Flickor 1-5 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-13 19:15 211015002 Askersunds IBK (1) - Kumla/KFUM Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-10-14 19:00 211015003 Surahammars IBF (1) - IBK Sala (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-19 19:00 211015005 IBK Sala (1) - IBF Örebro Ung (1) Sala Idrottshall
2016-10-23 12:00 211015006 Surahammars IBF (1) - Askersunds IBK (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-30 16:00 211015009 IBF Örebro Ung (1) - Askersunds IBK (1) Hampus Nilsson, Moa Molin Birgittaskolan
2017-03-03 19:30 211015007 IFK Arboga (1) - Kumla/KFUM Vasahallen
2016-11-11 19:00 211015010 IBK Sala (1) - IFK Arboga (1) Sala Idrottshall
2016-11-13 11:00 211015011 Surahammars IBF (1) - Kumla/KFUM Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-16 19:45 211015013 IFK Arboga (1) - Surahammars IBF (1) Vasahallen
2016-11-20 11:00 211015014 IBK Sala (1) - Askersunds IBK (1) Sala Idrottshall
2017-01-27 18:00 211015015 Kumla/KFUM - IBF Örebro Ung (1) Tomas Helgesson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-11-18 211015016 Askersunds IBK (1) - IFK Arboga (1) Närlundahallen
2016-11-20 19:30 211015017 IBF Örebro Ung (1) - Surahammars IBF (1) Tomas Helgesson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2016-11-26 13:30 211015019 IFK Arboga (1) - IBF Örebro Ung (1) Vasahallen
2017-01-15 10:00 211015021 IBK Sala (1) - Kumla/KFUM Sala Idrottshall
2016-12-02 18:00 211015023 Kumla/KFUM - Askersunds IBK (1) Anders Nordlund, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-12-04 17:00 211015024 IBK Sala (1) - Surahammars IBF (1) Sala Idrottshall
2016-12-10 17:00 211015026 IBF Örebro Ung (1) - IBK Sala (1) Mats Eriksson, Joel Olausson Birgittaskolan
2016-12-11 15:00 211015027 Askersunds IBK (1) - Surahammars IBF (1) Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-12-15 19:00 211015028 Kumla/KFUM - IFK Arboga (1) Tommy Nordin, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-12-18 15:00 211015030 Askersunds IBK (1) - IBF Örebro Ung (1) , Markus Åhman Närlundahallen
2016-12-16 19:30 211015031 IFK Arboga (1) - IBK Sala (1) Vasahallen
2016-12-17 11:00 211015032 Kumla/KFUM - Surahammars IBF (1) Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-01-08 11:00 211015034 Surahammars IBF (1) - IFK Arboga (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-08 15:00 211015035 Askersunds IBK (1) - IBK Sala (1) Anders Nordlund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-03-17 18:45 211015036 IBF Örebro Ung (1) - Kumla/KFUM Fredrik Knutsson, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-01-14 16:30 211015038 Surahammars IBF (1) - IBF Örebro Ung (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-18 12:00 211015037 IFK Arboga (1) - Askersunds IBK (1) Edvin Lindelöf, Joakim Johansson Sturehallen
2017-01-22 11:00 211015042 Kumla/KFUM - IBK Sala (1) Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-01-22 12:00 211015040 IBF Örebro Ung (1) - IFK Arboga (1) Gustav Salmela, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-01-21 11:00 211015045 Surahammars IBF (1) - IBK Sala (1) Jimmie Nilsson, Pontus Zarins Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 11:00 211015044 Askersunds IBK (1) - Kumla/KFUM Krister Eklund, Oscar Söljén Närlundahallen
2017-02-11 11:00 211015048 Surahammars IBF (1) - Askersunds IBK (1) Ej offentliggjord Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-12 211015047 IBK Sala (1) - IBF Örebro Ung (1) Sala Idrottshall
2017-02-17 19:30 211015049 IFK Arboga (1) - Kumla/KFUM Mikael Stegnell, Tim Solig Vasahallen
2017-02-18 15:00 211015051 IBF Örebro Ung (1) - Askersunds IBK (1) Molly Säfström, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-03-11 14:30 211015052 IBK Sala (1) - IFK Arboga (1) Sala Idrottshall
2017-03-12 12:00 211015053 Surahammars IBF (1) - Kumla/KFUM Mikael Stegnell, Felicia Setthammar Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-15 19:45 211015055 IFK Arboga (1) - Surahammars IBF (1) Hannes Bager, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-03-18 16:45 211015057 Kumla/KFUM - IBF Örebro Ung (1) Tomas Helgesson, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-03-19 16:30 211015056 IBK Sala (1) - Askersunds IBK (1) Mathias Johansson Sala Idrottshall
2017-03-25 15:30 211015059 IBF Örebro Ung (1) - Surahammars IBF (1) Nicklas Johansson, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2017-03-26 13:00 211015058 Askersunds IBK (1) - IFK Arboga (1) Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-03-25 17:30 211015063 IBK Sala (1) - Kumla/KFUM Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-04-02 13:00 211015061 IFK Arboga (1) - IBF Örebro Ung (1) Ej offentliggjord, Henrik Brehmer Vasahallen
Pantamera Flickor Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 211016004 Surahammars IBF (2) - Rönnby IBK Ung (3) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-08 10:30 211016001 IBF Örebro Ungdom (2) - Lillån IBK (1) Gustav Salmela, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-10-09 16:30 211016003 Rönnby IBK Ung (2) - SMÅ IF (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-05 11:15 211016005 IBK Köping Ung (2) - Västerås IBS Ung (1) Ullvihallen
2016-11-19 10:30 211016002 IBK Sala (2) - WSK Lindesberg (1) Sala Idrottshall
2016-10-11 18:30 211016009 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (2) Klövernhallen Plan 1
2016-10-15 12:30 211016010 IBK Köping Ung (2) - Surahammars IBF (2) Ullvihallen
2016-10-16 16:30 211016008 Rönnby IBK Ung (3) - IBK Sala (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-21 18:30 211016007 SMÅ IF (1) - IBF Örebro Ungdom (2) Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2016-10-22 15:30 211016013 IBF Örebro Ungdom (2) - Västerås IBS Ung (1) Anders Nordlund, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2016-10-22 17:00 211016012 Lillån IBK (1) - SMÅ IF (1) Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2016-10-23 09:00 211016014 IBK Sala (2) - IBK Köping Ung (2) Sala Idrottshall
2016-11-13 12:00 211016015 Rönnby IBK Ung (2) - Surahammars IBF (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-29 14:30 211016018 Västerås IBS Ung (1) - Lillån IBK (1) Klövernhallen Plan 1
2016-10-30 15:30 211016017 Rönnby IBK Ung (3) - WSK Lindesberg (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-30 15:30 211016019 Surahammars IBF (2) - IBF Örebro Ungdom (2) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-30 17:30 211016020 Rönnby IBK Ung (2) - IBK Sala (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-11 19:00 211016024 Lillån IBK (1) - Surahammars IBF (2) Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
2016-11-12 17:00 211016023 WSK Lindesberg (1) - IBK Köping Ung (2) William Larsson, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-11-12 17:00 211016025 IBF Örebro Ungdom (2) - IBK Sala (2) Henrik Zegelsson, Shanaz Nabipour Mellringehallen - Örebro
2016-11-13 15:30 211016022 SMÅ IF (1) - Västerås IBS Ung (1) Tommy Nordin, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2016-11-19 11:00 211016028 Surahammars IBF (2) - SMÅ IF (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-19 11:45 211016027 IBK Köping Ung (2) - Rönnby IBK Ung (3) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-20 13:30 211016030 IBK Sala (2) - Lillån IBK (1) Sala Idrottshall
2016-11-20 14:30 211016029 Rönnby IBK Ung (2) - WSK Lindesberg (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-25 19:00 211016035 WSK Lindesberg (1) - IBF Örebro Ungdom (2) William Larsson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2016-11-26 14:30 211016032 Västerås IBS Ung (1) - Surahammars IBF (2) Klövernhallen Plan 1
2016-11-27 14:30 211016034 SMÅ IF (1) - IBK Sala (2) Oscar Carlsvärd, Joe Larsson Odenskolans Sporthall
2016-11-27 17:30 211016033 Rönnby IBK Ung (3) - Rönnby IBK Ung (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-28 18:00 211016040 Lillån IBK (1) - WSK Lindesberg (1) Gustav Salmela, Joel Olausson Lillåns skola
2016-11-28 18:30 211016038 IBK Sala (2) - Västerås IBS Ung (1) Sala Idrottshall
2016-11-30 19:45 211016037 Rönnby IBK Ung (2) - IBK Köping Ung (2) Kristiansborgshallen
2016-12-03 10:30 211016039 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (3) Molly Säfström, Moa Molin Mellringehallen - Örebro
2016-12-03 11:00 211016042 Surahammars IBF (2) - IBK Sala (2) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-04 14:15 211016043 IBK Köping Ung (2) - IBF Örebro Ungdom (2) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-04 16:00 211016045 SMÅ IF (1) - WSK Lindesberg (1) Nicklas Johansson, Molly Säfström Odenskolans Sporthall
2016-12-04 17:30 211016044 Rönnby IBK Ung (3) - Lillån IBK (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-10 14:00 211016049 WSK Lindesberg (1) - Västerås IBS Ung (1) Fredrik Knutsson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-12-10 15:30 211016048 Lillån IBK (1) - IBK Köping Ung (2) Molly Säfström, Moa Molin Lillåns skola
2016-12-11 10:30 211016047 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (2) Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2016-12-11 14:30 211016050 SMÅ IF (1) - Rönnby IBK Ung (3) Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2016-12-17 10:45 211016054 IBK Köping Ung (2) - SMÅ IF (1) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-17 11:30 211016055 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (3) Klövernhallen Plan 1
2016-12-17 12:30 211016053 WSK Lindesberg (1) - Surahammars IBF (2) William Larsson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2016-12-18 16:30 211016052 Rönnby IBK Ung (2) - Lillån IBK (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Pantamera Flickor Klass 2 - Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 19:30 211022002 Lillån IBK (1) - SMÅ IF (1) Tony Wennberg, Anton Alfreus Lillåns skola
2017-01-15 19:00 211022001 IBK Sala (2) - Surahammars IBF (2) Sala Idrottshall
2017-01-20 19:00 211022003 Surahammars IBF (2) - IBK Köping Ung (2) Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-21 14:00 211022004 Lillån IBK (1) - IBK Sala (2) Fredrik Knutsson, Moa Molin Lillåns skola
2017-01-28 16:00 211022006 Surahammars IBF (2) - Lillån IBK (1) Lars-Göran Eklund, Albin Groen Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 11:30 211022005 IBK Köping Ung (2) - SMÅ IF (1) Ida Javeblad, Maja Lagesson Ullvihallen
2017-02-11 18:00 211022008 IBK Sala (2) - SMÅ IF (1) Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-02-11 19:00 211022007 Lillån IBK (1) - IBK Köping Ung (2) Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-02-18 14:30 211022009 IBK Köping Ung (2) - IBK Sala (2) Jonathan Morén, Sebastian Bergström Ullvihallen
2017-02-19 15:00 211022010 SMÅ IF (1) - Surahammars IBF (2) Henrik Zegelsson, Gustav Salmela Odenskolans Sporthall
2017-03-06 19:00 211022011 Surahammars IBF (2) - IBK Sala (2) Fernando Rocabado, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-12 15:00 211022012 SMÅ IF (1) - Lillån IBK (1) Shanaz Nabipour, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-03-11 13:00 211022014 IBK Sala (2) - Lillån IBK (1) Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-03-19 09:30 211022013 IBK Köping Ung (2) - Surahammars IBF (2) , Maja Lagesson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-04 15:30 211022016 Lillån IBK (1) - Surahammars IBF (2) Molly Säfström, Moa Molin Lillåns skola
2017-04-14 12:00 211022015 SMÅ IF (1) - IBK Köping Ung (2) Mats Eriksson, Molly Säfström Odenskolans Sporthall
2017-03-25 12:00 211022018 SMÅ IF (1) - IBK Sala (2) Nicklas Johansson, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-03-26 12:15 211022017 IBK Köping Ung (2) - Lillån IBK (1) Lars-Göran Eklund, Maja Lagesson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-04-01 10:30 211022020 Surahammars IBF (2) - SMÅ IF (1) Mikael Stegnell, Ej offentliggjord Mälarenergi Arena Surahammar
2017-04-01 15:30 211022019 IBK Sala (2) - IBK Köping Ung (2) Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
Pantamera Flickor Klass 2 - Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-15 11:30 211021001 Rönnby IBK Ung (2) - Rönnby IBK Ung (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-19 13:15 211021002 Västerås IBS Ung (1) - WSK Lindesberg (1) Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2017-01-21 11:00 211021004 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (2) Mikael Stegnell, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2017-01-22 12:00 211021003 Rönnby IBK Ung (3) - IBF Örebro Ungdom (2) Ej offentliggjord, Erik Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-29 10:30 211021005 IBF Örebro Ungdom (2) - WSK Lindesberg (1) Molly Säfström, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2017-01-29 10:30 211021006 Rönnby IBK Ung (3) - Västerås IBS Ung (1) Kristiansborgshallen
2017-01-28 16:00 211021007 Västerås IBS Ung (1) - IBF Örebro Ungdom (2) Klövernhallen Plan 1
2017-02-11 12:00 211021008 Rönnby IBK Ung (2) - WSK Lindesberg (1) Mikael Stegnell, Erik Flink Fryxelska Skolan
2017-02-12 10:30 211021009 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (2) Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2017-03-26 16:15 211021010 WSK Lindesberg (1) - Rönnby IBK Ung (3) Nicklas Johansson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2017-01-14 15:00 211021012 WSK Lindesberg (1) - Västerås IBS Ung (1) Krister Eklund, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2017-03-28 19:00 211021011 Rönnby IBK Ung (3) - Rönnby IBK Ung (2) Ej offentliggjord Bäckbyskolan
2017-03-11 10:30 211021013 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (3) Molly Säfström, Moa Molin Mellringehallen - Örebro
2017-03-12 10:30 211021014 Rönnby IBK Ung (2) - Västerås IBS Ung (1) Lars-Göran Eklund, Ej offentliggjord Kristiansborgshallen
2017-03-14 18:20 211021016 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (3) Lars-Göran Eklund, Alfons Berglund Kristiansborgshallen
2017-03-17 19:00 211021015 WSK Lindesberg (1) - IBF Örebro Ungdom (2) Tony Wennberg, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-03-19 10:30 211021017 IBF Örebro Ungdom (2) - Västerås IBS Ung (1) Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2017-03-25 12:00 211021018 WSK Lindesberg (1) - Rönnby IBK Ung (2) Ej offentliggjord Stadsskogsskolan
2017-04-01 13:00 211021019 Rönnby IBK Ung (2) - IBF Örebro Ungdom (2) , Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-04-02 11:30 211021020 Rönnby IBK Ung (3) - WSK Lindesberg (1) Alfons Berglund, Kasper Johansson Kristiansborgshallen
Pantamera Flickor Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 10:30 211017002 IBK Sala (3) - IBF Örebro Ungdom (3) Sala Idrottshall
2016-10-08 09:00 211017001 IBK Hallsta (2) - IBK Köping Ung (3) Nibblehallen
2016-10-09 13:00 211017004 Romfartuna GOIF (1) - Askersunds IBK (2) Wenströmska Skolan
2016-10-09 14:45 211017003 Rönnby IBK Ung (4) - Per-Ols IBF (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-11 18:00 211017005 Surahammars IBF (3) - IFK Arboga (3) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-15 13:30 211017009 IFK Arboga (3) - Rönnby IBK Ung (4) Vasahallen
2016-10-15 17:00 211017010 Surahammars IBF (3) - Romfartuna GOIF (1) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-16 09:30 211017007 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (2) Fagerstahallen
2016-10-16 12:30 211017006 IBK Köping Ung (3) - IBK Hallsta (1) Ullvihallen
2016-10-16 17:00 211017008 Askersunds IBK (2) - IBK Sala (3) Tomas Helgesson, Tony Wennberg Närlundahallen
2016-10-17 18:15 211017014 IBK Sala (3) - Surahammars IBF (3) Sala Idrottshall
2016-10-18 18:30 211017012 IBK Köping Ung (3) - Per-Ols IBF (2) Ullvihallen
2016-10-19 19:00 211017013 IBK Hallsta (2) - IFK Arboga (3) Nibblehallen
2016-10-19 19:30 211017015 Rönnby IBK Ung (4) - Romfartuna GOIF (1) Bäckbyskolan
2016-10-21 19:00 211017011 IBK Hallsta (1) - IBF Örebro Ungdom (3) Nibblehallen
2016-10-22 12:15 211017018 IFK Arboga (3) - IBK Köping Ung (3) Vasahallen
2016-10-23 09:30 211017016 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (1) Fagerstahallen
2016-10-23 09:30 211017017 Askersunds IBK (2) - IBF Örebro Ungdom (3) Tomas Persson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-10-23 12:45 211017020 Rönnby IBK Ung (4) - IBK Sala (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-23 14:30 211017019 Romfartuna GOIF (1) - IBK Hallsta (2) Wenströmska Skolan
2016-10-29 09:30 211017022 Per-Ols IBF (2) - IFK Arboga (3) Fagerstahallen
2016-10-29 11:30 211017025 IBK Hallsta (2) - IBK Sala (3) Nibblehallen
2016-10-29 13:00 211017021 IBK Hallsta (1) - Askersunds IBK (2) Nibblehallen
2016-10-29 13:00 211017023 IBF Örebro Ungdom (3) - Surahammars IBF (3) Moa Molin, Joe Larsson Birgittaskolan
2016-10-29 16:15 211017024 IBK Köping Ung (3) - Romfartuna GOIF (1) Ullvihallen
2016-11-12 11:00 211017027 Surahammars IBF (3) - Askersunds IBK (2) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-12 13:30 211017026 IFK Arboga (3) - IBK Hallsta (1) Vasahallen
2016-11-13 11:00 211017030 IBK Sala (3) - IBK Köping Ung (3) Sala Idrottshall
2016-11-13 12:30 211017029 IBF Örebro Ungdom (3) - Rönnby IBK Ung (4) Tomas Helgesson, Gustav Salmela Birgittaskolan
2016-11-13 13:00 211017028 Romfartuna GOIF (1) - Per-Ols IBF (2) Wenströmska Skolan
2016-11-19 10:00 211017031 IBK Hallsta (1) - Surahammars IBF (3) Nibblehallen
2016-11-20 09:30 211017034 Per-Ols IBF (2) - IBK Sala (3) Fagerstahallen
2016-11-20 13:00 211017033 Askersunds IBK (2) - Rönnby IBK Ung (4) Tomas Helgesson, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2016-11-20 16:00 211017035 IBF Örebro Ungdom (3) - IBK Hallsta (2) Tomas Helgesson, Anton Alfreus Birgittaskolan
2016-11-20 17:00 211017032 IFK Arboga (3) - Romfartuna GOIF (1) Vasahallen
2016-11-26 11:30 211017039 IBK Hallsta (2) - Askersunds IBK (2) Nibblehallen
2016-11-26 16:00 211017040 IBK Köping Ung (3) - IBF Örebro Ungdom (3) Ullvihallen
2016-11-27 14:00 211017038 IBK Sala (3) - IFK Arboga (3) Sala Idrottshall
2016-11-27 14:30 211017036 Romfartuna GOIF (1) - IBK Hallsta (1) Wenströmska Skolan
2016-11-27 15:45 211017037 Rönnby IBK Ung (4) - Surahammars IBF (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-03 12:30 211017041 IBK Hallsta (1) - Rönnby IBK Ung (4) Nibblehallen
2016-12-03 14:30 211017042 Romfartuna GOIF (1) - IBK Sala (3) Wenströmska Skolan
2016-12-03 17:00 211017043 Surahammars IBF (3) - IBK Hallsta (2) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-04 12:00 211017045 Per-Ols IBF (2) - IBF Örebro Ungdom (3) Fagerstahallen
2016-12-04 15:00 211017044 Askersunds IBK (2) - IBK Köping Ung (3) Markus Åhman, Krister Eklund Närlundahallen
2016-12-10 09:30 211017046 IBK Sala (3) - IBK Hallsta (1) Sala Idrottshall
2016-12-10 11:00 211017049 IBF Örebro Ungdom (3) - IFK Arboga (3) Tomas Helgesson, Molly Säfström Birgittaskolan
2016-12-10 12:00 211017047 IBK Hallsta (2) - Rönnby IBK Ung (4) Nibblehallen
2016-12-10 16:15 211017048 IBK Köping Ung (3) - Surahammars IBF (3) Ullvihallen
2016-12-11 17:30 211017050 Per-Ols IBF (2) - Askersunds IBK (2) Fagerstahallen
2016-12-17 10:00 211017051 IBK Hallsta (1) - IBK Hallsta (2) Nibblehallen
2016-12-17 11:00 211017054 Surahammars IBF (3) - Per-Ols IBF (2) Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-18 11:15 211017055 IFK Arboga (3) - Askersunds IBK (2) Vasahallen
2016-12-18 14:45 211017052 Rönnby IBK Ung (4) - IBK Köping Ung (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-18 18:30 211017053 IBF Örebro Ungdom (3) - Romfartuna GOIF (1) Gustav Salmela, Molly Säfström Birgittaskolan
Pantamera Flickor Klass 3 - Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-06 10:00 211024002 IBK Hallsta (2) - Surahammars IBF (3) Nibblehallen
2017-01-08 12:30 211024001 IBF Örebro Ungdom (3) - SMÅ IF Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2017-01-11 18:30 211024003 IFK Arboga (3) - Rönnby IBK Ung (4) Vasahallen
2017-01-15 12:00 211024005 Surahammars IBF (3) - IBF Örebro Ungdom (3) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-15 13:15 211024004 Rönnby IBK Ung (4) - IBK Hallsta (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-15 15:00 211024006 SMÅ IF - IFK Arboga (3) Tomas Helgesson, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2017-01-22 13:30 211024008 IFK Arboga (3) - Surahammars IBF (3) Vasahallen
2017-01-22 13:45 211024009 Rönnby IBK Ung (4) - SMÅ IF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-22 14:30 211024007 IBF Örebro Ungdom (3) - IBK Hallsta (2) Gustav Salmela, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-01-27 19:00 211024011 IBK Hallsta (2) - IFK Arboga (3) Nibblehallen
2017-01-29 12:00 211024012 Surahammars IBF (3) - SMÅ IF Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 13:30 211024010 IBF Örebro Ungdom (3) - Rönnby IBK Ung (4) Tomas Helgesson, Joel Olausson Birgittaskolan
2017-02-12 12:15 211024013 IFK Arboga (3) - IBF Örebro Ungdom (3) Vasahallen
2017-02-12 14:30 211024014 Rönnby IBK Ung (4) - Surahammars IBF (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-12 17:15 211024015 SMÅ IF - IBK Hallsta (2) Molly Säfström, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-02-18 14:00 211024017 Surahammars IBF (3) - IBK Hallsta (2) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-18 14:45 211024018 Rönnby IBK Ung (4) - IFK Arboga (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-05 15:00 211024016 SMÅ IF - IBF Örebro Ungdom (3) Tomas Helgesson, Emil Wass Odenskolans Sporthall
2017-02-25 14:00 211024019 IBK Hallsta (2) - Rönnby IBK Ung (4) Nibblehallen
2017-03-10 19:00 211024021 IFK Arboga (3) - SMÅ IF Vasahallen
2017-03-12 12:00 211024020 IBF Örebro Ungdom (3) - Surahammars IBF (3) Molly Säfström, Joel Olausson Birgittaskolan
2017-03-18 15:00 211024023 Surahammars IBF (3) - IFK Arboga (3) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-19 12:00 211024022 IBK Hallsta (2) - IBF Örebro Ungdom (3) Nibblehallen
2017-03-19 16:30 211024024 SMÅ IF - Rönnby IBK Ung (4) Mats Eriksson, Molly Säfström Odenskolans Sporthall
2017-03-25 14:00 211024026 IFK Arboga (3) - IBK Hallsta (2) Vasahallen
2017-03-25 14:15 211024025 Rönnby IBK Ung (4) - IBF Örebro Ungdom (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-31 19:00 211024027 SMÅ IF - Surahammars IBF (3) Tommy Nordin, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-04-01 11:30 211024030 IBK Hallsta (2) - SMÅ IF Nibblehallen
2017-04-01 15:00 211024029 Surahammars IBF (3) - Rönnby IBK Ung (4) Mälarenergi Arena Surahammar
2017-04-02 10:30 211024028 IBF Örebro Ungdom (3) - IFK Arboga (3) Tomas Helgesson, Joel Olausson Birgittaskolan
Pantamera Flickor Klass 3 - Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-08 10:30 211023002 IBK Hallsta (1) - Per-Ols IBF (2) Nibblehallen
2017-01-08 11:30 211023003 IBK Köping Ung (3) - IBK Sala (3) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-08 17:00 211023001 Askersunds IBK (2) - Romfartuna GOIF (1) Tomas Helgesson, Krister Eklund Närlundahallen
2017-01-14 15:00 211023004 IBK Sala (3) - IBK Hallsta (1) Sala Idrottshall
2017-01-14 15:00 211023005 Per-Ols IBF (2) - Askersunds IBK (2) Fagerstahallen
2017-01-14 16:00 211023006 Romfartuna GOIF (1) - IBK Köping Ung (3) Wenströmska Skolan
2017-01-21 10:00 211023009 IBK Sala (3) - Romfartuna GOIF (1) Sala Idrottshall
2017-01-22 09:30 211023008 IBK Köping Ung (3) - Per-Ols IBF (2) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-22 13:00 211023007 Askersunds IBK (2) - IBK Hallsta (1) Tomas Helgesson, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-01-29 09:00 211023011 IBK Hallsta (1) - IBK Köping Ung (3) Nibblehallen
2017-01-29 13:00 211023012 Per-Ols IBF (2) - Romfartuna GOIF (1) Fagerstahallen
2017-02-05 15:00 211023010 Askersunds IBK (2) - IBK Sala (3) Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-02-11 11:00 211023013 IBK Köping Ung (3) - Askersunds IBK (2) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-11 16:30 211023014 IBK Sala (3) - Per-Ols IBF (2) Sala Idrottshall
2017-02-12 12:30 211023015 Romfartuna GOIF (1) - IBK Hallsta (1) Wenströmska Skolan
2017-02-17 19:30 211023016 Romfartuna GOIF (1) - Askersunds IBK (2) Kristiansborgshallen
2017-02-18 09:00 211023018 IBK Sala (3) - IBK Köping Ung (3) Sala Idrottshall
2017-02-19 12:00 211023017 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (1) Fagerstahallen
2017-03-11 14:00 211023019 IBK Hallsta (1) - IBK Sala (3) Nibblehallen
2017-03-12 10:45 211023021 IBK Köping Ung (3) - Romfartuna GOIF (1) Ullvihallen
2017-03-12 17:00 211023020 Askersunds IBK (2) - Per-Ols IBF (2) Krister Eklund Närlundahallen
2017-03-19 12:00 211023023 Per-Ols IBF (2) - IBK Köping Ung (3) Fagerstahallen
2017-03-19 13:00 211023024 Romfartuna GOIF (1) - IBK Sala (3) Wenströmska Skolan
2017-03-19 13:30 211023022 IBK Hallsta (1) - Askersunds IBK (2) Nibblehallen
2017-03-26 09:45 211023026 IBK Köping Ung (3) - IBK Hallsta (1) Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-26 14:30 211023027 Romfartuna GOIF (1) - Per-Ols IBF (2) Wenströmska Skolan
2017-04-01 13:30 211023025 IBK Sala (3) - Askersunds IBK (2) Sala Idrottshall
2017-04-01 10:00 211023030 IBK Hallsta (1) - Romfartuna GOIF (1) Nibblehallen
2017-04-02 13:00 211023029 Per-Ols IBF (2) - IBK Sala (3) Fagerstahallen
2017-04-02 17:00 211023028 Askersunds IBK (2) - IBK Köping Ung (3) Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Närlundahallen
Pantamera Flickor Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 12:15 211019002 IFK Arboga (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) Vasahallen
2016-10-15 12:30 211019004 IBK Sala (4) - Rönnby IBK Ung (5) Sala Idrottshall
2016-10-16 13:00 211019003 IBK Hallsta (3) - Knäppmora AIK (1) Sporthallen Hallstahammar
2016-10-29 13:00 211019006 Knäppmora AIK (1) - IBK Sala (4) Skinnskattebergs Sporthall
2016-10-29 13:00 211019008 Västerås IBS Ung (2) - IFK Arboga (4) Klövernhallen Plan 1
2016-10-30 12:00 211019007 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Hallsta (3) Klackbergsgården
2016-11-12 09:30 211019011 IBK Sala (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) Sala Idrottshall
2016-11-13 10:00 211019010 IBK Hallsta (3) - Västerås IBS Ung (2) Sporthallen Hallstahammar
2016-11-13 14:45 211019012 Rönnby IBK Ung (5) - Knäppmora AIK (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-19 13:00 211019015 Västerås IBS Ung (2) - IBK Sala (4) Klövernhallen Plan 1
2016-11-20 09:00 211019014 Skogsgymnastikens IBS (1) - Rönnby IBK Ung (5) Klackbergsgården
2016-11-20 12:30 211019016 IFK Arboga (4) - IBK Hallsta (3) Vasahallen
2016-11-26 12:30 211019020 Knäppmora AIK (1) - Skogsgymnastikens IBS (1) Skinnskattebergs Sporthall
2016-11-27 11:00 211019018 IBK Sala (4) - IFK Arboga (4) Sala Idrottshall
2016-11-27 13:45 211019019 Rönnby IBK Ung (5) - Västerås IBS Ung (2) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-03 12:15 211019023 IFK Arboga (4) - Rönnby IBK Ung (5) Vasahallen
2016-12-03 14:00 211019022 Västerås IBS Ung (2) - Knäppmora AIK (1) Klövernhallen Plan 1
2016-12-04 10:00 211019024 IBK Hallsta (3) - IBK Sala (4) Sporthallen Hallstahammar
2016-12-10 13:00 211019027 Knäppmora AIK (1) - IFK Arboga (4) Skinnskattebergs Sporthall
2016-12-11 15:00 211019028 Skogsgymnastikens IBS (1) - Västerås IBS Ung (2) Klackbergsgården
2016-12-11 17:15 211019026 Rönnby IBK Ung (5) - IBK Hallsta (3) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-14 12:00 211019031 Knäppmora AIK (1) - IBK Hallsta (3) Skinnskattebergs Sporthall
2017-01-15 09:00 211019057 Västerås IBS Ung (2) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) Klövernhallen Plan 1
2017-01-15 13:30 211019030 Skogsgymnastikens IBS (1) - IFK Arboga (4) Klackbergsgården
2017-01-15 17:15 211019032 Rönnby IBK Ung (5) - IBK Sala (4) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-22 10:00 211019035 IBK Hallsta (3) - Skogsgymnastikens IBS (1) Sporthallen Hallstahammar
2017-01-22 10:30 211019034 IBK Sala (4) - Knäppmora AIK (1) Sala Idrottshall
2017-01-22 12:15 211019036 IFK Arboga (4) - Västerås IBS Ung (2) Vasahallen
2017-01-22 15:15 211019058 Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) - Rönnby IBK Ung (5) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-28 09:00 211019040 Knäppmora AIK (1) - Rönnby IBK Ung (5) Skinnskattebergs Sporthall
2017-01-28 11:00 211019038 Västerås IBS Ung (2) - IBK Hallsta (3) Klövernhallen Plan 1
2017-01-28 12:15 211019059 IFK Arboga (4) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) Vasahallen
2017-01-29 16:00 211019039 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Sala (4) Klackbergsgården
2017-02-12 09:30 211019043 IBK Sala (4) - Västerås IBS Ung (2) Sala Idrottshall
2017-02-12 10:00 211019044 IBK Hallsta (3) - IFK Arboga (4) Sporthallen Hallstahammar
2017-02-12 11:15 211019060 Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) - Knäppmora AIK (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-12 12:45 211019042 Rönnby IBK Ung (5) - Skogsgymnastikens IBS (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-18 10:00 211019047 Västerås IBS Ung (2) - Rönnby IBK Ung (5) Klövernhallen Plan 1
2017-02-18 17:15 211019046 IFK Arboga (4) - IBK Sala (4) Vasahallen
2017-02-19 11:00 211019061 IBK Hallsta (3) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) Sporthallen Hallstahammar
2017-02-19 12:00 211019048 Skogsgymnastikens IBS (1) - Knäppmora AIK (1) Klackbergsgården
2017-03-11 12:00 211019050 Knäppmora AIK (1) - Västerås IBS Ung (2) Skinnskattebergs Sporthall
2017-03-11 12:30 211019062 Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) - Skogsgymnastikens IBS (1) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-12 12:30 211019052 IBK Sala (4) - IBK Hallsta (3) Sala Idrottshall
2017-03-12 17:15 211019051 Rönnby IBK Ung (5) - IFK Arboga (4) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-19 10:00 211019054 IBK Hallsta (3) - Rönnby IBK Ung (5) Sporthallen Hallstahammar
2017-03-19 12:00 211019056 Västerås IBS Ung (2) - Skogsgymnastikens IBS (1) Klövernhallen Plan 1
2017-03-19 12:00 211019063 IBK Sala (4) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) Sala Idrottshall
2017-03-19 14:45 211019055 IFK Arboga (4) - Knäppmora AIK (1) Vasahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis