H4 (2016/17)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-23 19:30 170004005 Björklinge BK U - FBC Uppsala U 4 - 4 Vesa Petterson, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2016-09-24 11:00 170004004 Gottsunda IBF U - Frötuna IBF 9 - 3 Felicia Hassan, Isak Angerbjörn Gottsundahallen
2016-09-25 14:00 170004006 Rasbo IK U - Tierp IBK 3 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hall 2000
2016-09-25 15:10 170004002 IS Saga - Loke IBK U 5 - 3 Felicia Hassan, Emma Holmqvist IFU Arena – DHinox
2016-10-01 14:00 170004001 Arlanda IBK - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 4 Emma Holmqvist, Thomas Tanskanen Ekilla Sporthall
2016-10-01 19:10 170004003 Alunda IBF U - Enköpings IBK U 6 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Olandshallen
2016-10-01 11:50 170004009 Frötuna IBF - IS Saga 2 - 6 Michaela Pålsson, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2016-10-02 11:50 170004010 FBC Uppsala U - Alunda IBF U 8 - 5 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2016-10-02 14:00 170004011 Tierp IBK - Gottsunda IBF U 5 - 9 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Aspenhallen
2016-10-02 16:00 170004012 Rasbo IK U - Björklinge BK U 6 - 6 Bo Pettersson Loklint, Isak Angerbjörn Hall 2000
2016-10-05 20:30 170004008 Enköpings IBK U - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 6 Johan Öberg, Christian Jensen S:t Ilianshallen
2016-10-27 20:30 170004007 Loke IBK U - Arlanda IBK 5 - 5 Niklas Arvidsson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-06 20:30 170004014 Loke IBK U - Frötuna IBF 5 - 3 Bo Pettersson Loklint, Isak Angerbjörn IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-08 10:40 170004016 IS Saga - Tierp IBK 1 - 2 Per Ericsson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-10-08 14:30 170004013 Arlanda IBK - Enköpings IBK U 1 - 1 Mario Mallengren, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2016-10-08 15:20 170004017 Alunda IBF U - Rasbo IK U 5 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Olandshallen
2016-10-08 16:30 170004015 Lokomotiv Grillby IBK - FBC Uppsala U 8 - 3 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2016-10-09 20:00 170004018 Gottsunda IBF U - Björklinge BK U 3 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Gottsundahallen
2016-10-14 20:20 170004023 Björklinge BK U - IS Saga 1 - 2 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Björklinge Sporthall
2016-10-16 10:10 170004019 Frötuna IBF - Arlanda IBK 5 - 5 Arvid Englund, Joakim Ottosson IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-16 11:50 170004020 FBC Uppsala U - Enköpings IBK U 5 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-10-16 14:30 170004022 Rasbo IK U - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 8 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Hall 2000
2016-10-16 15:00 170004021 Tierp IBK - Loke IBK U 7 - 6 Niklas Arvidsson, Henrik Ramborg Aspenhallen
2016-10-16 20:00 170004024 Gottsunda IBF U - Alunda IBF U 6 - 3 Isak Angerbjörn, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2016-10-20 20:30 170004028 Loke IBK U - Björklinge BK U 9 - 7 Per Ericsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-10-22 14:15 170004027 Enköpings IBK U - Rasbo IK U 6 - 7 Isak Angerbjörn, Ronnie Eriksson S:t Ilianshallen
2016-10-22 14:30 170004025 Arlanda IBK - FBC Uppsala U 13 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-10-22 16:00 170004029 Lokomotiv Grillby IBK - Gottsunda IBF U 8 - 5 Ronnie Eriksson, Isak Angerbjörn S:t Ilianshallen
2016-10-22 18:30 170004030 IS Saga - Alunda IBF U 6 - 4 Frida Lanzaro, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2016-10-23 14:30 170004026 Frötuna IBF - Tierp IBK 5 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-28 19:15 170004033 Björklinge BK U - Frötuna IBF 8 - 6 Per Ericsson, Isak Angerbjörn Björklinge Sporthall
2016-10-28 19:50 170004031 Tierp IBK - Arlanda IBK 6 - 0 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Aspenhallen
2016-10-29 11:00 170004034 Gottsunda IBF U - Enköpings IBK U 8 - 6 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Gottsundahallen
2016-10-29 17:30 170004035 Alunda IBF U - Loke IBK U 5 - 12 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2016-10-30 15:30 170004032 Rasbo IK U - FBC Uppsala U 8 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2016-10-30 16:50 170004036 IS Saga - Lokomotiv Grillby IBK 1 - 4 Joakim Ottosson, Isak Angerbjörn IFU Arena – DHinox
2016-11-10 21:30 170004042 Loke IBK U - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 7 Michaela Pålsson, Oliver Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2016-11-12 10:10 170004039 FBC Uppsala U - Gottsunda IBF U 3 - 9 Niklas Arvidsson, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2016-11-12 13:50 170004038 Tierp IBK - Björklinge BK U 2 - 6 Jonas Tidsjö, Tomas Hallenberg Aspenhallen
2016-11-12 16:30 170004037 Arlanda IBK - Rasbo IK U 4 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2016-11-13 13:00 170004041 Enköpings IBK U - IS Saga 3 - 6 Niklas Arvidsson, Per Ericsson S:t Ilianshallen
2016-11-13 16:50 170004040 Frötuna IBF - Alunda IBF U 0 - 12 Stefan Öberg, Johan Öberg IFU Arena – DHinox
2016-11-17 20:15 170004043 Björklinge BK U - Arlanda IBK 8 - 8 Jonas Nordqvist, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2016-11-17 20:40 170004048 Loke IBK U - Enköpings IBK U 9 - 7 Pierre Engström, Jonas Tidsjö IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-19 11:40 170004044 Gottsunda IBF U - Rasbo IK U 3 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2016-11-19 13:20 170004046 IS Saga - FBC Uppsala U 7 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-11-19 15:30 170004047 Lokomotiv Grillby IBK - Frötuna IBF 7 - 6 Per Ericsson, Peter Alenbring S:t Ilianshallen
2016-11-20 15:00 170004045 Alunda IBF U - Tierp IBK 3 - 6 Fabian Fahimi, Oliver Halvarsson Olandshallen
2016-11-26 14:00 170004049 Arlanda IBK - Gottsunda IBF U 4 - 7 Christoffer Stenlund, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-11-26 18:30 170004053 FBC Uppsala U - Loke IBK U 12 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-11-27 13:15 170004050 Björklinge BK U - Alunda IBF U 5 - 3 Pierre Engström, Isak Angerbjörn Björklinge Sporthall
2016-11-27 14:00 170004052 Tierp IBK - Lokomotiv Grillby IBK 3 - 7 Per Ericsson, Tony Nyberg Aspenhallen
2016-11-27 15:10 170004051 Rasbo IK U - IS Saga 4 - 9 Handrin Thunkvist, Peter Alenbring Hall 2000
2016-11-27 18:30 170004054 Frötuna IBF - Enköpings IBK U 8 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2016-11-06 16:00 170004055 Alunda IBF U - Arlanda IBK 6 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Olandshallen
2016-12-08 20:40 170004058 Loke IBK U - Rasbo IK U 12 - 6 Mikael Rosenius, Ian Engblom IFU Arena E – Lundqvist EL
2016-12-10 09:00 170004060 Frötuna IBF - FBC Uppsala U 5 - 4 Per Ericsson, Anders Leander IFU Arena – DHinox
2016-12-10 12:20 170004056 IS Saga - Gottsunda IBF U 5 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2016-12-10 16:30 170004057 Lokomotiv Grillby IBK - Björklinge BK U 4 - 3 Fabian Fahimi, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2016-12-11 13:00 170004059 Enköpings IBK U - Tierp IBK 2 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2016-12-16 20:20 170004064 Björklinge BK U - Enköpings IBK U 9 - 5 Per Ericsson, Simon Bernhardsson Björklinge Sporthall
2016-12-17 11:40 170004063 Gottsunda IBF U - Loke IBK U 6 - 4 Jonas Backman, Erik Palmertz Gottsundahallen
2016-12-17 12:30 170004066 Tierp IBK - FBC Uppsala U 11 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Aspenhallen
2016-12-17 14:30 170004061 Arlanda IBK - IS Saga 4 - 3 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2016-12-17 15:30 170004062 Alunda IBF U - Lokomotiv Grillby IBK 1 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2016-12-18 16:00 170004065 Rasbo IK U - Frötuna IBF 3 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hall 2000
2017-01-07 13:00 170004067 Lokomotiv Grillby IBK - Arlanda IBK 4 - 3 Johan Öberg, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2017-01-08 10:10 170004071 FBC Uppsala U - Björklinge BK U 7 - 8 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2017-01-08 11:50 170004070 Frötuna IBF - Gottsunda IBF U 3 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-01-08 13:00 170004069 Enköpings IBK U - Alunda IBF U 5 - 2 Johan Öberg, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-01-08 14:00 170004072 Tierp IBK - Rasbo IK U 10 - 3 Henrik Ramborg, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2017-01-12 20:40 170004068 Loke IBK U - IS Saga 9 - 11 Lars Halvarsson, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-14 11:50 170004077 Gottsunda IBF U - Tierp IBK 9 - 6 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Gottsundahallen
2017-01-14 15:00 170004073 Arlanda IBK - Loke IBK U 10 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2017-01-14 16:20 170004075 IS Saga - Frötuna IBF 2 - 2 Ronnie Eriksson, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2017-01-14 17:00 170004074 Lokomotiv Grillby IBK - Enköpings IBK U 5 - 1 Victor Flemström, Handrin Thunkvist Nordiahallen
2017-01-14 17:15 170004078 Björklinge BK U - Rasbo IK U 6 - 8 Per Ericsson, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2017-01-15 15:40 170004076 Alunda IBF U - FBC Uppsala U 5 - 4 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2017-01-20 19:15 170004084 Björklinge BK U - Gottsunda IBF U 7 - 4 Handrin Thunkvist, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2017-01-22 13:30 170004081 FBC Uppsala U - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 6 Niklas Arvidsson, Joakim Ottosson IFU Arena – DHinox
2017-01-22 15:10 170004082 Tierp IBK - IS Saga 6 - 3 Tomas Hallenberg, Handrin Thunkvist Aspenhallen
2017-01-22 16:15 170004083 Rasbo IK U - Alunda IBF U 5 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-01-22 18:30 170004080 Frötuna IBF - Loke IBK U 11 - 3 Mikael Rosenius, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-01-25 20:30 170004079 Enköpings IBK U - Arlanda IBK 5 - 5 Johan Öberg, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-01-26 20:40 170004087 Loke IBK U - Tierp IBK 5 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-01-28 15:30 170004085 Arlanda IBK - Frötuna IBF 6 - 6 Per Ericsson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-01-28 16:30 170004088 Lokomotiv Grillby IBK - Rasbo IK U 11 - 0 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2017-01-29 13:00 170004086 Enköpings IBK U - FBC Uppsala U 4 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund S:t Ilianshallen
2017-01-29 15:40 170004090 Alunda IBF U - Gottsunda IBF U 2 - 2 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Olandshallen
2017-01-29 18:40 170004089 IS Saga - Björklinge BK U 2 - 4 Erik Palmertz, Simon Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-03 19:15 170004094 Björklinge BK U - Loke IBK U 15 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2017-02-03 19:50 170004092 Tierp IBK - Frötuna IBF 6 - 3 Oskar Simryd, Petter Lundgren Aspenhallen
2017-02-04 10:30 170004095 Gottsunda IBF U - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 6 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Gottsundahallen
2017-02-04 15:10 170004091 FBC Uppsala U - Arlanda IBK 6 - 4 Handrin Thunkvist, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2017-02-04 15:30 170004096 Alunda IBF U - IS Saga 4 - 5 Peter Alenbring, Anders Leander Olandshallen
2017-02-05 15:30 170004093 Rasbo IK U - Enköpings IBK U 5 - 5 Peter Alenbring, Erik Palmertz Hall 2000
2017-02-09 20:40 170004101 Loke IBK U - Alunda IBF U 11 - 2 Per Ericsson, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-02-11 14:30 170004102 Lokomotiv Grillby IBK - IS Saga 5 - 4 Vesa Petterson, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2017-02-11 16:00 170004097 Arlanda IBK - Tierp IBK 7 - 4 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Ekilla Sporthall
2017-02-12 13:15 170004100 Enköpings IBK U - Gottsunda IBF U 3 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson S:t Ilianshallen
2017-02-12 17:40 170004099 Frötuna IBF - Björklinge BK U 3 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2017-02-15 19:30 170004098 FBC Uppsala U - Rasbo IK U 3 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-25 15:00 170004108 Lokomotiv Grillby IBK - Loke IBK U 8 - 6 Frida Lanzaro, Per Ericsson S:t Ilianshallen
2017-02-26 11:50 170004107 IS Saga - Enköpings IBK U 9 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-02-26 13:50 170004106 Alunda IBF U - Frötuna IBF 5 - 4 Pontus Orebrand, Per-Olof Svensson Olandshallen
2017-03-01 20:10 170004104 Björklinge BK U - Tierp IBK 6 - 4 Per Ericsson, Jan-Olov Cederholm Björklinge Sporthall
2017-03-07 20:45 170004103 Rasbo IK U - Arlanda IBK 4 - 3 Lars Halvarsson, Peter Alenbring Hall 2000
2017-03-14 19:15 170004105 Gottsunda IBF U - FBC Uppsala U 6 - 3 Vesa Petterson, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-03 18:00 170004112 FBC Uppsala U - IS Saga 8 - 3 Oliver Halvarsson, Erik Palmertz IFU Arena A
2017-03-03 19:40 170004113 Frötuna IBF - Lokomotiv Grillby IBK 2 - 6 Oliver Halvarsson, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2017-03-04 12:30 170004111 Tierp IBK - Alunda IBF U 8 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Aspenhallen
2017-03-05 13:00 170004114 Enköpings IBK U - Loke IBK U 7 - 7 Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2017-03-05 16:00 170004110 Rasbo IK U - Gottsunda IBF U 8 - 4 Pontus Orebrand, Jörgen Olsson Hall 2000
2017-03-15 20:00 170004109 Arlanda IBK - Björklinge BK U 3 - 5 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2017-03-09 20:40 170004119 Loke IBK U - FBC Uppsala U 7 - 9 Per Ericsson, Ronnie Eriksson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-03-10 19:30 170004120 Enköpings IBK U - Frötuna IBF 5 - 8 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-03-10 20:00 170004116 Alunda IBF U - Björklinge BK U 3 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2017-03-11 11:40 170004115 Gottsunda IBF U - Arlanda IBK 2 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Gottsundahallen
2017-03-11 13:30 170004117 IS Saga - Rasbo IK U 5 - 6 Handrin Thunkvist, Andreas Svensson IFU Arena – DHinox
2017-03-11 16:30 170004118 Lokomotiv Grillby IBK - Tierp IBK 12 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Nordiahallen
2017-03-17 20:20 170004123 Björklinge BK U - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 7 Per Ericsson, Erik Palmertz Björklinge Sporthall
2017-03-18 11:50 170004122 Gottsunda IBF U - IS Saga 5 - 4 Alexander Sommensjö, Lars Halvarsson Gottsundahallen
2017-03-18 15:15 170004121 Arlanda IBK - Alunda IBF U 3 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2017-03-19 13:30 170004126 FBC Uppsala U - Frötuna IBF 8 - 7 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena – DHinox
2017-03-19 15:50 170004125 Tierp IBK - Enköpings IBK U 6 - 6 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Aspenhallen
2017-03-19 19:00 170004124 Rasbo IK U - Loke IBK U 10 - 7 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Hall 2000
2017-03-25 10:10 170004127 IS Saga - Arlanda IBK 9 - 8 Lars Halvarsson, Oliver Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-03-25 16:30 170004128 Lokomotiv Grillby IBK - Alunda IBF U 7 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström S:t Ilianshallen
2017-03-26 11:50 170004129 Loke IBK U - Gottsunda IBF U 5 - 2 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2017-03-26 13:00 170004130 Enköpings IBK U - Björklinge BK U 3 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz S:t Ilianshallen
2017-03-26 13:30 170004131 Frötuna IBF - Rasbo IK U 6 - 3 Thomas Larsson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2017-03-26 15:10 170004132 FBC Uppsala U - Tierp IBK 3 - 6 Per Ericsson, Pierre Engström IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lokomotiv Grillby IBK 22 22 0 0 148-76 72 66
2. Björklinge BK U 22 13 4 5 136-102 34 43
3. Gottsunda IBF U 22 12 3 7 116-97 19 39
4. Tierp IBK 22 12 3 7 122-107 15 39
5. IS Saga 22 12 1 9 108-95 13 37
6. Rasbo IK U 22 8 5 9 111-130 -19 29
7. FBC Uppsala U 22 8 1 13 111-136 -25 25
8. Loke IBK U 22 7 3 12 144-160 -16 24
9. Frötuna IBF 22 6 3 13 103-123 -20 21
10. Alunda IBF U 22 6 3 13 91-123 -32 21
11. Arlanda IBK 22 4 8 10 106-108 -2 20
12. Enköpings IBK U 22 2 6 14 89-128 -39 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis