Pojkar 1-4 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:30 211008006 Örebro SK Ung (1) - Nora IBK (PK1) 17 - 5 Anders Nordlund, Daniel Kallin Adolfsbergsskolan
2016-10-08 16:00 211008005 Tillberga IK Ung (1) (1) - Västerås IBS Ung (1) 3 - 7 Tillberga Sporthall
2016-10-12 19:30 211008003 IFK Arboga (1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 11 - 2 Vasahallen
2016-10-15 14:15 211008008 Nora IBK (PK1) - IBF Örebro Ung (1) 8 - 5 Simon Jansson, Joe Larsson Idrottshuset, Nora
2016-10-15 14:30 211008007 Västerås IBS Ung (1) - IFK Arboga (1) 10 - 1 Klövernhallen Plan 1
2016-10-15 15:00 211008011 Hovsta IF (PK1) Nytt - Skälby IBK (1) 2 - 22 Oscar Söljén, Anders Nordlund Hovstaskolan
2016-10-15 17:00 211008010 WSK Lindesberg (PK1) - Örebro SK Ung (1) 5 - 10 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2016-10-17 18:30 211008013 Nora IBK (PK1) - IFK Arboga (1) 5 - 1 Mats Eriksson, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2016-10-18 19:00 211008015 WSK Lindesberg (PK1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 3 - 10 Anders Nordlund, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2016-10-19 19:00 211008014 Västerås IBS Ung (1) - IBF Örebro Ung (1) 8 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-10-22 10:15 211008019 Skälby IBK (1) - Västerås IBS Ung (1) 5 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-22 17:30 211008023 Tillberga IK Ung (1) (1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 6 - 5 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Tillberga Sporthall
2017-04-19 20:00 211008022 IBF Örebro Ung (1) - WSK Lindesberg (PK1) 9 - 2 Tommy Nordin, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2016-10-29 11:45 211008026 Skälby IBK (1) - Nora IBK (PK1) 7 - 0 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-30 13:45 211008028 IFK Arboga (1) - WSK Lindesberg (PK1) 7 - 4 Vasahallen
2017-03-27 19:15 211008029 Örebro SK Ung (1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 16 - 3 Oscar Söljén, Emil Wass Adolfsbergsskolan
2016-11-12 14:00 211008036 Västerås IBS Ung (1) - Örebro SK Ung (1) 9 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-11-12 15:00 211008031 WSK Lindesberg (PK1) - Skälby IBK (1) 6 - 9 Jörgen Dahlström, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-11-12 16:00 211008034 Hovsta IF (PK1) Nytt - IBF Örebro Ung (1) 11 - 10 Tony Wennberg, Gustav Salmela Hovstaskolan
2016-11-13 11:00 211008035 Nora IBK (PK1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 1 - 7 Mats Eriksson, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2016-11-14 18:30 211008037 IFK Arboga (1) - Skälby IBK (1) 1 - 8 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Vasahallen
2016-11-14 19:15 211008040 Västerås IBS Ung (1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 7 - 1 Klövernhallen Plan 1
2016-11-15 19:00 211008038 Tillberga IK Ung (1) (1) - IBF Örebro Ung (1) 3 - 3 Tillberga Sporthall
2016-11-18 18:30 211008045 Skälby IBK (1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 2 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-19 14:00 211008047 WSK Lindesberg (PK1) - Västerås IBS Ung (1) 4 - 11 Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-11-19 17:00 211008044 Örebro SK Ung (1) - IFK Arboga (1) 11 - 3 Oscar Söljén, Tommy Nordin Adolfsbergsskolan
2016-11-26 10:00 211008051 IBF Örebro Ung (1) - Örebro SK Ung (1) 3 - 13 Tommy Nordin, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2016-11-27 12:00 211008049 Tillberga IK Ung (1) (1) - IFK Arboga (1) 3 - 4 Tillberga Sporthall
2016-11-27 12:00 211008054 Nora IBK (PK1) - WSK Lindesberg (PK1) 0 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2016-10-29 14:30 211008056 Tillberga IK Ung (1) (1) - Örebro SK Ung (1) 5 - 6 Tillberga Sporthall
2016-12-03 16:00 211008060 Hovsta IF (PK1) Nytt - Nora IBK (PK1) 8 - 4 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Hovstaskolan
2017-01-21 16:00 211008057 Skälby IBK (1) - IBF Örebro Ung (1) 7 - 2 Camilla Eriksson, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-10 15:00 211008061 IBF Örebro Ung (1) - IFK Arboga (1) 8 - 3 Anders Nordlund, Joel Olausson Birgittaskolan
2016-12-10 16:30 211008063 Örebro SK Ung (1) - Skälby IBK (1) 9 - 4 Tony Wennberg, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2016-12-21 18:00 211008066 WSK Lindesberg (PK1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 8 - 6 Mats Eriksson, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2017-02-19 14:00 211008064 Nora IBK (PK1) - Västerås IBS Ung (1) 1 - 9 Tony Wennberg, Anders Nordlund Idrottshuset, Nora
2016-12-16 19:00 211008071 Västerås IBS Ung (1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 5 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Klövernhallen Plan 1
2016-12-17 14:00 211008069 Hovsta IF (PK1) Nytt - IFK Arboga (1) 7 - 8 Oscar Söljén, Anders Nordlund Hovstaskolan
2017-01-22 12:00 211008072 Nora IBK (PK1) - Örebro SK Ung (1) 2 - 13 Anders Nordlund, Jörgen Dahlström Idrottshuset, Nora
2017-01-14 10:00 211008074 IBF Örebro Ung (1) - Nora IBK (PK1) 7 - 5 Oscar Söljén, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2017-01-14 13:45 211008077 Skälby IBK (1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 9 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-14 17:00 211008076 Örebro SK Ung (1) - WSK Lindesberg (PK1) 11 - 2 Tommy Nordin, Joel Olausson Adolfsbergsskolan
2017-01-14 17:15 211008073 IFK Arboga (1) - Västerås IBS Ung (1) 3 - 3 Vasahallen
2017-01-17 19:00 211008081 Tillberga IK Ung (1) (1) - WSK Lindesberg (PK1) 3 - 5 Albin Groen, Tim Solig Tillberga Sporthall
2017-01-18 18:45 211008079 IFK Arboga (1) - Nora IBK (PK1) 6 - 1 Fernando Rocabado, Francisco Contreras Vasahallen
2017-01-29 17:30 211008080 IBF Örebro Ung (1) - Västerås IBS Ung (1) 1 - 2 Erik Norin, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2017-01-22 12:30 211008085 Västerås IBS Ung (1) - Skälby IBK (1) 2 - 5 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Klövernhallen Plan 1
2017-01-22 14:00 211008088 WSK Lindesberg (PK1) - IBF Örebro Ung (1) 3 - 5 Anders Nordlund, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2017-03-18 16:00 211008089 Hovsta IF (PK1) Nytt - Tillberga IK Ung (1) (1) 5 - 12 Hampus Nilsson, Gustav Salmela Hovstaskolan
2017-01-28 16:00 211008092 Nora IBK (PK1) - Skälby IBK (1) 4 - 4 Anders Nordlund, Joel Olausson Idrottshuset, Nora
2017-01-28 16:00 211008095 Hovsta IF (PK1) Nytt - Örebro SK Ung (1) 7 - 8 Tony Wennberg Hovstaskolan
2017-01-28 18:00 211008094 WSK Lindesberg (PK1) - IFK Arboga (1) 5 - 6 Oscar Söljén, Erik Norin Stadsskogsskolan
2017-02-11 14:30 211008101 Tillberga IK Ung (1) (1) - Nora IBK (PK1) 5 - 6 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Tillberga Sporthall
2017-02-11 15:00 211008100 IBF Örebro Ung (1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 5 - 6 Oscar Söljén, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2017-02-11 17:00 211008102 Örebro SK Ung (1) - Västerås IBS Ung (1) 5 - 5 Krister Eklund, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2017-03-18 13:30 211008097 Skälby IBK (1) - WSK Lindesberg (PK1) 10 - 3 Dan Barthlen, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-18 10:30 211008103 Skälby IBK (1) - IFK Arboga (1) 10 - 2 Tobias Söderberg, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-18 18:00 211008106 Hovsta IF (PK1) Nytt - Västerås IBS Ung (1) 6 - 14 Anders Nordlund, Emil Wass Hovstaskolan
2017-03-18 09:30 211008104 IBF Örebro Ung (1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 4 - 9 Tommy Nordin, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-02-25 15:30 211008113 Västerås IBS Ung (1) - WSK Lindesberg (PK1) 10 - 4 Marcus Karppinen Klövernhallen Plan 1
2017-02-25 16:30 211008111 Tillberga IK Ung (1) (1) - Skälby IBK (1) 3 - 2 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Tillberga Sporthall
2017-03-18 14:30 211008110 IFK Arboga (1) - Örebro SK Ung (1) 2 - 12 Edvin Lindelöf, Joakim Johansson Sturehallen
2017-03-11 12:00 211008120 WSK Lindesberg (PK1) - Nora IBK (PK1) 5 - 2 Mats Eriksson, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-03-11 12:15 211008115 IFK Arboga (1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 2 - 9 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Vasahallen
2017-03-11 17:00 211008117 Örebro SK Ung (1) - IBF Örebro Ung (1) 1 - 6 Tony Wennberg, Emil Wass Adolfsbergsskolan
2017-03-19 15:00 211008123 IBF Örebro Ung (1) - Skälby IBK (1) 12 - 7 Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2017-03-30 19:00 211008126 Nora IBK (PK1) - Hovsta IF (PK1) Nytt 6 - 3 Tommy Nordin, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2017-04-02 13:30 211008122 Örebro SK Ung (1) - Tillberga IK Ung (1) (1) 8 - 6 Anders Nordlund, Moa Molin Mellringehallen - Örebro
2017-03-24 19:20 211008132 Hovsta IF (PK1) Nytt - WSK Lindesberg (PK1) 3 - 8 Tony Wennberg, Mats Eriksson Hovstaskolan
2017-03-25 12:45 211008129 Skälby IBK (1) - Örebro SK Ung (1) 4 - 11 Dan Barthlen, Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-25 14:00 211008130 Västerås IBS Ung (1) - Nora IBK (PK1) 13 - 1 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Klövernhallen Plan 1
2017-03-26 15:00 211008127 IFK Arboga (1) - IBF Örebro Ung (1) 2 - 4 Thomas Kallin, Ej offentliggjord Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Ung (1) 16 13 1 2 154-71 83 40
2. Västerås IBS Ung (1) 16 12 2 2 117-50 67 38
3. Skälby IBK (1) 16 10 1 5 115-66 49 31
4. Tillberga IK Ung (1) (1) 16 8 1 7 91-68 23 25
5. IBF Örebro Ung (1) 16 7 1 8 89-90 -1 22
6. IFK Arboga (1) 16 6 1 9 62-102 -40 19
7. WSK Lindesberg (PK1) 16 5 0 11 71-112 -41 15
8. Nora IBK (PK1) 16 4 1 11 51-114 -63 13
9. Hovsta IF (PK1) Nytt 16 3 0 13 77-154 -77 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 10:15 211011005 Skälby IBK (2) - IBK Köping Ung (1) 20 - 2 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-01 12:15 211011001 Tillberga IK Ung - Knäppmora AIK (1) 5 - 7 Kristiansborgshallen
2016-10-07 19:45 211011011 Enköpings IBK (1) - Tillberga IK Ung 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Eric Cederholm S:t Ilianshallen
2016-10-08 11:45 211011009 Knäppmora AIK (1) - Skälby IBK (2) 1 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2016-10-09 11:00 211011008 Askersunds IBK (2) - Lillån IBK (1) 5 - 3 Joe Larsson, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2016-10-15 11:30 211011014 IBK Köping Ung (1) - Lillån IBK (1) 4 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-15 17:00 211011015 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - Skälby IBK (2) 2 - 4 Tomas Helgesson, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2016-10-22 10:15 211011019 Tillberga IK Ung - IBK Köping Ung (1) 8 - 7 Kristiansborgshallen
2016-10-22 12:00 211011023 Skälby IBK (2) - Enköpings IBK (1) 8 - 8 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-22 19:00 211011022 Lillån IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 6 - 3 Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2016-10-29 14:00 211011027 Lillån IBK (1) - Knäppmora AIK (1) 2 - 2 Anders Nordlund, Hampus Nilsson Lillåns skola
2016-10-30 16:15 211011026 Tillberga IK Ung - Askersunds IBK (2) 10 - 8 Kristiansborgshallen
2016-11-12 14:30 211011034 Enköpings IBK (1) - Lillån IBK (1) 8 - 3 Christoffer Stenlund, Olof Berggren S:t Ilianshallen
2016-11-12 16:30 211011031 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - Tillberga IK Ung 6 - 1 Joel Olausson, Anton Alfreus Adolfsbergsskolan
2016-11-13 17:00 211011035 Askersunds IBK (2) - Skälby IBK (2) 8 - 8 Tomas Helgesson, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2016-11-19 12:45 211011038 Skälby IBK (2) - Lillån IBK (1) 9 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-19 13:00 211011041 Knäppmora AIK (1) - Askersunds IBK (2) 3 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2016-11-19 13:30 211011040 IBK Köping Ung (1) - Enköpings IBK (1) 7 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-25 19:30 211011047 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - IBK Köping Ung (1) 7 - 2 Tommy Nordin, Oscar Söljén Adolfsbergsskolan
2016-11-27 12:15 211011045 Tillberga IK Ung - Skälby IBK (2) 2 - 9 Kristiansborgshallen
2016-11-27 13:30 211011048 Enköpings IBK (1) - Knäppmora AIK (1) 10 - 5 Johan Öberg, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2016-11-29 18:30 211011052 Knäppmora AIK (1) - IBK Köping Ung (1) 2 - 4 Skinnskattebergs Sporthall
2016-11-29 18:30 211011054 Askersunds IBK (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 7 - 9 Krister Eklund, Joe Larsson Närlundahallen
2016-12-03 13:00 211011059 Knäppmora AIK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 5 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Skinnskattebergs Sporthall
2016-12-04 13:15 211011060 Enköpings IBK (1) - Askersunds IBK (2) 5 - 6 Frida Lanzaro, Rasmus Larsson S:t Ilianshallen
2016-12-04 16:15 211011057 Tillberga IK Ung - Lillån IBK (1) 5 - 1 Edvin Lindelöf, Lars-Göran Eklund Kristiansborgshallen
2016-12-11 13:00 211011064 Askersunds IBK (2) - IBK Köping Ung (1) 13 - 8 Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-12-11 16:00 211011066 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - Enköpings IBK (1) 4 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2016-12-17 11:50 211011067 Knäppmora AIK (1) - Tillberga IK Ung 6 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2016-12-17 12:30 211011071 IBK Köping Ung (1) - Skälby IBK (2) 4 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-07 12:30 211011074 Lillån IBK (1) - Askersunds IBK (2) 4 - 8 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Lillåns skola
2017-01-08 15:15 211011077 Tillberga IK Ung - Enköpings IBK (1) 2 - 4 Kristiansborgshallen
2017-01-16 18:30 211011075 Skälby IBK (2) - Knäppmora AIK (1) 3 - 3 Carl Wikgren, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-14 15:30 211011081 Skälby IBK (2) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 7 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-14 17:30 211011080 Lillån IBK (1) - IBK Köping Ung (1) 10 - 2 Tony Wennberg, Anton Alfreus Lillåns skola
2017-01-21 13:00 211011089 Enköpings IBK (1) - Skälby IBK (2) 3 - 3 Anders Leander, Emma Holmqvist S:t Ilianshallen
2017-01-21 14:15 211011085 IBK Köping Ung (1) - Tillberga IK Ung 7 - 3 Fernando Rocabado, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-21 18:30 211011088 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - Lillån IBK (1) 1 - 1 Oscar Söljén, Anders Nordlund Adolfsbergsskolan
2017-01-28 12:45 211011093 Knäppmora AIK (1) - Lillån IBK (1) 4 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Skinnskattebergs Sporthall
2017-01-29 13:00 211011092 Askersunds IBK (2) - Tillberga IK Ung 6 - 1 Krister Eklund, Oscar Söljén Närlundahallen
2017-02-11 15:30 211011100 Lillån IBK (1) - Enköpings IBK (1) 3 - 9 Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-02-12 16:15 211011097 Tillberga IK Ung - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 2 - 2 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
2017-03-25 16:00 211011101 Skälby IBK (2) - Askersunds IBK (2) 4 - 3 Jimmie Nilsson, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-28 10:30 211011106 Enköpings IBK (1) - IBK Köping Ung (1) 3 - 9 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2017-02-14 18:30 211011107 Askersunds IBK (2) - Knäppmora AIK (1) 5 - 4 Krister Eklund, Mats Eriksson Närlundahallen
2017-04-01 14:00 211011104 Lillån IBK (1) - Skälby IBK (2) 3 - 4 Anders Nordlund, Berndt Swärd Lillåns skola
2017-03-11 10:15 211011111 Skälby IBK (2) - Tillberga IK Ung 11 - 1 Mikael Stegnell, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-11 13:30 211011114 Knäppmora AIK (1) - Enköpings IBK (1) 4 - 2 Tomas Karlsson, Mathias Johansson Skinnskattebergs Sporthall
2017-03-12 14:15 211011113 IBK Köping Ung (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 2 - 3 Mikael Jansson, Mathias Johansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-18 13:30 211011118 IBK Köping Ung (1) - Knäppmora AIK (1) 3 - 4 Jimmie Nilsson, Henrik Brehmer Malmahallen
2017-03-18 17:00 211011120 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - Askersunds IBK (2) 7 - 6 Moa Molin, Molly Säfström Adolfsbergsskolan
2017-03-25 17:00 211011125 Örebro SK Ungdomsklubb (2) - Knäppmora AIK (1) 5 - 6 Joel Olausson, Molly Säfström Adolfsbergsskolan
2017-03-25 17:30 211011123 Lillån IBK (1) - Tillberga IK Ung 1 - 2 Nicklas Johansson, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2017-03-26 17:00 211011126 Askersunds IBK (2) - Enköpings IBK (1) 5 - 5 Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-03-19 17:00 211011132 Enköpings IBK (1) - Örebro SK Ungdomsklubb (2) 2 - 6 Victor Flemström, Handrin Thunkvist Lillkyrkahallen
2017-04-02 14:15 211011130 IBK Köping Ung (1) - Askersunds IBK (2) 6 - 6 Jerry Nilsson, Per Ryman Karlbergshallen (KB-Hallen)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skälby IBK (2) 14 10 4 0 101-45 56 34
2. Knäppmora AIK (1) 14 8 2 4 56-53 3 26
3. Askersunds IBK (2) 14 6 3 5 88-77 11 21
4. Örebro SK Ungdomsklubb (2) 14 6 3 5 61-55 6 21
5. Enköpings IBK (1) 14 4 5 5 73-72 1 17
6. Tillberga IK Ung 14 5 1 8 52-78 -26 16
7. Lillån IBK (1) 14 3 2 9 46-66 -20 11
8. IBK Köping Ung (1) 14 3 2 9 67-98 -31 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-05 19:30 211012002 Surahammars IBF (1) - IBK Sala (2) 4 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-08 12:00 211012003 Per-Ols IBF (1) - Orresta IF (1) 8 - 5 Björn Höijer, Jimmie Nilsson Fagerstahallen
2016-10-08 13:00 211012001 Tillberga IK Ung (2) - Skogsgymnastikens IBS (1) 8 - 4 Tillberga Sporthall
2016-10-08 13:00 211012005 IBK Hallsta (3) - IBK Köping Ung (2) 5 - 0 Nibblehallen
2016-10-08 14:30 211012004 Västerås IBS Ung (3) - IFK Arboga (2) 3 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-10-16 12:00 211012010 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Hallsta (3) 5 - 7 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Klackbergsgården
2016-10-16 13:00 211012007 IFK Arboga (2) - Per-Ols IBF (1) 3 - 6 Vasahallen
2016-10-16 14:30 211012006 IBK Köping Ung (2) - Västerås IBS Ung (3) 1 - 3 Ullvihallen
2016-10-16 14:30 211012008 Orresta IF (1) - Surahammars IBF (1) 0 - 10 Fryxelska Skolan
2016-10-16 18:45 211012009 IBK Sala (2) - Tillberga IK Ung (2) 7 - 5 Sala Idrottshall
2016-10-22 10:30 211012015 IBK Sala (2) - Skogsgymnastikens IBS (1) 4 - 1 Sala Idrottshall
2016-10-22 11:30 211012012 Surahammars IBF (1) - IFK Arboga (2) 1 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-22 12:00 211012013 Per-Ols IBF (1) - IBK Köping Ung (2) 3 - 1 Fagerstahallen
2016-10-22 16:00 211012011 Tillberga IK Ung (2) - Orresta IF (1) 9 - 3 Tillberga Sporthall
2016-10-22 16:00 211012014 Västerås IBS Ung (3) - IBK Hallsta (3) 2 - 0 Klövernhallen Plan 1
2016-10-29 14:30 211012016 IBK Hallsta (3) - Per-Ols IBF (1) 3 - 7 Nibblehallen
2016-10-29 17:45 211012017 IBK Köping Ung (2) - Surahammars IBF (1) 3 - 4 Ullvihallen
2016-10-30 11:15 211012018 IFK Arboga (2) - Tillberga IK Ung (2) 3 - 8 Vasahallen
2016-10-30 14:00 211012020 Skogsgymnastikens IBS (1) - Västerås IBS Ung (3) 5 - 3 Klackbergsgården
2016-11-27 14:30 211012019 Orresta IF (1) - IBK Sala (2) 1 - 2 Fryxelska Skolan
2016-11-06 14:30 211012024 Orresta IF (1) - Skogsgymnastikens IBS (1) 2 - 2 Fryxelska Skolan
2016-11-07 18:30 211012021 Tillberga IK Ung (2) - IBK Köping Ung (2) 5 - 2 Tillberga Sporthall
2016-11-09 18:30 211012025 IBK Sala (2) - IFK Arboga (2) 1 - 3 Sala Idrottshall
2016-11-09 19:30 211012022 Surahammars IBF (1) - IBK Hallsta (3) 6 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-18 12:30 211012023 Per-Ols IBF (1) - Västerås IBS Ung (3) 5 - 3 Fagerstahallen
2016-11-12 11:00 211012026 Västerås IBS Ung (3) - Surahammars IBF (1) 1 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-11-12 14:30 211012027 IBK Hallsta (3) - Tillberga IK Ung (2) 4 - 7 Nibblehallen
2016-11-13 11:45 211012028 IBK Köping Ung (2) - IBK Sala (2) 4 - 4 Ullvihallen
2016-11-13 13:45 211012029 IFK Arboga (2) - Orresta IF (1) 5 - 2 Vasahallen
2016-11-13 14:30 211012030 Skogsgymnastikens IBS (1) - Per-Ols IBF (1) 6 - 9 Klackbergsgården
2016-11-19 15:00 211012035 IBK Sala (2) - IBK Hallsta (3) 1 - 2 Sala Idrottshall
2016-11-19 16:00 211012031 Tillberga IK Ung (2) - Västerås IBS Ung (3) 7 - 2 Edvin Lindelöf, Tim Solig Tillberga Sporthall
2016-11-19 17:00 211012032 Surahammars IBF (1) - Per-Ols IBF (1) 5 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-20 13:45 211012033 IFK Arboga (2) - Skogsgymnastikens IBS (1) 1 - 4 Vasahallen
2016-11-20 18:30 211012034 Orresta IF (1) - IBK Köping Ung (2) 4 - 7 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Fryxelska Skolan
2016-11-26 13:00 211012037 Västerås IBS Ung (3) - IBK Sala (2) 2 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-11-26 14:30 211012038 IBK Hallsta (3) - Orresta IF (1) 4 - 4 Nibblehallen
2016-11-26 17:30 211012039 IBK Köping Ung (2) - IFK Arboga (2) 0 - 4 Ullvihallen
2016-11-27 12:00 211012036 Per-Ols IBF (1) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 0 Fagerstahallen
2016-11-27 13:00 211012040 Skogsgymnastikens IBS (1) - Surahammars IBF (1) 2 - 3 Klackbergsgården
2016-11-29 18:30 211012041 Tillberga IK Ung (2) - Surahammars IBF (1) 4 - 1 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Tillberga Sporthall
2016-12-03 12:30 211012042 IBK Köping Ung (2) - Skogsgymnastikens IBS (1) 4 - 3 Ullvihallen
2016-12-03 12:30 211012044 Orresta IF (1) - Västerås IBS Ung (3) 3 - 6 Fryxelska Skolan
2016-12-04 12:30 211012045 IBK Sala (2) - Per-Ols IBF (1) 2 - 3 Sala Idrottshall
2016-12-04 14:15 211012043 IFK Arboga (2) - IBK Hallsta (3) 1 - 7 Vasahallen
2016-12-10 13:30 211012047 IFK Arboga (2) - Västerås IBS Ung (3) 3 - 3 Vasahallen
2016-12-10 15:30 211012049 IBK Sala (2) - Surahammars IBF (1) 0 - 5 Edvin Lindelöf, Joakim Johansson Sala Idrottshall
2016-12-11 11:45 211012046 IBK Köping Ung (2) - IBK Hallsta (3) 3 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-11 13:00 211012050 Skogsgymnastikens IBS (1) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 4 Klackbergsgården
2016-12-11 14:30 211012048 Orresta IF (1) - Per-Ols IBF (1) 2 - 18 Edvin Lindelöf, Joakim Johansson Fryxelska Skolan
2017-01-10 18:30 211012051 Tillberga IK Ung (2) - IBK Sala (2) 5 - 3 Tillberga Sporthall
2017-01-13 19:00 211012055 IBK Hallsta (3) - Skogsgymnastikens IBS (1) 3 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Nibblehallen
2017-01-14 14:00 211012052 Surahammars IBF (1) - Orresta IF (1) 3 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-15 09:30 211012053 Per-Ols IBF (1) - IFK Arboga (2) 7 - 0 Fagerstahallen
2017-01-15 12:30 211012054 Västerås IBS Ung (3) - IBK Köping Ung (2) 10 - 4 Klövernhallen Plan 1
2017-01-21 12:15 211012058 IFK Arboga (2) - Surahammars IBF (1) 3 - 7 Hannes Bager, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-01-21 12:30 211012056 IBK Hallsta (3) - Västerås IBS Ung (3) 0 - 3 Jerry Nilsson, Per Ryman Nibblehallen
2017-01-21 12:30 211012059 Orresta IF (1) - Tillberga IK Ung (2) 0 - 6 Lars Flink, Filip Lilja Fryxelska Skolan
2017-01-22 11:45 211012057 IBK Köping Ung (2) - Per-Ols IBF (1) 3 - 3 Jonathan Mc Iver, Jonathan Morén Ullvihallen
2017-01-22 13:30 211012060 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Sala (2) 7 - 4 Jerry Nilsson, Per Ryman Klackbergsgården
2017-01-28 12:00 211012063 Per-Ols IBF (1) - IBK Hallsta (3) 5 - 3 Björn Höijer, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-01-28 13:00 211012065 IBK Sala (2) - Orresta IF (1) 2 - 0 Edvin Lindelöf, Mathias Johansson Sala Idrottshall
2017-01-28 14:00 211012062 Surahammars IBF (1) - IBK Köping Ung (2) 7 - 2 Lars-Göran Eklund, Albin Groen Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-28 14:30 211012061 Tillberga IK Ung (2) - IFK Arboga (2) 5 - 7 Carl Wikgren, Filip Lilja Tillberga Sporthall
2017-01-29 13:30 211012064 Västerås IBS Ung (3) - Skogsgymnastikens IBS (1) 3 - 2 Edvin Lindelöf, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2017-02-11 12:00 211012070 Skogsgymnastikens IBS (1) - Orresta IF (1) 3 - 4 Ej offentliggjord Klackbergsgården
2017-02-11 13:30 211012069 IFK Arboga (2) - IBK Sala (2) 3 - 5 Dan Barthlen, Ej offentliggjord Vasahallen
2017-02-11 14:00 211012066 Västerås IBS Ung (3) - Per-Ols IBF (1) 0 - 4 Albin Groen Klövernhallen Plan 1
2017-02-11 14:00 211012067 IBK Hallsta (3) - Surahammars IBF (1) 4 - 6 Jimmie Nilsson, Henrik Brehmer Nibblehallen
2017-02-11 15:00 211012068 IBK Köping Ung (2) - Tillberga IK Ung (2) 6 - 9 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Ullvihallen
2017-02-18 12:00 211012073 Per-Ols IBF (1) - Skogsgymnastikens IBS (1) 3 - 2 Fagerstahallen
2017-02-18 12:30 211012074 Orresta IF (1) - IFK Arboga (2) 3 - 8 Edvin Lindelöf, Joakim Johansson Fryxelska Skolan
2017-02-18 16:30 211012071 Tillberga IK Ung (2) - IBK Hallsta (3) 6 - 5 Ej offentliggjord, Tim Solig Tillberga Sporthall
2017-02-18 17:00 211012072 Surahammars IBF (1) - Västerås IBS Ung (3) 5 - 3 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-19 13:00 211012075 IBK Sala (2) - IBK Köping Ung (2) 6 - 3 Mikael Stegnell, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2017-02-25 10:00 211012078 IBK Hallsta (3) - IBK Sala (2) 5 - 7 Ej offentliggjord, Pertti Nikka Nibblehallen
2017-02-25 13:30 211012079 IBK Köping Ung (2) - Orresta IF (1) 6 - 1 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Ullvihallen
2017-02-25 17:00 211012077 Västerås IBS Ung (3) - Tillberga IK Ung (2) 4 - 4 Marcus Karppinen Klövernhallen Plan 1
2017-02-26 14:00 211012080 Skogsgymnastikens IBS (1) - IFK Arboga (2) 9 - 2 Ej offentliggjord, Pertti Nikka Klackbergsgården
2017-03-26 13:00 211012076 Per-Ols IBF (1) - Surahammars IBF (1) 3 - 2 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-03-11 11:00 211012082 Surahammars IBF (1) - Skogsgymnastikens IBS (1) 6 - 2 Jimmie Nilsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-11 12:30 211012084 Orresta IF (1) - IBK Hallsta (3) 5 - 5 Albin Groen, Tim Solig Fryxelska Skolan
2017-03-11 13:00 211012081 Tillberga IK Ung (2) - Per-Ols IBF (1) 5 - 5 Dan Barthlen, Ej offentliggjord Tillberga Sporthall
2017-03-11 15:15 211012083 IFK Arboga (2) - IBK Köping Ung (2) 5 - 2 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Vasahallen
2017-03-12 16:30 211012085 IBK Sala (2) - Västerås IBS Ung (3) 1 - 4 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2017-03-17 19:15 211012089 IBK Hallsta (3) - IFK Arboga (2) 9 - 3 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Nibblehallen
2017-03-18 11:00 211012088 Västerås IBS Ung (3) - Orresta IF (1) 3 - 2 Carl Wikgren, Filip Lilja Klövernhallen Plan 1
2017-03-18 12:00 211012087 Per-Ols IBF (1) - IBK Sala (2) 4 - 1 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Fagerstahallen
2017-03-19 12:00 211012090 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Köping Ung (2) 7 - 2 Klackbergsgården
2017-03-19 13:00 211012086 Surahammars IBF (1) - Tillberga IK Ung (2) 5 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Mälarenergi Arena Surahammar
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Per-Ols IBF (1) 18 15 2 1 101-46 55 47
2. Surahammars IBF (1) 18 14 1 3 86-37 49 43
3. Tillberga IK Ung (2) 18 11 3 4 102-73 29 36
4. Västerås IBS Ung (3) 18 9 2 7 58-57 1 29
5. IBK Sala (2) 18 8 1 9 53-61 -8 25
6. IFK Arboga (2) 18 7 1 10 58-82 -24 22
7. Skogsgymnastikens IBS (1) 18 6 2 10 73-72 1 20
8. IBK Hallsta (3) 18 5 4 9 69-74 -5 19
9. IBK Köping Ung (2) 18 3 3 12 53-86 -33 12
10. Orresta IF (1) 18 1 3 14 42-107 -65 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-05 18:40 211013001 Västerås IBS Ung (6) - IBK Hallsta (4) 3 - 1 Klövernhallen Plan 1
2016-10-09 12:30 211013006 IBK Köping Ung (3) - Skälby IBK (3) 9 - 0 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-13 19:00 211013005 Västerås IBS Ung (5) - Västerås IBS Ung (7) 6 - 7 Klövernhallen Plan 1
2016-10-15 14:00 211013002 Surahammars IBF (2) - Kungsörs IBK (1) 7 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-28 19:00 211013003 IFK Arboga (3) - Dingtuna GIF (1) 3 - 9 Vasahallen
2016-10-10 19:15 211013011 Dingtuna GIF (1) - Västerås IBS Ung (6) 1 - 8 Råbyhallen
2016-10-15 10:30 211013008 Skälby IBK (3) - IBK Sala (3) 2 - 0 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-15 11:30 211013009 IBK Hallsta (4) - Västerås IBS Ung (5) 4 - 2 Nibblehallen
2016-10-15 13:00 211013007 Västerås IBS Ung (7) - IFK Arboga (3) 8 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-10-16 10:00 211013010 Kungsörs IBK (1) - IBK Köping Ung (3) 4 - 2 Sporthallen Kungsör A
2016-10-17 19:00 211013016 IBK Hallsta (4) - IBK Köping Ung (3) 9 - 3 Nibblehallen
2016-10-17 19:15 211013018 Dingtuna GIF (1) - Surahammars IBF (2) 2 - 4 Råbyhallen
2016-10-18 19:00 211013013 Skälby IBK (3) - IFK Arboga (3) 4 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-18 19:00 211013014 Västerås IBS Ung (7) - IBK Sala (3) 3 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-10-18 19:00 211013015 Kungsörs IBK (1) - Västerås IBS Ung (5) 5 - 6 Sporthallen Kungsör A
2016-10-21 19:00 211013022 IBK Sala (3) - Kungsörs IBK (1) 7 - 3 Sala Idrottshall
2016-10-22 13:00 211013023 Västerås IBS Ung (5) - Dingtuna GIF (1) 3 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-10-22 14:30 211013019 Västerås IBS Ung (6) - Västerås IBS Ung (7) 5 - 7 Klövernhallen Plan 1
2016-10-22 17:00 211013020 Surahammars IBF (2) - Skälby IBK (3) 9 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-23 12:30 211013021 IFK Arboga (3) - IBK Hallsta (4) 7 - 6 Vasahallen
2016-10-29 11:39 211013026 Västerås IBS Ung (6) - Skälby IBK (3) 7 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-10-30 12:00 211013025 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (7) 6 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-30 12:00 211013029 IBK Köping Ung (3) - Dingtuna GIF (1) 5 - 3 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-10-30 12:30 211013028 IFK Arboga (3) - Kungsörs IBK (1) 9 - 2 Vasahallen
2016-10-30 12:45 211013027 IBK Sala (3) - IBK Hallsta (4) 2 - 3 Sala Idrottshall
2016-11-12 10:00 211013031 Kungsörs IBK (1) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 5 Sporthallen Kungsör A
2016-11-12 10:15 211013035 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung (5) 0 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-12 10:30 211013032 IBK Hallsta (4) - Surahammars IBF (2) 4 - 7 Nibblehallen
2016-11-12 12:45 211013034 Dingtuna GIF (1) - IBK Sala (3) 0 - 2 Råbyhallen
2016-11-17 19:00 211013036 Västerås IBS Ung (7) - IBK Köping Ung (3) 9 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-11-19 10:00 211013040 Västerås IBS Ung (7) - Dingtuna GIF (1) 10 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-11-19 11:30 211013038 Västerås IBS Ung (5) - IBK Sala (3) 6 - 5 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Klövernhallen Plan 1
2016-11-19 11:30 211013041 IBK Hallsta (4) - Skälby IBK (3) 15 - 3 Nibblehallen
2016-11-20 11:15 211013037 IFK Arboga (3) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 11 Vasahallen
2016-11-20 14:00 211013039 Surahammars IBF (2) - IBK Köping Ung (3) 6 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-21 19:00 211013045 Västerås IBS Ung (6) - Västerås IBS Ung (5) 3 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-11-21 19:15 211013048 Dingtuna GIF (1) - IBK Hallsta (4) 2 - 2 Råbyhallen
2016-11-23 18:15 211013044 IBK Köping Ung (3) - IFK Arboga (3) 6 - 7 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-23 18:30 211013043 IBK Sala (3) - Surahammars IBF (2) 3 - 3 Sala Idrottshall
2016-11-23 19:00 211013047 Kungsörs IBK (1) - Västerås IBS Ung (7) 2 - 11 Sporthallen Kungsör A
2016-11-26 11:30 211013049 Västerås IBS Ung (5) - IFK Arboga (3) 3 - 13 Klövernhallen Plan 1
2016-11-26 12:45 211013054 Skälby IBK (3) - Kungsörs IBK (1) 4 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-26 13:00 211013052 IBK Hallsta (4) - Västerås IBS Ung (7) 4 - 6 Nibblehallen
2016-11-26 17:00 211013051 IBK Sala (3) - IBK Köping Ung (3) 1 - 2 Sala Idrottshall
2016-11-27 12:00 211013050 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (6) 4 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-03 09:30 211013060 Dingtuna GIF (1) - Skälby IBK (3) 3 - 4 Råbyhallen
2016-12-03 11:00 211013057 Västerås IBS Ung (6) - IBK Sala (3) 4 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-12-03 12:30 211013056 Västerås IBS Ung (5) - IBK Köping Ung (3) 6 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-12-03 14:00 211013059 IBK Hallsta (4) - Kungsörs IBK (1) 8 - 3 Nibblehallen
2016-12-04 11:15 211013055 IFK Arboga (3) - Surahammars IBF (2) 8 - 2 Vasahallen
2016-12-10 11:30 211013062 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (5) 4 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-10 14:00 211013061 IBK Sala (3) - IFK Arboga (3) 7 - 7 Sala Idrottshall
2016-12-11 11:45 211013063 IBK Köping Ung (3) - Västerås IBS Ung (6) 4 - 9 Ullvihallen
2016-12-13 20:00 211013064 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung (7) 5 - 10 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Wenströmska Skolan
2016-12-20 18:00 211013066 Kungsörs IBK (1) - Dingtuna GIF (1) 1 - 2 Sporthallen Kungsör A
2016-12-17 10:20 211013069 Dingtuna GIF (1) - IFK Arboga (3) 1 - 7 Råbyhallen
2016-12-17 11:30 211013067 IBK Hallsta (4) - Västerås IBS Ung (6) 2 - 8 Nibblehallen
2016-12-17 16:00 211013071 Västerås IBS Ung (7) - Västerås IBS Ung (5) 2 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-12-18 12:30 211013068 Kungsörs IBK (1) - Surahammars IBF (2) 2 - 8 Sporthallen Kungsör A
2016-12-18 12:45 211013072 Skälby IBK (3) - IBK Köping Ung (3) 2 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-14 11:30 211013076 IBK Köping Ung (3) - Kungsörs IBK (1) 2 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-14 13:00 211013077 Västerås IBS Ung (6) - Dingtuna GIF (1) 5 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-01-14 14:30 211013075 Västerås IBS Ung (5) - IBK Hallsta (4) 3 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-01-15 11:15 211013073 IFK Arboga (3) - Västerås IBS Ung (7) 4 - 11 Vasahallen
2017-01-15 12:00 211013074 IBK Sala (3) - Skälby IBK (3) 16 - 0 Sala Idrottshall
2017-01-21 13:30 211013079 IFK Arboga (3) - Skälby IBK (3) 14 - 1 Jonna Windås, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2017-01-21 17:00 211013084 Surahammars IBF (2) - Dingtuna GIF (1) 8 - 1 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-21 18:00 211013080 IBK Sala (3) - Västerås IBS Ung (7) 2 - 4 Lars-Göran Eklund, Erik Flink Sala Idrottshall
2017-01-22 11:45 211013082 IBK Köping Ung (3) - IBK Hallsta (4) 6 - 4 Henrik Brehmer, Jonna Windås Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-22 14:00 211013081 Västerås IBS Ung (5) - Kungsörs IBK (1) 5 - 2 Edvin Lindelöf, Filip Larsson Klövernhallen Plan 1
2017-01-28 09:00 211013087 IBK Hallsta (4) - IFK Arboga (3) 8 - 8 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Nibblehallen
2017-01-28 11:45 211013089 Dingtuna GIF (1) - Västerås IBS Ung (5) 2 - 4 Kasper Johansson, Francisco Contreras Råbyhallen
2017-01-28 12:30 211013085 Västerås IBS Ung (7) - Västerås IBS Ung (6) 3 - 6 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-01-29 10:15 211013086 Skälby IBK (3) - Surahammars IBF (2) 0 - 15 Lars-Göran Eklund, Erik Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-03 19:00 211013088 Kungsörs IBK (1) - IBK Sala (3) 3 - 4 Henrik Brehmer, Peter Skogsberg Sporthallen Kungsör A
2017-02-08 17:00 211013092 Skälby IBK (3) - Västerås IBS Ung (6) 3 - 8 Lars-Göran Eklund, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-09 19:00 211013091 Västerås IBS Ung (7) - Surahammars IBF (2) 7 - 7 Lars-Göran Eklund, Jimmie Nilsson Klövernhallen Plan 1
2017-02-11 10:30 211013095 Dingtuna GIF (1) - IBK Köping Ung (3) 0 - 6 Lars-Göran Eklund, Filip Larsson Råbyhallen
2017-02-11 12:30 211013093 IBK Hallsta (4) - IBK Sala (3) 5 - 5 Jimmie Nilsson, Henrik Brehmer Nibblehallen
2017-02-12 12:30 211013094 Kungsörs IBK (1) - IFK Arboga (3) 5 - 10 Maja Lagesson, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2017-02-18 11:30 211013098 Surahammars IBF (2) - IBK Hallsta (4) 6 - 5 Jerry Nilsson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-18 11:30 211013102 IBK Köping Ung (3) - Västerås IBS Ung (7) 3 - 7 Jonna Windås, Maja Lagesson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-18 13:00 211013101 Västerås IBS Ung (5) - Skälby IBK (3) 6 - 2 Lars-Göran Eklund, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2017-02-19 14:30 211013100 IBK Sala (3) - Dingtuna GIF (1) 12 - 1 Mikael Stegnell, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2017-03-12 11:15 211013097 Västerås IBS Ung (6) - Kungsörs IBK (1) 6 - 5 Jimmie Nilsson, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-04 14:45 211013107 Skälby IBK (3) - IBK Hallsta (4) 2 - 18 Lars-Göran Eklund, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-22 18:15 211013103 Västerås IBS Ung (6) - IFK Arboga (3) 10 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2017-02-25 11:15 211013105 IBK Köping Ung (3) - Surahammars IBF (2) 2 - 2 Maja Lagesson, Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-25 11:30 211013104 IBK Sala (3) - Västerås IBS Ung (5) 2 - 6 Matilda Pichler, Ej offentliggjord Sala Idrottshall
2017-02-25 13:00 211013106 Dingtuna GIF (1) - Västerås IBS Ung (7) 4 - 5 Filip Larsson, Alfons Berglund Råbyhallen
2017-03-08 18:15 211013109 Surahammars IBF (2) - IBK Sala (3) 4 - 2 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-11 10:00 211013114 IBK Hallsta (4) - Dingtuna GIF (1) 4 - 4 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Nibblehallen
2017-03-11 11:00 211013113 Västerås IBS Ung (7) - Kungsörs IBK (1) 12 - 2 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-03-11 14:00 211013110 IFK Arboga (3) - IBK Köping Ung (3) 6 - 5 Jonna Windås, Henrik Brehmer Vasahallen
2017-03-11 14:00 211013111 Västerås IBS Ung (5) - Västerås IBS Ung (6) 5 - 4 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-03-18 14:00 211013116 Västerås IBS Ung (6) - Surahammars IBF (2) 7 - 2 Albin Groen, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2017-03-18 15:30 211013118 Västerås IBS Ung (7) - IBK Hallsta (4) 6 - 7 , Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2017-03-19 13:30 211013115 IFK Arboga (3) - Västerås IBS Ung (5) 4 - 1 Ej offentliggjord, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-03-19 15:00 211013120 Kungsörs IBK (1) - Skälby IBK (3) 7 - 3 Jerry Nilsson, Per Ryman Sporthallen Kungsör A
2017-03-19 16:30 211013117 IBK Köping Ung (3) - IBK Sala (3) 5 - 4 , Henrik Brehmer Ullvihallen
2017-03-25 10:15 211013126 Skälby IBK (3) - Dingtuna GIF (1) 4 - 9 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-26 10:00 211013125 Kungsörs IBK (1) - IBK Hallsta (4) 5 - 7 Ej offentliggjord, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2017-03-26 11:30 211013123 IBK Sala (3) - Västerås IBS Ung (6) 4 - 3 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2017-03-26 14:15 211013122 IBK Köping Ung (3) - Västerås IBS Ung (5) 1 - 6 Lars-Göran Eklund, Maja Lagesson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-29 19:00 211013121 Surahammars IBF (2) - IFK Arboga (3) 9 - 2 Lars-Göran Eklund, Ej offentliggjord Mälarenergi Arena Surahammar
2017-04-01 10:30 211013132 Dingtuna GIF (1) - Kungsörs IBK (1) 3 - 3 Ej offentliggjord, Filip Larsson Råbyhallen
2017-04-01 11:30 211013128 Västerås IBS Ung (5) - Surahammars IBF (2) 3 - 3 Kasper Johansson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-04-01 13:00 211013129 Västerås IBS Ung (6) - IBK Köping Ung (3) 9 - 3 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2017-04-01 13:30 211013127 IFK Arboga (3) - IBK Sala (3) 4 - 1 Marcus Karppinen, Felicia Setthammar Vasahallen
2017-04-01 14:30 211013130 Västerås IBS Ung (7) - Skälby IBK (3) 12 - 2 Ej offentliggjord, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung (7) 20 14 2 4 146-81 65 44
2. Surahammars IBF (2) 20 13 5 2 116-64 52 44
3. Västerås IBS Ung (6) 20 14 0 6 122-67 55 42
4. Västerås IBS Ung (5) 20 13 2 5 87-73 14 41
5. IFK Arboga (3) 20 12 2 6 132-110 22 38
6. IBK Hallsta (4) 20 8 4 8 118-91 27 28
7. IBK Sala (3) 20 8 3 9 88-68 20 27
8. IBK Köping Ung (3) 20 6 3 11 77-96 -19 21
9. Dingtuna GIF (1) 20 3 4 13 55-100 -45 13
10. Kungsörs IBK (1) 20 3 2 15 69-121 -52 11
11. Skälby IBK (3) 20 2 1 17 45-184 -139 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar klass 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 09:30 211014005 IBK Sala (4) - IBK Köping Ung (4) 6 - 8 Sala Idrottshall
2016-10-08 10:00 211014003 Västerås IBS Ung (9) - Surahammars IBF (3) 5 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-10-08 12:15 211014004 IFK Arboga (4) - Skälby IBK (4) 8 - 3 Vasahallen
2016-10-08 14:30 211014001 Tillberga IK Ung (3) - Skogsgymnastikens IBS (2) 12 - 5 Tillberga Sporthall
2016-10-12 18:00 211014008 Surahammars IBF (3) - Dingtuna GIF (2) 0 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-16 10:00 211014010 Skogsgymnastikens IBS (2) - Västerås IBS Ung (8) 0 - 13 Klackbergsgården
2016-10-16 11:00 211014006 IBK Köping Ung (4) - IFK Arboga (4) 6 - 6 Ullvihallen
2016-10-18 18:00 211014007 Skälby IBK (4) - Västerås IBS Ung (9) 4 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-22 10:00 211014014 Västerås IBS Ung (9) - IBK Köping Ung (4) 5 - 0 Klövernhallen Plan 1
2016-10-22 10:30 211014013 Dingtuna GIF (2) - Skälby IBK (4) 4 - 5 Råbyhallen
2016-10-22 11:30 211014012 Tillberga IK Ung (3) - Surahammars IBF (3) 3 - 8 Tillberga Sporthall
2016-10-23 16:15 211014015 IFK Arboga (4) - IBK Sala (4) 4 - 6 Vasahallen
2016-10-29 10:30 211014018 Skälby IBK (4) - Tillberga IK Ung (3) 1 - 10 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-29 13:15 211014017 IBK Köping Ung (4) - Dingtuna GIF (2) 8 - 3 Ullvihallen
2016-10-30 11:00 211014016 IBK Sala (4) - Västerås IBS Ung (9) 10 - 4 Sala Idrottshall
2016-10-30 14:00 211014019 Surahammars IBF (3) - Västerås IBS Ung (8) 4 - 7 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-07 19:00 211014021 Västerås IBS Ung (8) - Skälby IBK (4) 8 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-11-07 19:15 211014023 Dingtuna GIF (2) - IBK Sala (4) 10 - 4 Råbyhallen
2016-11-08 18:00 211014025 Skogsgymnastikens IBS (2) - Surahammars IBF (3) 1 - 20 Klackbergsgården
2016-11-08 18:30 211014022 Tillberga IK Ung (3) - IBK Köping Ung (4) 2 - 4 Tillberga Sporthall
2016-11-08 19:00 211014024 Västerås IBS Ung (9) - IFK Arboga (4) 3 - 4 Klövernhallen Plan 1
2016-11-12 11:00 211014027 IBK Sala (4) - Tillberga IK Ung (3) 4 - 3 Sala Idrottshall
2016-11-12 12:45 211014029 Skälby IBK (4) - Skogsgymnastikens IBS (2) 13 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-12 13:15 211014028 IBK Köping Ung (4) - Västerås IBS Ung (8) 5 - 5 Ullvihallen
2016-11-13 12:30 211014026 IFK Arboga (4) - Dingtuna GIF (2) 4 - 3 Vasahallen
2016-11-19 12:00 211014033 Dingtuna GIF (2) - Västerås IBS Ung (9) 1 - 6 Råbyhallen
2016-11-19 14:30 211014032 Tillberga IK Ung (3) - IFK Arboga (4) 4 - 5 Tillberga Sporthall
2016-11-20 11:00 211014031 Västerås IBS Ung (8) - IBK Sala (4) 12 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-11-20 13:00 211014035 Skogsgymnastikens IBS (2) - IBK Köping Ung (4) 3 - 9 Klackbergsgården
2016-11-26 11:30 211014040 Skälby IBK (4) - Surahammars IBF (3) 11 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-26 16:00 211014036 Västerås IBS Ung (9) - Tillberga IK Ung (3) 5 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-11-27 11:15 211014037 IFK Arboga (4) - Västerås IBS Ung (8) 7 - 4 Vasahallen
2016-11-27 12:30 211014038 IBK Sala (4) - Skogsgymnastikens IBS (2) 20 - 0 Sala Idrottshall
2016-12-03 09:00 211014043 Surahammars IBF (3) - IBK Köping Ung (4) 6 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-03 14:30 211014042 Tillberga IK Ung (3) - Dingtuna GIF (2) 1 - 2 Tillberga Sporthall
2016-12-04 11:30 211014041 Västerås IBS Ung (8) - Västerås IBS Ung (9) 5 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-12-04 14:00 211014045 Skogsgymnastikens IBS (2) - IFK Arboga (4) 0 - 14 Klackbergsgården
2016-12-10 11:30 211014047 Västerås IBS Ung (9) - Skogsgymnastikens IBS (2) 11 - 1 Klövernhallen Plan 1
2016-12-10 14:45 211014050 IBK Köping Ung (4) - Skälby IBK (4) 3 - 8 Ullvihallen
2016-12-10 15:15 211014046 Dingtuna GIF (2) - Västerås IBS Ung (8) 3 - 5 Råbyhallen
2016-12-11 18:30 211014049 IBK Sala (4) - Surahammars IBF (3) 1 - 9 Sala Idrottshall
2016-12-17 10:00 211014051 Västerås IBS Ung (8) - Tillberga IK Ung (3) 4 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-12-17 11:30 211014052 Skälby IBK (4) - IBK Sala (4) 8 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-18 13:00 211014053 Surahammars IBF (3) - IFK Arboga (4) 4 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 13:30 211014055 Skogsgymnastikens IBS (2) - Dingtuna GIF (2) 2 - 8 Klackbergsgården
2017-01-07 10:15 211014057 Skälby IBK (4) - IFK Arboga (4) 3 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-07 11:30 211014058 Surahammars IBF (3) - Västerås IBS Ung (9) 2 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-07 13:15 211014056 IBK Köping Ung (4) - IBK Sala (4) 3 - 5 Ullvihallen
2017-01-08 14:00 211014060 Skogsgymnastikens IBS (2) - Tillberga IK Ung (3) 3 - 10 Klackbergsgården
2017-01-14 09:00 211014063 Dingtuna GIF (2) - Surahammars IBF (3) 2 - 2 Råbyhallen
2017-01-14 10:00 211014064 Västerås IBS Ung (9) - Skälby IBK (4) 3 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-01-14 11:30 211014061 Västerås IBS Ung (8) - Skogsgymnastikens IBS (2) 13 - 0 Klövernhallen Plan 1
2017-01-15 12:30 211014065 IFK Arboga (4) - IBK Köping Ung (4) 12 - 3 Vasahallen
2017-01-21 09:00 211014069 Surahammars IBF (3) - Tillberga IK Ung (3) 8 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-21 11:30 211014067 IBK Köping Ung (4) - Västerås IBS Ung (9) 2 - 10 Ullvihallen
2017-01-21 11:30 211014068 Skälby IBK (4) - Dingtuna GIF (2) 1 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-21 15:00 211014066 IBK Sala (4) - IFK Arboga (4) 9 - 4 Sala Idrottshall
2017-01-28 09:00 211014074 Västerås IBS Ung (9) - IBK Sala (4) 8 - 5 Klövernhallen Plan 1
2017-01-28 10:20 211014073 Dingtuna GIF (2) - IBK Köping Ung (4) 4 - 3 Råbyhallen
2017-01-28 13:00 211014072 Tillberga IK Ung (3) - Skälby IBK (4) 5 - 3 Tillberga Sporthall
2017-01-28 14:00 211014071 Västerås IBS Ung (8) - Surahammars IBF (3) 6 - 3 Klövernhallen Plan 1
2017-02-08 18:15 211014080 Surahammars IBF (3) - Skogsgymnastikens IBS (2) 11 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-11 12:15 211014076 IFK Arboga (4) - Västerås IBS Ung (9) 3 - 4 Vasahallen
2017-02-11 13:15 211014078 IBK Köping Ung (4) - Tillberga IK Ung (3) 3 - 5 Ullvihallen
2017-02-11 14:00 211014079 Skälby IBK (4) - Västerås IBS Ung (8) 2 - 13 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-12 11:00 211014077 IBK Sala (4) - Dingtuna GIF (2) 10 - 4 Sala Idrottshall
2017-02-18 11:30 211014082 Tillberga IK Ung (3) - IBK Sala (4) 4 - 8 Tillberga Sporthall
2017-02-18 12:00 211014083 Dingtuna GIF (2) - IFK Arboga (4) 4 - 1 Råbyhallen
2017-02-18 16:00 211014081 Västerås IBS Ung (8) - IBK Köping Ung (4) 5 - 1 Klövernhallen Plan 1
2017-02-19 14:00 211014085 Skogsgymnastikens IBS (2) - Skälby IBK (4) 3 - 8 Klackbergsgården
2017-02-25 09:30 211014086 Västerås IBS Ung (9) - Dingtuna GIF (2) 6 - 7 Klövernhallen Plan 1
2017-02-25 10:00 211014088 IBK Sala (4) - Västerås IBS Ung (8) 7 - 3 Sala Idrottshall
2017-02-25 11:45 211014089 IBK Köping Ung (4) - Skogsgymnastikens IBS (2) 6 - 2 Ullvihallen
2017-02-25 12:15 211014087 IFK Arboga (4) - Tillberga IK Ung (3) WO (5 - 0) Vasahallen
2017-03-11 11:30 211014092 Tillberga IK Ung (3) - Västerås IBS Ung (9) 1 - 4 Tillberga Sporthall
2017-03-11 12:30 211014091 Västerås IBS Ung (8) - IFK Arboga (4) 12 - 3 Klövernhallen Plan 1
2017-03-11 15:00 211014093 Surahammars IBF (3) - Skälby IBK (4) 12 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-12 12:00 211014095 Skogsgymnastikens IBS (2) - IBK Sala (4) 1 - 9 Klackbergsgården
2017-03-18 09:00 211014096 Dingtuna GIF (2) - Tillberga IK Ung (3) 2 - 3 Råbyhallen
2017-03-18 11:45 211014100 IBK Köping Ung (4) - Surahammars IBF (3) 2 - 6 Ullvihallen
2017-03-19 12:15 211014098 IFK Arboga (4) - Skogsgymnastikens IBS (2) 14 - 0 Vasahallen
2017-03-19 13:30 211014097 Västerås IBS Ung (9) - Västerås IBS Ung (8) 4 - 5 Klövernhallen Plan 1
2017-03-25 11:30 211014102 Skälby IBK (4) - IBK Köping Ung (4) 4 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-25 12:00 211014103 Surahammars IBF (3) - IBK Sala (4) 3 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-25 12:30 211014101 Västerås IBS Ung (8) - Dingtuna GIF (2) 10 - 3 Klövernhallen Plan 1
2017-03-26 12:00 211014105 Skogsgymnastikens IBS (2) - Västerås IBS Ung (9) 1 - 8 Klackbergsgården
2017-04-01 12:00 211014107 Dingtuna GIF (2) - Skogsgymnastikens IBS (2) 4 - 1 Råbyhallen
2017-04-01 12:15 211014109 IFK Arboga (4) - Surahammars IBF (3) 12 - 2 Vasahallen
2017-04-02 12:00 211014106 Tillberga IK Ung (3) - Västerås IBS Ung (8) 2 - 6 Tillberga Sporthall
2017-04-02 15:30 211014110 IBK Sala (4) - Skälby IBK (4) 8 - 6 Sala Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung (8) 18 15 1 2 136-55 81 46
2. Västerås IBS Ung (9) 18 12 1 5 98-61 37 37
3. IBK Sala (4) 18 12 0 6 129-94 35 36
4. IFK Arboga (4) 18 11 1 6 113-70 43 34
5. Surahammars IBF (3) 18 9 2 7 111-80 31 29
6. Dingtuna GIF (2) 18 9 1 8 71-72 -1 28
7. IBK Köping Ung (4) 18 6 2 10 75-97 -22 20
8. Tillberga IK Ung (3) 18 6 0 12 75-80 -5 18
9. Skälby IBK (4) 18 6 0 12 89-113 -24 18
10. Skogsgymnastikens IBS (2) 18 0 0 18 28-203 -175 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis