Pantamera Junior Division 3 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:30 150028001 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 12 - 4 Alexander Mattsson, Tobias Ekmark Väsby skolan
2015-09-26 11:30 150028002 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 6 Karl Hurtig, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2015-09-26 12:30 150028003 Rotebro IS IBK (C) - AIK IBF 3 - 9 Vilhelm Nordström, Mattias Nordlund Rotebrohallen (Nya)
2015-09-27 10:00 150028004 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby 3 - 7 Roger Nyström, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-10-09 18:30 150028005 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK (C) 7 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-10 17:30 150028008 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 6 Lars Reuterhagen, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-10 18:15 150028007 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK 4 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2015-10-11 17:45 150028006 AIK IBF - Vallentuna IBK 5 - 9 Peter Gustafsson Saliba, Mattias Nordlund Ulriksdalshallen
2015-10-10 10:00 150028012 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 4 Magnus Westerberg, Thomas Bégat Sollentuna sim och sporthall
2015-10-17 16:15 150028010 Grimsta AIK - AIK IBF 7 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2015-10-17 17:15 150028011 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 3 - 7 Magnus Berg, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2015-10-18 14:00 150028009 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 3 Mats Korpi, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2015-10-23 18:30 150028014 IK Frej Täby - Grimsta AIK 9 - 3 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-24 19:30 150028016 IBF Offensiv Lidingö - Vaxholms IBF 1 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Bodals Bollhall
2015-10-25 14:00 150028013 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK 10 - 4 Mario Mallengren, Mikael Hagman Prästängshallen
2015-10-25 15:30 150028015 AIK IBF - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Johan Hillergren, Magnus Westerberg Ulriksdalshallen
2015-11-07 14:00 150028019 IBF Offensiv Lidingö - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2015-11-07 16:30 150028018 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (C) 4 - 1 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-11-07 17:30 150028020 Vaxholms IBF - AIK IBF 2 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-08 14:15 150028017 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 3 - 5 Per Calmén, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2015-11-21 15:45 150028021 Rotebro IS IBK (C) - Grimsta AIK 8 - 6 Jan Lingemark, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2015-11-22 15:00 150028022 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 13 - 3 Lars Reuterhagen, Håkan Augustsson Prästängshallen
2015-11-22 19:00 150028023 IK Frej Täby - Vaxholms IBF 5 - 3 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-22 19:00 150028024 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 8 - 12 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-11-28 15:30 150028027 IBF Offensiv Lidingö - IK Frej Täby 6 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Bodals Bollhall
2015-11-28 17:00 150028025 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) 6 - 3 Per Sundvall, Sofia Aadli Åkersberga Sporthall A
2015-11-29 13:30 150028026 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 6 - 4 Jan Lingemark, Karl Hurtig Väsby skolan
2015-12-05 19:15 150028028 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 6 Christer Jacobsson, Björn Söderström Innebandyhallen Vaxholm
2015-12-04 19:00 150028032 IK Frej Täby - AIK IBF 5 - 5 Roland Nester, Mario Mallengren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-12-05 18:30 150028029 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 4 Daniel Mårtensson, Kent Budell Hammarbackens Sporthall
2015-12-06 13:30 150028031 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK 5 - 4 Juha Tammerström, Mikael Hagman Prästängshallen
2015-12-06 14:45 150028030 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF 6 - 6 Thomas Bégat, Mattias Nordlund Arena Satelliten
2015-12-19 13:00 150028035 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (C) 2 - 3 Roger Nyström, Johan Hessing Bodals Bollhall
2015-12-19 14:00 150028036 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 6 - 6 Ken Johansson, Tobias Ekmark Innebandyhallen Vaxholm
2015-12-19 17:10 150028033 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK 6 - 3 Jonas Edström, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 13:15 150028034 AIK IBF - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 9 Linus Warrenstein, Wen-chung Tsai Ulriksdalshallen
2015-12-12 17:15 150028039 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK 2 - 5 Andreas Mattsson, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2016-01-09 16:00 150028040 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 8 - 2 Lars Reuterhagen, Karl Hurtig Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-10 19:00 150028037 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 10 Arne Brovig, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-13 19:30 150028038 AIK IBF - Rotebro IS IBK (C) 6 - 5 Linus Warrenstein, David Berger Ulriksdalshallen
2016-01-16 13:45 150028042 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 9 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
2016-01-16 15:15 150028044 Rotebro IS IBK (C) - IK Frej Täby 2 - 3 Simon Bernhardsson, Martin Åkesson Rotebrohallen (Nya)
2016-01-17 13:45 150028041 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 6 - 9 Patrik Andersén, Mats Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-01-17 19:30 150028043 Vallentuna IBK - AIK IBF 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Hammarbackens Sporthall
2016-01-23 14:00 150028048 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (B) 6 - 5 Robert Milerud, Andreas Mattsson Bodals Bollhall
2016-01-24 15:15 150028047 AIK IBF - Grimsta AIK 4 - 7 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
2016-01-24 17:30 150028045 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK (C) 8 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-01-30 15:45 150028046 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 8 - 8 Fredrik Hallenberg, Arne Brovig Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-06 15:00 150028051 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 6 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2016-02-06 18:30 150028052 Vaxholms IBF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 7 Mats Korpi, Peter Kirch Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-07 14:00 150028050 Grimsta AIK - IK Frej Täby 3 - 13 Erik Nyman, Kari Malmros Väsby skolan
2016-03-13 18:00 150028049 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF 8 - 2 Björn Söderström, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2016-02-12 18:30 150028055 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 1 - 1 Ola Bigestans, Håkan Augustsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-13 16:00 150028053 Rotebro IS IBK (C) - Vallentuna IBK 6 - 4 Simon Bernhardsson, Madelene Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2016-02-14 13:30 150028054 Sigtuna IF IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Prästängshallen
2016-02-14 17:00 150028056 AIK IBF - Vaxholms IBF 7 - 5 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Ulriksdalshallen
2016-02-20 12:30 150028058 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK (C) 9 - 4 Per Ove Åman, Lars Sundlöf Smedsgärdshallen
2016-02-20 18:15 150028059 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 5 - 5 Per Sundvall, Jonas Håmark Bodals Bollhall
2016-02-20 18:30 150028060 Vaxholms IBF - IK Frej Täby 4 - 6 Niklas Forsman, Peter Kirch Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-21 15:00 150028057 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Magnus Westerberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-03-11 18:30 150028064 IK Frej Täby - IBF Offensiv Lidingö 5 - 8 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-03-12 12:45 150028062 Rotebro IS IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 9 - 3 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2016-03-12 19:00 150028061 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 5 - 9 Thomas Bégat, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2016-03-13 17:45 150028063 Sigtuna IF IBK (A) - Vaxholms IBF 9 - 6 Jan-Olov Cederholm, Johannes Ekenberg Prästängshallen
2016-03-19 17:00 150028066 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Smedsgärdshallen
2016-03-19 18:15 150028065 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2016-03-19 19:00 150028068 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (C) 7 - 6 David Berger, Tobias Berger Innebandyhallen Vaxholm
2016-03-20 15:00 150028067 AIK IBF - IK Frej Täby 2 - 4 Mats Andersson, Dennis Svensson Ulriksdalshallen
2016-04-09 16:15 150028070 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 1 - 8 Ken Johansson, Tobias Ekmark Hammarbackens Sporthall
2016-04-10 13:00 150028069 Grimsta AIK - Åkersberga IBF (B) 11 - 4 Aldin Imamovic, Per Calmén Väsby skolan
2016-04-10 15:15 150028072 Sigtuna IF IBK (A) - AIK IBF 6 - 5 Mikael Hagman, Ken Johansson Prästängshallen
2016-04-10 19:00 150028071 Rotebro IS IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 10 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Frej Täby 16 10 3 3 94-67 27 33
2. Sigtuna IF IBK (A) 16 10 2 4 110-81 29 32
3. IBF Offensiv Lidingö 16 8 2 6 93-78 15 26
4. Grimsta AIK 16 8 1 7 98-94 4 25
5. Vaxholms IBF 16 6 2 8 84-93 -9 20
6. Åkersberga IBF (B) 16 6 2 8 71-85 -14 20
7. AIK IBF 16 5 3 8 78-95 -17 18
8. Vallentuna IBK 16 4 5 7 77-92 -15 17
9. Rotebro IS IBK (C) 16 4 2 10 74-94 -20 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 13:00 150029003 Täby FC (E) - Högalids IF 4 - 6 Andreas Mattsson, Roger Nyström Grindtorpshallen
2015-09-27 14:45 150029001 Järfälla IBK (C) - Huddinge IBS (C) 5 - 6 Juha Tammerström, Peter Gustafsson Saliba Viksjö Sporthall
2015-10-10 17:30 150029008 Huddinge IBS (C) - Jakobsbergs IBF 6 - 4 Emil Glenngård, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2015-11-21 13:00 150029006 Högalids IF - Sigtuna IF IBK (B) 9 - 7 Patrik Andersén, Ghasem Tajalli Liljeholmshallen 1
2015-10-17 16:15 150029012 Täby FC (E) - Töjnan IBK (B) 4 - 4 Per Calmén, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2015-10-18 17:15 150029010 Järfälla IBK (C) - Högalids IF 9 - 7 Per Ove Åman, Per Calmén Viksjö Sporthall
2015-10-24 13:30 150029015 Högalids IF - Jakobsbergs IBF 1 - 12 Mats Andersson, Karl Hurtig Liljeholmshallen 1
2016-04-03 13:30 150029013 Töjnan IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 6 - 8 Karl Hurtig, Sampo Friberg Arena Satelliten
2015-11-07 18:30 150029020 Huddinge IBS (C) - Högalids IF 9 - 6 Emil Glenngård, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2015-11-08 14:15 150029018 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (E) 9 - 5 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2015-11-21 13:15 150029021 Täby FC (E) - Järfälla IBK (C) 6 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Grindtorpshallen
2015-11-22 13:30 150029022 Töjnan IBK (B) - Jakobsbergs IBF 1 - 8 Patrik Andersén, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2015-11-28 15:00 150029028 Huddinge IBS (C) - Töjnan IBK (B) 8 - 3 Tony Verho, Jörgen Larsson Skogåshallen
2015-11-28 17:15 150029025 Jakobsbergs IBF - Täby FC (E) 9 - 3 Mats Andersson, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2015-11-29 13:30 150029026 Järfälla IBK (C) - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 12 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Kallhälls sporthall
2015-12-06 12:00 150029029 Sigtuna IF IBK (B) - Jakobsbergs IBF 4 - 9 Juha Tammerström, Mikael Hagman Prästängshallen
2015-12-06 14:30 150029030 Täby FC (E) - Huddinge IBS (C) 2 - 9 Mario Mallengren, Wen-chung Tsai Grindtorpshallen
2015-12-06 17:15 150029031 Töjnan IBK (B) - Järfälla IBK (C) 5 - 5 Linus Warrenstein, Tobias Ekmark Silverdalshallen
2015-12-19 15:00 150029036 Huddinge IBS (C) - Sigtuna IF IBK (B) 9 - 4 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2015-12-20 11:30 150029033 Jakobsbergs IBF - Järfälla IBK (C) 6 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Viksjö Sporthall
2015-12-20 17:00 150029034 Högalids IF - Töjnan IBK (B) 6 - 4 Dennis Svensson, Johan Hillergren Eriksdalshallen
2016-01-09 16:45 150029038 Högalids IF - Täby FC (E) 5 - 9 Madelene Westerberg, Kent Kastell Sjöstadshallen
2016-01-09 18:00 150029040 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK (C) 16 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2016-01-17 17:00 150029043 Sigtuna IF IBK (B) - Högalids IF 12 - 5 Per Ove Åman, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2016-01-17 17:15 150029041 Jakobsbergs IBF - Huddinge IBS (C) 7 - 2 Per Sundvall, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2016-01-23 17:45 150029047 Högalids IF - Järfälla IBK (C) 5 - 3 Christoffer Markovski, Vilhelm Nordström Skanstullshallen
2016-01-24 14:15 150029045 Töjnan IBK (B) - Täby FC (E) 12 - 5 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Arena Satelliten
2016-02-07 14:30 150029051 Sigtuna IF IBK (B) - Töjnan IBK (B) 6 - 8 Joakim Levin, Gustav Levin Prästängshallen
2016-02-07 15:45 150029049 Jakobsbergs IBF - Högalids IF 6 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2016-02-13 13:30 150029056 Högalids IF - Huddinge IBS (C) 5 - 11 Marcus Blomqvist, Tobias Berger Liljeholmshallen 1
2016-02-13 13:45 150029053 Täby FC (E) - Sigtuna IF IBK (B) 6 - 9 Shari Tingman, Mattias Nordlund Grindtorpshallen
2016-02-21 15:15 150029057 Jakobsbergs IBF - Töjnan IBK (B) 3 - 1 Christian Ljunggren, Christian Högberg Kallhälls sporthall
2016-02-21 16:45 150029058 Järfälla IBK (C) - Täby FC (E) 12 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2016-03-12 16:30 150029062 Täby FC (E) - Jakobsbergs IBF 3 - 10 Magnus Westerberg, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2016-03-13 19:15 150029061 Sigtuna IF IBK (B) - Järfälla IBK (C) 5 - 6 Jan-Olov Cederholm, Johannes Ekenberg Prästängshallen
2016-04-05 20:15 150029063 Töjnan IBK (B) - Huddinge IBS (C) 1 - 15 Leif Karlsson, Christoffer Markovski Sollentuna sim och sporthall
2016-03-19 12:00 150029068 Huddinge IBS (C) - Täby FC (E) 12 - 5 Kent Budell, Magnus Westerberg Skogåshallen
2016-03-19 19:15 150029065 Jakobsbergs IBF - Sigtuna IF IBK (B) 7 - 5 Magnus Johansson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2016-03-20 16:30 150029066 Järfälla IBK (C) - Töjnan IBK (B) 3 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Viksjö Sporthall
2016-04-10 12:30 150029069 Järfälla IBK (C) - Jakobsbergs IBF 11 - 5 Mats Järnmark, Linus Warrenstein Kallhälls sporthall
2016-04-10 14:00 150029072 Töjnan IBK (B) - Högalids IF 3 - 13 Ulf Jonsson, Per Sundvall Silverdalshallen
2016-04-10 16:45 150029070 Sigtuna IF IBK (B) - Huddinge IBS (C) 0 - 19 Mikael Hagman, Ken Johansson Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (C) 12 11 0 1 122-43 79 33
2. Jakobsbergs IBF 12 10 0 2 86-41 45 30
3. Sigtuna IF IBK (B) 12 5 0 7 81-94 -13 15
4. Högalids IF 12 5 0 7 70-89 -19 15
5. Järfälla IBK (C) 12 4 2 6 68-83 -15 14
6. Töjnan IBK (B) 12 3 2 7 54-84 -30 11
7. Täby FC (E) 12 1 2 9 56-103 -47 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:00 150031003 Vendelsö IK (B) - Salems IF (B) 9 - 8 Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Söderbymalmskolan
2015-09-26 10:00 150031004 Nynäshamns IBK (A) - Tumba GOIF 7 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2015-09-26 13:30 150031002 Älvsjö AIK (D) - FBI Tullinge (C) 11 - 3 Robert Milerud, Sofia Aadli Liljeholmshallen 1
2015-09-29 20:15 150031001 Huddinge IBS (E) - Huddinge IBS (D) 7 - 10 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogåshallen
2015-10-06 20:15 150031008 Huddinge IBS (D) - Farsta IBK (C) 12 - 5 Sofia Aadli, Elis Erbing Skogåshallen
2015-10-10 12:30 150031005 Tumba GOIF - Vendelsö IK (B) 7 - 12 Arne Brovig, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2015-10-10 14:15 150031006 Salems IF (B) - Älvsjö AIK (D) 4 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2015-10-10 15:15 150031007 FBI Tullinge (C) - Huddinge IBS (E) 1 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Christian Hamnström Tullingehallen
2015-10-17 15:45 150031009 Farsta IBK (C) - FBI Tullinge (C) 6 - 2 Fadi Saffo, Sebastian Öhman Farstahallen 1
2015-10-17 17:00 150031012 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 5 Patrik Andersén, Helen Wennström Söderbymalmskolan
2015-10-18 14:30 150031011 Älvsjö AIK (D) - Tumba GOIF 6 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Liljeholmshallen 1
2015-10-19 20:00 150031010 Huddinge IBS (E) - Salems IF (B) 8 - 3 Christoffer Markovski, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2015-10-24 11:15 150031014 Tumba GOIF - Huddinge IBS (E) 6 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2015-10-24 12:45 150031013 Nynäshamns IBK (A) - Älvsjö AIK (D) 8 - 5 Kent Kastell, Jacob Leijon Kvarnängshallen
2015-10-25 17:00 150031015 Salems IF (B) - Farsta IBK (C) 6 - 1 Patrik Andersén, Kent Budell Skogsängshallen
2015-11-14 16:00 150031016 FBI Tullinge (C) - Huddinge IBS (D) 1 - 3 Kent Budell, Mario Mallengren Tullingehallen
2015-11-03 20:15 150031020 Huddinge IBS (D) - Salems IF (B) 4 - 3 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2015-11-07 14:00 150031017 Farsta IBK (C) - Tumba GOIF 5 - 9 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Farstahallen 1
2015-11-07 19:00 150031019 FBI Tullinge (C) - Nynäshamns IBK (A) 0 - 21 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2015-11-08 12:00 150031018 Älvsjö AIK (D) - Vendelsö IK (B) 7 - 12 Ej offentliggjord, Jan-Markus Helin Västertorpshallen
2015-11-17 19:40 150031022 Nynäshamns IBK (A) - Farsta IBK (C) 12 - 6 Aldin Imamovic, Håkan Richter Kvarnängshallen
2015-11-21 10:30 150031023 Tumba GOIF - Huddinge IBS (D) 3 - 3 Aldin Imamovic, Kent Budell Storvretens Sporthall
2015-11-21 17:30 150031021 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (E) 13 - 8 Magnus Berg, Tony Verho Söderbymalmskolan
2015-11-22 11:00 150031024 Salems IF (B) - FBI Tullinge (C) 22 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2015-11-24 20:15 150031028 Huddinge IBS (D) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2015-11-28 16:20 150031027 FBI Tullinge (C) - Tumba GOIF 1 - 11 Patrik Andersén, Sampo Friberg Tullingehallen
2015-11-29 15:15 150031025 Farsta IBK (C) - Vendelsö IK (B) 3 - 10 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Gubbängshallen
2015-12-01 20:15 150031026 Huddinge IBS (E) - Älvsjö AIK (D) 4 - 7 David Berger, Håkan Richter Skogåshallen
2015-12-05 10:30 150031032 Tumba GOIF - Salems IF (B) 10 - 1 Nihada Cenanovic, Patrik Andersén Storvretens Sporthall
2015-12-05 12:00 150031029 Älvsjö AIK (D) - Farsta IBK (C) 9 - 0 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Liljeholmshallen 1
2015-12-05 12:45 150031031 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (E) 12 - 2 Johan Engvall, Vilhelm Nordström Kvarnängshallen
2015-12-12 17:45 150031030 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (D) 8 - 4 Thomas Wargkelius, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2015-12-15 20:15 150031036 Huddinge IBS (D) - Älvsjö AIK (D) 2 - 2 Håkan Augustsson, Sofia Aadli Skogåshallen
2015-12-19 09:30 150031033 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (E) 3 - 12 Kari Malmros, Jonas Edström Farstahallen 1
2015-12-19 19:30 150031035 FBI Tullinge (C) - Vendelsö IK (B) 1 - 25 Shabbir Ahmed, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-12-20 13:00 150031034 Salems IF (B) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 10 Mikael Andersson, Martin Åkesson Skogsängshallen
2016-01-09 14:00 150031037 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK (A) 7 - 7 Magnus Berg, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-01-09 14:15 150031039 FBI Tullinge (C) - Älvsjö AIK (D) 3 - 12 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2016-01-10 11:00 150031038 Salems IF (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Kent Budell, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2016-01-12 20:15 150031040 Huddinge IBS (D) - Huddinge IBS (E) 8 - 10 Håkan Richter, David Berger Skogåshallen
2016-01-16 11:15 150031042 Huddinge IBS (E) - FBI Tullinge (C) 13 - 3 Lars Sundlöf, Mattias Lönnborg Skogåshallen
2016-01-16 13:00 150031044 Vendelsö IK (B) - Tumba GOIF 11 - 7 Mario Mallengren, Jonas Jatko Vendelsömalmshallen
2016-01-16 17:15 150031041 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (D) 2 - 9 Madelene Westerberg, Aarre Hietanen Farstahallen 1
2016-01-17 11:00 150031043 Älvsjö AIK (D) - Salems IF (B) 2 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Västertorpshallen
2016-01-23 13:00 150031048 FBI Tullinge (C) - Farsta IBK (C) 6 - 7 Mats Andersson, Ola Bigestans Tullingehallen
2016-01-23 18:30 150031047 Salems IF (B) - Huddinge IBS (E) 5 - 7 Mattias Lönnborg, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2016-01-24 11:00 150031046 Tumba GOIF - Älvsjö AIK (D) 5 - 8 Joel Scott, Magnus Johansson Storvretens Sporthall
2016-01-31 12:45 150031045 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK (B) 9 - 6 Daniel Mårtensson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2016-02-02 20:15 150031052 Huddinge IBS (D) - FBI Tullinge (C) 3 - 7 Aldin Imamovic, Marcus Jansson Skogåshallen
2016-02-06 13:15 150031049 Farsta IBK (C) - Salems IF (B) 5 - 9 Mikael Andersson, Leif Borglund Farstahallen 1
2016-02-07 14:15 150031050 Huddinge IBS (E) - Tumba GOIF 8 - 5 Malin Holm, Tony Verho Huddingehallen
2016-02-07 15:15 150031051 Älvsjö AIK (D) - Nynäshamns IBK (A) 2 - 8 Patrik Andersén, Kent Budell Västertorpshallen
2016-02-13 11:30 150031053 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK (D) 11 - 1 Marcus Jansson, Håkan Taxén Torvalla Sporthall
2016-02-13 11:30 150031055 Tumba GOIF - Farsta IBK (C) 10 - 5 Mats Andersson, Jörgen Larsson Storvretens Sporthall
2016-02-13 13:30 150031054 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (C) 10 - 2 Sampo Friberg, Tony Verho Kvarnängshallen
2016-02-14 12:00 150031056 Salems IF (B) - Huddinge IBS (D) 4 - 8 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2016-02-16 20:15 150031060 Huddinge IBS (D) - Tumba GOIF 5 - 3 Christoffer Markovski, David Berger Skogåshallen
2016-02-20 11:00 150031057 Farsta IBK (C) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 16 Mats Andersson, Magnus Berg Farstahallen 1
2016-02-20 18:30 150031058 Huddinge IBS (E) - Vendelsö IK (B) 0 - 12 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Tomtbergahallen
2016-02-21 20:00 150031059 FBI Tullinge (C) - Salems IF (B) 3 - 5 Thomas Wargkelius, Madelene Westerberg Tullingehallen
2016-03-12 10:45 150031061 Älvsjö AIK (D) - Huddinge IBS (E) 4 - 5 Linus Warrenstein, Ken Johansson Liljeholmshallen 1
2016-03-12 11:00 150031064 Tumba GOIF - FBI Tullinge (C) 6 - 3 Kent Budell, Håkan Augustsson Storvretens Sporthall
2016-03-12 13:30 150031063 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (D) 4 - 5 Daniel Mårtensson, David Berger Kvarnängshallen
2016-03-12 18:15 150031062 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (C) 18 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Söderbymalmskolan
2016-03-15 20:15 150031068 Huddinge IBS (D) - Vendelsö IK (B) 6 - 9 David Berger, Tobias Berger Skogåshallen
2016-03-19 12:15 150031065 Farsta IBK (C) - Älvsjö AIK (D) 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 1
2016-03-19 14:30 150031067 Salems IF (B) - Tumba GOIF 5 - 10 Nihada Cenanovic, Fabian Fahimi Skogsängshallen
2016-03-20 16:15 150031066 Huddinge IBS (E) - Nynäshamns IBK (A) 4 - 11 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Huddingehallen
2016-04-09 12:15 150031072 Nynäshamns IBK (A) - Salems IF (B) 8 - 3 Robin Wirström, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2016-04-09 16:00 150031071 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (C) 7 - 11 Jacob Leijon, Tony Verho Söderbymalmskolan
2016-04-10 13:45 150031070 Älvsjö AIK (D) - Huddinge IBS (D) 3 - 5 Johan Hessing, Malin Holm Västertorpshallen
2016-04-10 16:00 150031069 Huddinge IBS (E) - Farsta IBK (C) 5 - 4 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Huddingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK (A) 16 13 2 1 155-65 90 41
2. Vendelsö IK (B) 16 12 1 3 171-86 85 37
3. Huddinge IBS (D) 16 9 2 5 90-78 12 29
4. Huddinge IBS (E) 16 9 0 7 102-107 -5 27
5. Älvsjö AIK (D) 16 8 1 7 90-83 7 25
6. Tumba GOIF 16 7 2 7 107-91 16 23
7. Salems IF (B) 16 6 0 10 93-95 -2 18
8. Farsta IBK (C) 16 2 0 14 66-151 -85 6
9. FBI Tullinge (C) 16 2 0 14 49-167 -118 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 13:15 150014001 Nynäshamns IBK (B) - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 1 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2015-09-27 12:30 150014003 Huddinge IBS (F) - Värmdö IF (B) 10 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Huddingehallen
2015-09-27 14:00 150014002 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF 5 - 2 Jan Lingemark, Lars Sundlöf Söderbymalmskolan
2015-10-10 15:30 150014007 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK (B) 5 - 3 Jonas Håmark, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2015-10-11 15:30 150014006 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (A) 4 - 10 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Värmdö sporthall
2015-10-11 15:30 150014008 Sköndals IK (Juniorer Herrar) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 4 Jacob Leijon, Jonas Edström Sköndalshallen
2015-10-17 13:00 150014010 Nynäshamns IBK (B) - Värmdö IF (B) 10 - 3 Linus Löfstedt, Kenny Ly Kvarnängshallen
2015-10-18 09:45 150014009 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tungelsta IF 7 - 3 Kari Malmros, Johan Hessing Tyresöhallen
2015-10-24 14:30 150014016 Tungelsta IF - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 1 - 4 Patrik Andersén, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2015-10-25 15:45 150014015 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 1 - 11 Kari Malmros, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2015-11-07 16:00 150014018 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (F) 15 - 4 Daniel Mårtensson, Sofia Aadli Söderbymalmskolan
2015-11-08 19:30 150014020 Sköndals IK (Juniorer Herrar) - Värmdö IF (B) 5 - 6 Aldin Imamovic, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2015-11-22 11:00 150014021 Huddinge IBS (F) - Nynäshamns IBK (B) 1 - 6 Leif Karlsson, Patrik Andersén Huddingehallen
2015-11-22 12:00 150014024 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF 1 - 7 Jouni Kekkonen, Joel Scott Värmdö sporthall
2015-11-28 10:15 150014026 Nynäshamns IBK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 9 Aldin Imamovic, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2015-11-29 14:30 150014025 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (F) 7 - 5 Kari Malmros, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-12-05 16:15 150014029 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 10 - 5 Gustav Persson, Johan Zahn Söderbymalmskolan
2015-12-08 20:15 150014030 Huddinge IBS (F) - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 5 - 8 Aldin Imamovic, Håkan Richter Skogåshallen
2015-12-19 10:30 150014033 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nynäshamns IBK (B) 4 - 2 Håkan Augustsson, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
2015-12-19 11:15 150014035 Tungelsta IF - Huddinge IBS (F) 5 - 2 Håkan Taxén, Tony Verho Tungelsta Sporthall
2015-12-20 12:30 150014036 Sköndals IK (Juniorer Herrar) - Vendelsö IK (A) 2 - 13 Björn Larsson, Christoffer Markovski Sköndalshallen
2016-01-10 16:00 150014038 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (F) 5 - 7 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
2016-01-10 17:00 150014040 Sköndals IK (Juniorer Herrar) - Nynäshamns IBK (B) 7 - 6 Kari Malmros, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2016-01-10 19:00 150014039 Tungelsta IF - Vendelsö IK (A) 7 - 15 Mats Andersson, Joel Scott Tungelsta Sporthall
2016-01-16 13:00 150014042 Nynäshamns IBK (B) - Tungelsta IF 8 - 4 Kari Malmros, Jacob Leijon Kvarnängshallen
2016-01-17 14:15 150014043 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (B) 12 - 2 Wen-chung Tsai, Mattias Lönnborg Söderbymalmskolan
2016-04-04 20:00 150014041 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 13 - 3 Håkan Augustsson, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2016-01-23 13:45 150014048 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tungelsta Sporthall
2016-01-24 15:00 150014047 Värmdö IF (B) - Nynäshamns IBK (B) 6 - 10 Emil Glenngård, David Berger Värmdö sporthall
2016-02-07 14:00 150014049 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Värmdö IF (B) 6 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2016-02-07 15:00 150014052 Sköndals IK (Juniorer Herrar) - Tungelsta IF 7 - 7 Joel Scott, Max Hellström Sköndalshallen
2016-02-13 18:30 150014053 Huddinge IBS (F) - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2016-02-14 16:45 150014056 Värmdö IF (B) - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 5 - 4 Per Sundvall, Fredrik Nensén Värmdö sporthall
2016-02-19 19:45 150014058 Nynäshamns IBK (B) - Huddinge IBS (F) 12 - 2 Leif Karlsson, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2016-02-21 19:00 150014059 Tungelsta IF - Värmdö IF (B) 15 - 7 Håkan Augustsson, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2016-03-11 19:00 150014061 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (B) 11 - 2 David Berger, Robin Berger Söderbymalmskolan
2016-03-22 20:15 150014062 Huddinge IBS (F) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 3 - 6 Joel Scott, David Berger Skogåshallen
2016-03-20 14:15 150014065 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (A) 4 - 6 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2016-03-20 17:15 150014068 Sköndals IK (Juniorer Herrar) - Huddinge IBS (F) 2 - 4 Aldin Imamovic, Rasmus Jansson Sköndalshallen
2016-04-09 14:00 150014069 Nynäshamns IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 15 - 6 Robin Wirström, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2016-04-09 14:30 150014070 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK (Juniorer Herrar) 5 - 6 Thomas Wargkelius, Tony Verho Söderbymalmskolan
2016-04-10 14:30 150014071 Huddinge IBS (F) - Tungelsta IF 2 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Huddingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 12 11 0 1 118-45 73 33
2. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 12 9 0 3 78-59 19 27
3. Nynäshamns IBK (B) 12 6 0 6 78-63 15 18
4. Tungelsta IF 12 5 1 6 64-66 -2 16
5. Sköndals IK (Juniorer Herrar) 12 5 1 6 56-70 -14 16
6. Huddinge IBS (F) 12 3 0 9 49-79 -30 9
7. Värmdö IF (B) 12 2 0 10 46-107 -61 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis