Pantamera Mörkröd Medel (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 15:45 150371003 Ekerö IK - Farsta IBK 7 - 4 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2015-10-04 15:00 150371005 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK (B) 3 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-11-13 18:00 150371004 Älvsjö AIK Fritid (B) - Älta IF 2 - 5 Mattias Nordlund, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2015-10-10 14:15 150371008 Farsta IBK - Högdalens AIS 2 - 3 Jacob Leijon, Roland Nester Farstahallen 1
2015-10-11 16:00 150371007 Älta IF - Ekerö IK 10 - 2 Robin Berger, Johan Hessing Stavsborgshallen
2015-11-20 18:00 150371006 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK Fritid (B) 2 - 5 Daniel Kölborn, Johan Hessing Västertorpshallen
2015-10-24 12:30 150371011 Örby IS - Farsta IBK 5 - 6 Tony Verho, Ken Johansson Högdalshallen
2015-10-24 13:00 150371014 Älvsjö AIK Fritid (B) - Hässelby SK IBK 1 - 0 Petra Dynesius, Erik Nyman Sätrahallen
2015-10-24 13:30 150371012 Högdalens AIS - Älta IF 6 - 4 Tony Verho, Ken Johansson Högdalshallen
2015-10-24 14:45 150371013 Ekerö IK - Vendelsö IK (B) 2 - 5 Per Sundvall, Sofia Aadli Tappströms Bollhall
2015-11-07 15:45 150371018 Älta IF - Örby IS 7 - 1 Mats Andersson, Jörgen Larsson Järla Sporthall
2015-11-08 17:00 150371016 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 5 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2015-12-18 17:00 150371017 Vendelsö IK (B) - Högdalens AIS 6 - 3 Max Hellström, Kari Malmros Söderbymalmskolan
2015-11-14 11:45 150371022 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK 3 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Högdalshallen
2015-11-14 12:45 150371021 Örby IS - Vendelsö IK (B) 4 - 5 Karl-Johan Leijon, Helen Wennström Högdalshallen
2015-11-15 13:00 150371023 Ekerö IK - Älvsjö AIK Fritid (B) 4 - 5 Joel Scott, Robin Wirström Tappströms Bollhall
2015-11-21 14:30 150371026 Älvsjö AIK Fritid (B) - Högdalens AIS 6 - 3 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Sätrahallen
2015-11-21 17:15 150371029 Älta IF - Farsta IBK 4 - 6 Mats Andersson, Didrik Axen Järla Sporthall
2015-11-22 18:00 150371027 Hässelby SK IBK - Örby IS 2 - 5 Gustav Levin, Jouni Kekkonen Hässelbyhallen
2015-11-28 13:45 150371034 Farsta IBK - Vendelsö IK (B) 3 - 10 Mattias Nordlund, Christian Hamnström Farstahallen 3
2015-11-28 15:45 150371032 Högdalens AIS - Ekerö IK 1 - 4 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Farstahallen 3
2015-11-29 16:45 150371031 Örby IS - Älvsjö AIK Fritid (B) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Gubbängshallen
2015-12-05 12:45 150371039 Vendelsö IK (B) - Älta IF 2 - 2 Gustav Persson, Johan Zahn Söderbymalmskolan
2015-12-05 15:00 150371038 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 1 - 1 Kenny Ly, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-12-05 15:30 150371036 Ekerö IK - Örby IS 6 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tappströms Bollhall
2015-12-12 13:15 150371041 Örby IS - Högdalens AIS 1 - 4 Håkan Augustsson, Wen-chung Tsai Högdalshallen
2015-12-12 13:15 150371044 Farsta IBK - Älvsjö AIK Fritid (B) 2 - 7 Max Hellström, Robin Berger Farstahallen 1
2015-12-12 17:00 150371043 Älta IF - Hässelby SK IBK 3 - 8 Johan Ståhl, Mats Andersson Järla Sporthall
2016-01-09 12:00 150371048 Farsta IBK - Ekerö IK 2 - 7 Joel Scott, Jonas Robertson Farstahallen 1
2016-01-09 13:00 150371046 Vendelsö IK (B) - Hässelby SK IBK 4 - 2 Jörgen Larsson, Mats Andersson Söderbymalmskolan
2016-01-09 16:45 150371047 Älta IF - Älvsjö AIK Fritid (B) 3 - 0 Leif Karlsson, Jonas Håmark Järla Sporthall
2016-01-16 11:00 150371052 Högdalens AIS - Farsta IBK 4 - 0 Cecilia Leijon-Fröjd, Jonas Robertson Högdalshallen
2016-01-16 11:15 150371054 Älvsjö AIK Fritid (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Tony Verho, Mats Andersson Sätrahallen
2016-01-16 16:00 150371053 Ekerö IK - Älta IF 5 - 6 Mats Andersson, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2016-01-30 11:00 150371057 Vendelsö IK (B) - Ekerö IK 10 - 3 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Söderbymalmskolan
2016-01-30 17:15 150371059 Farsta IBK - Örby IS 3 - 3 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 1
2016-01-30 18:00 150371058 Älta IF - Högdalens AIS 2 - 2 Kari Malmros, Leif Karlsson Järla Sporthall
2016-01-31 12:30 150371056 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK Fritid (B) 1 - 4 Torbjörn Lundin, Robin Berger Hässelbyhallen
2016-02-06 10:30 150371061 Örby IS - Älta IF 8 - 4 Mats Järnmark, Tony Verho Högdalshallen
2016-02-06 11:30 150371062 Högdalens AIS - Vendelsö IK (B) 5 - 8 Håkan Richter, Karl-Johan Leijon Högdalshallen
2016-02-06 14:00 150371063 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 8 - 6 Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Tappströms Bollhall
2016-02-13 10:00 150371068 Vendelsö IK (B) - Örby IS 3 - 4 Leif Karlsson, Max Hellström Söderbymalmskolan
2016-02-14 09:00 150371066 Älvsjö AIK Fritid (B) - Ekerö IK 4 - 3 Carl Tannerheim, Max Hellström Västertorpshallen
2016-02-14 14:00 150371067 Hässelby SK IBK - Högdalens AIS 1 - 2 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2016-02-20 11:15 150371072 Högdalens AIS - Älvsjö AIK Fritid (B) 2 - 3 Johannes Ekenberg, Jonas Håmark Högdalshallen
2016-02-20 13:15 150371071 Örby IS - Hässelby SK IBK 4 - 1 Karl-Johan Leijon, Johannes Ekenberg Högdalshallen
2016-02-20 17:00 150371074 Farsta IBK - Älta IF 1 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Farstahallen 3
2016-03-12 11:45 150371079 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK 3 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Söderbymalmskolan
2016-03-12 15:15 150371076 Ekerö IK - Högdalens AIS 5 - 5 Christoffer Markovski, Peter Kirch Tappströms Bollhall
2016-03-12 16:45 150371077 Älvsjö AIK Fritid (B) - Örby IS 3 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Sätrahallen
2016-03-19 14:15 150371081 Örby IS - Ekerö IK 3 - 4 Karl-Johan Leijon, Mats Andersson Högdalshallen
2016-03-19 16:15 150371083 Älta IF - Vendelsö IK (B) 4 - 4 Mats Andersson, Tero Airaksinen Järla Sporthall
2016-03-19 16:30 150371084 Farsta IBK - Hässelby SK IBK 0 - 6 Johan Ståhl, Erik Nyman Farstahallen 1
2016-04-09 13:30 150371086 Högdalens AIS - Örby IS 5 - 4 Johan Zahn, Gustav Persson Högdalshallen
2016-04-10 13:00 150371089 Hässelby SK IBK - Älta IF 4 - 3 Patrik Larsson, Lucas Edberg Hässelbyhallen
2016-04-10 19:15 150371088 Älvsjö AIK Fritid (B) - Farsta IBK 2 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK Fritid (B) 14 10 2 2 48-33 15 32
2. Vendelsö IK (B) 14 8 3 3 69-46 23 27
3. Älta IF 14 6 3 5 60-51 9 21
4. Högdalens AIS 14 6 3 5 48-49 -1 21
5. Ekerö IK 14 6 1 7 61-71 -10 19
6. Hässelby SK IBK 14 4 2 8 43-44 -1 14
7. Örby IS 14 4 2 8 51-56 -5 14
8. Farsta IBK 14 2 4 8 35-65 -30 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-07 19:30 150370001 Danderyds SK - IK Frej Täby 0 - 0 Tero Airaksinen, Jan Lingemark Mörbyhallen
2015-10-17 17:00 150370005 Rotebro IS IBK - Täby FC 2 - 3 Mattias Nordlund, Jonas Laurell Rotebrohallen (Nya)
2015-10-10 10:15 150370006 Täby FC - Åkersberga IBF 4 - 6 Daniel Skantze, Roger Nyström Grindtorpshallen
2015-10-10 15:00 150370010 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 3 - 2 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Vikingavallen
2015-10-24 15:00 150370014 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2015-10-25 11:00 150370013 Erikslunds KF - Täby FC 0 - 7 Karl Agholme, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2015-11-07 11:00 150370017 Täby FC - Älvsjö AIK (A) 2 - 2 Per Calmén, Simon Åbom Grindtorpshallen
2015-11-07 14:00 150370016 Rotebro IS IBK - Erikslunds KF 6 - 4 Ulf Jonsson, Vilhelm Nordström Rotebrohallen (Nya)
2015-12-20 19:00 150370020 IK Frej Täby - Åkersberga IBF 2 - 2 Lucas Edberg, Lars Reuterhagen Vikingavallen
2015-11-14 14:45 150370022 Älvsjö AIK (A) - Rotebro IS IBK 2 - 0 Christian Hamnström, Kent Kastell Sätrahallen
2015-11-14 16:30 150370021 Danderyds SK - Täby FC 3 - 5 Malin Holm, Martin Svensson Mörbyhallen
2015-11-15 11:00 150370023 Erikslunds KF - Åkersberga IBF 1 - 15 Magnus Westerberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2015-11-21 10:30 150370026 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK (A) 2 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-11-21 13:45 150370027 Rotebro IS IBK - Danderyds SK 1 - 3 Jan Lingemark, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2015-11-21 15:45 150370030 IK Frej Täby - Erikslunds KF 6 - 5 Tobias Hagelin, Jonas Edström Vikingavallen
2015-10-17 15:00 150370032 Älvsjö AIK (A) - Erikslunds KF 4 - 3 Gustav Levin, Joakim Levin Sätrahallen
2015-12-03 19:45 150370031 Danderyds SK - Åkersberga IBF 3 - 4 Jan Lingemark, Andreas Mattsson Mörbyhallen
2015-12-02 19:10 150370036 Erikslunds KF - Danderyds SK 2 - 8 Jan Lingemark, Dennis Svensson Erikslundshallen
2015-12-05 16:45 150370040 IK Frej Täby - Älvsjö AIK (A) 4 - 4 Mario Mallengren, Johannes Ekenberg Vikingavallen
2015-12-12 10:00 150370042 Täby FC - IK Frej Täby 3 - 4 Magnus Johansson, Per Calmén Grindtorpshallen
2015-12-12 16:30 150370041 Danderyds SK - Älvsjö AIK (A) 4 - 1 Lars Reuterhagen, Malin Holm Mörbyhallen
2016-01-08 18:30 150370050 IK Frej Täby - Danderyds SK 1 - 5 Roger Nyström, Lucas Edberg Vikingavallen
2016-01-09 11:00 150370046 Täby FC - Rotebro IS IBK 5 - 4 Roger Nyström, Per Calmén Grindtorpshallen
2016-01-16 12:45 150370055 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 1 - 2 Thomas Josbrink, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-01-17 11:15 150370054 Åkersberga IBF - Täby FC 1 - 5 Patrik Andersén, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2016-01-30 11:45 150370056 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Rotebrohallen (Nya)
2016-01-30 16:00 150370057 Täby FC - Erikslunds KF 11 - 3 Markus Almén, Per Sundvall Grindtorpshallen
2016-02-06 12:00 150370062 Älvsjö AIK (A) - Täby FC 6 - 7 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Liljeholmshallen 1
2016-02-06 15:00 150370064 Åkersberga IBF - IK Frej Täby 1 - 5 Tobias Ekmark, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-02-21 14:00 150370063 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK 1 - 5 Simon Åbom, Erik Nyman Erikslundshallen
2016-02-14 09:15 150370068 Täby FC - Danderyds SK 2 - 4 Karl Hurtig, Axel Petersson Tibblehallen CC
2016-02-14 13:45 150370066 Åkersberga IBF - Erikslunds KF 1 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Åkersberga Sporthall A
2016-02-14 17:30 150370067 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK (A) 0 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Silverdalshallen
2016-02-20 12:15 150370073 Erikslunds KF - IK Frej Täby 3 - 5 Lucas Edberg, Dennis Svensson Erikslundshallen
2016-02-20 16:30 150370072 Älvsjö AIK (A) - Åkersberga IBF 1 - 1 Jonas Jatko, Johan Hessing Sätrahallen
2016-03-10 19:45 150370071 Danderyds SK - Rotebro IS IBK 3 - 3 Daniel Kölborn, Malin Holm Mörbyhallen
2016-03-12 15:30 150370076 Erikslunds KF - Älvsjö AIK (A) 4 - 15 Tobias Hagelin, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-03-13 12:45 150370077 Åkersberga IBF - Danderyds SK 6 - 3 Niklas Forsman, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-03-16 19:30 150370081 Danderyds SK - Erikslunds KF 5 - 1 Jan Lingemark, Malin Holm Mörbyhallen
2016-03-19 13:00 150370082 Älvsjö AIK (A) - IK Frej Täby 2 - 1 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-04-03 12:00 150370086 Älvsjö AIK (A) - Danderyds SK 4 - 3 Magnus Berg, Jouni Kekkonen Sätrahallen
2016-04-09 14:30 150370090 IK Frej Täby - Täby FC 1 - 4 Andreas Mattsson, Per Sundvall Tibblehallen CC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 12 8 1 3 58-36 22 25
2. Älvsjö AIK (A) 12 7 3 2 46-31 15 24
3. IK Frej Täby 12 6 3 3 34-32 2 21
4. Danderyds SK 12 6 2 4 44-30 14 20
5. Åkersberga IBF 12 6 2 4 45-34 11 20
6. Rotebro IS IBK 12 2 1 9 28-33 -5 7
7. Erikslunds KF 12 1 0 11 29-88 -59 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 10:15 150372001 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 3 - 4 Anton Höglin, Hampus Höglin Tyresöhallen
2015-10-04 14:00 150372003 Huddinge IBS - Tumba GOIF 5 - 2 Tero Airaksinen, Patrik Andersén Tomtbergahallen
2015-10-04 19:00 150372004 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK (A) 2 - 3 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-10-10 17:30 150372007 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS 6 - 3 Leif Karlsson, Johan Hessing Vendelsömalmshallen
2015-10-11 09:00 150372010 Västerhaninge IBK - Djurö-Vindö IF 7 - 2 Robin Vall, Håkan Augustsson Torvalla Sporthall
2015-10-11 13:00 150372008 Tumba GOIF - FBI Tullinge 2 - 4 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2015-10-24 16:30 150372012 FBI Tullinge - Vendelsö IK (A) 2 - 4 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-10-25 15:00 150372014 Nacka Wallenstam IBK - Djurö-Vindö IF 4 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Ormingehallen
2015-10-25 15:15 150372011 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 7 - 0 Per Sundvall, Sofia Aadli Tyresöhallen
2015-11-07 11:00 150372018 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 11 Robin Berger, Erik Nyman Söderbymalmskolan
2015-11-07 13:45 150372020 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 1 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Torvalla Sporthall
2015-11-07 14:45 150372016 Djurö-Vindö IF - Huddinge IBS 2 - 6 Andreas Mattsson, Fredrik Berglund Sonesson Djurö Sporthall
2015-11-14 11:45 150372024 Tumba GOIF - Västerhaninge IBK 3 - 5 Mikael Wiklund, Leif Karlsson Storvretens Sporthall
2015-11-14 12:30 150372022 FBI Tullinge - Djurö-Vindö IF 6 - 2 Sampo Friberg, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-11-15 14:00 150372023 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Petra Dynesius, Johannes Ekenberg Huddingehallen
2015-11-20 18:45 150372030 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 1 - 7 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Torvalla Sporthall
2015-11-21 11:30 150372029 Vendelsö IK (A) - Tumba GOIF 5 - 2 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Söderbymalmskolan
2015-11-21 15:30 150372027 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 11 Håkan Richter, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2015-11-22 11:15 150372026 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 3 - 3 Rasmus Fernström, Håkan Richter Ormingehallen
2015-11-28 10:30 150372032 FBI Tullinge - Huddinge IBS 1 - 3 Gustav Persson, Johan Zahn Tullingehallen
2015-11-28 12:00 150372033 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK 2 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Söderbymalmskolan
2015-11-29 12:00 150372031 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Kari Malmros, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-12-04 18:45 150372040 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 3 - 5 Leif Karlsson, Sofia Aadli Torvalla Sporthall
2015-12-05 16:00 150372038 Djurö-Vindö IF - Tumba GOIF 2 - 3 Leif Karlsson, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2015-12-06 12:30 150372036 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Mats Andersson, Kent Budell Huddingehallen
2015-12-12 11:00 150372043 Vendelsö IK (A) - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Söderbymalmskolan
2015-12-12 12:15 150372044 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 7 Heimo Lyly, Elis Erbing Storvretens Sporthall
2015-12-13 12:00 150372041 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 2 - 1 Magnus Berg, Jonas Robertson Tyresöhallen
2016-01-09 12:00 150372047 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 16 - 2 Shabbir Ahmed, Bjarne Hekkelstrand Söderbymalmskolan
2016-01-10 10:00 150372048 Tumba GOIF - Huddinge IBS 1 - 5 Daniel Eriksson, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2016-01-11 19:15 150372050 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Aldin Imamovic, Max Hellström Torvalla Träningshall
2016-01-16 14:15 150372053 Huddinge IBS - Vendelsö IK (A) 1 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2016-01-16 14:30 150372055 Djurö-Vindö IF - Västerhaninge IBK 2 - 5 Håkan Richter, Johan Ståhl Djurö Sporthall
2016-01-16 17:30 150372052 FBI Tullinge - Tumba GOIF 3 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tullingehallen
2016-01-30 10:00 150372058 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge 3 - 2 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Söderbymalmskolan
2016-01-30 11:00 150372059 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 2 Kent Budell, Victor Küller Storvretens Sporthall
2016-01-30 13:30 150372056 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 8 Martin Johansson, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2016-02-07 09:30 150372063 Huddinge IBS - Djurö-Vindö IF 5 - 0 Martin Åkesson, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-02-07 13:00 150372061 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2016-02-21 13:30 150372064 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK 2 - 2 Aarre Hietanen, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2016-02-12 18:45 150372070 Västerhaninge IBK - Tumba GOIF 2 - 3 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Torvalla Sporthall
2016-02-13 14:30 150372067 Djurö-Vindö IF - FBI Tullinge 2 - 8 Rasmus Fernström, Anders Thonberg Djurö Sporthall
2016-02-14 10:00 150372066 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Ormingehallen
2016-02-20 16:30 150372071 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF 5 - 3 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Strandhallen - Tyresö
2016-02-20 16:30 150372073 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK 4 - 0 Daniel Eriksson, Max Hellström Tomtbergahallen
2016-02-21 09:00 150372072 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 3 - 1 Mikael Wiklund, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2016-02-21 11:00 150372074 Tumba GOIF - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2016-03-12 11:45 150372080 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 9 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Torvalla Träningshall
2016-03-12 15:30 150372076 Huddinge IBS - FBI Tullinge 2 - 0 Petra Dynesius, Jonas Robertson Tomtbergahallen
2016-03-13 15:00 150372077 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ormingehallen
2016-03-19 12:15 150372081 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Kevin Neemé, Fredrik Pålsson Strandhallen - Tyresö
2016-03-19 13:15 150372082 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 2 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2016-03-20 09:00 150372084 Tumba GOIF - Djurö-Vindö IF 8 - 3 Kent Budell, Linus Löfstedt Storvretens Sporthall
2016-04-09 13:30 150372086 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tullingehallen
2016-04-09 16:15 150372089 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK (A) 1 - 12 Jonas Robertson, Mario Mallengren Djurö Sporthall
2016-04-10 15:30 150372088 Nacka Wallenstam IBK - Tumba GOIF 3 - 3 Jessika Forsberg, Michael Selg Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 14 11 0 3 78-45 33 33
2. Tyresö Trollbäcken IBK 14 10 0 4 68-43 25 30
3. Huddinge IBS 14 10 0 4 55-32 23 30
4. FBI Tullinge 14 6 1 7 44-38 6 19
5. Tumba GOIF 14 6 1 7 48-55 -7 19
6. Nacka Wallenstam IBK 14 5 3 6 48-56 -8 18
7. Västerhaninge IBK 14 5 1 8 42-48 -6 16
8. Djurö-Vindö IF 14 0 0 14 26-92 -66 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis