Flickor 1-5 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-13 19:15 211015002 Askersunds IBK (1) - Kumla/KFUM 8 - 3 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-10-14 19:00 211015003 Surahammars IBF (1) - IBK Sala (1) 3 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-19 19:00 211015005 IBK Sala (1) - IBF Örebro Ung (1) 2 - 4 Sala Idrottshall
2016-10-23 12:00 211015006 Surahammars IBF (1) - Askersunds IBK (1) 4 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-30 16:00 211015009 IBF Örebro Ung (1) - Askersunds IBK (1) 9 - 0 Hampus Nilsson, Moa Molin Birgittaskolan
2017-03-03 19:30 211015007 IFK Arboga (1) - Kumla/KFUM 3 - 1 Vasahallen
2016-11-11 19:00 211015010 IBK Sala (1) - IFK Arboga (1) 6 - 1 Sala Idrottshall
2016-11-13 11:00 211015011 Surahammars IBF (1) - Kumla/KFUM 10 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-16 19:45 211015013 IFK Arboga (1) - Surahammars IBF (1) 3 - 8 Vasahallen
2016-11-20 11:00 211015014 IBK Sala (1) - Askersunds IBK (1) 4 - 4 Sala Idrottshall
2017-01-27 18:00 211015015 Kumla/KFUM - IBF Örebro Ung (1) 2 - 2 Tomas Helgesson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-11-18 00:00 211015016 Askersunds IBK (1) - IFK Arboga (1) 3 - 7 Närlundahallen
2016-11-20 19:30 211015017 IBF Örebro Ung (1) - Surahammars IBF (1) 2 - 2 Tomas Helgesson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2016-11-26 13:30 211015019 IFK Arboga (1) - IBF Örebro Ung (1) 2 - 5 Vasahallen
2017-01-15 10:00 211015021 IBK Sala (1) - Kumla/KFUM 6 - 0 Sala Idrottshall
2016-12-02 18:00 211015023 Kumla/KFUM - Askersunds IBK (1) 4 - 4 Anders Nordlund, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-12-04 17:00 211015024 IBK Sala (1) - Surahammars IBF (1) 3 - 3 Sala Idrottshall
2016-12-10 17:00 211015026 IBF Örebro Ung (1) - IBK Sala (1) 3 - 6 Mats Eriksson, Joel Olausson Birgittaskolan
2016-12-11 15:00 211015027 Askersunds IBK (1) - Surahammars IBF (1) 2 - 5 Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-12-15 19:00 211015028 Kumla/KFUM - IFK Arboga (1) 4 - 2 Tommy Nordin, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-12-18 15:00 211015030 Askersunds IBK (1) - IBF Örebro Ung (1) 1 - 6 , Markus Åhman Närlundahallen
2016-12-16 19:30 211015031 IFK Arboga (1) - IBK Sala (1) 4 - 1 Vasahallen
2016-12-17 11:00 211015032 Kumla/KFUM - Surahammars IBF (1) 7 - 3 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-01-08 11:00 211015034 Surahammars IBF (1) - IFK Arboga (1) 6 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-08 15:00 211015035 Askersunds IBK (1) - IBK Sala (1) OW (0 - 5) Anders Nordlund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-03-17 18:45 211015036 IBF Örebro Ung (1) - Kumla/KFUM 3 - 1 Fredrik Knutsson, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-01-14 16:30 211015038 Surahammars IBF (1) - IBF Örebro Ung (1) 2 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-18 12:00 211015037 IFK Arboga (1) - Askersunds IBK (1) 4 - 2 Edvin Lindelöf, Joakim Johansson Sturehallen
2017-01-22 11:00 211015042 Kumla/KFUM - IBK Sala (1) 4 - 7 Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-01-22 12:00 211015040 IBF Örebro Ung (1) - IFK Arboga (1) 3 - 2 Gustav Salmela, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-01-21 11:00 211015045 Surahammars IBF (1) - IBK Sala (1) 5 - 4 Jimmie Nilsson, Pontus Zarins Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 11:00 211015044 Askersunds IBK (1) - Kumla/KFUM 0 - 8 Krister Eklund, Oscar Söljén Närlundahallen
2017-02-11 11:00 211015048 Surahammars IBF (1) - Askersunds IBK (1) 2 - 1 Ej offentliggjord Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-12 00:00 211015047 IBK Sala (1) - IBF Örebro Ung (1) 0 - 1 Sala Idrottshall
2017-02-17 19:30 211015049 IFK Arboga (1) - Kumla/KFUM 3 - 3 Mikael Stegnell, Tim Solig Vasahallen
2017-02-18 15:00 211015051 IBF Örebro Ung (1) - Askersunds IBK (1) 6 - 1 Molly Säfström, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-03-11 14:30 211015052 IBK Sala (1) - IFK Arboga (1) WO (5 - 0) Sala Idrottshall
2017-03-12 12:00 211015053 Surahammars IBF (1) - Kumla/KFUM 3 - 2 Mikael Stegnell, Felicia Setthammar Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-15 19:45 211015055 IFK Arboga (1) - Surahammars IBF (1) 5 - 2 Hannes Bager, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-03-18 16:45 211015057 Kumla/KFUM - IBF Örebro Ung (1) 1 - 0 Tomas Helgesson, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2017-03-19 16:30 211015056 IBK Sala (1) - Askersunds IBK (1) 6 - 3 Mathias Johansson Sala Idrottshall
2017-03-25 15:30 211015059 IBF Örebro Ung (1) - Surahammars IBF (1) 3 - 5 Nicklas Johansson, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2017-03-26 13:00 211015058 Askersunds IBK (1) - IFK Arboga (1) 4 - 1 Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-03-25 17:30 211015063 IBK Sala (1) - Kumla/KFUM 7 - 2 Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-04-02 13:00 211015061 IFK Arboga (1) - IBF Örebro Ung (1) 1 - 6 Ej offentliggjord, Henrik Brehmer Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ung (1) 15 10 2 3 56-28 28 32
2. IBK Sala (1) 15 9 2 4 67-37 30 29
3. Surahammars IBF (1) 15 9 2 4 63-50 13 29
4. IFK Arboga (1) 15 5 1 9 42-59 -17 16
5. Kumla/ KFUM 15 4 3 8 45-61 -16 15
6. Askersunds IBK (1) 15 2 2 11 36-74 -38 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 211016004 Surahammars IBF (2) - Rönnby IBK Ung (3) 2 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-08 10:30 211016001 IBF Örebro Ungdom (2) - Lillån IBK (1) 9 - 2 Gustav Salmela, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-10-09 16:30 211016003 Rönnby IBK Ung (2) - SMÅ IF (1) 5 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-05 11:15 211016005 IBK Köping Ung (2) - Västerås IBS Ung (1) 1 - 14 Ullvihallen
2016-11-19 10:30 211016002 IBK Sala (2) - WSK Lindesberg (1) 3 - 3 Sala Idrottshall
2016-10-11 18:30 211016009 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (2) 1 - 3 Klövernhallen Plan 1
2016-10-15 12:30 211016010 IBK Köping Ung (2) - Surahammars IBF (2) 5 - 13 Ullvihallen
2016-10-16 16:30 211016008 Rönnby IBK Ung (3) - IBK Sala (2) 6 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-21 18:30 211016007 SMÅ IF (1) - IBF Örebro Ungdom (2) 0 - 9 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2016-10-22 15:30 211016013 IBF Örebro Ungdom (2) - Västerås IBS Ung (1) 2 - 1 Anders Nordlund, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2016-10-22 17:00 211016012 Lillån IBK (1) - SMÅ IF (1) 3 - 2 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2016-10-23 09:00 211016014 IBK Sala (2) - IBK Köping Ung (2) 4 - 3 Sala Idrottshall
2016-11-13 12:00 211016015 Rönnby IBK Ung (2) - Surahammars IBF (2) 5 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-29 14:30 211016018 Västerås IBS Ung (1) - Lillån IBK (1) 6 - 1 Klövernhallen Plan 1
2016-10-30 15:30 211016017 Rönnby IBK Ung (3) - WSK Lindesberg (1) 1 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-30 15:30 211016019 Surahammars IBF (2) - IBF Örebro Ungdom (2) 1 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-30 17:30 211016020 Rönnby IBK Ung (2) - IBK Sala (2) 5 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-11 19:00 211016024 Lillån IBK (1) - Surahammars IBF (2) 5 - 4 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
2016-11-12 17:00 211016023 WSK Lindesberg (1) - IBK Köping Ung (2) 6 - 1 William Larsson, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2016-11-12 17:00 211016025 IBF Örebro Ungdom (2) - IBK Sala (2) 2 - 2 Henrik Zegelsson, Shanaz Nabipour Mellringehallen - Örebro
2016-11-13 15:30 211016022 SMÅ IF (1) - Västerås IBS Ung (1) 0 - 12 Tommy Nordin, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2016-11-19 11:00 211016028 Surahammars IBF (2) - SMÅ IF (1) 3 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-19 11:45 211016027 IBK Köping Ung (2) - Rönnby IBK Ung (3) 1 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-11-20 13:30 211016030 IBK Sala (2) - Lillån IBK (1) 5 - 0 Sala Idrottshall
2016-11-20 14:30 211016029 Rönnby IBK Ung (2) - WSK Lindesberg (1) 6 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-25 19:00 211016035 WSK Lindesberg (1) - IBF Örebro Ungdom (2) 2 - 5 William Larsson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2016-11-26 14:30 211016032 Västerås IBS Ung (1) - Surahammars IBF (2) 9 - 2 Klövernhallen Plan 1
2016-11-27 14:30 211016034 SMÅ IF (1) - IBK Sala (2) 1 - 5 Oscar Carlsvärd, Joe Larsson Odenskolans Sporthall
2016-11-27 17:30 211016033 Rönnby IBK Ung (3) - Rönnby IBK Ung (2) 3 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-28 18:00 211016040 Lillån IBK (1) - WSK Lindesberg (1) 4 - 8 Gustav Salmela, Joel Olausson Lillåns skola
2016-11-28 18:30 211016038 IBK Sala (2) - Västerås IBS Ung (1) 2 - 8 Sala Idrottshall
2016-11-30 19:45 211016037 Rönnby IBK Ung (2) - IBK Köping Ung (2) 14 - 0 Kristiansborgshallen
2016-12-03 10:30 211016039 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (3) 5 - 1 Molly Säfström, Moa Molin Mellringehallen - Örebro
2016-12-03 11:00 211016042 Surahammars IBF (2) - IBK Sala (2) 6 - 5 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-04 14:15 211016043 IBK Köping Ung (2) - IBF Örebro Ungdom (2) 0 - 5 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-04 16:00 211016045 SMÅ IF (1) - WSK Lindesberg (1) 0 - 9 Nicklas Johansson, Molly Säfström Odenskolans Sporthall
2016-12-04 17:30 211016044 Rönnby IBK Ung (3) - Lillån IBK (1) 8 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-10 14:00 211016049 WSK Lindesberg (1) - Västerås IBS Ung (1) 2 - 4 Fredrik Knutsson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-12-10 15:30 211016048 Lillån IBK (1) - IBK Köping Ung (2) 8 - 2 Molly Säfström, Moa Molin Lillåns skola
2016-12-11 10:30 211016047 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (2) 1 - 1 Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2016-12-11 14:30 211016050 SMÅ IF (1) - Rönnby IBK Ung (3) 2 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2016-12-17 10:45 211016054 IBK Köping Ung (2) - SMÅ IF (1) 4 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-12-17 11:30 211016055 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (3) 5 - 7 Klövernhallen Plan 1
2016-12-17 12:30 211016053 WSK Lindesberg (1) - Surahammars IBF (2) 5 - 2 William Larsson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2016-12-18 16:30 211016052 Rönnby IBK Ung (2) - Lillån IBK (1) 8 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby IBK Ung (2) 9 7 2 0 50-17 33 23
2. IBF Örebro Ungdom (2) 9 7 2 0 42-10 32 23
3. Rönnby IBK Ung (3) 9 6 1 2 41-26 15 19
4. Västerås IBS Ung (1) 9 6 0 3 60-20 40 18
5. WSK Lindesberg (1) 9 5 1 3 38-26 12 16
6. IBK Sala (2) 9 3 2 4 33-34 -1 11
7. Surahammars IBF (2) 9 3 0 6 35-43 -8 9
8. Lillån IBK (1) 9 3 0 6 30-52 -22 9
9. IBK Köping Ung (2) 9 1 0 8 17-69 -52 3
10. SMÅ IF (1) 9 0 0 9 9-58 -49 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 2 - Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 19:30 211022002 Lillån IBK (1) - SMÅ IF (1) 3 - 1 Tony Wennberg, Anton Alfreus Lillåns skola
2017-01-15 19:00 211022001 IBK Sala (2) - Surahammars IBF (2) 7 - 2 Sala Idrottshall
2017-01-20 19:00 211022003 Surahammars IBF (2) - IBK Köping Ung (2) 4 - 2 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-21 14:00 211022004 Lillån IBK (1) - IBK Sala (2) 1 - 6 Fredrik Knutsson, Moa Molin Lillåns skola
2017-01-28 16:00 211022006 Surahammars IBF (2) - Lillån IBK (1) 4 - 6 Lars-Göran Eklund, Albin Groen Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 11:30 211022005 IBK Köping Ung (2) - SMÅ IF (1) 0 - 1 Ida Javeblad, Maja Lagesson Ullvihallen
2017-02-11 18:00 211022008 IBK Sala (2) - SMÅ IF (1) 6 - 3 Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-02-11 19:00 211022007 Lillån IBK (1) - IBK Köping Ung (2) 3 - 6 Joel Olausson, Gustav Salmela Lillåns skola
2017-02-18 14:30 211022009 IBK Köping Ung (2) - IBK Sala (2) 1 - 6 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Ullvihallen
2017-02-19 15:00 211022010 SMÅ IF (1) - Surahammars IBF (2) 1 - 3 Henrik Zegelsson, Gustav Salmela Odenskolans Sporthall
2017-03-06 19:00 211022011 Surahammars IBF (2) - IBK Sala (2) 1 - 8 Fernando Rocabado, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-12 15:00 211022012 SMÅ IF (1) - Lillån IBK (1) 2 - 4 Shanaz Nabipour, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-03-11 13:00 211022014 IBK Sala (2) - Lillån IBK (1) 3 - 4 Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
2017-03-19 09:30 211022013 IBK Köping Ung (2) - Surahammars IBF (2) 2 - 5 , Maja Lagesson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-04 15:30 211022016 Lillån IBK (1) - Surahammars IBF (2) 3 - 4 Molly Säfström, Moa Molin Lillåns skola
2017-04-14 12:00 211022015 SMÅ IF (1) - IBK Köping Ung (2) 2 - 4 Mats Eriksson, Molly Säfström Odenskolans Sporthall
2017-03-25 12:00 211022018 SMÅ IF (1) - IBK Sala (2) 1 - 7 Nicklas Johansson, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-03-26 12:15 211022017 IBK Köping Ung (2) - Lillån IBK (1) 2 - 8 Lars-Göran Eklund, Maja Lagesson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-04-01 10:30 211022020 Surahammars IBF (2) - SMÅ IF (1) 9 - 3 Mikael Stegnell, Ej offentliggjord Mälarenergi Arena Surahammar
2017-04-01 15:30 211022019 IBK Sala (2) - IBK Köping Ung (2) 9 - 1 Lies Youcefi, Burak Unsal Sala Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sala (2) 8 7 0 1 52-14 38 21
2. Lillån IBK (1) 8 5 0 3 32-28 4 15
3. Surahammars IBF (2) 8 5 0 3 32-32 0 15
4. IBK Köping Ung (2) 8 2 0 6 18-38 -20 6
5. SMÅ IF (1) 8 1 0 7 14-36 -22 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 2 - Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-15 11:30 211021001 Rönnby IBK Ung (2) - Rönnby IBK Ung (3) 5 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-19 13:15 211021002 Västerås IBS Ung (1) - WSK Lindesberg (1) 7 - 4 , Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2017-01-21 11:00 211021004 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (2) 6 - 3 Mikael Stegnell, Erik Flink Klövernhallen Plan 1
2017-01-22 12:00 211021003 Rönnby IBK Ung (3) - IBF Örebro Ungdom (2) 0 - 0 Ej offentliggjord, Erik Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-29 10:30 211021005 IBF Örebro Ungdom (2) - WSK Lindesberg (1) 2 - 0 Molly Säfström, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2017-01-29 10:30 211021006 Rönnby IBK Ung (3) - Västerås IBS Ung (1) 3 - 5 Kristiansborgshallen
2017-01-28 16:00 211021007 Västerås IBS Ung (1) - IBF Örebro Ungdom (2) 1 - 3 Klövernhallen Plan 1
2017-02-11 12:00 211021008 Rönnby IBK Ung (2) - WSK Lindesberg (1) 4 - 2 Mikael Stegnell, Erik Flink Fryxelska Skolan
2017-02-12 10:30 211021009 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (2) 4 - 1 Nicklas Johansson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2017-03-26 16:15 211021010 WSK Lindesberg (1) - Rönnby IBK Ung (3) 5 - 3 Nicklas Johansson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2017-01-14 15:00 211021012 WSK Lindesberg (1) - Västerås IBS Ung (1) 1 - 5 Krister Eklund, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2017-03-28 19:00 211021011 Rönnby IBK Ung (3) - Rönnby IBK Ung (2) 2 - 1 , Ej offentliggjord Bäckbyskolan
2017-03-11 10:30 211021013 IBF Örebro Ungdom (2) - Rönnby IBK Ung (3) 2 - 0 Molly Säfström, Moa Molin Mellringehallen - Örebro
2017-03-12 10:30 211021014 Rönnby IBK Ung (2) - Västerås IBS Ung (1) 2 - 11 Ej offentliggjord, Lars-Göran Eklund Kristiansborgshallen
2017-03-14 18:20 211021016 Västerås IBS Ung (1) - Rönnby IBK Ung (3) 1 - 3 Lars-Göran Eklund, Alfons Berglund Kristiansborgshallen
2017-03-17 19:00 211021015 WSK Lindesberg (1) - IBF Örebro Ungdom (2) 3 - 4 Tony Wennberg, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-03-19 10:30 211021017 IBF Örebro Ungdom (2) - Västerås IBS Ung (1) 6 - 4 Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2017-03-25 12:00 211021018 WSK Lindesberg (1) - Rönnby IBK Ung (2) 0 - 9 Ej offentliggjord Stadsskogsskolan
2017-04-01 13:00 211021019 Rönnby IBK Ung (2) - IBF Örebro Ungdom (2) 3 - 2 , Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-04-02 11:30 211021020 Rönnby IBK Ung (3) - WSK Lindesberg (1) 9 - 3 Alfons Berglund, Kasper Johansson Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom (2) 8 6 1 1 23-12 11 19
2. Västerås IBS Ung (1) 8 5 0 3 40-25 15 15
3. Rönnby IBK Ung (2) 8 4 0 4 28-29 -1 12
4. Rönnby IBK Ung (3) 8 3 1 4 22-22 0 10
5. WSK Lindesberg (1) 8 1 0 7 18-43 -25 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 10:30 211017002 IBK Sala (3) - IBF Örebro Ungdom (3) 3 - 1 Sala Idrottshall
2016-10-08 09:00 211017001 IBK Hallsta (2) - IBK Köping Ung (3) 1 - 2 Nibblehallen
2016-10-09 13:00 211017004 Romfartuna GOIF (1) - Askersunds IBK (2) 3 - 2 Wenströmska Skolan
2016-10-09 14:45 211017003 Rönnby IBK Ung (4) - Per-Ols IBF (2) 4 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-11 18:00 211017005 Surahammars IBF (3) - IFK Arboga (3) 0 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-15 13:30 211017009 IFK Arboga (3) - Rönnby IBK Ung (4) 3 - 1 Vasahallen
2016-10-15 17:00 211017010 Surahammars IBF (3) - Romfartuna GOIF (1) 0 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-10-16 09:30 211017007 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (2) 3 - 2 Fagerstahallen
2016-10-16 12:30 211017006 IBK Köping Ung (3) - IBK Hallsta (1) 3 - 4 Ullvihallen
2016-10-16 17:00 211017008 Askersunds IBK (2) - IBK Sala (3) 3 - 0 Tomas Helgesson, Tony Wennberg Närlundahallen
2016-10-17 18:15 211017014 IBK Sala (3) - Surahammars IBF (3) 2 - 1 Sala Idrottshall
2016-10-18 18:30 211017012 IBK Köping Ung (3) - Per-Ols IBF (2) 4 - 0 Ullvihallen
2016-10-19 19:00 211017013 IBK Hallsta (2) - IFK Arboga (3) 4 - 2 Nibblehallen
2016-10-19 19:30 211017015 Rönnby IBK Ung (4) - Romfartuna GOIF (1) 3 - 4 Bäckbyskolan
2016-10-21 19:00 211017011 IBK Hallsta (1) - IBF Örebro Ungdom (3) 4 - 2 Nibblehallen
2016-10-22 12:15 211017018 IFK Arboga (3) - IBK Köping Ung (3) 0 - 2 Vasahallen
2016-10-23 09:30 211017016 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (1) 4 - 3 Fagerstahallen
2016-10-23 09:30 211017017 Askersunds IBK (2) - IBF Örebro Ungdom (3) 3 - 3 Tomas Persson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-10-23 12:45 211017020 Rönnby IBK Ung (4) - IBK Sala (3) 2 - 4 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-10-23 14:30 211017019 Romfartuna GOIF (1) - IBK Hallsta (2) 4 - 1 Wenströmska Skolan
2016-10-29 09:30 211017022 Per-Ols IBF (2) - IFK Arboga (3) 1 - 10 Fagerstahallen
2016-10-29 11:30 211017025 IBK Hallsta (2) - IBK Sala (3) 1 - 1 Nibblehallen
2016-10-29 13:00 211017021 IBK Hallsta (1) - Askersunds IBK (2) 1 - 6 Nibblehallen
2016-10-29 13:00 211017023 IBF Örebro Ungdom (3) - Surahammars IBF (3) 2 - 4 Moa Molin, Joe Larsson Birgittaskolan
2016-10-29 16:15 211017024 IBK Köping Ung (3) - Romfartuna GOIF (1) 0 - 2 Ullvihallen
2016-11-12 11:00 211017027 Surahammars IBF (3) - Askersunds IBK (2) 1 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-11-12 13:30 211017026 IFK Arboga (3) - IBK Hallsta (1) 1 - 4 Vasahallen
2016-11-13 11:00 211017030 IBK Sala (3) - IBK Köping Ung (3) 0 - 4 Sala Idrottshall
2016-11-13 12:30 211017029 IBF Örebro Ungdom (3) - Rönnby IBK Ung (4) 2 - 5 Tomas Helgesson, Gustav Salmela Birgittaskolan
2016-11-13 13:00 211017028 Romfartuna GOIF (1) - Per-Ols IBF (2) 1 - 2 Wenströmska Skolan
2016-11-19 10:00 211017031 IBK Hallsta (1) - Surahammars IBF (3) 1 - 1 Nibblehallen
2016-11-20 09:30 211017034 Per-Ols IBF (2) - IBK Sala (3) 3 - 4 Fagerstahallen
2016-11-20 13:00 211017033 Askersunds IBK (2) - Rönnby IBK Ung (4) 7 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2016-11-20 16:00 211017035 IBF Örebro Ungdom (3) - IBK Hallsta (2) 4 - 0 Tomas Helgesson, Anton Alfreus Birgittaskolan
2016-11-20 17:00 211017032 IFK Arboga (3) - Romfartuna GOIF (1) 3 - 5 Vasahallen
2016-11-26 11:30 211017039 IBK Hallsta (2) - Askersunds IBK (2) 3 - 12 Nibblehallen
2016-11-26 16:00 211017040 IBK Köping Ung (3) - IBF Örebro Ungdom (3) 3 - 3 Ullvihallen
2016-11-27 14:00 211017038 IBK Sala (3) - IFK Arboga (3) 3 - 1 Sala Idrottshall
2016-11-27 14:30 211017036 Romfartuna GOIF (1) - IBK Hallsta (1) 4 - 5 Wenströmska Skolan
2016-11-27 15:45 211017037 Rönnby IBK Ung (4) - Surahammars IBF (3) 6 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-03 12:30 211017041 IBK Hallsta (1) - Rönnby IBK Ung (4) 3 - 2 Nibblehallen
2016-12-03 14:30 211017042 Romfartuna GOIF (1) - IBK Sala (3) 3 - 0 Wenströmska Skolan
2016-12-03 17:00 211017043 Surahammars IBF (3) - IBK Hallsta (2) 1 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-04 12:00 211017045 Per-Ols IBF (2) - IBF Örebro Ungdom (3) 2 - 1 Fagerstahallen
2016-12-04 15:00 211017044 Askersunds IBK (2) - IBK Köping Ung (3) 2 - 2 Markus Åhman, Krister Eklund Närlundahallen
2016-12-10 09:30 211017046 IBK Sala (3) - IBK Hallsta (1) 2 - 3 Sala Idrottshall
2016-12-10 11:00 211017049 IBF Örebro Ungdom (3) - IFK Arboga (3) 3 - 4 Tomas Helgesson, Molly Säfström Birgittaskolan
2016-12-10 12:00 211017047 IBK Hallsta (2) - Rönnby IBK Ung (4) 6 - 5 Nibblehallen
2016-12-10 16:15 211017048 IBK Köping Ung (3) - Surahammars IBF (3) 3 - 1 Ullvihallen
2016-12-11 17:30 211017050 Per-Ols IBF (2) - Askersunds IBK (2) 1 - 7 Fagerstahallen
2016-12-17 10:00 211017051 IBK Hallsta (1) - IBK Hallsta (2) 5 - 7 Nibblehallen
2016-12-17 11:00 211017054 Surahammars IBF (3) - Per-Ols IBF (2) 3 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-12-18 11:15 211017055 IFK Arboga (3) - Askersunds IBK (2) 3 - 3 Vasahallen
2016-12-18 14:45 211017052 Rönnby IBK Ung (4) - IBK Köping Ung (3) 4 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-18 18:30 211017053 IBF Örebro Ungdom (3) - Romfartuna GOIF (1) 3 - 3 Gustav Salmela, Molly Säfström Birgittaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Romfartuna GOIF (1) 10 7 1 2 30-19 11 22
2. Askersunds IBK (2) 10 6 3 1 48-20 28 21
3. IBK Hallsta (1) 10 6 1 3 33-32 1 19
4. IBK Köping Ung (3) 10 5 2 3 25-17 8 17
5. IBK Sala (3) 10 5 1 4 19-22 -3 16
6. IFK Arboga (3) 10 4 1 5 29-26 3 13
7. Per-Ols IBF (2) 10 4 1 5 22-39 -17 13
8. Rönnby IBK Ung (4) 10 3 1 6 35-37 -2 10
9. Surahammars IBF (3) 10 3 1 6 14-22 -8 10
10. IBK Hallsta (2) 10 3 1 6 25-39 -14 10
11. IBF Örebro Ungdom (3) 10 1 3 6 24-31 -7 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 3 - Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-06 10:00 211024002 IBK Hallsta (2) - Surahammars IBF (3) 1 - 5 Nibblehallen
2017-01-08 12:30 211024001 IBF Örebro Ungdom (3) - SMÅ IF 14 - 0 Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2017-01-11 18:30 211024003 IFK Arboga (3) - Rönnby IBK Ung (4) 5 - 3 Vasahallen
2017-01-15 12:00 211024005 Surahammars IBF (3) - IBF Örebro Ungdom (3) 2 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-15 13:15 211024004 Rönnby IBK Ung (4) - IBK Hallsta (2) 7 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-15 15:00 211024006 SMÅ IF - IFK Arboga (3) 1 - 3 Tomas Helgesson, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2017-01-22 13:30 211024008 IFK Arboga (3) - Surahammars IBF (3) 1 - 2 Vasahallen
2017-01-22 13:45 211024009 Rönnby IBK Ung (4) - SMÅ IF 1 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-22 14:30 211024007 IBF Örebro Ungdom (3) - IBK Hallsta (2) 3 - 0 Gustav Salmela, Molly Säfström Birgittaskolan
2017-01-27 19:00 211024011 IBK Hallsta (2) - IFK Arboga (3) 4 - 6 Nibblehallen
2017-01-29 12:00 211024012 Surahammars IBF (3) - SMÅ IF 5 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-01-29 13:30 211024010 IBF Örebro Ungdom (3) - Rönnby IBK Ung (4) 0 - 4 Tomas Helgesson, Joel Olausson Birgittaskolan
2017-02-12 12:15 211024013 IFK Arboga (3) - IBF Örebro Ungdom (3) 4 - 3 Vasahallen
2017-02-12 14:30 211024014 Rönnby IBK Ung (4) - Surahammars IBF (3) 5 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-12 17:15 211024015 SMÅ IF - IBK Hallsta (2) 4 - 2 Molly Säfström, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-02-18 14:00 211024017 Surahammars IBF (3) - IBK Hallsta (2) 5 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-02-18 14:45 211024018 Rönnby IBK Ung (4) - IFK Arboga (3) 3 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-05 15:00 211024016 SMÅ IF - IBF Örebro Ungdom (3) 3 - 3 Tomas Helgesson, Emil Wass Odenskolans Sporthall
2017-02-25 14:00 211024019 IBK Hallsta (2) - Rönnby IBK Ung (4) 2 - 4 Nibblehallen
2017-03-10 19:00 211024021 IFK Arboga (3) - SMÅ IF 6 - 1 Vasahallen
2017-03-12 12:00 211024020 IBF Örebro Ungdom (3) - Surahammars IBF (3) 2 - 0 Molly Säfström, Joel Olausson Birgittaskolan
2017-03-18 15:00 211024023 Surahammars IBF (3) - IFK Arboga (3) 2 - 4 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-03-19 12:00 211024022 IBK Hallsta (2) - IBF Örebro Ungdom (3) 3 - 4 Nibblehallen
2017-03-19 16:30 211024024 SMÅ IF - Rönnby IBK Ung (4) 4 - 5 Mats Eriksson, Molly Säfström Odenskolans Sporthall
2017-03-25 14:00 211024026 IFK Arboga (3) - IBK Hallsta (2) 5 - 4 Vasahallen
2017-03-25 14:15 211024025 Rönnby IBK Ung (4) - IBF Örebro Ungdom (3) 2 - 15 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-31 19:00 211024027 SMÅ IF - Surahammars IBF (3) 1 - 1 Tommy Nordin, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2017-04-01 11:30 211024030 IBK Hallsta (2) - SMÅ IF Nibblehallen
2017-04-01 15:00 211024029 Surahammars IBF (3) - Rönnby IBK Ung (4) 0 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2017-04-02 10:30 211024028 IBF Örebro Ungdom (3) - IFK Arboga (3) 0 - 1 Tomas Helgesson, Joel Olausson Birgittaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Arboga (3) 10 8 0 2 36-23 13 24
2. Rönnby IBK Ung (4) 10 6 1 3 36-36 0 19
3. Surahammars IBF (3) 10 5 2 3 27-18 9 17
4. IBF Örebro Ungdom (3) 10 5 1 4 45-19 26 16
5. SMÅ IF 9 2 2 5 18-40 -22 8
6. IBK Hallsta (2) 9 0 0 9 17-43 -26 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 3 - Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-08 10:30 211023002 IBK Hallsta (1) - Per-Ols IBF (2) 6 - 2 Nibblehallen
2017-01-08 11:30 211023003 IBK Köping Ung (3) - IBK Sala (3) 4 - 0 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-08 17:00 211023001 Askersunds IBK (2) - Romfartuna GOIF (1) 2 - 3 Tomas Helgesson, Krister Eklund Närlundahallen
2017-01-14 15:00 211023004 IBK Sala (3) - IBK Hallsta (1) 1 - 1 Sala Idrottshall
2017-01-14 15:00 211023005 Per-Ols IBF (2) - Askersunds IBK (2) 2 - 5 Fagerstahallen
2017-01-14 16:00 211023006 Romfartuna GOIF (1) - IBK Köping Ung (3) 2 - 3 Wenströmska Skolan
2017-01-21 10:00 211023009 IBK Sala (3) - Romfartuna GOIF (1) 0 - 3 Sala Idrottshall
2017-01-22 09:30 211023008 IBK Köping Ung (3) - Per-Ols IBF (2) 1 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-01-22 13:00 211023007 Askersunds IBK (2) - IBK Hallsta (1) 4 - 2 Tomas Helgesson, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-01-29 09:00 211023011 IBK Hallsta (1) - IBK Köping Ung (3) 3 - 0 Nibblehallen
2017-01-29 13:00 211023012 Per-Ols IBF (2) - Romfartuna GOIF (1) 4 - 3 Fagerstahallen
2017-02-05 15:00 211023010 Askersunds IBK (2) - IBK Sala (3) 4 - 4 , Tomas Helgesson Närlundahallen
2017-02-11 11:00 211023013 IBK Köping Ung (3) - Askersunds IBK (2) 2 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-02-11 16:30 211023014 IBK Sala (3) - Per-Ols IBF (2) 1 - 1 Sala Idrottshall
2017-02-12 12:30 211023015 Romfartuna GOIF (1) - IBK Hallsta (1) 2 - 2 Wenströmska Skolan
2017-02-17 19:30 211023016 Romfartuna GOIF (1) - Askersunds IBK (2) 1 - 1 Kristiansborgshallen
2017-02-18 09:00 211023018 IBK Sala (3) - IBK Köping Ung (3) 2 - 0 Sala Idrottshall
2017-02-19 12:00 211023017 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (1) 1 - 4 Fagerstahallen
2017-03-11 14:00 211023019 IBK Hallsta (1) - IBK Sala (3) 2 - 7 Nibblehallen
2017-03-12 10:45 211023021 IBK Köping Ung (3) - Romfartuna GOIF (1) 0 - 2 Ullvihallen
2017-03-12 17:00 211023020 Askersunds IBK (2) - Per-Ols IBF (2) 4 - 3 Krister Eklund Närlundahallen
2017-03-19 12:00 211023023 Per-Ols IBF (2) - IBK Köping Ung (3) 1 - 2 Fagerstahallen
2017-03-19 13:00 211023024 Romfartuna GOIF (1) - IBK Sala (3) 1 - 2 Wenströmska Skolan
2017-03-19 13:30 211023022 IBK Hallsta (1) - Askersunds IBK (2) 3 - 2 Nibblehallen
2017-03-26 09:45 211023026 IBK Köping Ung (3) - IBK Hallsta (1) 1 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-03-26 14:30 211023027 Romfartuna GOIF (1) - Per-Ols IBF (2) 0 - 1 Wenströmska Skolan
2017-04-01 13:30 211023025 IBK Sala (3) - Askersunds IBK (2) 1 - 2 Sala Idrottshall
2017-04-01 10:00 211023030 IBK Hallsta (1) - Romfartuna GOIF (1) 2 - 3 Nibblehallen
2017-04-02 13:00 211023029 Per-Ols IBF (2) - IBK Sala (3) 1 - 2 Fagerstahallen
2017-04-02 17:00 211023028 Askersunds IBK (2) - IBK Köping Ung (3) 3 - 0 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Askersunds IBK (2) 10 5 3 2 29-21 8 18
2. IBK Hallsta (1) 10 5 2 3 28-23 5 17
3. IBK Sala (3) 10 4 3 3 20-19 1 15
4. Romfartuna GOIF (1) 10 4 2 4 20-17 3 14
5. IBK Köping Ung (3) 10 3 1 6 13-20 -7 10
6. Per-Ols IBF (2) 10 3 1 6 18-28 -10 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 12:15 211019002 IFK Arboga (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) 3 - 13 Vasahallen
2016-10-15 12:30 211019004 IBK Sala (4) - Rönnby IBK Ung (5) 4 - 7 Sala Idrottshall
2016-10-16 13:00 211019003 IBK Hallsta (3) - Knäppmora AIK (1) 1 - 4 Sporthallen Hallstahammar
2016-10-29 13:00 211019006 Knäppmora AIK (1) - IBK Sala (4) 3 - 6 Skinnskattebergs Sporthall
2016-10-29 13:00 211019008 Västerås IBS Ung (2) - IFK Arboga (4) 4 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-10-30 12:00 211019007 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Hallsta (3) 6 - 1 Klackbergsgården
2016-11-12 09:30 211019011 IBK Sala (4) - Skogsgymnastikens IBS (1) 4 - 9 Sala Idrottshall
2016-11-13 10:00 211019010 IBK Hallsta (3) - Västerås IBS Ung (2) 3 - 5 Sporthallen Hallstahammar
2016-11-13 14:45 211019012 Rönnby IBK Ung (5) - Knäppmora AIK (1) 2 - 9 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-11-19 13:00 211019015 Västerås IBS Ung (2) - IBK Sala (4) 4 - 6 Klövernhallen Plan 1
2016-11-20 09:00 211019014 Skogsgymnastikens IBS (1) - Rönnby IBK Ung (5) 7 - 6 Klackbergsgården
2016-11-20 12:30 211019016 IFK Arboga (4) - IBK Hallsta (3) 4 - 7 Vasahallen
2016-11-26 12:30 211019020 Knäppmora AIK (1) - Skogsgymnastikens IBS (1) 1 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2016-11-27 11:00 211019018 IBK Sala (4) - IFK Arboga (4) 5 - 2 Sala Idrottshall
2016-11-27 13:45 211019019 Rönnby IBK Ung (5) - Västerås IBS Ung (2) 8 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-12-03 12:15 211019023 IFK Arboga (4) - Rönnby IBK Ung (5) 3 - 14 Vasahallen
2016-12-03 14:00 211019022 Västerås IBS Ung (2) - Knäppmora AIK (1) 2 - 5 Klövernhallen Plan 1
2016-12-04 10:00 211019024 IBK Hallsta (3) - IBK Sala (4) 3 - 9 Sporthallen Hallstahammar
2016-12-10 13:00 211019027 Knäppmora AIK (1) - IFK Arboga (4) 5 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
2016-12-11 15:00 211019028 Skogsgymnastikens IBS (1) - Västerås IBS Ung (2) 6 - 3 Klackbergsgården
2016-12-11 17:15 211019026 Rönnby IBK Ung (5) - IBK Hallsta (3) 8 - 2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-14 12:00 211019031 Knäppmora AIK (1) - IBK Hallsta (3) 4 - 1 Skinnskattebergs Sporthall
2017-01-15 09:00 211019057 Västerås IBS Ung (2) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) 12 - 2 Klövernhallen Plan 1
2017-01-15 13:30 211019030 Skogsgymnastikens IBS (1) - IFK Arboga (4) 12 - 1 Klackbergsgården
2017-01-15 17:15 211019032 Rönnby IBK Ung (5) - IBK Sala (4) 4 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-22 10:00 211019035 IBK Hallsta (3) - Skogsgymnastikens IBS (1) 3 - 4 Sporthallen Hallstahammar
2017-01-22 10:30 211019034 IBK Sala (4) - Knäppmora AIK (1) 3 - 3 Sala Idrottshall
2017-01-22 12:15 211019036 IFK Arboga (4) - Västerås IBS Ung (2) 0 - 7 Vasahallen
2017-01-22 15:15 211019058 Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) - Rönnby IBK Ung (5) 1 - 13 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-01-28 09:00 211019040 Knäppmora AIK (1) - Rönnby IBK Ung (5) 4 - 5 Skinnskattebergs Sporthall
2017-01-28 11:00 211019038 Västerås IBS Ung (2) - IBK Hallsta (3) 7 - 4 Klövernhallen Plan 1
2017-01-28 12:15 211019059 IFK Arboga (4) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) 5 - 8 Vasahallen
2017-01-29 16:00 211019039 Skogsgymnastikens IBS (1) - IBK Sala (4) 11 - 6 Klackbergsgården
2017-02-12 09:30 211019043 IBK Sala (4) - Västerås IBS Ung (2) 2 - 7 Sala Idrottshall
2017-02-12 10:00 211019044 IBK Hallsta (3) - IFK Arboga (4) 3 - 3 Sporthallen Hallstahammar
2017-02-12 11:15 211019060 Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) - Knäppmora AIK (1) 0 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-12 12:45 211019042 Rönnby IBK Ung (5) - Skogsgymnastikens IBS (1) 11 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-02-18 10:00 211019047 Västerås IBS Ung (2) - Rönnby IBK Ung (5) 3 - 1 Klövernhallen Plan 1
2017-02-18 17:15 211019046 IFK Arboga (4) - IBK Sala (4) 4 - 6 Vasahallen
2017-02-19 11:00 211019061 IBK Hallsta (3) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) 6 - 1 Sporthallen Hallstahammar
2017-02-19 12:00 211019048 Skogsgymnastikens IBS (1) - Knäppmora AIK (1) 8 - 2 Klackbergsgården
2017-03-11 12:00 211019050 Knäppmora AIK (1) - Västerås IBS Ung (2) 2 - 2 Skinnskattebergs Sporthall
2017-03-11 12:30 211019062 Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) - Skogsgymnastikens IBS (1) 0 - 25 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-12 12:30 211019052 IBK Sala (4) - IBK Hallsta (3) 5 - 2 Sala Idrottshall
2017-03-12 17:15 211019051 Rönnby IBK Ung (5) - IFK Arboga (4) 7 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-03-19 10:00 211019054 IBK Hallsta (3) - Rönnby IBK Ung (5) 5 - 8 Sporthallen Hallstahammar
2017-03-19 12:00 211019056 Västerås IBS Ung (2) - Skogsgymnastikens IBS (1) 5 - 9 Klövernhallen Plan 1
2017-03-19 12:00 211019063 IBK Sala (4) - Rönnby IBK Ung (nytt lag klass 4) 11 - 2 Sala Idrottshall
2017-03-19 14:45 211019055 IFK Arboga (4) - Knäppmora AIK (1) 0 - 7 Vasahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis