Pantamera Pojkar Division 5 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 5 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 12:30 248051004 Vattjoms IK - IBK Härnösand 7 - 3 Hampus Hernell, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2015-09-27 15:15 248051008 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - IBK Härnösand 9 - 7 , Peterson Lugero Hagahallen
2015-10-03 12:15 248051001 Timrå IBC - Klockarbergets BK 7 - 6 Arvid Larsson, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-10-03 12:45 248051002 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 8 - 2 Peterson Lugero, Fredrik Nensén Skönsbergshallen
2015-10-03 18:15 248051005 Timrå IBC - Ankarsvik BK P04 1 - 5 Andreas Bjurman, Anders Johansson Timrå Sporthall
2015-10-24 12:30 248051007 Gullänget-Kroksta IBS - Ankarsvik BK P03 6 - 3 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-01 12:30 248051006 Örnsköldsvik IBK - Ankarsvik BK P03 11 - 7 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-03-18 18:30 248051003 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 9 Oscar Hermansson, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-10-10 11:45 248051021 Ankarsvik BK P03 - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 8 William Engström, Andreas Bjurman Hagahallen
2015-10-11 09:45 248051009 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Vattjoms IK 8 - 5 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-10-11 10:45 248051013 Timrå IBC - Moälvens IBK 3 - 4 Hugo Torell Hagström, Henrik Persson Timrå Sporthall
2015-10-11 11:15 248051010 IBK Sundsvall Ungdom - Örnsköldsvik IBK 14 - 1 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-10-11 13:30 248051011 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 5 - 4 Andreas Bjurman, Fredrik Nensén Njurundahallen
2015-10-11 13:45 248051019 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 4 Hugo Torell Hagström, Henrik Persson Timrå Sporthall
2015-10-11 14:15 248051015 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Örnsköldsvik IBK 6 - 7 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-10-11 15:45 248051016 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Härnösand 8 - 4 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-10-11 16:00 248051017 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 5 - 4 Andreas Bjurman, Fredrik Nensén Njurundahallen
2015-10-11 17:15 248051018 Ankarsvik BK P04 - Moälvens IBK 13 - 3 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-11-28 14:20 248051012 Ankarsvik BK P04 - Ankarsvik BK P03 0 - 8 Oscar Moss, Alexander Bergman Höglunda
2016-02-21 11:00 248051014 Sundsvall City IBC U - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 0 Leo Torell Hagström, Anders Johansson Hagahallen
2016-02-21 19:15 248051020 Sundsvall City IBC U - Ankarsvik BK P03 12 - 3 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-11-07 09:45 248051029 Sundsvall City IBC U - Vattjoms IK 8 - 4 William Engström, Fanny Svedin Hagahallen
2015-11-07 11:15 248051025 Ankarsvik BK P03 - IBK Härnösand 4 - 7 Hugo Torell Hagström Höglunda
2015-11-07 11:45 248051022 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 12 - 2 Henrik Persson, Fanny Svedin Hagahallen
2015-11-07 14:15 248051031 Ankarsvik BK P04 - IBK Härnösand 8 - 3 Hugo Torell Hagström, Robert Lundqvist Höglunda
2015-11-07 15:45 248051030 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 13 Hugo Torell Hagström, Robert Lundqvist Höglunda
2015-11-08 10:00 248051023 Moälvens IBK - Vattjoms IK 4 - 9 Per Söderlind, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-08 10:00 248051027 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK 2 - 3 Emma Hägglöf, Fredrik Söderholm Nolaskolan
2015-11-08 10:45 248051024 Ankarsvik BK P04 - IBK Sundsvall Ungdom 2 - 10 Peter Palander, William Engström Vibacke Alnö Sundsvall
2015-11-08 13:15 248051026 Gullänget-Kroksta IBS - Vattjoms IK 4 - 9 Stefan Nyberg, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-08 14:00 248051028 Moälvens IBK - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 6 - 8 Emma Hägglöf, Göran Norberg Nolaskolan
2015-11-08 15:30 248051032 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK 2 - 5 Elin Lindgren, Oscar Hermansson Skyttis Arena
2015-11-08 17:00 248051033 Gullänget-Kroksta IBS - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 7 - 2 Elin Lindgren, Oscar Hermansson Skyttis Arena
2015-11-15 09:15 248051034 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Ankarsvik BK P04 5 - 12 Andreas Larsson, Jon Lundgren Skönsbergshallen
2015-11-15 11:00 248051037 IBK Härnösand - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 9 Arvid Larsson, Alexander Andersson Landgrenshallen
2015-11-15 12:30 248051043 Klockarbergets BK - Moälvens IBK 7 - 10 Jesper Doherty, Andreas Larsson Njurundahallen
2015-11-15 13:30 248051042 IBK Sundsvall Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 7 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Hagahallen
2015-11-15 16:15 248051046 IBK Sundsvall Ungdom - Moälvens IBK 18 - 10 Urban Berglund, Peterson Lugero Hagahallen
2015-11-23 17:00 248051038 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U 2 - 4 Urban Berglund, Peterson Lugero Skönsbergshallen
2016-01-09 10:30 248051040 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Ankarsvik BK P03 10 - 6 Oscar Moss, Thomas Eriksson Hagahallen
2016-01-16 11:30 248051035 Vattjoms IK - Ankarsvik BK P03 6 - 5 Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-02-07 11:45 248051044 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall City IBC U 6 - 3 Oscar Hermansson, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-07 13:45 248051045 Moälvens IBK - Sundsvall City IBC U 15 - 7 Oscar Hermansson, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-07 17:00 248051041 Vattjoms IK - Ankarsvik BK P04 4 - 6 Yngwe Lindström, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2016-02-21 16:00 248051036 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC 12 - 2 Peterson Lugero, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2016-02-27 12:45 248051039 Örnsköldsvik IBK - Moälvens IBK 5 - 19 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-21 09:15 248051047 Ankarsvik BK P04 - Klockarbergets BK 7 - 5 Robert Lundqvist, Viktor Berglund Hagahallen
2015-11-21 09:15 248051049 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 8 - 7 Fanny Svedin, Jennie Renström Timrå Sporthall
2015-11-21 10:00 248051051 Moälvens IBK - IBK Härnösand 4 - 6 Maria Dahlin, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-21 10:45 248051048 Ankarsvik BK P03 - Örnsköldsvik IBK 3 - 5 Robert Lundqvist, William Östling Hagahallen
2015-11-21 11:30 248051056 Gullänget-Kroksta IBS - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 11 Maria Dahlin, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-21 12:15 248051054 Timrå IBC - Vattjoms IK 6 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Timrå Sporthall
2015-11-21 13:45 248051052 Ankarsvik BK P04 - Örnsköldsvik IBK 6 - 1 Viktor Berglund, William Östling Hagahallen
2015-11-21 14:30 248051057 Gullänget-Kroksta IBS - IBK Härnösand 6 - 6 Stefan Nyberg, Per Söderlind Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-21 16:00 248051055 Moälvens IBK - IBK Sundsvall Ungdom 7 - 8 Stefan Nyberg, Per Söderlind Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-21 16:45 248051053 Ankarsvik BK P03 - Klockarbergets BK 4 - 8 Viktor Berglund, William Östling Hagahallen
2015-11-22 11:15 248051050 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 10 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Hagahallen
2015-12-05 09:30 248051059 IBK Härnösand - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 10 , Jan Lindberg Landgrenshallen
2015-12-05 09:45 248051068 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvall City IBC U 3 - 9 Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-05 10:00 248051058 Örnsköldsvik IBK - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 7 Maria Dahlin, Emma Hägglöf Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-05 10:00 248051061 Moälvens IBK - Ankarsvik BK P04 5 - 6 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Nolaskolan
2015-12-05 11:30 248051060 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 7 - 6 Yngwe Lindström, Hugo Torell Hagström Matfors Sporthall
2015-12-05 12:30 248051070 Örnsköldsvik IBK - Ankarsvik BK P04 6 - 10 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Nolaskolan
2015-12-05 13:30 248051065 IBK Härnösand - Sundsvall City IBC U 0 - 16 Robert Lundqvist, Jan Lindberg Öbacka SC
2015-12-05 14:00 248051067 Moälvens IBK - Timrå IBC 3 - 7 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Nolaskolan
2015-12-05 15:00 248051064 Örnsköldsvik IBK - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 14 Emma Hägglöf, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-05 17:00 248051062 Gullänget-Kroksta IBS - Timrå IBC 7 - 4 Javier Lindström, Göran Edlund Nolaskolan
2016-03-19 12:30 248051063 Ankarsvik BK P03 - Sundsvall City IBC U 4 - 10 William Östling, Viktor Berglund Vibacke Alnö Sundsvall
2016-03-20 11:30 248051069 IBK Härnösand - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 3 - 9 Albin Skoglund, Arvid Larsson Landgrenshallen
2016-03-20 14:45 248051066 Ankarsvik BK P03 - Ankarsvik BK P04 0 - 5 Robert Lundqvist, Peterson Lugero Hagahallen
2015-12-12 09:15 248051072 Ankarsvik BK P03 - Vattjoms IK 7 - 1 Patrick Cederblad, William Sjöström Skönsbergshallen
2015-12-12 10:00 248051078 Moälvens IBK - Klockarbergets BK 10 - 5 Per Söderlind, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-12 10:45 248051079 Sundsvall City IBC U - Örnsköldsvik IBK 11 - 2 Patrick Cederblad, Ej offentliggjord Skönsbergshallen
2015-12-12 12:15 248051075 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 4 Ej offentliggjord, William Sjöström Skönsbergshallen
2015-12-12 12:15 248051077 Timrå IBC - IBK Härnösand 4 - 9 Jan Lindberg, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2015-12-12 13:45 248051076 Ankarsvik BK P04 - Vattjoms IK 3 - 1 Peterson Lugero, Andreas Larsson Skönsbergshallen
2015-12-12 15:15 248051080 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBK 7 - 3 Peterson Lugero, Andreas Larsson Timrå Sporthall
2015-12-12 16:00 248051081 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 6 - 6 Alexander Andersson, Arvid Larsson Landgrenshallen
2015-12-12 16:45 248051071 Ankarsvik BK P04 - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 7 - 6 Oscar Moss, Fanny Svedin Skönsbergshallen
2015-12-13 12:45 248051074 Sundsvall City IBC U - IBK Härnösand 3 - 5 Thomas Eriksson, William Engström Skönsbergshallen
2016-02-07 11:15 248051073 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom 3 - 7 Andreas Bjurman, Tim Nylander Timrå Sporthall
2015-12-19 12:15 248051085 IBK Sundsvall Ungdom - Sundsvall City IBC U 3 - 9 Peter Munthe, Fanny Svedin Hagahallen
2015-12-19 12:30 248051086 IBK Härnösand - Moälvens IBK 5 - 9 Peterson Lugero, Alexander Andersson Öbacka SC
2015-12-20 10:00 248051087 Moälvens IBK - Örnsköldsvik IBK 11 - 7 Javier Lindström, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-20 11:15 248051083 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Timrå IBC 4 - 4 Daniel Selander, Alexander Andersson Hagahallen
2015-12-20 11:30 248051082 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK P04 2 - 3 William Engström, Hugo Wikholm Njurundahallen
2015-12-20 11:30 248051084 Vattjoms IK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 10 Leo Torell Hagström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2015-12-20 15:30 248051088 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK P03 4 - 5 Urban Berglund, Robert Lundqvist Njurundahallen
2015-12-20 15:45 248051090 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 2 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Hagahallen
2015-12-20 16:00 248051089 Vattjoms IK - Timrå IBC 6 - 5 Thomas Eriksson, Andreas Larsson Matfors Sporthall
2015-11-24 18:00 248051096 Sundsvall City IBC U - Timrå IBC 4 - 1 Urban Berglund, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2016-01-09 10:00 248051101 IBK Härnösand - Ankarsvik BK P04 5 - 10 Daniel Selander, Urban Berglund Landgrenshallen
2016-01-09 10:00 248051102 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 2 - 5 Yngwe Lindström, Jennie Renström Njurundahallen
2016-01-09 15:00 248051095 Gullänget-Kroksta IBS - Ankarsvik BK P04 6 - 3 Ivica Matanovic, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2016-01-09 15:30 248051091 Vattjoms IK - Örnsköldsvik IBK 6 - 3 Peter Palander, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2016-01-09 17:00 248051097 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 5 - 5 Peterson Lugero, Tim Nylander Njurundahallen
2016-01-10 11:45 248051092 Ankarsvik BK P03 - Moälvens IBK 6 - 9 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Höglunda
2016-01-10 14:15 248051094 Sundsvall City IBC U - Moälvens IBK 13 - 5 Henrik Persson, William Engström Höglunda
2016-01-10 19:00 248051093 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 2 - 8 Urban Berglund, Fredrik Nensén Njurundahallen
2016-01-23 10:00 248051100 Ankarsvik BK P03 - Timrå IBC 4 - 8 Per Backlin, Hans Söderblom Skönsbergshallen
2016-01-30 17:00 248051098 Vattjoms IK - IBK Sundsvall Ungdom 2 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2016-02-28 14:15 248051099 IBK Härnösand - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen
2016-01-23 13:30 248051104 IBK Sundsvall Ungdom - Vattjoms IK 5 - 7 Tim Nylander, Peterson Lugero Hagahallen
2016-01-23 13:30 248051105 Örnsköldsvik IBK - IBK Härnösand 1 - 4 Javier Lindström, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-24 09:30 248051109 Örnsköldsvik IBK - Vattjoms IK 6 - 7 Javier Lindström, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-24 10:00 248051113 IBK Härnösand - Ankarsvik BK P03 9 - 3 Arvid Larsson, Albin Skoglund Landgrenshallen
2016-01-24 11:45 248051106 Ankarsvik BK P04 - Sundsvall City IBC U 3 - 10 Robin Palander, Jesper Doherty Skönsbergshallen
2016-01-24 13:15 248051103 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Klockarbergets BK 4 - 5 Robert Lundqvist, Peterson Lugero Hagahallen
2016-01-24 14:00 248051110 IBK Härnösand - Vattjoms IK 4 - 8 Arvid Larsson, Albin Skoglund Landgrenshallen
2016-01-24 15:15 248051114 Timrå IBC - Sundsvall City IBC U 6 - 7 Andreas Bjurman, André Selander Timrå Sporthall
2016-01-24 15:40 248051112 Moälvens IBK - Ankarsvik BK P03 15 - 4 Stefan Nyberg, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-24 17:45 248051111 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 7 - 4 Kenny Windahl, Andreas Larsson Skönsbergshallen
2016-02-07 17:00 248051107 Timrå IBC - Ankarsvik BK P03 6 - 5 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2016-03-19 12:15 248051108 Moälvens IBK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 6 Stefan Nyberg, Oscar Hermansson Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-06 09:15 248051117 IBK Sundsvall Ungdom - Ankarsvik BK P04 10 - 3 Andreas Bjurman, Urban Berglund Hagahallen
2016-02-06 09:30 248051118 IBK Härnösand - Timrå IBC 4 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2016-02-06 10:45 248051121 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Moälvens IBK 5 - 15 Andreas Bjurman, Urban Berglund Hagahallen
2016-02-06 11:30 248051122 Vattjoms IK - Sundsvall City IBC U 4 - 7 Hampus Hernell, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2016-02-06 12:00 248051119 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 2 , Oscar Moss Njurundahallen
2016-02-06 12:15 248051123 IBK Sundsvall Ungdom - Ankarsvik BK P03 9 - 0 Andreas Bjurman, Urban Berglund Hagahallen
2016-02-06 14:15 248051115 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - Sundsvall City IBC U 6 - 10 Andreas Bjurman, Urban Berglund Hagahallen
2016-02-06 14:30 248051116 Vattjoms IK - Moälvens IBK 3 - 13 Hampus Hernell, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2016-02-06 15:00 248051120 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC 3 - 7 Stefan Nyberg, Boo Hydling Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-06 15:45 248051124 Ankarsvik BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 4 Andreas Bjurman, Urban Berglund Hagahallen
2016-02-13 12:45 248051132 Sundsvall City IBC U - Klockarbergets BK 12 - 2 Hampus Hernell, Alexander Bergman Höglunda
2016-02-13 14:00 248051129 Ankarsvik BK P04 - Timrå IBC 12 - 3 Jonathan Persson, William Engström Höglunda
2016-02-20 10:00 248051130 Vattjoms IK - IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 3 - 9 Alexander Bergman, Oscar Moss Matfors Sporthall
2016-02-20 11:15 248051125 Sundsvall City IBC U - Ankarsvik BK P04 5 - 7 Jesper Doherty, William Engström Höglunda
2016-02-20 11:30 248051126 Gullänget-Kroksta IBS - Moälvens IBK 6 - 4 Göran Edlund, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-20 11:30 248051131 Klockarbergets BK - Timrå IBC 5 - 2 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Njurundahallen
2016-02-20 15:00 248051128 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 6 - 9 Göran Edlund, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-21 11:45 248051127 IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst - IBK Sundsvall Ungdom 5 - 10 Peterson Lugero, Jesper Doherty Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sundsvall Ungdom 22 20 0 2 209-91 118 60
2. Sundsvall City IBC U 22 17 0 5 185-93 92 51
3. Ankarsvik BK P04 22 17 0 5 137-103 34 51
4. Moälvens IBK 22 11 0 11 184-157 27 33
5. Timrå IBC 22 10 1 11 104-123 -19 31
6. Vattjoms IK 22 10 0 12 112-133 -21 30
7. Gullänget-Kroksta IBS 22 9 2 11 117-133 -16 29
8. IBK Sundsvall Ungdom 03 Väst 22 8 2 12 131-152 -21 26
9. Klockarbergets BK 22 8 2 12 98-120 -22 26
10. IBK Härnösand 22 6 4 12 114-149 -35 22
11. Örnsköldsvik IBK 22 6 1 15 102-169 -67 19
12. Ankarsvik BK P03 22 4 0 18 96-166 -70 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 5 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 11:15 248052008 Granlo BK Röd - Gullänget-Kroksta IBS Vit , Peterson Lugero Hagahallen
2015-09-27 13:15 248052002 Granlo BK Svart - Granlo BK Röd , Peterson Lugero Hagahallen
2015-09-27 15:15 248052004 Vattjoms IK - Gullänget-Kroksta IBS Vit Jennie Renström, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2015-10-04 09:00 248052003 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Nätra IBK Oscar Hermansson, Elin Lindgren Nolaskolan
2015-10-04 13:45 248052001 Timrå IBC - Klockarbergets BK Urban Berglund, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-11-14 16:45 248052005 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom , Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-10-17 09:15 248052009 Granlo BK Röd - Vattjoms IK Leo Torell Hagström, Urban Berglund Höglunda
2015-10-17 10:45 248052016 Granlo BK Svart - Gullänget-Kroksta IBS Vit , Urban Berglund Höglunda
2015-10-17 13:00 248052011 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS Vit , Leo Torell Hagström Höglunda
2015-10-17 14:30 248052010 Granlo BK Svart - Gullänget-Kroksta IBS Blå Leo Torell Hagström, Urban Berglund Höglunda
2015-10-17 16:15 248052015 Granlo BK Röd - Gullänget-Kroksta IBS Blå Andreas Bjurman, Urban Berglund Höglunda
2015-10-18 10:45 248052013 Timrå IBC - Moälvens IBK Henrik Persson, Robin Palander Timrå Sporthall
2015-10-18 12:00 248052017 Klockarbergets BK - Vattjoms IK Hugo Torell Hagström, Leo Torell Hagström Njurundahallen
2015-10-18 14:00 248052019 Timrå IBC - Nätra IBK Daniel Selander, André Selander Timrå Sporthall
2015-10-18 16:00 248052018 IBK Sundsvall Ungdom - Moälvens IBK William Engström, Robert Lundqvist Skönsbergshallen
2015-10-18 17:20 248052014 IBK Härnösand - Nätra IBK Alexander Andersson, Andreas Bjurman Öbacka SC
2015-11-14 09:45 248052031 IBK Sundsvall Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS Vit Hugo Torell Hagström, Andreas Bjurman Höglunda
2015-11-14 10:00 248052023 Moälvens IBK - Vattjoms IK Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Nolaskolan
2015-11-14 10:00 248052027 Nätra IBK - Klockarbergets BK , Emma Hägglöf Köpmanholmens Sporthall
2015-11-14 13:00 248052026 Nätra IBK - Vattjoms IK , Emma Hägglöf Köpmanholmens Sporthall
2015-11-14 13:00 248052028 Moälvens IBK - Granlo BK Röd Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-14 13:30 248052032 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Klockarbergets BK Boo Hydling, Javier Lindström Nolaskolan
2015-11-14 16:00 248052033 Nätra IBK - Granlo BK Röd Maria Dahlin, Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2015-11-14 17:30 248052029 IBK Härnösand - Vattjoms IK Arvid Larsson Landgrenshallen
2015-11-15 12:15 248052024 IBK Sundsvall Ungdom - Granlo BK Svart Jon Lundgren, Tim Nylander Sticksjö Sundsvall
2016-02-05 18:30 248052022 IBK Härnösand - Granlo BK Röd Andreas Bjurman, Alexander Andersson Landgrenshallen
2015-11-28 13:00 248052042 Klockarbergets BK - Moälvens IBK Anders Johansson, Hampus Hernell Njurundahallen
2015-11-28 16:00 248052038 Klockarbergets BK - IBK Härnösand Anders Johansson, Hampus Hernell Njurundahallen
2015-11-28 16:15 248052045 Granlo BK Svart - Moälvens IBK Patrick Cederblad, William Östling Sticksjö Sundsvall
2015-11-29 09:45 248052034 Granlo BK Röd - IBK Sundsvall Ungdom Jesper Doherty, Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2015-11-29 10:00 248052043 Gullänget-Kroksta IBS Blå - IBK Härnösand Javier Lindström, Per Söderlind Parkskolan Ö-vik
2015-11-29 11:45 248052041 Vattjoms IK - IBK Sundsvall Ungdom Hampus Hernell, Robert Lundqvist Matfors Sporthall
2015-11-29 12:15 248052036 Granlo BK Svart - Timrå IBC Jesper Doherty, Leo Torell Hagström Sticksjö Sundsvall
2015-11-29 13:00 248052044 Moälvens IBK - IBK Härnösand Javier Lindström, Per Söderlind Parkskolan Ö-vik
2015-11-29 15:15 248052037 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Nätra IBK Stefan Nyberg, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-29 16:45 248052039 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Moälvens IBK Stefan Nyberg, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-05 11:30 248052054 Moälvens IBK - Granlo BK Svart Emma Hägglöf, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-05 13:00 248052056 Nätra IBK - Gullänget-Kroksta IBS Vit Emma Hägglöf, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-05 16:30 248052055 Nätra IBK - Granlo BK Svart Elin Lindgren, Emma Hägglöf Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-05 18:00 248052050 Moälvens IBK - Gullänget-Kroksta IBS Vit Elin Lindgren, Emma Hägglöf Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-06 13:00 248052046 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK Peter Palander, Jesper Doherty Skönsbergshallen
2015-12-06 13:30 248052049 IBK Härnösand - Granlo BK Svart Robert Lundqvist, Arvid Larsson Öbacka SC
2015-12-06 16:00 248052051 IBK Sundsvall Ungdom - Gullänget-Kroksta IBS Blå Jennie Renström, Peter Palander Skönsbergshallen
2016-01-10 11:00 248052053 Timrå IBC - Vattjoms IK Leo Torell Hagström, Oscar Moss Timrå Sporthall
2016-02-21 11:00 248052048 Timrå IBC - Granlo BK Röd Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2015-12-13 10:00 248052066 Moälvens IBK - Timrå IBC Per Söderlind, Oscar Hermansson Nolaskolan
2015-12-13 10:00 248052067 Nätra IBK - IBK Härnösand , Thilip Nadarajah Köpmanholmens Sporthall
2015-12-13 10:00 248052068 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Granlo BK Röd Elin Lindgren, Maria Dahlin Parkskolan Ö-vik
2015-12-13 10:15 248052059 Vattjoms IK - Klockarbergets BK Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2015-12-13 11:30 248052064 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Granlo BK Svart Per Söderlind, Oscar Hermansson Nolaskolan
2015-12-13 13:00 248052063 Gullänget-Kroksta IBS Vit - IBK Härnösand , Thilip Nadarajah Nolaskolan
2015-12-13 13:30 248052057 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Granlo BK Röd Stefan Nyberg Parkskolan Ö-vik
2015-12-13 13:30 248052060 Moälvens IBK - IBK Sundsvall Ungdom Elin Lindgren, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-13 13:30 248052061 Nätra IBK - Timrå IBC Per Söderlind, Oscar Hermansson Köpmanholmens Sporthall
2015-12-13 16:00 248052058 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Granlo BK Svart Oscar Hermansson, Stefan Nyberg Nolaskolan
2015-12-13 18:00 248052069 Gullänget-Kroksta IBS Blå - IBK Sundsvall Ungdom Per Söderlind, Oscar Hermansson Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-09 09:15 248052072 Timrå IBC - Granlo BK Svart Peterson Lugero, Tim Nylander Timrå Sporthall
2016-01-09 12:00 248052078 IBK Härnösand - Gullänget-Kroksta IBS Blå Daniel Selander, Urban Berglund Landgrenshallen
2016-01-09 12:15 248052076 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS Vit Robin Palander, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2016-01-09 13:15 248052075 IBK Sundsvall Ungdom - Vattjoms IK Oscar Moss, Leo Torell Hagström Hagahallen
2016-01-09 15:15 248052070 IBK Sundsvall Ungdom - Granlo BK Röd Oscar Moss, Leo Torell Hagström Hagahallen
2016-01-09 15:15 248052079 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS Blå Robin Palander, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2016-01-09 16:00 248052073 IBK Härnösand - Gullänget-Kroksta IBS Vit Daniel Selander, Albin Skoglund Landgrenshallen
2016-01-10 12:15 248052077 Moälvens IBK - Klockarbergets BK Per Söderlind, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2016-01-10 16:30 248052080 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Klockarbergets BK Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2016-01-16 09:45 248052088 Vattjoms IK - Timrå IBC Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-16 13:00 248052085 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Moälvens IBK Javier Lindström, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-16 14:30 248052081 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen
2016-01-16 16:15 248052084 Granlo BK Svart - IBK Härnösand Andreas Larsson, William Östling Höglunda
2016-01-16 17:30 248052086 Moälvens IBK - Gullänget-Kroksta IBS Blå Javier Lindström, Thilip Nadarajah Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-17 09:45 248052082 Granlo BK Röd - Timrå IBC Robin Palander, William Engström Höglunda
2016-01-17 09:45 248052083 Vattjoms IK - Nätra IBK Yngwe Lindström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-17 12:45 248052089 Granlo BK Röd - Nätra IBK Urban Berglund, Andreas Larsson Höglunda
2016-01-17 15:45 248052090 Granlo BK Svart - Nätra IBK Urban Berglund, Andreas Larsson Höglunda
248052099 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Gullänget-Kroksta IBS Blå Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-24 10:30 248052093 Klockarbergets BK - Granlo BK Svart Jon Lundgren, Tim Nylander Njurundahallen
2016-01-24 13:30 248052097 Klockarbergets BK - Granlo BK Röd Jon Lundgren, Tim Nylander Njurundahallen
2016-01-30 10:30 248052096 IBK Härnösand - Timrå IBC Andreas Bjurman, Jan Lindberg Öbacka SC
2016-01-30 11:00 248052101 Gullänget-Kroksta IBS Vit - IBK Sundsvall Ungdom Boo Hydling, Emma Hägglöf Skyttis Arena
2016-01-30 15:00 248052095 Nätra IBK - IBK Sundsvall Ungdom , Emma Hägglöf Köpmanholmens Sporthall
2016-01-31 09:45 248052098 Vattjoms IK - Granlo BK Svart Jennie Renström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-31 13:00 248052102 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS Blå , Hugo Torell Hagström Njurundahallen
2016-01-31 13:30 248052092 IBK Härnösand - Moälvens IBK Urban Berglund, Jan Lindberg Öbacka SC
2016-01-31 16:15 248052091 Vattjoms IK - Gullänget-Kroksta IBS Blå Jennie Renström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
248052105 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Gullänget-Kroksta IBS Vit Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-12 18:15 248052111 Granlo BK Svart - Klockarbergets BK Jonathan Persson, Oscar Moss Hagahallen
2016-02-13 09:15 248052104 Granlo BK Svart - Vattjoms IK Jonathan Persson, William Sjöström Höglunda
2016-02-13 10:45 248052103 Granlo BK Röd - Klockarbergets BK Robert Lundqvist, William Sjöström Höglunda
2016-02-13 15:30 248052108 Moälvens IBK - Nätra IBK Maria Dahlin, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-14 10:00 248052109 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Vattjoms IK Ivica Matanovic, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-14 13:30 248052110 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Vattjoms IK Stefan Nyberg, Joakim Nydahl Köpmanholmens Sporthall
2016-02-14 17:15 248052106 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Härnösand Peterson Lugero, Urban Berglund Skönsbergshallen
2016-02-26 18:45 248052114 Timrå IBC - IBK Härnösand Andreas Bjurman, William Engström Timrå Sporthall
2016-02-27 11:30 248052118 Gullänget-Kroksta IBS Vit - Timrå IBC Göran Edlund, Patrik Nilsson Nolaskolan
2016-02-27 13:30 248052117 Granlo BK Svart - IBK Sundsvall Ungdom Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Höglunda
2016-02-27 14:30 248052120 Gullänget-Kroksta IBS Blå - Timrå IBC Göran Edlund, Emma Hägglöf Nolaskolan
2016-02-27 15:45 248052115 Granlo BK Röd - IBK Härnösand Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Hagahallen
2016-02-28 10:00 248052119 Klockarbergets BK - Nätra IBK Daniel Selander, Jesper Doherty Njurundahallen
2016-02-28 10:15 248052116 Vattjoms IK - Moälvens IBK Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2016-02-28 12:45 248052124 IBK Sundsvall Ungdom - Nätra IBK Urban Berglund, William Engström Höglunda
2016-02-28 14:15 248052121 Granlo BK Röd - Moälvens IBK Jonathan Persson, Urban Berglund Höglunda
2016-03-18 18:30 248052122 Vattjoms IK - IBK Härnösand Hampus Hernell, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2016-03-18 18:15 248052127 Granlo BK Röd - Granlo BK Svart Jonathan Persson, Jesper Doherty Höglunda
2016-03-19 09:30 248052128 Nätra IBK - Gullänget-Kroksta IBS Blå Stefan Nyberg, Oscar Hermansson Köpmanholmens Sporthall
2016-03-19 12:45 248052130 Vattjoms IK - Granlo BK Röd Hampus Hernell, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2016-03-19 13:00 248052126 Nätra IBK - Moälvens IBK , Maria Dahlin Köpmanholmens Sporthall
2016-03-19 13:00 248052131 Klockarbergets BK - Timrå IBC Joel Vågeteg, Hugo Wikholm Njurundahallen
2016-03-20 09:30 248052125 IBK Härnösand - IBK Sundsvall Ungdom Albin Skoglund, Arvid Larsson Öbacka SC
2016-03-20 15:30 248052132 IBK Härnösand - Klockarbergets BK Albin Skoglund, Alexander Andersson Öbacka SC
2016-03-20 17:15 248052129 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC Urban Berglund, Jan Öberg Höglunda

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis