Damer Utvecklingsserie (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Damer Serie A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
192121002 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK Musköten 1
2015-10-17 14:00 192121004 Gimonäs Umeå IF/TTG - Örnsköldsvik IBK 8 - 2 Jimmy Halldin, Anastasia Oberlauf Elofssonhallen
2015-11-15 12:00 192121006 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/TTG 5 - 2 Pontus Neander, Wilmer Prentius Musköten 1
192121008 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF/TTG Skyttis Arena
2015-12-18 19:30 192121010 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
192121012 Gimonäs Umeå IF/TTG - IBF Dalen/Sandåkerns SK Sjöfruhallen
192121014 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK Skyttis Arena
2016-01-23 14:00 192121016 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF/TTG 5 - 0 Elin Lindgren, Maria Dahlin Skyttis Arena
2016-02-20 11:30 192121018 Gimonäs Umeå IF/TTG - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 2 Manuel Garzon, Ulf Stödberg Sjöfruhallen
2015-11-20 19:30 192121020 Gimonäs Umeå IF/TTG - Örnsköldsvik IBK 1 - 11 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2016-03-12 13:30 192121022 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
192121024 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/TTG Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 5 4 0 1 27-14 13 12
2. Gimonäs Umeå IF/ TTG 5 2 0 3 18-25 -7 6
3. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 4 1 0 3 12-18 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 14:00 192122002 Gimonäs Umeå IF/TTG - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 5 Sjöfruhallen
2015-09-27 14:00 192122004 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBK 3 - 11 , Mattias Karlsson Storsjöhallen
2015-09-27 18:00 192122003 Ersboda SK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2015-10-17 192122008 Gimonäs Umeå IF/TTG - Örnsköldsvik IBK 8 - 2 Elofssonhallen
2015-10-18 192122006 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 5 Storsjöhallen
2015-11-07 14:00 192122012 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 9 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Storsjöhallen
2015-11-07 16:30 192122011 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 Mathias Damgaard, Magnus Rutqvist Ersängshallen
2015-11-13 192122013 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 4 - 5 Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-15 192122016 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/TTG 5 - 2 Musköten 1
2015-11-28 11:30 192122018 Gimonäs Umeå IF/TTG - Holmsund City IBC 9 - 2 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sjöfruhallen
2015-11-28 13:00 192122020 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 0 - 3 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2015-12-05 192122024 Holmsund City IBC - Ersboda SK 1 - 2 Storsjöhallen
2015-12-18 192122022 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 2 Skyttis Arena
2015-12-19 12:00 192122026 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/TTG 7 - 6 Therese Jensen, Mathias Damgaard Sporthushallen
2015-12-19 12:00 192122027 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 0 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Musköten 1
2016-01-10 13:00 192122030 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF/TTG 5 - 3 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-10 13:00 192122032 Örnsköldsvik IBK - Holmsund City IBC 3 - 0 Göran Norberg, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2016-01-10 13:30 192122031 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Ersboda SK 3 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2016-01-23 192122036 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF/TTG 5 - 0 Skyttis Arena
2016-01-24 192122034 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 3 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-14 12:00 192122040 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 4 - 1 Johannes Granath, Emil Palm Musköten 1
2016-02-14 13:00 192122039 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 9 - 0 Elin Lindgren, Maria Dahlin Skyttis Arena
2016-02-20 192122044 Gimonäs Umeå IF/TTG - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 2 Sjöfruhallen
2016-02-21 192122041 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 Ersängshallen
2016-03-15 19:00 192122048 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-03-23 20:15 192122046 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/TTG 2 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Storsjöhallen
2016-03-12 192122050 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Musköten 1
2016-03-13 192122052 Ersboda SK - Holmsund City IBC 3 - 0 Ersängshallen
2016-03-19 16:00 192122055 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 3 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-04-04 19:15 192122054 Gimonäs Umeå IF/TTG - Ersboda SK 3 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 10 8 1 1 51-24 27 25
2. Ersboda SK 10 6 2 2 39-38 1 20
3. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 6 1 3 36-28 8 19
4. Gimonäs Umeå IF/ TTG 10 5 0 5 50-42 8 15
5. Gullänget-Kroksta IBS 10 3 0 7 32-36 -4 9
6. Holmsund City IBC 10 0 0 10 14-54 -40 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:30 192123002 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF/TTG 3 - 5 Fredrik Söderholm, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-10-10 15:15 192123004 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 3 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2015-10-15 19:15 192123003 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 5 - 5 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Hammarhallen Vännäs
2015-10-18 11:30 192123008 Gimonäs Umeå IF/TTG - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 7 Kim Fallbjörk, Karl Andersson Sjöfruhallen
2015-10-18 14:00 192123006 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 5 Kim Fallbjörk, Anastasia Oberlauf Storsjöhallen
2015-10-23 19:00 192123012 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Ersboda SK 3 - 3 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Vildmannahallen
2015-10-24 12:00 192123011 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 1 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2015-11-07 11:00 192123016 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/TTG 3 - 7 Joel Tuhkanen, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2015-11-13 19:00 192123013 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 4 - 5 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-21 11:30 192123020 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 0 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
2015-11-21 12:00 192123018 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/TTG 4 - 4 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2015-12-05 11:00 192123022 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 7 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2015-12-05 14:00 192123024 Holmsund City IBC - Ersboda SK 1 - 2 Peter Poopuu, Ulf Stödberg Storsjöhallen
2015-12-06 12:30 192123027 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 1 - 6 Simon Hedkvist, Thilip Nadarajah Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-25 19:15 192123026 Gimonäs Umeå IF/TTG - Ersboda SK 4 - 3 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Ersängshallen
2016-01-15 19:00 192123031 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Tony Cederholm, Jakob Ingemansson Ersängshallen
2016-01-16 13:45 192123032 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 6 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2016-01-16 15:30 192123030 Gimonäs Umeå IF/TTG - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Sjöfruhallen
2016-01-24 12:30 192123036 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/TTG 3 - 2 Emil Palm, Morgan Poopuu Musköten 1
2016-01-24 14:00 192123034 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC 3 - 2 Stefan Nyberg, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-29 19:00 192123040 Ersboda SK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 2 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Ersängshallen
2016-02-03 20:15 192123039 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 2 - 6 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Storsjöhallen
2016-02-21 11:30 192123041 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Ersängshallen
2016-04-18 19:15 192123044 Gimonäs Umeå IF/TTG - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Sjöfruhallen
2016-02-28 11:30 192123046 Gimonäs Umeå IF/TTG - Holmsund City IBC 5 - 3 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2016-02-28 13:30 192123048 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 7 Fredrik Söderholm, Mikael Körning Skyttis Arena
2016-03-13 13:00 192123050 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2016-03-13 13:00 192123052 Ersboda SK - Holmsund City IBC 3 - 0 Erik Hörnros, Thanasis Provatas Ersängshallen
2016-03-18 19:30 192123055 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 5 Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-03-19 11:15 192123054 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/TTG 4 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 7 3 0 48-24 24 24
2. Gimonäs Umeå IF/ TTG 10 6 2 2 42-34 8 20
3. Ersboda SK 10 4 3 3 36-33 3 15
4. Spöland Vännäs IF 10 4 1 5 44-42 2 13
5. Gullänget-Kroksta IBS 10 2 1 7 33-52 -19 7
6. Holmsund City IBC 10 1 2 7 20-38 -18 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 192124003 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 1 - 5 , Mattias Karlsson Bråvallahallen
2015-09-26 15:30 192124004 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 11 - 4 Stefan Nyberg, Jan Öberg Skyttis Arena
2015-10-17 Dubbelomgång. Se matchtider i Serie C och E. 192124005 Hörnefors IF - IKSU Ungdom 0 - 5 Bråvallahallen
2015-10-18 Dubbelomgång. Se matchtider i Serie C och E. 192124008 Gimonäs Umeå IF/TTG - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 7 Sjöfruhallen
2015-11-08 11:00 192124011 Hörnefors IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 8 Tony Cederholm, Roger Karlsson Bråvallahallen
2015-11-08 11:30 192124010 Gimonäs Umeå IF/TTG - IKSU Ungdom 5 - 8 Joel Tuhkanen, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2015-11-21 14:15 192124012 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 8 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-07 Dubbelomgång. Se matchtider i Serie C och E. 192124016 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/TTG 3 - 7 Hammarhallen Vännäs
2015-11-15 Dubbelomgång. Se matchtider i Serie C och E. 192124014 IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Vildmannahallen
2015-11-28 11:00 192124019 Spöland Vännäs IF - IKSU Ungdom 2 - 5 Manuel Garzon, Viktor Grahn Hammarhallen Vännäs
2015-11-29 14:00 192124018 Gimonäs Umeå IF/TTG - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 9 Tony Cederholm, Roger Karlsson Sjöfruhallen
2015-12-05 Dubbelomgång. Se matchtider i Serie C och E. 192124022 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 7 - 3 Vildmannahallen
2015-12-06 Dubbelomgång. Se matchtider i Serie C och E. 192124024 Gullänget-Kroksta IBS - Hörnefors IF 13 - 2 Skyttis Arena
2015-12-20 11:00 192124026 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/TTG 3 - 6 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2015-12-20 13:30 192124028 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU Ungdom 3 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2016-01-09 12:00 192124031 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 12 - 0 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Hammarhallen Vännäs
2016-01-09 14:00 192124032 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 9 Emil Palm, Oscar Wass Musköten 1
2016-01-23 192124033 IKSU Ungdom - Hörnefors IF 8 - 6 Sjöfruhallen
2016-01-24 192124036 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/TTG 3 - 2 Musköten 1
2016-02-13 11:00 192124040 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 9 Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-02-13 12:00 192124039 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF 6 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-02-13 15:00 192124038 IKSU Ungdom - Gimonäs Umeå IF/TTG 14 - 5 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-02-20 192124042 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU Ungdom 5 - 1 Örnsköldsviks Sporthall
2016-04-18 00:00 192124044 Gimonäs Umeå IF/TTG - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2016-03-05 13:00 192124046 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF/TTG 6 - 6 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2016-03-05 13:30 192124047 IKSU Ungdom - Spöland Vännäs IF 4 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-03-13 192124050 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 1 - 4 Hammarhallen Vännäs
2016-03-18 Dubbelomgång 192124052 Hörnefors IF - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 9 Bråvallahallen
2016-02-07 12:00 192124056 IKSU Ungdom - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-04-13 19:00 192124054 Gimonäs Umeå IF/TTG - Hörnefors IF 14 - 6 Rasmus Dahlgren, Ulf Stödberg Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS 10 8 1 1 84-31 53 25
2. IKSU Ungdom 10 8 0 2 59-39 20 24
3. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 10 7 0 3 51-40 11 21
4. Gimonäs Umeå IF/ TTG 10 4 1 5 55-61 -6 13
5. Spöland Vännäs IF 10 2 0 8 36-50 -14 6
6. Hörnefors IF 10 0 0 10 22-86 -64 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-11 09:00 192125001 IKSU Ungdom - IBF Dalen/Sandåkerns SK 8 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros IKSU Sport
2015-10-11 15:00 192125003 Gamla Stan IBK/SIBK - Hörnefors IF 8 - 2 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Lejonströmshallen
2015-10-18 14:00 192125004 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Täftehallen
2015-10-17 11:00 192125005 Hörnefors IF - IKSU Ungdom 0 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Bråvallahallen
2015-10-17 11:30 192125008 Kågedalens AIF - Täfteå IK 5 - 8 Felix Malmström, Joakim Broman Campushallen
2015-10-17 16:00 192125007 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK/SIBK 1 - 7 Erik Hörnros, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2015-10-24 13:00 192125011 Gamla Stan IBK/SIBK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 David Morén, Isak Morén Eddahallen
2015-11-17 19:15 192125012 Täfteå IK - Hörnefors IF 7 - 3 Roger Karlsson, Thomas Jonsson Täftehallen
2016-01-09 12:00 192125010 IKSU Ungdom - Kågedalens AIF 6 - 5 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Vildmannahallen
2015-11-15 14:00 192125015 Täfteå IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Täftehallen
2015-11-15 15:00 192125014 IKSU Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Pontus Neander, Wilmer Prentius Vildmannahallen
2015-11-18 19:15 192125016 Gamla Stan IBK/SIBK - Kågedalens AIF 8 - 1 Bobby Hjelte, Anton Nystedt Lejonströmshallen
2015-11-22 10:30 192125019 IKSU Ungdom - Gamla Stan IBK/SIBK 10 - 2 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Umeå Energi Arena Öst
2015-11-22 12:30 192125018 Gullänget-Kroksta IBS - Kågedalens AIF 0 - 4 Stefan Nyberg, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-22 15:00 192125017 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Hörnefors IF 4 - 3 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Musköten 1
2015-12-06 11:00 192125024 Gullänget-Kroksta IBS - Hörnefors IF 13 - 2 Maria Dahlin, Per Söderlind Skyttis Arena
2015-12-06 13:30 192125022 Täfteå IK - Gamla Stan IBK/SIBK 3 - 8 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Täftehallen
2015-12-06 15:30 192125021 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 1 - 6 Therese Jensen, Morgan Poopuu Musköten 1
2015-12-12 13:30 192125026 Kågedalens AIF - Hörnefors IF 5 - 2 Lasse Ekesryd, David Morén Lejonströmshallen
2015-12-12 14:30 192125028 IKSU Ungdom - Täfteå IK 7 - 1 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2016-01-09 17:00 192125025 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2016-01-17 11:30 192125031 Hörnefors IF - Gamla Stan IBK/SIBK 1 - 4 Jimmy Halldin, Kim Fallbjörk Bråvallahallen
2016-01-17 11:30 192125032 Gullänget-Kroksta IBS - Täfteå IK 4 - 8 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-17 13:00 192125029 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU Ungdom 3 - 5 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Musköten 1
2016-01-23 11:30 192125033 IKSU Ungdom - Hörnefors IF 8 - 6 Emil Palm, Jimmy Halldin Sjöfruhallen
2016-01-23 13:00 192125035 Gamla Stan IBK/SIBK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 4 Lasse Ekesryd, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2016-01-23 13:30 192125036 Täfteå IK - Kågedalens AIF 2 - 9 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Täftehallen
2016-01-31 13:00 192125038 Kågedalens AIF - IKSU Ungdom 1 - 4 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-01-31 13:30 192125040 Hörnefors IF - Täfteå IK 5 - 8 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Bråvallahallen
2016-01-31 14:30 192125039 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK/SIBK 11 - 4 Stefan Nyberg, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-12 19:00 192125043 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Täfteå IK 5 - 1 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2016-02-17 19:20 192125044 Kågedalens AIF - Gamla Stan IBK/SIBK 2 - 5 David Morén, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-02-20 11:00 192125042 Gullänget-Kroksta IBS - IKSU Ungdom 5 - 1 Elin Lindgren, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-24 10:30 192125046 Kågedalens AIF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 9 David Morén, Isak Morén Eddahallen
2016-02-24 19:00 192125045 Hörnefors IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 7 Ulf Stödberg, Rolf Eriksson Bråvallahallen
2016-02-27 13:00 192125047 Gamla Stan IBK/SIBK - IKSU Ungdom 5 - 4 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-03-12 11:30 192125049 Kågedalens AIF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 7 - 1 David Morén, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-03-14 19:15 192125050 Gamla Stan IBK/SIBK - Täfteå IK 8 - 7 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-03-18 19:00 192125052 Hörnefors IF - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 9 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Bråvallahallen
2016-03-20 11:30 192125053 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/Sandåkerns SK 6 - 2 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2016-03-20 15:00 192125054 Hörnefors IF - Kågedalens AIF 4 - 6 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2016-03-20 15:00 192125056 Täfteå IK - IKSU Ungdom 1 - 9 Tilde Wikström, Sanna Åslin Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU Ungdom 12 10 0 2 73-36 37 30
2. Gamla Stan IBK/ SIBK 12 8 0 4 65-51 14 24
3. Gullänget-Kroksta IBS 12 7 2 3 76-44 32 23
4. Kågedalens AIF 12 6 0 6 55-50 5 18
5. Täfteå IK 12 5 1 6 52-68 -16 16
6. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 12 4 1 7 40-61 -21 13
7. Hörnefors IF 12 0 0 12 33-84 -51 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damer Serie F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-11-03 18:15 192126001 IBF Dalen/Sandåkerns SK - IKSU Ungdom 3 - 13 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2015-10-18 11:00 192126005 Umeå City IBF/00 - IKSU Ungdom 1 - 9 Emil Palm, Joel Tuhkanen Vildmannahallen
2015-11-07 13:00 192126009 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 3 - 1 Peter Poopuu, Anastasia Oberlauf Musköten 1
2015-11-08 16:30 192126011 Umeå City IBF/00 - Täfteå IK 4 - 5 Johannes Granath, Fredrik Jönsson Umeå Energi Arena Väst
2015-11-15 192126015 Täfteå IK - IBF Dalen/Sandåkerns SK 4 - 3 Täftehallen
2015-11-15 14:30 192126013 Röbäcks IF - Umeå City IBF/00 7 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2015-11-28 11:00 192126017 Umeå City IBF/00 - IBF Dalen/Sandåkerns SK 2 - 3 Ludwig Svensson, Philip Öster Vildmannahallen
2015-11-28 11:30 192126020 Röbäcks IF - Täfteå IK 2 - 5 Anton Broman, Erik Hörnros Elofssonhallen
2015-12-05 13:00 192126023 IKSU Ungdom - Röbäcks IF 5 - 5 Manuel Garzon, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2015-12-19 13:30 192126028 Täfteå IK - IKSU Ungdom 4 - 8 Linnea Andersson, Liv Falk Täftehallen
2016-01-10 16:00 192126029 IKSU Ungdom - IBF Dalen/Sandåkerns SK 3 - 1 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Vildmannahallen
2016-01-24 13:30 192126033 IKSU Ungdom - Umeå City IBF/00 11 - 1 Tony Cederholm, Magnus Rutqvist Umeå Energi Arena Vatten
2016-02-14 11:30 192126037 Röbäcks IF - IBF Dalen/Sandåkerns SK 0 - 2 Ulf Jönsson, Bjarne Andersson Elofssonhallen
2016-02-14 11:30 192126039 Täfteå IK - Umeå City IBF/00 4 - 7 Jonas Ahlehjelm, Olle Eliasson Täftehallen
2016-02-12 192126043 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Täfteå IK 5 - 1 Musköten 1
2016-02-21 12:00 192126041 Umeå City IBF/00 - Röbäcks IF 7 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-03-06 11:00 192126048 Täfteå IK - Röbäcks IF 5 - 5 Daniel Johannesson, Liv Falk Täftehallen
2016-03-22 18:20 192126045 IBF Dalen/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/00 3 - 7 Linnea Andersson, Liv Falk Vildmannahallen
2016-03-13 10:30 192126051 Röbäcks IF - IKSU Ungdom 1 - 4 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Elofssonhallen
2016-02-06 12:00 192126056 IKSU Ungdom - Täfteå IK 6 - 5 Daniel Johannesson, Roger Karlsson Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU Ungdom 8 7 1 0 59-21 38 22
2. IBF Dalen/ Sandåkerns SK 8 4 0 4 23-31 -8 12
3. Täfteå IK 8 3 1 4 33-40 -7 10
4. Umeå City IBF/ 00 8 3 0 5 32-45 -13 9
5. Röbäcks IF 8 1 2 5 24-34 -10 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis