Ford Herrar (2016/17)

Gruppspel
Herrar Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:00 602001006 FBC Sisjön H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 8 - 10 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2016-10-01 13:00 602001001 Porthälla IBS - Landvetter IBK H2 5 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Qvisthallen
2016-10-01 14:00 602001005 Frölunda IBK H2 - Lindome IBK H2 9 - 6 Andreas Rolén, Hajrudin Begic Frölunda Kulturhus
2016-10-01 15:00 602001003 Myggenäs IBK Div 2 - Guldhedens IK H2 5 - 6 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Häggvallsskolan
2016-10-02 15:00 602001002 Burås IK H2 - Billingsfors IBK H2 4 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2016-10-02 18:30 602001004 FBC Aspen H2 - IBF Älvstranden H2 3 - 4 e.förl. Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2016-10-07 19:30 602001011 Billingsfors IBK H2 - Myggenäs IBK Div 2 7 - 1 Jim Olausson, Carl Otterström Billingsfors Bollhall
2016-10-07 20:00 602001008 Lindome IBK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2016-10-09 13:40 602001007 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Porthälla IBS 3 - 7 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Mimershus A-hallen
2016-10-09 14:00 602001009 IBF Älvstranden H2 - Frölunda IBK H2 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2016-10-09 14:00 602001012 Landvetter IBK H2 - Burås IK H2 5 - 8 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Landvetter Idrottshall
2016-10-09 19:00 602001010 Guldhedens IK H2 - FBC Aspen H2 9 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Valhalla A-hall
2016-10-12 19:00 602001017 FBC Sisjön H2 - IBF Älvstranden H2 5 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Salming Arena
2016-10-12 20:00 602001014 Myggenäs IBK Div 2 - Landvetter IBK H2 4 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2016-10-13 19:00 602001015 FBC Aspen H2 - Billingsfors IBK H2 3 - 8 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2016-10-13 19:00 602001016 Frölunda IBK H2 - Guldhedens IK H2 5 - 4 e.förl. Andreas Rolén, Oliver Engström Frölunda Kulturhus
2016-10-13 20:45 602001013 Burås IK H2 - Porthälla IBS 7 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2016-10-13 20:45 602001018 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Lindome IBK H2 4 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-10-15 15:00 602001022 Billingsfors IBK H2 - Frölunda IBK H2 5 - 9 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Billingsfors Bollhall
2016-10-16 12:30 602001019 Porthälla IBS - Lindome IBK H2 5 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Vallhamra Sportcenter
2016-10-16 14:00 602001023 Landvetter IBK H2 - FBC Aspen H2 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-10-16 16:30 602001021 Guldhedens IK H2 - FBC Sisjön H2 5 - 10 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Valhalla A-hall
2016-10-16 17:00 602001020 IBF Älvstranden H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 6 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2016-10-18 20:00 602001024 Burås IK H2 - Myggenäs IBK Div 2 4 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Svingelns Sporthall
2016-10-21 19:30 602001028 FBC Sisjön H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2016-10-22 14:00 602001027 Frölunda IBK H2 - Landvetter IBK H2 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2016-10-22 14:00 602001030 Lindome IBK H2 - IBF Älvstranden H2 5 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2016-10-22 15:00 602001025 Myggenäs IBK Div 2 - Porthälla IBS 7 - 11 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Häggvallsskolan
2016-10-23 17:00 602001029 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Guldhedens IK H2 6 - 4 Oliver Engström, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2016-10-23 18:40 602001026 FBC Aspen H2 - Burås IK H2 5 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2016-10-28 19:00 602001033 Billingsfors IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 4 - 4 e.förl. Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Billingsfors Bollhall
2016-10-28 20:00 602001036 Myggenäs IBK Div 2 - FBC Aspen H2 8 - 9 e.förl. Bo Olsson, Christian Ragnevi Häggvallsskolan
2016-10-30 14:00 602001034 Landvetter IBK H2 - FBC Sisjön H2 7 - 4 Joakim Amri Nilsson, Robin Boqvist Landvetter Idrottshall
2016-10-30 14:10 602001031 Porthälla IBS - IBF Älvstranden H2 9 - 8 Oliver Engström, Kevin Larsson Vallhamra Sportcenter
2016-10-30 16:30 602001032 Guldhedens IK H2 - Lindome IBK H2 12 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Valhalla A-hall
2016-10-30 17:30 602001035 Burås IK H2 - Frölunda IBK H2 11 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2016-11-04 19:00 602001039 FBC Sisjön H2 - Burås IK H2 5 - 4 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2016-11-04 19:45 602001041 Lindome IBK H2 - Billingsfors IBK H2 10 - 7 Joakim Amri Nilsson, Robin Boqvist Almåshallen B
2016-11-06 16:00 602001038 Frölunda IBK H2 - Myggenäs IBK Div 2 11 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Frölunda Kulturhus
2016-11-06 18:30 602001037 FBC Aspen H2 - Porthälla IBS 4 - 8 Oliver Engström, Kevin Larsson Rydsbergshallen
2016-11-06 19:00 602001040 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Landvetter IBK H2 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-11-06 19:30 602001042 IBF Älvstranden H2 - Guldhedens IK H2 6 - 4 Jesper Axelsson, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 1
2016-11-11 19:00 602001043 Porthälla IBS - Guldhedens IK H2 12 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Vallhamra Sportcenter
2016-11-11 19:30 602001044 Billingsfors IBK H2 - IBF Älvstranden H2 6 - 5 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Billingsfors Bollhall
2016-11-12 15:00 602001047 Myggenäs IBK Div 2 - FBC Sisjön H2 4 - 9 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2016-11-13 12:00 602001048 FBC Aspen H2 - Frölunda IBK H2 8 - 8 e.förl. Adnan Tongur, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2016-11-13 14:00 602001045 Landvetter IBK H2 - Lindome IBK H2 9 - 11 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2016-11-13 15:00 602001046 Burås IK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 7 Oliver Engström, Kevin Larsson Svingelns Sporthall
2016-11-18 19:00 602001050 FBC Sisjön H2 - FBC Aspen H2 13 - 4 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Salming Arena
2016-11-19 14:00 602001049 Frölunda IBK H2 - Porthälla IBS 8 - 12 Oliver Engström, Kevin Larsson Frölunda Kulturhus
2016-11-19 14:00 602001052 Lindome IBK H2 - Burås IK H2 3 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen B
2016-11-20 14:00 602001053 IBF Älvstranden H2 - Landvetter IBK H2 3 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 1
2016-11-20 16:30 602001054 Guldhedens IK H2 - Billingsfors IBK H2 3 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Valhalla A-hall
2016-11-20 19:00 602001051 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Myggenäs IBK Div 2 9 - 5 Andreas Rolén, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2016-11-26 14:00 602001056 Landvetter IBK H2 - Guldhedens IK H2 7 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2016-11-26 14:00 602001060 Frölunda IBK H2 - FBC Sisjön H2 2 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Frölunda Kulturhus
2016-11-26 15:00 602001058 Myggenäs IBK Div 2 - Lindome IBK H2 7 - 6 e.förl. Martin Larsson, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2016-11-27 14:10 602001055 Porthälla IBS - Billingsfors IBK H2 7 - 6 e.förl. Henrik Lord Johansson, Peter Novakovic Vallhamra Sportcenter
2016-11-27 17:30 602001057 Burås IK H2 - IBF Älvstranden H2 7 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Svingelns Sporthall
2016-11-27 18:30 602001059 FBC Aspen H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 5 - 6 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2016-11-30 19:15 602001064 Myggenäs IBK Div 2 - IBF Älvstranden H2 3 - 6 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Häggvallsskolan
2016-12-02 19:00 602001061 FBC Sisjön H2 - Porthälla IBS 3 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Salming Arena
2016-12-03 16:00 602001063 Lindome IBK H2 - FBC Aspen H2 6 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Almåshallen B
2016-12-04 16:30 602001065 Guldhedens IK H2 - Burås IK H2 6 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lisebergshallen
2016-12-04 17:00 602001066 Billingsfors IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 3 Björn Svensson, Bo Olsson Billingsfors Bollhall
2016-12-04 19:15 602001062 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Frölunda IBK H2 10 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-12-09 19:30 602001068 Billingsfors IBK H2 - Burås IK H2 12 - 5 Martin Larsson, Mikael Molldén Billingsfors Bollhall
2016-12-09 19:45 602001071 Lindome IBK H2 - Frölunda IBK H2 14 - 10 Robin Boqvist, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2016-12-10 16:00 602001072 Sportlife Kungälvs IBK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-12-11 15:00 602001067 Landvetter IBK H2 - Porthälla IBS 6 - 9 Mona Franzon, Josefine Hedelind Landvetter Idrottshall
2016-12-11 15:00 602001069 Guldhedens IK H2 - Myggenäs IBK Div 2 6 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Svingelns Sporthall
2016-12-11 18:30 602001070 IBF Älvstranden H2 - FBC Aspen H2 5 - 2 Adnan Tongur, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 1
2016-12-16 19:00 602001074 FBC Sisjön H2 - Lindome IBK H2 7 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2016-12-17 14:00 602001075 Frölunda IBK H2 - IBF Älvstranden H2 10 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Frölunda Kulturhus
2016-12-17 15:00 602001077 Myggenäs IBK Div 2 - Billingsfors IBK H2 5 - 5 e.förl. Bo Olsson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2016-12-18 14:10 602001073 Porthälla IBS - Sportlife Kungälvs IBK H2 10 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2016-12-18 15:00 602001078 Burås IK H2 - Landvetter IBK H2 4 - 5 Fredrik Sävestrand, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2016-12-18 18:30 602001076 FBC Aspen H2 - Guldhedens IK H2 5 - 4 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2017-01-13 19:30 602001081 Billingsfors IBK H2 - FBC Aspen H2 9 - 6 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Billingsfors Bollhall
2017-01-13 19:45 602001084 Lindome IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-01-15 13:30 602001080 Landvetter IBK H2 - Myggenäs IBK Div 2 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-01-15 14:00 602001083 IBF Älvstranden H2 - FBC Sisjön H2 6 - 7 Peter Novakovic, Besim Mehmedagic Tuve Sporthall
2017-01-15 14:10 602001079 Porthälla IBS - Burås IK H2 10 - 9 e.förl. Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter
2017-01-15 16:30 602001082 Guldhedens IK H2 - Frölunda IBK H2 6 - 5 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2017-01-16 20:00 602001085 Lindome IBK H2 - Porthälla IBS 5 - 9 Oliver Engström, Kevin Larsson Almåshallen B
2017-01-20 19:00 602001087 FBC Sisjön H2 - Guldhedens IK H2 13 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2017-01-20 20:00 602001090 Myggenäs IBK Div 2 - Burås IK H2 7 - 6 Martin Larsson, Mikael Molldén Häggvallsskolan
2017-01-21 14:00 602001088 Frölunda IBK H2 - Billingsfors IBK H2 9 - 8 e.förl. Gustav Glansén, Andreas Rolén Frölunda Kulturhus
2017-01-22 18:30 602001089 FBC Aspen H2 - Landvetter IBK H2 1 - 4 Oliver Engström, Kevin Larsson Rydsbergshallen
2017-01-22 19:00 602001086 Sportlife Kungälvs IBK H2 - IBF Älvstranden H2 8 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2017-01-25 19:00 602001096 IBF Älvstranden H2 - Lindome IBK H2 7 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-01-25 19:30 602001091 Porthälla IBS - Myggenäs IBK Div 2 8 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Qvisthallen
2017-01-25 19:30 602001094 Billingsfors IBK H2 - FBC Sisjön H2 5 - 6 e.förl. Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2017-01-26 20:30 602001092 Burås IK H2 - FBC Aspen H2 7 - 9 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2017-01-27 19:00 602001095 Guldhedens IK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 5 - 10 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Lisebergshallen
2017-01-29 14:00 602001093 Landvetter IBK H2 - Frölunda IBK H2 8 - 9 e.förl. Kevin Larsson, Fredrik Sävestrand Landvetter Idrottshall
2017-01-27 19:00 602001100 FBC Sisjön H2 - Landvetter IBK H2 11 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2017-01-28 17:00 602001098 Lindome IBK H2 - Guldhedens IK H2 9 - 5 Joakim Amri Nilsson, Fredrik Sävestrand Skånhällaskolan
2017-01-29 16:30 602001099 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Billingsfors IBK H2 6 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2017-01-29 19:30 602001097 IBF Älvstranden H2 - Porthälla IBS 3 - 5 Fredrik Sävestrand, Jesper Axelsson Lundbystrand 1
2017-01-29 19:30 602001102 FBC Aspen H2 - Myggenäs IBK Div 2 6 - 8 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2017-02-21 20:00 602001101 Frölunda IBK H2 - Burås IK H2 3 - 4 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Frölunda Kulturhus
2017-02-03 19:30 602001107 Billingsfors IBK H2 - Lindome IBK H2 6 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2017-02-03 20:00 602001104 Myggenäs IBK Div 2 - Frölunda IBK H2 3 - 5 Mikael Molldén, Kevin Nilsson Häggvallsskolan
2017-02-05 14:00 602001106 Landvetter IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 9 - 8 Oliver Engström, Kevin Larsson Landvetter Idrottshall
2017-02-05 14:10 602001103 Porthälla IBS - FBC Aspen H2 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2017-02-05 16:30 602001108 Guldhedens IK H2 - IBF Älvstranden H2 5 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla A-hall
2017-02-05 17:30 602001105 Burås IK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 6 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Svingelns Sporthall
2017-02-10 19:00 602001113 FBC Sisjön H2 - Myggenäs IBK Div 2 11 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2017-02-10 19:30 602001110 IBF Älvstranden H2 - Billingsfors IBK H2 4 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2017-02-11 14:00 602001111 Lindome IBK H2 - Landvetter IBK H2 6 - 8 Gustav Glansén, Fredrik Sävestrand Almåshallen B
2017-02-11 14:00 602001114 Frölunda IBK H2 - FBC Aspen H2 5 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Frölunda Kulturhus
2017-02-12 16:30 602001109 Guldhedens IK H2 - Porthälla IBS 10 - 14 Oliver Engström, Kevin Larsson Valhalla A-hall
2017-02-12 19:15 602001112 Sportlife Kungälvs IBK H2 - Burås IK H2 8 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2017-02-17 19:30 602001120 Billingsfors IBK H2 - Guldhedens IK H2 4 - 8 Karl-Olof Carlin, Martin Larsson Billingsfors Bollhall
2017-02-17 20:00 602001118 Burås IK H2 - Lindome IBK H2 11 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Svingelns Sporthall
2017-02-18 15:00 602001117 Myggenäs IBK Div 2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 3 - 6 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Häggvallsskolan
2017-02-19 14:00 602001119 Landvetter IBK H2 - IBF Älvstranden H2 5 - 6 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2017-02-19 14:10 602001115 Porthälla IBS - Frölunda IBK H2 8 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Vallhamra Sportcenter
2017-02-19 17:30 602001116 FBC Aspen H2 - FBC Sisjön H2 4 - 5 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2017-02-24 19:00 602001126 FBC Sisjön H2 - Frölunda IBK H2 11 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Salming Arena
2017-02-25 10:00 602001122 Guldhedens IK H2 - Landvetter IBK H2 12 - 8 Pierre Eberhard Berg, Jesper Axelsson Lisebergshallen
2017-02-25 16:00 602001121 Billingsfors IBK H2 - Porthälla IBS 3 - 10 Billingsfors Bollhall
2017-02-25 17:00 602001124 Lindome IBK H2 - Myggenäs IBK Div 2 6 - 7 e.förl. Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Almåshallen B
2017-02-26 14:00 602001123 IBF Älvstranden H2 - Burås IK H2 2 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 1
2017-02-26 19:15 602001125 Sportlife Kungälvs IBK H2 - FBC Aspen H2 8 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-03-05 16:00 602001128 Frölunda IBK H2 - Sportlife Kungälvs IBK H2 4 - 6 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Frölunda Kulturhus
2017-03-05 16:00 602001129 FBC Aspen H2 - Lindome IBK H2 9 - 10 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Hjällsnäshallen
2017-03-05 16:00 602001130 IBF Älvstranden H2 - Myggenäs IBK Div 2 5 - 6 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 1
2017-03-05 16:00 602001131 Burås IK H2 - Guldhedens IK H2 4 - 9 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2017-03-05 16:00 602001132 Landvetter IBK H2 - Billingsfors IBK H2 7 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-03-05 19:00 602001127 Porthälla IBS - FBC Sisjön H2 4 - 3 Oliver Engström, Kevin Larsson Partille Arena B-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Porthälla IBS 22 17 2 (2) 3 177-127 50 55
2. FBC Sisjön H2 22 15 3 (3) 4 164-100 64 51
3. Sportlife Kungälvs IBK H2 22 15 2 (1) 5 152-113 39 48
4. Billingsfors IBK H2 22 11 5 (0) 6 134-125 9 38
5. Landvetter IBK H2 22 11 2 (0) 9 130-139 -9 35
6. Lindome IBK H2 22 10 2 (0) 10 145-154 -9 32
7. Guldhedens IK H2 22 9 3 (1) 10 141-155 -14 31
8. Frölunda IBK H2 22 6 6 (3) 10 140-164 -24 27
9. Burås IK H2 22 6 3 (1) 13 122-133 -11 22
10. IBF Älvstranden H2 22 5 3 (2) 14 113-129 -16 20
11. Myggenäs IBK Div 2 22 4 5 (3) 13 117-151 -34 20
12. FBC Aspen H2 22 2 6 (2) 14 104-149 -45 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:30 603001004 Dingle AIK H3 - Marstrands IBK H3 7 - 4 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Munkedals Idrottshall
2016-09-30 20:00 603001001 Eken IBK H3 - Hisingskärra IBK H3 14 - 8 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Ekenskolan
2016-10-01 14:00 603001002 Pixbo Wallenstam IBF - Öckerö IBK H3 7 - 5 Fredrik Sävestrand, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2016-10-01 14:00 603001006 Hovås IBK - Surte IS IBK H3 9 - 5 Oscar Carestam, Adem Can Lisebergshallen
2016-10-02 13:00 603001005 FBC Lerum H3 - Floda IBK H3 5 - 3 Jesper Axelsson, Jervand Hakopian Hjällsnäshallen
2016-10-02 17:30 603001003 Mölndals Övre SK - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 1 - 12 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Aktiviteten A-Hall
2016-10-07 19:30 603001010 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Dingle AIK H3 6 - 4 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Stenab arena
2016-10-08 12:00 603001011 Öckerö IBK H3 - Mölndals Övre SK 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Hedenskolans Idrottshall
2016-10-08 13:00 603001007 Surte IS IBK H3 - Eken IBK H3 2 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Bohushallen
2016-10-09 12:40 603001012 Hisingskärra IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 12 Jesper Axelsson, Joakim Amri Nilsson Kärra Sporthall
2016-10-09 16:40 603001008 Floda IBK H3 - Hovås IBK 5 - 10 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Alléhallen
2016-10-09 17:45 603001009 Marstrands IBK H3 - FBC Lerum H3 12 - 7 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Munkegärdehallen
2016-10-14 19:30 603001015 Dingle AIK H3 - Öckerö IBK H3 5 - 4 Mikael Molldén, Kevin Nilsson Munkedals Idrottshall
2016-10-15 12:30 603001014 Mölndals Övre SK - Hisingskärra IBK H3 14 - 7 Pierre Eberhard Berg, Jervand Hakopian Aktiviteten A-Hall
2016-10-15 13:00 603001018 Surte IS IBK H3 - Floda IBK H3 10 - 8 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Bohushallen
2016-10-15 17:40 603001013 Pixbo Wallenstam IBF - Eken IBK H3 6 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2016-10-16 17:00 603001017 Hovås IBK - Marstrands IBK H3 5 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Lisebergshallen
2016-10-16 19:10 603001016 FBC Lerum H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 4 - 14 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Hjällsnäshallen
2016-10-21 19:30 603001021 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Hovås IBK 15 - 6 Jim Olausson, Carl Otterström Stenab arena
2016-10-21 19:30 603001022 Öckerö IBK H3 - FBC Lerum H3 12 - 2 Gustav Glansén, Aldin Hadziselmovic Hedenskolans Idrottshall
2016-10-23 13:40 603001024 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals Övre SK 5 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2016-10-23 14:45 603001020 Marstrands IBK H3 - Surte IS IBK H3 5 - 4 Pontus Ekengränd, Jervand Hakopian Mimershus A-hallen
2016-10-23 16:00 603001023 Hisingskärra IBK H3 - Dingle AIK H3 4 - 17 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2017-02-10 20:00 603001019 Eken IBK H3 - Floda IBK H3 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Ekenskolan
2016-10-26 20:00 603001029 Surte IS IBK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 6 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bohushallen
2016-10-28 19:30 603001026 Dingle AIK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 9 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Munkedals Idrottshall
2016-10-29 12:30 603001025 Mölndals Övre SK - Eken IBK H3 7 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2016-10-30 13:00 603001027 FBC Lerum H3 - Hisingskärra IBK H3 5 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Hjällsnäshallen
2016-10-30 16:30 603001030 Floda IBK H3 - Marstrands IBK H3 11 - 13 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2016-10-30 18:00 603001028 Hovås IBK - Öckerö IBK H3 6 - 9 Joakim Amri Nilsson, Robin Boqvist Lisebergshallen
2016-11-11 19:00 603001031 Eken IBK H3 - Marstrands IBK H3 5 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Ekenskolan
2016-11-11 19:30 603001032 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Floda IBK H3 6 - 5 Martin Larsson, Robin Nåred Stenab arena
2016-11-11 19:30 603001033 Öckerö IBK H3 - Surte IS IBK H3 9 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2016-11-13 15:00 603001036 Mölndals Övre SK - Dingle AIK H3 2 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Aktiviteten A-Hall
2016-11-13 16:00 603001034 Hisingskärra IBK H3 - Hovås IBK 6 - 12 Roger Zahnér, Henrik Lord Johansson Kärra Sporthall
2016-11-13 20:10 603001035 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum H3 6 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstamhallen
2016-11-18 19:30 603001037 Dingle AIK H3 - Eken IBK H3 12 - 8 Martin Larsson, Kevin Nilsson Munkedals Idrottshall
2016-11-19 13:00 603001040 Surte IS IBK H3 - Hisingskärra IBK H3 9 - 9 Jesper Axelsson, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2016-11-20 14:10 603001041 Floda IBK H3 - Öckerö IBK H3 7 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2016-11-20 17:00 603001038 FBC Lerum H3 - Mölndals Övre SK 9 - 9 Joakim Jögi, Simon Hitzeroth Hjällsnäshallen
2016-11-20 17:00 603001039 Hovås IBK - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Lisebergshallen
2016-11-20 17:30 603001042 Marstrands IBK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 6 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2016-11-22 19:00 603001045 Hisingskärra IBK H3 - Floda IBK H3 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-11-23 20:00 603001044 Öckerö IBK H3 - Marstrands IBK H3 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hedenskolans Idrottshall
2016-11-25 18:10 603001047 Mölndals Övre SK - Hovås IBK 2 - 11 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2016-11-25 19:30 603001048 Dingle AIK H3 - FBC Lerum H3 6 - 3 Karl-Olof Carlin, Martin Larsson Munkedals Idrottshall
2016-11-25 20:00 603001043 Eken IBK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ekenskolan
2016-11-27 18:45 603001046 Pixbo Wallenstam IBF - Surte IS IBK H3 9 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2016-12-02 19:30 603001054 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Öckerö IBK H3 5 - 4 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Stenab arena
2016-12-02 20:00 603001050 Hovås IBK - Dingle AIK H3 8 - 5 Magnus Persson, Roger Zahnér Lisebergshallen
2016-12-03 13:00 603001051 Surte IS IBK H3 - Mölndals Övre SK 7 - 2 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Bohushallen
2016-12-04 12:50 603001052 Floda IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Alléhallen
2016-12-04 13:30 603001049 FBC Lerum H3 - Eken IBK H3 2 - 7 Robin Boqvist, Kevin Larsson Hjällsnäshallen
2016-12-04 14:45 603001053 Marstrands IBK H3 - Hisingskärra IBK H3 12 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-11-04 20:00 603001055 Eken IBK H3 - Öckerö IBK H3 6 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2016-12-06 19:00 603001056 Hisingskärra IBK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 3 - 7 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2016-12-09 19:30 603001059 Dingle AIK H3 - Surte IS IBK H3 8 - 8 Bo Olsson, Björn Svensson Munkedals Idrottshall
2016-12-10 14:40 603001058 Mölndals Övre SK - Floda IBK H3 4 - 9 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Ekenskolan
2016-12-10 20:10 603001057 Pixbo Wallenstam IBF - Marstrands IBK H3 4 - 2 Joakim Amri Nilsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-12-11 13:30 603001060 FBC Lerum H3 - Hovås IBK 8 - 11 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hjällsnäshallen
2016-12-16 19:30 603001065 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Bo Olsson, Björn Svensson Stenab arena
2016-12-16 19:30 603001066 Öckerö IBK H3 - Hisingskärra IBK H3 13 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hedenskolans Idrottshall
2016-12-18 17:00 603001063 Floda IBK H3 - Dingle AIK H3 4 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2016-12-18 17:00 603001064 Marstrands IBK H3 - Mölndals Övre SK 15 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adam Jällfält Mimershus A-hallen
2017-01-04 19:15 603001062 Surte IS IBK H3 - FBC Lerum H3 13 - 5 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Bohushallen
2017-02-12 14:40 603001061 Hovås IBK - Eken IBK H3 13 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lisebergshallen
2017-01-13 19:30 603001068 Öckerö IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Hedenskolans Idrottshall
2017-01-13 19:30 603001069 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Mölndals Övre SK 19 - 2 Richard Berndtsson, Martin Larsson Stenab arena
2017-01-14 13:00 603001072 Surte IS IBK H3 - Hovås IBK 5 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Bohushallen
2017-01-15 14:50 603001067 Hisingskärra IBK H3 - Eken IBK H3 7 - 16 Lazo Cesto, Henry Tames Kärra Sporthall
2017-01-15 15:50 603001071 Floda IBK H3 - FBC Lerum H3 11 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Alléhallen
2017-01-15 19:00 603001070 Marstrands IBK H3 - Dingle AIK H3 4 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-01-20 19:30 603001073 Eken IBK H3 - Surte IS IBK H3 5 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2017-01-20 19:30 603001076 Dingle AIK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 7 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Munkedals Idrottshall
2017-01-20 20:15 603001077 Mölndals Övre SK - Öckerö IBK H3 4 - 5 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2017-01-22 13:30 603001075 FBC Lerum H3 - Marstrands IBK H3 5 - 8 Jesper Axelsson, Fredrik Sävestrand Hjällsnäshallen
2017-01-22 18:00 603001074 Hovås IBK - Floda IBK H3 6 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lisebergshallen
2017-01-22 19:00 603001078 Pixbo Wallenstam IBF - Hisingskärra IBK H3 12 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-01-24 19:00 603001080 Hisingskärra IBK H3 - Mölndals Övre SK 7 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2017-01-27 19:30 603001081 Öckerö IBK H3 - Dingle AIK H3 6 - 3 Roger Zahnér, Adam Jällfält Hedenskolans Idrottshall
2017-01-27 19:30 603001082 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - FBC Lerum H3 WO (5 - 0) Stenab arena
2017-01-27 20:00 603001079 Eken IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 8 Hajrudin Begic, Fredrik Sävestrand Ekenskolan
2017-01-29 14:00 603001083 Marstrands IBK H3 - Hovås IBK 5 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2017-01-29 15:50 603001084 Floda IBK H3 - Surte IS IBK H3 12 - 10 Kari Kyyrä, Magnus Persson Alléhallen
2017-02-03 19:30 603001089 Dingle AIK H3 - Hisingskärra IBK H3 18 - 5 Matilda Svenblad, Linus Backlund Munkedals Idrottshall
2017-02-03 20:15 603001090 Mölndals Övre SK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2017-02-04 13:00 603001086 Surte IS IBK H3 - Marstrands IBK H3 6 - 10 Pierre Eberhard Berg, Henry Tames Bohushallen
2017-02-04 14:40 603001088 FBC Lerum H3 - Öckerö IBK H3 6 - 17 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2017-02-04 16:00 603001087 Hovås IBK - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 9 - 10 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Lisebergshallen
2017-02-05 16:40 603001085 Floda IBK H3 - Eken IBK H3 7 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Alléhallen
2017-02-17 19:00 603001091 Eken IBK H3 - Mölndals Övre SK 5 - 4 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Ekenskolan
2017-02-17 19:30 603001094 Öckerö IBK H3 - Hovås IBK 5 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2017-02-17 19:30 603001095 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Surte IS IBK H3 7 - 5 Bo Olsson, Björn Svensson Stenab arena
2017-02-18 18:30 603001092 Pixbo Wallenstam IBF - Dingle AIK H3 5 - 8 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Wallenstamhallen
2017-02-19 19:00 603001096 Marstrands IBK H3 - Floda IBK H3 10 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Munkegärdehallen
2017-02-28 19:00 603001093 Hisingskärra IBK H3 - FBC Lerum H3 7 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2017-02-21 20:30 603001100 Hovås IBK - Hisingskärra IBK H3 7 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lisebergshallen
2017-02-24 19:30 603001102 Dingle AIK H3 - Mölndals Övre SK 16 - 8 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Munkedals Idrottshall
2017-02-25 13:00 603001099 Surte IS IBK H3 - Öckerö IBK H3 9 - 4 Adam Kruse, Gustav Glansén Bohushallen
2017-02-25 16:45 603001101 FBC Lerum H3 - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hjällsnäshallen
2017-02-26 14:30 603001097 Marstrands IBK H3 - Eken IBK H3 9 - 5 Joakim Amri Nilsson, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2017-02-26 16:40 603001098 Floda IBK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2017-03-03 18:15 603001104 Mölndals Övre SK - FBC Lerum H3 10 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Aktiviteten A-Hall
2017-03-03 18:40 603001105 Pixbo Wallenstam IBF - Hovås IBK 7 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-03-03 19:30 603001107 Öckerö IBK H3 - Floda IBK H3 7 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2017-03-03 19:30 603001108 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Marstrands IBK H3 8 - 6 Linus Backlund, Kevin Nilsson Stenab arena
2017-03-03 20:00 603001103 Eken IBK H3 - Dingle AIK H3 5 - 12 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2017-03-05 13:40 603001106 Hisingskärra IBK H3 - Surte IS IBK H3 6 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2017-03-10 19:30 603001109 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Eken IBK H3 7 - 3 Jim Olausson, Martin Larsson Stenab arena
2017-03-11 13:00 603001112 Surte IS IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Bohushallen
2017-03-12 13:30 603001114 FBC Lerum H3 - Dingle AIK H3 8 - 22 Fredrik Sävestrand, Henrik Lord Johansson Hjällsnäshallen
2017-03-12 14:00 603001113 Hovås IBK - Mölndals Övre SK 11 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lisebergshallen
2017-03-12 16:40 603001111 Floda IBK H3 - Hisingskärra IBK H3 7 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2017-03-12 16:45 603001110 Marstrands IBK H3 - Öckerö IBK H3 8 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2017-03-17 19:30 603001116 Dingle AIK H3 - Hovås IBK 9 - 6 Karl-Olof Carlin, Mikael Molldén Munkedals Idrottshall
2017-03-17 19:30 603001120 Öckerö IBK H3 - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 4 - 7 Hajrudin Begic, Joakim Amri Nilsson Hedenskolans Idrottshall
2017-03-19 12:40 603001119 Hisingskärra IBK H3 - Marstrands IBK H3 5 - 22 Gustav Glansén, Andreas Rolén Kärra Sporthall
2017-03-20 20:10 603001117 Mölndals Övre SK - Surte IS IBK H3 7 - 15 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Aktiviteten A-Hall
2017-03-25 16:00 603001118 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK H3 4 - 9 Henry Tames, Aldin Hadziselmovic Wallenstamhallen
2017-03-27 20:00 603001115 Eken IBK H3 - FBC Lerum H3 19 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ekenskolan
2017-03-24 19:30 603001121 Öckerö IBK H3 - Eken IBK H3 12 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Hedenskolans Idrottshall
2017-03-24 19:30 603001122 Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 - Hisingskärra IBK H3 WO (5 - 0) Stenab arena
2017-03-25 13:00 603001125 Surte IS IBK H3 - Dingle AIK H3 8 - 11 Gustav Glansén, Andreas Rolén Bohushallen
2017-03-26 16:30 603001124 Floda IBK H3 - Mölndals Övre SK 7 - 6 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Alléhallen
2017-03-26 17:00 603001126 Hovås IBK - FBC Lerum H3 13 - 3 Fredrik Sävestrand, Aldin Hadziselmovic Lisebergshallen
2017-03-26 19:20 603001123 Marstrands IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Mimershus A-hallen
2017-03-31 19:00 603001127 Eken IBK H3 - Hovås IBK 4 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ekenskolan
2017-03-31 19:00 603001131 Pixbo Wallenstam IBF - Herrestads AIF/IBF Walkesborg 99 9 - 7 Robin Cederdahl, Fredrik Sävestrand Wallenstamhallen
2017-03-31 19:30 603001129 Dingle AIK H3 - Floda IBK H3 5 - 8 Kevin Nilsson, Matilda Svenblad Munkedals Idrottshall
2017-03-31 20:15 603001130 Mölndals Övre SK - Marstrands IBK H3 7 - 13 Besim Mehmedagic, Jesper Axelsson Aktiviteten A-Hall
2017-04-02 13:30 603001128 FBC Lerum H3 - Surte IS IBK H3 6 - 10 Torbjörn Zahner, Adam Jällfält Hjällsnäshallen
2017-04-02 16:00 603001132 Hisingskärra IBK H3 - Öckerö IBK H3 6 - 17 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Herrestads AIF/ IBF Walkesborg 99 22 19 1 2 172-93 79 58
2. Marstrands IBK H3 22 15 3 4 187-112 75 48
3. Dingle AIK H3 22 14 2 6 202-131 71 44
4. Hovås IBK 22 14 2 6 182-150 32 44
5. Öckerö IBK H3 22 13 3 6 167-109 58 42
6. Floda IBK H3 22 11 1 10 152-145 7 34
7. Pixbo Wallenstam IBF 22 10 1 11 143-131 12 31
8. Eken IBK H3 22 8 2 12 162-159 3 26
9. Surte IS IBK H3 22 7 4 11 159-158 1 25
10. Mölndals Övre SK 22 5 1 16 119-203 -84 16
11. Hisingskärra IBK H3 22 3 1 18 111-242 -131 10
12. FBC Lerum H3 22 2 1 19 106-229 -123 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 19:00 604001003 Stenungsunds IBK U H4 - Guldringen IBK H4 9 - 5 Joakim Almroth, Richard Berndtsson Stenungsund Arena
2016-10-02 12:00 604001006 IK Zenith H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2016-10-02 19:15 604001001 Kärra IBK H4 - Ale IBF H4 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Jesper Dammert Lillekärrshallen
2016-10-03 20:30 604001005 Romelanda UF H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 8 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2016-10-06 20:15 604001004 Sävedalens IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 14 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2016-10-08 17:00 604001007 Svartedalens IBK H4 - Kärra IBK H4 7 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2016-10-09 15:00 604001010 Guldringen IBK H4 - Sävedalens IBK H4 2 - 9 Jervand Hakopian, Oscar Olesen Flatåsskolan
2016-10-09 16:30 604001011 Sörgårdens IBF H4 - Stenungsunds IBK U H4 5 - 12 Peter Bertlin, Pierre Eberhard Berg Valhalla C-hall
2016-10-09 18:30 604001008 Sportlife Kungälvs IBK H4 - IK Zenith H4 4 - 6 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-10-30 11:29 604001009 Västra Frölunda FK H4 - Romelanda UF H4 3 - 11 Torbjörn Zahner, Besim Mehmedagic Valhalla A-hall
2016-10-13 20:30 604001016 Romelanda UF H4 - Guldringen IBK H4 6 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Flatåsskolan
2016-10-15 17:00 604001018 Svartedalens IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 9 - 8 Adam Kruse, Oliver Engström Lundbystrand 4
2016-10-15 18:15 604001015 Sävedalens IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 9 - 2 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Vallhamra Sportcenter
2016-10-15 18:30 604001014 Stenungsunds IBK U H4 - Ale IBF H4 13 - 4 Christian Ragnevi, Robin Nåred Stenungsund Arena
2016-10-16 14:45 604001017 IK Zenith H4 - Västra Frölunda FK H4 8 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Lundbystrand 4
2016-10-22 12:15 604001023 Ale IBF H4 - Sävedalens IBK H4 7 - 12 Roger Zahnér, Adam Jällfält Ale Kulturrum
2016-10-23 13:00 604001020 Västra Frölunda FK H4 - Svartedalens IBK H4 5 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2016-10-23 15:00 604001022 Sörgårdens IBF H4 - Romelanda UF H4 4 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2016-10-23 15:40 604001021 Guldringen IBK H4 - IK Zenith H4 7 - 9 Kari Kyyrä, Magnus Persson Flatåsskolan
2016-10-23 19:15 604001019 Kärra IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 8 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2016-10-30 10:15 604001025 Stenungsunds IBK U H4 - Kärra IBK H4 13 - 3 Tommas Bråten, Martin Larsson Stenungsund Arena
2016-11-05 19:00 604001030 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 3 - 6 Jesper Axelsson, Andreas Rolén Kastellegårdshallen
2016-11-06 14:00 604001027 Romelanda UF H4 - Ale IBF H4 10 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Mimershus A-hallen
2016-11-06 16:10 604001028 IK Zenith H4 - Sörgårdens IBF H4 9 - 3 Ej offentliggjord, Joakim Jögi Björlanda Idrottshall
2016-11-10 20:30 604001029 Svartedalens IBK H4 - Guldringen IBK H4 9 - 4 Oscar Carestam, Carl Flyning Flatåsskolan
2016-11-12 12:15 604001034 Ale IBF H4 - IK Zenith H4 4 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ale Kulturrum
2016-11-12 18:00 604001036 Stenungsunds IBK U H4 - Sävedalens IBK H4 7 - 4 Walter Wästhage, Mikael Molldén Stenungsund Arena
2016-11-12 19:15 604001033 Sörgårdens IBF H4 - Svartedalens IBK H4 5 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2016-11-13 14:40 604001032 Guldringen IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 3 - 6 Joakim Jögi, Tomas Levin Flatåsskolan
2016-11-13 19:15 604001031 Kärra IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 8 - 7 Oscar Carestam, Pontus Ekengränd Lillekärrshallen
2016-11-19 18:15 604001037 Sävedalens IBK H4 - Kärra IBK H4 9 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2016-11-20 17:00 604001042 Västra Frölunda FK H4 - Guldringen IBK H4 5 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2016-11-20 19:00 604001040 Svartedalens IBK H4 - Ale IBF H4 9 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 3
2016-11-20 19:30 604001038 Romelanda UF H4 - Stenungsunds IBK U H4 6 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2016-11-21 20:45 604001041 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-26 12:15 604001045 Ale IBF H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 4 - 9 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2016-11-26 16:15 604001047 Stenungsunds IBK U H4 - IK Zenith H4 2 - 4 Bo Olsson, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2016-11-26 18:15 604001048 Sävedalens IBK H4 - Romelanda UF H4 7 - 7 Adam Jällfält, Roger Zahnér Vallhamra Sportcenter
2016-11-27 18:30 604001044 Sörgårdens IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 5 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2016-11-27 19:15 604001043 Kärra IBK H4 - Guldringen IBK H4 20 - 7 Roger Zahnér, Adam Jällfält Lillekärrshallen
2016-12-03 17:00 604001051 Svartedalens IBK H4 - Stenungsunds IBK U H4 3 - 8 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
2016-12-04 13:15 604001053 Västra Frölunda FK H4 - Ale IBF H4 7 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2016-12-04 13:30 604001050 IK Zenith H4 - Sävedalens IBK H4 9 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Tuve Sporthall
2016-12-04 17:30 604001049 Romelanda UF H4 - Kärra IBK H4 7 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Munkegärdehallen
2016-12-04 17:40 604001054 Guldringen IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 9 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Flatåsskolan
2016-12-10 12:15 604001056 Ale IBF H4 - Guldringen IBK H4 4 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2016-12-10 15:00 604001058 Stenungsunds IBK U H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 9 - 4 Apilou Dragin, Martin Larsson Stenungsund Arena
2016-12-10 18:15 604001059 Sävedalens IBK H4 - Svartedalens IBK H4 11 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2016-12-11 14:30 604001055 Kärra IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2017-02-12 16:00 604001060 Romelanda UF H4 - IK Zenith H4 4 - 2 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2016-12-17 13:30 604001061 IK Zenith H4 - Kärra IBK H4 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2016-12-17 14:15 604001064 Västra Frölunda FK H4 - Stenungsunds IBK U H4 7 - 9 Aldin Hadziselmovic, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2016-12-18 16:30 604001063 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Sävedalens IBK H4 5 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kastellegårdshallen
2016-12-18 17:00 604001062 Svartedalens IBK H4 - Romelanda UF H4 2 - 5 Senad Olevic, Alexander Pavlovic Lundbystrand 3
2017-02-09 20:15 604001066 Sörgårdens IBF H4 - Ale IBF H4 10 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla A-hall
2017-01-14 12:15 604001067 Ale IBF H4 - Kärra IBK H4 7 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2017-01-14 17:00 604001072 Svartedalens IBK H4 - IK Zenith H4 6 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2017-01-14 19:45 604001071 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Romelanda UF H4 4 - 8 Andreas Rolén, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2017-01-15 15:00 604001070 Västra Frölunda FK H4 - Sävedalens IBK H4 9 - 7 Roger Zahnér, Jesper Dammert Valhalla C-hall
2017-01-15 15:30 604001069 Guldringen IBK H4 - Stenungsunds IBK U H4 7 - 10 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Flatåsskolan
2017-01-21 16:15 604001077 Stenungsunds IBK U H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 6 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Stenungsund Arena
2017-01-21 17:00 604001074 IK Zenith H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 5 - 1 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Björlanda Idrottshall
2017-01-21 18:15 604001076 Sävedalens IBK H4 - Guldringen IBK H4 12 - 8 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Vallhamra Sportcenter
2017-01-22 19:00 604001075 Romelanda UF H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Munkegärdehallen
2017-01-22 19:15 604001073 Kärra IBK H4 - Svartedalens IBK H4 5 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lillekärrshallen
2017-01-28 12:15 604001080 Ale IBF H4 - Stenungsunds IBK U H4 4 - 9 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ale Kulturrum
2017-01-29 14:00 604001083 Västra Frölunda FK H4 - IK Zenith H4 3 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Valhalla C-hall
2017-01-29 16:00 604001081 Sörgårdens IBF H4 - Sävedalens IBK H4 5 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Valhalla C-hall
2017-01-29 16:20 604001082 Guldringen IBK H4 - Romelanda UF H4 3 - 9 Tomas Levin, Joakim Jögi Flatåsskolan
2017-01-29 19:00 604001084 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Svartedalens IBK H4 5 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2017-02-04 18:15 604001089 Sävedalens IBK H4 - Ale IBF H4 8 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Vallhamra Sportcenter
2017-02-05 14:00 604001087 IK Zenith H4 - Guldringen IBK H4 9 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-02-05 14:45 604001086 Svartedalens IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 9 Tomas Levin, Amir Huseinovic Lundbystrand 3
2017-02-05 20:00 604001088 Romelanda UF H4 - Sörgårdens IBF H4 9 - 10 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Munkegärdehallen
2017-02-12 19:35 604001085 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Kärra IBK H4 9 - 5 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2017-02-16 20:00 604001093 Ale IBF H4 - Romelanda UF H4 7 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ale Kulturrum
2017-02-18 14:15 604001096 Västra Frölunda FK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 5 - 9 Kari Kyyrä, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2017-02-18 16:15 604001094 Sörgårdens IBF H4 - IK Zenith H4 3 - 5 Kari Kyyrä, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2017-02-19 16:00 604001095 Guldringen IBK H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Lazo Cesto Flatåsskolan
2017-02-19 19:15 604001091 Kärra IBK H4 - Stenungsunds IBK U H4 6 - 10 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Lillekärrshallen
2017-02-25 17:00 604001099 Svartedalens IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 11 - 7 Jesper Axelsson, Martin Almsberg Lundbystrand 3
2017-02-25 17:15 604001097 Västra Frölunda FK H4 - Kärra IBK H4 7 - 6 Adam Kruse, Gustav Glansén Svingelns Sporthall
2017-02-25 18:15 604001102 Sävedalens IBK H4 - Stenungsunds IBK U H4 5 - 9 Lazo Cesto, Roger Zahnér Vallhamra Sportcenter
2017-02-26 18:10 604001100 IK Zenith H4 - Ale IBF H4 3 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2017-02-26 19:30 604001098 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Guldringen IBK H4 13 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2017-03-02 20:00 604001106 Ale IBF H4 - Svartedalens IBK H4 7 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2017-03-04 14:00 604001104 Stenungsunds IBK U H4 - Romelanda UF H4 7 - 6 Bo Olsson, Apilou Dragin Stenungsund Arena
2017-03-05 16:30 604001108 Guldringen IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Flatåsskolan
2017-03-05 17:00 604001107 Sörgårdens IBF H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 5 - 6 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Valhalla C-hall
2017-03-05 19:15 604001103 Kärra IBK H4 - Sävedalens IBK H4 2 - 3 Oscar Carestam, Martin Almsberg Lillekärrshallen
2017-03-10 19:45 604001111 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Ale IBF H4 14 - 6 Hajrudin Begic, Joakim Amri Nilsson Kastellegårdshallen
2017-03-11 13:00 604001113 IK Zenith H4 - Stenungsunds IBK U H4 5 - 8 Fredrik Sävestrand, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-03-12 13:00 604001110 Västra Frölunda FK H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Valhalla C-hall
2017-03-12 16:00 604001109 Guldringen IBK H4 - Kärra IBK H4 8 - 9 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Flatåsskolan
2017-03-12 19:00 604001114 Romelanda UF H4 - Sävedalens IBK H4 4 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2017-03-18 12:15 604001117 Stenungsunds IBK U H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 1 Walter Wästhage, Johannes Svensson Stenungsund Arena
2017-03-18 12:15 604001119 Ale IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Ale Kulturrum
2017-03-18 16:00 604001120 Sörgårdens IBF H4 - Guldringen IBK H4 7 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2017-03-18 18:15 604001116 Sävedalens IBK H4 - IK Zenith H4 4 - 7 Joakim Amri Nilsson, Kevin Larsson Vallhamra Sportcenter
2017-03-19 19:15 604001115 Kärra IBK H4 - Romelanda UF H4 5 - 3 Oliver Engström, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2017-03-24 19:45 604001124 Sportlife Kungälvs IBK H4 - Stenungsunds IBK U H4 12 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2017-03-25 16:15 604001121 Sörgårdens IBF H4 - Kärra IBK H4 9 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2017-03-25 17:00 604001125 Svartedalens IBK H4 - Sävedalens IBK H4 7 - 5 Jesper Axelsson, Adam Kruse Lundbystrand 3
2017-03-26 16:00 604001122 Guldringen IBK H4 - Ale IBF H4 5 - 12 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Flatåsskolan
2017-04-01 11:00 604001126 IK Zenith H4 - Romelanda UF H4 6 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2017-03-30 20:20 604001129 Sävedalens IBK H4 - Sportlife Kungälvs IBK H4 9 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2017-04-01 10:15 604001130 Stenungsunds IBK U H4 - Västra Frölunda FK H4 10 - 2 Linus Söderblom, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2017-04-01 12:15 604001132 Ale IBF H4 - Sörgårdens IBF H4 12 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-04-02 16:30 604001128 Romelanda UF H4 - Svartedalens IBK H4 4 - 4 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Mimershus A-hallen
2017-04-02 19:15 604001127 Kärra IBK H4 - IK Zenith H4 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lillekärrshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenungsunds IBK U H4 20 17 1 2 170-99 71 52
2. IK Zenith H4 20 14 2 4 118-79 39 44
3. Romelanda UF H4 20 10 3 7 126-98 28 33
4. Sävedalens IBK H4 20 10 2 8 148-125 23 32
5. Kärra IBK H4 20 10 1 9 125-131 -6 31
6. Svartedalens IBK H4 20 8 5 7 116-120 -4 29
7. Sportlife Kungälvs IBK H4 20 8 2 10 137-124 13 26
8. Västra Frölunda FK H4 20 8 2 10 123-153 -30 26
9. Ale IBF H4 20 7 0 13 121-150 -29 21
10. Sörgårdens IBF H4 20 6 0 14 112-149 -37 18
11. Guldringen IBK H4 20 2 2 16 112-180 -68 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 20:00 605001005 Överby IF H5 - Skår IBK H5 9 - 13 Richard Berndtsson, Kim Berndtson Nordby Supermarkethallen
2016-10-07 18:10 605001001 Mölndals IBF H5 - IK Zenith H5 6 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2016-10-08 17:15 605001004 Lindome IBK H5 - Göteborg City IBK H5 7 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Skånhällaskolan
2016-10-09 15:00 605001003 IBK Kungarna H5 - Göteborgs IBK H5 10 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Svingelns Sporthall
2016-10-15 18:00 605001009 Landvetter IBK H5 - Mölndals IBF H5 6 - 3 Simon Hitzeroth, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2016-10-16 15:00 605001006 Skår IBK H5 - Lindome IBK H5 6 - 6 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
2016-10-16 16:45 605001010 IK Zenith H5 - Överby IF H5 7 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Lundbystrand 4
2016-10-16 18:30 605001007 Göteborg City IBK H5 - IBK Kungarna H5 4 - 6 Alf Björkner, Adam Jällfält Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-10-21 20:00 605001011 Mölndals IBF H5 - Göteborgs IBK H5 8 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2016-10-23 10:10 605001014 Lindome IBK H5 - Överby IF H5 6 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skånhällaskolan
2016-10-23 17:00 605001013 IBK Kungarna H5 - Skår IBK H5 3 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2016-10-23 17:00 605001015 Landvetter IBK H5 - IK Zenith H5 8 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Landvetter Idrottshall
2016-10-30 17:20 605001019 Göteborgs IBK H5 - Landvetter IBK H5 8 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Flatåsskolan
2016-10-30 19:20 605001018 Göteborg City IBK H5 - Mölndals IBF H5 3 - 5 Christer Carlberg, Adam Jällfält Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-11-06 17:00 605001020 IK Zenith H5 - Lindome IBK H5 7 - 4 Henry Tames, Adam Jällfält Tuve Sporthall
2016-11-25 20:00 605001016 Överby IF H5 - IBK Kungarna H5 7 - 10 Anna Soovik, Linus Backlund Nordby Supermarkethallen
2016-11-11 20:10 605001021 Mölndals IBF H5 - Skår IBK H5 8 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Aktiviteten A-Hall
2016-11-12 17:15 605001023 IBK Kungarna H5 - Lindome IBK H5 5 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
2016-11-13 16:30 605001025 Landvetter IBK H5 - Göteborg City IBK H5 11 - 5 Adem Can, William Hilmersson Landvetter Idrottshall
2016-11-23 20:10 605001024 Göteborgs IBK H5 - IK Zenith H5 1 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Flatåsskolan
2016-11-04 20:00 605001027 Överby IF H5 - Mölndals IBF H5 9 - 9 Linus Backlund, Sebastian Ohlsson Nordby Supermarkethallen
2016-11-18 20:00 605001028 Skår IBK H5 - Landvetter IBK H5 8 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Skepplanda Idrottshall
2016-11-20 19:00 605001030 IK Zenith H5 - IBK Kungarna H5 5 - 10 Magnus Persson, Kari Kyyrä Tuve Sporthall
2016-11-20 20:30 605001029 Göteborg City IBK H5 - Göteborgs IBK H5 10 - 4 Alf Björkner, Jesper Axelsson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-12-03 15:30 605001031 Mölndals IBF H5 - Lindome IBK H5 10 - 8 Håkan Krafft, Kim Nielsen Aktiviteten A-Hall
2016-12-04 11:20 605001035 Landvetter IBK H5 - Överby IF H5 7 - 10 Alf Björkner, Adem Can Landvetter Idrottshall
2016-12-04 15:30 605001034 Göteborgs IBK H5 - Skår IBK H5 9 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Flatåsskolan
2016-12-04 18:30 605001033 Göteborg City IBK H5 - IK Zenith H5 7 - 6 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-12-09 20:00 605001038 Överby IF H5 - Göteborgs IBK H5 19 - 2 Richard Berndtsson, Anna Soovik Nordby Supermarkethallen
2016-12-10 17:15 605001036 IBK Kungarna H5 - Mölndals IBF H5 6 - 4 Adnan Tongur, Robin Cederdahl Svingelns Sporthall
2016-12-11 10:10 605001037 Lindome IBK H5 - Landvetter IBK H5 4 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2016-12-11 15:00 605001039 Skår IBK H5 - Göteborg City IBK H5 8 - 2 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Skepplanda Idrottshall
2016-12-16 20:00 605001042 Skår IBK H5 - IK Zenith H5 8 - 3 Henrik Nordström, Joakim Jögi Skepplanda Idrottshall
2016-12-18 17:15 605001045 Landvetter IBK H5 - IBK Kungarna H5 10 - 7 Alf Björkner, Oscar Carestam Landvetter Idrottshall
2016-12-18 18:20 605001044 Göteborgs IBK H5 - Lindome IBK H5 5 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Flatåsskolan
2016-12-18 18:30 605001043 Göteborg City IBK H5 - Överby IF H5 13 - 11 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-01-14 17:00 605001050 IK Zenith H5 - Mölndals IBF H5 4 - 8 Jesper Axelsson, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2017-01-15 15:00 605001046 Skår IBK H5 - Överby IF H5 10 - 5 Senad Olevic, Kim Nielsen Skepplanda Idrottshall
2017-01-15 17:30 605001048 Göteborgs IBK H5 - IBK Kungarna H5 2 - 10 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Flatåsskolan
2017-01-15 18:30 605001047 Göteborg City IBK H5 - Lindome IBK H5 7 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-01-20 18:15 605001051 Mölndals IBF H5 - Landvetter IBK H5 10 - 10 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2017-01-20 20:00 605001054 Lindome IBK H5 - Skår IBK H5 8 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Skånhällaskolan
2017-01-20 20:00 605001055 Överby IF H5 - IK Zenith H5 10 - 3 Tommas Bråten, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2017-01-22 16:00 605001053 IBK Kungarna H5 - Göteborg City IBK H5 8 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2017-01-27 20:00 605001056 Överby IF H5 - Lindome IBK H5 13 - 7 Jim Olausson, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2017-01-28 17:00 605001060 IK Zenith H5 - Landvetter IBK H5 4 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2017-01-29 18:30 605001059 Göteborgs IBK H5 - Mölndals IBF H5 10 - 13 Tomas Levin, Joakim Jögi Flatåsskolan
2017-02-10 20:00 605001057 Skår IBK H5 - IBK Kungarna H5 14 - 6 Mustafa Er, Amir Huseinovic Skepplanda Idrottshall
2017-02-03 18:15 605001061 Mölndals IBF H5 - Göteborg City IBK H5 8 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2017-02-05 10:10 605001064 Lindome IBK H5 - IK Zenith H5 11 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2017-02-05 18:30 605001063 IBK Kungarna H5 - Överby IF H5 6 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2017-02-05 18:30 605001065 Landvetter IBK H5 - Göteborgs IBK H5 11 - 4 Adem Can, William Hilmersson Landvetter Idrottshall
2017-02-24 20:10 605001070 IK Zenith H5 - Göteborgs IBK H5 2 - 4 Aldin Hadziselmovic, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2017-02-25 15:00 605001066 Lindome IBK H5 - IBK Kungarna H5 2 - 8 Narcis Hadziselimovic, Goran Kuduzovic Skånhällaskolan
2017-02-26 15:00 605001068 Skår IBK H5 - Mölndals IBF H5 13 - 4 Lazo Cesto, Aldin Hadziselmovic Skepplanda Idrottshall
2017-02-26 18:30 605001069 Göteborg City IBK H5 - Landvetter IBK H5 8 - 10 Lazo Cesto, Aldin Hadziselmovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-03-03 20:15 605001071 Mölndals IBF H5 - Överby IF H5 14 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Aktiviteten A-Hall
2017-03-05 15:00 605001073 IBK Kungarna H5 - IK Zenith H5 2 - 3 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Valhalla C-hall
2017-03-05 18:00 605001075 Landvetter IBK H5 - Skår IBK H5 13 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-03-05 18:30 605001074 Göteborgs IBK H5 - Göteborg City IBK H5 2 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Flatåsskolan
2017-02-24 20:00 605001078 Överby IF H5 - Landvetter IBK H5 9 - 10 Richard Berndtsson, Linus Backlund Nordby Supermarkethallen
2017-03-10 20:00 605001079 Skår IBK H5 - Göteborgs IBK H5 13 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Skepplanda Idrottshall
2017-03-11 15:00 605001080 IK Zenith H5 - Göteborg City IBK H5 3 - 7 Fredrik Sävestrand, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-03-11 17:00 605001077 Lindome IBK H5 - Mölndals IBF H5 8 - 6 Sebastian Ohlsson, Linus Ohlsson Skånhällaskolan
2017-03-12 18:00 605001084 Göteborgs IBK H5 - Överby IF H5 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Flatåsskolan
2017-03-17 18:15 605001081 Mölndals IBF H5 - IBK Kungarna H5 6 - 10 Nenad Gusevac, Robin Boqvist Aktiviteten A-Hall
2017-03-19 11:00 605001085 Landvetter IBK H5 - Lindome IBK H5 10 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-03-19 19:00 605001083 Göteborg City IBK H5 - Skår IBK H5 6 - 9 Narcis Hadziselimovic, Nenad Gusevac Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-03-24 20:00 605001089 Överby IF H5 - Göteborg City IBK H5 6 - 7 Matilda Svenblad, Anna Soovik Nordby Supermarkethallen
2017-03-25 13:00 605001088 Lindome IBK H5 - Göteborgs IBK H5 10 - 9 Robin Cederdahl, Tomas Levin Almåshallen B
2017-03-25 13:00 605001090 IK Zenith H5 - Skår IBK H5 2 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-25 18:15 605001087 IBK Kungarna H5 - Landvetter IBK H5 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK H5 16 11 3 2 139-103 36 36
2. IBK Kungarna H5 16 12 0 4 112-84 28 36
3. Skår IBK H5 16 10 1 5 136-94 42 31
4. Mölndals IBF H5 16 8 2 6 122-117 5 26
5. Göteborg City IBK H5 16 8 0 8 103-108 -5 24
6. Lindome IBK H5 16 5 3 8 98-115 -17 18
7. Överby IF H5 16 5 2 9 128-127 1 17
8. IK Zenith H5 16 4 1 11 69-101 -32 13
9. Göteborgs IBK H5 16 2 2 12 81-139 -58 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 13:00 606001004 Mölndals IBF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 5 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2016-10-09 12:30 606001002 FBC Vinga H6 - Bergums IF H6 11 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2016-10-09 18:30 606001003 Korsvägen BBK H6 - Utbynäs SK H6 3 - 7 Peter Bertlin, Pierre Eberhard Berg Valhalla C-hall
2016-10-15 11:10 606001008 Mölndals IBF H6 - Korsvägen BBK H6 9 - 8 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Ekenskolan
2016-10-15 18:55 606001007 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - FBC Vinga H6 4 - 15 Henrik Nordström, Narcis Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2016-10-16 14:00 606001005 Bergums IF H6 - Floda IBK H6 6 - 6 Jervand Hakopian, Jesper Dammert Bergumsskolan
2016-10-23 13:00 606001012 FBC Vinga H6 - Korsvägen BBK H6 21 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hall Of Flame
2016-10-23 16:00 606001010 Bergums IF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 4 - 4 Roger Zahnér, Adam Jällfält Bergumsskolan
2016-10-23 18:00 606001009 Floda IBK H6 - Utbynäs SK H6 8 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Alléhallen
2016-10-28 18:10 606001014 Mölndals IBF H6 - Utbynäs SK H6 2 - 14 Christer Carlberg, Alexander Pavlovic Aktiviteten A-Hall
2016-10-30 18:30 606001015 Korsvägen BBK H6 - Bergums IF H6 6 - 13 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Valhalla C-hall
2016-11-04 19:30 606001013 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Floda IBK H6 10 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2016-11-11 19:45 606001018 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Korsvägen BBK H6 7 - 6 Alf Björkner, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2016-11-13 18:00 606001017 Floda IBK H6 - Mölndals IBF H6 8 - 8 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Alléhallen
2016-11-13 18:30 606001019 Utbynäs SK H6 - FBC Vinga H6 4 - 16 Magnus Persson, Roger Zahnér Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-11-20 15:00 606001021 Korsvägen BBK H6 - Floda IBK H6 6 - 12 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2016-11-20 15:50 606001022 FBC Vinga H6 - Mölndals IBF H6 14 - 2 Tomas Levin, Peter Bertlin Hall Of Flame
2016-11-20 16:00 606001024 Bergums IF H6 - Utbynäs SK H6 5 - 2 Adem Can, William Hilmersson Bergumsskolan
2016-11-25 20:10 606001027 Mölndals IBF H6 - Bergums IF H6 5 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2016-11-27 17:30 606001028 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Utbynäs SK H6 8 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kastellegårdshallen
2016-11-27 18:00 606001025 Floda IBK H6 - FBC Vinga H6 3 - 22 Tomas Levin, Peter Bertlin Alléhallen
2016-12-03 17:30 606001031 Utbynäs SK H6 - Korsvägen BBK H6 12 - 0 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-12-03 19:00 606001032 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Mölndals IBF H6 11 - 2 Adam Jällfält, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2016-12-08 20:10 606001030 Bergums IF H6 - FBC Vinga H6 2 - 19 Aldin Hadziselmovic, William Hilmersson Bergumsskolan
2016-12-11 12:30 606001035 FBC Vinga H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 16 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hall Of Flame
2016-12-11 16:40 606001033 Floda IBK H6 - Bergums IF H6 5 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2017-02-22 20:15 606001036 Korsvägen BBK H6 - Mölndals IBF H6 7 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lisebergshallen
2016-12-17 17:30 606001037 Utbynäs SK H6 - Floda IBK H6 6 - 5 Adam Jällfält, Tomas Levin Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2016-12-17 18:00 606001038 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Bergums IF H6 3 - 8 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2016-12-18 12:30 606001040 Korsvägen BBK H6 - FBC Vinga H6 6 - 16 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Svingelns Sporthall
2017-01-15 14:30 606001043 Bergums IF H6 - Korsvägen BBK H6 12 - 8 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bergumsskolan
2017-01-15 18:00 606001041 Floda IBK H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 7 - 9 Kari Kyyrä, Magnus Persson Alléhallen
2017-01-15 19:00 606001042 Utbynäs SK H6 - Mölndals IBF H6 7 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2017-01-22 13:30 606001047 FBC Vinga H6 - Utbynäs SK H6 13 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2017-01-22 14:00 606001046 Korsvägen BBK H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 4 - 16 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2017-03-14 19:30 606001045 Mölndals IBF H6 - Floda IBK H6 7 - 16 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Katrinebergshallen
2017-01-28 14:30 606001050 Mölndals IBF H6 - FBC Vinga H6 3 - 10 Lazo Cesto, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2017-01-28 17:30 606001052 Utbynäs SK H6 - Bergums IF H6 8 - 3 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-01-29 18:00 606001049 Floda IBK H6 - Korsvägen BBK H6 12 - 13 Kari Kyyrä, Magnus Persson Alléhallen
2017-02-05 13:10 606001053 FBC Vinga H6 - Floda IBK H6 20 - 2 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Hall Of Flame
2017-02-05 16:00 606001055 Bergums IF H6 - Mölndals IBF H6 11 - 9 Mikael Ärlig, Alexander Pavlovic Bergumsskolan
2017-02-05 18:00 606001056 Utbynäs SK H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 5 - 6 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-02-18 10:30 606001060 Mölndals IBF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 4 - 16 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2017-02-19 13:00 606001058 FBC Vinga H6 - Bergums IF H6 11 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Hall Of Flame
2017-02-19 17:30 606001059 Korsvägen BBK H6 - Utbynäs SK H6 7 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Svingelns Sporthall
2017-02-11 10:00 606001064 Mölndals IBF H6 - Korsvägen BBK H6 6 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Lisebergshallen
2017-02-25 18:55 606001063 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - FBC Vinga H6 3 - 8 Adam Jällfält, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-02-26 16:00 606001061 Bergums IF H6 - Floda IBK H6 10 - 4 Adam Jällfält, Tomas Levin Bergumsskolan
2017-03-05 14:30 606001068 FBC Vinga H6 - Korsvägen BBK H6 20 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Hall Of Flame
2017-03-05 16:00 606001066 Bergums IF H6 - Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 4 - 5 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Bergumsskolan
2017-03-05 18:20 606001065 Floda IBK H6 - Utbynäs SK H6 9 - 8 Tomas Levin, Amir Huseinovic Alléhallen
2017-03-10 20:00 606001070 Mölndals IBF H6 - Utbynäs SK H6 6 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2017-03-12 16:15 606001069 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Floda IBK H6 19 - 11 Tomas Levin, Peter Bertlin Kastellegårdshallen
2017-03-12 17:00 606001071 Korsvägen BBK H6 - Bergums IF H6 6 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Valhalla C-hall
2017-03-18 18:10 606001075 Utbynäs SK H6 - FBC Vinga H6 2 - 10 Tomas Levin, Christer Carlberg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-03-19 18:00 606001073 Floda IBK H6 - Mölndals IBF H6 8 - 10 Aldin Hadziselmovic, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2017-03-19 19:30 606001074 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Korsvägen BBK H6 9 - 7 Robin Cederdahl, Adam Kruse Kastellegårdshallen
2017-03-26 16:00 606001080 Bergums IF H6 - Utbynäs SK H6 6 - 8 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Bergumsskolan
2017-03-26 16:15 606001077 Korsvägen BBK H6 - Floda IBK H6 16 - 9 Adam Jällfält, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2017-03-29 18:00 606001078 FBC Vinga H6 - Mölndals IBF H6 29 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hall Of Flame
2017-03-31 18:15 606001083 Mölndals IBF H6 - Bergums IF H6 7 - 14 Besim Mehmedagic, Jesper Axelsson Aktiviteten A-Hall
2017-04-02 18:00 606001081 Floda IBK H6 - FBC Vinga H6 5 - 31 Adam Jällfält, Tomas Levin Alléhallen
2017-04-02 18:00 606001084 Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta - Utbynäs SK H6 7 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Vinga H6 18 18 0 0 302-60 242 54
2. Sportlife Kungälvs IBK H6 Hålta 18 13 1 4 146-118 28 40
3. Bergums IF H6 18 8 3 7 124-127 -3 27
4. Utbynäs SK H6 18 8 0 10 113-118 -5 24
5. Floda IBK H6 18 5 2 11 134-210 -76 17
6. Korsvägen BBK H6 18 4 1 13 113-194 -81 13
7. Mölndals IBF H6 18 3 1 14 96-201 -105 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-05 19:45 607001001 Ale IBF HR - Hisingskärra IBK HR 9 - 6 Goran Kuduzovic, Fredrik Sävestrand Bohushallen
2016-10-08 15:00 607001002 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Guldhedens IK HR 5 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2016-10-08 15:15 607001003 Lindome IBK HR - Myggenäs IBK HR 16 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Skånhällaskolan
2016-10-15 16:15 607001008 Surte IS IBK HR - Lindome IBK HR 5 - 7 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Bohushallen
2016-10-16 15:00 607001006 Myggenäs IBK HR - Hisingskärra IBK HR 5 - 10 Walter Wästhage, Johannes Svensson Häggvallsskolan
2017-01-21 15:30 607001005 Guldhedens IK HR - Ale IBF HR 17 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla A-hall
2016-10-19 19:45 607001009 Ale IBF HR - Myggenäs IBK HR 7 - 7 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Bohushallen
2016-10-20 19:00 607001011 Hisingskärra IBK HR - Surte IS IBK HR 2 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Hammarkullehallen
2017-03-23 20:15 607001012 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Lindome IBK HR 10 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2016-10-27 19:30 607001014 Surte IS IBK HR - Myggenäs IBK HR 15 - 3 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Bohushallen
2016-10-29 15:00 607001016 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Hisingskärra IBK HR 16 - 2 Oscar Carestam, Carl Flyning Lundbystrand 3
2016-11-16 19:00 607001015 Lindome IBK HR - Guldhedens IK HR 12 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Streteredsskolan
2016-11-09 19:45 607001017 Ale IBF HR - Surte IS IBK HR 8 - 9 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Bohushallen
2016-11-13 12:30 607001020 Guldhedens IK HR - Hisingskärra IBK HR 15 - 3 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Svingelns Sporthall
2016-11-13 15:00 607001019 Myggenäs IBK HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 5 - 12 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2016-11-19 15:00 607001024 Guldhedens IK HR - Myggenäs IBK HR 12 - 1 Pierre Eberhard Berg, Robin Boqvist Valhalla C-hall
2016-11-21 20:15 607001021 Lindome IBK HR - Ale IBF HR 14 - 5 Nenad Gusevac, Alexander Pavlovic Almåshallen B
2016-12-15 19:00 607001022 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Surte IS IBK HR 6 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lundbystrand 4
2016-11-05 13:00 607001027 Surte IS IBK HR - Guldhedens IK HR 6 - 14 Joakim Amri Nilsson, Amir Huseinovic Bohushallen
2016-11-23 19:45 607001025 Ale IBF HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 4 - 8 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Bohushallen
2016-11-27 11:20 607001026 Lindome IBK HR - Hisingskärra IBK HR 11 - 1 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Skånhällaskolan
2016-12-01 19:00 607001029 Hisingskärra IBK HR - Ale IBF HR 5 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hammarkullehallen
2016-12-03 14:15 607001030 Guldhedens IK HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 11 - 12 Adem Can, William Hilmersson Svingelns Sporthall
2016-12-04 15:00 607001031 Myggenäs IBK HR - Lindome IBK HR 4 - 22 Sebastian Ohlsson, Linus Ohlsson Häggvallsskolan
2016-12-07 19:45 607001033 Ale IBF HR - Guldhedens IK HR 6 - 20 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Bohushallen
2016-12-08 19:00 607001034 Hisingskärra IBK HR - Myggenäs IBK HR 14 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hammarkullehallen
2016-12-11 12:20 607001036 Lindome IBK HR - Surte IS IBK HR 15 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2016-12-18 12:30 607001040 Lindome IBK HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 17 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Skånhällaskolan
2016-12-18 15:00 607001037 Myggenäs IBK HR - Ale IBF HR 3 - 3 Walter Wästhage, Linus Söderblom Häggvallsskolan
2016-12-18 17:30 607001039 Surte IS IBK HR - Hisingskärra IBK HR 7 - 2 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Bohushallen
2017-01-12 19:00 607001044 Hisingskärra IBK HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 5 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Hammarkullehallen
2017-01-15 15:00 607001042 Myggenäs IBK HR - Surte IS IBK HR 3 - 17 Sebastian Ohlsson, Markus Svensson Häggvallsskolan
2017-03-07 20:00 607001043 Guldhedens IK HR - Lindome IBK HR 7 - 10 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Valhalla C-hall
2017-01-18 20:00 607001045 Surte IS IBK HR - Ale IBF HR 11 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bohushallen
2017-01-19 19:00 607001048 Hisingskärra IBK HR - Guldhedens IK HR 4 - 12 Joakim Amri Nilsson, Roger Zahnér Hammarkullehallen
2017-01-21 17:00 607001047 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Myggenäs IBK HR 6 - 4 Oliver Engström, Kevin Larsson Lundbystrand 3
2017-01-25 19:45 607001049 Ale IBF HR - Lindome IBK HR 5 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Bohushallen
2017-01-28 13:00 607001050 Surte IS IBK HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 7 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Bohushallen
2017-03-19 17:15 607001052 Myggenäs IBK HR - Guldhedens IK HR 4 - 17 Gustaf Pettersson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2017-01-31 19:00 607001054 Hisingskärra IBK HR - Lindome IBK HR 6 - 14 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2017-02-07 20:30 607001055 Guldhedens IK HR - Surte IS IBK HR 5 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Valhalla C-hall
2017-03-09 20:15 607001053 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Ale IBF HR 13 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Tuve Sporthall
2017-02-08 18:45 607001059 Lindome IBK HR - Myggenäs IBK HR 26 - 0 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Streteredsskolan
2017-02-15 19:45 607001057 Ale IBF HR - Hisingskärra IBK HR 8 - 9 Adam Jällfält, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2017-02-18 17:00 607001058 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Guldhedens IK HR 7 - 8 Adam Jällfält, Christer Carlberg Lundbystrand 3
2017-02-26 15:00 607001062 Myggenäs IBK HR - Hisingskärra IBK HR 7 - 5 Sebastian Ohlsson, Susanne Andersson Häggvallsskolan
2017-02-26 18:30 607001061 Guldhedens IK HR - Ale IBF HR 26 - 2 Joakim Amri Nilsson, Hajrudin Begic Svingelns Sporthall
2017-03-19 13:00 607001064 Surte IS IBK HR - Lindome IBK HR 9 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Bohushallen
2017-03-01 19:45 607001065 Ale IBF HR - Myggenäs IBK HR 8 - 7 Oliver Engström, Kevin Larsson Bohushallen
2017-03-04 17:00 607001068 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Lindome IBK HR 3 - 13 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2017-03-05 15:40 607001067 Hisingskärra IBK HR - Surte IS IBK HR 6 - 21 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2017-03-11 13:00 607001072 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Hisingskärra IBK HR 21 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2017-03-11 15:00 607001071 Lindome IBK HR - Guldhedens IK HR 10 - 11 Sebastian Ohlsson, Linus Ohlsson Skånhällaskolan
2017-03-11 16:30 607001070 Surte IS IBK HR - Myggenäs IBK HR 16 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Bohushallen
2017-03-15 19:45 607001073 Ale IBF HR - Surte IS IBK HR 2 - 25 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Bohushallen
2017-03-18 14:00 607001076 Guldhedens IK HR - Hisingskärra IBK HR 17 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Valhalla C-hall
2017-04-02 13:30 607001075 Myggenäs IBK HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 6 - 14 Sebastian Ohlsson, Linus Ohlsson Häggvallsskolan
2017-02-23 20:15 607001078 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Surte IS IBK HR 12 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2017-03-25 15:00 607001077 Lindome IBK HR - Ale IBF HR WO (5 - 0) Goran Kuduzovic, Narcis Hadziselimovic Skånhällaskolan
2017-03-26 14:15 607001080 Guldhedens IK HR - Myggenäs IBK HR 21 - 4 Adam Jällfält, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2017-03-29 19:45 607001081 Ale IBF HR - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 6 - 16 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Bohushallen
2017-04-01 13:00 607001083 Surte IS IBK HR - Guldhedens IK HR 14 - 8 Adem Can, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2017-04-05 19:00 607001082 Lindome IBK HR - Hisingskärra IBK HR 17 - 1 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Streteredsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK HR 18 15 1 2 234-84 150 46
2. Guldhedens IK HR 18 13 0 5 233-120 113 39
3. Surte IS IBK HR 18 12 2 4 197-116 81 38
4. IBF Älvstranden / IBF Backadalen 18 12 1 5 174-123 51 37
5. Ale IBF HR 18 3 2 13 93-208 -115 11
6. Hisingskärra IBK HR 18 3 0 15 90-210 -120 9
7. Myggenäs IBK HR 18 1 2 15 81-241 -160 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 14:30 609001004 Partille IBS HV - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 3 Alexander Pavlovic, Simon Hitzeroth Ugglumshallen
2016-10-09 09:00 609001001 Lindome IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 3 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skånhällaskolan
2016-10-09 16:20 609001003 Landvetter IBK HV - Surte IS IBK HV 3 - 6 Dejan Cesto, Kim Nielsen Landvetter Idrottshall
2016-10-15 13:30 609001008 Partille IBS HV - Landvetter IBK HV 4 - 3 Roger Zahnér, William Hilmersson Qvisthallen
2016-10-15 14:15 609001005 Kärra IBK HV - Lindome IBK HV 2 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2016-10-15 15:00 609001006 Surte IS IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Bohushallen
2016-10-22 19:45 609001011 Sportlife Kungälvs IBK HV - Partille IBS HV 7 - 3 Tomas Levin, Emmy Rylander Kastellegårdshallen
2016-10-23 09:00 609001009 Lindome IBK HV - Surte IS IBK HV 1 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Skånhällaskolan
2016-10-23 11:10 609001010 Kärra IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 7 Sara Karlholm, Emmy Rylander Provisoriska hallen (Backa)
2016-10-28 18:45 609001014 Partille IBS HV - Surte IS IBK HV 5 - 4 Tomas Levin, Peter Bertlin Lexby Idrottshall
2016-10-29 19:00 609001015 Landvetter IBK HV - Kärra IBK HV 2 - 15 Alexander Pavlovic, Mustafa Er Landvetter Idrottshall
2016-10-30 10:40 609001013 Pixbo Wallenstam IBK - Lindome IBK HV 3 - 5 Adam Jällfält, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2016-11-12 13:00 609001018 Pixbo Wallenstam IBK - Landvetter IBK HV 4 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Wallenstamhallen
2016-11-12 14:15 609001020 Kärra IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 4 - 4 Narcis Hadziselimovic, Senad Olevic Kärra Sporthall
2016-11-13 09:00 609001017 Lindome IBK HV - Partille IBS HV 3 - 1 Magnus Persson, Oscar Carestam Skånhällaskolan
2016-11-19 18:50 609001023 Sportlife Kungälvs IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2016-11-20 13:40 609001024 Kärra IBK HV - Surte IS IBK HV 4 - 9 Aldin Hadziselmovic, Jesper Axelsson Kärra Sporthall
2016-11-20 15:40 609001021 Landvetter IBK HV - Lindome IBK HV 3 - 11 Håkan Krafft, Emmy Rylander Landvetter Idrottshall
2016-11-25 18:45 609001027 Partille IBS HV - Kärra IBK HV 5 - 4 Roger Zahnér, Adam Jällfält Lexby Idrottshall
2016-11-26 15:20 609001028 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK HV 7 - 2 Tomas Levin, Peter Bertlin Mölnlycke Idrottshall
2016-11-26 16:10 609001026 Landvetter IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 3 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2016-12-03 15:00 609001031 Surte IS IBK HV - Landvetter IBK HV 6 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Bohushallen
2016-12-03 16:00 609001032 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS HV 5 - 3 Oscar Carestam, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2016-12-03 17:45 609001029 Sportlife Kungälvs IBK HV - Lindome IBK HV 1 - 3 Adam Jällfält, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2016-12-11 09:00 609001033 Lindome IBK HV - Kärra IBK HV 6 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2016-12-11 19:20 609001036 Landvetter IBK HV - Partille IBS HV 1 - 6 Tomas Levin, Alf Björkner Landvetter Idrottshall
2016-12-11 19:35 609001034 Sportlife Kungälvs IBK HV - Surte IS IBK HV 2 - 5 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2016-12-16 18:45 609001039 Partille IBS HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 5 - 2 Adam Jällfält, Henry Tames Lexby Idrottshall
2016-12-18 17:50 609001038 Pixbo Wallenstam IBK - Kärra IBK HV 7 - 8 Mustafa Er, Amir Huseinovic Wallenstamhallen
2016-12-18 19:30 609001037 Surte IS IBK HV - Lindome IBK HV 2 - 1 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Bohushallen
2017-01-10 20:15 609001041 Lindome IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2017-01-14 15:15 609001042 Surte IS IBK HV - Partille IBS HV 4 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Bohushallen
2017-01-15 12:30 609001043 Kärra IBK HV - Landvetter IBK HV 5 - 2 Joakim Jögi, Martin Almsberg Kärra Sporthall
2017-01-20 18:45 609001045 Partille IBS HV - Lindome IBK HV 2 - 3 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Lexby Idrottshall
2017-01-22 14:45 609001048 Sportlife Kungälvs IBK HV - Kärra IBK HV 5 - 3 Jesper Wångblad, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2017-01-22 19:00 609001046 Landvetter IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Landvetter Idrottshall
2017-01-29 17:50 609001051 Pixbo Wallenstam IBK - Sportlife Kungälvs IBK HV 4 - 3 Linnea Storm, Håkan Krafft Wallenstamhallen
2017-01-31 21:00 609001049 Lindome IBK HV - Landvetter IBK HV 7 - 4 Nenad Gusevac, Javed Khan Skånhällaskolan
2017-03-17 18:30 609001052 Surte IS IBK HV - Kärra IBK HV 10 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Bohushallen
2017-02-04 16:15 609001056 Surte IS IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Henry Tames Bohushallen
2017-02-05 14:30 609001055 Kärra IBK HV - Partille IBS HV 4 - 9 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Kärra Sporthall
2017-02-21 21:15 609001054 Sportlife Kungälvs IBK HV - Landvetter IBK HV 5 - 4 Wessam Abdellrazek, Senad Olevic Mimershus A-hallen
2017-02-19 09:00 609001057 Lindome IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 5 - 1 Adem Can, William Hilmersson Skånhällaskolan
2017-02-19 19:00 609001059 Landvetter IBK HV - Surte IS IBK HV 2 - 7 Patrik Jonasson, Joakim Jögi Landvetter Idrottshall
2017-03-07 20:40 609001060 Partille IBS HV - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 0 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Qvisthallen
2017-02-25 14:10 609001064 Partille IBS HV - Landvetter IBK HV 9 - 3 Adam Jällfält, Tomas Levin Qvisthallen
2017-02-25 18:15 609001062 Surte IS IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 6 - 2 Adem Can, William Hilmersson Bohushallen
2017-02-26 15:40 609001061 Kärra IBK HV - Lindome IBK HV 7 - 8 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2017-03-05 13:30 609001066 Kärra IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 3 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Lundbystrand 3
2017-03-05 18:15 609001067 Sportlife Kungälvs IBK HV - Partille IBS HV 3 - 4 Joakim Jögi, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2017-03-30 20:45 609001065 Lindome IBK HV - Surte IS IBK HV 7 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2017-03-10 18:40 609001070 Partille IBS HV - Surte IS IBK HV 5 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2017-03-11 12:00 609001069 Pixbo Wallenstam IBK - Lindome IBK HV 3 - 7 Tomas Levin, Peter Bertlin Wallenstamhallen
2017-03-12 17:00 609001071 Landvetter IBK HV - Kärra IBK HV 6 - 5 Kim Nielsen, Joakim Jögi Landvetter Idrottshall
2017-03-19 10:10 609001073 Lindome IBK HV - Partille IBS HV 4 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skånhällaskolan
2017-03-19 11:30 609001076 Kärra IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 4 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Kärra Sporthall
2017-03-21 20:45 609001074 Pixbo Wallenstam IBK - Landvetter IBK HV 0 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Önnerödshallen
2017-03-26 11:30 609001080 Kärra IBK HV - Surte IS IBK HV 2 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
2017-03-26 19:00 609001077 Landvetter IBK HV - Lindome IBK HV 2 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2017-03-26 21:00 609001079 Sportlife Kungälvs IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 4 Tomas Levin, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
2017-03-31 18:45 609001083 Partille IBS HV - Kärra IBK HV 2 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Lexby Idrottshall
2017-04-01 12:00 609001084 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK HV 4 - 5 Adam Jällfält, Christer Carlberg Wallenstamhallen
2017-04-01 17:15 609001082 Landvetter IBK HV - Sportlife Kungälvs IBK HV 4 - 6 Adam Kruse, Andreas Rolén Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK HV 18 14 1 3 85-46 39 43
2. Surte IS IBK HV 18 12 2 4 88-63 25 38
3. Partille IBS HV 18 10 1 7 72-60 12 31
4. Pixbo Wallenstam IBK 18 8 2 8 67-65 2 26
5. Sportlife Kungälvs IBK HV 18 6 3 9 64-71 -7 21
6. Kärra IBK HV 18 6 1 11 85-97 -12 19
7. Landvetter IBK HV 18 2 0 16 54-113 -59 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis