Flickor Udda serier Röd nivå (2016/17)

Gruppspel
Pantamera F Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-06 10:30 193251002 Boliden FFI F03-04 - Gamla Stan IBK F03 4 - 8 Melker Westerberg, Anton Nystedt Balderhallen A
2016-11-06 13:00 193251001 Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) - Skellefteå IBK F02 8 - 2 Örjan Arvidsson, Andreas Åström Örjanshallen
2016-11-12 10:30 193251003 Skellefteå IBK F02 - Boliden FFI F03-04 3 - 2 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2016-11-12 12:00 193251004 Gamla Stan IBK F03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 5 - 5 Ville Hedsberg, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-11-19 11:00 193251005 Skellefteå IBK F02 - Gamla Stan IBK F03 0 - 6 Bobby Hjelte, Anton Nystedt Balderhallen A
2016-11-20 14:00 193251006 Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) - Boliden FFI F03-04 7 - 5 Daniel Degerman, Andreas Åström Örjanshallen
2016-12-03 13:00 193251008 Gamla Stan IBK F03 - Boliden FFI F03-04 4 - 0 Örjan Arvidsson, David Morén Lejonströmshallen
2016-12-03 14:00 193251007 Skellefteå IBK F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 1 - 2 Örjan Arvidsson, David Morén Lejonströmshallen
2016-12-17 14:00 193251009 Boliden FFI F03-04 - Skellefteå IBK F02 1 - 6 Joakim Broman, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-12-17 15:30 193251010 Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) - Gamla Stan IBK F03 9 - 3 Örjan Arvidsson, Jörgen Lundberg Örjanshallen
2017-01-08 15:00 193251012 Boliden FFI F03-04 - Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 3 - 11 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2017-01-08 16:00 193251011 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBK F02 4 - 2 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2017-01-22 12:00 193251014 Boliden FFI F03-04 - Gamla Stan IBK F03 Albin Carlsten, David Morén Balderhallen B
2017-01-22 16:00 193251013 Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) - Skellefteå IBK F02 10 - 4 Daniel Degerman, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2017-01-29 15:00 193251015 Skellefteå IBK F02 - Boliden FFI F03-04 5 - 1 Alexander Hedlund, Erik Hedström Eddahallen
2017-01-29 16:00 193251016 Gamla Stan IBK F03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 4 - 5 Alexander Hedlund, Erik Hedström Eddahallen
2017-02-11 11:00 193251017 Skellefteå IBK F02 - Gamla Stan IBK F03 0 - 5 , Bobby Hjelte Balderhallen A
2017-02-11 12:00 193251018 Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) - Boliden FFI F03-04 5 - 5 Andreas Åström, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2017-02-25 11:00 193251019 Skellefteå IBK F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 1 - 3 Jörgen Lundberg, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-25 12:00 193251020 Gamla Stan IBK F03 - Boliden FFI F03-04 4 - 1 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen A
2017-03-04 11:00 193251021 Boliden FFI F03-04 - Skellefteå IBK F02 2 - 2 Andreas Åström, David Morén Balderhallen B
2017-03-27 18:00 193251022 Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) - Gamla Stan IBK F03 4 - 2 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2017-03-19 11:00 193251024 Boliden FFI F03-04 - Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 1 - 1 Albin Carlsten, Elias Norden Lejonströmshallen
2017-03-21 19:00 193251023 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBK F02 4 - 2 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnskär Railcare IF F02-03 (Röd) 12 9 3 0 70-36 34 30
2. Gamla Stan IBK F03 11 7 1 3 49-32 17 22
3. Skellefteå IBK F02 12 3 1 8 28-48 -20 10
4. Boliden FFI F03-04 11 0 3 8 25-56 -31 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 11:15 193203003 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 3 - 1 Oscar Wass, Gustav Wass Sjöfruhallen
2016-10-30 12:30 193203001 Umeå City IBF/F03Vit - Umeå City IBF/Blå 1 - 0 Marcus Eliasson, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2016-10-30 15:00 193203002 Röbäcks IF - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 3 - 6 Rolf Eriksson Elofssonhallen
2016-11-12 11:00 193203004 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF 2 - 2 Julia Fältén, Alvina Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2016-11-12 12:00 193203006 Umeå City IBF/F03Vit - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Julia Fältén, Alvina Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2016-11-12 13:00 193203005 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 2 - 2 Jacob Laggar, Alvina Mukkala Umeå Energi Arena Öst
2016-11-19 11:30 193203008 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå 5 - 2 Gustav Wass, Marcus Eliasson Sjöfruhallen
2016-11-19 11:30 193203009 Röbäcks IF - Umeå City IBF/F03Vit 0 - 7 Lisa Vestman, Julia Fältén Elofssonhallen
2016-11-19 12:30 193203007 Spöland Vännäs IF - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 2 - 8 Manuel Garzon, Tony Cederholm Hammarhallen Vännäs
2016-12-03 13:00 193203010 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 1 - 3 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Hammarhallen Vännäs
2016-12-04 10:00 193203011 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - Röbäcks IF 5 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Väst
2016-12-04 13:00 193203012 Umeå City IBF/F03Vit - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 2 - 2 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Vildmannahallen
2016-12-17 16:00 193203013 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå 5 - 2 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-12-18 13:00 193203014 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 4 - 0 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2017-01-22 15:00 193203015 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2017-02-05 10:30 193203016 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/F03Vit 0 - 2 Lisa Vestman, Fanny Svedin Umeå Energi Arena Väst
2017-02-05 11:30 193203017 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 3 - 2 Lisa Vestman, Fanny Svedin Umeå Energi Arena Väst
2017-02-05 13:30 193203018 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 1 - 4 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Hammarhallen Vännäs
2017-01-27 19:30 193203021 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/F03Vit 1 - 2 Peter Saari, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2017-01-28 11:00 193203020 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 3 - 2 Sanna Åslin, Tilde Wikström Sjöfruhallen
2017-01-28 11:30 193203019 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå 1 - 3 Lisa Vestman, Julia Fältén Elofssonhallen
2017-02-11 09:30 193203022 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Sanna Åslin, Tilde Wikström Vildmannahallen
2017-02-11 10:30 193203024 Umeå City IBF/F03Vit - Röbäcks IF 8 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-02-11 11:30 193203023 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 4 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-02-25 11:30 193203026 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 3 - 8 Robert Segerstedt Elofssonhallen
2017-02-26 10:30 193203025 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 3 - 0 Marcus Glad, Björn Glad Sporthushallen
2017-02-26 11:30 193203027 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Sporthushallen
2017-03-19 11:30 193203029 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Marcus Glad, Björn Glad Elofssonhallen
2017-03-19 13:00 193203028 Umeå City IBF/Blå - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 1 - 3 Christoffer Lind, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Vatten
2017-03-19 14:00 193203030 Umeå City IBF/F03Vit - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 2 - 3 Christoffer Lind, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Vatten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ F03Vit 10 7 2 1 34-14 20 23
2. Gimonäs Umeå IF/ Hörnefors IF 10 7 2 1 36-23 13 23
3. KFUM Umeå/ Sandåkerns SK 10 6 2 2 37-22 15 20
4. Umeå City IBF/ Blå 10 4 1 5 20-21 -1 13
5. Spöland Vännäs IF 10 1 1 8 15-34 -19 4
6. Röbäcks IF 10 0 2 8 21-49 -28 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-05 11:00 193253001 Kågedalens AIF F02-03 - Clemensnäs IF F04 7 - 1 Daniel Degerman, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-11-05 12:00 193253002 Kågedalens AIF F05 - Bureå Idrottsförening 02-03 2 - 8 Daniel Degerman, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-11-08 18:00 193253003 Skellefteå IBS F03-04 - Skellefteå IBS F05 2 - 3 , Bobby Hjelte Anderstorpshallen
2016-11-12 13:00 193253005 Bureå Idrottsförening 02-03 - Skellefteå IBS F03-04 7 - 1 , Larry Johansson Anderstorpshallen
2016-11-12 13:00 193253006 Kågedalens AIF F02-03 - Skellefteå IBS F05 1 - 2 Ville Hedsberg, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-11-13 13:00 193253004 Clemensnäs IF F04 - Kågedalens AIF F05 10 - 2 , Jörgen Lundberg Örjanshallen
2016-11-19 11:30 193253009 Kågedalens AIF F05 - Kågedalens AIF F02-03 1 - 21 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-11-19 15:00 193253008 Skellefteå IBS F03-04 - Clemensnäs IF F04 1 - 1 Isaac Sjunnesson, Felix Andersson Anderstorpshallen
2016-11-19 16:00 193253007 Skellefteå IBS F05 - Bureå Idrottsförening 02-03 0 - 3 Isaac Sjunnesson, Felix Andersson Anderstorpshallen
2016-12-03 11:00 193253011 Skellefteå IBS F03-04 - Kågedalens AIF F05 5 - 1 Alexander Hedlund, Erik Hedström Lejonströmshallen
2016-12-03 12:00 193253012 Kågedalens AIF F02-03 - Bureå Idrottsförening 02-03 2 - 3 Alexander Hedlund, Erik Hedström Lejonströmshallen
2016-12-04 13:00 193253010 Skellefteå IBS F05 - Clemensnäs IF F04 Olle Hedman, Casper Hjelte Anderstorpshallen
2016-12-17 14:30 193253013 Bureå Idrottsförening 02-03 - Clemensnäs IF F04 1 - 5 Örjan Arvidsson, Jörgen Lundberg Örjanshallen
2016-12-17 16:00 193253015 Skellefteå IBS F03-04 - Kågedalens AIF F02-03 0 - 6 , David Morén Eddahallen
2016-12-18 13:00 193253014 Skellefteå IBS F05 - Kågedalens AIF F05 , Alvin Gustavsson Anderstorpshallen
2017-01-08 14:00 193253016 Clemensnäs IF F04 - Kågedalens AIF F02-03 1 - 7 Daniel Degerman, Andreas Åström Örjanshallen
2017-01-08 15:00 193253017 Bureå Idrottsförening 02-03 - Kågedalens AIF F05 9 - 3 Daniel Degerman, Andreas Åström Örjanshallen
2017-01-10 18:05 193253018 Skellefteå IBS F05 - Skellefteå IBS F03-04 0 - 2 Joakim Broman, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2017-01-28 10:30 193253021 Skellefteå IBS F05 - Kågedalens AIF F02-03 2 - 3 Daniel Degerman, Andreas Åström Anderstorpshallen
2017-01-29 14:00 193253019 Kågedalens AIF F05 - Clemensnäs IF F04 1 - 2 , Erik Hedström Eddahallen
2017-01-29 14:30 193253020 Skellefteå IBS F03-04 - Bureå Idrottsförening 02-03 , David Morén Balderhallen B
2017-02-11 11:00 193253022 Bureå Idrottsförening 02-03 - Skellefteå IBS F05 2 - 2 Örjan Arvidsson, Andreas Åström Örjanshallen
2017-02-12 11:30 193253024 Kågedalens AIF F02-03 - Kågedalens AIF F05 15 - 0 Alexander Hedlund, Erik Hedström Balderhallen A
2017-02-12 13:00 193253023 Clemensnäs IF F04 - Skellefteå IBS F03-04 3 - 1 Örjan Arvidsson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-02-25 11:00 193253026 Kågedalens AIF F05 - Skellefteå IBS F03-04 0 - 10 Elias Norden, Elias Bark Pettersson Balderhallen A
2017-02-25 12:00 193253027 Bureå Idrottsförening 02-03 - Kågedalens AIF F02-03 0 - 6 Daniel Degerman, David Morén Örjanshallen
2017-02-26 13:00 193253025 Clemensnäs IF F04 - Skellefteå IBS F05 7 - 5 Alexander Hedlund, Erik Hedström Örjanshallen
2017-03-18 12:00 193253030 Kågedalens AIF F02-03 - Skellefteå IBS F03-04 3 - 0 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2017-03-19 13:00 193253029 Kågedalens AIF F05 - Skellefteå IBS F05 0 - 6 , Bobby Hjelte Eddahallen
2017-03-23 18:30 193253028 Clemensnäs IF F04 - Bureå Idrottsförening 02-03 2 - 4 , Lasse Ekesryd Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kågedalens AIF F02-03 10 8 0 2 71-10 61 24
2. Bureå Idrottsförening 02-03 9 6 1 2 37-23 14 19
3. Clemensnäs IF F04 9 5 1 3 32-29 3 16
4. Skellefteå IBS F05 8 3 1 4 20-20 0 10
5. Skellefteå IBS F03-04 9 3 1 5 22-24 -2 10
6. Kågedalens AIF F05 9 0 0 9 10-86 -76 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 10:30 193205003 IBF Dalen - Sandåkerns SK 2 - 1 Lisa Vestman, Julia Fältén Musköten 1
2016-10-29 12:00 193205001 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Hissjö SK 2 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Ålidhemshallen
2016-10-29 13:30 193205002 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 6 - 5 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-11-13 09:30 193205004 Hissjö SK - Obbola IK 2 - 2 , Robert Segerstedt Vildmannahallen
2016-11-13 12:30 193205005 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - IBF Dalen 4 - 1 , Thanasis Provatas Ålidhemshallen
2016-11-13 13:30 193205006 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Sandåkerns SK 5 - 0 , Thanasis Provatas Ålidhemshallen
2016-11-20 10:15 193205008 IBF Dalen - Hissjö SK 3 - 4 Peter Poopuu, Roger Karlsson Musköten 1
2016-11-20 13:30 193205009 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/F02-03 2 - 3 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-11-20 14:00 193205007 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 5 - 2 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Vildmannahallen
2016-12-03 10:00 193205010 Sandåkerns SK - Hissjö SK 2 - 1 Fanny Svedin, Peter Saari Vildmannahallen
2016-12-03 12:00 193205012 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 5 - 2 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
2016-12-04 14:00 193205011 IBF Dalen - Obbola IK 4 - 5 Roger Karlsson, Matilda Karlsson Sporthushallen
2016-12-18 12:00 193205014 Sandåkerns SK - Obbola IK 6 - 3 Alvina Mukkala, Magnus Fessé Sporthushallen
2016-12-18 12:00 193205015 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/F02-03 0 - 7 Lisa Vestman, Julia Fältén Musköten 1
2016-12-18 16:00 193205013 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Hissjö SK 7 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2017-01-14 13:30 193205016 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/F02-03 0 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-01-14 14:30 193205018 Sandåkerns SK - IBF Dalen 1 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-01-15 11:00 193205017 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Obbola IK 3 - 8 Marcus Glad, Björn Glad Sjöfruhallen
2017-01-28 14:00 193205019 Obbola IK - Hissjö SK 1 - 5 Tilde Wikström, Sanna Åslin Olasjöhallen
2017-01-29 15:30 193205020 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 4 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2017-01-29 15:30 193205021 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/F02-03 4 - 7 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-02-12 13:30 193205022 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Sandåkerns SK 5 - 5 Lisa Vestman, Julia Fältén Sjöfruhallen
2017-02-12 13:30 193205023 Hissjö SK - IBF Dalen 1 - 8 Sofia Deijer, Arvid Näslund Vildmannahallen
2017-02-12 14:30 193205024 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Obbola IK 4 - 3 Lisa Vestman, Julia Fältén Sjöfruhallen
2017-02-26 11:10 193205027 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Gimonäs Umeå IF/F02-03 3 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2017-02-26 13:30 193205025 Hissjö SK - Sandåkerns SK 2 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Vildmannahallen
2017-02-26 13:30 193205026 Obbola IK - IBF Dalen 2 - 2 Julia Fältén, Fanny Svedin Olasjöhallen
2017-03-18 12:00 193205030 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - IBF Dalen 5 - 2 Robert Segerstedt, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2017-03-19 11:30 193205029 Obbola IK - Sandåkerns SK 5 - 3 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2017-03-19 13:00 193205028 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 2 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ F02-03 10 10 0 0 50-17 33 30
2. Obbola IK 10 4 2 4 37-37 0 14
3. IBF Dalen 10 4 1 5 32-32 0 13
4. Sandåkerns SK 10 4 1 5 30-38 -8 13
5. Gimonäs Umeå IF/ I/ T/ S/ C/ Å 10 3 1 6 36-43 -7 10
6. Hissjö SK 10 2 1 7 19-37 -18 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 10:30 193207002 Röbäcks IF - Umeå City IBF 2 - 5 Tor Bergström, Ludvig Andersson Elofssonhallen
2016-10-30 12:15 193207003 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK 3 - 2 Oscar Wass, Gustav Wass Sjöfruhallen
2016-10-30 14:30 193207001 Holmsund City IBC - Vindelns IF 3 - 1 Lisa Vestman, Julia Fältén Storsjöhallen
2016-11-12 13:30 193207006 Holmsund City IBC - Sävar IK 3 - 2 Andreas Eriksson Storsjöhallen
2016-11-12 14:00 193207005 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 1 Jacob Laggar, Christoffer Lind Umeå Energi Arena Öst
2016-11-13 12:00 193207004 Vindelns IF - Röbäcks IF 6 - 1 , Erik Hörnros FC Vindeln
2016-11-19 12:30 193207008 Gimonäs Umeå IF/Vit - Vindelns IF 1 - 2 Gustav Wass, Marcus Eliasson Sjöfruhallen
2016-11-19 12:30 193207009 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 1 - 4 Lisa Vestman, Julia Fältén Elofssonhallen
2016-11-19 15:30 193207007 Sävar IK - Umeå City IBF 2 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2016-12-04 11:00 193207011 Gimonäs Umeå IF/Vit - Röbäcks IF 1 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Väst
2016-12-04 11:30 193207010 Sävar IK - Vindelns IF 1 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2016-12-04 12:30 193207012 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 3 - 2 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2016-12-16 18:00 193207015 Gimonäs Umeå IF/Vit - Holmsund City IBC 1 - 4 , Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2016-12-17 13:30 193207013 Umeå City IBF - Vindelns IF 4 - 1 Gustav Wass, Andreas Eriksson Sporthushallen
2016-12-17 16:30 193207014 Sävar IK - Röbäcks IF 2 - 1 Marcus Glad, Björn Glad Sävaråhallen
2017-02-01 18:00 193207017 Umeå City IBF - Röbäcks IF 6 - 0 Elina Snickars, Lina Näsström Sporthushallen
2017-02-05 10:00 193207016 Vindelns IF - Holmsund City IBC 1 - 1 Robert Segerstedt FC Vindeln
2017-02-05 12:30 193207018 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 7 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2017-01-28 12:00 193207020 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF 0 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2017-01-28 14:00 193207021 Sävar IK - Holmsund City IBC 0 - 3 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2017-01-29 13:30 193207019 Röbäcks IF - Vindelns IF 4 - 5 Marcus Glad, Björn Glad Elofssonhallen
2017-02-11 12:30 193207022 Umeå City IBF - Sävar IK 2 - 1 Julia Fältén, Fanny Svedin Vildmannahallen
2017-02-11 13:30 193207024 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 4 - 3 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Storsjöhallen
2017-02-11 14:30 193207023 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2017-02-25 12:30 193207026 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 4 , Robert Segerstedt Elofssonhallen
2017-02-26 11:00 193207025 Vindelns IF - Sävar IK 6 - 3 , Klas Höglund FC Vindeln
2017-02-26 12:30 193207027 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 0 - 2 Marcus Glad, Björn Glad Sporthushallen
2017-02-12 13:00 193207028 Vindelns IF - Umeå City IBF 3 - 6 , Erik Hörnros FC Vindeln
2017-03-19 12:30 193207029 Röbäcks IF - Sävar IK 4 - 0 Marcus Glad, Björn Glad Elofssonhallen
2017-03-19 12:30 193207030 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 4 Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 10 8 1 1 29-15 14 25
2. Umeå City IBF 10 8 0 2 36-15 21 24
3. Vindelns IF 10 5 2 3 30-26 4 17
4. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 4 1 5 24-23 1 13
5. Röbäcks IF 10 2 0 8 20-37 -17 6
6. Sävar IK 10 1 0 9 14-37 -23 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 10:00 193209003 Ersboda SK - Umeå City IBF/Blå 3 - 8 Gustav Wass, Kim Fallbjörk Ersängshallen
2016-10-29 13:00 193209001 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sävar IK 4 - 0 Andreas Eriksson Ålidhemshallen
2016-10-29 15:30 193209002 Holmsund City IBC - Täfteå IK 12 - 0 Julia Fältén, Lisa Vestman Storsjöhallen
2016-11-13 12:00 193209004 Sävar IK - Holmsund City IBC 2 - 3 Rasmus Säfvenberg, Kim Fallbjörk Sävaråhallen
2016-11-13 14:00 193209005 Täfteå IK - Ersboda SK 5 - 2 Marcus Eliasson, Joel Långström Täftehallen
2016-11-13 14:30 193209006 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Blå 3 - 4 Tilde Wikström, Sanna Åslin Ålidhemshallen
2016-11-20 10:30 193209007 Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK 5 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2016-11-20 11:30 193209008 Ersboda SK - Sävar IK 0 - 6 Thilip Nadarajah, Bjarne Andersson Ersängshallen
2016-11-20 15:30 193209009 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 1 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2016-12-03 12:00 193209012 Gimonäs Umeå IF/Svart - Täfteå IK 5 - 0 , Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2016-12-03 12:30 193209010 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK 3 - 5 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Öst
2016-12-03 13:00 193209011 Ersboda SK - Holmsund City IBC 0 - 3 Gustav Wass, Christoffer Lind Ersängshallen
2016-12-17 14:30 193209014 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC 0 - 7 Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Sporthushallen
2016-12-18 10:00 193209015 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 5 Alvina Mukkala, Magnus Fessé Sporthushallen
2016-12-18 14:00 193209013 Täfteå IK - Sävar IK 5 - 6 Sanna Åslin, Tilde Wikström Täftehallen
2017-01-14 12:00 193209017 Täfteå IK - Holmsund City IBC 0 - 9 Rasmus Säfvenberg, Marcus Eliasson Täftehallen
2017-01-14 13:30 193209018 Umeå City IBF/Blå - Ersboda SK 6 - 0 Julia Fältén, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2017-01-15 15:00 193209016 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Sävaråhallen
2017-01-28 11:00 193209020 Ersboda SK - Täfteå IK 4 - 2 Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Ersängshallen
2017-01-28 16:30 193209021 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 9 Louise Ramebäck, Fanny Svedin Ersängshallen
2017-01-29 14:30 193209019 Holmsund City IBC - Sävar IK 4 - 4 Thilip Nadarajah, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2017-02-11 11:00 193209023 Sävar IK - Ersboda SK 3 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2017-02-12 11:00 193209022 Täfteå IK - Umeå City IBF/Blå 3 - 4 Arvid Näslund, Sofia Deijer Täftehallen
2017-02-12 15:30 193209024 Gimonäs Umeå IF/Svart - Holmsund City IBC 3 - 3 Louise Ramebäck, Klas Höglund Sjöfruhallen
2017-02-25 13:00 193209027 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 5 Hanna Wendén, Alexandra Nimrodsson Täftehallen
2017-02-25 14:30 193209026 Holmsund City IBC - Ersboda SK 6 - 3 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2017-03-12 15:30 193209025 Sävar IK - Umeå City IBF/Blå 4 - 4 Rasmus Säfvenberg, Mattias Karlsson Sävaråhallen
2017-03-18 13:00 193209030 Gimonäs Umeå IF/Svart - Ersboda SK 2 - 0 Robert Segerstedt, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2017-03-19 13:30 193209029 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 4 - 0 Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
2017-03-20 18:00 193209028 Sävar IK - Täfteå IK 2 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 10 8 2 0 53-13 40 26
2. Sävar IK 10 6 2 2 37-29 8 20
3. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 6 1 3 41-19 22 19
4. Umeå City IBF/ Blå 10 5 1 4 35-40 -5 16
5. Ersboda SK 10 1 0 9 15-46 -31 3
6. Täfteå IK 10 1 0 9 20-54 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis