01 Lila - IBF Backadalen F Mix 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Jakob Hambert Almåshallen B
2015-11-27 18:30 064004020 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 3 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-11-29 14:30 064004021 IBF Backadalen F Mix - Öckerö IBK F99 2 - 3 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-11-29 16:20 064004019 Ale IBF F00/01 - Lindome IBK F01 Lila 3 - 4 Mustafa Er, Patrik Jonasson Bohushallen
2015-12-05 13:10 064004024 IBF Backadalen F Mix - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 3 - 2 Anela Hadziselimovic, Javed Khan Lundbystrand 3
2015-12-05 14:00 064004023 Öckerö IBK F99 - Lindome IBK F01 Lila 3 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2015-12-05 19:30 064004022 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Ale IBF F00/01 5 - 5 Oscar Carestam, Senad Olevic Mölnlycke Idrottshall
2015-12-12 16:25 064004027 Lindome IBK F01 Lila - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 2 - 1 Adem Can, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2015-12-12 18:00 064004025 Ale IBF F00/01 - Öckerö IBK F99 5 - 2 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Ale Kulturrum
2015-12-13 14:00 064004026 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - IBF Backadalen F Mix 2 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Wallenstamhallen
2015-12-19 12:10 064004030 Lindome IBK F01 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 3 - 1 Jesper Dammert, Gabriel Holmberg Almåshallen B
2015-12-20 12:00 064004028 IBF Backadalen F Mix - Ale IBF F00/01 2 - 4 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2015-12-20 12:30 064004029 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Öckerö IBK F99 3 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK F01 Lila 10 7 0 3 29-21 8 21
2. Ale IBF F00/ 01 10 6 1 3 40-30 10 19
3. Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 10 5 1 4 33-30 3 16
4. Sportlife Kungälvs IBK F00/ 01 10 4 1 5 25-26 -1 13
5. Öckerö IBK F99 10 3 1 6 21-33 -12 10
6. IBF Backadalen F Mix 10 3 0 7 24-32 -8 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-01 064005005 IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR - Floda IBK F98-01 Carl Raunegger, Robin Lyckäng
2015-10-02 20:00 064005001 Dingle AIK F02 - IBK Göteborg F00/01 1 - 17 , Björn Hansson Munkedals Idrottshall
2015-10-03 17:40 064005003 Partille IBS F01 - FBC Lerum F00/01 Svart 1 - 6 Narcis Hadziselimovic, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-10-08 19:05 064005004 Landvetter IBK F00 F00 - Varla IBK Flickor 00/01 GBG 5 - 2 Narcis Hadziselimovic, Andreas Julin Önnerödshallen
2015-11-08 11:50 064005002 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - Surte IS IBK F01 2 - 2 Jervand Hakopian, Andreas Julin Wallenstamhallen
2015-09-01 064005010 IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR - Landvetter IBK F00 F00
2015-10-10 11:00 064005006 Surte IS IBK F01 - Dingle AIK F02 10 - 1 Javed Khan, Henrik Lord Johansson Bohushallen
2015-10-10 16:45 064005008 Varla IBK Flickor 00/01 GBG - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 3 - 6 Lindälvshallen
2015-10-11 17:40 064005009 Floda IBK F98-01 - Partille IBS F01 5 - 3 Ludwig Modh, Mustafa Er Alléhallen
2015-10-11 19:15 064005007 FBC Lerum F00/01 Svart - IBK Göteborg F00/01 3 - 2 Kim Nielsen, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2015-09-01 064005014 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR
2015-10-14 18:15 064005012 Surte IS IBK F01 - Varla IBK Flickor 00/01 GBG 4 - 3 Linus Backlund, Johan Pedersen Bohushallen
2015-10-17 14:00 064005011 Dingle AIK F02 - FBC Lerum F00/01 Svart 0 - 23 Tommas Bråten, Martin Larsson Munkedals Idrottshall
2015-10-17 16:30 064005013 IBK Göteborg F00/01 - Floda IBK F98-01 7 - 2 Anela Hadziselimovic, Mustafa Er Torpahallen
2015-10-21 18:45 064005015 Partille IBS F01 - Landvetter IBK F00 F00 3 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Öjersjö Idrottshall
2015-09-01 064005018 IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR - Surte IS IBK F01 Christian Ragnevi, Robin Nåred
2015-11-07 14:45 064005017 Floda IBK F98-01 - FBC Lerum F00/01 Svart 0 - 5 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Alléhallen
2015-11-08 16:45 064005016 Varla IBK Flickor 00/01 GBG - Dingle AIK F02 5 - 0 Lindälvshallen
2015-11-08 17:20 064005020 Partille IBS F01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 4 - 4 Mustafa Er, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2015-11-08 19:20 064005019 Landvetter IBK F00 F00 - IBK Göteborg F00/01 4 - 0 Senad Olevic, Henrik Nordström Landvetter Idrottshall
2015-09-01 064005022 Varla IBK Flickor 00/01 GBG - IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR
2015-11-14 09:45 064005024 Surte IS IBK F01 - Partille IBS F01 1 - 0 Jesper Dammert, Senad Olevic Bohushallen
2015-11-14 14:00 064005021 Dingle AIK F02 - Floda IBK F98-01 0 - 11 Linus Ohlsson, Robin Lyckäng Munkedals Idrottshall
2015-11-14 16:30 064005025 IBK Göteborg F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 3 - 2 Senad Olevic, Henrik Nordström Torpahallen
2015-11-15 20:10 064005023 FBC Lerum F00/01 Svart - Landvetter IBK F00 F00 6 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Rydsbergshallen
2015-09-01 064005026 IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR - Dingle AIK F02
2015-11-21 15:20 064005028 Partille IBS F01 - Varla IBK Flickor 00/01 GBG 2 - 1 Jesper Dammert, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2015-11-21 16:30 064005030 IBK Göteborg F00/01 - Surte IS IBK F01 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2015-11-22 09:30 064005029 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - FBC Lerum F00/01 Svart 0 - 7 Javed Khan, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2015-11-22 17:00 064005027 Landvetter IBK F00 F00 - Floda IBK F98-01 2 - 0 Rikard Mott, Simon Hitzeroth Landvetter Idrottshall
2015-09-01 064005032 IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR - Partille IBS F01
2015-11-27 19:40 064005033 Floda IBK F98-01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 7 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Alléhallen
2015-11-28 10:00 064005031 Dingle AIK F02 - Landvetter IBK F00 F00 0 - 26 Susanne Andersson, Walter Wästhage Munkedals Idrottshall
2015-11-29 12:00 064005035 FBC Lerum F00/01 Svart - Surte IS IBK F01 8 - 2 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2015-12-19 17:00 064005034 Varla IBK Flickor 00/01 GBG - IBK Göteborg F00/01 4 - 1 Lindälvshallen
2015-09-01 064005038 IBK Göteborg F00/01 - IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR
2015-12-05 13:15 064005039 Surte IS IBK F01 - Floda IBK F98-01 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Bohushallen
2015-12-05 16:00 064005037 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - Landvetter IBK F00 F00 3 - 3 Ulf Jonasson, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2015-12-06 12:10 064005040 FBC Lerum F00/01 Svart - Varla IBK Flickor 00/01 GBG 6 - 2 Jesper Odeholm, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2015-12-06 15:30 064005036 Partille IBS F01 - Dingle AIK F02 3 - 4 Patrik Jonasson, Isabel Ljungberg Vallhamra Sportcenter
2015-09-01 064005044 IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR - FBC Lerum F00/01 Svart
2015-12-12 11:10 064005042 Partille IBS F01 - IBK Göteborg F00/01 3 - 1 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2015-12-13 12:10 064005043 Landvetter IBK F00 F00 - Surte IS IBK F01 2 - 4 Henrik Nordström, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2015-12-13 16:00 064005041 Dingle AIK F02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 0 - 11 Johannes Svensson, Walter Wästhage Munkedals Idrottshall
2015-12-13 17:40 064005045 Floda IBK F98-01 - Varla IBK Flickor 00/01 GBG 1 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum F00/ 01 Svart 8 8 0 0 64-12 52 24
2. Surte IS IBK F01 8 6 1 1 30-21 9 19
3. Landvetter IBK F00 F00 8 5 1 2 52-18 34 16
4. IBK Göteborg F00/ 01 8 3 0 5 33-22 11 9
5. Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 8 2 3 3 31-29 2 9
6. Floda IBK F98-01 8 3 0 5 29-29 0 9
7. Varla IBK Flickor 00/ 01 GBG 8 3 0 5 25-25 0 9
8. Partille IBS F01 8 2 1 5 19-27 -8 7
9. Dingle AIK F02 8 1 0 7 6-106 -100 3
10. IBK Walkesborg 99 F01 UTGÅR 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:20 064006005 Mölndals IBF F01 - FBC Lerum F02 Svart 4 - 4 Jervand Hakopian, Sara Karlholm Aktiviteten A-Hall
2015-10-03 13:45 064006004 Lindome IBK F02/03 Grön - Ale IBF F02 4 - 1 Rikard Mott, Adem Can Almåshallen B
2015-10-04 09:10 064006001 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit - Partille IBS F02 Svart 5 - 1 Ludwig Modh, Rikard Mott Wallenstamhallen
2015-10-04 10:40 064006002 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Onsala IBK F01/02 2 - 1 Amanda Hansson, Simon Hogner Mimershus A-hallen
2015-10-04 18:50 064006003 Floda IBK F02 - Lindås IBK F01 2 - 4 Jesper Dammert, Carl Flyning Alléhallen
2015-10-10 09:00 064006010 Mölndals IBF F01 - Lindome IBK F02/03 Grön 0 - 4 Ludwig Modh, Mustafa Er Aktiviteten A-Hall
2015-10-10 12:30 064006006 Onsala IBK F01/02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit 3 - 8 Presse Idrottshall
2015-10-11 12:20 064006009 FBC Lerum F02 Svart - Floda IBK F02 7 - 1 Oliver Eliasson, Emmy Rylander Rydsbergshallen
2015-10-11 13:10 064006007 Lindås IBK F01 - Partille IBS F02 Svart 3 - 0 Jesper Dammert, Carl Flyning Salming Arena
2015-10-24 10:40 064006008 Ale IBF F02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 7 - 6 Andreas Julin, Ludwig Modh Ale Kulturrum
2015-10-16 18:30 064006014 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Mölndals IBF F01 2 - 3 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Kastellegårdshallen
2015-10-17 15:50 064006013 Partille IBS F02 Svart - FBC Lerum F02 Svart 4 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-10-18 16:30 064006015 Floda IBK F02 - Lindome IBK F02/03 Grön 4 - 7 Patrik Jonasson, Mustafa Er Alléhallen
2015-10-18 18:00 064006012 Onsala IBK F01/02 - Ale IBF F02 5 - 2 Presse Idrottshall
2015-11-01 13:30 064006011 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit - Lindås IBK F01 9 - 3 Mustafa Er, Adam Jällfält Mölnlycke Idrottshall
2015-11-07 13:30 064006016 Ale IBF F02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit 3 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Ale Kulturrum
2015-11-07 14:10 064006019 Lindome IBK F02/03 Grön - Partille IBS F02 Svart 2 - 0 Simon Hitzeroth, Patrik Jonasson Ekenskolan
2015-11-07 17:25 064006017 FBC Lerum F02 Svart - Lindås IBK F01 6 - 4 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
2015-11-08 17:40 064006020 Floda IBK F02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 2 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Alléhallen
2015-11-23 18:45 064006018 Mölndals IBF F01 - Onsala IBK F01/02 3 - 0 Eleonore Green, Maja Gustavsson Aktiviteten A-Hall
2015-11-14 12:30 064006024 Onsala IBK F01/02 - Floda IBK F02 7 - 1 Presse Idrottshall
2015-11-14 14:00 064006021 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit - FBC Lerum F02 Svart 6 - 3 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2015-11-15 12:20 064006025 Partille IBS F02 Svart - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 2 - 1 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2015-11-15 13:10 064006023 Lindås IBK F01 - Lindome IBK F02/03 Grön 1 - 4 Sara Karlholm, Amir Huseinovic Salming Arena
2015-11-15 14:30 064006022 Ale IBF F02 - Mölndals IBF F01 2 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bohushallen
2015-11-21 09:00 064006026 Mölndals IBF F01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit 7 - 1 Oliver Engström, Hampus Zimmerblad Aktiviteten A-Hall
2015-11-21 15:50 064006027 Lindome IBK F02/03 Grön - FBC Lerum F02 Svart 5 - 2 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-11-22 14:10 064006030 Partille IBS F02 Svart - Onsala IBK F01/02 3 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ugglumshallen
2015-11-22 14:55 064006029 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Lindås IBK F01 6 - 3 Oliver Engström, Hampus Zimmerblad Kastellegårdshallen
2015-11-22 16:30 064006028 Floda IBK F02 - Ale IBF F02 6 - 3 Alf Björkner, Jesper Dammert Alléhallen
2015-11-28 11:20 064006032 Mölndals IBF F01 - Floda IBK F02 5 - 3 Adem Can, William Hilmersson Aktiviteten A-Hall
2015-11-28 11:30 064006031 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit - Lindome IBK F02/03 Grön 1 - 3 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2015-11-29 10:10 064006035 Lindås IBK F01 - Onsala IBK F01/02 1 - 6 Alf Björkner, Mikael Ärlig Salming Arena
2015-11-29 16:40 064006033 FBC Lerum F02 Svart - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 7 - 2 Hampus Zimmerblad, Henrik Nordström Rydsbergshallen
2015-11-29 17:30 064006034 Ale IBF F02 - Partille IBS F02 Svart 4 - 5 Mustafa Er, Patrik Jonasson Bohushallen
2015-12-05 13:10 064006040 Lindås IBK F01 - Ale IBF F02 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Salming Arena
2015-12-05 13:30 064006038 Partille IBS F02 Svart - Mölndals IBF F01 2 - 2 Rikard Mott, Jakob Hambert Vallhamra Sportcenter
2015-12-06 14:30 064006037 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Lindome IBK F02/03 Grön 2 - 5 Senad Olevic, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2015-12-06 15:30 064006036 Floda IBK F02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit 5 - 10 Tomas Levin, Mustafa Er Alléhallen
2015-12-06 18:00 064006039 Onsala IBK F01/02 - FBC Lerum F02 Svart 4 - 3 Presse Idrottshall
2015-12-12 11:20 064006044 Mölndals IBF F01 - Lindås IBK F01 4 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2015-12-12 12:00 064006041 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 3 - 2 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Mölnlycke Idrottshall
2015-12-12 15:25 064006045 FBC Lerum F02 Svart - Ale IBF F02 7 - 2 Narcis Hadziselimovic, Senad Olevic Rydsbergshallen
2015-12-13 15:20 064006042 Floda IBK F02 - Partille IBS F02 Svart 0 - 12 Joakim Jögi, Joakim Jögi Alléhallen
2015-12-13 16:00 064006043 Lindome IBK F02/03 Grön - Onsala IBK F01/02 1 - 4 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK F02/ 03 Grön 9 8 0 1 35-15 20 24
2. Mölndals IBF F01 9 6 2 1 33-19 14 20
3. Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit 9 6 0 3 45-30 15 18
4. Onsala IBK F01/ 02 9 5 0 4 32-24 8 15
5. FBC Lerum F02 Svart 9 4 2 3 43-32 11 14
6. Partille IBS F02 Svart 9 4 2 3 29-23 6 14
7. Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 9 3 0 6 28-33 -5 9
8. Ale IBF F02 8 2 0 6 24-40 -16 6
9. Lindås IBK F01 8 2 0 6 20-37 -17 6
10. Floda IBK F02 9 1 0 8 24-60 -36 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:20 064007002 IBF Backadalen F00-02 - Partille IBS F02 Vit 3 - 0 Amir Huseinovic, Amir Huseinovic Tuve Sporthall
2015-10-04 10:00 064007001 IF Marin Väst F01/02 - IK Zenith F02 1 - 5 Joakim Jögi, Jakob Hambert Hall Of Flame
2015-10-04 15:10 064007003 FBC Lerum F02 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart 4 - 1 Joakim Jögi, Joakim Jögi Rydsbergshallen
2015-10-11 11:10 064007004 Partille IBS F02 Vit - IF Marin Väst F01/02 1 - 2 Ludwig Modh, Mustafa Er Vallhamra Sportcenter
2015-10-11 13:20 064007005 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart - IK Zenith F02 1 - 8 Simon Hitzeroth, Patrik Jonasson Mölnlycke Idrottshall
2015-10-11 18:05 064007006 FBC Lerum F02 Röd - IBF Backadalen F00-02 1 - 3 Kim Nielsen, Oscar Carestam Rydsbergshallen
2015-10-17 14:40 064007008 Partille IBS F02 Vit - FBC Lerum F02 Röd 0 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2015-10-18 10:00 064007007 IF Marin Väst F01/02 - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart 1 - 10 Oliver Eliasson, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2015-10-18 14:20 064007009 IK Zenith F02 - IBF Backadalen F00-02 3 - 3 Patrik Jonasson, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2015-11-07 14:20 064007011 IBF Backadalen F00-02 - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart 1 - 4 Ulf Jonasson, Therese Magnusson Tuve Sporthall
2015-11-07 16:15 064007010 FBC Lerum F02 Röd - IF Marin Väst F01/02 5 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2015-11-08 17:40 064007012 IK Zenith F02 - Partille IBS F02 Vit 3 - 2 Adam Jällfält, Christer Carlberg Björlanda Idrottshall
2015-11-15 09:10 064007015 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart - Partille IBS F02 Vit 5 - 2 Oscar Carestam, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2015-11-15 10:00 064007013 IF Marin Väst F01/02 - IBF Backadalen F00-02 0 - 6 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Hall Of Flame
2015-11-15 14:20 064007014 FBC Lerum F02 Röd - IK Zenith F02 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
2015-11-22 10:40 064007018 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart - FBC Lerum F02 Röd 3 - 2 Javed Khan, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2015-11-22 15:20 064007016 IK Zenith F02 - IF Marin Väst F01/02 8 - 2 Kim Nielsen, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2015-11-22 18:15 064007017 Partille IBS F02 Vit - IBF Backadalen F00-02 0 - 2 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Lexby Idrottshall
2015-11-28 14:20 064007021 IBF Backadalen F00-02 - FBC Lerum F02 Röd 2 - 2 Rikard Mott, Emmy Rylander Tuve Sporthall
2015-11-29 13:20 064007019 IF Marin Väst F01/02 - Partille IBS F02 Vit 2 - 3 Kim Nielsen, Narcis Hadziselimovic Hall Of Flame
2015-11-29 15:10 064007020 IK Zenith F02 - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart 3 - 3 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-12-05 09:40 064007022 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart - IF Marin Väst F01/02 18 - 1 Rikard Mott, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-12-05 15:20 064007024 IBF Backadalen F00-02 - IK Zenith F02 3 - 3 Senad Olevic, Henrik Nordström Tuve Sporthall
2015-12-06 11:00 064007023 FBC Lerum F02 Röd - Partille IBS F02 Vit 11 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Rydsbergshallen
2015-12-12 13:30 064007027 Partille IBS F02 Vit - IK Zenith F02 2 - 2 Ulf Jonasson, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2015-12-13 12:20 064007026 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart - IBF Backadalen F00-02 3 - 2 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2015-12-13 14:15 064007025 IF Marin Väst F01/02 - FBC Lerum F02 Röd 1 - 10 Mika Pulkkinen, Mika Pulkkinen Hall Of Flame
2015-12-12 14:20 064007028 IBF Backadalen F00-02 - IF Marin Väst F01/02 5 - 0 Javed Khan, Henrik Nordström Tuve Sporthall
2015-12-19 10:10 064007030 Partille IBS F02 Vit - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart 0 - 8 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2015-12-20 09:00 064007029 IK Zenith F02 - FBC Lerum F02 Röd 0 - 3 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum F02 Röd 10 7 1 2 48-14 34 22
2. Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart 10 7 1 2 56-24 32 22
3. IBF Backadalen F00-02 10 5 3 2 30-16 14 18
4. IK Zenith F02 10 4 4 2 38-24 14 16
5. Partille IBS F02 Vit 10 1 1 8 10-44 -34 4
6. IF Marin Väst F01/ 02 10 1 0 9 11-71 -60 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 11:50 064008003 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 2 - 5 Amanda Hansson, Simon Hogner Mimershus A-hallen
2015-10-04 12:20 064008002 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Lindome IBK F02 Lila 2 - 3 Oliver Engström, Apilou Dragin Wallenstamhallen
2015-10-04 14:00 064008001 FBC Lerum F03 Röd - Landvetter IBK F03 Blå 0 - 2 Joakim Jögi, Joakim Jögi Rydsbergshallen
2015-10-10 14:00 064008004 Lindome IBK F02 Lila - FBC Lerum F03 Röd 5 - 2 Rikard Mott, Christina Karlsson Almåshallen B
2015-10-10 18:20 064008006 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 5 - 5 Narcis Hadziselimovic, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-10-11 13:20 064008005 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Landvetter IBK F03 Blå 4 - 3 Kim Nielsen, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2015-10-17 11:40 064008008 Lindome IBK F02 Lila - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 1 - 3 Hampus Zimmerblad, Simon Hitzeroth Almåshallen B
2015-10-18 13:20 064008007 FBC Lerum F03 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 10 - 2 Senad Olevic, Jesper Odeholm Rydsbergshallen
2015-10-18 13:30 064008009 Landvetter IBK F03 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 2 - 4 Sara Karlholm, Adem Can Landvetter Idrottshall
2015-11-08 14:50 064008010 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - FBC Lerum F03 Röd 3 - 6 Emmy Rylander, Oliver Eliasson Kastellegårdshallen
2015-11-08 15:50 064008012 Landvetter IBK F03 Blå - Lindome IBK F02 Lila 8 - 2 Andreas Julin, Senad Olevic Landvetter Idrottshall
2015-11-08 16:10 064008011 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 6 - 0 Jakob Hambert, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2015-11-14 10:30 064008015 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Lindome IBK F02 Lila 1 - 0 Andreas Julin, Henry Tames Mölnlycke Idrottshall
2015-11-15 13:10 064008013 FBC Lerum F03 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 3 - 3 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
2015-12-05 17:30 064008014 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Landvetter IBK F03 Blå 5 - 2 Oliver Engström, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2015-11-21 10:10 064008018 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 1 - 6 Jesper Dammert, Tomas Levin Mölnlycke Idrottshall
2015-11-21 11:10 064008016 Landvetter IBK F03 Blå - FBC Lerum F03 Röd 10 - 0 Kim Nielsen, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2015-11-21 17:00 064008017 Lindome IBK F02 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 2 - 4 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-11-29 13:10 064008020 Landvetter IBK F03 Blå - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 7 - 1 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Landvetter Idrottshall
2015-11-29 13:20 064008021 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 6 - 5 Mustafa Er, Patrik Jonasson Mölnlycke Idrottshall
2015-11-29 15:30 064008019 FBC Lerum F03 Röd - Lindome IBK F02 Lila 3 - 4 Hampus Zimmerblad, Henrik Nordström Rydsbergshallen
2015-12-05 08:30 064008024 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Landvetter IBK F03 Blå 4 - 3 Rikard Mott, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-12-05 10:10 064008022 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - FBC Lerum F03 Röd 2 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Mölnlycke Idrottshall
2015-12-06 15:40 064008023 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Lindome IBK F02 Lila 2 - 3 Senad Olevic, Henrik Nordström Kastellegårdshallen
2015-12-13 09:40 064008026 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 3 - 3 Senad Olevic, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2015-12-13 14:50 064008027 Lindome IBK F02 Lila - Landvetter IBK F03 Blå 4 - 3 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2015-12-13 17:40 064008025 FBC Lerum F03 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 2 - 7 Javed Khan, Javed Khan Rydsbergshallen
2015-12-19 11:00 064008030 Lindome IBK F02 Lila - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 2 - 0 Jesper Dammert, Gabriel Holmberg Almåshallen B
2015-12-20 10:00 064008029 Landvetter IBK F03 Blå - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 3 - 4 Henry Tames, Tomas Levin Landvetter Idrottshall
2015-12-20 12:30 064008028 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - FBC Lerum F03 Röd 6 - 1 Ulf Jonasson, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 10 6 3 1 43-27 16 21
2. Lindome IBK F02 Lila 10 6 0 4 26-28 -2 18
3. Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 10 5 1 4 42-34 8 16
4. Landvetter IBK F03 Blå 10 4 0 6 43-28 15 12
5. FBC Lerum F03 Röd 10 3 1 6 30-44 -14 10
6. Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 10 3 1 6 19-42 -23 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Serie 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 17:45 064009003 IBK Göteborg F02 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 2 - 4 Andreas Julin, Emmy Rylander Torpahallen
2015-10-04 10:20 064009002 Ale IBF F03 - Eken IBK F03 8 - 0 Andreas Julin, Senad Olevic Ale Kulturrum
2015-10-04 14:00 064009001 IK Zenith F03 - Lindås IBK F03 3 - 5 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-10-09 18:00 064009006 IBK Göteborg F02 - Ale IBF F03 1 - 0 Senad Olevic, Henrik Nordström Torpahallen
2015-10-10 11:00 064009004 Eken IBK F03 - IK Zenith F03 2 - 8 Narcis Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Ekenskolan
2015-10-11 11:10 064009005 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - Lindås IBK F03 2 - 6 Louise Elgquist, Jakob Hambert Wallenstamhallen
2015-10-17 11:00 064009008 Eken IBK F03 - IBK Göteborg F02 2 - 11 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ekenskolan
2015-10-18 12:20 064009009 Lindås IBK F03 - Ale IBF F03 2 - 3 Anela Hadziselimovic, Jakob Hambert Salming Arena
2015-10-18 13:10 064009007 IK Zenith F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 1 - 1 Patrik Jonasson, Mustafa Er Björlanda Idrottshall
2015-11-06 18:45 064009011 Ale IBF F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 3 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2015-11-07 15:30 064009012 Lindås IBK F03 - Eken IBK F03 9 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-11-07 18:00 064009010 IBK Göteborg F02 - IK Zenith F03 0 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Torpahallen
2015-11-14 12:50 064009015 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - Eken IBK F03 4 - 1 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2015-11-15 10:30 064009014 IBK Göteborg F02 - Lindås IBK F03 0 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Torpahallen
2015-11-15 15:50 064009013 IK Zenith F03 - Ale IBF F03 3 - 6 Ulf Jonasson, Jesper Axelsson Björlanda Idrottshall
2015-11-21 11:00 064009017 Eken IBK F03 - Ale IBF F03 0 - 13 Henrik Nordström, Sara Karlholm Ekenskolan
2015-11-21 12:30 064009018 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - IBK Göteborg F02 2 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mölnlycke Idrottshall
2015-11-22 12:10 064009016 Lindås IBK F03 - IK Zenith F03 6 - 2 Senad Olevic, Henrik Nordström Salming Arena
2015-11-27 17:40 064009021 Ale IBF F03 - IBK Göteborg F02 3 - 1 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2015-11-29 09:00 064009020 Lindås IBK F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 2 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Salming Arena
2015-11-29 16:20 064009019 IK Zenith F03 - Eken IBK F03 6 - 0 Adem Can, William Hilmersson Björlanda Idrottshall
2015-12-05 12:30 064009022 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - IK Zenith F03 3 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Mölnlycke Idrottshall
2015-12-05 16:30 064009024 Ale IBF F03 - Lindås IBK F03 9 - 4 Christer Carlberg, Tomas Levin Ale Kulturrum
2015-12-05 17:45 064009023 IBK Göteborg F02 - Eken IBK F03 15 - 1 Rikard Mott, Jakob Hambert Torpahallen
2015-12-12 14:20 064009027 Eken IBK F03 - Lindås IBK F03 0 - 15 Mikael Karlholm, Mika Pulkkinen Ekenskolan
2015-12-13 11:50 064009026 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - Ale IBF F03 6 - 6 Senad Olevic, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2015-12-13 12:00 064009025 IK Zenith F03 - IBK Göteborg F02 5 - 6 Amir Huseinovic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2015-12-19 09:00 064009030 Eken IBK F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 2 - 3 Emmy Rylander, Tomas Levin Ekenskolan
2015-12-19 14:30 064009028 Ale IBF F03 - IK Zenith F03 4 - 1 Senad Olevic, Henrik Nordström Ale Kulturrum
2015-12-20 10:00 064009029 Lindås IBK F03 - IBK Göteborg F02 4 - 7 Henrik Nordström, Senad Olevic Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ale IBF F03 10 8 1 1 55-20 35 25
2. Lindås IBK F03 10 7 0 3 56-29 27 21
3. Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 10 5 2 3 28-25 3 17
4. IBK Göteborg F02 10 5 0 5 44-29 15 15
5. IK Zenith F03 10 3 1 6 35-33 2 10
6. Eken IBK F03 10 0 0 10 10-92 -82 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 11:40 064019002 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - FBC Lerum F03 Röd 3 - 7 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2016-01-09 11:40 064019003 Ale IBF F03 - IK Zenith F03 6 - 1 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Ale Kulturrum
2016-01-10 12:30 064019001 Landvetter IBK F03 Vit - Lindome IBK F04 Lila 4 - 0 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Landvetter Idrottshall
2016-01-16 18:35 064019004 FBC Lerum F03 Röd - Landvetter IBK F03 Vit 3 - 5 Jesper Dammert, Senad Olevic Rydsbergshallen
2016-01-17 10:40 064019006 Ale IBF F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 1 - 1 Rikard Mott, Henrik Nordström Ale Kulturrum
2016-01-17 15:10 064019005 IK Zenith F03 - Lindome IBK F04 Lila 2 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Björlanda Idrottshall
2016-01-23 11:20 064019009 Lindome IBK F04 Lila - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 4 - 6 Andreas Julin, Javed Khan Katrinebergshallen
2016-01-23 16:30 064019008 FBC Lerum F03 Röd - Ale IBF F03 3 - 8 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-01-24 11:00 064019007 Landvetter IBK F03 Vit - IK Zenith F03 5 - 4 Adem Can, William Hilmersson Landvetter Idrottshall
2016-01-30 09:30 064019010 Ale IBF F03 - Landvetter IBK F03 Vit 2 - 5 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2016-01-30 15:00 064019011 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - IK Zenith F03 4 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Simon Hitzeroth Mölnlycke Idrottshall
2016-01-30 19:00 064019012 Lindome IBK F04 Lila - FBC Lerum F03 Röd 5 - 7 Anton Nyberg, Axel Lingheimer Ekenskolan
2016-02-06 12:10 064019013 Landvetter IBK F03 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 1 - 4 Simon Hitzeroth, Anton Nyberg Landvetter Idrottshall
2016-02-07 12:20 064019014 Ale IBF F03 - Lindome IBK F04 Lila 10 - 0 Amanda Hansson, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2016-02-07 15:20 064019015 IK Zenith F03 - FBC Lerum F03 Röd 0 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2016-02-06 15:35 064019017 FBC Lerum F03 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 5 - 1 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-12 18:15 064019016 Lindome IBK F04 Lila - Landvetter IBK F03 Vit 2 - 2 Christina Karlsson, Andreas Julin Almåshallen B
2016-02-14 14:20 064019018 IK Zenith F03 - Ale IBF F03 1 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2016-02-27 12:00 064019021 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - Ale IBF F03 4 - 2 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-28 13:20 064019019 Landvetter IBK F03 Vit - FBC Lerum F03 Röd 5 - 4 Maja Gustavsson, Torbjörn Zahner Landvetter Idrottshall
2016-02-28 13:30 064019020 Lindome IBK F04 Lila - IK Zenith F03 6 - 4 Mustafa Er, Louise Elgquist Skånhällaskolan
2016-03-05 16:20 064019024 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - Lindome IBK F04 Lila 3 - 2 Sara Karlholm, Mustafa Er Mölnlycke Idrottshall
2016-03-06 13:10 064019022 IK Zenith F03 - Landvetter IBK F03 Vit 5 - 0 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2016-03-06 17:20 064019023 Ale IBF F03 - FBC Lerum F03 Röd 6 - 6 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Bohushallen
2016-03-12 11:40 064019026 IK Zenith F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 2 - 1 Simon Hitzeroth, Ulf Jonasson Torshallen
2016-03-13 14:00 064019027 FBC Lerum F03 Röd - Lindome IBK F04 Lila 8 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2016-03-13 15:10 064019025 Landvetter IBK F03 Vit - Ale IBF F03 5 - 1 Alexander Pavlovic, Daniel Antonsson Landvetter Idrottshall
2016-03-19 10:30 064019028 Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart - Landvetter IBK F03 Vit 0 - 4 Jesper Dammert, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2016-03-20 17:10 064019029 Lindome IBK F04 Lila - Ale IBF F03 1 - 9 Kim Nielsen, Patrik Jonasson Almåshallen B
2016-03-20 18:40 064019030 FBC Lerum F03 Röd - IK Zenith F03 3 - 1 Hampus Zimmerblad, Anela Hadziselimovic Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK F03 Vit 10 7 1 2 36-25 11 22
2. FBC Lerum F03 Röd 10 6 1 3 51-39 12 19
3. Ale IBF F03 10 5 2 3 48-27 21 17
4. Pixbo Wallenstam IBK F04 Svart 10 4 1 5 27-34 -7 13
5. IK Zenith F03 10 4 0 6 26-34 -8 12
6. Lindome IBK F04 Lila 10 1 1 8 26-55 -29 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-10 10:10 064020002 FBC Lerum F03 Svart - IBF Backadalen F03 11 - 1 Rikard Mott, Henrik Nordström Rydsbergshallen
2016-01-10 10:10 064020003 IBK Göteborg F03 - Bergums IF F03 5 - 4 Adem Can, William Hilmersson Torpahallen
2016-01-16 17:00 064020001 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - Eken IBK F03 9 - 0 Kim Nielsen, Johannes Akyol Mölnlycke Idrottshall
2016-01-17 11:00 064020006 IBK Göteborg F03 - FBC Lerum F03 Svart 0 - 10 Ulf Jonasson, Therese Magnusson Torpahallen
2016-01-17 13:30 064020004 IBF Backadalen F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 1 - 6 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lundbystrand 1
2016-01-17 15:40 064020005 Bergums IF F03 - Eken IBK F03 2 - 11 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2016-01-24 09:00 064020009 Eken IBK F03 - FBC Lerum F03 Svart 4 - 4 Dejan Cesto, Lazo Cesto Ekenskolan
2016-01-24 10:50 064020007 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - Bergums IF F03 6 - 0 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-03 17:45 064020008 IBF Backadalen F03 - IBK Göteborg F03 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 1
2016-01-30 11:00 064020012 Eken IBK F03 - IBF Backadalen F03 2 - 5 Ulf Jonasson, Tomas Levin Ekenskolan
2016-01-31 10:00 064020010 IBK Göteborg F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 1 - 4 Ulf Jonasson, Senad Olevic Torpahallen
2016-01-31 14:30 064020011 FBC Lerum F03 Svart - Bergums IF F03 12 - 0 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-02-07 13:10 064020015 Bergums IF F03 - IBF Backadalen F03 4 - 4 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Bergumsskolan
2016-02-07 14:30 064020014 IBK Göteborg F03 - Eken IBK F03 6 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Torpahallen
2016-02-13 15:30 064020013 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - FBC Lerum F03 Svart 0 - 1 Joakim Jögi, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-10 17:30 064020018 Bergums IF F03 - IBK Göteborg F03 2 - 5 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Bergumsskolan
2016-02-13 09:00 064020016 Eken IBK F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 1 - 9 Christina Karlsson, Andreas Julin Ekenskolan
2016-02-14 10:10 064020017 IBF Backadalen F03 - FBC Lerum F03 Svart 1 - 10 Mustafa Er, Tomas Levin Skälltorpsskolan
2016-02-27 18:20 064020021 FBC Lerum F03 Svart - IBK Göteborg F03 6 - 1 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-28 08:30 064020019 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - IBF Backadalen F03 0 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Wallenstamhallen
2016-02-28 09:00 064020020 Eken IBK F03 - Bergums IF F03 Ulf Jonasson, Rikard Mott Ekenskolan
2016-03-05 15:30 064020023 IBK Göteborg F03 - IBF Backadalen F03 2 - 0 Simon Hitzeroth, Anton Nyberg Torpahallen
2016-03-06 08:50 064020022 Bergums IF F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 5 - 6 Andreas Julin, Senad Olevic Bergumsskolan
2016-03-06 19:15 064020024 FBC Lerum F03 Svart - Eken IBK F03 8 - 0 Anela Hadziselimovic, Senad Olevic Rydsbergshallen
2016-03-13 09:20 064020027 IBF Backadalen F03 - Eken IBK F03 5 - 2 Aldin Hadziselmovic, Dejan Cesto Skälltorpsskolan
2016-03-13 10:20 064020025 Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit - IBK Göteborg F03 7 - 3 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Wallenstamhallen
2016-03-13 12:00 064020026 Bergums IF F03 - FBC Lerum F03 Svart 0 - 8 Mustafa Er, Patrik Jonasson Bergumsskolan
2016-03-19 12:00 064020029 Eken IBK F03 - IBK Göteborg F03 Sara Karlholm, Isabel Ljungberg Ekenskolan
2016-03-20 14:30 064020030 IBF Backadalen F03 - Bergums IF F03 1 - 0 Simon Hitzeroth, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2016-03-20 17:30 064020028 FBC Lerum F03 Svart - Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 2 - 2 Hampus Zimmerblad, Anela Hadziselimovic Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum F03 Svart 10 8 2 0 72-9 63 26
2. Pixbo Wallenstam IBK F04 Vit 10 7 1 2 49-15 34 22
3. IBF Backadalen F03 10 5 1 4 22-39 -17 16
4. IBK Göteborg F03 9 3 0 6 25-43 -18 9
5. Eken IBK F03 8 2 1 5 27-48 -21 7
6. Bergums IF F03 9 0 1 8 17-58 -41 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 18:30 064011031 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Pixbo Wallenstam IBF DJ 1 - 2 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Wallenstamhallen
2016-01-10 11:20 064011003 Partille IBS F99 - Lindås IBK DJ Svart 2 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2016-01-10 15:00 064011002 Lindome IBK DJ Utv - IK Zenith F99/00 6 - 3 Roger Zahnér, Amir Huseinovic Almåshallen B
2016-02-25 20:30 064011001 IBF Backadalen F97-99 - Pixbo Wallenstam IBF F00 1 - 2 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Lundbystrand 3
2016-01-15 20:00 064011004 IK Zenith F99/00 - IBF Backadalen F97-99 2 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Torshallen
2016-01-16 10:40 064011006 Partille IBS F99 - Lindome IBK DJ Utv 2 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lexby Idrottshall
2016-01-17 16:20 064011005 Lindås IBK DJ Svart - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Salming Arena
2016-02-05 20:30 064011032 Pixbo Wallenstam IBF DJ - IBF Backadalen F97-99 2 - 3 Pierre Eberhard Berg, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2016-01-23 12:10 064011007 IBF Backadalen F97-99 - Lindås IBK DJ Svart 0 - 4 Rikard Mott, Jakob Hambert Lundbystrand 3
2016-01-23 18:00 064011009 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Lindome IBK DJ Utv 4 - 3 Oscar Carestam, Oliver Engström Mölnlycke Idrottshall
2016-01-23 19:10 064011034 Pixbo Wallenstam IBF DJ - IK Zenith F99/00 3 - 1 Oscar Carestam, Oliver Engström Mölnlycke Idrottshall
2016-01-24 15:20 064011008 IK Zenith F99/00 - Partille IBS F99 4 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Björlanda Idrottshall
2016-01-24 18:10 064011033 Lindås IBK DJ Svart - Pixbo Wallenstam IBF DJ 1 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-01-30 12:30 064011010 Partille IBS F99 - IBF Backadalen F97-99 2 - 3 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2016-01-30 14:20 064011011 Lindome IBK DJ Utv - Lindås IBK DJ Svart 4 - 3 Ulf Jonasson, Jesper Dammert Ekenskolan
2016-01-30 20:30 064011012 Pixbo Wallenstam IBF F00 - IK Zenith F99/00 2 - 0 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2016-01-31 11:10 064011035 Partille IBS F99 - Pixbo Wallenstam IBF DJ 8 - 5 Jesper Odeholm, Oscar Carestam Vallhamra Sportcenter
2016-02-06 11:10 064011014 Partille IBS F99 - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-02-07 13:20 064011013 IBF Backadalen F97-99 - Lindome IBK DJ Utv 1 - 3 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2016-02-07 16:20 064011015 Lindås IBK DJ Svart - IK Zenith F99/00 1 - 4 Adem Can, William Hilmersson Salming Arena
2016-02-22 18:00 064011036 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Lindome IBK DJ Utv 2 - 3 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-13 08:50 064011037 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Pixbo Wallenstam IBF F00 2 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2016-02-14 15:30 064011017 IK Zenith F99/00 - Lindome IBK DJ Utv 4 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2016-02-20 14:20 064011016 Pixbo Wallenstam IBF F00 - IBF Backadalen F97-99 1 - 4 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2016-03-20 18:00 064011018 Lindås IBK DJ Svart - Partille IBS F99 7 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2016-02-27 13:10 064011020 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Lindås IBK DJ Svart 3 - 0 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-27 15:40 064011038 IBF Backadalen F97-99 - Pixbo Wallenstam IBF DJ 4 - 1 Mustafa Er, Maja Gustavsson Lundbystrand 3
2016-03-03 20:30 064011019 IBF Backadalen F97-99 - IK Zenith F99/00 3 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Lundbystrand 3
2016-03-09 18:15 064011021 Lindome IBK DJ Utv - Partille IBS F99 2 - 3 Mustafa Er, Louise Elgquist Almåshallen B
2016-03-04 19:45 064011039 IK Zenith F99/00 - Pixbo Wallenstam IBF DJ 1 - 4 Peter Bertlin, Senad Olevic Björlanda Idrottshall
2016-03-05 14:10 064011022 Lindås IBK DJ Svart - IBF Backadalen F97-99 4 - 2 Joakim Jögi, Fredrik Sävestrand Salming Arena
2016-03-06 11:10 064011023 Partille IBS F99 - IK Zenith F99/00 1 - 3 Jakob Hambert, Mika Pulkkinen Vallhamra Sportcenter
2016-03-06 16:00 064011024 Lindome IBK DJ Utv - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 2 Adam Jällfält, Javed Khan Almåshallen B
2016-03-06 16:40 064011040 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Lindås IBK DJ Svart 4 - 2 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2016-03-11 18:30 064011041 Pixbo Wallenstam IBF DJ - Partille IBS F99 1 - 3 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Wallenstamhallen
2016-03-11 19:00 064011026 Lindås IBK DJ Svart - Lindome IBK DJ Utv 1 - 1 Mustafa Er, Peter Bertlin Askims Sporthall
2016-03-12 15:30 064011025 IBF Backadalen F97-99 - Partille IBS F99 1 - 4 Ulf Jonasson, Oscar Kjellgren Elgestål Lundbystrand 3
2016-03-12 16:20 064011027 IK Zenith F99/00 - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 2 Johan Larsson, Robin Boqvist Björlanda Idrottshall
2016-03-19 11:40 064011029 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Partille IBS F99 2 - 2 Jesper Dammert, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2016-03-19 16:15 064011028 Lindome IBK DJ Utv - IBF Backadalen F97-99 2 - 4 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Almåshallen B
2016-03-19 17:40 064011030 IK Zenith F99/00 - Lindås IBK DJ Svart 4 - 2 Ulf Jonasson, Alf Björkner Björlanda Idrottshall
2016-03-20 16:00 064011042 Lindome IBK DJ Utv - Pixbo Wallenstam IBF DJ 3 - 0 Kim Nielsen, Patrik Jonasson Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK DJ Utv 12 6 2 4 33-29 4 20
2. Partille IBS F99 12 6 2 4 35-33 2 20
3. IK Zenith F99/ 00 12 6 1 5 32-31 1 19
4. IBF Backadalen F97-99 12 6 1 5 29-30 -1 19
5. Pixbo Wallenstam IBF F00 12 5 1 6 26-26 0 16
6. Pixbo Wallenstam IBF DJ 12 5 0 7 30-34 -4 15
7. Lindås IBK DJ Svart 12 4 1 7 29-31 -2 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 13:30 064012003 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - FBC Lerum F00 V 8 - 2 Ulf Jonasson, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2016-01-10 09:00 064012002 Lindome IBK F00 Lila - Ale IBF F00/01 4 - 6 Louise Elgquist, Kim Nielsen Almåshallen B
2016-01-10 13:40 064012001 IBF Backadalen Mix - Mölndals IBF F98 2 - 2 Jesper Axelsson, Jervand Hakopian Lundbystrand 3
2016-01-17 11:50 064012004 Ale IBF F00/01 - IBF Backadalen Mix 0 - 5 Rikard Mott, Henrik Nordström Ale Kulturrum
2016-01-17 13:20 064012006 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Lindome IBK F00 Lila 3 - 1 Senad Olevic, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2016-01-17 14:00 064012005 FBC Lerum F00 V - Mölndals IBF F98 7 - 5 Henrik Nordström, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2016-01-20 19:40 064012008 Ale IBF F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 9 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bohushallen
2016-01-23 18:00 064012007 IBF Backadalen Mix - FBC Lerum F00 V 6 - 1 Apilou Dragin, Ulf Jonasson Lundbystrand 3
2016-01-25 18:45 064012009 Mölndals IBF F98 - Lindome IBK F00 Lila 4 - 5 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Aktiviteten A-Hall
2016-01-30 12:50 064012012 Mölndals IBF F98 - Ale IBF F00/01 3 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Aktiviteten A-Hall
2016-01-30 15:30 064012011 Lindome IBK F00 Lila - FBC Lerum F00 V 6 - 2 Ulf Jonasson, Jesper Dammert Ekenskolan
2016-02-03 20:15 064012010 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - IBF Backadalen Mix 7 - 2 Lazo Cesto, Narcis Hadziselimovic Mölnlycke Idrottshall
2016-02-10 19:00 064012013 IBF Backadalen Mix - Lindome IBK F00 Lila 1 - 1 Oliver Engström, Besim Mehmedagic Tuve Sporthall
2016-02-13 18:30 064012014 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Mölndals IBF F98 4 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2016-03-01 20:40 064012015 FBC Lerum F00 V - Ale IBF F00/01 3 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-13 14:30 064012017 Ale IBF F00/01 - Lindome IBK F00 Lila 4 - 3 Simon Hitzeroth, Christoffer Esteban Hernandez Ale Kulturrum
2016-02-14 12:30 064012018 FBC Lerum F00 V - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 0 - 3 Rikard Mott, Andreas Julin Rydsbergshallen
2016-02-22 18:45 064012016 Mölndals IBF F98 - IBF Backadalen Mix 5 - 5 Fredrik Sävestrand, Adam Jällfält Aktiviteten A-Hall
2016-02-26 19:20 064012020 Mölndals IBF F98 - FBC Lerum F00 V 2 - 2 Jesper Dammert, Hampus Zimmerblad Aktiviteten A-Hall
2016-03-02 19:00 064012019 IBF Backadalen Mix - Ale IBF F00/01 2 - 4 Adem Can, William Hilmersson Tuve Sporthall
2016-03-02 19:00 064012021 Lindome IBK F00 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 6 - 5 Louise Elgquist, Mustafa Er Almåshallen B
2016-03-05 13:00 064012023 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Ale IBF F00/01 2 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Wallenstamhallen
2016-03-06 20:25 064012022 FBC Lerum F00 V - IBF Backadalen Mix 4 - 2 Anela Hadziselimovic, Senad Olevic Rydsbergshallen
2016-03-17 19:45 064012024 Lindome IBK F00 Lila - Mölndals IBF F98 3 - 4 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Streteredsskolan
2016-03-12 16:40 064012025 IBF Backadalen Mix - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 2 - 8 Ulf Jonasson, Oscar Kjellgren Elgestål Lundbystrand 3
2016-03-13 19:50 064012026 FBC Lerum F00 V - Lindome IBK F00 Lila 3 - 7 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Rydsbergshallen
2016-03-16 19:40 064012027 Ale IBF F00/01 - Mölndals IBF F98 4 - 1 Maja Gustavsson, Patrik Jonasson Bohushallen
2016-03-19 15:50 064012030 Ale IBF F00/01 - FBC Lerum F00 V 4 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2016-03-19 17:50 064012029 Mölndals IBF F98 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 1 - 7 Adam Jällfält, Jervand Hakopian Aktiviteten A-Hall
2016-03-20 09:00 064012028 Lindome IBK F00 Lila - IBF Backadalen Mix 2 - 2 Kim Nielsen, Jakob Hambert Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 10 7 1 2 50-28 22 22
2. Ale IBF F00/ 01 10 6 1 3 40-31 9 19
3. Lindome IBK F00 Lila 10 4 2 4 38-34 4 14
4. FBC Lerum F00 V 10 3 2 5 29-46 -17 11
5. IBF Backadalen Mix 10 2 4 4 29-34 -5 10
6. Mölndals IBF F98 10 1 4 5 31-44 -13 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-07 18:00 064013001 Stenungsunds IBK F01 V - Landvetter IBK F00 3 - 3 Kevin Nilsson, Walter Wästhage Spekerödsskolan
2016-01-10 10:10 064013002 Lindome IBK F01 Lila - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 3 - 1 Louise Elgquist, Kim Nielsen Almåshallen B
2016-01-15 19:00 064013003 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - FBC Lerum F00/01 Svart 4 - 3 Christoffer Esteban Hernandez, Anders Larsson Wallenstamhallen
2016-01-16 11:10 064013006 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Lindome IBK F01 Lila 4 - 1 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Mölnlycke Idrottshall
2016-01-16 19:55 064013004 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Stenungsunds IBK F01 V 0 - 4 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Kastellegårdshallen
2016-01-17 19:10 064013005 FBC Lerum F00/01 Svart - Landvetter IBK F00 6 - 1 Andreas Rolén, Gustav Glansén Rydsbergshallen
2016-01-23 17:15 064013007 Stenungsunds IBK F01 V - FBC Lerum F00/01 Svart 5 - 1 Markus Svensson, Martin Larsson Stenungsund Arena
2016-01-24 17:00 064013009 Landvetter IBK F00 - Lindome IBK F01 Lila 2 - 3 Jesper Dammert, Senad Olevic Landvetter Idrottshall
2016-01-24 17:50 064013008 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 1 - 0 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2016-01-30 16:40 064013011 Lindome IBK F01 Lila - FBC Lerum F00/01 Svart 6 - 3 Ulf Jonasson, Jesper Dammert Ekenskolan
2016-01-30 18:40 064013012 Landvetter IBK F00 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 3 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Landvetter Idrottshall
2016-03-23 20:15 064013010 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Stenungsunds IBK F01 V 3 - 2 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-07 18:00 064013015 FBC Lerum F00/01 Svart - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 4 - 2 Adam Jällfält, Ulf Jonasson Rydsbergshallen
2016-02-12 18:30 064013014 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Landvetter IBK F00 5 - 1 Adam Kruse, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2016-02-29 18:00 064013013 Stenungsunds IBK F01 V - Lindome IBK F01 Lila 2 - 9 Gustaf Pettersson, Markus Svensson Stenungsund Arena
2016-03-03 19:15 064013016 Landvetter IBK F00 - Stenungsunds IBK F01 V 1 - 3 Kim Nielsen, Mikael Ärlig Önnerödshallen
2016-03-13 11:15 064013018 FBC Lerum F00/01 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 3 - 3 Tomas Levin, Javed Khan Hjällsnäshallen
2016-03-18 17:30 064013017 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Lindome IBK F01 Lila 2 - 6 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Kastellegårdshallen
2016-02-27 11:20 064013021 Lindome IBK F01 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 1 - 2 Mustafa Er, Louise Elgquist Katrinebergshallen
2016-02-27 16:15 064013019 Stenungsunds IBK F01 V - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 2 - 3 Martin Larsson, Robin Lyckäng Stenungsund Arena
2016-02-28 14:30 064013020 Landvetter IBK F00 - FBC Lerum F00/01 Svart 4 - 1 Maja Gustavsson, Torbjörn Zahner Landvetter Idrottshall
2016-03-05 09:30 064013023 Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 5 - 2 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Wallenstamhallen
2016-03-06 18:05 064013022 FBC Lerum F00/01 Svart - Stenungsunds IBK F01 V 4 - 2 Anela Hadziselimovic, Senad Olevic Rydsbergshallen
2016-03-19 18:40 064013024 Lindome IBK F01 Lila - Landvetter IBK F00 1 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Almåshallen B
2016-03-12 19:30 064013026 FBC Lerum F00/01 Svart - Lindome IBK F01 Lila 1 - 0 Alexander Pavlovic, Daniel Antonsson Rydsbergshallen
2016-03-13 16:50 064013027 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Landvetter IBK F00 6 - 1 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-03-13 18:30 064013025 Stenungsunds IBK F01 V - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 2 - 7 Linus Söderblom, Robin Lyckäng Stenungsund Arena
2016-03-20 10:10 064013028 Lindome IBK F01 Lila - Stenungsunds IBK F01 V 6 - 2 Kim Nielsen, Jakob Hambert Almåshallen B
2016-03-20 13:10 064013029 Landvetter IBK F00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 4 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Carestam Landvetter Idrottshall
2016-03-20 19:10 064013030 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - FBC Lerum F00/01 Svart 2 - 3 Johan Larsson, Fredrik Sävestrand Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F01 Vit 10 8 1 1 38-20 18 25
2. Lindome IBK F01 Lila 10 6 1 3 36-20 16 19
3. FBC Lerum F00/ 01 Svart 10 5 1 4 29-29 0 16
4. Sportlife Kungälvs IBK F00/ 01 10 3 1 6 22-31 -9 10
5. Stenungsunds IBK F01 V 10 3 1 6 27-37 -10 10
6. Landvetter IBK F00 10 1 3 6 21-36 -15 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 12:00 064014003 Öckerö IBK F99 - Floda IBK F 98-01 1 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-01-09 16:20 064014001 Varla IBK Flickor F00/01 - Surte IS IBK F01 5 - 4 Lindälvshallen
2016-01-10 12:30 064014002 IBK Göteborg F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V 1 - 2 Ulf Jonasson, Therese Magnusson Torpahallen
2016-01-16 10:00 064014004 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V - Varla IBK Flickor F00/01 2 - 3 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Mölnlycke Idrottshall
2016-01-16 11:30 064014006 Öckerö IBK F99 - IBK Göteborg F00/01 6 - 0 Senad Olevic, Jesper Dammert Hedenskolans Idrottshall
2016-01-17 11:50 064014005 Floda IBK F 98-01 - Surte IS IBK F01 2 - 7 Jesper Odeholm, Lazo Cesto Alléhallen
2016-01-23 18:15 064014009 Surte IS IBK F01 - IBK Göteborg F00/01 0 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Bohushallen
2016-01-24 12:00 064014008 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V - Öckerö IBK F99 1 - 3 Rikard Mott, Jakob Hambert Mölnlycke Idrottshall
2016-01-24 14:30 064014007 Varla IBK Flickor F00/01 - Floda IBK F 98-01 4 - 0 Fjärås Idrottshall
2016-01-27 20:00 064014010 Öckerö IBK F99 - Varla IBK Flickor F00/01 3 - 0 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hedenskolans Idrottshall
2016-01-30 09:45 064014012 Surte IS IBK F01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V 3 - 0 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Bohushallen
2016-01-31 12:20 064014011 IBK Göteborg F00/01 - Floda IBK F 98-01 5 - 3 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Torpahallen
2016-02-06 11:30 064014014 Öckerö IBK F99 - Surte IS IBK F01 5 - 0 Tomas Levin, Mustafa Er Hedenskolans Idrottshall
2016-02-11 18:30 064014013 Varla IBK Flickor F00/01 - IBK Göteborg F00/01 3 - 2 Lindälvshallen
2016-02-21 12:15 064014015 Floda IBK F 98-01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V 1 - 5 Adem Can, William Hilmersson Alléhallen
2016-02-11 19:10 064014018 Floda IBK F 98-01 - Öckerö IBK F99 0 - 5 Johannes Akyol, Adam Jällfält Alléhallen
2016-02-13 16:40 064014017 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V - IBK Göteborg F00/01 4 - 3 Joakim Jögi, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-02-29 18:45 064014016 Surte IS IBK F01 - Varla IBK Flickor F00/01 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Bohushallen
2016-02-27 09:45 064014020 Surte IS IBK F01 - Floda IBK F 98-01 8 - 2 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Bohushallen
2016-02-28 09:00 064014021 IBK Göteborg F00/01 - Öckerö IBK F99 1 - 2 Carl Flyning, Emmy Rylander Torpahallen
2016-02-28 13:00 064014019 Varla IBK Flickor F00/01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V 1 - 3 Lindälvshallen
2016-03-05 16:15 064014023 Öckerö IBK F99 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V 5 - 1 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Hedenskolans Idrottshall
2016-03-05 17:50 064014024 IBK Göteborg F00/01 - Surte IS IBK F01 3 - 2 Simon Hitzeroth, Anton Nyberg Torpahallen
2016-03-06 12:20 064014022 Floda IBK F 98-01 - Varla IBK Flickor F00/01 2 - 10 Simon Hitzeroth, Daniel Antonsson Alléhallen
2016-03-13 12:50 064014025 Varla IBK Flickor F00/01 - Öckerö IBK F99 4 - 8 Lindälvshallen
2016-03-13 13:30 064014026 Floda IBK F 98-01 - IBK Göteborg F00/01 0 - 8 Peter Bertlin, Joakim Jögi Alléhallen
2016-03-13 17:20 064014027 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V - Surte IS IBK F01 2 - 3 Ulf Jonasson, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2016-03-19 12:50 064014030 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V - Floda IBK F 98-01 3 - 0 Jesper Dammert, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2016-03-21 18:50 064014029 Surte IS IBK F01 - Öckerö IBK F99 2 - 4 Johan Larsson, Kevin Larsson Bohushallen
2016-03-23 19:45 064014028 IBK Göteborg F00/01 - Varla IBK Flickor F00/01 1 - 3 Ulf Jonasson, Patrik Jonasson Svingelns Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öckerö IBK F99 10 9 0 1 42-12 30 27
2. Varla IBK Flickor F00/ 01 10 6 0 4 35-28 7 18
3. Surte IS IBK F01 10 5 0 5 32-30 2 15
4. Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd V 10 5 0 5 23-23 0 15
5. IBK Göteborg F00/ 01 10 4 0 6 29-25 4 12
6. Floda IBK F 98-01 10 1 0 9 13-56 -43 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 12:10 064015001 Lindome IBK F02/03 Grön V - Mölndals IBF F01 V 1 - 5 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Almåshallen B
2016-01-09 12:30 064015003 Partille IBS F01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 4 - 3 Mustafa Er, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2016-01-09 14:20 064015002 IBF Backadalen F00-02 - FBC Lerum F02 Svart 2 - 2 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Tuve Sporthall
2016-01-10 17:00 064015031 Onsala IBK F01/02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 2 - 4 Presse Idrottshall
2016-01-16 17:25 064015004 FBC Lerum F02 Svart - Lindome IBK F02/03 Grön V 2 - 2 Jesper Dammert, Senad Olevic Rydsbergshallen
2016-01-17 11:00 064015005 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V - Mölndals IBF F01 V 2 - 2 Senad Olevic, Simon Hitzeroth Wallenstamhallen
2016-01-17 18:00 064015032 Onsala IBK F01/02 - Partille IBS F01 2 - 1 Presse Idrottshall
2016-02-14 17:15 064015006 Partille IBS F01 - IBF Backadalen F00-02 0 - 9 Senad Olevic, Aldin Hadziselmovic Vallhamra Sportcenter
2016-01-22 20:00 064015033 Mölndals IBF F01 V - Onsala IBK F01/02 4 - 3 Simon Hitzeroth, Emmy Rylander Ekenskolan
2016-01-23 10:10 064015007 Lindome IBK F02/03 Grön V - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 4 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Katrinebergshallen
2016-01-23 18:50 064015008 FBC Lerum F02 Svart - Partille IBS F01 5 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-01-24 11:20 064015034 FBC Lerum F02 Svart - Onsala IBK F01/02 6 - 2 Anton Nyberg, Axel Lingheimer Hjällsnäshallen
2016-01-24 12:30 064015009 Mölndals IBF F01 V - IBF Backadalen F00-02 2 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Ekenskolan
2016-01-30 11:40 064015012 Mölndals IBF F01 V - FBC Lerum F02 Svart 3 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Aktiviteten A-Hall
2016-01-30 14:20 064015011 IBF Backadalen F00-02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 2 - 2 Adem Can, William Hilmersson Tuve Sporthall
2016-01-30 16:00 064015010 Partille IBS F01 - Lindome IBK F02/03 Grön V 0 - 1 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2016-01-31 11:20 064015035 IBF Backadalen F00-02 - Onsala IBK F01/02 2 - 3 Apilou Dragin, Louise Elgquist Lundbystrand 3
2016-02-06 11:00 064015036 Onsala IBK F01/02 - Lindome IBK F02/03 Grön V 1 - 2 Presse Idrottshall
2016-02-07 11:10 064015014 Partille IBS F01 - Mölndals IBF F01 V 4 - 1 Narcis Hadziselimovic, Henrik Nordström Vallhamra Sportcenter
2016-02-07 12:50 064015013 Lindome IBK F02/03 Grön V - IBF Backadalen F00-02 3 - 1 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Skånhällaskolan
2016-02-13 13:10 064015015 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V - FBC Lerum F02 Svart 3 - 6 Rikard Mott, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2016-02-13 09:00 064015016 Mölndals IBF F01 V - Lindome IBK F02/03 Grön V 0 - 1 Robin Cederdahl, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2016-02-14 10:10 064015017 FBC Lerum F02 Svart - IBF Backadalen F00-02 2 - 3 Rikard Mott, Andreas Julin Rydsbergshallen
2016-02-20 10:50 064015037 Lindome IBK F02/03 Grön V - Onsala IBK F01/02 3 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Almåshallen B
2016-02-20 15:30 064015018 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V - Partille IBS F01 9 - 1 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2016-02-27 10:10 064015019 Lindome IBK F02/03 Grön V - FBC Lerum F02 Svart 2 - 2 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Katrinebergshallen
2016-02-27 14:20 064015021 IBF Backadalen F00-02 - Partille IBS F01 3 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Tuve Sporthall
2016-02-29 18:45 064015020 Mölndals IBF F01 V - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 2 - 1 Simon Hitzeroth, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2016-03-12 16:00 064015039 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V - Onsala IBK F01/02 3 - 1 Andreas Julin, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2016-03-02 17:30 064015042 Onsala IBK F01/02 - FBC Lerum F02 Svart 2 - 4 Kaparehallen
2016-03-05 08:20 064015022 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V - Lindome IBK F02/03 Grön V 3 - 7 Isabel Ljungberg, Maja Gustavsson Wallenstamhallen
2016-03-05 14:20 064015024 IBF Backadalen F00-02 - Mölndals IBF F01 V 0 - 5 Mikael Ärlig, Patrik Jonasson Tuve Sporthall
2016-03-06 18:00 064015040 Onsala IBK F01/02 - Mölndals IBF F01 V 2 - 2 Presse Idrottshall
2016-03-13 17:15 064015023 Partille IBS F01 - FBC Lerum F02 Svart 0 - 5 Senad Olevic, Javed Khan Vallhamra Sportcenter
2016-03-10 20:45 064015041 Onsala IBK F01/02 - IBF Backadalen F00-02 2 - 4 Presse Idrottshall
2016-03-12 18:15 064015027 FBC Lerum F02 Svart - Mölndals IBF F01 V 5 - 6 Alexander Pavlovic, Daniel Antonsson Rydsbergshallen
2016-03-13 14:30 064015026 Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V - IBF Backadalen F00-02 0 - 2 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Mölnlycke Idrottshall
2016-03-13 14:40 064015025 Lindome IBK F02/03 Grön V - Partille IBS F01 4 - 0 Louise Elgquist, Kim Nielsen Almåshallen B
2016-03-19 13:10 064015029 Mölndals IBF F01 V - Partille IBS F01 8 - 0 Torbjörn Zahner, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2016-03-19 14:20 064015028 IBF Backadalen F00-02 - Lindome IBK F02/03 Grön V 3 - 5 Goran Kuduzovic, Mustafa Er Tuve Sporthall
2016-03-20 13:30 064015038 Partille IBS F01 - Onsala IBK F01/02 0 - 3 Andreas Julin, Anders Larsson Vallhamra Sportcenter
2016-03-20 16:20 064015030 FBC Lerum F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 2 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK F02/ 03 Grön V 12 9 2 1 35-20 15 29
2. Mölndals IBF F01 V 12 7 2 3 40-25 15 23
3. FBC Lerum F02 Svart 12 6 3 3 43-29 14 21
4. IBF Backadalen F00-02 12 6 2 4 35-27 8 20
5. Pixbo Wallenstam IBF F02 Vit V 12 3 2 7 32-35 -3 11
6. Onsala IBK F01/ 02 12 3 1 8 25-35 -10 10
7. Partille IBS F01 12 2 0 10 14-53 -39 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 12:50 064016001 Ale IBF F02 V - Partille IBS F02 Svart 8 - 3 Senad Olevic, Simon Hitzeroth Ale Kulturrum
2016-01-10 12:00 064016002 Dingle AIK F02 V - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V 3 - 13 Munkedals Idrottshall
2016-01-16 12:20 064016005 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V - Partille IBS F02 Svart 7 - 0 Alf Björkner, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2016-01-16 17:35 064016004 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V - Ale IBF F02 V 3 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Kastellegårdshallen
2016-01-23 13:20 064016007 Ale IBF F02 V - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V 1 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2016-01-23 14:10 064016009 Partille IBS F02 Svart - Dingle AIK F02 V 9 - 1 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Partillebohallen
2016-01-24 10:00 064016011 Dingle AIK F02 V - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V 2 - 13 Munkedals Idrottshall
2016-01-30 11:20 064016012 Partille IBS F02 Svart - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V 3 - 4 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Vallhamra Sportcenter
2016-02-06 16:30 064016013 Ale IBF F02 V - Dingle AIK F02 V 1 - 3 Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2016-03-12 14:50 064016015 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V 4 - 2 Andreas Julin, Anela Hadziselimovic Mölnlycke Idrottshall
2016-02-14 12:20 064016016 Partille IBS F02 Svart - Ale IBF F02 V 8 - 1 Aldin Hadziselmovic, Simon Hitzeroth Vallhamra Sportcenter
2016-03-19 17:30 064016017 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V - Dingle AIK F02 V 2 - 4 Kim Nielsen, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2016-02-27 13:00 064016020 Partille IBS F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V 0 - 2 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-02-27 16:30 064016019 Ale IBF F02 V - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V 3 - 3 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Ale Kulturrum
2016-02-28 09:30 064016024 Dingle AIK F02 V - Partille IBS F02 Svart 3 - 5 Munkedals Idrottshall
2016-03-05 15:10 064016022 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V - Ale IBF F02 V 7 - 1 Tomas Levin, Besim Mehmedagic Mölnlycke Idrottshall
2016-03-11 18:30 064016027 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V - Partille IBS F02 Svart 2 - 2 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
2016-03-13 16:10 064016026 Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V - Dingle AIK F02 V 11 - 2 Ulf Jonasson, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2016-03-20 11:20 064016030 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V - Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V 2 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2016-03-20 13:30 064016028 Dingle AIK F02 V - Ale IBF F02 V 4 - 8 Munkedals Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F03 Svart V 8 8 0 0 53-10 43 24
2. Partille IBS F02 Svart 8 3 1 4 30-28 2 10
3. Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange V 8 2 3 3 31-26 5 9
4. Ale IBF F02 V 8 2 2 4 26-36 -10 8
5. Dingle AIK F02 V 8 2 0 6 22-62 -40 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 16:20 064017003 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Landvetter IBK F03 Blå 5 - 2 Andreas Julin, Ludwig Modh Mölnlycke Idrottshall
2016-01-10 12:30 064017001 FBC Lerum F02 Röd - Lindås IBK F01 6 - 1 Kim Nielsen, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2016-01-10 17:10 064017002 IK Zenith F02 - Floda IBK F02/ 8 - 0 Jervand Hakopian, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2016-01-16 08:50 064017006 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - IK Zenith F02 7 - 3 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Mölnlycke Idrottshall
2016-01-17 11:10 064017005 Landvetter IBK F03 Blå - Lindås IBK F01 9 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Landvetter Idrottshall
2016-01-17 15:50 064017004 Floda IBK F02/ - FBC Lerum F02 Röd 4 - 9 Jesper Odeholm, Lazo Cesto Alléhallen
2016-01-23 17:40 064017007 FBC Lerum F02 Röd - Landvetter IBK F03 Blå 6 - 2 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-01-24 14:50 064017008 Floda IBK F02/ - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 4 - 9 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Alléhallen
2016-01-24 17:00 064017009 Lindås IBK F01 - IK Zenith F02 2 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-01-31 08:40 064017010 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - FBC Lerum F02 Röd 7 - 2 Adem Can, William Hilmersson Wallenstamhallen
2016-01-31 11:10 064017012 Lindås IBK F01 - Floda IBK F02/ 6 - 4 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-01-31 11:20 064017011 IK Zenith F02 - Landvetter IBK F03 Blå 5 - 4 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Björlanda Idrottshall
2016-01-30 19:40 064017014 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Lindås IBK F01 10 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Simon Hitzeroth Mölnlycke Idrottshall
2016-02-06 17:15 064017015 Landvetter IBK F03 Blå - Floda IBK F02/ 4 - 4 Simon Hitzeroth, Anton Nyberg Önnerödshallen
2016-02-06 17:55 064017013 FBC Lerum F02 Röd - IK Zenith F02 5 - 4 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-07 13:00 064017016 Lindås IBK F01 - FBC Lerum F02 Röd 1 - 7 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Askims Sporthall
2016-02-09 18:00 064017017 Floda IBK F02/ - IK Zenith F02 4 - 4 Tomas Levin, Andreas Julin Alléhallen
2016-03-23 19:10 064017018 Landvetter IBK F03 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 1 - 2 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Önnerödshallen
2016-02-27 17:10 064017019 FBC Lerum F02 Röd - Floda IBK F02/ 7 - 3 Anders Larsson, Christoffer Esteban Hernandez Rydsbergshallen
2016-02-28 16:50 064017021 IK Zenith F02 - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 3 - 7 Simon Hitzeroth, Ulf Jonasson Lundbystrand 3
2016-02-28 17:30 064017020 Lindås IBK F01 - Landvetter IBK F03 Blå 1 - 8 Robin Cederdahl, Jesper Dammert Salming Arena
2016-03-05 09:00 064017022 Landvetter IBK F03 Blå - FBC Lerum F02 Röd 3 - 1 Joakim Jögi, Senad Olevic Landvetter Idrottshall
2016-03-05 17:30 064017023 Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd - Floda IBK F02/ 7 - 5 Sara Karlholm, Mustafa Er Mölnlycke Idrottshall
2016-03-06 12:00 064017024 IK Zenith F02 - Lindås IBK F01 7 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2016-03-11 20:00 064017025 FBC Lerum F02 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 4 - 2 William Hilmersson, Senad Olevic Rydsbergshallen
2016-03-13 12:20 064017027 Floda IBK F02/ - Lindås IBK F01 13 - 1 Peter Bertlin, Joakim Jögi Alléhallen
2016-03-13 14:00 064017026 Landvetter IBK F03 Blå - IK Zenith F02 1 - 5 Alexander Pavlovic, Daniel Antonsson Landvetter Idrottshall
2016-03-17 18:00 064017030 Floda IBK F02/ - Landvetter IBK F03 Blå 4 - 3 Jervand Hakopian, Adam Jällfält Alléhallen
2016-03-19 14:10 064017028 IK Zenith F02 - FBC Lerum F02 Röd 1 - 0 Andreas Julin, Rikard Mott Björlanda Idrottshall
2016-03-19 16:20 064017029 Lindås IBK F01 - Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 1 - 13 Amanda Hansson, Amir Huseinovic Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F03 Röd 10 9 0 1 69-27 42 27
2. FBC Lerum F02 Röd 10 7 0 3 47-28 19 21
3. IK Zenith F02 10 6 1 3 46-31 15 19
4. Landvetter IBK F03 Blå 10 3 1 6 37-39 -2 10
5. Floda IBK F02/ 10 2 2 6 45-58 -13 8
6. Lindås IBK F01 10 1 0 9 22-83 -61 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Vår Serie 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-01-09 10:10 064018002 Partille IBS F02 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 1 - 5 Rikard Mott, Jakob Hambert Vallhamra Sportcenter
2016-01-09 15:40 064018031 IBK Göteborg F02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 1 - 6 Javed Khan, Axel Lingheimer Torpahallen
2016-01-10 09:00 064018001 Lindås IBK F03 - Lindome IBK F02 Lila 4 - 0 Mikael Karlholm, Javed Khan Salming Arena
2016-01-26 18:30 064018003 IF Marin Väst F01/02 - IBK Göteborg F02 4 - 3 Daniel Antonsson, Alexander Pavlovic Hall Of Flame
2016-01-16 15:50 064018004 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Lindås IBK F03 5 - 5 Johannes Akyol, Kim Nielsen Mölnlycke Idrottshall
2016-01-16 16:25 064018033 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - IF Marin Väst F01/02 8 - 0 Sara Karlholm, Mikael Karlholm Kastellegårdshallen
2016-01-17 12:10 064018032 Lindås IBK F03 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 2 - 4 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2016-01-17 14:30 064018005 IBK Göteborg F02 - Lindome IBK F02 Lila 3 - 1 Adem Can, William Hilmersson Torpahallen
2016-01-17 14:30 064018006 IF Marin Väst F01/02 - Partille IBS F02 Vit 3 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2016-01-24 11:40 064018007 Lindås IBK F03 - IBK Göteborg F02 7 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Askims Sporthall
2016-01-24 13:10 064018008 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - IF Marin Väst F01/02 7 - 1 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-01-24 13:30 064018009 Lindome IBK F02 Lila - Partille IBS F02 Vit 4 - 2 Tomas Levin, Peter Bertlin Skånhällaskolan
2016-01-24 16:40 064018034 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Lindome IBK F02 Lila 0 - 5 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2016-01-30 14:50 064018011 Partille IBS F02 Vit - IBK Göteborg F02 1 - 5 Sara Karlholm, Maja Gustavsson Vallhamra Sportcenter
2016-01-30 17:50 064018012 Lindome IBK F02 Lila - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 1 - 4 Anton Nyberg, Axel Lingheimer Ekenskolan
2016-01-31 11:10 064018010 IF Marin Väst F01/02 - Lindås IBK F03 1 - 2 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Hall Of Flame
2016-01-31 16:15 064018035 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Partille IBS F02 Vit 6 - 2 Joakim Jögi, Mikael Karlholm Kastellegårdshallen
2016-01-30 08:50 064018036 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 2 - 3 Jesper Dammert, Andreas Julin Wallenstamhallen
2016-02-07 10:40 064018013 Lindås IBK F03 - Partille IBS F02 Vit 0 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Askims Sporthall
2016-02-07 11:20 064018014 IF Marin Väst F01/02 - Lindome IBK F02 Lila 1 - 0 Ulf Jonasson, Senad Olevic Hall Of Flame
2016-02-07 13:20 064018015 IBK Göteborg F02 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 2 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Torpahallen
2016-02-04 19:15 064018037 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - IBK Göteborg F02 4 - 0 Adem Can, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2016-02-12 18:00 064018018 IBK Göteborg F02 - IF Marin Väst F01/02 7 - 1 Apilou Dragin, Amanda Hansson Torpahallen
2016-03-06 19:00 064018016 Lindome IBK F02 Lila - Lindås IBK F03 6 - 1 Adam Jällfält, Javed Khan Almåshallen B
2016-03-12 17:10 064018017 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Partille IBS F02 Vit 3 - 3 Andreas Julin, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2016-02-26 19:00 064018038 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Lindås IBK F03 7 - 2 Henrik Nordström, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2016-02-27 09:00 064018020 Lindome IBK F02 Lila - IBK Göteborg F02 5 - 1 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Katrinebergshallen
2016-02-27 15:20 064018021 Partille IBS F02 Vit - IF Marin Väst F01/02 0 - 3 Adem Can, William Hilmersson Vallhamra Sportcenter
2016-02-27 16:40 064018019 Lindås IBK F03 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 0 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Salming Arena
2016-02-28 12:00 064018039 IF Marin Väst F01/02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 1 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Hall Of Flame
2016-03-04 18:00 064018022 IBK Göteborg F02 - Lindås IBK F03 3 - 1 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Torpahallen
2016-03-05 12:00 064018040 Lindome IBK F02 Lila - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 0 - 2 Linnea Adielsson, Nora Woodrow Almåshallen B
2016-03-05 16:40 064018024 Partille IBS F02 Vit - Lindome IBK F02 Lila 1 - 3 Rikard Mott, Henrik Nordström Vallhamra Sportcenter
2016-03-06 14:30 064018023 IF Marin Väst F01/02 - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 2 - 2 Kim Nielsen, Johan Larsson Hall Of Flame
2016-03-12 13:00 064018041 Partille IBS F02 Vit - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 2 - 3 Jakob Hambert, Amir Huseinovic Vallhamra Sportcenter
2016-03-13 11:00 064018025 Lindås IBK F03 - IF Marin Väst F01/02 7 - 2 Rikard Mott, Ulf Jonasson Salming Arena
2016-03-13 13:00 064018026 IBK Göteborg F02 - Partille IBS F02 Vit 2 - 4 Anton Nyberg, Amanda Hansson Torpahallen
2016-03-13 15:40 064018027 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - Lindome IBK F02 Lila 2 - 2 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Mölnlycke Idrottshall
2016-03-19 14:00 064018028 Partille IBS F02 Vit - Lindås IBK F03 3 - 4 Ulf Jonasson, Johan Larsson Vallhamra Sportcenter
2016-03-19 14:00 064018030 Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd - IBK Göteborg F02 1 - 0 Anton Nyberg, Alexander Pavlovic Mölnlycke Idrottshall
2016-03-20 11:20 064018029 Lindome IBK F02 Lila - IF Marin Väst F01/02 2 - 1 Kim Nielsen, Jakob Hambert Almåshallen B
2016-03-22 18:15 064018042 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 5 - 4 Besim Mehmedagic, Jesper Dammert Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 12 11 0 1 55-21 34 33
2. Pixbo Wallenstam IBK F04 Röd 12 5 5 2 39-25 14 20
3. Lindome IBK F02 Lila 12 6 1 5 29-22 7 19
4. Lindås IBK F03 12 5 1 6 35-40 -5 16
5. IBK Göteborg F02 12 4 1 7 31-37 -6 13
6. IF Marin Väst F01/ 02 12 4 1 7 20-47 -27 13
7. Partille IBS F02 Vit 12 2 1 9 24-41 -17 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis